RKC kampioen in de tweede klasse B Nederland vrij van mond- en klauwzeer Vrijdag 5 mei 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Voetbaluitslagen HVV '24-TERNEUZEN 0-4 AXEL-RAC 2-0 Pond hashish in beslag genomen Gorilla-tweeling geboren DE EREDIVISIE Sparta—Willem II 2—0 Inter Milaan in finale Europese beker Glasgow Rangers speelt de finale Zuid-Siavië versloeg W.-Duitsland WESTDUITSE MILITAIREN GELIJK TEGEN MAROKKO Anderlecht bijna kampioen Recette van 20 min bij wereldkampioen schap Vier doden bij autorally in Peru Wielrennen 23e Lentecriterium van Koewacht Duivensport HUWELIJK VAN MILJOENEN- ERFGENAME Weer Griekse krant gesloten NACHTWAKER OVERVALLEN „INTERNATIONALE" BOTSING BIJ UTRECHT MEER NEDERLANDSE TOERISTEN NAAR AMERIKA SPANJE WIJST AMERIKAANSE STUDENTEN UIT SMADJA VERDEDIGT ZICH NIET MEER Ierse colporteur verduisterde 5.000,— van hemelvaartsdag betaald voetbal Het elftal van R.K. C. ujt Waalwijk dat het kampioenschap Tweede Klasse B. behaalde Deze streekderby, die van geen enkel belang meer was, is in een overwinning voor het bezoekende Térneuzen geëindigd. Het is een rustige wedstrijd geworden met weinig spanning. De bezoekers waren de sterksten en drukten dit in vier doelpunten uit. Er wa ren soms wel aardige aanvallen van de blauw-gele thuisploeg, maar het ontbrak aan afwerking en schotvaardigheid. De gehele wedstrijd, maar voor al in de eerste helft, werd het spel aan beide kanten te kort ge houden, waardoor men geen mooi voetbal te zien kreeg. In de 25e minuut werd het eerste doelpunt gescoord. Wissel kreeg de bal toe gespeeld van de middellijn. Een der Hulsterse backs aarzelde met Ingrijpen, waarop Wissel doorliep en scoorde. De Hulsterse doel man wilde nog uitlopen, maar een back liep hem omver, zodat hij geen poging kon aanwenden de bal te stoppen (0-1). Vijf minuten voor de rust snelde Lauret, die een verdienstelijke partij speelde, met de bal door en schoot on houdbaar voor de doelman bin nen (02). Wissel kreeg nog een prachtkans, maar kopte de bal naast. Met een 02 voorsprong voor Terneuzen kwam de rust. Na de hervatting kon back M. de Burger in de eerste minuten, nadat de doelman reeds was ge- Blagen, na een schot van Wissel de bal nog net vóór de doellijn te pakken krijgen. Een minuut later Werd het 03 na een snelle ren Van Lauret. HW '24 kreeg een paar goede kansen na mooie aan vallen, maar in laatste instantie Werd de bal naastgeschoten of in de handen van de Terneuzense doelman. Na een half uur spelen maakte Deij er tenslotte 04 van toen de HVV achterhoede op Vermeend buitenspel bleef staan. De penningmeester had niet Eo'n goede dag als anders bij een dergelijke derby. Er waren nu maar een paar honderd man op het veld Axel heeft in een sportieve en door beide elftallen goed gespeel de wedstrijd verdiend van RAC gewonnen. Reeds in de tweede minuut ondernam RAC een gevaarlijke aanval, dat werd besloten met een schot dat naast het doel ging. In de volgende minuut kreeg de Club uit Rijen een corner te ne- pien. De bal werd door Buik in geschoten, maar doelman Ver poorte wist fraai redding te bren gen. Hierna ging Axel in de aan val. Eerst schoot Herman de bal over het doel, waarna een schot Van Verbunt naast ging. Het spel ging op en neer, met Axel iets meer aanvallend. In de 28e mi nuut had Van de Bleek een goede kans om de score te openen, maai- zijn harde schot werd door Piet Verpoorte uitstekend gestopt. Twee minuten later kreeg Her man uit een voorzet van Sheilds een mooie kans, maar miste deze Jamerlijk. In de 33e minuut ging Verstraeten goed achter een diep tepass aan. Het schot dat volgde ging echter naast. Met Axel in de aanval brak de rust aan met dub- belblanke stand. De eerste aanval na de hervat ting was voor RAC en werd be sloten met een schot dat hoog over het doel vloog. In de derde minuut werd een voorzet van Verstraeten door Herman ineens op de schoen genomen en hard en onhoudbaar vloog de bal in het RAC-doel (1—0). Twee minuten later wist Herman door te breken en trof opnieuw doel, maar dit doelpunt vond in de ogen van de goedleidende scheidsrechter geen genade en werd wegens hands af gekeurd. In de 7e minuut trof een- gehot van Sheilds de lat, terwijl enkele minuten later dezelfde speler dè bal uit een voorzet van Lensen via het lichaam van een RAC-speler naast schoot. De vol gende minuut brak Herman goed door, maar zijn opmars werd door dq deflflUW gestuit. .Uit de ontsta ne corner trapte een Brabantse verdediger de bal bijna in eigen doel. De druk op het RAC-doel werd zeer zwaar en er ontstond paniek in de achterhoede. Bij een RAC-aanval in de 32e minuut kreeg een der Axelse verdedigers de bal tegen de arm. Dit werd door de scheidsrechter (te zwaar) bestraft met een strafschop. Het leer werd door Scherlaken in de linkerbovenhoek geschoten, maar op zeer fraaie wijze werd 't schot door Piet Verpoorte gekeerd. In de volgende minuut brak Sheilds door de RAC-verdediging en plaatste de bal langs de uitgelo pen doelman (20). Axel bleef in de aanval en in de laatste mi nuut kreeg Bederoms, die was in gevallen voor Verstraeten, nog een kans, maar zijn schot was te zacht en kon door de RAC-doel- man worden gestopt. Door deze 20 nederlaag van RAC is RKC kampioen geworden van de tweede klasse B en keert de ploeg uit Waalwijk na 'n een jarig verblijf in de tweede klasse terug naar de eerste klasse. tweede klasse b eredivisie SpartaWillem II eerste divisie Blauw WitRBC tweede divisie Hermes DVS—Baronie Zwolse Boys—Tubantia WageningenEDO NOADHeerenveen AGOVV—SC Gooiland Helmondia '55PEC Roda JCVeendam LimburgiaFor tuna VI. WilhelminaHVC HaarlemFC WV HilversumZFC amateurs kampioenschap van nederland SneekAFC Rheden—Middelburg eerste klasse e BudelVeerse Boys tweede klasse b AxelRAC Rood Wit—Zeel. Sport RKC—RKWU 2—0 1—2 3—0 0—3 4—1 5—1 2—1 1—1 1—1 0—0 3—7 0—0 0—2 1—2 0—0 0—2 2—0 1—1 3—1 (rkc kampioen) InternosRWB DOSKOUno Animo HVV '24Terneuzen afdeling zeeland Zondagcompetitie eerste klas Lewed. BoysHoofdplaat LuctorGroede 8—0 1—3 0—4 3—3 2—1 res. ie klas Oostburg 2Vogelwaarde 2 15 tweede klas Aardenburg 2-Schoondijke 2 61 SchoondijkeRIA 00 Axel 3Steen 2 21 RKC 24 14 7 3 48—20 35 RAC 24 15 RKWU 23 13 Terneuzen 24 12 RoodWit 24 9 Axel Internos U. Animo DOSKO Zeel. Sport 23 RWB' 24 6 42—32 33 7 42—29 29 9 55—33 27 7 43—40 26 8 39—36 26 11 55—44 24 10 43—53 24 13 51—53 21 11 46—51 20 12 46—53 19 3 15 17—48 13 3 16 19—55 11 TSJECHO-SLOWAKIJE WON VAN ZWITSERLAND Tsjecho-Slowakije heeft in Ba zel in een vriendschappelijke wedstrijd Zwitserland met 2—1 verslagen. Bij de rust was de stand gelijk: 11. De doelpun ten werden voor de Tsjechen ge scoord door Geleta en Jekl, ter wijl Odermatt het enige Zwitser se doelpunt scoorde. Doelman Verpoorte van Axel was In topvorm. Ook deze aanval wist hij met succes af te slaan Nederland Is al bijna drie weken geheel vrij van mond en klauwzeer. In de bestuurs vergadering van het landbouw schap is dit woensdag meege deeld. De voorzitter van het schap, de heer C. G. A. Mertens, ver telde dat er goede hoop bestaat dat Frankrijk binnenkort weer geheel open gaat voor Neder lands vlees. Bij een bespreking op het ministerie van landbouw was dit hem gebleken. Zoals be kend laat Frankrijk sinds 27 april weer rund- en varkens vlees uit zes Nederlandse pro vincies toe, maar nog geen kalfs vlees. Hervatting van onze vleesex port naar Italië zal veel moei lijker zijn, vertelde de heer Mer tens verder, omdat al wat in dat land veterinair is ten strijde is getrokken tegen de Afrikaanse varkenspest. Italië heeft, zoals bekend, de invoer van Neder lands rund- en kalfsvlees, ver boden. Van Nederlandse zijde wordt volgens de heer Mertens alles in het werk gesteld om ên Frank rijk èn Italië weer geheel open te krijgen voor Nederlands vlees. De laatste week van april ls er voor de uitvoer van geslachte kalveren een contingentering tot vijf zesduizend stuks van kracht geweest. Van praktisch belang is ze niet geweest, om dat de Italiaanse grenssluiting nog gehandhaafd bleef. Het pro- duktschap voor vee en vlees, dat deze regeling had uitgevaardigd, heeft haar op 27 april ingetrok ken. Het landbouwschap geeft nu de voorkeur aan een mini- mum-gewichtsgrens als middel om bij heropening van de Ita liaanse grens de kalverexport in de hand te houden. Het bestuurslid van het land bouwschap de heer Van Leeu wen vroeg, of de mogelijkheid van een derdelandenrestitutie op In een café op het Leidseplein in Amsterdam is dinsdagmiddag de 20-jarige kantoorbediende J. P. aangehouden. Hij was in het bezit van een pond hashish. Vol gens de politie handelde de jon geman al een half jaar in ver dovende middelen. varken» niet onder ogen mo°' worden gezien. Hij was bijzon der pessimistisch gestemd over de prijsvorming in de maand mei als er niets zou gebeuren. De heer Van Leeuwen veroor deelde de publikaties van de heer W. A. Pesch en van de voorzitter van de „Vrije Boeren", de heer Koekoek, over de hor monen-inspuitingen van kalve ren. Hij kreeg bijval van voor zitter Mertens, die met name de publikaties van de heer Pesch terzake schadelijk vond voor de boeren. Een tienjarig gorilla-vrouwtje in de Frankforter dierentuin, Vakula, heeft woensdag voor een sensatie gezorgd door een twee ling ter wereld te brengen. Dat is volgens de direkteur van deze dierentuin, prof. Bernhard Grzl- mek, bij gorilla's nog nooit in ge vangenschap gebeurd. De twee ling, twee vrouwtjes, zijn spring levend; de moeder wil echter niets van haar kinderen weten. De verzorger van de apen, Klose, en zijn vrouw hebben de twee ling onder hun hoede genomen. 36. Bosveld 10; 48. Bosveld (20). Toeschouwers: 4.000. Het reeds gedegradeerde Willem II kon in Rotterdam Sparta niet tot groots spel inspireren en aan gezien de Tilburgers er zelf ook niet veel van terecht brachten, was het een matig duel. De Wil lem Il'ers konden nu eindelijk vrijuit spelen, maar de voorhoe de bleek aan de oude kwaal te lijden: gebrek aan stootkracht- Een moeilijk te nemen hindernis voor Sparta was de defensie, waarin aanvoerder Brooijmans de zo nodige rust bracht. Madsen moest al na een kwartier gebles seerd het veld ruimen, waarmee het grootste gevaar uit de Rotter damse voorhoede verdween. Scheidsrechter Godding had een rustige middag want de strijd verliep in opperbeste verstand houding. Sparta hield tenslotte de volle winst verdiend op het kas teel door twee treffers van Bos veld. Internazionale Milaan heeft zich woensdagavond in Bologna geplaatst voor de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De Ita lianen versloegen in een beslis singswedstrijd uit de halve fina les het Bulgaarse CSKA Sofia met 1—0. De eerste ontmoetin gen eindigden beide in een 11 gelijkspel. Het enige doelpunt werd in de 13de minuut gescoord door Re- nato Capellini. Inter ontmoet in de finale, die 24 mei in Lissabon wordt ge speeld, het Schotse Celtic Glas gow. Glasgow Rangers heeft zich woensdagavond geplaatst voor de finale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars. De Schotten versloegen voor 80.000 toeschouwers Slavia Sofia met 10 dank zij een doel punt van Henderson in de 33ste minuut. De eerste ontmoeting tussen beide teams was eveneens in een 10 zege voor de Schotten ge ëindigd. Glasgow Rangers zal in de fi nale, die 31 mei in Neurenberg wordt gespeeld, het Westduitse Bayern München ontmoeten. Het Zuidslavische voetbalelf tal heeft woensdag in Belgrado de eerste ontmoeting tegen West-Duitsland voor groep 4 van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams met 10 gewonnen. Het enige doelpunt werd in de 64e minuut door Skoblar gescoord. De nederlaag van West-Duits land was volkomen verdiend. De Duitsers, tweede bij het wereld kampioenschap, bleken al in de eerste helft niet opgewassen tegen de verrassend sterke Zuid- slaviërs. In de eerste helft wa ren de Zuidslaviërs, bij wie on danks alle geruchten Vasovic ontbrak, omdat hij van Ajax geen vrijaf had gekregen, wat snelheid betreft de meerdere van de zich vooral op de verdediging toeleg gende Westduitsers. In de tweede helft voerden zij het tempo nog meer op, hetgeen* in de 64e minuut resulteerde in het enige doelpunt van Skoblar. De Zuidslaviërs kregen hierna nog wel kansen, vooral verdedi ger Jusufi stichtte met zijn snelle en lange rushes nogal verwarring in de Duitse defensie. Voor de 55.000 uitgelaten toe schouwers in het Rode Ster stadion vormde deze 10 over winning een voldoende bewijs dat het Zuidslavische voetbal zijn dieptepunt is gepasseerd. De stand in groep 4 luidt: Zuid-Slavië 1 1 0 0 2 10 West-Duitsland 2 10 12 61 Albanië 1 0 0 1 0 0—6 Het Westduitse militaire voet balelftal zag woensdag de kan sen op een plaats In het eind- toemool van het internationale militaire voetbalkampioenschap aanmerkelijk dalen. De West duitsers, die vorige week met 4—0 van Nederland verloren, kwamen woensdag in Hamm tegen Marokko niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. De ontmoeting, waarin vooral de Westduitse aanval een machte loze indruk achterliet, werd bij gewoond door 3500 toeschouwers. De stand luidt: Nederland 1 1 0 0 2 4—0 Marokko 10 10 1 00 West-Duitsland 2 0 111 0—4 Het eindtoernooi van het In ternationale militaire voetbal kampioenschap wordt in juni in Bagaad gehouden. De uitslagen van de donderdag voor de Belgische eerste divisie gespeelde wedstrijden luiden: SV WaregemDaring CB 10 FC Mechelen—Standard CL 32 FC Luik—SC Anderlecht 00 La GantoiseFC Brugge 02 Tilleur FCBeringen 02 Racing WhiteFC Antwerp 20 Beerschot ACSt Truiden 52 Charleroi SCLierse SK. 20 Met nog één te spelen wedstrijd heeft SC Anderlecht de leiding met 45 punten, op twee punten gevolgd door FC Brugge en op 7 punten door FC Luik Het wereldkampioenschap voet bal dat vorig jaar in Engeland is gehouden, heeft aan recettes in totaal ruim 20 miljoen gulden (24.415.150 Zwitserse franken) opgeleverd. Na aftrek van on kosten bleven ruim 15 miljoen gulden over, die onder 4e bon den van de deelnemende landen worden verdeeld. Dit heeft de Fifa, de internationale voetbal federatie, woensdag in Zürich bekendgemaakt. De recette, de hoogste ooit bij een wereldkampioenschap be reikt, bestond voor het belang rijkste deel uit de toegangsgel den en de televisierechten. De 32 wedstrijden werden bijgewoond door 1.614.677 betalende toe schouwers, een gemiddelde van 50.458 per wedstrijd. De meeste bezoekers trok Engeland met 548.058 en Portugal, dat zijn wed strijden door 360.295 toeschou wers zag bijgewoond. Van de netto-opbrengst van dit wereldkampioenschap, dat in cijfers alle voorgaande overtreft, ontvangt de Fifa 10 procent en de Engelse voetbalbond als or ganisator 25 procent. De 15 an dere landen uit de eindronden krijgen een percentage, dat wordt berekend aan de hand van het aantal toeschouwers, dat de wed strijden, die ze hebben gespeeld, heeft getrokken. Vier personen zijn gedood toen tijdens een autorally te Supe, 170 km ten noorden van Lima ge legen, twee wagens van de weg raakten en op het publiek in reden. Zeker 30 toeschouwers liepen min of meer ernstige ver wondingen op. In 'n bocht kwamen de auto's bestuurd door Rafael Pina en Moncho Requena, met elkaar in botsing. Beide wagens reden op het publiek in. De coureurs ble ven ongedeerd, doch vier toe schouwers werden op slag ge dood. Onder een zwaarbewolkte he mel gingen gisteren 32 amateurs van start over een afstand van 100 km, verdeeld in 50 ronden. Ondanks het hoge tempo ont snapte na 14 km L. Bogers, die het alleen een 5 km volhield, maar hooit meer wist te nemen dan 500 m. Toen hij na 20 km werd ingelopen, viel de beslis sing. F. van Gaal en C. van de Berge ontsnapten en namen een 30-tal seconden. Er kwam nu be roering in het peloton en P. Oomen, P. Vonck, L. Bogers, B. Salaro en T. Schilperoort ont snapten en kwamen na een felle jacht van 5 km bij de twee kop lopers. Dit zevental verstond elkaar wonderlijk goed en telden rond half de wedstrijd een mi nuut voorsprong op het peloton. Acht km voor het einde dubbel de de kopgroep het peloton en ging gestadig verder, zodat zich zeven renners voor de spurt aan boden, waarvan B. Salaro de spurt won vóór P. Vonck. De uitslag: 1. B. Salaro, 's Hertogenbosch, de 100 km in 2 uur 17 min. 40 sec. 2. P. Vonck, St Jansteen; 3. L. Bo gers, Ossendrecht; 4. T. Schilper oort, Zwijndrecht; 5. F. van Gaal, Ossendrecht; 6. C. van de Berge, St. Maartensdijk; 7. P. Oomen, Breda. „De Eendracht" Terneuzen. PRIJSVLUCHT UIT DOORNIK Snelheid eerste prijswinnende duif 1810,9 m. Snelheid laatste prijswinnende duif 1610,5 m. 1. J. A. de Smldt; 2. A. Faas; 3 en 5. F. de Bakker; 4. J. Geelhoedt; 6. H. F. Koch en Zn; 7. A. Verlin de; 8. J. d. Graaf; 9. F. de Schep per en 10. F. Dieleman. Pas over twee maanden zal de 21-jarige Giovanna Agusta, doch ter van de Italiaanse motorrij wielfabrikant en miljonair graaf Domenico Augusta, met de Bra ziliaanse voetballer José Germa- no kunnen trouwen. Een recht bank in Luik heeft woensdag de bezwaren, door de ouders van 't meisje tegen het huwelijk inge bracht, ongegrond verklaard. Maar graaf Domenico Augusta kan binnen twee maanden tegen deze uitspraak beroep aanteke nen. Giovanna is maanden gele den al uit haar ouderlijk huis in Milaan in België gevlucht om de voor een Luikse voetbalvereni ging spelende Braziliaan te kun nen trouwen. Alle pogingen van haar familie om haar ervan af te houden zjjn mislukt. Het Atheense blad Athlnalki (centrum links) heeft zich failliet verklaard en zijn bedrijf gestaakt. Het is het zesde blad dat sluit sinds de staatsgreep van 21 april. De verkoop van de kranten die in Athene nog verschijnen drie ochtend- en vijf avondbladen is sterk gedaald. Er worden nog meer sluitingen verwacht. De 32-jarige nachtwaker J. de Waard uit Rotterdam is door in brekers overmeesterd en aan handen en voeten vastgebonden. Om zijn hoofd kreeg hij een doek, die met touw om zijn hals werd vastgemaakt. De inbrekers deden een vergeefse poging om een kluis met een breekijzer te ope nen. De overval vond plaats woens dagnacht omstreeks vier uur toen de heer De Waard de ronde deed door de magazijnen en kan toren van een warenhuis aan de Rechter Rottekade. In het trap penhuis werd hij onverwacht door enkele mannen vastgepakt. De Waard vermoedt dat het bui tenlanders zijn geweest. Het duurde ongeveer twee en een half uur voordat de nachtwaker zich uit de touwen had geworsteld. Aan de Goudsesingel vond de politie later een koffer met etuis met bestek afkomstig van de in braak. Enkele koffers met kam- peerartikelen worden vermist. Bij het doorzoeken van het ge bouw hebben de inbrekers enige schade aangericht. Zo rukten zij in een kantoor achter de kluis de gehele betimmering van de muur. Omstreeks negen uur woens dagmorgen is op de Galecopper- brug bü Utrecht, die deel uit maakt van rijksweg 12 Den Haag —Arnhem, een auto van de Rus sische ambassade in Den Haag in botsing gekomen met een wagen die werd bestuurd door de 24- jarige in Baarn wonende Chinees Koon W Chon. De Chinees moest met een hersenschudding en in wendige kneuzingen naar het academisch ziekenhuis in Utrecht worden overgebracht. Een convooi van vier auto's van de Russische ambassade was op weg naar Amersfoort om de dodenherdenking bij te wonen. Eén van de wagens kreeg echter bij Utrecht pech. Nadat de we genwacht assistentie had ver leend reed de Rus de weg op zon der op het verkeer te letten. In het eerste kwartaal van dit jaar hebben aanmerkelijk meer Nederlandse toeristen een bezoek gebracht aan de Verenigde Sta ten dan in dezelfde periode vorig jaar. Met een stijging van 9 pro cent bedraagt het aantal Neder landers dat in de eerste drie maanden van dit jaar Amerika bezochten, 4.413. De Spaanse autoriteiten heb ben twee Amerikaanse vrouwe lijke studenten uitgewezen, om dat zij vorige maand aan een pro testactie tegen het Amerikaanse optreden in Vietnam zouden hebben deelgenomen. De twee 20-jarige studenten zijn afkom stig van de universiteit van Cali- fornië en waren op uitwisselings basis naar Madrid gekomen. Zij hebben ontkend een protestbij eenkomst te hebben georgani seerd waaraan ongeveer 3.000 studenten deelnamen en Ameri kaanse vlaggen werden ver brand. De 70-jarige Franse zakenman Henry Smadja, die o.a. eigenaar is van het Franse blad „Combat", heeft woensdag voor een recht bank in Tunis verklaard, dat hij in het proces waarin hij van de- viezensmokkelarij wordt be schuldigd. Als redenen voerde hij aan, dat hij onvoldoende me dische verzorging had gehad toen hjj in de gevangenis een hartaan val had gehad, dat de Tunesische pers hem er van heeft beticht „de Tunesische economie een dolk in de rug te hebben gestoten" en dat afwijzend was beschikt op zijn verzoek om voorlopige in vrijheidstelling. Sinds 22 maart verblijft Smadja in een Tune sische gevangenis. eHt merendeel van zijn leven heeft Smadja in Tunesië doorge bracht, waar hij eigenaar is van het blad „La Presse" en enige hotels. Hij staat met vijf ande ren terecht, terwijl vijf andere verdachten bij verstek worden berecht. De 27-jarige Ierse colporteur N. W. M. uit Dublin, die in Ne derland de verspreiding verzorg de van een aantal tijdschriften van de Local Readers Service uit Indiana (U.S.A.), is woens dag in Utrecht aangehouden. Hij zou 5000,aan abonnements gelden hebben verduisterd. De Ier schakelde in dit lucra tieve bedrijf vooral studenten in bij het aan de man brengen van de tijdschriften. De colporteur is voorgeleid voor de officier van justitie in Utrecht, die een ver der onderzoek naar de werk zaamheden van de Ier heeft in gesteld.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 5