Tien militaire rechtbanken in Griekenland De uitvaart van oud-bondskanselier Adenauer Staat van beleg blijft van kracht DINSDAG DE DRUKSTE DAG SINDS PASEN IN LAGE VUURSCHE Strenge veiligheidsmaatregelen Belgische boerenbond verlangt rationeler grondgebruik Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 26 april 1967 Konstantijn kreeg bezoek Bus stort veertig meter omlaag De Belgische koopvaardijvloot Swaziland autonoom De moord in Alphen Dubbelzinnig Ooievaar gesignaleerd Aardbeving in Argentinië Britse gevangenis opstand onderdrukt Brand op provoboot in Amsterdam Nedersaksische kust ook door olie bevuild Ex-koning Saoed wil terug Drie maanden voor autorijschool houder Agent veroordeeld wegens mishandeling Drs. Den Uyl stelt vragen over Griekenland Jongetje door trein overreden Man onder trein Jongetje onder tractor Gebed De Gauile onmiddellijk terug KWARTAALCIJFERS D.O.W.: 30,8 MILJOEN DOLLAR WINST Gemeente Terneuzen Gesprek tussen christelijke partijen Klokkenluider gedood VERARMDE FILMSTER TOM CONWAY OVERLEDEN Staking van Franse koen vaard ij- officieren De bevolkings toename van India 22 jaar na Hirosjima overleden aan leukemie Pekingse muurkrant meldt onlusten in Honan VISSER VERDRONKEN VIER WESTDUITSERS AANGEHOUDEN WEGENS KUNSTROOF Het nieuwe militaire bewind in Griekenland tracht zijn greep op het land te verstevigen en heeft dinsdag bekend gemaakt dat in tien steden speciale militaire rechtbanken zijn ingesteld voor de berechting van mensen die zich niet houden aan de bepalin gen van de staat van beleg, wel ke o.a. voorziet in een uitgaans verbod, censuur en beperking van het recht van vergadering en vrij verkeer. Hoewel dinsdag wat gemakke lijker verbinding met het buiten land kon worden verkregen, werd nog een strenge censuur uitge oefend op uitgaande berichten en de plaatselijke kranten, die voor het eerst na de staatsgreep weer mochten verschijnen. De meeste hadden vrijwel gelijke koppen, die meldden dat de militaire coup een door de communisten geïn spireerd bloedbad had voorko men. De nieuwe bewindhebbers hebben dit al herhaaldelijk aan gevoerd, daarbij bewerend dat de leiders van uiterst-links tiendui zenden mensen hadden opgewekt zondag j.l. naar Saloniki te trek ken, waar oud-premier Papan- dreoe het woord zou voeren. De 79-jarige Papandreoe, die direct na de staatsgreep is gearresteerd, is in een militair hospitaal opge nomen wegens veronderstelde trombose. Volgens de artsen maakte hij het goed In Athene is intussen officieel bekend gemaakt dat koning Kon- statijn sinds de staatsgreep be zoek heeft gehad van zowel de Britse als de Amerikaanse am bassadeur. Een Amerikaanse functionaris zei dat de ambassa- Op ongeveer 30 km afstand van Turijn is dinsdag een bus van een bergweg geraakt en 40 meter omlaag gestort. Het voer tuig bleef echter nog juist liggen op de rand van een veel diepere afgrond, waardoor het aantal slachtoffers beperkt bleef tot één dode en verscheidene gewonden. De Belgische koopvaardijvloot telde op 31 december 89 schepen met een totaal tonnage van 771.037 brt., dat is 10.535 ton meer dan eind 1965. Aldus het jaar verslag van de Belgische reders vereniging. Inzake het Antwerpse haven- verkeer vermeldt het verslag over 1966 dat 18.082 schepen de haven aandeden tegen 18.065 in 1965. Koning Sobhoeza de tweede van Swaziland heeft dinsdag een akkoord met Engeland getekend op grond waarvan zijn land autonomie krijgt. Dit akkoord wordt vandaag van kracht. Enge land blijft verantwoordelijk voor de defensie en de buitenlandse zaken. deur van de V. S., Philip Talbot, zelfs meerdere malen de koning in diens zomerpaleis buiten Athene heeft opgezocht, waar de 26-jarige monarch sinds de coup verblijft. De „New York Times" meldt dat Konstantijn zich tegenover Talbot afkeurend over de mili taire staatsgreep heeft uitgelaten. Konstantijn heeft naar verluidt de Amerikaanse ambassadeur ge zegd dat hij het zijn plicht jegens het Griekse volk achtte, zich te verzetten tegen een militaire dic tatuur en dat hij zijn invloed zou proberen aan te wenden voor terugkeer naar een constitutio neel bewind, maar zijn houding lijkt ietwat dubbelzinnig, aldus de „New York Times". De enkele middenstanders in Lage Vuursche hebben gisteren de drukste dag sinds Pasen be leefd. Het voorjaarszonnetje lok ten velen naar de terrasjes van restaurant Lage Vuursche en de Kastanjehof. Ook in de winkels werden goe de zaken gedaan. De kruidenier verkocht veel souvenirs van Lage Vuursche: bouwplaten van het kasteel Drakensteijn, koffie bussen met afbeeldingen van het kasteel e.d. Hij maakte zich reeds zorgen over de slinkende voor raad, die pas in mei kan worden aangevuld. Hij vreest dat hij vóór de geboorte van het prinsenkind grotendeels uitverkocht zal zijn. Het rijdende postkantoor van PTT zorgt voor de postzegels en kon ook merken dat het drukker was dan in de afgelopen weken. Veel bussen passeerden Lage Vuursche. Het waren reisgezel schappen, ook uit Duitsland, die een tochtje door de bollenvel den via Lage Vuursche begonnen of eindigden. Voor de poorten van Drakensteijn bleef het druk. Omstreeks één uur zagen velen prins Claus terugkeren, nadat hij de gasten uit Nepal had verwel komd. Hij bleef de rest van de dag op het kasteel, samen met prinses Beatrix, die haar kasteel niet verliet. De geruchtenstroom blijft aan houden. De 21 welkomstschoten voor de koning van Nepal in Am sterdam leverden daartoe een bijdrage. Zelfs kwamen er men sen naar Lage Vuursche, die de saluutbatterij wilden zien. Ge ruchten waren er ook over de komst van prof. Plate naar Dra kensteijn. De rijksvoorlichtings dienst kon niet vertellen wan neer prof. Plate zijn intrek op Drakensteijn denkt te nemen. Dat de blijde gebeurtenis nabij is, lieten de ambtenaren van het stadhuis in Oudewater aan het perscentrum in Lage Vuursche weten. Zij telegrafeerden 's mid dags: „Weest op uw hoede. Ooie vaar gearriveerd op het nest stadhuis Oudewater. Maakt zich gereed af te vliegen naar Dra kensteijn". De Argentijnse stad Mendoza aan de voet van het Andes-geber- te is dinsdagochtend door een aardbeving getroffen. Volgens de eerste berichten zijn wel enige gebouwen beschadigd maar zijn er geen slachtoffers. Mendoza is een stad van 700.000 inwoners, die bij de grens met Cnili ligt. De meeste inwoners renden in paniek de straat op toen gebou wen begonnen te schudden en vensters braken. Niettemin zijn er geen slachtoffers gevallen. Dat er geen ramp is gebeurd, wordt toegeschreven aan de om standigheid, dat alle sinds 1944 gebouwde huizen in Mendoza zo danig gemaakt zijn, dat zij tegen aardbevingen bestand zijn. In 1944 werd de bij Mendoza gele gen plaats San Juan door een aardbeving verwoest. 10.000 men sen kwamen toen om het leven. De 57-jarige P. V. uit Alphen, die op 14 april j.l. zijn vrouw met een stuk van een ijzeren deur hengsel de schedel insloeg, is in de psychiatrische inrichting te Voorburg waarheen hij was ge bracht, nadat hij zichzelf bij de politie had gemeld, niet krank zinnig bevonden. Hij is daarom maandag voor de officier van justitie en de rechter-commissa- ris in Breda geleid, die zijn in bewaringstelling gelastten. De man is ingesloten in het huis van bewaring te Breda. Of hij zal worden vervolgd, zal afhangen van de uitslag van het psy chiatrisch rapport dat over hem zal worden uitgebracht. Gevangenbewaarders in de ge vangenis te Leicester hebben gis teren een eind gemaakt aan het verzet van vijf gevangenen, die sinds woensdag uit verzet tegen het regiem geweigerd hadden voedsel in te nemen en zich in hun cellen hadden verschanst. Nadat de ordebewakers de barrikaden hadden gesloopt, kwamen de vijf gevangenen zon der verzet naar buiten. Twee van de vijf opstandelin gen zitten een gevangenisstraf van 30 jaar uit wegens hun aan deel in de grote treinroof van 1963, waarbij 25 miljoen gulden werd buitgemaakt. Een derde, John Duddy, is tot levenslang veroordeeld wegens de vorig jaar augustus gepleegde moord op drie politie-agenten in Londen. Dinsdagmorgen omstreeks half tien is brand uitgebroken op de provoboot in de Korte Prinsen gracht in Amsterdam. De inboe del, voor zover van inboedel sprake kan zijn, werd door het vuur verwoest. De stalen provo boot zelf bleef intact. De brand ontstond toen een jongen in de boot een kachel wilde aansteken en uitgleed over een plas olie, die onmiddellijk vlam vatte. Het personeel van de twee uitgeruk te brandweerwagens slaagde er binnen een kwartier in het vuur te blussen. Geen van de in de boot aanwezige provo's liep let sel op. VOEDING Viethi; De patronen liggen hoog ogetast aan dek van de Amerikaanse jager „Bigelow" om het oeschut te voeden bij bom bardementen op de kust. Een lek van de Duitse tanker „Helga Essberger" is er de oor zaak van, dat de Nedersaksische Noordzeekust door olie wordt verontreinigd. De tanker ligt in Wilhelms haven met een lading van 78.000 ton ruwe olie. In de nacht van zondag op maandag is ongeveer 200 ton olie naar het strand ge dreven. Uit hefschroefvliegtui- gen zijn nieuwe olievelden op zee waargenomen. Ex-koning Saoed zou een po ging overwegen om weer op de troon te komen Volgens het Egyptische persbureau voor het midden-oosten heeft de voorma lige vorst, die een bezoek aan Jemen brengt, verklaard dat hij indertijd zijn land had verlaten om bloedvergieten te voorkomen. Hij werd toen opgevolgd door zijn broer Feisal. „De aanwezigheid van buiten landse huurlingen in Saoedi- Arabië en het toezicht dat de Amerikanen én Britten daar uit oefenen, dwingen mij deze kwes tie opnieuw te bezien. Ik ben er van overtuigd dat een groot aan tal stammen mij trouw is ge bleven en dat het Saoedische volk de huidige gang van zaken afwijst", aldus ex-koning Saoed die sinds enige tijd de bescher ming van president Nasser van Egypte geniet. De rechtbank te Maastricht heeft dinsdag de 20-jarige auto rijschoolhouder Karei S. uit Brunssum veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De rijschoolhouder had op 23 juni 1966 onder invloed van drank op de autoweg te Ge leen een ongeluk veroorzaakt waarbij een der inzittenden van zijn auto om het leven was ge komen. Een bloedproef had 1,6 promille alkohol uitgewezen. De rechtbank te Maastricht heeft de 26-jarige Joseph F., hoofdagent van politie te Geleen, conform de eis veroordeejd tot 75,boete omdat hij een 18- jarige scholier uit Elsloo had mishandeld. De hoofdagent had op zondagavond 27 november in de danszaal van zijn vader te Elsloo bij de tapkast geholpen. Toen enkele jongelui bier mors ten en hij daarover een opmer king maakte, gaf de scholier hem een brutaal antwoord. Daarop had de hoofdagent hem twee klappen in het gezicht gegeven. De president van de rechtbank, mr. H. Disch, had veertien dagen geleden gezegd dat een hoofd agent in zijn vrije wen niet be hoorde te kelneren. De officier van justitie, mr. W. Moors, had daaraan toegevoegd: „De ver dachte was wel niet in funktie, maar ik vraag mij af of een politieman niet altijd in dienst is." De fraktievoorzitter van de p.v.d.a. in de Tweede Kamer, drs. J. M. den Uyl, heeft in schrif telijke vragen geïnformeerd naar het standpunt van de Nederland se regering over de recente ge beurtenissen in Griekenland. Hij vraagt of de regering niet meent, of wat in Griekenland is gebeurd niet in strijd is met de aanhef van het Europees verdrag tot bescherming van de rechten van de mens en of de regering bereid is de gebeurtenissen in Grieken land aan de orde te stellen in het comité van ministers van de raad van Europa. De heer Den Uyl stelt gelijk soortige vragen in verband met Griekenlands lidmaatschap van de NAVO. Omstreeks half één maandag middag is tussen Rijswijk en Den Haag het negenjarig jongetje B. G. L. Oostdam uit Den Haag door een sneltrein uit Amsterdam overreden. Het kind was op slag dood. Het ongeluk gebeurde op de spoordijk bij het viadukt over het Hildebrandplein. De jongen was met een broertje over de af rastering geklommen en op de dijk geklauterd. De 52-jarige schilder A. S. uit Groningen is om 5 uur dinsdag middag met zijn bromfiets op ae onbewaakte spoorwegovergang aan de Kooiweg te Groningen door de sneltrein uit de richting Zwolle gegrepen. Hij was op slag dood. De heer S. was op weg van zijn werk, een scheepswerf aan het Winschoterdiep, naar zijn wo ning in Helpman. Hij stond met anderen te wachten tot een lange goederentrein uit de richting hoofdstation Groningen was ge passeerd en stak daarna de spoor baan over, juist op het moment dat uit de andere richting de sneltrein uit Zwolle naderde. Dinsdagmiddag is op de Wold- weg te Appingedam het 5-jarig zoontje van de familie J. R. door een tractor overreden en op slag gedood. Het knaapje stond met enige andere kinderen achter een dragline te kijken naar werk zaamheden, die in verband met de verbreding van deze weg wor den uitgevoerd. Het jongetje stak plotseling de weg over en werd gegrepen door een voorbijrijden de tractor met aanhangwagen. Het knaapje kreeg het linkerach terwiel van de tractor over zich en werd op slag gedood. In de Keulse Dom heeft de 80- jarlge kardinaal Frlngs dinsdag middag de requiemmis gecele breerd voor de overleden oud-kan- seller Adenauer. Voor de kathe draal en in de omgeving waren tienduizenden belangstellenden verzameld. Om kwart voor twee arriveerde president Johnson, om ringd door lijfwachten, twee minu ten later gevolgd door president De Gaulle en president Lilbke. Om twee uur begon in de Dom koraalgezang met orgelbegeleiding, via luidsprekers ook buiten de kerk te beluisteren. Er waren strenge veiligheids maatregelen genomen. Johnson en De Gaulle zaten in de kerk op de eerste rij, enkele meters van de baar, die door zes generaals en admiraals van de Bundeswehr werd geflankeerd. Kardinaal Frings schilderde de overledene als iemand die steeds uit zijn geloof heeft geleefd. Hij was zich bewust van het christe lijk belang van politiek werk. De kardinaal herinnerde aan de taaie onderhandelingen die Adenauer in 1955 in Moskou heeft gevoerd voor de vrijlating van 10.000 Duitse kriigsgevangenen. Behalve de 2000 genodigden waren nog 3000 anderen in de kerk toegelaten om de rouwdienst bij te wonen. De requiemmis eindigde met het gebed van kardinaal Julius Döpf- ner Miinchen. Daarna werd de kist op de schouders van acht Bundeswehr- officieren naar de enige honderden meters verwijderde Rijnoever ge dragen, waar hij werd overgeno men door tien officieren van de marine, die hem aan boord van de torpedoboot Condor plaatsen. Onder klokkengelui en een rouw- saluut van eenennegentig kanon schoten zette de boot zich in be weging naar Adenauers laatste rustplaats in Rhöndorf, begeleid door twee Duitse, Nederlandse, Engelse en Franse marinevaartui gen. Tijdens dit militair gedeelte van de plechtigheid vlogen twaalf star- fighters van de Luftwaffe over. Ook elders in West-Duitsland werd met klokkengebeier de grote staatsman herdacht. Op beide oevers bij de afvaart- plaats bevond zich een menigte van enige honderdduizenden be langstellenden. Tegen de avond werd het stoffelijk overschot van de voormalige kanselier in het fami liegraf te Rhöndorf bijgezet. Bij deze plechtigheid waren slechts de naaste familieleden aanwezig. De hoge .gasten hadden de kist tot de aanlegplaats van de torpe doboot begeleid. De naaste ver wanten zetten de reis op de Rijn voort met 't passagiersschip Deuts- land. Alle andere verkeer op de rivier werd stilgelegd voor de uit vaartstoet. President De Gaulle en zijn mi nister van buitenlandse zaken Couve de Murville keerden onmid dellijk na de uitvaartdienst per vliegtuig naar Parijs terug. Volgens de Amerikaanse televi siemaatschappij N.B.C., die een rechtstreekse reportage van de plechtigheid verzorgde, hadden De Het bestuur van de Belgische boerenbond heeft op een verga dering te Leuven aangedrongen op maatregelen voor een ratio neler grondgebruik. Het bestuur wenst bestrijding van de grond- speculatie en maatregelen om verspilling van grond door lint bebouwing en ondoelmatige ver kaveling tegen te gaan. De boerenbond heeft er voorts zijn verbazing over uitgespror ken, dat geen enkele vertegen woordiger uit landbouwkringen zitting heeft gekregen in een speciale commissie die onlangs by het ministerie voor gezinszorg is ingesteld om de problemen van de grondprijzen te bestuderen. De aanspraken van de land bouw op bodemgebruik moeten evengoed in aanmerking worden genomen als die van de woning bouw, de industrie en de recrea tie, aldus het bestuur. Dow heeft het eerste kwartaal van 1967 afgesloten met een netto winst van 30,8 miljoen dollar (1966 27,9 miljoen) of 1,03 dol lar per gewoon aandeel. De omzet van het concern bedroeg over dezelfde periode 331,3 miljoen dollar (1966 306,9 miljoen). Vergeleken met het eerste kwartaal 1966 steeg de winst met 11 en de omzet met 8%. Bovenstaande cijfers zijn door de directie van The Dow Chemi cal Company in Midland, Ver enigde Staten, bekend gemaakt. Volgens Dow's financieel direc teur, R. Bennett, houdt de winst stijging in het eerste kwartaal 1967 niet alleen verband met de gestegen omzet, doch ook met de relatief vaste verkoopprijzen van de Dow-produkten. DRANKWET Ingevolge het bepaalde in ar tikel 43, juncto artikel 16, van de Drankwet (Stb. 1931, 476) brengen wij ter openbare ken nis dat is ingekomen een ver zoek van de heer C. VAN DER KLOOSTER te Terneuzen, om hem een verlof-A te verlenen voor de benedenlokaliteit van het perceel Korte Kerkstraat 20 te Terneuzen. Binnen twee weken nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verlenen van het gevraagde verlof-A schriftelijk bij ons college bezwaren indie nen. Terneuzen, 24 april 1967. Burgemeester en wethouders vain Terneuzen, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A, J. VAN PAGEE. secretaris. De voorzitter van da boeren bond, prof. C. Boon, verklaarde nog dat de overheid met spoed diende over te gaan tot afbake ning van landbouwzones in het kader van de gewestelijke plan ning. Het bondsbestuur sprak zich tenslotte uit voor can aanpassing van de prijzen van granen en andere landbouwprodukten aan de ontwikkeling van de produk- tiekosten en het algemene wel vaartsniveau. Delegaties van de k.v.p., a.r. en c.h.u. zijn maandag in Utrecht bijeengeweest. In een mede deling namens de partijen wordt gezegd, dat de bespreking be trekking had op de fundamen tele grondslagen en uitgangs punten van hun partijen en op de mogelijkheden die een samen werking kan bieden voor de ver nieuwing van de partijvorming in-Nederland. De gedachtenwis- seling bleek vruchtbaar zodat is besloten een werkgroep in te stellen die op korte termijn een gespreksnota voor de delegaties zal opstellen over de vraag wel ke inhoud in deze tijd christelij ke politiek moet hebben. De dele gaties zullen half juni voor de bespreking van deze gespreks nota opnieuw bijeenkomen. Iedere delegatie zal twee man aanwijzen voor die werkgroep. De leden van de werkgroep hoe ven echter geen deel uit te ma ken van de delegatie. De bespre kingen werden voorgezeten door mr. P. J. M. Aalberse, voorzitter van de k.v.p. De 24-jarige John Hall is om het leven gekomen, toen hij als ervaren klokkeluider van de kerk van St. Nicolaas in de En gelse stad Bristol enkele nieuwe lingen in de kunst inwijdde. Hij had juist gewezen op het gevaar, dat een klok een gehele slag om kan maken, toen dit geval zich voordeed. Het touw sloeg om het rad en Hall werd omhooggeslin- gerd tegen de zoldering. Hij viel dood neer. De Amerikaanse filmakteur Tom Conway, die rollen heeft vertolkt in meer dan 300 films, is zaterdag op 63-jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis te Culver City. Dit is maandag avond meegedeeld. Conway, die grote bekendheid kreeg door zijn rol als „De Valk" in de gelijk namige filmserie, heeft onge veer 3,5 miljoen gulden ver diend, maar werd twee jaar ge leden ziek en verarmd door vrienden aangetroffen Gaulle en president Johnson tij dens de lunch een „hartelijk" ge sprek vtn tien minuten gevoerd door middel van tolken. Ook de Britse premier Wilson sprak na de lunch met De Gaulle. Hun onderhoud duurde een kwar tier. Om 18.50 legde het flottille aan bij Rhöndorf, waar Adenauer sinds de installatie van het nazi-bewind had gewoond. Daarna vond de begrafenis plaats op het Boskerkhof van Rhöndorf. Ruim 8000 Franse koopvaardij- officieren zijn in staking gegaan om hun salariseisen kracht bij te zetten. Zij eisen een verho ging van 12 procent, terwijl de scheepseigenaars niet verder dan drie procent willen gaan. Het stakingsparool geldt voor alle koopvaardijschepen, ingaan de op het uur dat het schip zee zou moeten kiezen volgens de dienstregeling. Dinsdag zou geen enkel Frans schip een Franse haven verla ten hebben. Alleen al in Mar seille konden drie passagiers schepen, ongeveer tien vracht schepen en een autoveerboot niet uitvaren. Dr. Sripati Tsjandrasechar, de Indische minister van volksge zondheid en gezinszaken, heeft een beroep gedaan op de jong gehuwden in India tenminste de eerste twee jaar geen kinderen ter wereld te brengen. De minis ter is zelfs van mening, dat het eigenlijk onvaderlandslievend is, als er gezinnen worden gevormd van meer dan drie kinderen. Hij zei een en ander in een toespraak tot jonge artsen. Een van de bemanningsleden van het Amerikaanse vliegtuig waarmee op 6 augustus 1945 de eerste atoombom op Hirosjima werd geworpen, is maandag aan acute leukemie overleden. Robert R. Shumard, die 46 jaar is geworden, was drie dagen ge leden in het ziekenhuis van Dearborn in de staat Michigan opgenomen. Het is mogelijk dat zijn ziekte nog een gevolg was van de radio-aktieve straling van de kernexplosie van bijna 22 jaar geleden. De direkteur van het ziekenhuis wilde zich hier niet over uitlaten. Shumard was sergeant-majoor bij de Amerikaanse luchtmacht reserve, toen hij optrad als twee de boordwerktuigkundige van de „Enola Gay", de bommenwerper van het type B-29 waarmee de eerste atoomaanval werd uitge voerd. Toen hem later eens werd gevraagd, wat hjj van het bom bardement dacht, zei hij dat hij er nooit wakker van had gelegen en dat hij niet zou aarzelen het nog eens te doen, als dat nodig zou zijn. Hij handelde sinds de oorlog in loodgietersbenodigd heden. Een Pekingmuurkrant maakt melding van botsingen in de pro vincie Honan waarbij ongeveer 350 aanhngers van de Chinese communistische leider Mao Tse- Toeng werden gewond. De bot singen zijn volgens een corres pondent van een Japans blad, die de muurkrant aanhaalt, voorge vallen in de stad Hsin Hsiang. De 16-jarige garnalenvisser Joude van der Werf uit Harlin- gen is maandagavond tijdens het vissen over boord geslagen en verdronken in de Waddenzee. Bij Terschelling stootte de kotter aan de grond. Toen men het anker wilde uitzetten sloeg het anker touw om de benen van Van der Werf, waardoor deze overboord viel. Hij verdween meteen in de golven. Een negental kotters, die in de nabijheid aan het vissen waren, hebben direct een zoekactie, inge steld. Tegen half tien 's avonds werd het stoffelijk overschot door een van de vissers uit zee gehaald. Het werd naar Harlin- gen overgebracht. De Egyptische politie heeft vier Westduitsers aangehouden in verband met de ontvreemding van een basreliëf uit een tempel bij Assoean. Twee van de be trokkenen werden te Alexandrië aangehouden, terwijl zjj het reliëf in drie stukken in hun auto ver voerden. De andere twee konden te Hoerghada, aan de kust van de Rode Zee, worden gepakt.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 4