t^rovinclaai nieuwó PLAATS ONDER DE ZON loposmsoeAê IPRÜSSIAG Verhoging van loodsgelden op de Westerschelde ZUID-VIETNAM STELT ONTRUIMING GEDEMILITARISEERDE ZONE VOOR Mr. J. F. G. Schlingemann te Goes lid van de Tweede Kamer tfw/f Burgerlijke Stand DE KLOK 9 ITERRVSGEZE |PRUS-S(A& Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 19 april 1967 Terneuzen De demping van de oostelijke kanaalarm Feestelijke opening herenconfectiezaak De Zeeuw Opbrengst bazar „Lydia" Uitgebroken en weer gepakt Speeltuin gaat weer open Aardenburg Nutsbijeenkomst Axe! Fotorit van dé ZEVAC Oostburg Bijeenkomst Heemkundige Kring Excursie V ogelbeschermings wacht Forumavond Volksonderwijs Vlissingen Russische miljoenenorder voor „De Schelde" Zaamslag Benoeming postcommandant Rijkspolitie Jubileum bij de Rijkspolitie Speelterrein RECHERCHEUR MISHANDELD OVERSTROMINGEN IN ALGERIE Steeds bereid Zonder de vietcong Toestand van dr. Adenauer zorgwekkend WEST-IRIAN KRIJGT VOEDSEL I We hebben olleenmoareen halt toegewezen aan alle I OVERBODIGE LUXE Vaak hoort men zeggen: kosten noch moeite zijn gespoord Bij onsishetnetonders om. OAC. HERMANS heeft gezocht hoe en op welke wyze te besporen was Op de onkosten enopde inrichting von onze filjolen. DAT IS HGT GEHEIM daardoor zyn onze KUKTUMAAR VRUCHTEN StNAAS grote familiefles SLA-SAUS IKOFFIE-MEÜ pak prima zelfri BAKMEEL AFWAS MIDDEL WÏ7 voorde bah true. 3 bil Icjes H OM BUK& LEVERPASTEI mkCAEÉA/O/P APPEL-STROOP ^SPAGHETTI in tomaten-saus oo£ zo voorc/él/gl V^flVfyMETARPEL keuze SPINAZIE J 2grote pakken \r//EEBismi fles MUSmEL- MALSE BRAAD-K/PPEN tS>0ÖGR\±/250G/Z. c/af/s ook good koop! [A.J.B SOEPEN vQn 59 kippensoep#} doorregen VARKENS LAPPEN Mo VARKENS, LEI/ER. He braden dat serveert men alleen i [ti de beste restaurants! KALF5* HAXEN^ao voor soep-ragout en speciaal in zijn geheel me.t meng te braden I ZO VOORDELIG- IS HET IN DE OAC.HERMANS Bergen OP Zoom llerneuzen-VI issingen Middelburg 5L r^vNu ook in Maae^ Zoals bekend had het lid van de gemeenteraad van Terneuzen, de heer J. A. de Feijter, vragen gesteld aan B. en W. aangaande de demping van de oostelijke kanaalarm. B. en W. hebben hierop het volgende geantwoord: 1. Naar ons college bij de inge komen stukken voor de laatst gehouden raadsvergadering mededeelde, moet aan de da tum van 31 maart met be trekking tot een gehele of gedeeltelijke demping van een deel van de oostelijke ka naalarm geen enkele beteke nis worden gehecht. 2. Reeds geruime tijd worden de problemen bestudeerd, welke verband houden met de verkeersstroom van en naar de binnenstad. Het is vanzelfsprekend, dat daarbij ook aandacht wordt geschon ken aan de situatie Heren grachtRosegracht. Het col lege is voornemens de ge meenteraad op korte termijn hierover nader in te lichten. Tijdens de receptie die de heer T. de Zeeuw dinsdagmiddag van 15.3019.00 uur gaf ter gelegen heid van de opening van zijn ge specialiseerde herenconfectiezaak in de Noordstraat, was het een drukte van belang. Niet alleen het aantal gasten was groot, ook vele fraaie bloemstukken waren even zoveel bewijzen van de goede wen sen die vrienden en relaties hem toezonden. Het interieur van de zaak kan anders dan „gewoon" worden ge noemd. De inrichting, „aankleding" en verlichting geven een verrassend effect. De herenkleding die de heer De Zeeuw in voorraad heeft (kostuums, colberts, pantalons, regenjassen, overhemden enz.), zijn als het ware in overeenstemming met het inte rieur en eveneens van aparte kwa liteit. Hierbij zij er op gewezen dat de kostuums niet uitsluitend zijn voor mensen die „konfektie" kun nen dragen; ook voor de van de normale maten afwijkende heren is er een grote voorraad. Ongetwijfeld zal deze zaak de nodige aandacht weten te trekken. De bazar die dë vrouwenver eniging „Lydia" vorige week ten bate van de restauratie van de Grote Kerk hield, heeft 5000 gul den opgebracht. Dinsdagmiddag is de 31-jarige Terneuzenaar L. L. R. H. uitge broken uit zijn verblijfplaats in het politiebureau te Terneuzen. Hij was gearresteerd in verband met een autodiefstal te Zelzate. Gebrek aan cellen was oorzaak dat hij niet hokvast was opge sloten. Op zijn vlucht maakte hij een tocht over daken. Hij ver dween langs de Scheldedijk in oostelijke richting. De politie slaagde er evenwel in hem na 'n jacht ten tweeden male te arres teren. Vandaag wordt hij te Mid delburg bij de officier van justi tie voorgeleid. Het bestuur van de speeltuin „Oranjekwartier" heeft in het „stille seizoen" alle speeltuigen geschilderd en voor zover nodig de nodige herstellingen verricht. De jeugd kan dus weer volop ge nieten van glijbaan, schommel, draaimolen enz. Vanaf morgen (donderdag) kan men zich weer opgeven als lid of kunnen toe gangskaarten worden verkregen. Zoals dit ook vroeger het geval was, zal er tijdens de openings uren toezicht zijn. Wij verwijzen Verder naar de bekendmaking elders in dit blad. In de sociëteit „Spoor tot Vriendschap" werd een nutsbij eenkomst gehouden van het departement „SluisAarden burg". „Oefening en Ver maak" uit Oostburg bracht het toneelspel „Een grote zwarte poes", een vrolijk toneelspel in drie bedrijven door Rie Knegt- mans en Piet Mossinkoff onder regie van de heer P. Brugge- man. De aanwezigen hebben kunnen genieten van de vrolij ke verwikkelingen in het stuk. Aan het einde van de avond bracht de heer G. J. van Oor schot uit Sluis onder het aan bieden van een klein geschenk dank voor de uitvoering. Zaterdag 22 april wordt dooi de Zeeuws-Vlaamse automobiel club een fotorit verreden. De in schrijving vindt plaats van 2 uur af in café „Benelux" te Axel. Start en finish zijn aan de Beneluxbrug. Voor niet-gerouti- neerde rijders is deze mooie rit ook goed uit te voeren. De ZEVAC heeft weer fraaie prijzen beschikbaar gesteld. j In de Burgerzaal van het ge meentehuis te Oostburg vond een bijeenkomst plaats van de heemkundige kring in West Zeeuws-Vlaanderen onder lei ding van burgemeester J. L. van Leeuwen uit Oostburg. Er wer den een groot aantal zwart-wit dia's vertoond over oud-Oost burg. De dia's waren gerepro duceerd van oude foto's, prenten en kaarten door de heer J. B. Fondse uit Oostburg. Commen taar op het vertoonde werd ge geven door de heer H. H. de Lo- zanne. Voorzitter J. L. van Leeu wen bracht aan het einde van de bijeenkomst de beide heren dank voor het gebodene. De vogelbeschermings wacht uit, West Zeeuws-Vlaanderen maak te een excursie onder leiding van de heer H. Enkelaar uit Oost burg, secretaris van deze wacht. Eerst werd een tocht onderno men naar het grote Gat, waar enige waarnemingen konden worden gedaan. Daarbij werd o.m. commentaar gegeven op de sedimentsvorming van de z.g. groeiende stenen, die zich daar bevinden. Verder werd een tocht onder nomen naar enige oude weilan den, typische restanten van een oudé toestand. Deze weilanden, gelegen bij de Tonnenbrug en de Zwarte Sluis, herbergen een groot aantal vogelsoorten, om dat- ze zijn gelegen in een rusti ge streek met praktisch geen doorgaand verkeer. Het was voor de vele deelnemers 'n unie ke kennismaking met een onge rept gebied. In hotel „De Eenhoorn" wordt a.s. vrijdagavond een forum avond georganiseerd, die tot on derwerp heeft: De reorganisatie van het onderwijs in verband met het in werking treden van de mammoetwet. In dit forum hebben zitting de heren G. Ja cobs, directeur van de rijks h.b.s. te Vlissingen; drs. H. M. Waal wijk, rector van het Koningin Wilhelminalyceum te Oostburg; J. Geleijns inspecteur van het lager onderwijs te Middelburg; A. Gossije, hoofd van de open bare school voor u.l.o. te Oost burg, en M. Hage, directeur van de rijkskweekschool te Middel burg. Vóór de. aanvang van' het fo rum. wordt door een van de leden een korte inleiding gehou den. De organisatie berust bij de federatie Zeeland van de ver eniging „Volksonderwijs". De Russische maatschappij V.O. Sudoimport te Moskou heeft de maatschappij „De Schelde" te Vlissingen opdracht gegeven voor de bouw van vier koelschepen voor de visverwerking. Deze order vertegenwoordigt 'n waarde van enige honderden miljoenen guldens en houdt een uitbreiding in van de bouw van zes schepen voor rekening van dezelfde opdrachtgever. Vier er van werden reeds in 1965 opge leverd, 't vijfde de vorige maand, terwijl het zesde in juni of juli naar de thuishaven Moermansk zal vertrekken. Dit type visfabriekschip heeft een lengte over alles van ruim 100 meter. De Schelde-Sulzer- dieselmotor zorgt voor een snel heid van 14 knopen. De schepen worden gebruikt voor de zoge naamde verre visserij. Zij hebben een bemanning van 100 man en opslagruimte voor brandstof en provisie voor een reis van 60 dagen. De vis wordt aan boord door middel van een speciale vriesinstallatie (Schelde-ont- werp) ingevroren en daarna op geslagen in koelruimten met een zodanige capaciteit, dat de vis- fabriek 40 dagen continu kan werken. De vriesinstallatie heeft een capaciteit voor de verwer king van 50 ton vis per dag. Met deze serie van tien sche pen vaart „De Schelde" de koers, die werd aanbevolen door de commissie Nederlandse Scheeps bouw 1965, aldus de directie. Deze commissie benadrukte de wenselijkheid van het in serie bouwen van schepen volgens een standaardontwerp. Met ingang van 17 april is tot postcommandant van de rijks politie te Zaamslag benoemd onder gelijktijdige bevordering tot opperwachtmeester de heer Stegeman te Doesburg. Hij gaat de plaats innemen van opper De Jager, die eind januari vertrok naar Hippolytushoef. Zatterdag 22 april a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat opper wachtmeester J. P. van de Vrede te Zaamslag in dienst trad bij de rijkspolitie. De heer .Van de Vrede heeft ge durende zijn gehele diensttijd te Zaamslag gewoond, maar de laat ste jaren ligt zijn werkterrein over grote delen van de provin cie Zeeland, daar hij zich heeft gespecialiseerd als rijksspeur hond geleider. Hij behoort verder tot de wei nige Zeeuwen, die deel uitmaken van de rijkspolitiekapel, een per soonlijke ambitie van hem, die voortkomt uit zijn jarenlange lidmaatschap van de plaatselijke harmonie „De Volharding", waar hij zijn saxofoonpartij nog altijd flink meeblaast. Op het geprojecteerde indus trieterrein aan de Polderstraat heeft het gemeentebestuur een speelterrein doen aanleggen. Vorige week zijn er goalpalen geplaatst, zodat de jeugdige voet ballers daar onbeperkt kunnen trainen. Hopelijk zal de jeugd begrij pen, dat het gemeentebestuur hen daarin tegemoet wil komen, maar dat anderzijds 't eigenlijke voetbalveld nu ook meer ontzien dient te worden. Voortdurend blijkt, dat som mige knapen de daar staande borden en beplanting maar moei lijk met rust kunnen laten. Dit geldt evenzeer voor de speeltuin bij het sportveld. Uiteindelijk ontneemt dit de kleinere kinde ren een plezierige speelgelegen- heid. Minister Luns heeft de op 23 maart 1967 te Brussel onderteken de overeenkomst tussen Nederland en België tot wijziging van de ta rieven der loodsgelden voor de Schelde en haar mondingen aan de Staten-Generaal toegezonden. De ovéreenkomst heeft blijkens de toelichtende nota ten doel de tarieven van de loodsgelden met gemiddeld dertig procent te ver hogen in twee etappes, n.l. een van gemiddeld 15 procent op een nog nader vast te stellen tiidstio en vervolgens een van gemiddeld 15 procent van de huidige loodsgeld tarieven met ingang van 1 januari 1968. Het voorstel tot deze verhogin gen, waarover met België over eenstemming werd bereikt, is van Nederland uitgegaan. Bij de totstandkoming van het loodsgeldbesluit werd als uitgangs punt voor de vaststelling van de tarieven gesteld, dat met de op brengst van de loodsgelden een zeker evenwicht diende te worden verrkegen tussen de inkomsten en de uitgaven van de dienst. De meer-ifikomsten als gevolg van de tariefsverhogingen van 1 oktober 1965 en 1 april 1966, op basis van de overeenkomst van 1965, zijn door de relatief sterkere stijging der exploitatiekosten grotendeels geabsorbeerd. De doorzettende stijging der ex- plohatiekosten van de dienst van het loodswezen enz. voorname lijk in de sector van de personeels uitgaven noopt daarom ander maal tot een verhoging van de loodsgeldtarieven. Door de nu voorgestelde ver hoging met gemiddeld 30 procent zal, bij een zich handhaven van de exploitatiekosten, in 1968 een rede lijk evenwicht tussen inkomsten en uitgaven worden bereikt. De in werkingtreding van de overeen komst zal nadat parlementaire goedkeuring is verkregen plaats vinden op een nader bij briefwis seling tussen beide regeringen vast te stellen tijdstip. Een Haagse rechercheur is gis termiddag in een woning in de Haagse woonwijk tegen het hoofd geslagen als gevolg waarvan hij van de trap is gevallen en zich in een ziekenhuis moest laten be handelen. De rechercheur was naar de woning gegaan om een jongeman te spreken die niet voldaan had aan de dienstplicht wet. Deze bleek niet thuis. Zijn 30-jarige broei- C. M. J. Z., tegel zetter van beroep, liep de recher cheur achterna toen deze, met de mededeling later nog wel eens te rug te komen, de trap af wilde dalen. Beide mannen vielen na de klap van de trap af en rolden vervol gens de straat op. Hierna nam de tegelzetter de benen. Toen politiemensen later naar zijn woning togen om hem aan te houden, vluchtte de man (vol gens de politie 'n bekende vecht jas) enige huizen verder een wo ning binnen waar hij zich tever geefs onder een bed trachtte te verschuilen. De man werd voor verhoor door de politie meegeno men naar het bureau. De gewon de rechercheur onder meer zit een van zijn ogen dicht kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis terugkeren. In het gebied van Tenes aan de westkust van Algerië zijn door zware regenval overstromingen ontstaan, die aan twee mensen het leven hebben gekost en 62 ge zinnen dakloos hebben gemaakt. De regen heeft grote schade ver oorzaakt in de streek van Cher- chell, 120 km van Algiers verwij derd. Zuid-Vietnam heeft dinsdag ont ruiming voorgesteld van de negen km brede bufferzone tussen de de twee Vietnams, die nog slechts in naam gedemilitariseerd is, als eerste stap in de richting van be ëindiging van de oorlog. Het reageerde daarmee op het vorige week door de Canadese mi nister van buitenlandse zaken, Mar tin, ontvouwde vredesplan, dat ook in een instelling van een buffer zone in de ware zin des woords voorziet. In Saigon wordt verno men dat de Zuidvietnamese minis ter van buitenlandse zaken, Tran Van Do, die op het ogenblik in Washington is, wellicht naar Ot tawa zal gaan om over Martins plan te praten. Twee dagen geleden verwierp Noord-Vietnam het Cana dese plan, aanvoerend dat pas over vrede kon worden gesproken wan neer de Amerikanen hun bombar dementen op het noorden onvoor waardelijk zouden stopzetten. De Zuidvietnamese minister van buitenlandse zaken verklaarde dinsdag in een communiqué dat Zuid-Vietnam steeds bereid is rechtstreeks of via de goede dien sten van een derde partij overleg te plegen met Noord-Vietnam. In het te Saigon gepubliceerde communiqué staat dat de Zuidviet namese regering het voorstel van minister Martin verwelkomt. Het brengt veel concrete zaken naar voren die aandacht verdienen. Z. Vietnam juicht alle vredespogingen toe en stelt specifieke maatregelen voor „als terugtrekking uit de ge demilitariseerde zone, inspectie door de internationale controle- Als opvolger van de heer M. J. Keyzer, die deze week is be noemd tot staatssecretaris van verkeer en waterstaat, zal be noemd worden verklaard als lid van de tweede kamer de heer J. F. G. Schlingemann te Goes. De heer Schlingemann die voor zitter is van de V.V.D.-fractie in de provinciale staten van Zee land, was ruim achttien jaar werkzaam als algemeen secreta ris van de Z.L.M., in welke func tie hij een grote werkkracht ont wikkelde en door de gehele pro- 15) „Was maar eens naar Frouwk gegaan," zei hij. „Naar wie?" Ze hield de han den in de schoot, mooi gevormde, zachte en toch sterke handen. En ze keek naar hem op. „Frouwk. Frouwk van Piebe Lap," „En had die dan met Jakob Thomsen moeten praten? Zou Jakob naar haar wel geluisterd hebben?" „Misschien wel. Frouwk is ten minste een vrouw hier uit het dorp. Maar ze had in elk geval met Piebe kunnen praten. Hij komt niet vaak meer thuis; dat weet je natuurlijk." Dat wist ze. „Ze neemt ook geen geld meer van hem aan, hè, maar verdient zelf de kost voor haar en voor zijn moeder. „Ja." Tjeerd had grote waar dering voor Frouwk. „En ze weet hoe ze Piebe moet aanpakken." „Ga jij dan eens naar haar toe, Tjeerd." Hij begreep best, waarom ze dat voorstelde. „Vind je, dat ik niet genoeg met me zelf te doen heb?" „O ja, natuurlijk heb je dat. Ik zou haast medelijden met je krij gen," zei ze. Toen schoot hij in een lach. Er zijn weinig mensen geweest, die konden zeggen, dat ze Tjeerd wel eens hadden zien lachen. Hij lachte maar heel zelden echt van harte. Dat deed hij nu wel. „Nou goed.ik zal zien wat ik kan doen," gaf hij toe. Ze stond op, sloeg wat zaagsel van haar rok en zei: „Wacht er met te lang mee. Marthe maakt zich zorgen. Jij hebt Jakob en haar bij elkaar gebracht jij bent dus ook een beetje verplicht hen te helpen nu ze getrouwd zijn. Misschien had je toch beter zelf met haar kunnen trouwen." „Ik zou geen goede man voor haar zijn geweest „En zij geen goede vrouw voor jou. Jij zou een vrouw moeten hebben, die wat meer courage heeft dan Marthe." vincie in alle kringen bekendheid heeft verworven. Momenteel is de heer Schlin gemann als economisch adviseur in dienst van het K.N.L.C. in Den Haag. Verder maakt hij deel uit van een E.E.G.-commissie voor granen en groenten, terwijl hij na zijn aftreden als secretaris in 1964 adviserend lid van het Z.L.M.-be- stuur is gebleven. De benoeming van de heer Schlingemann zal ongetwijfeld in geheel Zeeland met instemming worden begroet. „Courage heb ik zelf genoeg," meende hij. „Daar ben ik niet zo heel zeker van," zei ze. Het klonk luchthar tig, een beetje plagend, maar hij voelde, dat ze 't ernstig bedoelde. Om het een of ander wilde hij er daarom niet langer op doorgaan. Het werd trouwens ook hoog tijd, Jat ze naar huis ging. De zon stond op het punt om onder te gaan. Boven de rivier en de plas sen tussen de rietvelden hingen kille nevels, de lucht betrok en de wind wakkerde wat aan. Na die stralende dag brak de avond aan, een van die herfstavonden, waarop een mens zich eenzamer voelt dan ooit. HOOFDSTUK IV Marthe maakte zich zorgen, zorgen, waarvan ze geen voor stelling had gehad, toen ze nog met haar moeder samenwoonde. Het waren zorgen over dingen die ver buiten haar nogal enge gezichtskring hadden gelegen en die ook pas bij haar opgekomen waren, toen mensen haar waar schuwden, dat haar man er goed aan zou doen niet langer met Piebe Lap te blijven varen. Nie mand wilde de indruk maken, dat hij kwaad sprak. Er mocht in het dorp wel eens over de een of ander gepraat worden, maar dat werd over het algemeen niet al te ernstig opgevat en velen ge loofden zelf met wat hun ver- verteld werd en wat ze zelf over vertelden. Wanneer werkelijk iets op de een of ander te zeggen viel, zoals dat met Piebe Lap het geval was, hield men dat liever commissie, verdere afzwakking van het conflict, en besprekingen, geheim of anderszins. Over het nationale bevrijdings front, waaronder de vietcong res sorteert, wordt niet gesproken. De Zuidvietnamese regering heeft eer der gezegd dat zij het front wei gert te erkennen als partner in eventuele vredesbesprekingen. Het plan van minister Martin behelst vier punten: instelling van een bufferzone, bevriezing van de militaire activiteit op het huidige peil, vervolgens beëindiging van alle vijandelijkheden te land, ter zee en in de lucht, en tenslotte terugkeer naar de akkoorden van Genève. Noord-Vietnam vindt dat het geen duidelijk onderscheid maakt tussen „de agressor en hen die zich tegen de agressie verzet ten". De toestand van de 91-jarige oud-bondskanselier dr. Adenauer van West-Duitsland geeft weer reden tot grote bezorgdheid, zo is dinsdagavond door de artsen mee gedeeld. Voor het eerst werd in het medisch bulletin melding gemaakt van aantasting van de longen van de patient. De minister van handel van In donesië, Asjari, heeft volgens An- tara verklaard dat er maatregelen zijn genomen om de slechte le vensomstandigheden in West-Irian te verbeteren. De regeringscontrole op de verscheping van rijst, suiker, thee en koffie naar West-Irian is opgeheven. De gouverneur van het gebied is gemachtigd de prijs te regelen van artikelen als rijst, sui ker, zout, gezouten vis, vlees in blik, melkpoeder, meel, spijsolie, zeep, medicijnen, tabak, sigaretten papier, textiel en bouwmaterialen. ZAAMSLAG Geboren: 6 mrt. Johanna Geer- truida, d. van Abraham G. van Overdulve en Dina C. de Put ter, Axelsestr. 46; Blazina Jo hanna, d. van Adriaan de Bue en Maria H. Klaassen. B 16c. 14 mrt. Pieter Jan Willem, z. van Jan W. Jansen en Jacoba C. Dieleman, Heer Janstr. 18. 15 mrt. Marinus Jan, z. van Si mon K. de Nood en Janneke P. de Bruijne, C 55. 17 mrt. Jan Christiaan, z. van Jacobus W. Kusee en Dina C. Heijboer, Heer Janstr. 4. 19 mrt. Janneke Maria, d. van Leendert de Vis ser en Maria de Jonge, Polder- str. 37. Geboren te Terneuzen: 9 mrt. Jolanda, d. van Johan M. van der Hooft en Oda L. O. M. de Graeve, Hoofdstr. 1. 28 mrt. Lilian Marina, d. van Lutz F. Reuter en Eugenie S. Martheze, Puntstr. 23. Overleden te Terneuzen: 1 mrt. Suzanna C. Scheele, 76 j„ wed. van Arij I. de Feijter. Huwelijks-aangiften: 20 mrt. Andreas A. L. A. Verschure, 35 j., won. te Amsterdam en Ebri- na P. Dieleman, 23 j. Huwelijks-aangiften: 16 mrt. Cornelis D. van Wijck, 23 j., won. te Terneuzen en Catharina A. Riemens, 20 j. voor zich, want het was al erg genoeg voor hem zelf en anderen hoefden niet over hem te oor delen. Daarom had men er ook tegen Marthe niet veel van wil len zeggen en haar alleen ge waarschuwd. Marthe had niet goed geweten wat ze ervan moest denken. Ze was erg veranderd sinds ze ge trouwd was. Van een ietwat be deesd, ingetogen meisje had ze zich in betrekkelijk korte tijd ontplooid tot een wel niet uitge laten, maar toch opgewekte, vriendelijke jonge vrouw met 'n gelijkmatig humeur, die wel zelf bewust was, maar zich niet over schatte. Ze wist, dat ze nog vreemd stond in het leven op het dorp, zoals ze overal in het leven wat vreemd zou heben gestaan, maar ze was bereid en ze zag ook wel de mogelijkheid om zich aan te passen. Ze had ook Jakob Thomsen, haar man, gauw genoeg leren kennen en wist, dat ze niet op hem zou kunnen steu nen maar dat hij slechts steun van haar verwachtte. Ze wilde hem die graag geven als het ten minste in haar vermogen lag. In het begin kreeg ze echter dikwijls het gevoel, dat hij meer van haar vergde dan ze ooit voor hem zou kunnen zijn. Een gevoel, dat haar wel eens bezwaarde, omdat ze begreep, dat hij teleurgesteld zou kunnen zijn en dat zou ze willen voorkomen. Maar om het te voor komen, meest ze voortdurend op haar hoede zijn. Misschien was dit juist wat ze nodig had. (Wordt vervolgd.) grote fles literfles liferflocon handzacht I het bekende lik-koekje grc+e beker IS oord beien- kersen - abri kozenW^l^ sinoas-frambbessen-ananas pak4s09n panklare DIEPVRIES' SSSI' zoet i-noor koppig •schoon en panklaor per Stu k extra groot j in de t>rLjs-slaq voor? zonder zwoera-zonder been een trocfatie by jonge groente j. om te bokkèh

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2