^Provinciaal Hióch ^detb/ PLAATS ONDER DE ZON t LIBERIAANSE TANKER IN BRAND OP DE NOORDZEE BEATFANS TROKKEN SPOOR VAN VERNIELING DOOR DEN HAAG voor lekker ontspannen Pagina 2 Terneuzen Breskens Hoofdplaat Sluiskil Zierikzee Deuren en kozijnen opgestookt Ergerlijk optreden 3 maagtabletten Koningin ontving schaats kampioenen Toestand Adenauer onveranderd Chaos hij optreden Rolling Stones in Zürich DE VRIJE ZEEUW Maandag 17/Dinsdag 18 april 1967 (ADVERTENTIE) Belgisch bankbiljet was te dik Een pompbediende in Terneu zen kreeg zaterdagavond arg waan toen het bankbiljet van duizend Belgische franks waar mee twee Algerijnen hem be taalden, te dik aanvoelde. Bij het wegrijden noteerde hij het num mer van de auto. Dit ziende keer den zijn klanten terug, vroegen het biljet van duizend francs terug om vervolgens met een bil jet van honderd franks te beta len. De pomphouder waarschuwde de politie, die er in slaagde de twee mannen op te sporen. Het bleek dat het biljet van duizend franks inderdaad vals was. Het waren twee op elkaar geplakte reclamebiljetten waarop een be paald artikel wordt aangeprezen. De politie acht het niet uitge sloten dat de aanbieders dit „plakwerk" vaker hebben ver richt. Verdronken In Maas bij Santbeek in Lim burg is vrijdagavond de 19-jarige R. Leijs, geboren en voorheen woonachtig te Terneuzen, ver dronken. Hij was in dienst van n.v. Transportmij „Terneuzen" (De Hoop) en maakte deel uit van de bemanning van de „Elly", een der schepen van genoemde maatschappij. Gestolen Simca opgespoord Vrijdag kreeg de gemeente politie melding van de vermis sing sedert maandag j.l. van een Simca te Zelzate. De auto zou zich vermoedelijk in de omge ving van Terneuzen bevinden. De recherche stelde een on derzoek in en vond de Simca bij een Terneuzense garagehouder. Deze deelde mee dat een tot nog toe onbekend persoon de Simca in de garage had gebracht ter reparatie. Vrijdagmorgen bleek deze geen geld genoeg te bezitten om de 600 reparatiekosten te betalen. Hij verkocht de auto aan de ga ragehouder voor de somma van 200. De Simca werd in beslag genomen. De dader is tot nog toe spoorloos. Lezing voor de aquariumvereniging In café „De Vriendschap" ver gaderde vrijdagavond de aqua riumvereniging „De Albino zwaardvis" onder voorzitterschap van de heer J. Kes. Er werd medegedeeld dat de heren Koch, Noordijk, Couwels en Adriaan- sen een commissie hebben ge vormd, welke aan leden, die daartoe de wens te kennen geven, adviezen zal geven over bouw, inrichting, onderhoud enz. van hun aquarium. Er werd tevens een commissie gevormd die de mogelijkheden zal nagaan om dit najaar een tentoonstelling te organiseren. Men heeft hiertoe besloten om dat veel mensen in het bezit zijn van een aquarium en de laatste tijd het aantal leden met spron gen is gestegen. Indien er voldoende belang stelling voor bestaat, zal binnen kort een uitstapje worden ge maakt naar de Antwerpse die rentuin om onder deskundige lei ding het wereldvermaarde aqua rium te bekijken. Verscheidene leden gaven zich reeds op voor deze excursie. Hoogtepunt van de avond was de lezing met kleurendia's door de jachtopziener in het Braak- mangebied, de heer C. Riemslag. Een groot aantal fraaie dia's vormde een beeld van hetgeen er in de flora en fauna van dit unieke recreatiegebied te zien valt. Ieder jaargetijde brengt zijn eigenaardigheden mee. Eens te meer bleek uit de met grote des kundigheid gebrachte inleiding dat het Braakmangebied in het bijzonder en Zeeuws-Vlaanderen in het algemeen op sommige ge bieden uniek in hun soort zijn tengevolge van de gevarieerde bodemgesteldheid. Ook de vogel wereld is rijk in het Braakman- gebied en vele gevleugelde vrienden in hun fraaiste lente- tooi kwamen op het scherm. „We hebben nooit geweten dat dit allemaal in de Braakman te zien was," zo luidde het com mentaar van de aanwezigen. De heer Kes sprak dan ook een hartelijk dankwoord tot de heer Riemslag, toen deze met een fraaie zonsondergang in de Braakman zijn leerzame lezing besloot. Showroom hobbyhuis Vermast geopend Het is alweer acht jaar gele den dat de heer C. Vermast in de Nieuwstraat zijn hobbyhuis opende. „Hobbyhuis Vermast" is in de loop van de jaren zowel voor Terneuzenaars als voor vele andere doe-het-zelvers in Zeeuws-Vlaanderen een begrip geworden, hetgeen tot gevolg had dat de ruimte in de Nieuwstraat al lang te klein is. De heer Vermast heeft daar voor nu een oplossing gevonden. In het pand Arsenaalstraat 2 (hoek Nieuwstraat) op enkele meters afstand van de „oude' zaak heeft hij ruimte verkregen om er een showroom in onder te brengen. Het interieur heeft een grondige opknapbeurt gekregen en als men weet dat één van de personeelsleden, de heer J. Koch, hierover de leiding heeft gekre gen, dan zou men op slag zelf een-doe-het-zelver worden, als men het nog niet is. Hoofdzake lijk vallen in deze keurige show room op de kasten, bureaus en tuinameublementen die men als „bouwpakket' kant en klaar kan kopen. Volgens de bijgevoegde handleiding is het voor de leek een koud kunstje om kast, bureau of tuinameublement in elkaar te passen. Zaterdag, bij de opening was er veel belangstelling en dat zal naar onze mening wel van blij vende aard blijken te zijn. Proefvaart van de BR 10 Met het maken van een proef vaart van de BR 10 is de Bresken- se vissersvloot geheel gesaneerd. Zaterdagmiddag scheepten zich een aantal genodigden in aan boord van de BR 10, de „Johanna". Onder deze genodigden waren o.a. wet houder P. Zegers namens het ge meentebestuur en de heer Sun- quest, directeur van de visserij- school in Vlissingen. Tijdens de vaart die ging van Breskens richting Vlissingen SloehavenTerneuzen en terug, werden alle moderne apparaturen bekeken en gedemonstreerd. Het schip is 15V2 m lang, 5 m breed en heeft een diepgang van 2.35 m. De voortstuwing geschiedt door een 245 pk Storkmotor. Wethouder Zegers zei tijdens de tocht dat het lang heeft geduurd voor schipper H. Vermeulen met dit schip kon varen. Hij zag nu een bekroning op het werk van schip per Vermeulen en zijn dochter Nelly, die altijd op de oude BR 10 heeft meegevaren. De bemanning van het nieuwe schip bestaat uit vader, twee zoons en één dochter. De Breskense vissersvloot telt momenteel 26 geheel vernieuwde schepen. Op het ogenblik gaat men alweer over tot het aanschaffen van grotere schepen met meer capaciteit om grotere visvangsten te kunnen bereiken. Gemeenteraad De raad der gemeente Hoofd plaat vergadert vrijdag 21 april om 7 uur in het gemeentehuis onder voorzitterschap van wnd burgemeester J. Eekhout. De agenda vermeldt o.a. be noeming van de heer D. Heer bout tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand in ver band met ziekte van de heer M. Wijffels. De rekening-commissie zal verslag uitbrengen van de rekening 1965; wijziging bezol digingsregeling gemeentesekre- tarissen; adhesiebetuiging, .motie gemeente Breskens inzake pro centuele verhogingen; salaris gemeente-opzichter en subsidie voor bezoek aan toneelvoorstel ling van de Z.V.U. Dodelijk ongeval Zaterdagnacht om voor één is op de rijksweg 61 onder- de ge meente Westdorpe een personen auto tegen een boom gereden. De bestuurder, de sinds een week over een rijbewijs beschikkende 18-jarige T. J. H. uit Baarland, kwam met de schrik vrij maar zijn passagier, de 21-jarige dok werker F. J. van K. uit Goes, werd op slag gedood. H. is door de rijkspolitie uit Sas van Gent in hechtenis geno men, aangezien hij vermoedelijk onder invloed van sterke drank verkeerde. Benoeming onderwijzeres Met ingang van 1 april 1967 is in vaste dienst tot onderwijzeres aan de openbare school te Sluiskil benoemd mej. P. M. de Groot te Terneuzen. Mej. De Groot werkt sedert 1 november 1966 in tijdelijke dienst aan bovengenoemde school. Bijbelreceptie Dinsdag 18 april wordt in „De Ark" te Sluiskil weer een bijbel receptie gehouden. Het onderwerp zal zijn; Johannes 21. De inleiding zal deze keer worden verzorgd door jeugdige catechisanten. Men moet de inschakeling van de jeugd bij deze bijbelreceptie zien als een uitvloeisel van de gesprekken, die zijn gehouden binnen het kader van het plan '662000. Dit plan heeft helaas in Zeeuws-Vlaanderen wei nig weerklank gevonden; alleen in Hoek en Sluiskil zijn gespreksbij eenkomsten gehouden. Schoolkamp openbare school De Leerlingen van de drie hoog ste klassen van de openbare school te Sluiskil zullen ook dit jaar weer deelnemen aan een schoolkamp. De traditie van de Wouwse Plantage is ditmaal doorbroken. De leerlin gen zullen nu van 15 t/m 17 juni verblijven in het jeugdtehuis „De Nobelstede" te Aalter in Belgie. De omgeving van deze plaats biedt tal van mogelijkheden voor het uitvoe ren van het kampprogramma, dat o.a. speurtochten en wedstrijden omvat. De leerlingen van de drie laagste klassen zullen een bezoek brengen aan de Antwerpse dieren tuin en een speeltuin te Aartselaar. Jongen omgekomen in verkeer De 11-jarige W. A. Lievense uit Nieuwerkerk (Schouwen) is zondag om het leven gekomen op de weg van Bruinisse naar Zie- rikzee. Hij wilde tussen twee auto's van een wachtende file de weg oversteken, juist toen de file zich in beweging zette. De jon gen overleed in het ziekenhuis te Zierikzee aan zijn verwondin gen. Beloning W. Dixon van de firma White- horse Printers in Melbourne (Australië), die voor de Neder landse voetbalclub „Wilhelmina" kaartjes drukte voor een loterij welke als hoofdprijs een retour vlucht per K.L.M. naar Neder land had, wenste hiervoor geen betaling. Na enig aandringen aanvaardde hij een aantal lote rijbriefjes als beloning voor zijn moeite. De loterij trok en de re tourvlucht naar Nederland werd gewonnen door W. Dixon. Wrak van de „Maartje" geïdentificeerd Duikers van het werkvaartuig „Hydra" van de marine hebben zaterdag het wrak van de op 23 februari tijdens stormweer verga ne Urker visserskotter „Maartje" de TJK-223, met zekerheid geï dentificeerd. De duikers hebben een naambord van het vaartuig aan de oppervlakte gebracht. Zij constateerden een enorme ravage aan het wrak. Het dak was van de stuurhut afgeslagen. De toestand van het schip was te gevaarlijk om de duikers in staat te stellen naar binnen te gaan om te kijken of er zich nog res ten van de omgekomen beman ningsleden in bevinden. De ondergang van de „Maartje" heeft aan 5 mensen het leven ge kost. Op de avond van het ver gaan van het schip waren op het strand bij De Koog (Texel) reeds een boei, een deel van de stuur hut en enkele reddingsvlotten aangespoeld. PROF. PLATE BEZOCHT DRAKENSTEYN Prof. Plate, die de bevalling van prinses Beatrix zal leiden, heeft vanochtend een routine- onderzoek gebracht aan kasteel Drakensteyn. Hij verliet het zonnige Lage Vuursche vijf over half één om naar Utrecht terug te keren. Jongens staken brievenbus in brand De politie van Venray heeft zaterdagmorgen drie jongeman nen aangehouden, verdacht van brandstichting in 't postkantoor, 's Nachts vatte daar de hoofdbrie venbus vlam, nadat een van het drietal, de 16-jarige R. uit Oost rum, gemeente Venray, 'n bran dende lucifer in de brievenbus had gegooid. Een 200 poststuk ken bevonden zich op dat moment in de bus. De helft daar van verbrandde geheel of gedeel telijk. Even later passeerden twee jonge Duitsers in een auto. Bij het zien van vuur en rook in het postkantoor drukten zij een ruit in en blusten met brandblus- apparaten het vuur. De schade is aanzienlijk. De onherkenbare stukken zullen naar Den Haag worden gestuurd, waar men na opening de adres sen van de geadresseerden of af zenders zal trachten te weten te komen. Beatfans hebben na afloop van het optreden van de Engelse groep „The Rolling Stones" In Den Haag een spoor van vernieling door de Haagse binnenstad en langs het strand getrokken. Er werd voor duizenden guldens schade aange richt. De politie arresteerde acht tien jongelui die zich o.m. ook aan diefstal en Inbraken schuldig maak ten. In de voornacht meldden zich op het politiebureau twee zeven tienjarige meisjes uit Den Helder, die vertelden hun kaartjes voor de terugreis per trein te hebben ver loren. 211 hen vo?«den zich een 19- jarige spuiter en een 15-jarige scholier', beiden uk Hoogeveen, die de trein hadden gemist. Op het strand bivakkeerden ette lijke tientallen jongelui in pavil joens. Uit de aangiften, die zon dag binnenstroomden, bleek dat deuren en kozijnen en planken wa ren losgemaakt en opgestookt, soms in een kachel in een strand tent, ook op het strand in de open lucht. De jongelui verdreven honger en dorst door dranken en etenswaren weg te nemen. De podt'e arresteerde later op het strand een 17-jarig meisje zon der beroep uit Maastricht en nog zeven jongens in de leeftijd van 15 tot en met 20 jaar, die uit Rotter dam, Haarlem, Amsterdam en Sit- tard bleken te komen. Zij trokken o.m. struiken en bomen omver. In de binnenstad werden drie jongens aangehouden, die 'n brom fiets hadden gestolen. Het waren een 15- en een 17-jarige bijrijder uit Amsterdam en een 17-jarige monteur uit Utrecht. Uit bouwketen in de omgeving van de Houtrusthallen werden des n chts drie jongens opgepikt, die er hadden ingebroken om de nacht door te kunnen brengen. Dit trio kwam uit Diepenveen, Brummen en Deventer. In overleg met hun ouders zijn allen, nadat de nodige processen- verbaal zijn opgemaakt, vandaag van het politiebureau afgehaald. De politie, die zaterdagavond op haar qui-vive was bij het optreden in de Houtrusthallen, had dit er gerlijk optreden niet verwacht. Naar schatting 50 tot 70 jongelui hebben overnacht in bouwketen bij bouwwerken in de buurt van de Houtrusthallen. Meer dan honderd jongeiui hebben zich op het strand bezig gehouden. «n O 2 s I; 14) „Dat wist ik", zei ze. Het was haar niet verteld. Maar ze had het gemakkelijk kunnen opma ken uit vage aanduidingen, uit kleinigheden die Marthe, onbe vangen als ze was, zich had la ten ontvallen, toen het verpleeg stertje een paar maal bij haar was geweest. „Dat wist je?" vroeg hij, een beetje verbluft. „En. Maar plotseling was hem ont schoten wat hij verder had wil len vragen. Daarom begon hij; „Maar je wis niet, dat ik er over gedacht heb om zelf met Marthe te trouwen als ze me had willen hebben". Toen hij het gezegd had, schrok hij ervan. Hij had geen moeder fehad bij wie hij als kind troost 'ton zoeken als hij verdriet had en aan wie hij alles had kunnen vertellen wat hem benauwde, kwelde, beangstigde. Het was voor het eerst van zijn leven, dat hij zich blootgaf, zeker tegenover een vrouw, een meisje nog. En hij schaamde zich er meteen voor. Dat begreep ze. „Maar je hebt het niet gedaan?" vroeg ze daar om, op een toon alsof hij haar tegenviel, een beetje schamper zelfs, zodat hij erdoor geprikkeld werd om zich te verweren en uitviel: „Nee, natuurlijk niet! Ik heb er ernstig over gedachtHij had er niet slechts over gedacht maar met die gedachte, met het verlangen dat in hem woelde, met de begeerten die hem dre ven, ook geworsteld. Hij was keer op keer naar de stad gegaan met het vaste voornemen Mar the te vragên. Keer op keer was hij dan ook, soms op het laatste ogenblik, maar een van de kleine kroegen in de steegjes, die op de haven uitkwamen, binnengelo pen om daar een paar glazen bier te drinken en dan terug te gaan naar het dorp, naar zijn oude woonschuit aan de overkant van de rivier. „Maar nee, ik heb het niet gedaan, want ik vind, dat je een vrouw niet kunt opsche pen met een vent zoals ikeen vent met één poot". Toen hij het gezegd had, kreeg hij meteen het gevoel, dat het niet waar was. En ook, dat Ina hem doorzag. Hij verwachtte daarom, dat ze er nog op door zou gaan. In plaats daarvan zei ze echter alleen; Vanmorgen (maandag) omstreeks half tien heeft zich op ongeveer twintig mijl ten westen van Hoek van Holland op de Noordzee in dichte mist een ernstige aanvaring voorgedaan. Een van de bij deze aanvaring betrokken schepen is de 60.193 ton d.w. metende Liberiaan se tanker „Diane". Het schip heeft gemeld, dat het in brand stond. De Liberiaan is in aanvaring ge komen met 't Duitse schip „Anne- lis Christophersen" (998 ton). Het Duitse schip liet weten, dat het nog geen hulp nodig had. De Belgische sleepboten „Scal- dis" en de „Maasbank" zijn naar de plaats van het ongeluk uitge varen. Ook het Nederlandse schip „Steenkerk" zette koers naar de positie Van de Liberiaan. De „Diana" passeerde vanmor gen om half zeven Hoek van Hol land nadat het schip een lading ruwe olie in Europoort had afge leverd. De tanker was op weg naar de Perzische golf om daar nieuwe lading in te nemen. Deskundigen achten in verband met gasontwik- keling in de lege tanks ontplof fingsgevaar niet denkbeeldig. De „Diana" heeft vermoedelijk 36 bemanningsleden aan boord. Het schip is eigendom van „Global Tankers Inc." in Monrovia. De po sitie van de brandende tanker was 12 mijl van het lichtschip Goeree, richting Kanaal. Een deel van de bemanning van de Diana bleef nog aan boord. De overigen hebben zich in de red dingboten begeven. Uit IJmuiden was de sleepboot „Titan" met brandblusmiddelen naar de tanker onderweg. Voorts is BONTWEVERIJ TER KUILE CROMHOFF IN ENSCHEDE ONTSLAAT 200 MAN Aan bijna 200 man personeel van de bontweverij Ter Kuile Crom- hof in Enschede is ontslag aange zegd in verband met liquidatie van de onderneming. De vakbonden verwachten dat een goede regeling zal worden getroffen voor het per soneel. Er werken veel oudere werknemers bij dit bedrijf dat een der oudste ondernemingen is van Twente. Mist eist slachtoffers in België Zeker vijf mensen zijn in de nacht van zondag op maandag in België om het leven gekomen en verscheidene gewond bij auto ongelukken als gevolg van dich te mist. Te Torhout in West-Vlaande ren reed een auto met vier inzit ten door de borstwering van een viaduct en kwam op een acht me ter lager gelegen spoorbaan te recht. Drie inzittenden waren op slag dood, de vierde liep ernstige verwondingen op. Te Linkebeek bij Brussel zijn twee inzittenden van een auto le vend verbrand, toen hun wagen frontaal in botsing kwam met een tegenligger en in brand vloog. Op de weg van Gembloers naar Tienen reed maandagochtend vroeg een autobus van de Bel gische spoorwegen van achteren in op een stilstaande autobus. Vijf mensen werden zwaar ge wond en een veertigtal licht. (ADVERTENTIE) de sleepboot „Schelde" uitge varen, evenals de reddingboot uit Stellendam. De „Steenkerk" was intussen bij de „Diane" aangekomen. De „Diane" werd door de dichte mist echter vrijwel aan het gezicht ont trokken. De „Steenkerk" heeft later 28 man van de „Diane" aan boord ge nomen. De „Annelis Christopher sen" stond op het voorschip even eens in brand. 11 bemanningsleden bevonden zich nog aan boor! van de „Diane". De-echte Amerikaanse, In het rode busje met gele opdruk. 'n blijvende uitkomst 1 Importeur Rietbergen C.V. Rotterdam Tel. 010-231162 „Nou goed. Maar toch zul je iets moeten doen, Tjeerd". Opnieuw stond hij op. Hij be- ?on andermaal heen en weer te lopen over de voorplecht. Nie- nand had het gezien, niemand vist het, maar precies zo had hij -ok heen en weer gelopen over le voorplecht van zijn botter, oen h(j, alleen aan boord en mid- !en op het wijde, verlaten wad, :ijn rechterhand afgekneld had. H(j was half bezeten van pijn ge weest, maar vooral van wan hoop en woede, machteloze woe de omdat hij verminkt was, het leven nooit weer voor hem zou kunnen worden wat het was ge weest en hij van de toekomst niets meer te verwachten had. Nu en dan keek hij even naar haar met een haastige, half verwijten de, half schuwe blik. Ze wist wat er in hem omging. Ze wist, dat hij haar van boord zou willen sturen, haar in het vervolg uit de weg zou willen gaan, zoals hij Jakob Thomsen uit de weg ging, haar zou willen smeken hem met rust te laten. Maar ze wist ook, dat een man, die niemand wist, hoeveel moei te het hem kostte geleerd had met zijn ene hand te doen wat velen met twee goede handen niet eens konden, de bittere woorden, die hem op de tong la gen, wel zou inslikken. Ze hoef de hem alleen maar even aan zich zelf over te laten. Pas toen hij zich bukte en zijn gereed schap bijeen zocht omdat hij toch weer niet aan het werk zou gaan, zei ze: „Marthe en ik hebben allebei geprobeerd er met Jakob over te praten. Maar naar ons luistert hij niet Hij zegt, dat we ons njet moeten bemoeien met din- Babylijkje gevonden Langs de autoweg Heerlen Neerbeek onder de gemeente Wijnandsrade is zaterdag een babylijkje gevonden in een kar tonnen doos die met touw was dichtgesnoerd. Een man uit Hoensbroek die konijnenvoer aan het zoeken was, deed de vondst. Gerechtsarts dr. J. Holman heeft sectie op 't lijkje verricht, waar bij is komen vast te staan dat de baby, een meisje, waarschijnlijk dood is geboren. Men neemt aan, dat de baby uit een rijdende auto is gegooid, gezien het feit dat vlakbij een beek stroomt waarin een voetganger of fietser de doos zeker gedeponeerd zou hebben. Kustvaarder na aanvaring gezonken 't Panamese ms Caltex Kopen hagen heeft zaterdag een S.O.S.- bericht uitgezonden en gemeld dat het nabij Trelleborg in de Oostzee in aanvaring is gekomen met de Zweedse kustvaarder Re- vik. De kustvaarder zonk. De 5 bemanningsleden zijn uit hun reddingboot aan boord genomen van de Deense kustvaarder Fen- nia. Kinderontvoerder staat terecht In West-Berlün is vandaag een proces begonnen tegen de 22-ja- rige Jürgen Henschel, die heeft bekend in augustus van het vo rige jaar de vierjarige Audrey Klewer uit de villa van haar grootvader te Wannsee te hebben ontvoerd om 35.000 mark losgeld af te dwingen. Het kind werd na korte tijd ongedeerd terugge vonden in een schuur in een volkstuincomplex. De dader ont vluchtte naar Noorwegen, zon der het geld te hebben ontvan gen. Wegens medeplichtigheid moe ten de 51-jarige moeder van Henschel, zijn 18-jarige broer en een 20-jarjge vriend terecht staan, l Oude vrouw trad kordaat op In de nacht van vrijdag op za terdag zfjn twee mannen binnen gedrongen in de woning van de 82-jarige alleenwonende me vrouw R. Versteeg in Ede. Ze verschaften zich toegang tot de woning door het openbreken van een luik. Mevrouw Versteeg, die lawaai hoorde, had zich in de slaapkamer verschanst en wacht te daar de indringers op met een bijl, een hamer en een schop. De indringers, de 26-jarige M. J. V. en de 35-jarige J. M. dreig den het huis in brand te steken, wanneer ze geen geld zouden krijgen. Op het geroep van de vrouw waarschuwde iemand de politie. Brigadier Plantagi reed in pyama, gewapend met een re volver, op zijn scooter naar de woning, waar hij de beide man nen gemakkelijk kon arresteren. Er was namelijk maar één uit weg, het luik waardoor ze wa ren binnengekomen. Ze zijn in gesloten op het politiebureau in Ede. gen waar we geen verstand van hebben. En 't kan zijn, dat hij nog gelijk heeft ook". Toen zei hij: „Nee, dat heeft hij niet. En hij zou misschien wel willen doen wat Marthe en jij zeggen maar dat kan hij natuurlijk niet. Je mag dat ook niet van hem verwachten". Hij dacht er even over na, terwijl hij daar met een hamer en een zaag in zijn hand bij haar stond en op haar neer keek. Buitendijks loeide de stoomfluit van een van Jan Boet- jes' treilers, die door de sluis moest. Om hen heen hing de geur van de zilte zee, van het riet en van pas gezaagd hout. „Jakob laat zich gemakkelijk overreden. Hij zal zelf al wel hebben inge zien, dat er narigheid komt als hij met iemand als Piebe Lap blijft varen. Maar tegenover jou en tegenover zijn vrouw kan hij dat niet toegeven. Jullie hadden er beter je mond over kunnen houden, want je kon weten. of je moest kunnen wetendat je er toch niets mee bereikte". Haar ogen lachten. Maar ze lachten niet alleen. Ze keken hem ook aan met een blik van vertrouwen. En van bewonde ring, die hij erin had gemist, toen ze zijn werk bekeek, dat toch knap werk was voor iemand die slechts één hand tot zijn beschik king had. „Ja, misschien wel", gaf ze toe. „Misschien hadden Marthe en ik er maar beter over kunnen zwijgen. Maar wie moest het dan tegen hem zeggen?" Misschien verwachtte ze, dat hij zou antwoorden: „Ik!" Maar dat deed hij niet. (Wordt vervolgd.) K .ningin Juliana en prins Bern- hard hebben vanmorgen op paleis Soestdijk ontvangen de Nederland se schaatskampioenen Stien Kai ser, Kees Verkerk en Ard Schenk. Hierbij waren tevens aanwezig jhr. mr. W. H. Quarles van Ufford, vice-voorzit ter van de Nederland se schaatsenriidersbond; de heer P. Zwanenburg, coach van de dameskernploeg en de heer W. de Graaff, coach van de herenkern ploeg. De voorzitter H. Wesselo, was verhinderd hierbij aanwezig te zijn. De ontvangst op paleis Soestdijk duurde ruim een uur. Dr. Adenauer heeft een rustige nacht gehada. Overigens is in het ziektebeeld geen wezenlijke ver andering gekomen, zo is heden ochtend in een medisch bulletin meegedeeld. De man van Adenau ers dochter, Walter Reiners, had zondagavond gezegd dat er een lichte verbetering was ingetre den. Het optreden van de Rolling Stones in Zürich is vrijdagavond geëindigd in een chaos. Verschei dene personen werden gewond en stoelen en installaties werden ver nield toen de fans aan het einde van de voorstelling het toneel op liepen, alles kapotgooiden wat in hun handen kwam en in botsing kwamen met de ordebewaarders. Een van de fans liep een schedel- basisfractuur op, toen hij tijdens het beklimmen van het podium op een betonnen rand viel. Auto uit bocht: DODE EN ZES GEWONDEN Op de verbindingsweg tussen de Limburgse gemeenten Echt en Koningsbosch is zaterdagnacht 'n personenauto met zeven inzitten den uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De ach terin gezeten 22-jarige mej. T. Reynants uit Koningsbosch werd hierbij op slag gedood. De 23-jarige J. Ramakers uit Putbroek is met levensgevaar lijke verwondingen in 't zieken huis te Heerlen opgenomen ter wijl de vijf overige inzittenden allen zwaar gewond naar het zie kenhuis te Sittard zijn overge bracht. Het zijn de 23-jarige heer Boels uit Obbicht, de 22-jarige bestuurder van het voertuig Kuipers uit MaasbracKf en diens echtgenote; de 18-jarige mej. Olenvors en haar 17-jarige broer, beiden uit Koningsbosch. Auto tegen boom; EEN DODE Zondagavond is op de provin ciale weg in 's-Graveland eeii verkeersongeluk gebeurd, waar bij de 39-jarige mevrouw Holt- haus uit Amstelveen zo ernstig werd gewond, dat ze later in een ziekenhuis in Hilversum is over leden. Mevrouw Holthaus zat bij haar echtgenoot in de auto. De heer Holthaus raakte door onbe kend gebleven oorzaak de macht over het stuur kwijt, waardoor de auto in de berm van de weg terechtkwam en tegen een boom botste. De heer Holthaus liep lichte verwondingen op. Achtjarige jongen mishandeld Enkele Rotterdamse jongens in de leeftijd van 14 en 15 jaar heb ben zaterdagmiddag de 8-jarige Jan Koert uit de Maasstad af schuwelijk mishandeld. Een uit gebreid onderzoek van de kin derpolitie heeft uitgewezen dat Jan, terwijl hij in het Zuiderpark aan het spelen was, plotseling door de jongens werd aangegre pen en meegenomen naar een andere plek in het park. Daar bonden zij het jongetje eerst met schoenveters aan een boom vast, waarna zij hem een plastic bal- lennet in de mond stopten. Ver volgens hielden de jongens Jan een horloge voor en vertelden dat hij een tijdje later, om kwart over vijf, een pak slaag zou krij gen. Om precies kwart over vijf schoven zjj trui en hemd van Jan omhoog en sloegen hem met een touw van een boog op de blote rug. De hals en het gezicht van het jongetje werden daarna met brandnetels bewerkt. Later maakten de jongens hun slacht offertje los en lieten hem naar huis gaan. Zwaar mishandeld met bloedende striemen op de rug en verwondingen aan hoofd en hals kwam Jan even later bij zijn ouderlijk huis. De vader waarschuwde de politie, die een uitgebreid onderzoek op touw zette. Dit onderzoek leidde tot de arrestatie van twee jongens, een van 14 en een van 15 jaar. Het is mogelijk dat nog een of meerdere arrestaties zullen volgen. Dodelijk ongeluk met meststrooier De 36-jarige landbouwer W. Weultjes is zaterdagmiddag tijdens werkzaamheden op zijn land met zijn kleren in een mest strooier geraakt en dodelijk ver ongelukt. De man werd om vier uur gevonden. Vermoedelijk was de mest strooier door verstopping stil blijven staan. Toen het slacht offer trachtte het euvel te ver helpen moet de machine weer zijn gaan draaien.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2