Vissers tegen opgedrongen verhouding werkgever-werknemer Radio en Televisie OUD-VOORZITTER C.N.V. „DESNOODS STAKEN VOOR MEDEZEGGENSCHAP" Het Nederlands elftal tegen Hongarije INTERNATIONALE VERDEDIGING TEGEN BALLISTISCHE RAKETTEN BEURSOVERZIGHT Woensdag 10 mei 1967 Pagina 7 Risico (THANS LID RAAD VAN STATE): Hinderlaag Niet wachten „Dagdieverij" Belangen- tegenste Schietpartij in India BENZINE KAN GOEDKOPER Onzekerheid TWEE KLEUTERS UIT EEN GEZIN IN VERKEER OMGEKOMEN VOLGENS KESSLER EEN "BEHOUDEND" ELFTAL Handboogsport „De Westerschelde" te Terneuzen Duivensport Cees Groot naar Amerika Cassius Clay in staat van beschuldiging gesteld UE VRIJE ZEEUW Met ingang van de 1ste juli 1967 vallen de zogenaamde maatschapsvissers onder alle sociale verzekeringswetten. Dit blijkt aldus kwam tot uiting op de in Utrecht gehouden ver gadering van de Nederlandse vissersbond op grote moei lijkheden te stuiten. De vissers zijn van oordeel dat nu een kunstmatige verhouding werk geverwerknemer wordt ge schapen. De leden Van de vissersbond kanten zich tegen deze wat zij noemen opgedrongen verhou ding werkgeverwerknemer. Zij vinden dat een kleine gemeen schap, zoals aan boord van de vissersschepen, niet de scherpe tegenstelling werkgeverwerk nemer verdraagt. Ieder der opvarenden moet zich voor 100 procent inzetten voor zijn werk op het schip en een grote bereidheid tonen tot samenwerking. Dit geldt zowel voor de schipper-eigenaar als voor de andere opvarenden. Juist door deze samenwerking en eenheid kunnen optimale financiële resultaten worden be haald. De toepassing van de sociale verzekeringswetten zou het ein de betekenen van de opbloei van de vloot, zo menen de leden van de vissersbond. Zij geloven dat de financiële resultaten zul len dalen en dat de mentaliteit aan boord zich ten ongunste zal wijzigen. De voorzitter, de heer K. Hoek stra, zei dat dit tevens de totale ondergang van de maatschaps gedachte in zijn huidige vorm zou betekenen. Hij vindt dat de wetten duidelijk onderscheid maken tussen de eigenaars, tevens opvarenden van het schip, en de andere opvarenden. Door de andere opvarenden te be schermen worden deze duidelijk voorgetrokken, zo redeneerde hij. De een moet nu voor alles zorgen, zelfs voor het feit dat alle premies betaald moeten worden, terwijl de ander niet de minste risico meer draagt. er aan dat sinds de vorige alge mene vergadering niet minder dan 17 vissers het leven op zee hebben verloren. Drie schepen vergingen met man en muis. In tegenstelling met deze droe ve gebeurtenissen zijn de finan ciële uitkomsten. Het vorige jaar was een topjaar voor de Neder landse visserij. De waarde van de in totaal aangevoerde plat vis steeg ten opzichte van het jaar daarvóór met 30,5 miljoen tot 96,5 miljoen. De aanvoer t van garnalen voor consumptie doeleinden bereikte in 1966 een omvang van 7,5 miljoen kilo met een waarde van 17,2 mil joen. De aangevoerde hoeveel heid garnalen was minder dan in 1965, maar de waarde steeg. De aanvoer van mosselen was met 811.000 ton aanzienlijk min der dan in 1965. Door de gun stige resultaten is de uitbreiding van de kottervloot voortgezet. Het aantal kotters steeg van 380 tot 394. De vroegere aanvallen op de maatschap werden zo zei de heer Hoekstra rechtstreeks gedaan, maar nu komt er een uit een hinderlaag. Hij herin nerde eraan dat de maatschaps vissers verantwoordelijk zijn voor meer dan de helft van „de opbrengst van de Nederlandse vissersvloot De heer Hoekstra herinnerde „Voor de oplossing van Ioon- geschillen zijn er doeltreffender oplossingen dan werkstaking; voor de hervorming van de on dernemingsstructuur schijnen verschillende ondernemers ech ter alleen nog het middel van de strijd ernstig te nemen. Zo lang mogelijk zal geprobeerd moeten worden de medezeggenschap langs de weg van overleg te ver wezenlijken. Maar het bedrijfs leven moet weten dat bij voort gaande weigering van de erken ning van de werknemers als vol waardig bedrijfsgenöot toepas sing van het middel van de werk staking onvermijdelijk is". Dit zei de heer M. Ruppert, lid van de Raad van State en oud-voor zitter van het christèlijk-natio- naal vakverbond in Lunteren waar hij sprak op de algemene vergadering van de christelijke bond van werknemers in de tex tiel- en kledingbedrijven „Uni- tas". Wij moeten, aldus de heer Rup pert, ons niet vastleggen op de huidige structuur- en rechtvorm, van de onderneming, die langs verkeerd revolutionaire weg tot stand is gekomen. Men moet niet wachten tot de ondernemers het recht tot medezeggenschap er kennen, maar het gaan uitoefe nen en er zo nodig voor strijden. overkomen. Een mens die geen werk heeft, gaat twijfelen aan de zin van zijn bestaan, aldus de heer Ruppert. Hij constateerde dat vóór de intrede van de werkloosheid in verschillende bedrijfstakken de arbeidsprestatie onvoldoende was. Onmiddellijk na de eerste ontslagen nam de arbeidspresta tie toe in sommige ondernemin gen. Het is de taak van de vak beweging om de dagdieverij te voorkomen, zo meent de oud voorzitter van het C.N.V. Hij merkte op dat verkorting van de arbeidsduur op zichzelf geen ideaal is. Het probleem van de arbeidsduur mag volgens hem niet los worden beschouwd van de gevolgen daarvan voor de samenleving hier en elders. WACHTEND OP DE REDDING Boston: Een gedeeltelijk ontklede man op een richel wacht gedul dig op zijn redding uit een huis van zes verdiepingen, terwijl een brandweerman juist een vrouw op de ladder begeleidt. Bij de brand hebben vijf mensen ver wondingen opgelopen. g In Tezpoer in de noordoostelij ke Indische deelstaat Assam zijn maandag drie mensen om het leven gekomen en een veertigtal gewond, toen de politie het vuur opende om een menigte uiteen te jagen. Na een woordenwisseling tus sen een student en een politie agent werd het politiebureau door meer dan duizend studenten met stenen bekogeld. Zij ver brandden documenten, meubilair en drie politiewagens. Een 25-tal politiemannen liep verwondin gen op. Drie studenten werden doodgeschoten en een 15-tal ge wond. Het leger is te hulp geroe pen om de orde te herstellen. De grote benzinemaatschap pijen in ons land vinden steeds weer lokmiddelen uit, om klan ten naar hun benzinepompen te trekken. De ene keer is dat door het uitdelen van bloembollen of sleutelhangers of wegenkaarten, een volgende maal door het or ganiseren Van kansspelen met puzzels, waarmee de bezitters van de juiste lootjes een grote geldprijs in handen kunnen krij gen. Wij vragen ons af, waarom er zoveel geld moet worden weg gegooid. Als de benzine iets in prijs werd verlaagd, zou een maatschappij meer klanten trek ken De witte pompen bewijzen dat. Hij vindt het primaat van het kapitaal boven de arbeid uit een evangelisch standpunt onaan vaardbaar. De christelijke vak beweging zal naar het oordeel van dé heer Ruppeyt moeten blijven bij het standpunt dat de onderneming een samenwerking is tussen arbeid en kapitaal on der leiding van de ondernemer. Die samenwerking wordt, zo zei hij, op het ogenblik van twee kanten aangetast, naihelijk door de liberale ondernemers, en door het N.V.V. Deze beiden gaan uit van een belangentegenstelling tussen de werkgevers en werk nemers. De heer Ruppert 'meent dat de christelijke vakbeweging, ook wanneer zij alleen komt. te staan bij loongeschillen, aan arbitrage voorrang moet geven boven sta king. Op die manier zalzij moe ten laten zien dat hét haar ernst is met haar streven naar recht boven macht. Over de instandhouding van de werkgelegenheid zei hij dat één der kenmerken van het eco nomisch leven de onzekerheid is Het recht op arbeid moet telkens opnieuw worden gepósitiveerd. Instandhouding én bevordering van de werkgelegenheid is een zaak waarvoor ondernemers; werknemers en overheid ge zamenlijk verantwoordelijk zijn. Het is onaanvaardbaar dat de werknemers en hun organisaties pas bij de zaken worden betrok ken, als de werkloosheid voor de deur staat of reeds een feit is. Werkloosheid is in sociaal opzicht het allerergste dat de mens kan Maandagavond zijn de 3Vs-ja- rige jongen J. H. van der Veen uit Roden en zijn 2Vs-jarige zus je door een personenauto gegre pen en op slag gedood, toen zij rijksweg 43 (GroningenHee renveen) onder de gemeente Ro den overstaken. DOEL: Van Leeuwen (GVAV). ACHTER: Suurbier (Ajax), Is rael (Feijenoord), Eijkenbroek (Sparta), Veldhoen (Feijen oord). MIDDEN:„Groot (Ajax); Muller (Ajax). VOOR: Berghóltz (Anderlecht), Mulder (Anderlecht), Nunin- ga (Ajax), Keizer (Ajax). RESERVES: Doesburg (Sparta), Flinkevleugel (DWS), De Zoete (ADO), Van der Kuylen (PSV). „Ofschoon ik van experimente ren houd, heb ik voor de wed strijd tegen Hongarije een „be houdend elftal" samengesteld, waarvan ik hoop, dat men er ach ter zal staan," aldus bondscoach George Kessler dinsdagmorgen in het restaurant van het Nep-sta- De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, heeft dinsdag gezegd dat de regering de mogelijkheid van een internationaal verdedigings stelsel tegen ballistische raket ten overweegt dat zowel de Sow- jet-Unie als de Ver. Staten eni ge veiligheid zou bieden. Rusk zei dit in de subcom missie van de senaat voor ont wapening in antwoord op een voorstel van senator Albert Gore uit Tennessee die had gezegd dat de Sowjet-tJnie zou moeten wor den uitgenodigd om de mogelijk heid van ontwikkeling van een „dunne ABM-lijn" (raketverde- digingsstelsel) te bespreken. De lijn zou moeten lopen van Groen land tot Kamsjatka en onder controle moeten staan van een internationaal bureau, bij voor keur de V.N. Minister Rusk zei dat twee zeer grote problemen- zouden moeten worden overwonnen al vorens de regering de kwestie verder zou kunnen behandelen, namelijk het vraagstuk van de kosten en dat van de' omstandig heden, onder welke anti-ballisti sche raketten zouden worden afgevuurd en wie daartoe op dracht zou moeten geven. Onder-minister van defensie, Cyrus Vance, deelde de sub commissie mee dat een „ABM"- systeem tegen een eventuele Chinese aanval in de jaren '70 ruim 3,5 miljard dollar zou kos ten. Een besluit daarover zou nu moeten worden genomen om de eventuele bouw sneller te doen verlopen dan de opbouw door China van een offensieve raketstrijdmacht van enige be tekenis. De handboogmaatschappij „De Westerschelde" te Terneuzen kwam zondag voor het eerst dit seizoen in aktie met een schie ting op de staande wip. De uit was: Eerste hoogvogel: L. Kalfsvel, Zandstraat. Tweede hoogvogel: H. Wijffels, IJzendijke. Zijvogels: L. Kalfsvel en Ph. v. d. Akker, Westdorpe. Kallen: M. Pluim, Westdorpe, en J. van den Broeke, IJzendijke. VLUCHT UIT MOESCROEN „Nog Sneller" - Breskens. Snelheid eerste aankomende duif 2125 m.; snelheid laatste prijswinnende duif 1762 m. 1. J. Zegers; 2. J. Pijcke; 3. L. de Meester; 4. A. Vermeulen; 5. M. Leurgans; 6, Voorde-Walle; 7 en 10. I. de Jonge; 8. W Fenijn; 9. J. Buize. VLUCHT UIT ANGERVILLE „Nog Sneller" - Breskens. Snelheid eerste aankomende duif 1674 m.;snelheid laatste prijswinnende duif 1516 m. 1, 2 en 3. J. van Gijs; 4. G. v. d. Velde; 5. W. Fenijn; 6. G. v. d. Velde; 7. J. Pijcke; 8. A. Bonde- wel; 9. P. Blaakman; 10. Cornelis- Quaars. „Recht voor Allen" - Sluis. Snelheid eerste aankomende duif'. 1682 m; snelheid laatste prijswinnende duif: 1554 m. i. J. Louwert; 2. G. de Meijer; 3. A. Verheije; 4 en 5. P. de Smit. PRIJSVLUCHT UIT MOESCROEN „Recht voor allen", Sluis. Snelheid eerste duif 2123 mtr. Snelheid laatste prijswinnende duif: 1445 mtr. 1. P. Goossen, 2 O. Moens, 3. J. de Visser, 4. en 6. P. de Smit. dion tegenover de journalisten, nadat hij het elftal had bekend gemaakt. Tevoren hadden de spelers op een bijveld, gelegen temidden van prachtige beeldengroepen,- 'n oefenpartijtje gespeeld, waarin de bondscoach zelf ook een actief aandeel had. „Wij hopen op dezelfde presta tie tegen de Hongaren als in Ne derland in het afgelopen najaar en bovendien, dat we de laatste minuten beter door kunnen ko men. Ik meen, dat dit pen goed elftal is. Tot het laatste moment was het onzeker of Jan Mulder zou kunnen spélen in verband met een blessure. De dokter heeft echter goedgevonden, dat hij speelt en ik heb er mij er van kunnen overtuigen, dat Mulder inderdaad geen last van zijn bles sure heeft." Kessler is ervan overtuigd dat het gezien de reputatie van de Hongaren, een moeilijke wed strijd zal worden. Met dit „behou dende elftal", waarin voor hem de opstelling van Tonny van Leeuwen als doelverdediger geen vraagteken is geweest, vertrouwt Kessler erop tot een goed resul taat te komen. Ko Prins heeft zijn Pittsburgh Fantoms opnieuw versterkt met een Nederlandse speler. Het is de 34-jarige ex-middenvoor van Stormvogels en Ajax, Cees Groot. De Zaankanter, wiens contract met de FC Zaanstreek over drie weken afloopt, kwam wegens blessures de laatste maanden weinig binnen de lijnen, maar was wel weer in training. Velen verwachtten dat Cees Groot, de oudere broer van de Nederlands elftalspeler Henk, aan het eind van dit seizoen met voetbal zou stoppen. Hij is echter ingegaan op een telefoontje uit Amerika, waar hij voorlopig vier maanden heen gaat. Zijn vrouw en kinde ren zullen in Nederland achter blijven. Tevens houdt Cees Groot zijn sportzaak in Koog aan de Zaan voorlopig aan. DONDERDAG II MEI 1967 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord, praatje; 7.15 Lichte grammofoonmuziek (7.307.32 Nieuws); 7.55 Overwe ging; 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte grammofoonmuziek; 8.30 Nieuws; 8.32 Voor de huisvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Stereo: Aubade: semi-klassieke en moderne orkestwerken (opn.); 11.00 Voor de zieken; 11.30 Klassiek decor: A. Kerkorgelconcert: oude muziek; B. Klassieke kamermuziek; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Pro memorie, praatje; 12.45 Op verhaal komen, lezing; 13.00 Klassiek viool concert (gr.); 13.45 Voor de vrouw; 14.15 Pianorecital (opn.): klassieke en moderne muziek; 14.45 Van 1685 tot vandaag, muzikale lezing; 15.15 Nachtmysterie ritten: korte toelichting op het programma van zondag 14 mei a.s.; 15.20 Voor de vrouw; 15.45 Musiciana: muzikale herinneringen; 16.00 Hervormde studiodienst; 16.30 Stereo: Moder ne kamermuziek (opn.); 17.00 Lichte grammofoonmuziek; 17.20 Lichte grammofoonmuziek; 18.10 Sportrubriek; 18.30 Voor de twin tiger; 19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 NCRV vo caal ensemble: geestelijke liederen; 20.00 Lichte grammofoonmuziek; 20.10 De wilde vaart, detective, hoorspel (1); 20.35 Limburg, 100 jaar Nederlands, klankbeeld en reportage van de viering in de Stadsschouwburg te Maastricht; 21.20 Stereo: Lichte grammofoon muziek; 21.50 Stereo: Filmmelo dieën (gr.); 22.15 Wijd als de we reld: internationale oriëntatie in kerk, zending en oecumene; „22.30 Nieuws en herhaling SOS-berich- ten; 22.40 Boekbespreking; 22.45 Kerkorgelconcert: klassieke mu ziek; 23.15 Pianorecital: moderne, muziek; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Lich te grammofoonmuziek; 7.55 Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.10 Actualitei ten; 8.15 Lichte grammofoonmuziek (8.308.35 De groenteman); 8.50 Morgenwijding; 9.00 Stereo: Klas siek strijkkwartet (gr.); 9.30 Lichte: grammofoonmuziek voor oudere zangsoliste; 13.00 Nieuws; 13.10 Journaal; 13.30 Muzikale toeristen- route; 14.30 Voordracht; 14.50 Ste reo: Moderne muziek (gr.); 15.00 Voorde zieken; 16.00 Nieuws; 16.02 Antilliaanse muziek (opn.); 16.30 Stereo: Lichte muziek; 16.55 La fille du Tambour Major, operette, uitgevoerd door promenade-orkest, radiokoor en zangsolisten; 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond; 18.30 Lichte or kestmuziek; 18.55 Gesproken brief; 19.00 Pianorecital: klassieke mu ziek; 19.30 Polsstok - Pinter - Pre dikant: verslag van de werkweek '67 van de theologische studenten van de universiteit van Amster dam; 20.00 Nieuws; 20.05 Stemmen die gelden: platenprogramma met gesproken woord; 20.30 Omroep orkest en carillon: klassieke en moderne muziek; $1,45 Schilder in Schoorl, klankbeeld" over Picasso; 2.00 Nederlands koorfestival 1967; d22.30,Nieuws; 22.40 Actualiteiten; luisteraars; 10.00 Voor de kleuters;,, 22.55 Stereo: Discötaria: nieuwe 10.10 Arbeidsvitaminen gr.) (11.00 11.02 Nieuws); 11.55 Beursbe richten; 12.00 Licht instrumentaal ensemble; 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Zelfstan dig zijn en blijven, lezing; 12.40 Licht instrumentaal kwintet en Cassius Clay is in Houston (Texas) door een federale grand jury in staat van beschuldiging gesteld, omdat hij vrijdag 28 april heeft geweigerd zich te laten inlijven bij het Amerikaan se leger. Clay, die inmiddels door de World Boxing Associa tion van zijn wereldtitel zwaar gewicht vervallen is verklaard, weigerde uit geloofsovertuiging. Eén van Clays verdedigers vertelde maandag dat Clay, die tot een gevangenisstraf van vijf jaar of een boete van 10.000 dol lar kan worden veroordeeld, niet de gevangenis zal ingaan. Het proces kan zeker nog twee jaar duren. KON. OLIE GEVRAAGD Van de internationale waarden heeft Kon. Olie gisteren 't meest gevraagd in de markt gelegen. De stemming voor dit fonds was bij de opening vast op 142 (140,60). Hierdoor werd niet alleen de technische koersreactie van maandag teniet gedaan, doch de prijs kwam er nog bovenuit. Maandag sloot Kon. Olie in Wall- street dollar hoger, hetgeen van invloed is geweest op de koers in Amsterdam. Het buiten land ondernam in deze hoek vrij wel niets. De vraag kwam van het publiek. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden gisteren in totaal aange voerd 3806 dieren, zijnde 175 slachtrunderen; 669 gebruiksvee; 260 vette kalveren; 110 graskalve ren; 1964 nuchtere kalveren; 24 paarden; 2 veulens; 182 schapen of lammeren: 409 weidelammeren; 11 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 4,65 —ƒ5, le kwal. ƒ4,25—f4,60, 2e kwal. f 3,90—4,10, 3e kwal. 3.50 3,75; Vette kalveren: extra kwal. 3.05—3,15. le kwal. 2,90 3,05, 2e kwal. 2,70—2,90. 3e kwal. 2,60—2,70; Stieren 3,95 4,55; Worstkoeien 3;30 3 60. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien 1100 1575; Vare koeien 900f 1325; Vaarzen 750975; Pinken f 575675;„Graskalveren f 400 550; Nuchtere kalveren 135 f 150; Mestkalveren 90160; Srhanen f9 0ƒ110; Lammeren f 100f 120: Weidelammeren 70 90. Alles per stuk. Overzicht: Slachtrunderen: aan voer iets minder, handel kalm met nriizen als maandag; Kalf-en melk koeien: gewone aanvoer, tamelijke handel en ruim prijshoudend: Vare koeien: aanvoer korter, handel redeliik en prijshoudend: Vaarzen en pinken: kléine aanvoer, stille handel met onveranderde prijzen; Oraskalveren: aanvoer als vorige week, kalme handel met -stabiele prijzen; Vette kalveren: ruimer aanvoer, handel tamelijk en iets stijver in prijs; Nuchtere kalveren: aanvoer korter, handel williger en even hoger in prijs; Schapen en lammaren: ruimer aanvoer, handel stroef en vooral niet hoger in prijs; Weide- en zuiglammeren: aanvoer tamelijk, handel goed met prijzen als vorige week. grammofoonplaten; Nieuws. 23.55—24.00 HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Lichte vokale .muziekjes; 10.00 Nieuws; 10.02 Nfjggjjjve langspeel platen; 11.00 Nieuws; 11.02 Licht -platenprogramma;! 12.00 Nieuws; 12.02 Variant: actualiteiten, repor tages en muziek; 13.00 Nieuws; 13.02 De Nederlandse hitparade van deze week: (14.00 Nieuws); 14,30 Orkestraal! allerlei; 15.00 Niéuws; 15.02 Actualiteiten; 15.05 Klein chanson; 16.00 Nieuws; 16.02 Actualiteiten; 16.05 Tienershow; 17.00Nieuws; 17.02 Actualiteiten; 17.05—18.00 Verzoekplatenpro- gramm'a. BRUSSEL (Ned,! uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 itidhte muziek; 12.40 Weerbericht, mededelingen, programma-overzicht en SOS-be- riohten voor schippers; 12.48 Gi taarmuziek; 12.55 Buitenlands persoverzicht; 13.0Ó"Nieuws, weer bericht en beursberichten; 13.20 De overige internationale waarden gaven geen veranderin gen van betekenis te zien. Philips - en Unilever waren prijshoudend op resp. 94,20 en 95 als eerste koersen. Hetzelfde was het geval met AKU op 54,80. Hoogovens werd 1%- punt lager op 406 ge adviseerd doch KLM lag iets beter in de markt als gevolg van de koersstijging in Wallstreef De Newyorkse beurs- blijft koersverhogingen registreren. Ook maandag sloot de markt, er vast. Het Dow Jones-gemiddelde voor industrie-aandelen bèr.eikteij Tafeïmuzièk; "lkM^Nieuws; 14.03 er bijna de 910. Schoolradio 15.00 Nieuws); 15.30 De scheepvaartsector was „prijs- ,Lichte muziek; 16 00 Nieuws. 16 03 houdend tot iets gemakkelijker met weinig zaken. Van de cul tures gaf Amsterdam Rubber 'een punt prijs op 62%. De staatsfond- senmarkt moest wederom terrein- prijsgeven. Vooral de 7 pet. lenih-' gen lagen flauw in de markt. Het geringe aanbod in deze sector, vond pas steun op het verlaagde niveau. Donderdag 18 mei kan worden ingeschreven op de aangekon digde 20 min. 6% pet. obligaties 1967 van Blauwhoed tegen 100 pet. De stortingsdatum is 15 juni. Later trok Philips aan tot 95,40, doch Kon. Olie zakte in tot 141,60. KLM ging 3,20 omhoog. De internationale waarden veran derden weinig meer. In de le periode verbeterde Bijenkorf 22 punten. Daartussen kwamen steeds biedkoersen voor. Ook Simon de Wit trok verder aan, doch Albert Heyn moest 8 punten prijsgeven. Verder ver beterden Fokker met 6, Kon. Zout en Bührmann ieder met 11 punten, terwijl Edy 5 punten om hoog ging op de verkregen op dracht van de gemeente Amster dam voor het bekleden van de IJ-tunnel, waarmede een bedrag is gemoeid van 1,8 min. Lager waren Calvé met 9, Carps Garen en Twentse Kabel ieder met 5 punten. Nutricia deed 398 tegen maandag 405 bieden. Kwatta daalde 12 punten tot 188 op het passeren van het dividend. Beursindices (1953 100) Beursberichten; 16.09 Lichte mu- ■ziek; 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen; 17.15 Gitaarmuziek; 17.30 Koorwedstrijd; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paar- desportuitslagen; 18.30 Taalwen- ken; 18.32 Lichte muziek; 18.45 Sportkroniek; 18.52 Taalwenken; 18.55 Lichte muziek; 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek; 19.40 Lichte muziek; 19.50 Vrije politie ke tribune; 20.00 Openbaar kunst bezit; 20.15 Concert; 22.00—22.15 Nieuws en berichten. Int, conc. Industrie Scheepv. Bank en verz, Handel enz. Algemeen 5/5 415.0 320.9 113.6 170.5 155.2 318.3 8/5 413.1 322.1 114.7 169.5 156.7 318.2 8/5 414.6 321.2 114.1 171.1 157.4 318.7 Nabeurskoersen A.K.U.: Hoogovens: Kon. Olie: 140.40- Philips: 93,60- Umlever: K.L.M.: 54,90) (407,00) -142,10 (142,00) 94,50 94,60) 95,00 95,05) 380,00 (375,50) TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 18.45 Pipo de Clown; 18.50 Journaal; 18.56 Re clame; 19.00 Internationaal jeugd journaal; 19.10 Van gewest tot ge west; 19.30 Mensen in de sport, documentair-informatief program ma; 19.52 Toeristische tips voor het weekeinde in samenwerking met het A.N.V.V.; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 Meer dan 1080...: documen taire over de vlucht naar de vrij heid; 21.00 Ja, nep, geen mening: opiniepeiling; 21.50 Alles op één kaart: korte flitsen uit de toneel carrière van de in januari 70 jaar geworden acteur Johan Kaart; 22.10 Huize Liberty, tv-spel; 22.45 Journaal; 23.0023.30 Teleac: Automatisering (11). NEDERLAND II: 20.00 Nieuws in het kort; 20.01 Reclame; 20.05 Coronation street, tv-film; 20.55 Achter het nieuws; 21.20 Helden in liedjes: volksliedjes; 21.45 Een heerlijk eiland... ja: programma over Vlieland; 22.10 Reclame; 22.15 —22.20 Journaal; 22.3023.00 Dichterbij; programma over de bijbel. BELGIE (Ned; uitz.): 14.05 14.35 Schooltelevisie; 18.25 Franse les; 18.55 Zandmannetje; 19.00 Oom Storm, jeugdfeuilleton; 19.25 Tienerklanken; 19.55 Nederlandse les; 20.00 Nieuws; 20.25 Bonanza, tv-western; 21.15 Panorama; 22.15 Nieuwa films; 22.45 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 7