KLERENOF LEVENSLUST? Persoonlijkheid- ons sterkste wapen moederdag) Menu van de week (en voor 14 MEI MOEDERDAG Monterey Pudding Rocky Sauce MOEDERDAG-BIJLAGE VAN W Wm W HIPP WW VAN ZATERDAG 6 MEI 1967 R®manofE Salade Vóór 13 mei Niet duur doen Zelf doen Zelf verdienen Zondag 14 mei a.s. (1e Pink sterdag) is het weer zover: Moederdag Moeders dag van het jaar. Maak er voor moeder een oer gezellige dag van. Laat het haar dag zijn. Verwen en verzorg haar eens goed, de kans dat ze zich dat laat doen is er alleen de 14de mei. In onze advertentiepagina's krijgt U al een voorproefje, van wat de ijverige midden stand speciaal voor moeder dag naar voren brengt. U slaagt er vast Tot de meest vreugdevolle en ver kwikkende attrakties, welke een gro te stad ons biedt, behoort zeker het winkels kijken. De wijze waarop ver schillende vrouwen dit bijzondere ge not ondergaan, zou stof kunnen op leveren voor een uitgebreide psycho logische studie, hetgeen, en dit moge ter geruststelling gezegd worden, in ieder geval niet de bedoeling is van dit artikel! Wij kennen de prettige gewaarwor ding, die ons tijdens de gang langs feestelijk opgemaakte etalages be stormen, allen in mindere of meerdere mate uit eigen ondervinding. Langs de etalages lopend zien we honder den dingen, waarmede we zo gaarne onze garderobe zouden willen aan vullen. Die tas, die handschoenen en dat hoedje zouden van ons mantel pakje iets geheel nieuws maken. Die schoentjes die we bij X. zagen, de bloes bij Y. en de fantasienijlons bij Zin een staat van prettige op winding, lopen we al fantaserend onze garderobe aan te vullen. Maar helaasde nodige contanten ont breken. Misschien zou het verstandig zijn in zo'n geval af te zien van dit onschul dige vermaak, waarvoor de Amerika nen de mooie aanduiding „window- shopping" vonden, hetgeen door een geestig Nederlands auteur werd ver taald met het werkwoord „droogwin- kelen". Dan zouden we ook enige mooie luchtkastelen moeten missen en een beetje fantasie kan toch heus geen kwaad. Het behoeft immers niet altijd het kopen te zijn, dat ons de grootste vreugde biedt. VOOR MOEDERDAG voor 4 personen IHervanilIevIa of -pudding 40 g (2 eet!.) Californische blauwt rozijnen 100 g bitterkoekjes 1 flesje marasquinaroma Maak vanillevla of-pudding. Wel de rozijnen 5 minuten In heet water en laat ze daarna uitlekken. «Breek de bitterkoekjes in stukjes, be sprenkel deze met de aroma en roer ze met de rozijnen door de vla. Eventueel garneren met toefjes slag room of stijfgeslagen eiwit en/of Franse vruchtjes. voor 4 personen 80 g (4 eetl.) Californische blauwt rozijnen 75 g (5 eetl.) boter of margarine 1 dl (6 eetl.) melk ±1 dl (6 eetl.) koffiemelk 150 g suiker f pakje vanillesuiker 4 30 g (4 eetl.) cacaopoeder snufje zout 25 g (2 tetl.) fijngehakte (waljnoten Wel de rozijnen 5 minuten In heet water en laat ze daarna uitlekken. Smelt de boter of margarine. Voeg el roerend de melk, de cacao en het zout toe en laat alle Ingrediënten 2 minuten doorkoken. Goed laten afkoelen. Meng er ten slotte de rozijnen en de fijngehakte noten doorheen. Serveren bij pudding, ijs, vruchten salades of vruchten uit blik. VOOR MOEDERDAG DE VRUE ZEEUW voor 4 personen Voor de salade: 150 g Californische blauwe rozijnen krop sla 400 g) 200 g ananas 1 middelgrote paprika Voor de sauce: 4 eetl. yoghurt 2 eetl. azijn 1 eetl. suiker %theel* worcestershlresauc© V2 thee!, zout IV^theel. mosterd Wel de rozijnen 5 minuten in heet water en laat ze daarna uitlekken. Snijd de sla, de ananas en de paprika in kleine stukjes en voeg de rozUnen toe. Roer alle Ingrediënten voor de sauce door elkaar, giet deze over de ge mengde sla en meng alles. ALLEEN VOOR VADERS Vaders, wilt u moeder even de kamer uitsturen en dan dit rustig lezen? En als u het gelezen hebt, wilt u dit stukje dan uitknippen en veilig opbergen, zodat moeder het beslist niet ziet? Want moederdag is in aantocht en het zou niet leuk zijn, als uw vrouw tevoren weet, wat haar dan te wachten staat! Laten wij afspreken, dat niemand op kosten mag worden gejaagd. Er zijn man nen die denken, dat ze met een kostbaar cadeau klaar zijn. En dan stappen ze een dure zaak binnen, wijzen iets moois aan en laten dat door de bediende inpakken en als 't even kan thuisbezorgenIets spontaans, iets persoon lijks is er eigenlijk niet bij. Indien u tot dèt slag mannen behoort, leest u dan astublieft niet verder. Hier richten wij ons uitsluitend tot de mannen die hun vrouw niet met hun portemon nee, maar wel met hun hart liefhebben. Die van binnen uit aanvoelen, waar zij hun echtgenote nu eens werkelijk een plezier kunnen doen. De oplettende huisvader heeft reeds lang in gedachten, wat ditmaal de harte- wens van zijn gade is. Hij zal stad en land aflopen om precies datgene op de kop te tikken, wat zij zo graag zou bezitten. En hij geeft het haar zelf. Maar toch fs dat niet de werkelijke bedoeling van Moederdag. Moederdag moet een dag zijn van de kinderen. De groteren zullen dat zelf wel beseffen en van hun zakgeld iets kopen. De kleintjes kunnen we uitleggen wat de betekenis van moeder is in het gezin en ze dan helpen in een winkel, waar ze iets voor moeder gaan halen voor rekening van papa. Willen we dat halen van zo'n klein cadeautje wat zinvoller maken, zorg er dan voor, vaders, dat uw kinderen zélf iets maken of doen bij dat gekochte artikel. Ze zouden bijvoorbeeld een gekocht kleedje kunnen gaan borduren, of een zakdoekje kunnen voorzien van moeders voorletter of monogram. Verscheidene kinderen zijn handig genoeg om zelf iets te knutselen, als vader hen maar wat materiaal verschaft. Zorg dan voor dat materiaal, vader. Ga er niet bij commanderen wat wel en wat niet mag, maar laat ze nu eens zélf hun gang gaan. Het wordt dan een verrassing voor allemaal en u zult zien, dat uw kinderen echt met iets goeds tevoorschijn willen komen, om moeder maar een plezier te doen. Natuurlijk begrijpt u wel, dat de kinderen niet hun hele zakgeld voor het goede doel kunnen besteden. Er moet iets voor hen zelf ook overblijven. Wees daar om zo wijs, uw kinderen tijdig iets te laten bijverdienen. Loof beloningen uit voor extra werkzaamheden in huis en voor boodschappen. Laat ze maar eens spijkers halen voor de gereedschapskist, of geleende boeken terugbrengen, of extra lekkers in huis halen voor de feestdag. Ook werk In de tuin mag wel eens worden beloond en het wassen van auto of hond is ook wat waard. Van dat verdiende geld kunnen ze dan zelf wel iets voor moeder uitzoeken en de rest, of het gewone zakgeld, is voor de normale bestedinkjes. En dan moet de Moederdag natuurlijk feestelijk verlopen. Met bloemen, of een versierde stoel, met gebak of cake, met, een opgewekte stemming en zonder boze woorden of straffen! Laat vaders die altijd „nee" zeggen of bedenkelijk kijken, nu eens ja knikken en vrolijk zijn. Vaders die nogal uithuizig zijn, kunnen proberen eens iets eerder thuis te komen en vaders die het hun vrouw die dag wat gemakkelijker willen maken, zouden zelf eens kunnen gaan kokkerellen (er zijn mannen die daar hun hobby van maken, dus waarom u niet?), of ze zouden hun vrouw en kin deren mee kunnen nemen en buitenshuis gaan eten. Al is dat maar in een pan- nekoekenhuis. Hoofdzaak is, dat moeder eens een echte Moederdag, een Moederfééstdag beleeft ELLEN EECKHQFF* VOOR MOEDERDAG WAT LEREN WE DAARUIT? Een groot verschil, deze twee vrou wen, vindt u niet? Natuurlijk, het is erg belangrijk er goed verzorgd uit te zien, dit is zelfs essentieel voor ons zelfvertrouwen. Maar steeds iets nieuws aan is toch beslist niet nodig. Uit de twee aangehaalde gevallen kunnen we leren dat onze persoon lijkheid ons sterkste wapen is. Laten we niet te veel steunen op onzel kleding en hier niet tè veel attentie aan schenken, waardoor wij ons ge zicht, onze gebaren en onze houding vergeten. Eigenlijk hebben we het zelf helemaal in handen. Ons gelaat kunnen we zelf verzorgen, we kunnen er voor waken dat onze huid jong en veerkrachtig blijft, door afspoelingen met koud water, door geregelde massages en door gebrek van dag- en nachtcrème. Onze ogen kunnen we meer uitdruk king geven door een juiste make-up en onze teint kunnen we fluweelzacht maken door vanishing crème en poe der. Door de lippen zorgvuldig maar voorzichtig met een mooie kleur te stiften accentueren we onze charme. HET KAPSEL DE CLOU Ons kapsel vormt de uiterst belang rijke omlijsting van dit alles. Niemand behoeft met sluik, piekerig haar rond te iopen. Het haar is in geen tijd ge wassen. Liefst iedere week geven we het haar zo'n shampoo-beurt, waarna we het droog borstelen, na er eerst met een handdoek zoveel mogelijk water uitgedrukt te hebben. Al borste lend leggen we het haar in model en wanneer het droog is draaien We hier en daar, waar de Krui niet stevig ge noeg is, met behulp van wat iotjon een plukje haar om de vinger en steken dit vast met een speldje. Geheel door onze eigen zorgen kan het haar steeds goed gekruld zijn, daar we immers ook in ons land be schikken over een home-permanent, waarmee we in een schoonheidsuur tje zélf het haar mee kunnen perma nenten. Tenslotte schenken we nog even aan dacht aan onze handen, waarvan wa de huid soepel houden door het ge bruik van vette crème en desgewenst handlotion en waarvan sommigen de aantrekkelijkheid kunnen verhogen door de nagels te lakken in een tint die hen flatteert. EN DANDE HOUDING En wanneer we met dit alles gereed zijn, verdient het voor sommigen van ons misschien nog wel aanbeveling eens even te letten op de houding. Het kan werkelijk geen kwaad af en toe eens door de kamer te lopen met een boek op het hoofd. U moet dan kaarsrecht lopen en later probeert u het natuurlijk zonder boek. Zoals u ziet, de verzorging van ons uiterlijk behoeft niet kostbaar te zijn. Zij vraagt hoogstens enkele serieuze schoonheidsminuten en geeft ons in ruil daarvoor zelfvertrouwen, de be langrijkste steunpilaar bij het opbou wen ven onze persoonlijkheid. TWEE VOORBEELDEN Twee simpele voorbeelden kunnen dit illustreren: De tweede zondag in mei is het Moe derdag en het is een aardige gewoon te om de kinderen die dag voor het eten te laten zorgen. Voor veel moe ders misschien een moeilijke stap, maar vader zal de zaak wel in de gaten houden opdat de keuken niet te veel op z'n kop komt te staan. En wordt een warme maaltijd tóch nog te moeilijk, misschien is zo'n Club sandwich dan een uitkomst. ZONDAG: Grapefruit; kip a l'ndien- ne met puree; yoghurtpudding. MAANDAG: Roerei, sla, frites; brood pudding. DINSDAG: Gebakken rookspek, biet jes, aardappelpuree; peertjes met chocoladevla. WOENSDAG: Nasi goreng; karne- melkvla met rozijnen 1. Mevrouw A. kan alles kopen wat haar hartje begeert. Ze behangt zich met nieuwe kledingstukken tot en met en ze heeft daarbij niet eens een slechte smaak. Maar één ding vergeet mevrouw A., dat zij zélf degene is waar het om draait. Zij laat het aan haar japonnen en de verdere acces soires over en vertoont helaas een angstige gelijkenis met een etalage pop. En deze overeenkomst zit hem niet alleen in de nieuwe kleren, maar meer nog in de levenloosheid, er zit geen sprankje leven en vrolijkheid, geen greintje menselijks in mevrouw A. Neen, op haar behoeven we niet jaloers te zijn! 2. Mevrouw B. heeft een smaakvol, gezellig ingericht huis en draagt waar schijnlijk goede kieren. Maar hoe vaak je er op bezoek kwam, je hebt nooit kunnen zeggen, wat ze nu pre cies aan had. En dat is niet zo vreemd, want mevrouw B. weet zo te boeien met haar expressieve ogen, dat je steeds de blik op haar gelaat gericht hebt. Ze is één en al persoonlijkheid,' vol levenslust en charme en u kunt zich voorstellen hoe verbaasd wij waren, toen haar dochter ons vertelde dat een van haar armen sinds haar jeugd verlamd is. Niemand had dit ooit opgemerkt, want deze vrouw heeft geleerd de aandacht van haar bezoekers vast te houden omdat zij wil, dat men dit gebrek niet op zal merken. DONDERDAG; Gevulde slakropjes met gehakt, aardappelpuree; komkommersla; sneeuwbergen. VRIJDAG: Kaasragoüt of garnalen- ragout; rijst, gesmoorde tomaat jes; vla-flip. ZATERDAG: Dikke tomatensoep; kwarktaart. CLUBSANDWICH Besmeer een boterham met boter, leg hierop een blaadje sla. Vervol gens komt er een plak oude kaas bo venop, daarna een plak ham, een sneetje roggebrood. Dan een plak jonge kaas, schijfjes tomaat en weer een blaadje sla. Bovenop weer een boterham en om alles bijeen te hou den gaat er dan een satéprikker in met een augurkje eraan.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 9