^Provinciaal nieuwó I y' PLAATS ONDER DE ZON Lezers, die schrijven Voor de zondag Weekenddiensten KERKDIENSTEN Pagina 2 Terneuzen Axel Breskens Retranchement Schoondijke Sluiskil Vlissingen Zaamslag Svetlana Stalin naar New York DE VRIJE zee u v» Zaterdag 22 april 1967 Feesten op Koninginnedag Het organiserend comité van de samenwerkende personeelsver enigingen te Terneuzen heeft voor Koninginnedag (maandag 1 mei) een gevarieerd programma samengesteld. Dit is mogelijk ge maakt dank zij de medewerking van het gemeentebestuur en ge meentelijke instellingen als po litie, dienst van openbare wer ken enz., en van de ere-leden, bedrijven en middenstand. In de loop van de volgende week worden de programma boekjes verspreid. Om half vier worden de fees telijkheden geopend met een aubade op de Markt door alle schoolkinderen. Vervolgens wordt een tot het middaguur durend programma afgewerkt, waaraan de seniorenafdeling van het tamboer- en pijperkorps „Irene" zijn medewerking verleent, af gewisseld met een rolschaatsen- show door het majorette-pelo ton „The Gold Stars" en een drumband uit Bergen op Zoom. De sportwedstrijden voor de schooljeugd, die in het Zuider sportpark om half 2 beginnen, worden georganiseerd door de athletiekvereniging „Schelde- sport". De gehele namiddag van twee uur af is er „van alles wat" op de Markt. In de eerste plaats een rad van avontuur in Oos tenrijkse stijl, waarvoor H.C.T.- leden vele prijzen beschikbaar stelden. De loten die hiervoor worden verkocht, zijn 's avonds geldig. Dan wordt een loterij gehouden met als hoofdprijs een 10-daagse reis naar Oostenrijk voor twee personen. Deze prijs dient binnen tien minuten te worden afgehaald, anders wordt die reis opniguw verloot. In de namiddag is er ook een optreden van de Tiroler kapel „Die lustige Burschen" en van het Lowland-trio uit Alkmaar en voor de allerkleinsten de drie muzikale clowns de „Coranto's." Tijdens de middaguren zullen de Harmonie Terneuzen, de Gold- stars en de Tiroler kapel een wandeling langs de drie bejaar dentehuizen maken en daar op treden. Om half acht 's avonds start van drie punten een lampionop tocht met samenkomst op de Markt, waar alle medewerken den van die dag een afscheids- show verzorgen. Om 9.15 uur begint op de z.g. begroeide pier vuurwerk. Nieuwe Belgische consul Na ruim 20 jaar dienst is aan ir. C. F. M. J. Wats op eigen ver zoek eervol ontslag verleend als consul van België te Terneuzen. De Belgische regering heeft hem de titel verleend van ere- consul van België. Tevens is hij benoemd tot commandeur in de orde van Leopold II. Als opvolger van ir. Wats is be noemd tot consul van België de heer A. L. Thomaes, met rechts macht over de kantons Oostburg en Terneuzen in het arrondisse ment Middelburg. De datum van ingang is 17 april 1967. Het consulaat blijft gevestigd Leeuwenlaan 18. Nieuwe showroom voor gasverwarming en sanitair Terneuzen is een vernieuwde wij zouden haast zeggen nieu we showroom rijk voor gas verwarming, sanitair en aanver wante artikelen: gisteren werd de zaak van de heer I. de Mul aan de Vlooswijkstraat met een fees telijke receptie heropend. Wat wij er zagen, was uniek in zijn soort en voor hen die prijs stellen op modern verwarmings- comfort in stijlvolle vormgeving, klassiek en modern, vindt er alles van zijn gading. Verder zijn er keukens, gasfornuizen, wasauto maten enz. zeer aanlokkelijk ten toongesteld. Over een ruimte van meer dan 120 vierkantee meter staan enkele tientallen van de tachtig modellen die de heer De Mul van gasconvectors in voor raad heeft tegen moderne of klas sieke schoorstenen geplaatst. Ook is aandacht geschonken aan bijzetfornuizen en meerka- merverwarming door middel van gevelconvectors. De apparaten zijn zodanig opgesteld dat zij overzichtelijk kunnen worden gedemonstreerd. De vergroting van de zaak kwam tot stand door het bijtrek ken van de naast de winkel ge legen ruimte. In de tien jaar dat de heer De Mul deze zaak drijft is het de derde maal dat hij ver bouwt. De wanden zijn in geel en blauwe tinten opgetrokken. De vloer is bedekt met rood vinyl. De verlichting werd op sommige plaatsen weggewerkt in het pla fond. Alles is met een geraffi neerde eenvoud uitgevoerd, waartegen het chroom en wit der diverse apparaten sterk contras teert met de stoffering. De firma De Mul mocht zich op deze openingsdag in een geweldi ge belangstelling verheugen. Bur gemeester Aschoff opende de zaak. Na hem kwamen vele rela ties en particulieren hun beste wensen aanbieden. Toen was er echter al een weelde van bloemen en geschenken aan de energieke firma gestuurd. Het is verblijdend dat de mid denstandszaken met de groei van de stad gelijke tred houden. Jaarvergadering Christelijk Volksonderwijs Gisteravond werd in de zaal van da hervormde school aan de Leeuwenlaan de algemene ver gadering gehouden van de ver eniging voor christelijk volks onderwijs te Terneuzen. De voorzitter, de heer J. P. van Wel, opende met gebed, waarna de heer P. A, Lindenbergh, secre taris, de notulen las en vervol gens het jaarverslag. Daarin werden de vele aktivi- teiten gememoreerd die vooral buiten het eigenlijke schoolver band liggen, maar het bestuur handen vol werk bezorgen. Uit dit verslag bleek dat de leerlin gen van de school aan veel eve nementen als sport, ontspan ning en algemene culturele ont wikkeling deelnemen. De penningmeester, de heer P. Doetjes, gaf een financieel over zicht. Hieruit bleek dat de finan ciële situatie gezond is, maar de heer Doetjes wees in zijn toe lichting op de zorgen voor de ko mende twee jaar. Die zijn ont- digd. staan uit het feit dat de school t.z.t. zal beschikken over twee opvangscholen aan het Wagner- hof en in de Tamarindestraat. Thans zijn drie klassen bezet. In augustus 1969 zullen zes klassen bezet zijn. Dit betekende tot nu toe een afvloeiing van ongeveer 70 leerlingen van de bijna 500. De vaste lasten voor de school aan de Leeuwenlaan blijven, maar de inkomsten verminderen, aldus de heer Doetjes. De aftredende bestuursleden, de heren H. A. Boland, vice-voor- zitter, en P. A. Lindenbergh, se cretaris, werden herkozen. Wegens de vele werkzaamhe den besloot het bestuur twee nieuwe leden te doen kiezen. De heren A. van Dijk en L. W. Noote- boom, aanvaardden deze benoe ming. Programma Koninginnedag 8.009.00 u. Herauten trek ken van vier punten uit de stad naar de Markt, de burgers op roepend tot het uitsteken dei- vlaggen en het deelnemen aan de feestelijkheden. 8.00—8.10 u. Klokgelui. 8.309.00 u. Drumbands der muziekverenigingen vertrekken van het Szydlowskiplein naar de scholen om de kinderen mee te nemen naar de Markt. 9.009.05 u. Hoornsignalen en voorlezen van de proclamatie voor het gemeentehuis. 9.059.07 u. Vlag hijsen door kinderen der scholen. 9.079.30 u. Aubade door de schoolkinderen. 9.309.35 u. Toespraak door de burgemeester. 9.45-11.00 u. Kinderspelen voor de jeugd der lagere scholen op 't Szydlowskiplein. 10.0012.00 u. Twee voorstel lingen voor de kleuters in de openbare kleuterschool „Rood kapje", te geven dor „Ali Ben Lux". 10.0011.00 u. Concert op het podium op het Szydlowskiplein te geven door de muziekvereni ging „Concordia". 10.0012.00 u. Voorronden van het voetbaltoernooi op het voet balterrein aan de Buitenweg. 11.0012.00 u. Spuitbal o.l.v. de brandweer, bestemd voor de jeugd van het Voortgezet Onder wijs. Ploegen van de L. T. S„ de Landbouwhuishoudschool en de U. L.-O. 13.00—14.30 u. Voetbal. 13.1514.00 u. Opstelling der optocht op het Szydlowskiplein. 14.0015.45 u. Eerste rondgang der optocht met défilé langs ge meentehuis. 16.0017.30 u. Politiehonden demonstratie op het terrein aan de Buitenweg, te geven door hon den uit Zeeland. 19.0019.45 u. Demonstratie van de sportvereniging „Voor waarts" op het Szydlowskiplein. 19.4520.30 u. Opstelling op tocht op het Szydlowskiplein. 20.3021.30 u. Tweede rond gang der optocht. 21.45-^22.00 u. Bekendmaking prijzen optocht door voorzitter Streekcentrum en trekking der prijzen van de loterij door notaris De Graaf op het bordes van het gemeentehuis. 22.0022.45 u. Taptoe, te geven door de plaatselijke muziekgezel schappen op de Markt. Autobotsing Vrijdagmiddag omstreeks 12 uur reed H. E. J. van L. uit Axel uit de Kerkdréef de Stationsstraat in. Voor het daargelegen zebrapad stopte Van L. zijn personenauto om de verkeersbrigadiertjes met kinderen te laten oversteken. Een achterop komende personen auto, bestuurd door H. J. E. M. W. uit Hulst, botste vanachter tegen de auto van Van L. aan, waardoor beide auto's flink werden bescha- Benoemd tot kantoorhouder De hoofdemployé-kantoor bediende bij de PTT op het kan toor te Breskens, de heer J. v. d. Lijcke, is benoemd tot kantoor houder der PTT te Yerseke. Aanrijding Tijdens een inhaalpoging is op de rijksweg Breskens-Schoon- dijke 'n aanrijding ontstaan tus sen twee personenauto's. Een Bel gische personenauto, bestuurd door J. T. uit Maldegem, kwam in een file van de boot gereden. Twee vóór hem rijdende auto's begonnen in te halen hetgeen hij ook ging doen. Toen hij voor een tegenligger wederom in de file moest, remde hij af waardoor hij slipte. De uit tegenovergestelde richting naderende personenauto, bestuurd door mevr. B. G. uit Breskens, botste op de Belgische auto. Mevr. G. en haar twee inzit tende dochtertjes van 12 en 14 jaar werden gewond. Dokter Jansen uit Groede liet de gewonden per ambulance naar het ziekenhuis te Oostburg over brengen. Mevr. G. en een van de doch tertjes konden na behandeld te zijn naar huis terugkeren. Het nadere dochtertje moest ter observatie blijven. De auto van mevr. G. werd totaal vernield. De Belgische wagen liep slechts lichte schade op. Voetballers door gemeentebestuur ontvangen Na het behalen van het kam pioenschap in de reserve 3e klas KNVB is het 2e elftal van de voetbalvereniging Breskens door het gemeentebestuur ontvangen. De heer M. Zegers, wnd. voor zitter van de commissie vereni gingsactiviteiten, sprak 'n woord van welkom, in het bijzonder tot burgemeester J. Eekhout, wet houder P. Zegers en de commis sie beheer sportaccomodaties. Burgemeester Eekhout sprak namens het gemeentebestuur zijn gelukwensen uit. Hij wees op het belang van goede sportvelden en zei dat de gemeente de sport sti muleert en dèt voetballen meer is dan alleen maar tegen een bal schoppen. De heer Th. Cambier was ook trots op het behaalde resultaat. Een droevig vooruit zicht noemde hij de aanleg van een grotere veerhaven, waardoor de sportvelden zouden moeten worden opgeofferd. Hij hoopte dat b en w spoedig andere vel den zullen kunnen vinden. De veldsport kan geen jaar stagne ren. Trainer Weststrate zei dat 2e elftallen dikwijls moeilijk zijn omdat men van mening is dat men in een ander elftal thuis hoort. Het kampioenschap is f 18) „Ga een beetje bij ons zitten, Tjeerd." De oude vrouw Lap die slecht zag en slecht hoorde en ook alles wat haar gezegd werd meteen weer vergat, vroeg een paar maal na, eer ze begreep wie er was. Maar toen begon ze zich ook meteen te beklagen over Frouwk. „Waarom heeft ze me niet in mijn eigen huis gelaten Hier zit ik immers ook elke dag van 's morgens vroeg tot 's avonds laat alleen zonder dat er iemand naar me omkijkt." Frouwk schonk koffie en maakte een gebaar, dat hij aan het gepraat van haar schoon moeder geen aandacht moest besteden. Maar dat deed Tjeerd wél. Er zullen heel weinig man nen zijn geweest, die zoveel ge duld hadden met oude vrouwen als Rooie Tjeerd. Misschien was het nog altijd de herinnering aan de moeder van Jacob Thomsen, die hem daartoe drong en omdat hij eigenlijk geen eigen moeder had gehad. Hij probeerde haar duidelijk te maken, dat Frouwk overdag werkte. „En lange dagen maakt ze „Dat weet ik ook wel," zei Frouwk. „Dat hoeft ze niet te doen. Piebe verdient genoeg." „Ik heb het haar al zo dik wijls verteld," zei Frouwk. „Ze vergeet toch telkens weer wat je tegen haar zegt en wat ze niet onthouden wil." „Verdient Piebe genoeg?" vroeg hij. De oude vrouw knikte, maar Rooie Tjeerd keek Frouwk aan alsof hij van haar het antwoord verwachtte. Ze had de kachel opgepookt en ging bij hem zit ten. Zoals ze daar zat, in het schemerdonker, had ze iets van een man. Ze haalde de schouders op. „Waarom zou hij niet? Hij heeft altijd goed verdiend en zal dat nu wel doen., nu hij met Jacob Thomsen op een gro te, nieuwe botter vaart," zei ze. Tjeerd nam haar scherp op. Hij was een van de weinigen die in dat gezicht met die gro ve trekken en in die ogen met zeker verdiend. Van de 18 wed strijden zijn er 13 gewonnen, 4 gelijk gespeeld en 1 verloren. Verheugend vond hij het dat veel jeugdige spelers zich aanmelden, hetgeen hoop geeft voor de toe komst. De heer Calon, aanvoerder, dankte voor de ontvangst. Een belang voor de training vond hij ook de aanwezigheid van een sin- telbaan, Voorts gaf hij enkele wenken voor de aanleg van een nieuw kleedlokaal. Burgemeester Eekhout zei, dat als de sportvelden moeten ver dwijnen voor een groter belang (het verkeer), Breskens niet de dupe mag worden en in ruime mate schadeloos dient te worden gesteld. De heer Zegers dankte aan het slot alle aanwezigen en spoorde een ieder aan nog meer binding tussen de verenigingen te krij gen. Collecte voor „Simavi De collecte voor „Simavi" bracht te Retranchement 40 op. Excursie heemkundige kring Vrijdagavond 28 april vindt in zaal Wijffels te Schoondijke een bijeenkomst plaats van de heem kundige kring in West Zeeuws- Vlaanderén. Deze samenkomst kan worden gezien als een voorbereiding voor een excursie in de eerstkomende weken naar Hulst. De heer J. Gremmen uit Hulst, secretaris van de oudheidkundige kring „De vier Ambachten", zal daar een 100-tal kleurendia's verto nen over de geschiedenis van Hulst en het Hulster ambacht. De avond is tevens bedoeld als een propaganda-bijeenkomst voor de inwoners van Schoondijke en omgeving. Zandauto kopje onder Een zandauto van de firma Post ging vrijdagmorgen in Sluis kil kopje onder in het kanaal Gent-Terneuzen. Een bestelauto, bestuurd door H. J. G. uit Rotter dam, kwam uit de Louisastraat de Kanaalweg oprijden en ver leende daarbij geen voorrang aan een vrachtwagen, die be stuurd werd door P. M. uit Sas van Gent. De Sassenaar week uit, kwam met zijn auto in de zachte berm terecht, vanwaar het voer tuig pardoes het kanaal inreed. De chauffeur wist zwemmend de kant te bereiken. Vanavond B.A.C.-cabaret De Sluiskilse cabaretgroep B. A. C. zal vanavpnd in het ge bouw „De Ark" 'n heropvoering geven van het jubileumprogram ma. De groep verzorgt de avond ten bate van het zomerfestival, dat ook dit jaar weer zal wor den gehouden. Tal van bekende artiesten zullen hieraan hun medewerking verlenen, terwijl ook een tienerfestival in het vooruitzicht wordt gesteld. Latere boot Vlissingen—Breskens Met ingang van 1 mei a.s. zal de laatste boot uit Vlissingen op werkdagen twintig minuten later naar Breskens vertrekken, n.l. om tien over elf in plaats van tien voor elf. De laatste boot uit Breskens, die nu om twintig over elf naar Vlissingen vertrekt, zal van 1 mei af tien minuten later, dus om half twaalf de overtocht maken. Deze wijziging in de dienstre geling wordt speciaal aange bracht om inwoners van Zeeuws- Vlaanderen, die op Walcheren culturele evenementen bezoeken, in de gelegenheid te stellen deze tot het einde bij te wonen. hun harde blik nog iets moois kon zien, iets groots tenminste, iets waarom hij Piebe Lap be nijdde en ook anders over hem oordeelde dan anderen dat de den. Hij dacht: „Je weet, waarom ik dat vraag." En toen zei hij: „Tegen oude mensen moet je altijd al les herhalen en nog eens her halen.. Waarom hou je haar bij je?" „Wat zou ze anders moeten?" Haar stem was zwaar, schor en ze sprak kortaf. Tjeerd merkte, dat ze haar koffie koud liet worden. „Is Piebe nog bij je thuis ge weest de laatste tijd?' Ze gaf niet dadelijk ant woord, maar scheen in gedach ten ergens mee bezig te zijn, Eindelijk zei ze: „Waarom wil je dat weten?" „Dat hoef ik je niet te vertel len". „Wat" vroeg de oude vrouw. „Jan Boetjes' vertelde me, dat hij niet veel vis aan de afslag brengt', zei hij. Frouwk stemde toe: „Dat kan wel zijn. Ik vraag hem er niet haar. En uit zich zelf vertelt hij bet me niet. Hij heeft me nooit iets verteld". „Het gaat me niet om hem. Het gaat me om Jakob Thom sen". „Dat dacht ik wei". Met een vermoeid gebaar tastte ze naar haar koffiekom. „Moet ik ook licht maken?" Tjeerd leunde achterover in de stoel met de houten rugleuning en de biezen mat. „Om mij niet!', En zachtei Algemene vergadering Provinciale Vereniging „Het Groene Kruis" te Zaamslag Blijkens een mededeling in het april-nummer van de provinciale Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis" zal de jaarlijkse alge mene vergadering dit jaar naar alle waarschijnlijkheid worden gehouden te Zaamslag en wel op zaterdag 21 oktober a.s. Het zestigjarig bestaan van de provinciale vereniging wordt ge vierd op zaterdag 9 december in „De Schouwburg" te Middelburg. De landelijke Groene Kruis dag (voor geheel Nederland) is vastgesteld op dinsdag 10 okto ber, eveneens te Middelburg. In hetzelfde nummer wordt bekend gemaakt, dat de .voorzit ter, de heer H. G. Everwijn te Haamstede (voorheen te Zuid- zande) zich niet voor een herbe noeming beschikbaar stelt, daar hij niet voldoende tijd kan vrij maken om zijn voorzittersfunctie naar behoren te vervullen. Wel heeft de heer Everwijn zich nog bereid verklaard de ju bileumvergadering op 9 decem ber te presideren. HOE BESTAAT HET? Mijnheer de redacteur, In een van Neerlands grootste dagbladen stond déze week een zwartomlijnde advertentie van de gemeente SAS VAN GENT waarin direct te aanvaarden mo derne eengezinswoningen met drie slaapkamers te huur worden aangeboden voor f 110 per maand (incl. kosten). En om de zaak compleet te maken wordt er aan toegevoegd: VRIJE VESTI GING. Als de naïeve en weinig ver wende Terneuzense woningzoe ker zoiets leest, wrijft hij zich de ogen uit en hij stamelt vol ver bazing: hoe bestaat het? Als je in Terneuzen om een woning komt vragen, krijg je te horen dat je nog in geen jaar in aanmerking komt en als je geen lid bent van de woningbouwver eniging of als je in Terneuzen niet werkt, grijp je er helemaal naast. Maar hoe zit dat dan in Sas van Gent? En hoe zit het in het algemeen met de woningtoewij zing aan de gemeenten? Daar klopt iets niet, al zijn velen van mening dat het in Terneuzen met de toewijzingen ook niet altijd klopt. Geen wonder dat de mensen in Sas van Gent zelfstandig wil len blijven. Zodra ze gean nexeerd zijn, worden ze naar het woningbureau in Terneuzen ver wezen (maatschappelijke zorg) en dan zijn ze in de aap gelo geerd. Een buitenstaander krijgt wel eens de indruk dat men dat bureau in Terneuzen aan werk helpt om de personeelsbezetting te kunnen handhaven. In Sas van Gent leert de praktijk dat het heel anders en soepeler kan. Kan heel deze zonderlinge si tuatie in de gemeenteraad niet eens tot klaarheid worden ge bracht? Dank voor de plaatsing. EEN WONINGZOEKENDE. Bromfietser op overweg verongelukt Op een met automatische hal ve overwegbomen beveiligde overweg bij Voorhout (tussen Leiden en Den Haag) is vrijdag avond omstreeks zeven uur de 17-jarige J. P. van Eijk uit Tet Aar op de bromfiets tegen de sneltrein Brussel-Amsterdam ge reden. Hij overleed ter plaatse. vertrouwelijk, zei hij„Het is voor Marthe beroerd, Frouwk". „Dat zal wel. Ze verwacht een kind, hè?" Dat had Rooie Tjeerd nog niet geweten. Maar zulke dingen wisten vrouwen, zelfs vrouwen als Frouwk van Piebe Lap, na tuurlijk veel eerder dan man nen. „Het zou in elk geval beter voor haar zijn als Jakob niet meer met Piebe voer". „Dan moet je hem dat zeg gen". „Het is een goed vrouwtje. En Jakob Thomsen.. je weet wat dat voor een vent iseen beste jongen, maar. „Ik weet het!' Ze stond op en stak toch maar de lamn aan. De gordijnen voor de beide smalle ramen liet ze open, want het kon haar niet schelen of de men sen bij haar inkeken. „Dat weet ik, maar Marthe is met hem ge trouwd en moet zien wat ze van het leven maakt. Dat moest ik ook". De lamp brandde slecht en veel lichter werd het niet in de kleine bedompte kfamer. De oude vrouw wendde haar gezicht met de bijna blinde ogen van de een naar deander en scheen zich in te spannen om iets op te vangen van wat er gezegd werd. „Over wie hebben jullie het" Rooie Tjeerd zei: „We moeten allemaal maar zien wat we van ons leven ma ken. En het is niet zo bijzonder veel wat we ervan terechtbren gen. Maar als we elkaar nu een beetje kunnen helpen.." (Wordt vervolgd.) De muntschat van Mariekerke Zoals destijds is gemeld, werd op 18 januari onder klein Marie* kerke een muntschat van vijftien gouden munten gevonden. Deze werden bij elkaar liggend aange troffen tijdens het graven van 'n sleuf voor een afvoerpijp in de zijtuin van een boerderij. Sporen van 'n verpakking werden daar bij niet geconstateerd. Naar het A.N.P. van de zijde van het koninklijk penningkabi net in Den Haag verneemt, be stond deze vondst uit een postu laatgulden van bisschop Rudolf van Utrecht, geslagen tussen 1431 en 1455, 2 halve realen en 2 zonnekronen van de Bourgondi sche Nederlanden, geslagen onder Karei V en Philips II, en 10 Franse zonnekronen van Lode- wijk XII, Frans I en Karei IX. De jongste munt is van 1569, zodat mogelijk enig verband bestaat met het beleg van Middelburg in 1572'74. De munten zijn meren deels veel voorkomende soorten, die normaal in de circulatie ter plaatse voorkwamen. WIJ WONEN BOVEN „Indien gij dan met Chris tus opgewekt zijt, zoekt de dingen, die boven zijn." Colossenzen 31 Dat „indien" is geen veronder stelling. Niet: als het waar is datIntegendeel, in het 3de vers zegt Paulus tot de gemeente van Colosse: „want gij zijt ge storven en uw leven is verborgen met Christus in God." Dus bete kent indien: omdat. Omdat gij met Christus gestorven (en op gewekt) zijt, daarom moet gij ook de dingen zoeken, die boven zijn, want Christus is boven. Waar uw schat is, daar zal oolc uw hart zijn. Toen Hij naar boven ging heeft Hij 't hart van de gemeente en, met haar, het hart van ieder levend gemeente lid, mee naar boven genomen. Daarom zegt Paulus in Philip- penzen 320: „Want wij zijn burgers van een rijk in de heme len". Heeft Paulus gedacht aan het Romeinse woord Colonia, een stad, ergens in het grote rijk, waarvan de burgers het Romeins burgerrecht bezaten, 'n vooruitgeschoven post van dat rijk? Zo is de gemeente, op aarde, een hemelse kolonie. Daarom woont zij boven. Het is als de man, die van maandagmorgen tot zaterdagavond zijn huis en gezin verlaat om elders mis schien ver weg te werken. Ver weg, dag in dag uit, week in week uit. Maar als u aan hem zoudt vragen: waar woont ge, waar is uw domicilie? zou hij zonder aarzelen antwoorden: Waar mijn huis staat en mijn gezin woont. Waar zijn schat is, daar zal ook zijn hart zijn. (Uit: „Hij sprak en ik hoorde.") Svetlana Stalin, een dochter van de voormalige Russische lei der Stalin, werd gisteren in New York verwacht, aldus is van de zijde van het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken meegedeeld. Uit welingelichte bron in Zü- rich is vernomen, dat Svetlana tegen de middag van het Zü- richer vliegveld is vertrokken. Volgens een Franse vriend van Svetlana wil zij eerst de wereld rondreizen alvorens zich ergens te vestigen. Svetlana laat een zoon en doch ter in Moskou achter, waar zij sinds de dood van haar vader in 1953 woonde. Vóór haar vertrek naar New York heeft zij enige weken in Zwitserland vertoefd en daarvoor in India. In Washington is bekendge maakt, dat de regering der Ver. Staten mevr. Svetlana Stalin toe stemming heeft gegeven de V.S. binnen te komen op een toeris tenvisum. Zij kan zo lang in de V.S. blijven als zij wil en ver trekken wanneer zij dat wenst. Meer dan 50 politiemannen waren aanwezig bij aankomst van Svetlana Stalin, „genoeg om aan iedere situatie het hoofd te bie den", aldus een politiewoord voerder. Alleen vertegenwoor digers van de pers, radio en tele visie werden tot het landingster rein toegelaten. De douaneforma liteiten werden voor mevr. Sta lin in het vliegtuig afgehandeld nadat de andere passagiers het toestel hadden verlaten. TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordlf de praktijk der artsen waargeno men door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: A. J. Klaas- sen, Noordstraat 54, tel. 2090. Weekenddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Claeyssens, Jac. van Lennepstr. 85, tel. 2706, bij geen gehoor 008. SLUISKIL. HOEK EN PHILIPPINE: Weekenddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Hillaert, Zand straat, tel. 01157435. AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter C. A. Schilt- man, Nieuwstraat 36, tel. 777. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondanacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en aamslag waargenomen door dierenarts J. Janssen, Stationsstraat 10 te Axel, tel. 01155—488. ZONDAG 23 APRIL 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10.30 uur Ds. E. Gramsber- gen. Philippine: 9.30 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 9.15 Ds. W. H. Gis pen. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. R. J. Ruis. Terneuzen: Geref. kerk: 9 uur Ds. J. A. Poelman. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. Scholten; 19 uur Ds. E. Grams- bergen, van Hontenisse. Zaamslag: 10.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen; 14.30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. GEREF. KERK Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Terneuzen: 10.30 en 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10.30 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoutespui: 9 uur Ds. K. D. van Dijk, van Terneuzen; 16.45 uur Ds. M. van Dooren, van Axel. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 19 uur Student Schreuder, van Amersfoort. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Student Schreuder, van Amersfoort. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bidstond. NED. PROTESTANTENBOND Terneuzen (K.M.C.-gebw.): 10.30 uur Ds. Van den Berg, van Vlis singen. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 17 uur samen komsten onder leiding van ma joor en mevr. C. Nieland, van het hoofdkwartier te Amsterdam. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7. 8.30. 10 en 19 uur H. Mis sen, 14 uur Lof. Clinge: 7. 8 30 en 10 uur H. Missen Hulst: 's Zaterdags 19 uur, zondags 8, 10, 11.30 en 17 uur. In de week: 7, 730 en 19 30 uur. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis ten. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur; in de week: 7.30 uur; op zaterdag: 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H. Missen op zon dag: 8, 11 en 17 uur; in de week: 7.30 en 19.15 uur. on zaterdag 7.30 en 9 uur en 19.15 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 19 uur Ds. H. W. Doornink, van Groede. Biervliet: 10 uur Ds. G. F. H. Kei ling. Breskens: 9.30 en 18.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door nink. Hoofdplaat: 11 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten, van IJzendijke. Nieuwvliet: 11 uur Ds. H. W. Door nink. Oostburg: 9 30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 10.45 uur Ds. W. C. Luuring, van Cadzand. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 19 uur Ds. C. Balk, van Sluis. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 9.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 uur Mej. Da. H B. de Neeling.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2