PLAATS ONDER DE ZON Burgerlijke Stand Loop der bevolking DE AVIFAUNA VAN WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUVI t^rovinclaal ni&uwó Terneuzen Axel Breskens 9t Mooiste bruin Hulst Middelburg De liquidatie van Provo Oostburg (1957-1967) Sas van Gent Schoondijke Luxe auto? Praktische auto? SIMCA w SIMCA André Dees Sluiskil Vrijdag 12 mei 1967. Geref. gemeenten in Nederland Op het tweetal voor Gouda :ijn geplaatst ds. J. Pannekoek te Terneuzen en ds. F. Mallan te Veenendaal. Openbare uitvoering Muziekschool In het Concertgebouw werd don derdagavond de jaarlijkse open bare muziekuitvoering gegeven door de leerlingen van de Terneu- zense muziekschool. De voorzitter, de heer P. A. Ocké, noemde dit het sluitstuk van het studiejaar. De heer A. van Prooyen, de directeur van de school, reikte de diploma's uit. Hierna volgde het muzikale gedeelte dat werd ge opend door het klein orkest onder leiding van de heer J. G. Wisse, waarna verscheidene leerlingen als solisten optraden. DE GESLAAGDEN: Piano: Ineke de Troye, le graad; Ella Swets, le gr.; Marlies Renaud, 2e gr.; Èettina van Pienbroek, le gr., en Heieen Boer, le gr. (s.c.l.). Viool: Jan v. d. Bospoort, le gr.; Sonja Muller, 2e gr.; Louise Brun- nekreeft, 2e gr.; Ina Hamelink, 2e gr.; Cora Michielsen, le gr.; Alice Kouwijzer, le gr.; Hellen Andries- sen, le gr:; Tony Will, le gr., en Mare Jansen, le gr. (s.c.l.). Cello: José Jansen, le gr. Akkordeon: Alineke Bliek, le SAS VAN GENT Geboren: 14 april. Anja G. E., d. van R. A. C. Sonnemansvan de Vijver, zandstr. 49. Geb. te Honte- nisse: 22 maart. Edwin B. M., z. van E. J. van LeemputBroeckaert, Kloosterlaan 9. Geb. te Terneuzen: 7 april. Valery A. M. T., d. van F. W. J. PuylaertPoels, Oostkade 26; 19 april. Erika M., d. van R. A. TackWijnacker, Molenstr. 7; Ja cobus J., z. van C. O. Y. De Weirdt Riemens, Julianastr. 42. Huwelijksaangiften: Paul E. M. De Hantsetters (won. te Zelzate), 28 j., en Rita M. Brittijn, 18 j.; Lo- dewijk H. R. M. de Caluwé, 23 j., en Maria J. H. de Vetter (won. te Terneuzen), 19 j.; Godefridus H. van Dorssen, 22 j„ en Rosette L. A. Renique, 20 jj Harold F. E. Ran- schaert, 22 en Corona V. Voer man, 21 j.; Walter H. A. Beaurain, 30 j., en Monique M. Kersbulck, 26 Huwelijksvoltrekkingen: Paul Schelkens (won. te Ertvelde), 23 j., en Jeannine A. De Buck, 19 j.; Theophiel C. E. De Rijke (won. te Axel), 25 j., en Lisette E. Van Vlaenderen, 27 j.; Alexander M. P. van Hurck (won. te Philippine), 21 j., en Emmy Z. Neyt, 16 j. Overleden: te Oostburg: César R. A. Bockstael, 80 j„ echtg. van J. L. F. L. Gijsel; te Terneuzen: Jo hanna A. Schraven, 73 j., echtg. van A. J. van Walle; Simon van Gils, 60 j., echtg. van F. Vermunt. SAS VAN GENT Ingekomen personen: G. L. de van Vogelwaarde; J. Kaas en gezin, Bakker en echtg., Beneluxstr. 134, 't Lage Sas 4, van Goes; P. Schel kens, Beneluxstr. 116, van Ertvelde (B.); C. M. van der Velden, Rave lijn 2, van Zeist; C. J. J. C. Mille en echtg., Oostkade 28, van Rijs- sel (F.); T. W. Muller, Annoystr. 12, van Gent (B.); G. Kindt en echtg., Kloosterlaan 55, van Groot Brittannië; F. H. Jansen en gezin, van Milstr. 1, van Megen ca; M. A. M. den BoerHofman, Amaliastr. 1, van Terneuzen; H. J. H. van Kleef en gezin, 't Lage Sas 2, van Merksem (B.); A. M. Waroquy, P. Krugersdreef 10, van La Muse (F.); A. J. M. Macé de Lépinay en gezin, Vrijstr. 21, van Rouen (F.); A. Kox, Vredestr. 23, van Lechenich (D.); M. P. Scheffer, Rijsenburg 2, van Zuiddorpe; J. TakIvens, Molen str. 4, van Westdorpe; J. P. Stof felsVolkerijk, Kloosterlaan 47, van Oostende (B.); I. E. de Graeve 'd Hont, Bernhardstr. 8, van Ter neuzen; J. Hamelink en gezin, Ama liastr. 13, van Terneuzen. Vertrokken personen: M. C. Ver- straeten en gezin, Glacisstr. 8, van Woerden; F. P. C. T. van Dijk en gezin, Stevensstr. 11, naar Woer den; A. P. J. M. van de Winckel, Singelstr. 9, naar Maasbracht; A. J. A. Ruepert, Driekwartweg 5, naar Venray; W. A. Liplijn en ge zin, Poeldijk 17, naar Terneuzen; A. A. J. J. Dominicus en gezin, Vassystr. 1, naar Loon op Zand; L. E. De RijckeVan Vlaenderen, Zandstr. 213, naar Philippine; E. A. Cortvriendt, Kloosterlaan 7, naar Hontenisse; J. A. C. Bosman, Molenstr. 2b, naar Geleen; A. Baart en gezin, Stationsstr. 51, naar Am sterdam; G. Janssen, Kanaalstr. 3, naar Hulst; W. A. Janssen en ge zin, Kanaalstr. 3, naar Prinsen beek; E. Z. van HurckNeyt, Poel- str. 45, naar Philippine; G. F. L. van der Steen, Flankstr. 6, naar Rotterdam, gr.; Marion de Blaeij, le gr., en Bert Timmer, 2e gr. Harmonium: Nelleke Simons, le gr.; Miep Simons, le gr.; Lya Si mons, le gr.; Heieen Fieret, le gr.; Jan Jansen, le gr., en Frank Lants- heer, le gr. Fluit: Carla Meijers, le gr. (c.l.), en Ria de Footer, 3e gr. Gitaar: Patricia IJsebaert, le gr.; Corrie Berrevoets, le gr.; Anita Kools, le gr.; Ria in 't Veld, le gr.; Ria de Waal, le gr.; Olga Hoogen- hout, 2e gr., en Annemieke Reijn- hout, 2e gr. Klarinet: Kees de Vos, le gr., en Clement v. d. Bulck, 3e gr. (c.l.). (s.c.l. summa cum laude; c.l. cum laude.) Beiaardconcert Zaterdag 13 mei zal mevr. M. J. MoerdijkVanderswalm van 15 tot 16 uur het wekelijkse beiaardconcert voor haar reke ning nemen. Het programma luidt: 1. Tune „Dan zal de beiaard spelen", P. Benoit; 2, Do fa do ia, M. J. Moerdijk; 3. Een scheepje, J. J. Viotta; 4. Ochtendlied; 5. Wiegelied, R. Hol; 6. 't Zonnetje schijnt, P. v. d. Broek; 7. Rhyt- mendans, Staf Nees; 8. Klaas en trouwt uw leven niet, E. Hulle- broeck; 9. Ik zag Cecilia komen, Ad. Denjjn; 10. Sonate III, V. Ni- colai; 11. Allegro, Scheppers; 12. Le Tambourin, Staf Nees; 13. Tune. Reddingboot vertrokken De reddingboot „President J. V. Wierdsma", die vervangen is door de „Javazee", is definitief uit Breskens vertrokken naar Stellendam. Schipper Ours uit Stellendam heeft de boot per soonlijk afgehaald. Jaarvergadering E.H.B.O. De E.H.B.O. afdeling Breskens heeft in de brandweerkazerne de jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer P. Hensen. Uit het jaarverslag van de se- kretaris J. Keijmel bleek dat bij de jongste wedstrijden Breskens een 2e plaats heeft behaald. Voor het jeugddiploma slaag den twee personen en voor het einddiploma acht. Tijdens het zo merseizoen werd de strandpost wederom bezet en gedurende de verschillende festiviteiten werd assistentie verleend. Het aantal leden met een gel dig diploma bedroeg 41. Van vier leden werd het diploma verlengd. Het aantal donateurs bedroeg 41. De bestuursleden de heren J. Standaert en P. Hensen werden herkozen. Voor het seizoen 1967 werd we derom een lijst vastgesteld voor het zitting-nemen in de strand post. Ook in dit jaar wil men oefeningen houden met de red dingboot en de reddingsbrigade. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd naar het aanschaffen van beademingsapparaten, opdat men op meerdere punten een derge lijk apparaat kan plaatsen. Het bezit van één zuurstofkoffer vond men te weinig voor de gehele gemeente. (ADVERTENTIE) beschermt tegen zonnebrand Aanvoer vismijn In de week van 30 april tot en met 6 mei werden aan de vismijn te Breskens aangevoerd: 1050 kg exportgarnalen, 13 kg bot, 741 kg schar, 2439 kg schol, 23.239 kg tong, 366 kg tarbot, 425 kg griet, 1848 kg gul, 891 kg wij ting, 32 kg rog, 52 kg poon, 713 kg onverkochte bot, 520 kg on verkochte gul, 1478 kg onver kochte schol en 57 kg onver kochte schar. Beroep uitgebracht De gezamenlijke kerkeraden van Hulst en Hontenisse hebben een toezegging van broep gedaan aan mej. da. H. B. de Neelng, herv. predikante te Zuidzande. Topaanvoeren van winterbloemkool In Zeeland heeft deze week de oogst van winterbloemkool een hoogtepunt bereikt. De grootste aanvoeren van dit produkt zijn er bij de coöp. veiling „Walche ren" te Middelburg. Vorige week was hier de grootste dagaanvoer 75.000 stuks winterbloemkool en deze week waren er dagaanvoe- ren van 80.000 tot 90.000 stuks. Op de overige Zeeuwse veilin gen zijn de aanvoeren aanmer kelijk kleiner en buiten Zeeland zijn ze betrekkelijk gering. De vraag naar de Zeeuwse winter bloemkool blijft groot, al is in vergelijking met de voorgaande week de prijs wat teruggelopen. De goede kwaliteiten grote en middelmaten doen op de veiling echter tussen 0,50 en 0,90 per stuk. Over het algemeen wordt er op het ogenblik in Zeeland een goede kwaliteit winterbloemkool aangeboden. Voor de teelrs o hsiteen en Voor de telers is het een goed seizoen. Er was een groot areaal en het kwam bijzonder goed de winter door, terwijl de groei- Zaterdagavond om acht uur zal rond de speakerscorner in het Vondelpark te Amsterdam de liqui datie van Provo worden besproken en voltrokken en wel onder twee slagzinnen, n.l. „Destructie is con structie" en „Liquidatie van Provo is autoprovocatie." De bijeenkomst zal ongeacht de weersomstandigheden om acht uur beginnen. omstandigheden dit voorjaar ook gunstig waren. De afzet vindt in hoofdzaak plaats op de binnenlandse markt. Naar alle delen van het land wordt de Zeeuwse winterbloem kool verladen. Verwacht mag worden dat volgende week het aanbod belangrijk zal teruglopen. Dan zal er wel een toenemend aanbod komen van kasbloem kool. Secretariaat W. Z. A. Op een bestuursvergadering van de autoclub „W. Z. A." werd besloten het secretariaat over te dragen aan de heer J. van Hane- gem te Oostburg. De voorzitter deelde nog mee, dat de heer P. Ivens, administrateur van de vereniging, om persoonlijke rede nen voor deze funktie heeft be dankt. Aanbestedingen Deze week werd in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg openbaar aanbesteed namens de calami- teuze polders Hoofdplaat en Tho- maes, het slopen van militaire werken van gewapend beton enz. in de zee- en inlaagdijk te Hoofd plaat. Er kwamen negen inschrij vingen binnen. Hoogste inschrij ver was de firma Slootmar en Zn. te Breda voor 179.300. De laagste inschrijver was firma gebr. Geldof te Serooskerke voor 129.960. De raming was 192.000. Voor rekening van het water schap „Het Vrije van Sluis" werd De heer H. Enkelaar te Oostburg, werkzaam bij de Zeeuwse visserij inspectie en in zijn vrije tijd een vogelkenner en vogelvriend-bij uitstek, heeft een 45 pagina's tel lend boekwerkje over de avifauna van West Zeeuws-Vlaanderen het licht doen zien. Het is een vlot leesbaar en nauwgezet gedocumen teerde uitgave geworden, die de heer Enkelaar als eindsamensteller heeft verzorgd met medewerking van de heren A. M. Cauwels te Aardenburg, M. Koopman te Knok- ke en G. Prang te Nieuwvliet. Het doel van de studie die zich uitstrekt over de periode 1957 tot 1967, was: a. meer bekendheid te geven aan de vogelstand in Zeeuws-Vlaan deren; b. een stimulans te zijn tot verder onderzoek; c. een richtlijn voor het behoud van de gebieden, welke van be lang zijn voor dé vogelstand in verband met het aanhangig ge maakte streekplan. Mede dank zij de inlichtingen en adviezen van derden zijn de samen stellers erin geslaagd een indruk te geven van de West Zeeuws-VIaam- se avifauna met vermelding van aantallen vogels^qn broedplaatsen, hetgeen van grote betekenis is voor de verdere studie op dit ge bied. In dit verband danken de samenstellers speciaal de heren J. van Hinte te St. Kruis; mr. T. Le- bret te Middelburg; B. Rasker te Oostburg; dr. J. van Impe te Gent en G. A. C. van Vooren te Aarden- burg voor hun waardevolle advie zen. In hoge mate interessant en leerzaam voor de niet-ingewijde lezer zijn de beschouwingen over de geografische gesteldheid van West Zeeuws-Vlaanderen en de landschapstypen. Mevr. J. W. Marsman te Sluis ontwierp het titelblad en zij deed dat met veel verbeeldingskracht. Het formaat van het boekje is wat onhandig uitgevallen, maar daar is bij een volgende oplage misschien wel een oplossing voor te vinden. Wij hebben kunnen vaststellen dat na de „Avifauna van de Braak man" (Uitg. „De Giervalk" te Brus sel) deze West Zeeuws-Vlaamse Avifauna met instemming is be groet. ZII GAAT NIET AKKOORD. Washington: Mevrouw Wilma Soss, presidente van de federatie van vrouwelijke aandeelhouders in New York, heeft kennelijk niet door dat de dame achter haar rug het niet met haar eens is. Mevr. Soss hield een rede voor de jaarlijkse algemene vergade ring van aandeelhouders van de „communicatiesatelliet-maat schappij". aanbesteed de verbetering van de Dwarsweg in de gemeenten Biervliet en Philippine, van de Angelinaweg in Biervliet, de Blindenweg in Biervliet en de Scherpenheuvelse weg in IJzen- dijke, tezamen 2450 meter. Er werden tien inschrijvingen inge leverd. Hoogste inschrijver was de firma gebr. Geldof te Seroos kerke met 172.590. De laagste inschrijving was van de firma C. de Ruijsscher en Zn. te Bier vliet met 147.680. Hier bedroeg de raming 200.000. Vergadering Sasse vereniging van neringdoenden Deze week hield de Sasse ver eniging van neringdoenden in hun lokaal „In den Rooien Oedt" de jaarlijkse algemene vergade ring en in aansluiting hierop een gezellig samenzijn samen met de echtgenoten van de leden. Bij de verkiezing van bestuurs leden werden de voorzitter A. de Smit en de heer P. de Vries als bestuurslid herkozen. In de plaats van de heer De Roos, die zich niet herkiesbaar had ge steld, werd gekozen de heer P. Meuleman. Als nieuwe leden van de ver eniging werden aangenomen G. G. van Boven, G. Herrel, J. P. Jansen Jr., P. Smolenaars, A. A. Sijnesaal en Fr. Verbiest. Verder werd besloten dat het autobusuitstapje in de tweede helft van augustus zal plaats hebben. In de eerste helft van november zal men trachten een forum te beleggen met een nog nader te bepalen onderwerp van gesprek. Bij de rondvraag werd de mogelijkheid naar voren ge bracht om een tweede ledenver-" gadering te houden. Deze zal worden belegd in november a.s. Beroep predikant Ds. W. Jeroense, kandidaat te Oud-Beijerland, heeft een beroep (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 1000? Meest geëxporteerde Franse automodel, en niet toevallig! Welke wagen in deze prijs heeft bijvoorbeeld 4 deuren? En is dat nou ,luxe' of praktisch' of allebei? Zegt u maar hoe het noemt: ruimtevoordeel met parkeren, makkelijk schakelen, makkelijk sturen, makkelijk optrekken en remmen, fijne vering, zitcomfort en een verbluffend lage nieuwprijs. Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1000 VANAF f 5395.- NEDERLAND N.V. V67-7 Voor Terneuzen en omgeving Mr. F. J. HAARMANWEG 21 TERNEUZEN - TELEFOON 01150-2035 30) Hij kreeg een kleur, toen hij dat zei. En hij ging weg, eer Wit te Joop iets kon vragen of de een of andere opmerking kon maken. Hij moest die dag nog naar Mar- the. Het was voor het eerst zo lang ze getrouwd was, dat hij bij haar kwam. Marthe zat voor het raam, met wat verstelwerk, maar het was een heel andere Marthe dan die hij in het grote huis aan de ha ven in de stad dikwijls voor het raam had zien zitten. Haar ovaal gezichtje met de kleine mond, de eveneens kleine, ronde kin, de wat te scherpe neus en de don kere wimpers en lichte wenk brauwen boven de amandelvor- mige bruine ogen was niet meer zo bleek. Haar golvende bruine haren waren niet meer zo strak achter over gekamd. Ze had daardoor ook niet meer dat ingetogene, dat in zich zelf gekeerde, maar heel haar wezen stond open voor de wereld om haar heen en die we reld stond open voor haar. Ze had hem zien komen en knikte, glimlachend. Ze zei, dat ze blij was dat hij kwam. En dat ze hem eigenlijk al veel eerder eens had verwacht. „Ja", zei hij. „Ik had ook eens moeten komenmaar ik heb altijd zoveel om handen". Toen legde ze haar werk neer en stond op. „Ik zal koffie zetten. Heb je het zo druk? Wat doe je? Ben je nog altijd met die nieuwe woon ark van je bezig? Die komt ook nooit klaar, dunkt me". Dat wist ze dus. En ze keek hem aan alsof ze nog veel meer van hem wist. Rooie Tjeerd had al vaker ervaren, dat het niet zo gemakkelijk was om bepaalde dingen geheim te houden voor een vrouw. Hij keek de kleine kamer rond voor hij ging zitten op de stoel lie ze bij de tafel schoof. Het was m schoon, netjes, maar armelijk. Toch, dacht hij, zou ik me hier liet thuisvoelen. Tjeerd was wel rmoede en schaarste gewend. En ,'e hinderden hem dan ook niet. laar het was er te vol in dat :amertje. En een bos papieren ■unstbloemen, die er op een ta- eltje voor het raam stonden, was hem te kleurig. Misschien zond Jakob Thomsen ze wel mooi, naar Rooie Tjeerd niet. Hij had het gevoel alsof de wanden er op hem toe kwamen. En hij moest telkens weer kijken naar een paar goedkope, opzichtige vazen, een blinkend gepoetste koperen wekker op de smalle schoorsteen mantel, een afschuwelijk bont kleedje op een bloementafeltje, dat gewoon schreeuwde om op te vallen. „Heb je het een beetje naar je zin bij ons in het dorp, Marthe?" vroeg hij. Het ontging hem niet, dat de koffie die ze schonk en die ze toch pas gezet had, erg slap was. Ook niet, dat ze een beetje zelfgenoegzaam toestemde: „O jaik ben hier nog wat vreemd Toen viel hij haar in de rede: „Hoelang zijn jullie nu ge trouwd, Jakob en j(j? Is het geen jaar?" Het was dertien maanden en drie weken, zei ze. Ze scheen het precies bij te houden. Dus na dertien maanden en drie weken voelde ze zich nog een beetje vreemd in het dorp. Ze zou het natuurlijk ook altijd wel blijven, meende hij. Maar het hinderde haar niet. Ze had haar werk in huis. Ook dat klonk nogal zelfgenoegzaam. „Ja, een vrouw heeft meestal haar werk in huis stemde hij toe. Haar huis was haar wereld en haar hemel. Een kleine wereld en een'klein hemeltje. Er viel hem iets in en hij moest erom glimlachen. „Wil je nog meer koffie, Tjeerd?" Ze was weer gaan zit ten en aan haar verstelwerk be gonnen. Ze vroeg ook wel of hij nog koffie wilde, maar maakte geen aanstalten om op te staan en hem in te schenken. „Nee, dank je, Marthe.zei hij. „Er komen zeker niet veel mensen bij jullie? Hij haalde zijn pijp te voorschijn en wilde die stoppen, maar toen hij de blik opving, waarmee ze er even, vluchtig, naar keek, stak hij hem weer in zijn zak. Hij dacht: „Ja kob mag natuurlijk niet roken in huisomdat die flarden van vitrage dan zo gauw vuil wor den!" „Ach nee wie zou er bij ons moeten komen?" Natuurlijk niet, dacht Tjeerd. De mensen in het dorp waren niet gewoon dat hun gevraagd werd of ze nog koffie wilden of dat ze op de vingers werden ge keken als ze een pijp opstaken. Dat had Jakob zijn vrouw moe ten vertellen als ze het uit zich zelf niet begreep. Maar mis schien zou ze het niet eens be grepen hebben als het haar ge zegd was. Haar kleine wereld zou nooit groter worden en nooit veel meer omvatten dan wat fel ge kleurde kunstbloemen, wat op zichtige kleedjes, haar man en een stuk of wat kinderen mis schien. Maar ze zou zich er ge lukkig in voelen. Zo gelukkig als een eenvoudig vrouwtje met een paar mooie bruine ogen en gol vend bruin haar. Hij misgunde haar dat geluk niet. Evenmin als hij haar dat eigen wereldje mis gunde. Het zou alleen niet zijn wereld zijn geweest. En hij wist dus, dat dit vrouwtje ook niet de vrouw had kunnen worden die hij zou moeten hebben. Een vrouw met wat meer courage, zoals Ina had gezegd. Hij ging er eens op zijn gemak bij zitten. (Wordt vervolgd.) ontvangen naar de gereformeer de kerk te Schoondijke. De heer Jeroense werd even eens beroepen te Schiermonnik oog, Slootdorp en Gendringen Silvolde. Bromfietser verongelukt Tijdens het oversteken van de rijksweg Terneuzen-Sas van Gent ter hoogte van Sluiskil is woens dag de 72-jarige bromfietser M. van Rijssel uit Sas van Gent door een personenauto gegrepen. Het slachtoffer werd in zorg wekkende toestand naar het zie kenhuis te Sluiskil overgebracht waar hij in de loop van de avond is overleden. STATENLEDEN IN ZUID-HOLLAND WILLEN PRESENTIEGELD G.S. AFSCHAFFEN De fracties van de p.v.d.a., c.p.n. en p.s.p. in de provinciale staten van Zuid-Holland willen het pre sentiegeld, dat gedeputeerden krij gen voor het bijwonen van staten- en commissievergaderingen, af schaffen. Het bijwonen van derge lijke vergaderingen behoort tot hun normale werk en moet daarom niet extra gehonoreerd worden, zei het p.v.d.a.-Iid H. van Es namens zijn fractie. De heren S. Groenendijk (c.p.n.) en J. Brandsen (p.s.p.) slo ten zich hierbij aan. Deze sprekers wilden niet verder aandringen, toen mr. J. Klaassesz, de commis- haris der koningin in Zuid-Holland, meedeelde deze kwestie in de eerstvolgende vergadering van het seniorenconvent der staten aan de orde te zullen stellen. De suggestie van de p.v.d.a., c.p.n. en p.s.p. kwam ter sprake tijdens de behandeling van een schrijven van de minister van bin nenlandse zaken. De bewindsman vroeg hierin de provinciale staten hun mening over een ontwerp-koninklijk besluit om de jaarwedden van de gedeputeer den van alle provincies te stellen op 38.000. De fracties van c.p.n., s.g.p., p.s.p. en b.p. stonden afwij zend tegenover deze wijziging. De salarissen van g.s. van Zuid-Hol land worden dan met 2500 per jaar verhoogd. De overheid moet een voorbeeld geven door matiging te betrachten, vonden de woord voerders van deze fracties. Mr. J. 1 Klaassesz was het hier niet mee eens. Gedeputeerden hebben recht PROGRAMMA TWEEDE NET WORDT UITGEBREID Wanneer de regering besluit tot uitbreiding van de televisie zendtijd, hetgeen te verwachten is, wil de N.T.S. die tijd gebrui ken om het programma van het tweede net te verruimen. Het ligt dan in de bedoeling om op dit net reeds om 19 uur met de avonduitzendingen te beginnen. Het N.T.S.-journaal van 20.uur zal dan even uitgebreid op het tweede als op het eerste net worden uitgezonden. Men wil op deze wijze het vraagstuk oplos sen van de onderwaardering van het tweede net bij het televisie kijkend publiek. Niet de pro grama's op het tweede net, maar de vroegere start Van Nederland I en het gemis van het uitge breide N.T.S.-journaal zouden volgens de programmacommis saris van de N.T.S., de heer J. W. Rengelink, debet zijn aan de ge ringe belangstelling voor het tweede net. Duitse dief actief in Zandvoort De politie van Maarn heeft woensdagmiddag de 18-jarige Duitser Wolfgang Schmidt uit Hannover aangehouden toen deze op rijksweg 2 (Arnhem- Utrecht) bij Maarn fietste. De jongeman bleek thuis te horen in een Duitse inrichting, maar hij was daar wegens zijn slechte gedrag weggezonden. Tijdens het verhoor bekende de Duitser dat hij wegens ver schillende diefstallen in de in richting had gezeten. Ook zou hij zich schuldig hebben gemaakt aan inbraken. Op 3 mei kwam de jongeman ons land binnen. Hij ging naar Zandvoort, waar hij een fiets ontvreemdde. De Duitser zou gisteren naar Zandvoort worden overgebracht. De politie daar zal uitzoeken of de Duitser ook ver antwoordelijk is voor enkele in braken in strandtenten enkele dagen geleden. Kind verdronken De 3-jarige Erik Edwin de Jeu uit Den Haag is donderdagmid dag in de ringvaart langs de Nieuwe Meerdijk bij Badhoeve dorp verdronken. De vader van het jongetje ligt met een zand schuit in de ringvaart. op een behoorlijk salaris, zei hij. De overige fracties gingen er mee akkoord minister Beernink gunstig over de salarisverhoging te advi seren.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2