t^rovinciacil nieuwó PLAATS ONDER DE ZON Voor de zondag Weekenddiensten Lezers, die schrijven KERKDIENSTEN DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 6 me! 1907 Terneuzen Axel Breskens Sluiskil Vlissiitgen Zaamslag AARDBEVING in Griekenland Bier van de Brouwerij „De Drie Hoefijzers" Sinds 1628 - uit de Bierstad Breda - AGENDA - Vagina 2 Autoshow bij Van Putten en Zoon Evenals vorig jaar houdt de lirrna Van Putten en Zoon een driedaagse (waarvan vandaag de laatste) show van de nieuwste imodellen Ford-auto's. Voor de belangstellenden en die zijn er op Hemelvaartsdag en giste ren veel geweestis deze show de moeite van een bezoek meer dan waard. Opvallend veel Ford-Cortina's ln diverse prijsklassen zijn ten toongesteld en wij achten het overbodig erbij te vermelden dat bet de allerlaatste modellen zijn, dat wil zeggen de „eenvoudige" Cortina en de imposante Ford- Mustang. Thans, met de vakan ties zo dichtbij, is het begrijpe lijk dat vele automobilisten eens een kijkje zullen gaan nemen. Clement v. d. Bulck 18 maal eerste prijs Clement v. d. Bulck heeft op het nationaal solistenconcours te Ophemert (Betuwe) in de ere- afdeling een eerste prijs gewon nen met het „Esquise Oriëntale" Voor klarinet van René Kips. riet jurylid, de heer Jan Zwa german, honoreerde deze vertol king met 51 punten, hetgeen een promotie naar de superieur-af deling betekent, de hoogste af- 'deljng die men kan bereiken. 1 Een nieuwe prachtige trofee ■Verrijkt de prijzenkast van de il5-jarige Terneuzense klarinet tist die voor de 18e maal aan een concours deelnam en evenveel malen een eerste prijs won. Inwijding orgel Goede Herderkerk Het was voor de hervormde gemeente in Terneuzen een blijde avond, toen vrijdag het gerestau reerde orgel in gebruik werd ge nomen. Dit orgel, daterend uit 1858, is na in St. Nicolaasga te hebben gestaan via Oost-Knollen dam in Terenuzen terechtgeko men. De bijeenkomst, welke goed was bezocht, stond onder leiding van ds. J. A. Poelman. Het woord werd gevoerd namens de syno dale orgelcommissie door de heer J. J. Moll. De heer J. L. Hamp- link aanvaardde het orgel na mens de kerkeraad, In het keuringsrapport wordt melding gemaakt van een „goed functionerend instrument met een charmante klank". De orgelbouwer, de heer D. A. Flentrop, sprak eveneens zijn be wondering voor het instrument uit. Hierna werd het orgel bespeeld door de heer Willem Hülsmann. Zijn zoon, de heer Kees Hüls mann, speelde met zijn vader enige werken voor viool en orgel. De beide heren musiceerden voortreffelijk. Het bleek, dat het .orgel èn solo-instrument èn als begeleidend instrument voor treffelijk functioneert. De sprekers betrokken in hun dank de organist van de Goede Herderkerk, de heer D. van Es, die het orgel „ontdekte". Met een stijlvol avondgebed, geleid door ds. Poelman, werd de bijeenkomst besloten. „Drumband Irene" in Neerpelt Maandagavond ontbrak tijdens de lampionoptocht en het muzi kaal sluitstuk de seniorenafde ling van het tamboer- en pijper- korps in Terneuzen. Gelukkig iwerd hun plaats ingenomen door de juniorendrumband. Deze jeugd, waarvan de leeftijd Varieert van 7 tot 13 jaar, gaf een ïnooi staaltje weg, waaruit blijkt dat er met de jeugd toch nog wel Wat te doen is. De senioren waren op deze dag In.Neerpelt op het 15de Europese muziekfestival voor de jeugd. Hier wisten de meisjes en jon gens van het Irenecorps de eerste prijs te behalen. Dat de vereniging op 't ogen blik vol leven zit, is reeds meer dere keren gebleken uit diverse acties zoals verkoop van glazen, speldjes, mesjes en het ophalen van oud papier. Met de opbreng sten hiervan kon men aan het nodige materiaal komen. Ook het ontstaan van de jeugdafdeling van 65 jongens en meisjes geeft blijk van veel activiteit, zodat Terneuzen straks een muziek korps gaat krijgen, dat het als groeiende gemeente verdient. Overal staat de vereniging goed aangeschreven. Dit blijkt ook uit tal van buitenlandse uitnodigin gen, o.a. die van Neerpelt. Ver der zal het korps op 2de Pink sterdag optreden in Wilz in Luxemburg en in oktober in Wieze. Tal van andere uitstapjes zijn nog in „behandeling". Uit een en ander fnoge blijken dat „Irene" een gezonde vereniging is met een actief bestuur en en thousiaste instructeurs. We mo gen van deze vereniging onge twijfeld nog veel verwachten. D '66 vergaderde In café „Du Commerce" ver gaderde de afdeling Zeeuws- Vlaanderen van D '66 onder voorzitterschap van de heer L. A. C. Soeters, secretaris van de afdeling. De heer A. de Goede uit Den Haag, plaatsvervangend fractie voorzitter in de Tweede Kamer, gaf een opsomming van en een uiteenzetting van een aantal es sentiële programma-punten. Vervolgens sprak hij over het partij beleid voor de komende ja ren. Zowel van de zijde der leden de afdeling Zeeuws-Vlaande- ren heeft er nu 37 als van niet-leden was er een vrij goede belangstelling. Na de pauze moest de spreker heel wat vragen beantwoorden. De penningmeester, de heer J. Vroegop, moest wegens drukke werkzaamheden zijn functie overdragen aan de heer K. C. Schouten. Druk programma voor de drumband De Axelse drumband van tam- bourmaitre R. Schoot staat weer een drukbezet programma te wach ten. De drumband heeft uitnodigin gen ontvangen om op te treden bij festiviteiten in Frankrijk, België, Duitsland en uiteraard in eigen omgeving. Op 14 mei vertrekken zij in ge zelschap van het majorettenpelo- ton „Oranjestad" uit Breda naar St. Quentin. Daags tevoren zal de drumband in Axel, samen met het majoretten- korps, een show verzorgen. In St. Quentin wordt overnacht, waarna zij op 15 mei opnieuw met de majoretten zullen optreden in Ronsse. Op 20 mei verleent het korps zijn medewerking bij de Terneu zense tentoonstelling Enté '67. Daarna volgt op 4 juni het optre den in de cavalcade in Rijsel. Op 17 juni zal het drumband- en hoornblazerskorps deelnemen aan het concours in Weesp en wel in de afdeling uitmuntendheid voor de wisselprijs. Vervolgens 9 juli drumbandshow te Tielt, 23 juli optreden in Bapau- me en 13 augustus bij de Gentse feesten. Tentoonstelling van de fotoclub De jonge fotoclub in Axel orga niseert dit jaar voor de eerste maal een fototentoonstelling en wel op zaterdag 13 mei en maan dag 15 mei a.s. Op beide dagen zal de tentoonstelling geopend zijn van half drie tot half negen. De tentoonstelling zal worden gehouden in de christelijke ulo school aan het Szydlowskiplein, Om het uur zullen dia's wor den vertoond. Er is geen onder werp voorgeschreven, zodat de leden geheel vrij zijn zelf hun thema te kiezen. De beide Pinksterdagen leken het ifetuur bij uitstek geschikt om met deze expositie te starten. Tot nu toe zijn de exposities van Terneuzen en Sas van Gent waarmede Axel nauw samen werkt de weinige fototentoon stellingen in Zeeuws-Vlaanderen. Als minimum afmetingen van de foto's is 24 x 30 cm voorge schreven. Natuurlijk is dit al heel wat, maar er zullen ook verschil lende 50 x 60-ers hangen. In totaal zullen meer dan hon derd foto's aanwezig zijn en een 80-tal dia's. Het blijkt dat zich steeds meer mensen met deze interessante hobby bezig houden. Kees Verkerk komt naar Axelse wielerronde De wereldkampioen op de schaats, Kees Verkerk, komt naar de wielerronde van Axel op der de Pinksterdag. Kees Verkerk die zelf ook amateur-wielrenner is, zal niet aan de wedstrijd deel nemen. Hij zal het startschot lossen. De kosten, hieraan ver bonden, worden door het V. W. bedrijf van de firma Voet be taald. In een auto van dit bedrijf zal Verkerk een deel van de wed strijd volgen. De prijsuitreiking zal ook door de schaatskampioen worden ver richt. De aanwezigheid van „de sportman van het jaar" zal zeker een apart tintje aan deze wed strijd geven. Nationale herdenking In Breskens bestond voor de j nationale herdenking veel 1 belangstelling. Van het gemeentehuis ging de stille tocht naar de algemene begraafplaats. Door het gemeen tebestuur, verschillende vereni gingsbesturen en particulieren werden bloemen gelegd op het massagraf, waarna de chr. ge mengde zangvereniging „God is mijn Lied" een toepasselijk lied zong. Vervolgens werd twee minuten stilte in acht genomen waarna de „Last Post" ten gehore werd gebracht. Met het hijsen van de vlag werd de plechtigheid besloten. het buitenland worden verspreid, waardoor Breskens in België en noord-Frankrijk meer bekend heid kreeg. Zeer geslaagd noem de spr. de showbootvaarten. Jammer vond de heer Heij- boer het dat er deze zomer geen schepen van de prov. stoomboot diensten beschikbaar zijn. Het bestuur heeft nu contact opge nomen met rederij Flandria te Antwerpen. De voorzitter vroeg de aan dacht van de bevoegde instan ties om aan de uitbreiding van de jachthaven prioriteit te geven. Uit het jaarverslag van sekre- taris J. Roofack bleek dat er een stijging van het vreemdelingen- bezoek te constateren viel. De kerkgenootschappen hebben de organisatie van de strandfeesten verzorgd. Door het groot aantal vernielingen aan de strandhoof- den en duinbeplantingen werd het noodzakelijk geacht een duinwacht in te stellen. In de maand juli waren het hoofdzakelijk Nederlanders die Breskens bezochten en in augus tus Duitsers. Slechts in de top dagen moest een beroep worden gedaan op buurgemeenten we gens overbezetting. Belgische weekenders komen steeds meer hun vertier in Breskens zoeken. 't Totaal aantal overnachtingen bedroeg 142.000. Hiervan waren er in de particuliere sektor 77.000, hetgeen een stijging betekent van 11.000. Op de campings wa ren er 65.000 overnachtingen; hier was een stijging te zien van 17.000. De voornaamste plannen voor 1967 zullen bestaan uit een strandfeest en 5 showbootvaar ten. De rekening over 1966 sloot met een nadelig slot van 394,49. Na enige discussie werd besloten de contributie voor hotels, leden verhuurders, pensions en winke liers met 30 te verhogen. De donateurs kunnen hun bijdrage op vrijwillige basis verhogen. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren M. Manneke, J. Valk, G. v. Heck en J. Boorsma herkozen. Collecte De Emmabloemcollecte heeft in Breskens 291,66 opgebracht. Stille tocht Een aantal Sluiskilse schoolkin deren heeft afgelopen woensdag onder leiding van een drietal on derwijzers een stille tocht onder nomen naar het monumentje ter nagedachtenis van de Franse vlie ger Erwine Boudry. Bij het monumentje werd een ogenblik stilte betracht, waarna het Wilhelmus werd gezongen. De kinderen legden hun meege brachte bloemen aan de voet van het monumentje. Op 19 september, de herdenking van de bevrijding van Zeeuws- Vlaanderen, zal weder een tocht naar het graf van de jeugdige Franse held, gelegen aan de wes telijke kanaalweg SluiskilTer neuzen, worden ondernomen. Aktie pater K. de Soomer Pater K. de Soomer O.F.M. al hier heeft zich dezer dagen in een stenciltje tot de Sluiskilse bevolking gericht om te trachten kleren, speelgoed e.d. in te zame len. Dit zal heden, zaterdag 6 mei, worden afgehaald en daarna ge sorteerd. Wat bruikbaar is zal door pater De Soomer naar Indo nesië, waar zijn werkterrein ligt, worden meegenomen. Over enige tijd zal in Sluiskil ook nog een bazar worden geor ganiseerd, t. e. gelden voor het missiewerk te kunnen inzamelen. Babylijkje gevonden Naar eerst heden bekend is ge worden heeft de politie te Vlis- singen woensdagmiddag op het strand van de boulevard Banckert een gedeelte van een babylijkje gevonden. Zoals bekend werd nog maar korte tijd geleden op ongeveer dezelfde plaats het stof felijk overschot van 'n baby aan getroffen, dat verpakt was in 'n plastic zak. Op last van de offi cier van justitie te Middelburg is het gedeelte van het babylijkje dat woensdag gevonden werd, door de patholoog-anatoom onderzocht. Het stoffelijk over schot bestond slechts uit twee beentjes, een gedeelte van het onderlichaam en een linkerarm pje. De Vlissingse politie tracht achter de herkomst van het lijkje te komen dat op het strand aan de laagwaterlijn gevonden werd. Ook het onderzoek van de poli tie in verband met het enige tijd geleden gevonden babylijkje duurt nog steeds voort. Het af gelopen woensdag gevonden lijkje is het derde dat binnen enkele maanden op Walcheren gevonden is. Hoechst-Vlissingen 1 mei 1968 in bedrijf De voorzitter van de directie van het Duitse chemische con cern Farbwerke Hoechst A. G. prof. dr. Karl Winnacker heeft vrijdag een bezoek gebracht aan de fosforfabriek in aanbouw van de dochteronderneming Hoechst- Vlissingen N.V. Op het bouwter rein in het Sloegebied bij Vlis- singen stelde hij zich op de hoogte van de bouw. Tijdens het bezoek van prof. Winnacker werd bekend gemaakt dat de nieuwe vestiging van Hoechst in Vlissingen op 1 mei 1968 in be drijf zal komen met een perso neelsbestand van 300 tot 350 man. De directievoorzitter van Hoechst had ook nog een ont moeting met de commissiaris van de koningin in Zeeland mr. J. van Aartsen. Pieter de Bodt houdt (weer) atelierexposities Van zondag 7 mei tot en met de maand september houdt de te Zaamslag wonende kunst schilder Pieter de Bodt weer ten toonstellingen in eigen atelier aan „De Hoogte" te Zaamslag. De heer De Bodt is er van overtuigd dat velen vaak niet in de gelegenheid zijn een tentoon stelling te bezoeken, reden waar om hij die mensen de kans wil geven. Het vorige jaar hield de heer De Bodt eenzelfde tentoon stelling bij wijze van proef. De belangstelling was van dien aard dat hij het dit jaar wil herhalen. In het gebied van Trikala in midden-Griekenland waar zich op 1 mei al aardschokken hebben voorgedaan, zijn vrijdag 4 dorpen geheel en 5 voor 85 procent ver woest door verscheidene aard schokken. Het ^wegverkeer is hier door versperd. Het getroffen ge bied wordt vanuit de lucht voor zien van levensmiddelen, tenten en kleding. HET SAMENBINDEND GELOOF „Uw ongeveinsd, geloof, zoals het eerst gewoond heeft in uw grootmoeder Lo'is en uw moeder Eunice, en ook in u." (2 Timotheüs 1:5) Neen, behoudzucht brengt de geslachten niet weer tot exkaar. Zij is eerder de oorzaak van ver wijdering. Maar er staat nadrukkelijk: „Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en tot in eeuwig heid." Jezus Christus, de enige en alles voor de 19de en 20ste eeuw. Met Hem zijn wij op het terrein van de eeuwigheid en hebben al le menselijke opvattingen en voorstellingen, hoe begrijpelijk ook in hun tijd, hun belangrijk heid verloren. Wat allen samen bindt is de kracht van het geloof in Hem. Men zou door de tekst de in druk kunnen krijgen, alsof het ging om een erfenis. Loïs lega teerde haar geloof aan Eunice en deze weer aan Timotheüs. Zo gaat het, misschien zijn er onder de lezers die dit smartelijk moe ten ervaren. Maar wel spreekt hier de kracht van de vrome opvoeding, de sterke, gezegende traditie. Als de psalmdichter, onder de indruk van „de voorspoed der goddelo- zen" (Psalm 73), in een opwelling overweegt om „ook aldus" te spreken, laat hij er onmiddellijk op volgen: „dan ware ik afvallig geweest van het geslacht uwer kinderen." Men stapt niet gemakkelijk uit de rij der gelovigen en als men het doet, is dat dikwijls alleen voor een tijd. Maar dan moet men ook het eeuwige niet binden aan het tijdelijke en het alleen wagen met de Eeuwige. (Uit: „Hij sprak en ik hoorde.") TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur- wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Jiskoot, Markt 25, tel. 2303. Apotheek geopend: A. J. Klaas- sen, Noordstraat 54, tel. 2090. Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. A. C. Leenhouts, v. Steenbergenlaan 68, tel. 3360 (b.g.g. 008). PHILIPPINE, SLUISKIL, HOEK Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Neve te Philippi ne, tel. 01159—306. AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter W. G. C. Kok, Oran jestraat 19, tel. 555. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag, waar genomen door dierenarts J. Jans sen, Stationsstraat 10 te Axel, tel. 01155—488. HEDEN Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De vier geweldenaars" Garage Van Putten en Zn, van 10 tot 21.00 uur: Ford show. ZONDAG 7 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 5 uur: „Tarzan en de meermin nen"; 2.30 en 8 uur: „De vier geweldenaars". MAANDAG 8 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De vier geweldenaars" DINSDAG 9 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De vier geweldenaars" Kantoor der vennootschap, Stationsweg 4, Terneuzen, om 10.30 u. v.m.: Vergadering van aandeelhouders der N.V. Han- led- en Scheepvaart Mij. „De Schelde". Hotel „Rotterdam", 8 uur: Al gemene ledenvergadering van de Vereniging Ziekenhuisver- pleging in Zeeuws-Vlaanderen. REIS VOOR BEJAARDEN In de komende week wordt, zoals uit in dit nummer geplaatste advertentie blijkt, een collecte gehouden voor een door het Co mité Reis Bejaarden op 14 juni a.s. te organiseren reis. Gaarne beveel ik deze collecte in ieders belangstelling aan. Ik hoop van harte dat een ieder op wie door de collectanten een beroep wordt gedaan, op gulle wijze haar of zijn bijdrage zal willen schenken. Laat Terneuzen laten blijken dat men op deze wijze er daad werkelijk aan mee wil werken, dat aan vele bejaarden ook dit jaar een prettige dag kan wor den bezorgd. De burgemeester, J. C. ASCHOFF. ZONDAG 7 MEI 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. (10.30 uur H. Doop.) Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. (10.45 uur H. Doop.) Hontenisse: 9 uur Ds. E. Gramsber- gen. Hulst: 10.30 uur Ds. E. Gramsber- gen. Sluiskil: 9 en 10.30 uur Ds. H. J. Ruis. (10.30 uur H. Avondmaal.) Terneuzen: Geref. kerk: 9 uur Ds. J. Scholten. H. Doop. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman. H. Doop; 19 uur Ds. J. A. Poelman. Zaamslag: 10.30 uur Ds. E. Stern, van Sas van Gent; 14.30 uur Ds. H. W. Doornink, van Groede. GEREF. KERK Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Ver beek. Terneuzen: 10.30 en 16.30 uur Ds. J. Maaskant, van Leiden. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoutespui: 10.45 uur Ds. A. C. Haitsma, van Zaamslag; 16.45 uur Ds. M. van Dooren, van Axel. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Lees- dienst. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. - -- - - I 26) Toeristenverkeer in Breskens toont aanzienlijke stijging Het vreemdelingenverkeer iri Breskens is in het jaar 1966 goed geweest, zo bleek uit de versla gen tijdens de jaarvergadering, welke werd gehouden in hotel Valk. Het aantal overnachtingen steeg met 25 of 28.000 ten op- zichte van 1965. Voorzitter J. Heijboer kon welkom heten burgemeester Eek hout; de heer J. de'Regt, direc teur van de prov. V.V.V., en een klein aantal leden. Ondanks de minder goede weersomstandigheden was er overal een vooruitgang te be merken. Een raamaffiche kon in „Het kan wel goed zijn," zei Ina ook. Ze zat in een klein hoek- stoeltje, een ongemakkelijk oud- hollands stoeltje. Haar gezichtje gloeide in het licht van de lamp. Tjeerd dacht om het een of ander even aan Jakob Thomsen, maar het was hem niet dadelijk duidelijk in welk verband en er kwamen te veel vragen in hem op om zich erin te verdiepen. Te veel vragen ook, die hij niet dadelijk kon stellen. En toen zei Ina wat hij zelf ook al gedacht had „Je begrijpt niet, waarom die boekhouder bij een grote beurt- vaarconder neming vandaan ge gaan is als hij daar, zoals hij zegt, zo hoog aangeschreven stond en een behoorlijk salaris had." Misschien had ze daar al eer der op gezinspeeld. De vrouw van Jan Boetjes knikte tenminste be vestigend. Maar Jan zelf ging rechtop zitten en maakte met de steel van zijn pijp gebaren in de lucht. „Begrijp je dat niet Zo Verwijtend keek hij naar zijn vrouw. Toen naar Tjeerd. „Jij ook niet „Ik wel," zei Tjeerd. Hij mees muilde. „Zo'n man zal eens iets anders willen. Die is mis schien laten we zeggen veel te flink om op een kantoor te zitten, waar hij elke dag hetzelf de te doen heeft." „Ahaa Precies." Dat was het nu juist, zei Jan Boetjes. „Elke dag hetzelfde en dan alleen wat zijn bazen hem voorschrijven. Maar daarvoor heeft hij te veel hersens." Tjeerd zei „Natuurlijk. Ik heb de man nog niet gezien, maar kan het me voorstellen." Hij stond op, alsof hij plotseling werd overvallen door een benau wende gedachte. Hij kreeg het er zelfs warm van, zo warm, dat het zweet hem uitbrak. Het parelde op zijn voorhoofd en prikkelde in zijn nek. „Je stookt het hier al veel te warm," zei hij tegen de vrouw van Jan Boetjes. „Maar kom. ik kan mijn tijd hier niet zitten verpraten." Jan Boetjes keek hem wat ver baasd aan en vroeg, waar hij het dan zo druk mee had. „Ik ga vroeg slapen," zei hij, terwijl hij zijn stoel achteruit schoof. „Want ik zal morgen bij tijds op moeten." Jan Boetjes' vrouw deed de mond open alsof ze iets wilde zeggen, maar ze bedacht zich. Ze zweeg tenminste. Ina keek naar hem óp en een glimlachje speelde om haar mond. Hij Voelde, dat ze hem begreep en dat deed hem goed. Toen hij buiten liep in de donkere, regenachtige avond en de branding hoorde razen tegen de beschoeiing langs de dijk, haalde hij echter pas opgelucht adem. „Jan Boetjes is bezig zijn geld weg te gooien," dacht hij. „En dat moet hij zelf weten. Dat zijn mijn zaken nietMaar dat is niet alles. Hier komt een hoop ellende van en niet voor hem alleen." Weer dacht hij aan Jakob Thomsen. En hij dacht aan andere vissers, vaders van grote gezinnen, waarvan de vrouwen zich afsloofden op de garnalen- drogerijen en de visrokerijen en de kinderen toch vaak nog lang niet alles kregen wat ze nodig hadden. Hij dacht „Het zou goed kunnen wor den. die plannen van Jan Boetjes zijn niet gek. Het hangt er alleen maar van af, wie ze Uit voert. Je zou moeten weten wat die boekhouder precies voor een man is.". 1'. Misschien kan Ina me daar iets meer vain vertellen en anders moet ik er in de stad eens naar vragendaar zullen ze heni wel kennen als hij er ge werkt heeft." Het was niet zo moeilijk om daarachter te komen. Er waren heel wat mensen in de stad, die de boekhouder van Jan Boetjes kenden. Het was alleen niet zo gemakkelijk om erachter te komen of het wel waar was wat die allemaal van hem meenden te weten. De man moest werkelijk bij een grote stoomvaartrederij in Amsterdam of Rotterdam heb ben gewerkt, maar in een heel ondergeschikte positie. Bij een beurtvaartonderneming, in de stad, waar hij eveneens gewerkt had, moest hij ontslagen zijn. Hij scheen daar wat al te veel onder nemingsgeest te hebben getoond en de kas, die hij er beheerde, moest niet geklopt hebben. Nadat hij er ontslagen was, had hij lang zonder werk gelopen. Men zei, dat familie van zijn vrouw hem al die tijd had onderhouden. Dat was zo het een en ander dat Rooie Tjeerd opving als hij in de kroegen aan de haven of de grote café's in de binnenstad een glas bier dronk. Het duurde wat lan ger, eer hij erachter kwam, dat de boekhouder oorspronkelijk uit een van de vissersplaatsen aan de Friese waddenkust kwam, waar hij jongste klerk op de gemeente secretarie was geweest en de mensen niet veel van hem moes ten hebben, zonder dat iemand eigenlijk precies kon zeggen waarom. (Wordt vervolgd.) OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uUr Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bidstond. NED. PROTESTANTENBOND Terneuzen (K.M.C.-gebouw): 10,30 uur Ds. Mulder, van Dordrecht. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligings samenkomst; 17 uur Verlossings samenkomst o.l.v. Majoor I. P. Bijl, van het D.H.K. te Den Haag. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mis sen; 14 uur Lof. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Missen. Hulst: 's zaterdags 19 uur; zondags 8, 10, 11.30 en 17 uur; in de week: 7, 7.30 en 19.30 uur H. Missen. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H. Missen. Terneuzen: H^ Willibrorduskerk: H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur.in de week: 7.30 uur; op zaterdag: 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H. Missen op zon dag: 8, 11 en 17 uur; in de week: 7.30 en 19.15 uur; op zaterdag 7.30, 9 en 19.15 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 uur Ds. C. Balk, van Sluis. Biervliet: 9.30 uur Ds. G. F. H. Kelling. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door nink. HoofdDlaat: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Schoondijke. Nieuwvliet: 11 uur Ds. H. W. Door- nnig. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 10 uur Mej. Da. S. R. C. van Kempen, van Hedenes- se. Schoondijke: 11 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. W. C. Luuring, van Cadzand. St. Kruis: 11 uur Ds. W. B. Berg- sma, van Waterlandkerkje. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendiike: 9.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 10.45 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg en mej. Da. H. B. de Neeling. H. Doop. NAGEKOMEN ADVERTENTIE De Heer en Mevrouw STANDAERT—BENNER geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon MARC-WILLIAM-CHARLES Broertje van Robert. Terneuzen, 5 mei 1967 Oranjestraat 12. Tijdelijk: St. Elisabeth Ziekenhuis, Sluiskil

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2