Strijdbaar Celtic doorbrak Zuideuropese hegemonie en schakelde Inter Milaan uit SCHOTTEN WONNEN EUROPACUP MET 2-1 Wraak Roodharige internationaal NEDERLANDS DETACHEMENT VOOR HULPVERLENING NAAR INDIA Pleidooi voor betere gezondheids voorlichting op de scholen ZEEUWS ELFTAL SPEELT EN CLINGE TEGEN BEVEREN NEDERLANDSE VAKANTIEGANGERS TERUG UST ISRAËL De stemming is er beheerst maar waakzaam „AMBTELIJKE" SMOKKEL IN INDONESIË Beursoverzicht Vrijdag, 26 mei 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 8 Verzending zeepost DE „PRAWDA" OVER WEST-DUITSLAND Kalm Vluchtelingen VEROORDELING TOT 9 MAANDEN WEGENS DOODSLAG Hamsteren Onhygiënische instituten Landbouw- produktie Voedsel- verbetering Kunstmest Masfoemi blijft verboden partij Jock Stein kreeg gelijk. „Als we van Inter winnen, dan is het in de finale", zei de ner veuze manager van Celtic, lang voordat arbiter Kurt Tschenscher het fluitsignaal voor de aftrap had gegeven. Dat klopte, want in een eindstrijd die de dappere Schotten van de eerste tot de laatste minuut beheersten, doorbrak de ploeg uit Glas gow na twaalf jaar de hege monie van Zuideuropese ploe gen in het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen.' Helemaal had de Schot het gelijk echter niet aan zijn zijde. „In de finale zullen de Italianen eindelijk op winst moeten spelen", was de grond gedachte van zijn theorie. harige internationaal Jimmy Johnstone, op het doel van Sarti af. Slechts zes minuten ging die zienswijze op. Toen bracht een strafschop de Italianen een 10 voorsprong. De mannen van coach Helenio Herrera hadden het eerste deel van hun opdracht uitgevoerd: een snel gescoorde treffer zou de halve zege zijn. Celtic liet zich door pech en de weinig toe schietelijke houding van de Mannheimer arbiter niet ont moedigen. Steeds weer rolden de Schotse aanvallen, veelal geleid door de briljante rood- Gemeente Terneuzen HINDERWET. Burgemeester en wethouders cïh Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van Fa. A. DE KEIJZER ZOON, Plein 29, Zaamslag, om vergunning inge volge de Hinderwet tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een in richting tot het herstellen van motorvoertuigen, waarin 2 elek tromotoren met een gezamenlijk vermogen van 6 pk gebezigd zul len worden, op het perceel plaat selijk bekend Verlengde van Steenbergenlaan 25, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie C, no. 5243. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 13 juni a.s., des voormiddags 10.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehou den, waarin mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrift uren. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzen de gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Terneuzen, 25 mei 1967. Burgemeesters en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. DRANKWET Ingevolge het bepaalde in ar tikel 45, juncto artikel 16 van de Drankwet (Stb. 1931, 476) bren gen wij ter openbare kennis dat is ingekomen een verzoek van de heer P. J. HUIJBRECHT, wo nende te Terneuzen, om hem een verlof-B voor de verkoop van alcoholvrije drank in het klein te verlenen voor het perceel Hoogsteeg 1 alhier (,.'t Kotje"). Binnen twee weken nadat deze bekendmaking is geschied kan ieder tegen het verlenen van het gevraagde verlof-B schriftelijk bij ons college bezwaar indie nen. Terneuzen, 24 mei 1967. Burgemeesters en wethouders van Terneuzen, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE. secretaris. Toch moesten de 12.000 sup porters die de reis naar het continent hadden onderno men, tot de 17e minuut na rust op de gelijkmaker wachten. Pas in de slotfase kon het groen-en-wit zegevierend om hoog worden gestoken van de zonovergoten tribunes in een met 53.000 toeschouwers bezet Estadio Nacional. De Britse statistici wisten het precies. Voor het eerst verslaat in een ontmoeting voor de Europacup voor lands kampioenen een Britse club zevenmaal eerder waren Inter en FC Milan tegenstan ders van formaties uit het verenigd koninkrijk een ploeg uit Italië. De acht nederlagen die Groot-Brit- tannië leed in de afgelopen 12 jaar in de halve finales van het hoogstgewaardeerde toer nooi om de Europese beker, waren op slag gewroken. De Schotten, die in de morgen het hun toegedachte flegma al lang hadden afgelegd en 't voet balveld vele uren beheersten, kenden hun vreugde niet. Een groots gevecht om de blauw witte shirts brak los toen de scheidsrechter, weinig overtui gend in zijn beslissingen, het einde aankondigde. De kleine roodharige Johnsttone kocht een vrijgeleide naar de kleedkamer door zijn broekje vrijwillig af te staan. De elf van Inter, ondanks het gemis van de Braziliaan Jair en de Spanjaard Suarez favoriet, gingen onder in het tumult dat volgde. Ontgoocheld zochten zij de weg naar de kleedkamer. Niet alleen ontging hen een record premie van zes miljoen lire, zo'n 36.000 Nederlandse guldens, die president Marati met een zeer gul gebaar in het vooruitzicht had gesteld, ook het predikaat „onverslaanbaar", dat 's werelds best betaalde coach Helenio Her rera, zijn ploeg al jaren meegeeft, verloor veel aan waarde. Het was, ook voor de neutrale toeschouwer, een boeiend duel, waarin Celtic al heel snel de steun van tienduizenden Portu gese toeschouwers veroverde. De strafschop tegen Craig, die Cappellini abrupt stuitte in zijn ren, mocht dan terecht zijn gege ven, de Schotten hielden er toch de sympathie van het publiek aan over dat de vechtlust van Celtic gul beloonde. Die 10 zou ditmaal voor „sig- nor H. H." niet voldoende zijn Aanvoerder Picchi kon door het snelle succes zijn rol als tweede stopper blijven spelen. De bijzonder sterk verdedigende taktiek zou echter ditmaal niet tot succes leiden. Steeds weer trok Johnstone in vloeiende be wegingen naar voren, steeds weer ook werd de sterk naar vo ren gekomen rechterverdediger Graig in de vrije ruimte gelan ceerd. Alleen met heel veel ge luk zou die ene treffer genoeg kunnen zijn om de Europacup voor de derde maal veilig te stellen. Herrera voelde dat ook. Steeds veelvuldiger waren de aanwijzingen van de in een per fect zittend zomerpak gestoken coach. Vergeefs poogde hij de fo tografen die elke beweging van hem nauwgezet volgden op een afstand te krijgen. De cornerverhouding geeft de overmacht van de Schotten over duidelijk aan. De ploeg uit Mi laan moest tien maal zeven maal voor de rust en drie keer er na ten kostte van een hoekschop redden. Inter kon geen enkele corner afdwingen. De lat en fabelachtig doelver- dedigen van de lange Sarti ston den successen van Celtic echter in de weg. De stemming in het veld werd er, naarmate de tijd verstreek, niet prettiger op. Daar aan was de scheidsrechter zeker niet onschuldig. De 38-jarige Duitser was opmerkelijk gevoe lig voor appèls van spelers en toeschouwers. Zeventien minuten was de twee de helft oud toen Gemmell ein delijk met een afstandschot suc ces had. Zelfs Sarti had daarte gen geen verweer (11). Ook daarna zag Inter maar bij hoge uitzondering af van zijn defensie ve tactiek. Er zou een klein wonder voor nodig zijn om te maken dat Inter tenminste een verlenging zou be reiken. Internatinal Renato Cap- nellini was steeds een eenzame figuur in de voorste linies. Een briljante combinatie van Gemmell, Murdoch en Chalmers velde, in het zicht van de ver lenging, het vonnis over de ont luisterde Italianen. Met zuidelijk aandoend temperament werd Steve Chalmers voor zijn kost bare treffer gehuldigd. Na twaalf jaar was het einde lijk gelukt. De nieuwe Europa cup zesvoudig winnaar Real Madrid veroverde de eerste be ker voor goed zou niet naar Italië gaan. Tenminste 1 jaar zal de trofee, waaraan edelsmid Hans Stadel- mann enkele weken geleden in Bern de laatste hand legde, de prijzenkast van Celtic extra luister geven. WEST HAM UNITED CONTRACTEERDE BOBBY FERGUSON De Engelse eerste divisieclub West Ham United heeft donder dag een kontrakt gesloten met Bobby Ferguson, de doelver- dediger van het Schotse Kilmar nock. West Ham kocht Ferguson voor het hoogste bedrag, dat ooit in de wereld voor een doelman werd betaald: ruim 650.000 gul den. Met de volgende schepe/i kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië ms „Algorab" (31-5) Australië ms „Milos" (29-5) Brazilië rns „Algorab" (31-5) Canada ms „0rnefjell" (31-5) Chili ms „Hanne Skou" (30-5) Kenya, Oeganda, Tanganjikt ms „Pierre Loti" (1-6) Ned. Antillen „Prins der Nederlanden" (31-5) Nieuw-Zeeland ms „Main Lloyd" (29-5) Suriname ms „Crux" (30-5) Ver. Staten van Amerika: ss „Rotterdam" (29-5) ms „Schiedijk" (31-5) Zuid-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.W.-Afrika ms „Randfontein" (30-5) Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. Het Russische communistische partijblad „Prawda" heeft geëist dat het verbod van de Westduitse communistische partij wordt op geheven en de organisatie van neo-nazi's worden verboden. Het blad schrfjft dit in een verslag van een bijeenkomst die deze week is gehouden tussen Russi sche communistische leiders en het hoofd van de Westduitse com munistische partij, Max Reimann, die in Oost-Berlijn woont. In het artikel worden de eisen opgesomd voor een verbetering van de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en West-Duitsland, namelijk erkenning van de be staande grenzen in Europa en van Oost-Duitsland; opgeven van het Westduitse streven naar atoom bewapening; erkenning dat de overeenkomst van München van 1938, waarin Sudetenland aan Hitier werd toegewezen, ongel dig is; het opgeven van de aan spraken op West-Berlijn en het onderdrukken van de aktivitei- ten van neo-nazi-organisaties. In de tweede kamer heeft staatssecretaris 3. C. E. Haex (de fensie-landmacht), meegedeeld, dat de koninklijke landmacht in begin sel zal meewerken aan de uitvoe ring van een plan voor hulpver lening in Bihar in India. Deze medewerking zal bestaan uit het opleiden en voor een nog nader vast te stellen tijd ter be schikking stellen van een detache ment genie. Dit detachement zal in het kader van het hulpverleningsplan worden belast met waterwinwerkzaam- heden. Onmiddellijk nadat de Indiase regering dit aanbod zal hebben aanvaard, zal met de voorbereiding van de uitzending worden begon nen. De arts J. M. Beijerman, ge neeskundig inspekteur van de volksgezondheid in Noord-Bra bant, is na een studiereis door de Verenigde Staten tot de konklu- sie gekomen, dat ook de gezond heidszorg in Nederland behoefte heeft aan het beroep van „health educator". Volgens hem zou ge zondheidsvoorlichting en -opvoe ding ook een geïntegreerd onder- Ter gelegenheid van het 40- iarig bestaan van de voetbalver eniging „Clinge" wordt zondag a.s. op h°t terrein van deze club een wedstrijd gespeeld tussen een Zeeuws elftal en de nieuwe Belgische eerste-klasser Beveren. Voor het Zeeuwse elftal zijn de „Na een lange bustocht door de gloeiend hete Negev-woestiin hoorden wij in Eilat aan de golf van Akaba het slechte nieuws", zo vertelde gisteren bij de terugkomst op Schiphol een uit 18 Nederlandse toeristen bestaande groep, die on der leiding van een reisbureau voor Internationale excursies uit Bergen (N.-H.) een rondreis van 19 dagen door Israël heeft gemaakt. „De stemming is er weliswaar gedrukt, maar waardig, beheerst en vooral waakzaam". De reis was voor de politieke spanning op geen enkel onderdeel gewijzigd. Niemand had aange drongen op vervroegde terugkeer. Van paniek was nergens sprake. Wel had men gemerkt, dat er veel bussen voor het openbaar vervoer werden gerekwireerd ten bate van het leger en dat er werd gemobili seerd. Van de vijf chauffeurs die hen hadden rondgereden, waren er drie voor de militaire dienst opge roepen. In de Gazastrip hadden onze landgenoten op alle kruis punten en bij alle zijwegen gewa pende militairen op wacht gezien, velen voorzien van tenten. In Tel Aviv en elders ziet men de Israëli's overal met draagbare transistorradiotoestellen lopen om het nieuws van minuut tot minuut te volgen. Al is de spanning groot, toch verliezen zij hun kalmte niet, ze vertelde een der dames van het gezelschap. Ze bleven steeds vrien delijk en behulpzaam voor ons. Woensdagavond hadden we een afscheidsfeest in het deftige Kina David-hotel, waar studenten van de hebreeuwse universiteit volks dansen uitvoerden. Alles ging stijlvol, maar in de pauze luister den ze gespannen naar het nieuws. Onder de passagiers bevonden zich ook de eerste „vluchteltnget- ies". Het waren de 2Jaar oude David en zijn broertje Elkana van 1 y2t die door hun grootvader, de heer F. Raszewsky, directeur van een Amsterdamse confectiefabriek, op Schiphol werden afgehaald. De dochter van de heer Raszew sky, woonachtig en gehuwd in Israël, gaf haar zoontjes uit voor zorg op het laatste ogenblik mee aan haar vriendin, mej. M. Maijer, die naar Nederland terugkeerde. Mej Maijer, die drie jaar als secretaresse in Israël heeft ge werkt, keerde naar haar moeder in Nederland terug om af te wachten wat er gaat gebeuren. Zij vertelde dat er wel een gespannen sfeer hangt in Israël, maar de toestand is zeker niet zo ernstig als men buiten dat land schrijft. De mensen volgende spelers uitgenodigd, waaruit de ploeg zal worden samengesteld; Bos, De Waal, De Ridder, Sa- lawane, Lillipaly en Stroo (Vlis- singen); Lauret, Van Hulle en Geelhoedt (Terneuzen); Ver- poorte, Verberckmoes en Her man (Axel); Lambert (Vogel waarde). De spelers van Middelburg waren in verband met de lande lijke kampioenscompetitie (ama teurs) niet beschikbaar. De 19-jarige houtbewerker Anne van der W. te Oudega- Smallingerland, die op 20 novem ber van het vorige jaar na een heftig gezinskonflikt zijn vader met een moker en een mes om het leven bracht, werd door de Leeuwarder rechtbank vrijge sproken van moord. Wegens doodslag werd de jongeman ech ter veroordeeld tot negen maan den gevangenisstraf en met het oog op zijn geestelijke gesteld heid ter beschikking van de re gering gesteld. in Israël zijn moedig, het moreel Is hoog en iedereen zegt dat het wel los zal lopen. Ze geloven niet dat het tot een uitbarsting zal ko men. De heer G. J. J. A. Delfgaauw uit Oegstgeest, wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de Leidse uni versiteit, vond de toestand in Jeru zalem en Tel Aviv erg gedrukt en zenuwachtig. Dat komt waarschijn lijk omdat er zoveel mannen zijn opgeroepen, verklaarde hij. Mevr. C. van Schalen uit Bllt- hoven, met haar echtgenoot terug kerend van een vakantie bij Tel Aviv, had In de kranten gelezen, dat er werd gehamsterd en dat het ministerie van economische zaken en voedselvoorziening een hele nacht had doorgewerkt om de groothandel weer te laten bevoor raden. deel moeten vormen van de ver plichte leerstof op alle scholen. In een rapport dat de heer Beijerman na zijn reis heeft op gesteld en dat gedeeltelijk is ge publiceerd door het blad „Ge zondheidszorg" van het Groene Kruis, zegt hij dat wat tot dus verre op het gebied van gezond heidsvoorlichting en -opvoeding op de Nederlandse scholen wordt gedaan, bedroevend weinig is. Van de onderwijzer, die hier zelf ook nooit scholing in heeft ont vangen, kan men moeilijk meer verwachten. En bovendien, aldus de heer Beijerman, hoe kan men een ver betering verwachten van men sen die vaak moeten leven en werken in de uitgesproken onhy giënische instituten, die de mees te onzer scholen zijn. Hij voegt hieraan toe, dat men in de Ver enigde Staten over prachtig ma teriaal beschikt ten behoeve van een in het leerprogramma geïn tegreerde cursus gezondheids voorlichting en -opvoeding, aan gepast aan de leerjaren van de lagere school. Ook voor de ver- volgscholen beschikt men over een uitgebalanceerde leerstof. Dokter Beijerman meent, dat het op de weg van het directoraat- generaal voor de volksgezond heid ligt, dit vraagstuk bij het departement van onderwijs aan de orde te stellen. Hij noemt het verder dringend nodig, dat er een brug wordt ge slagen over de kloof tussen on derwijs en medische professie en dat er een multidisciplinaire school voor openbare gezond heidszorg komt, waarop o.a. ook consulenten voor gezondheids voorlichting en -opvoeding zou den kunnen worden opgeleid. De staatssecretaris deed deze mededeling, nadat de socialistische afgevaardigde G. Ruygers vragen had gesteld over een regeringsbij- drage ter leniging van de hongers nood in India. Daarvóór had minis ter Udink, minister zonder porte feuille, belast met de ontwikke lingshulp, de kamer reeds meege deeld, dat de regering bereid is in aanzienlijke mate bij te dragen in de bestrijding van de voedsel schaarste in India. Hij deelde mee, dat aan de rege ring van India (opnieuw) een aan tal projecten is aangeboden ter waarde van een miljoen gulden. Het eerste project omvat een hy drologisch onderzoek naar water houdende lagen in de staat Bihar. Dit heeft ten doel de landbouw- produktie te vergroten door mid del van de watertoevoer voor irri gatie. Het tweede aan India aangeboden project heeft betrekking op de voedselverbetering. Dit project voorziet in de toevoeging van lysine een nieuw product van de staatsmijnen aan voedsel tenein de de kwaliteit van de eiwitten te verbeteren en zodoende de voe dingswaarde van de beschikbare voedingsmiddelen te verhogen. Bin nen dit project zullen behalve ly sine ook uitrusting en deskundigen ter beschikking worden gesteld. Zodra de regering van India deze projectvoorstellen heeft aanvaard, zal met de uitvoering worden be gonnen. Uit de gelden voor de ontwikke lingshulp zal voor het waterpro ject aan materiaalkosten een be drag van 125.000 gulden aan het ministerie van defensie ter beschik king worden gesteld. De overige aanzienlijke kosten zal defensie voor zijn rekening nemen. Minister Udink wees er voorts op dat bij de tenuitvoerlegging van de bedoelde projecten de nauwe samenwerking met de stichting „Eten voor India" zal worden ge handhaafd. Van het sinds 1962 tot heden aan India toegezegde bedrag aan leningen van ruim 160 miljoen was per 31 december 1966 11,1 miüoen besteed. Van deze ƒ111 miljoen is 31 miljoen ten goede gekomen aan de landbouw- en voedselvoorzieningssectoren van de Indiase economie, waarvan 18 miljoen in de vorm van kunstmest, pesticides e.d. De miljoen gulden, die ons land het vorig jaar in de vorm van een technisch hulpproject ten behoeve van India heeft aangeboden, is grotendeels in de vorm van kunst mest (2100 ton) onderweg naar India en wel naar Maharashtra. Een klein deel van dat bedrag is ge stoken in verbetering van land- bouwinstituten. Bij de wijd verbreide smokkel, die Indonesië grote schade heeft berokkend, zijn verscheidene militaire en burgerlijke functio narissen betrokken geweest, zo heeft schout-bij-nacht O. B. Sjaaf, hoofd van de nieuwe smokkel- bestrijdingsorganisatie, onlangs tegenover marine-officieren ver klaard. De betrokken functiona rissen hadden aan de smokke laars papieren uitgereikt waar door deze „wettig" konden smok kelen. Sjaab eiste verwijdering van deze corrupte elementen uit het ambtelijke apparaat. wil De Indonesische regering niet dat de politieke partijen die destijds door president Soekarno zijn verboden, zoals de moham medaanse Masjoemi en de Indo nesische socialistische partij, op nieuw worden gevormd. Woens dagavond werd in een regerings verklaring gezegd dat de leden van deze verboden partijen het recht hebben te kiezen en zelf gekozen te worden, maar alleen op individuele basis. De Masjoemi en de socialisti sche partij werden in 1957 opge heven. Sommige leiders van deze partijen wonen sindsdien in het buitenland, zoals de Indonesische econoom dr. Soemitro JAARLIJKSE ONTVANGST Tokio: Keizer Hirohito en kei zerin Nagako van Japan hebben hun jaarlijkse ontvangst gehou den in de tuin van het Akasa- paleis. LICHTE ONTSPANNING OP DE AANDELEN MARKT Het merkwaardige feit deed zich voor, dat terwijl Wallstreet woensdag flauw was op de mogelijkheid van een oorlog in het midden-oosten, men er giste ren in Amsterdam anders over dacht. Aan het Damrak viel namelijk bij opening van het officiële effectenverkeer een lichte ontspanning waar te nemen op de verwachting dat da oorlogsdreiging kan worden af gewend, nu van alle kanten de onderhandelingen zijn begonnen. Het zijn uiteraard opvattingen, die elk ogenblik weer kunnen veranderen, maar dit nam niet weg dat er een lichte keer kwam in de gedrukte stemming van deze week en dat de internatio nale fondsen eindelijk de weg naar een klein herstel insloegen. In belangrijke mate had Wall street daartoe bijgedragen, aan gezien de Nederlandse fondsen aldaar niet meededen aan de koersdaling, zodat woensdag avond in Amsterdam reeds een herstel kon optreden. In Kon. Olie had de vraag van lokale en buitenlandse zijde de overhand. De eerste noteringen lagen dan ook dicht tegen de 130 hetgeen een verbetering van anderhalve gulden be tekende. In iets mindere mate was hetzelfde het geval voor Unilever, Philips en AKU, dit al les bij kalme affaire maar met een betere ondertoon. Wat de rest van de markt be treft, daarover viel weinig te vertellen koersmutaties van be tekenis deden zich niet voor, noch in de cultures, noch in de scheepvaart, noch in de lokale industriefondsen. Amsterdam Rubber en HVA waren nauwe lijks prijshoudend, Oe scheep vaart was iets in herstel voor Scheepvaart-Unie. Er kwam geen notering in de aandelen Nederlands Veem ingevolge het bericht over een bod op de aan delen door Blauwhoed. Ten aan zien van aandelen General Ban den bewaart de beurs het stil zwijgen, overigens zonder enig optimisme. Het verwachte com muniqué van de heer Zwolsman is inmiddels verschenen zodat de aandelen EMS weer verhandeld kunnen worden. Nederlandse staatsfondsen waren flauw gestemd. De staf- fel-lening zakte in tot 73, de 7 pet. leningen kwamen een frac tie beneden 104 en de 6 pet. lening 1967 daalde tot 97%. Ook tegen het sluiten van da markt bleef de stemming voor internationals aan de vaste kant. Kon. Olie kwam boven de 130 uit, Hoogovens verbeterde in de le periode tot 382 6) en ook AKU, Philips en Unilever sloten boven het vorige niveau. Van de cultures was Deli aangeboden op 62,10. De scheepvaart was vast- gestemd voor Van Ommeren op het gunstige jaarverslag. De staatsfondsenmarkt bleef zwak. Lokale fondsen waren verdeeld met koersverbeteringen voor Twentsche Kabel, Billiton en Bührmann-Tetterode. Daaren tegen moest Furness zeven pun ten prijsgeven. De koersdaling voor de E.M.S. trok sterk de aan dacht, De oude aandelen zakten in van 50,50 tot 42, de nieuwe aandelen van 26,30 tot 23,80. Het conflict tussen Gulf Oil Nederland en Zwolsman over 'n aflossingsschuld van ca. 1% miljoen werd ter beurze zeer kwalijk opgevat. Beursindices (1953 100) 23/5 24/5 25/5 Int. conc. 389.9 383.6 390.0 Industrie 311.7 309.0 308.3 Scheepv. 109.1 108.4 109.8 Bank en verz. 170.5 169.2 167.6 Handel enz. 154.6 152.8 154.1 Algemeen 304.7 300.8 303.3 Nabeurskoerscr A.K.U.: 50,40) Hoogovens: (388,00) Kon. Olie: 133,20—133,80 (130,50) Philips: 90,50— 90,80 89,50) Unilever: 92,40— 92,70 92,20) K.L.M.: (384,00* i

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 5