^Provinciaal I y1'v PLAATS ONDER DE ZON Voor de zondag KERKDIENSTEN Zondagdiensten GEMEENTE TERNEUZEN HET WEER Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Laatste voorbereidingen zeehengelconcours Axel Inbraak door twee gemaskerde mannen Nationale herdenking Cadzand Weerbericht Hoogwater Zon-en Maanstanden Groede Zaterdag 29 april 1967 Aanrijdingen op kruispunten De gemeentepolitie bericht ons dat in de laatste drie jaar is bij- WIE BEN IK? „Wie ben ik, dat ik een schoonzoon van de koning zou worden?" I Samuël 18 18 Na de overwinning op Goliath biedt Saul een van zijn dochters aan David tot vrouw aan. Zo was het beloofd. David aarzelt. Moet hij, de vergeten herdersjongen, plotseling zo de hoogte in gaan? In vers 23 vraagt hij: „Dunkt het u een kleinigheid de schoonzoon van de koning te worden?" En dit is nog maar het begin; David weet, dat hij eenmaal koning zal zijn: „Wie ben ik....?"deze uitspraak is woordelijk gedaan door H.M. onze Koningin in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, toen zij haar taak aanvaardde. Ons volk zal deze vraag niet licht vergeten. Paulus zegt (ITimo- theüs 2:2): „Ik vermaan u dan allereerst voorbeden en dankzeg gingen te doen voor koningen en hooggeplaatsten." De allereer- sten, die dat nodig hebben, zijn zij. Hooggeplaatst (ik neem dat woord maar letterlijk) betekent heel veel. Het betekent b.v. voor velen: begerenswaard. Denk maar aan het gedrang naar de hoogte. Wie hoog staat ziet veel in een machtig vergezicht. Hoog betekent ook: eenzaam; daar denken de mensen te weinig aan. Hoog betekent ook: Wie hoog staat, krijgt veel te verduren als 't stormt. Paulus heeft wel gelijk met zijn aansporing aan het adres van Timotheüs. Laten wij dat nooit vergeten, inzonderheid niet vandaag. Nu de vlaggen wapperen in een vrij land. (Uit: „Hij sprak en ik hoorde.") gehouden op welke kruispunten de meeste aanrijdingen plaats vinden. Teneinde het toeval zo veel mogelijk uit te sluiten zijn de cijfers van 1964, 1965 en 1966 opgeteld. De gevaarlijkste kruis punten blijken te zijn (de cijfers beduiden respektievelijk 't aan tal aanrijdingen tezamen over 1964, 1965 en 1966 en het aantal gewonden) Kruispunt Frederik van Eeden- straat/Guido Gezellestr. (garage Voet): 26 aanr. en 15 gewonden. Kruispunt Axelsestr./Verl. van Steenbergenlaan: 26 en 10; Kruispunt brug Ribbens/West- kolkstr.: 26 en 1; Kruispunt Axelsebrug/Heren- gracht: 24 en 4; Kruispunt Axelsestr./Julianastr.: 18 en 7; Kruispunt Axelsestr./Leeuwen- laan: 12 en 6; Kruispunt Axelsestr./Van Cant- fortstr.: 12 en 3; Kruispunt Axelsestr./Dokweg: 12 en 2; Kruispunt Axelsestraat Jacob Catsstr.: 10 en 5; Kruispunt Zuidlandstr. Guido Gezellestr.: 9 en 6. Op het kruispunt Frederik van Eedenstr./Guido Gezellestr. zijn in november 1966 stopborden aangebracht. Hoe het effekt van deze maatregel is, kan nog niet nauwkeurig worden nagegaan. Wel blijkt dat de aanrijdingen thans een ander karakter hebben (voorheen aanrijdingen tussen twee rijdende voertuigen op het kruispunt zelf, thans kop-staart- botsingen voor de stopstreep). Met betrekking tot het kruis punt Axelsestraat/Verlengde Van Steenbergenlaan kan worden vermeld, dat de aanrijdingen al daar iets terugliepen sinds de aan 't rijwielpad grenzende ben zinepomp is verwijderd. De aanrijdingen nabij de brug Ribbens stegen vooral in 1966 (1964: 6, 1965: 5, 1966: 15), waar schijnlijk in verband met het in gestelde éénrichtingsverkeer. Overigens is met dit éénrich tingsverkeer elders het gevaar risico verminderd (Axelsebrug). Nogmaals wordt erop gewezen welke gevaren daar bestaan als gevolg van de aanwezigheid van ZONDAG 30 APRIL 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse (Poorthuis): 9 uur Ds. E. Gramsbergen. Hulst: 10.30 uur Ds. E. Gramsber gen. Philippine: 9.30 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 11 uur Ds. E. E. Stern; 10 uur Jeugdkerk. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. H. J. Ruis; 16 uur Wika T. van Mau- rik. Jeugddienst. Terneuzen: Geref. kerk: 9 uur Ds. J. Scholten. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 19 uur Ds. J. A. Poelman. Zaamslag: 10.30 uur Ds. J. A. Poel man, van Terneuzen; 14.30 uur Ds. E. Gramsbergen, van Honte nisse. GEREF. KERK Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Terneuzen: 10.30 en 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Kuiper. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoutespui: 10 en 14.30 uur Ds. J. de Feyter, van Berkum. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bidstond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligings samenkomst; 17 uur Verlossings samenkomst, onder leiding van br. H. de Vries, van Amsterdam. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mis sen, 14 uur Lof. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Missen Hulst: 's Zaterdags 19 uur; zondags 8, 10, 11.30 en 17 uur. In de week: 7, 7.30 en 19.30 uur. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.43 en 17 uur H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk; H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur; in de week: 7.30 uur; op zaterdag: 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H. Missen op zon dag: 8,11 en 17 uur; in de week- 7.30 en 19.15 uur. od zaterdag 7.30 en 9 uur en 19.15 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 uur Ds. G. F. H. Keiling, van Biervliet. Biervliet: 9.30 uur Ds. G. F. H. Kelling. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans; 18.30 uur Gemeenschappelijke dienst. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 11 uur Ds. H. W. Doornink. Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. H. W. Doornink, van Groede. Nieuwvliet: 19 uur Ds. H. W. Door nink. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 10.45 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg. Schoondijke: 10.30 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 11 uur Mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Sluis: 9.30 uur Ds C. Balk. H. Doop. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. A. Dekker, van Breskens. IJzendijke: 9.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling. het rijwielpad en hoezeer de uiterste voorzichtigheid daar ge boden is. Het gevaar klemt nog meer als wij daarbij in ogen schouw nemen het aantal gewon den op de Axelsestraat (37). Christelijk dialoog sjaloom Het chr. dialoog sjaloom te Ter neuzen heeft weer een bijbel receptie uitgeschreven die zal worden gehouden op woensdag 3 mei a.s. in het gebouw van de waterleidingmaatschappij. De heer W. H. Drijver zal een inleiding houden over de brief aan de christenen van Kolosse 2 415. Naar aanleiding van deze perikoop zal gelegenheid tot discussie worden gegeven. Drs. F. C. de Waal treedt als gewoonlijk op als gesprekslei der. Muziekconcours te Oostburg De Nederlandse federatie van harmonie- en fanfaregezelschappen organiseert op donderdag 4 mei a.s. (Hemelvaartsdag) te Oostburg een muziekconcours in het Ledel- theater (bondsconcours 1967). Aan dit concours zal ook worden deel- Terneuzen: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, Willem de Zwijgerlaan 17, tel. 2324. Apotheek geopend: M. B. M. Hamann, Noordstr. 69, tel. 2060. Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. A. C. Leenhouts, v. Steenbergenlaan 68, tel. 3360 (b.g.g. 008). Sluiskil, Hoek en Philippine: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Bouwens te Hoek, tel. 01154—274 (b.g.g. 008). Axel: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstr. 8, tel. 666. Dierenarts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag, waar genomen door dierenarts C. J. Cysouw, Westkade 119A te Sas van Gent, tel. 01158588. VAKANTIECENTRUM AFGEBRAND Een felle brand heeft donder dagavond in anderhalf uur tijd het bekende vakantiecentrum ,,'t Zeepaard" te Schoorl volko men in de as gelegd. Het bedrijf was voor het komende seizoen volgeboekt voor circa 1200 gas ten. Het grootste gedeelte van de inboedel van het grotendeels uit hout en riet bestaande gebouw ging in de vlammen op. Tien jon gens uit Zaandam die hun vakan tie in ,,'t Zeepaard" doorbrachten konden zich in veiligheid stellen. Omtrent de oorzaak van de brand tast men vooralsnog vol komen in het duister hoewel men vermoedt dat door vonken uit het open haardvuur het rieten dak heeft vlam gevat. De schade be draagt vele tienduizenden gul dens. Het bedrijf is verzekerd. De heer Langeveld, eigenaar van ,,'t Zeepaard", overweegt in korte tijd een noodgebouw te plaatsen teneinde de a.s. zomer gasten onderdak te verschaffen, iets waaraan de burgemeester van Schoorl, de heer Bergh, zijn volle medewerking toezegde. De brandweer van Schoorl heeft tot diep in de nacht het blussings- werk voortgezet. genomen door de Terneuzense har monie, zowel door de harmonie als door de drumband. Beide spelen de verplichte nummers in de twee de afdeling. De harmonie speelt als verplicht: Fête Campagnarde van L, Blêmant. en als tweede keuzewerk: Ruband Azuy van G. M. Champell. De drumband speelt de volgende nummers: lopend De roffelmars van A. van Veluwen en stilstaand The Beginners, van G. H. Boedijn. De organisatie van dit concours is in handen gelegd van de bond van muziekverenigingen in Zeeuws- Vlaanderen. In „La Belle Vue" vergaderde gisteravond het bestuur van de hengelaarsvereniging „Ontspan ning na Inspanning" ter bespre king van de maatregelen die dienen te worden getroffen voor het 10e internationale zeehengel concours dat op zaterdag 20 mei van 10.30 tot 13.30 nabij de watertoren in de Westerschelde wordt gehoden. Een groot aantal prijzen en bekers zal weer beschikbaar zijn, zo deelde de voorzitter, de heer C. J. van den Broek, mede. Voor de eerste maal zal ook een bron zen medaille aan de hoofdprijs winnaar worden geschonken, be schikbaar gesteld door prins Bernhard. Na Hemelvaartsdag zullen de prijzen ook voor de loterij te bezichtigen zijn in de woning inrichting ,,'t Diekje", welke zaak de eerste prijs voor het concours, een compleet bankstel, ter beschikking heeft gesteld. In de nacht van donderdag op vrijdag om 3 uur verschaften twee gemaskerde mannen door het uitsnijden van een ruit, zich toegang tot de woning Vaartwijk 24, bewoond door de alleenstaan de 67-jarige vrouw M. de B. De vrouw werd onder dwang gezet om te zeggen waar zij geld had liggen. De gehele woning werd door de inbrekers door zocht. Zë verdwenen met een aanzienlijk bedrag aan geld. De rijkspolitie stelt een onder zoek in. Ledenvergadering Z.L.M. De afdeling Axel van de Z.L.M. houdt op woensdagmiddag 10 De burgemeester van Terneuzen maakt de volgende richtlijnen bekend voor de Nationale Herdenkingsavond. De Nationale Herdenking van allen burger zowel als militair die sinds 10 mei 1940, waar of wanneer ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen, alsmede van allen, die door oorlogshandelingen en terreur zijn omgekomen, zal dit jaar worden gehouden op woensdag 3 mei. Aan de bevolking wordt verzocht vanaf 18.00 uur tot zonsonder gang de vlaggen halfstok te hangen. Precies te 19.30 uur vertrekt de „stille tocht" vanaf de Markt. Aan de tocht kan een ieder deelnemen. Bij het formeren van de stoet op de Markt wordt verzocht in rijen van 6 a 8 personen aan te sluiten. Van 19.45 uur tot 30 seconden voor 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. - - Vanaf 20.00 uur precies zal, nadat dit tijdstip 30 seconden tevo ren door ontsteking van de straatverlichting is aangekondigd, ir de gehele gemeente twee minuten stilte in acht worden genomen Aan de bevolking wordt verzocht deze plechtige stilte overal en algemeen in acht te nemen. De „Harmonie Terneuzen", die met de rechtstreekse nabestaan den van de gevallenen aan het hoofd van de stoet loopt, houdi halt voor het monument. Na afloop van de twee minuten stilte speelt de Harmonie „Blijf bij mij Heer", waarna de stoet terug keert, wederom met het muziekgezelschap aan het hoofd. De deel nemers lopen na afloop van de plechtigheid dus door langs hei monument, waarbij gelegenheid bestaat even uit de stoet te treder voor het brengen van een bloemengroet. Terug op de Markt speelt het muziekgezelschap twee coupletten van het „Wilhelmus". Eerst daarna wordt de stoet als ontbonden beschouwd. De .stille tocht" wordt te voet in volkomen stilzwijgen afgelegd, zonder vlaggen of vaandels mee te voeren. De bevolking van Terneuzen wordt uitgenodigd in haar geheel aan de „stille tocht" deel te nemen. Dringend wordt verzocht niet langs de wegen te staan uit nieuws gierigheid of anderszins. Men sluitë zich allen aan bij de stoet. In de geest van deze herdenking dient de exploitatie van de Horecabedrijven vanaf 18.00 uur zodanig te geschieden dat hier aan elk vermakelijkheidsaspect ontbreekt. Vanaf 18.00 uur dient de buitenverlichting, zoals neons en lichtbakken, gedoofd te zijn, en mag geen andere muziek ten gehore worden gebracht dan die van de officiële Nederlandse radioprogramma's. Terneuzen, 28 april 1967. De burgemeester van Terneuzen, J. C. ASCHOFF. 22) „Van wie is de botter, waar hij nu mee vaart dan?" „Van Jakob Thomsen." „De vent die bij hem aan boord is? Hij lijkt me niet veel waard." „Dat is hij ook niet," zei Tjeerd. „Als visserman en als zeeman niet. Maar het is zijn schip en als ze gesnapt worden, laat Piebe hem erin draaien." Joop lachte en liet het even tot zich doordringen. „Waarlijk nog niet zo stom," vond hij toen. „Nee," gaf Rooie Tjeerd toe. „Maar dat is nu juist wat wij smerig noemen. Jakob Thomsen is getrouwd. Zijn vrouw ver wacht een kind. Ik wil niet, dat ze in moeilijkheden komen. Wat Piebe doet en wat jij doet, moe ten jullie zelf weten. En als ik eens 'n vrachtje voor je wil ver voeren om wat zakgeld te ver dienen, is dat mijn eigen zaak. Maar Piebe moet Jakob erbuiten laten." Joop knikte. Hij had zelf een stuk of wat kinderen en hjj hield van hinderen. Hij hield van zijn vrouw ook. De stemming werd wat gemoedelijker, minder ge spannen. „Wat wil je, dat ik doen zal, Tjeerd." „Je mag tegen hem zeggen, dat hij geen werk meer van je krijgt, zolang hij nog geen eigen schip heeft en voor eigen rekening vaart. Je mag ook zeggen, dat je het niet meer vertrouwt, zolang Jakob Thomsen bij hem aan boord is dat je gehoord hebt, dat die kletst. Je verzint maar wat." Tjeerd schonk hem nog eens in en ook voor zich zelf 'n half glas Joop keek hem aan. Hij scheen er ernstig over na te denken. „Ik zou wel eens willen weten, waarom jij je daarmee bemoeit," zei hij eindelijk, terwijl hij een sigaret uit een verfomfaaid pakje haalde en die opstak. „Dat weet ik eigenlijk niet," zei Rooie Tjeerd. „Misschien bemoei ik me altijd met dingen die më niet aangaan." „En misschien heb je in dit ge- val nog niet eens ongelijk. Ik zal wel iets verzinnen." „Ja, maar doe dat dan zo gauw mogelijk. Wanneer spreek je hem?" „Vannacht nog. Ik ga zelf met de vrachtauto mee om de lading by hem van boord te halen." „Hoor ik dan morgen iets van je?" „Als je vannacht in de stad blijft.ja. Morgen voormiddag kom ik hier wel bij Bob." Joop van Laar was geen slecht mens. Hij hield er wat wonder lijke opvattingen op na. Zoals bij voorbeeld de opvatting dat de wereld eigenlijk voor zijn gerief geschapen was. Maar hij kon moeilijk verdragen, dat ook anderen het in die wereld niet naar hun zin zouden hebben. En dan had hij een zwak voor vrou wen. Niet voor de slonzige vrou wen die 's avonds in de kroegen aan de haven kwamen en zich door mannen een borrel lieten geven van de alcohol die hij over het wad had laten smokkelen, maar voor de vrouwen die ge trouwd waren, die moeder wa ren, zoals zijn eigen vrouw, een gemoedelijke dikzak, echt de vrouw van 'n welvarend groente boertje of kruideniertje, die er niét de minste belangstelling meer voor had op welke manier haar man het ruime huishoud geld kreeg, dat hij haar elke week gaf. Daarom vroeg hij of hij al lang getrouwd was, die Jacob Thomsen, en met wie. Rooie Tjeerd zei: „Met een meisje hier uit de stadze heeft op de hoek bij de haven gewoond. Je zult er haar wel eens voor het raam heb ben gezien." „Met Marthe? Marthe van de meester?" „Met die, ja," stemde Tjeerd toe. Joop van Laar begon te lachen. Hij had zo'n schik, dat hij zich op zijn knieën sloeg. „Nee, maar. Met Marthe van de meester. Zeg, weet je, Tjeerd, hoe ze aan die naam komt?" Tjeerd wist het niet en liet het zich door Joop vertellen. Daarbij thonken ze toch maar samen de fles Franse brandewijn leeg. En toen die leeg was, werd het tijd voor Jopie om op te stappen. Een paar lui, die met hem mee zou den gaan om de vrachtauto vol bussen alcohol te halen, zaten al in de gelagkamer te wachten. Tjeerd en hij namen als goede vrienden afscheid. Dat waren ze trouwens ook. Altijd al geweest. Als iemand Tjeerd naar Joop, Johannes van Laar had gevraagd, zou hij gezegd hebben: „Een beste kereleerlijk, en een vent die zijn kameraden nooit in de steek zal laten. Met hem kun je rustig in zee gaan." Bij de deur zei Joop nog: „Dus tot morgenmorgen voormiddag ben ik hier by Bob. „Fijn," zei Tjeerd. Wordt vervolgd mei a.s. een algemene ledenver gadering in „Het Centrum". Na de inleidende agenda kom1 de bestuursverkiezing aan de orde. Er moeten twee bestuurs leden worden aangewezen we gens periodieke aftreding van de heer J. W. de Putter en wegens overlijden van de heer 1. de Feij- ter. De agenda vermeldt verder 'n bespreking van „de bedrijfsop volging in de landbouw", waar na de vergadering wordt besloten met een lezing van mr. E. Wage, algemeen secretaris van de Z.L.M. Schooltentoonstelling Landbouw- huishoudschool „Het Molenkwartier" Woensdag heeft de landbouw- huishoudschool „Molenkwartier" haar jaarlijkse schooltentoonstel- ling gehouden waarvoor weer grote belangstelling bestond. In de lokalen waren op attrak- tieve wijze de resultaten van de diverse vakken tentoongesteld. Hieruit bleek dat het onderwijf op deze soort scholen veelzijdir is. In de keuken kon men proe ven van de diverse hapjes die men er leert bereiden. Fraai ook waren de bloemstuk- ies door de leerlingen vervaar digd. Zowel in de middag- als in de avonduren vond er een mode show plaats waarbij de door de leerlingen zelf vervaardigde kleding eeri voorname rol speel de. Voor de eerste maal werd de kleuterkleding door kleuters ge showd. Al met al was het weer de moeite waard er eens een kijkje te gaan nemen. Eerste optreden balletgroep „Ilona" De balletgroep „Ilona" trad woensdagavond voor de eerste keer op in „Het Centrum". In zijn openingswoord zei de heer T. v. d. Berg dat men van deze balletgroep niet moest ver wachten dat men „ballerina's op de tenen" te zien zou krijgen. Dit is ook niet de opzet van deze groep. Het gaat in de eerste plaats om een goede lichaamsbe weging, gevoel voor muziek en voor ritme. Het dansen op de „spitsen" zou meer afbreuk doen dan goed en dat is werk voor een zuivere balletschool. In vlot tempo en in een per fecte afwerking werden vóór de pauze in een sprookjesvorm eer 14-tal dansjes ten tonele ge bracht, die door de geheel ge vulde zaal met applaus werden beloond. Na de pauze werd het pro gramma voortgezet met een 8-tal dansen. Aan het eind van de avond werden de dames Ankie Essel- brugge en Jopie Dieleman bloe men aangeboden voor de prach tige resultaten die zij met dit optreden hadden geboekt. De kleding was voor deze ge legenheid door de dames zelf vervaardigd. Het decor was ver zorgd door de heren E. Tieleman en P. Lion. Het beiaardconcert Hedenmiddag van 15 tot 16 uur zal mevr. M. J. MoerdijkVan- derswalm de beiaard weer be spelen. Zij zal het volgende pro gramma ten gehore brengen: 1. Tune „dan zal de beiaard spelen" (P. Benoit); 2. Preludium (Math, van den Gheyn); 3. An dante cantabile (Jef Denijn); 4. Menuet (Jef van Hoof); 5. Rhyt- mendans (Staf Nees); 6. Menuet (Handel); 7. Aan U alleen (E Hullebroek)8. De beiaard speelt (Karei Mestdagh); 9. Allegro (Scheppers); 10. Het meisje als matroos; 11. Campanella (Geo Clement); 12. Tune. Vergadering gemeenteraad Tijdens de zitting van de ge meenteraad van Cadzand werd de geboorte bekend van een zoon van het prinselijk paar. Staande de vergadering werd een geluks telegram gezonden. Dp voorstel van de heer Jan seri (v.v.d.) werd alsnog beslo ten een subsidie te geven in de verfilming van „Jaontje". De De gelukkige vader prins Claus, nadat hij zich via radio en tele visie tot het Nederlandse volk nad gericht. MEER BEWOLKING Een hogedrukgebied, dat vrij dag ten westen van Ierland lag, verandert -maar weinig van plaats, terwijl een depressie, die zich toen boven Noord-Scandina- vië bevond, naar het oosten trekt. Tussen deze druksystemen wordt met een overwegend matige noordwestelijke wind iets vochti ger lucht naar ons land gevoerd, waarin vrij veel bewolking voor komt. Ook vandaag zal er in het algemeen veel bewolking zijn, maar er wordt geen regen van betekenis verwacht. De middag- temperaturen, die vrijdag in het binnenland nog waarden van om streeks 15 graden bereikten, zuL- 'en vandaag wat lager zijn. In de kustgebieden zullen deze, even als vrijdag, ongeveer 10 graden rijn. medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot hedenavond. Noordwestelijke wind Aanvankelijk veel bewolking, later vanuit het noordwesten^ en kele opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Meest ma tige noordwestelijke wind. De zelfde temperaturen als vrijdag of iets lagere. ZATERDAG 29 APRIL v.m. n;m. Breskens 4.55 5.21 Terneuzen 5.31 5.57 Hansweert 6.05 6.31 Walsoorden 6.04 6.30 ZONDAG 30 APRIL v.m. n.m. Breskens 5.51 6.21 Terneuzen 6.27 6,57 Hansweert 7.01 7.31 Walsoorden 7.00 7.30 MAANDAG 1 MEI v.m. n.m. Breskens 7.02 7.32 Terneuzen 7.38 8.08 Hansweert 8.12 8.42 Walsoorden 8.11 8..41 ZON MAAN April op onder op onder 29 5.16 20.00 1.47 8.22 30 5.14 20.02 2.34 9.34 Mei 1 5.12 20.04 3.05 10.51 2 5.10 20.05 3.27 12.08 3 5.08 20.07 3.43 13.22 4 5.06 20.09 3.55 14.34 5 5.04 20.10 4.06 15.44 fraktie van de partij van de ar beid stemde tegen. Medewerking werd verleend aan de stichting voor neutraal kleuteronderwijs voor de aan schaf van tien stoeltjes en een klauterrek met toebehoren. Een bijdrage van 75 werd geschon ken aan de vereniging voor in strumentale muziek te Middel burg. Het Zeeuws consultatiebu reau voor alcoholisme kreeg een bedrag van 40. Mej. J. Gosseije werd benoemd tot onderwijzeres aan de open bare school. De aanleg van de riolering in Ie Molenwijk werd voor 28.500 gegund aan de firma Van den Hemel te Biervliet. Vergadering gemeenteraad Dinsdagavond vergadert de gemeenteraad van Groede. Mevrouw H. S. RothElfrink heeft ontslag gevraagd als schoonhoudster van de openbare school. Het college stelt voor in haar plaats te benoemen mevr. A. H. Elfrink-Nijland. In verband met de nieuwe verkeerswet- geving moeten enige aanpassen de maatregelen worden getrof fen.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2