PROVINCIAAL NIEUWS maak'n vla-flip Gemeenteraad van Zaamslag Ook grafschendingen in Middelburg en Goes Geestelijk gestoorde aan het werk? Eerste gasaansluitingen per 1 september in bedrijf om sportief uit te rusten Terneuzen Aardenburg Axel Middelburg Sas van Gent Eén persoon? In Zeeland Zelfs in Engeland Strafmaat Nederlandse speelfilm afgekeurd Betoging in Madrid Vrijdag 14 april 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Evangelist Maasbach sprak in Temeuzen Een onzer correspondenten bezocht woensdagavond in het concertgebouw de eerste bijeen komst waarop de evangelist Johan Maasbach sprak. De belangstelling was op deze eerste avond niet erg groot. Een veertigtal mannen en vrouwen waarbij er, als het al na acht uur is, nog ongeveer twintig bij komen, zat in de zaal te wachten op de evangelist. Een jongeman liet liederen zingen, waarvoor 't publiek in de hal een programma had ontvangen. De liederen wer den afgewisseld door 't persoon lijk getuigenis van de jongeman. Onder het zingen steken enkele mensen een hand in de hoogte. De medewerker vertelt over ziekte en genezing door 't geloof in Christus en hij vraagt of er onder z'n gehoor mensen zijn die in nood verkeren. Bij het zingen van het derde lied steken meerderen hun hand op. De medewerker gaat voor in gebed. Daarna wordt opnieuw gezongen. Tussen de coupletten door, terwijl het orgel zacht pre ludeert, vervolgt de man zijn ge tuigenis. Dan staat een vrouw op. Zij vertelt, dat zij door handopleg ging genezen is van een hart kwaal. Een andere vrouw ver klaart van een verkalking in de rug te zijn genezen en een heer vertelt hoe hij na een ogen schijnlijk ongeneeslijke ziekte z'n gezondheid herkreeg. Inmiddels is broeder Maasbach gearriveerd. Hij haakt in op deze getuigenis sen. „Wat God vroeger deed aan wonderen (genezingen), wil Hij ook nu nog doen. We hebben een levende God. Het grootste won der is echter een kind van God te zijn. Genezing (van ziekte) is slechts één kant van Gods al macht." Maasbach spreekt rustig, maar indringend en krijgt zijn gehoor geheel in zijn ban. Dan vertelt hij verder over zijn programma. Duizenden traktaten worden gedrukt, filmvoorstellin gen vertoond, folders verspreid, het blad „Nieuw Leven" uitgege ven, wekelijks zijn er radio-uit zendingen over radio-Luxem burg. Dit alles kost veel geld; de energie en het werk worden niet gerekend. Hij wekt daarom op tot een offer. Dan volgt de evangelieverkon diging, met veel overtuiging uit gesproken. .De heer Maasbach toont zich een begaafd redenaar. Nu komt de slotapotheose. Eerst worden zij die bekeerd wil len worden en met wie hij daarna zal bidden, gevraagd hun hand op te steken, terwijl het orgel zacht zijn klanken in de zaal zendt. Hierna vraagt de evangelist hen op te staan en voor het toneel te komen. Zeven mannen en vrouwen voldoen aan dit verzoek. Vervolgens vraagt hij de zieken naar voren te komen. Eén vrouw is er met een baby op de arm. Straks zal broeder Maasbach zijn handen op het hoofd van de kleine en van de moeder leggen en voor ze bidden. Er is ook een kleuter. Nog meer mensen komen naar voren. Johan Maasbach bidt en de schare zegt hen de woorden na. Dan vraagt Maasbach aan ieder persoonlijk of men gelooft dat zijn zonden vergeven zijn. Som migen zeggen positief ja, anderen twijfelen. Een vrouw zegt dat het niet de eerste maal is dat zij naar voren komt. Broeder Maasbach troost, het orgel zwijgt, de span ning gaat naar een hoogtepunt. Maasbach komt van het podium en legt zijn handen op rug en schouders van een man, een vrouw, daarna op het hoofd van het kind wiens moeder hem iets toefluistert. Broeder Maasbach bidt; de mensen prevelen mee.... Johan Maasbach heeft gezegd; „Ik wijs alleen maar de weg". Ons leek het, dat zijn overtui ging hierbij de inspirerende kracht was. Opbrengst collecte De opbrengst van de kollekte voor het Nationaal Reumafonds was in de gemeente Terneuzen als volgt: totaal bedrag Terneu zen ƒ2138,21; totaal bedrag Sluiskil ƒ201,83. Totaal gemeen te Terneuzen dus 2340,04. Spoedeisende raadsvergadering jJe gemeenteraad van Aarden- burg kwam donderdagavond in spoedeisende zitting bijeen. Het enige punt van de agenda was een voorstel van B. en W. om over te gaan tot het sluiten van een geldlening, groot 170.000, met de Bank van Nederlandse Gemeenten. De rente bedraagt ft,25 en de uitgiftekoers is ge steld op 99 De lening heeft een looptijd van 25 jaar. Het slui ten van deze transaktie houdt verband met de afbouw van het gymnastieklokaal en de stichting van een museum. F. Hamelink nam afscheid van de dienst gemeentewerken Donderdagavond was het perso neel van gemeentewerken in de kantine van de gemeentewerk plaats bijeen om afscheid te nemen van de heer F. Hamelink die deze dienst verlaat wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Namen» het gemeentebestuur was aanwezig wethouder C. van Bendegem. De wethouder feliciteerde de heer Hamelink met zijn verjaardag en ging in op de staat van dienst die Hamelink bij de gemeente heeft. Hij sprak woorden van waardering voor de ijver die steeds bij hem aanwezig was. De wethouder sprak de hoop uit dat Hamelink nog lange tijd van zijn verdiende rust zou mogen ge nieten. De heer Verduin, hoofd van de dienst gemeentewerken, sprak na mens het personeel. Ook hij prees Hamelink om zijn ijver en zijn kameraadschap. Namens het personeel bood hij de scheidende een scheerapparaat aan, terwijl aan mevr. Hamelink bloemen werden aangeboden. De heer Hamelink dankte voor de gesproken woorden en het mooie cadeau. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Examen booglassen Voor het examen booglassen dat werd afgenomen in de Lagere Technische School te Axel zijn geslaagd: A. Brandes, C. M. de Pooter en A. Pijpelink te Axel; F. J. van Driessen en E. F. Geirnaerdt te Boekhoute (B.); O. Verbist te Boschkapelle; L. A. A. Pateer te Hontenisse; R. J. de Koek en E. P. Staal te Kloosterzande; J. P. M. Buys, E. A. M. de Letter en J. T. M. Smet te Koewacht; J. L. de Schepper te Lamswaarde; A. H. A. van Driessen te Sluiskil; J. M. Vereecken te Stoppeldijk; A. A. van Damme, R. J. van Hoecke, L. J. R. van Kerckhove en R. E. C. de Ridder te Zuiddorpe. De cursus werd gegeven in de Chr. L. T. S. en ging uit van de commissie agrarisch vakonderwijs in Zeeland van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij. Beiaardconcert Zaterdag 15 april zal mevr. M. J. Moerdijk-Van der Swalm van 16 tot 16 uur het wekelijkse bei aardconcert verzorgen. Het pro gramma luidt: 1. Tune „Dan zal de beiaard] spelen". P. Benoit 2. Prelude in d. klein Staf Nees 3. Blijheidslied K. Mestdagh 4. Voor 't kantkussen E. Hullabroeck 5. Wiegelied R. Hol 6. Thema met variatie Staf Nees 7. Campanella G. Clement 8. Prelude in C Staf Nees 9. Allegro Scheppers 10. Slape zacht E. Hullabroeck 11. Le Tambourin Staf Nees 12. Tune. Jaarvergadering vereniging van suikerzieken De afdeling Oost Zeeuws- Vlaanderen van de Nederlandse vereniging van suikerzieken heeft de jaarvergadering, tevens voorlichtingsbijeenkomst, uitge schreven tegen zaterdag 22 april a.s. in het Gezellenhuis te Axel. Na het reglementaire gedeelte volgt een inleiding van dr. D. Dorrepaal, internist te Terneu zen. De heer J. Rotte, direkteur van de N. V. S., zal een propagandis tisch woord spreken over doel stellingen en plannen van de vereniging, terwijl de heer J. de Vries uit Terneuzen een lezing met dia's zal houden over fol klore van Zeeuws-Vlaanderen. Oosterscheldebrug wordt „Zeelandbrug" De brug over de Oosterschelde, die met zijn 5 km de langste van Europa is, zal in het vervolg de „Zeelandbrug" worden genoemd. Tot deze nieuwe naamgeving van de brug, die tot nu toe door iedereen officieel Oosterschelde brug werd genoemd, heeft de raad van commissarissen van de provinciale brugmaatschappij tijdens een vergadering die dezer dagen onder voorzitterschap van de commissaris van de koningin, mr. J. van Aartsen, werd gehou den, besloten- Volgens mr. Van Aartsen, die dit gisteren meedeelde tijdens een persconferentie, is deze naam gekozen omdat hij de funktie van de brug aangeeft, namelijk het toegang geven tot het hart van Zeeland. „Ook komt in deze naam duidelijk tot uiting dat de brug geheel een Zeeuwse aange legenheid is, zowel wat initiatief als wat financiering betreft". Het begrip Oosterscheldebrug is volgens mr. Van Aartsen een regionaal begrip dat niet in het hele land en zeker niet in het buitenland aanslaat. Het ligt in de bedoeling de nieuwe naam van de brug fees telijk in te wijden. Wanneer dit zal gebeuren, is nog niet bekend. Volgens de commissaris zou deze doopplechtigheid goed te com bineren zijn met het gereed ko men van de verbetering van de weg bij Blaaksedijk in de Hoekse Waard waardoor de Zeeland- brug van Rotterdam nog beter bereikbaar zal zijn. Het aantal auto's dat het eer ste kwartaal van 1967 de Zee landbrug passeerde, is belangrijk hoger dan in het eerste kwartaal van 1966, waardoor ook de in komsten aan tolgelden zijn ge stegen. Er wordt verwacht dat het verlies dat vorig jaar op de brug werd geleden, n.l. 1,9 mil joen gulden, dit jaar tot 1 mil joen gulden k-gn worden terug gebracht. (ADVERTENTIE) F eestprogramma ter gelegenheid van de geboorte van een prinsenkind 10.30 uur: Rondgang door de ge meente voor kleuterscholen en lagere scholen. 11.30 uur: Samenzang o.l.v. de heer G. Pollet. Daarna toespraak door de burgemeester. 14.00 uur: In 't park wordt aan schoolgaande kinderen beschuit met muisjes en chocolademelk uit gedeeld. 14.00 uur: Fietsenrally voor de leeftijd vanaf 14 jaar (inleggeld 0,50). Startplaats: patronaatsge bouw. 15.00 uur: Bezoek oranjecomitë aan het bejaardencentrum, waarbij bejaarden getrakteerd worden op beschuit met muisjes. 15.00 uur: Kinderspelen. 19.00 uur: Prijsuitreiking van de fietsenralley in café „De Rolbaan". 20.00 uur: Jong en oud verzame len in de Walstraat voor de lam pionoptocht, met de harmonie „De Verenigde Vrienden". Indien de geboorte op zondag bekend wordt gemaakt, zal het feest op maandag plaats vinden. Verslag Boerenleenbank Sas van Gent Vorig jaar bleek een voortgezet- te en ten aanzien van sommige be drijfsonderdelen zelf een versnelde groei van de boerenleenbank te Sas van Gent waar te nemen. Op 31 december 1966 beliep het totaal der toevertrouwde middelen een bedrag van bijna 4,9 miljoen gulden. Op de spaarrekeningen werd een bedrag van 2,4 miljoen gulden in gelegd waartegenover 2 miljoen gulden werd opgenomen. Het te goed van de 1523 spaarders steeg hierdoor tot 4,2 miljoen gulden. Over 1966 werd een bedrag van bijna f 150.000 aan rente op de spaarrekeningen bijgeschreven. De tegoeden van rekening-cou ranthouders beliepen een bedrag van ruim 625.000 gulden. Aan de vraag naar geldleningen tegen hypothecaire en andere ze kerheid kon ook in het verslagjaar in voldoende mate worden voldaan. In totaal werd een bedrag van 532.000 aan nieuwe leningen verstrekt, terwijl 190.000 aan af lossingen werd ontvangen. De uit staande leningen beliepen op 31 december 1966 een bedrag van bijna 1,5 miljoen gulden, waarvan 85 tegen hypothecaire zekerheid. Van het totale uitstaande bedrag is ongeveer 300.000 bestemd voor de financiering van het eigen wo- ningbezit. De bedrijfswinst over 1966 be liep bijna 19.000. Van de aan- en verkoop van vreemd geld en effekten; de bemid deling in het betalingsverkeer via de bankgiro en de verhuur van safeloketten bleek ook in 1966 een toenemend gebruik te zijn gemaakt. De omzet van de rekening-courant overeenkomsten bleek met 104 te zijn toegenomen. In de loop van 1966 werd de ge zinsrekening geïntroduceerd. Voor deze vorm van rekening-courant- verkeer voor particulieren blijkt veel animo te bestaan, vooral nu de lonen en salarissen steeds meer bij de bankinstellingen betaalbaar wor den gesteld. (ADVERTENTIE) r.x .v. .r_., VAN OPPERBEVELHEBBER TOT MINISTER MoskouMaarschalk Gretsjko, de opperbevelhebber van de strijdkrachten van het War- schaupakt, is tot minister van defensie van de Sowjet-Unie be noemd. Gretsjko volgt de onlangs overleden Malinofsky op. In de nacht van woensdag op donderdag heeft de grafschenner ver buiten zijn normale gebied (Brabant en Limburg) toegesla gen in Zeeland in de plaatsen Middelburg en Goes. In totaal werden zestig graven geschon den en beklad. Hiermee is het aantal gevallen op 42 gekomen met een gemiddelde van tachtig graven per keer. Schennis van gi-aven ten ge tale van ruim drieduizend stuks, waaronder zestig verminkte kin dergrafjes, valt niet meer te rubriceren onder baldadigheid. Dat is ook de mening van de of ficier van justitie in Maastricht, mr. W. Moors, die zich nog vóór de recente berichten in Geleen op de hoogte moest stellen van de enige tijd geleden daar ge constateerde gevallen. De leiding van het inmiddels internationaal geworden onder zoek berust sinds 1 oktober van het vorige jaar bij de korpschef van de gemeentepolitie van Weert, mr. Th. van Ostra. Hij is daarmee belast door de procu reur-generaal bij het gerechts hof in Den Bosch. Uit Den Haag is nog geen speciale druk uitgeoefend op het onderzoek naar het onrustbarend, aantal grafschendingen, maar wel heeft men alle medewerking verleend. Zo is van justitiële zijde het grafologisch onderzoek geleid, waarbij is komen vast te staan, dat althans het schrij ven op de grafstenen door één persoon moet zijn gebeurd. Aanvankelijk bestonden de teksten uit eerbetoon aan satan met opschriften al3 „Satan onze God" en „Heil aan onze Satan". Deze teksten vertonen de laatste dagen meer variatie. Zo zijn in Kerkrade en Valkenswaard nieu we opschriften verschenen als „Hitier is onze man" en „Wég met Wiesenthal", De leuzen en hakenkruisen op ongeveer 25 grafzerken in Goes zijn volgens de politie met een viltstift aangebracht. Naar de po litie meedeelde vertonen de teks ten en de schijfwijze dermate overeenkomst met de grafschen- nisgevallen in Brabant en Lim burg, dat vrijwel als zeker kan worden aangenomen dat het hier om dezelfde dader(s) gaat. Overigens vermoedt de politie niet met veel daders te doen te hebben, maar veeleer met de da den van één of enkele maniak ken. Behalve de leuzen op de zer ken bleken in Middelburg ook een tiental grafzerken te zijn om getrokken. Het speciale erehof voor overleden verzetsstrijders in Middelburg was ook geheel be klad. Naar de politie van Goes nog meedeelde waren de daders ken nelijk niet zo erg goed thuis op de Goese begraafplaats. Een spe ciaal hoekje achterin de begraaf plaats, waar uitsluitend Joden be graven liggen en dat als zodanig duidelijk te herkennen is, is on geschonden gebleven. Vermoede lijk hebben de grafschenners het dan ook niet op speciale graven gemunt gehad. Naar het onderzoek heeft uit gewezen is de vermoedelijk Ne derlandse dader dezelfde die opereert in België en West- Duitsland. Men sluit zelfs de mogelijkheid niet uit, dat het vandalisme op het kerkhof van Hastings in Engeland van 12 december 1966 een weekenduit stapje is geweest van de Neder landse grafschenner. De heer Osta, die verklaarde, dat een dergelijke grafschennis op zo grote schaal onbekend is in de Nederlandse jurisprudentie en in de criminologische geschie denis, durfde nog geen prognose te geven t.a.v. een arrestatie. „Als hij door blijft gaan, loopt hij tegen de lamp. Preventie is niet mogelijk. Men kan niet van tevoren Goes gaan opbellen, als men heeft geconstateerd dat Kerkrade en Valkenswaard be zocht zijn." De man moet beslist gemotoriseerd zijn, behoeft ken nelijk niet te hard voor zijn kost te werken en moet bovendien enige ontwikkeling hebben. De heer Van Osta acht het uitgesloten dat er meer dan één persoon zou zijn of dat andere personen de oorspronkelijke dader hebben nageaapt. Weert blijft voorlopig het cen trale punt van onderzoek. Ook uit België, waar circa tien ge vallen zijn gesignaleerd, houdt men contact met de coördinator. Wat gaat er gebeuren met de dader als hij ooit wordt aange houden? De strafmaat voor graf schennis is vrij laag, hoewel een grafschennis in drieduizend ge vallen toch wel een forse straf zal opleveren. Waarschijnlijk zal niet zozeer een gevangenis als wel een inrichting de aange wezen plaats zijn voor deze man die, naar men nu wel als vast staand aanneemt, geen misddi- ger maar een geestelijk gestoor de is, aldus de heer Van Osta. DE LENTE Baarn: Hoewel nog aarzelend, toch begint de lente ook in Neder land zichtbaar te worden. Op de foto een reeds volop bloeiende vruchtboom in de omgeving van Baarn. De centrale commissie voor de filmkeuring heeft de Nederland se speelfilm „Ongewijde aarde" van Jef van der Heyden ontoe laatbaar geacht voor het Neder landse bioscooppubliek. Deze film, die over twee weken in première zou gaan, mag van de keuringscommissie niet in rou latie worden gebracht. Dit is de eerste maal dat een Nederlandse hoofdspeelfilm door de keuring wordt afgewezen. Volgens de filmkeuringscommissie zou niet genoeg piëteit betracht zijn ten opzichte van overledenen. Volgen» U.. ió de ruim anderhalf uur durende film juist uit piëteitsoverwegingen ge maakt. Zijn piëteit gaat echter uit, zo deelde Van der Heyden mede, naar degenen die het slachtoffer werden of worden van een bepaalde situatie in de katholieke kerk die bepalend is, of iemand al dan niet in gewijde aard begraven mag worden. Naar zijn mening wordt niet gesold met lijken. In de film komen drie niet zichtbare doden voor. De eerste wordt op plechtige wijze begraven. De tweede wordt slechts vaag aangeduid en de derde, een doodgeboren kindje, wordt met alle piëteit behandeld. De regisseur zei de film te heb ben gemaakt in de overtuiging, dat hij alle eerbied heeft betoond, voor welke overledene dan ook. Drieduizend studenten hebben donderdagmiddag in het cen trum van Madrid gedemon streerd voor een vrije pers en voor democratie. De politie ver spreidde de betogers met de gummiknuppel; er waren geen gewonden. Donderdagochtend hadden driehonderd studenten voor de universiteit van Madrid geprotesteerd tegen de arresta tie op dinsdag van acht kame raden. Zij staken kranten in brand onder de kreet „vriie pers" en „ontsla Loratamayo" (de minister van onderwijs). De politie gTeep hier niet in. Zaamslag krijgt aardgas. De vermoedelijke begindatum van de aansluiting op het net zal 1 juni zijn. Op 1 september hoopt men de eerste aansluitingen in bedrijf te hebben. Dit laatste werd in de gisteren gehouden raadsvergadering meege deeld door de voorzitter van de Zegam de heer A. J. Kaland, lid van G. S., die naar Zaamslag was gekomen om een toelichting te geven op de noodzaak van de ge meentelijke garantieverlening aan de Zegam. De raad had geen bedenkingen tegen het voorstel. De heer L. F. Florussen, die ook nu twijfel uitte aan de lagere prijs van het gas ten opzichte van ande re verwarmingsbronnen, zei ervan: „Er is geen andere keus". Wél spraken enkele raadsleden hun misnoegen uit over de niet gehono reerde toezeggingen die de Zegam in een raadsvergadering van vorig jaar augustus bij monde van de directeur, de heer Vaillant deed. In dit verband noemde de heer Florussen de gevraagde garantie verlening „koopmanspolitiek en koehandel". „Het is niet onze schuld en niet de schuld van de bevolking, maar louter en alleen van de Zegam dat Zaamslag nog geen aardgas heeft. De heer Flo russen zei ondanks de bezwaren die hij meerdere malen naar voren had gebracht, geen tegenstander te zijn van de komst van het aardgas te Zaamslag: hijzelf behoort tot de gegadigden. KINDERZIEKTEN Wethouder J. van Cadzand be kritiseerde de gehouden enquête. Hierbij werd onvoldoende voor lichting verstrekt. Burgemeester J. de Pree vroeg van de heer Florussen begrip voor het feit dat de Zegam vorig jaar nog aan kinderziekten leed. De heer Kaland kon er in komen dat verscheidene raadsleden het verleden in de gaszaak een bittere oil vonden. Hij had begrip voor de kritiek van de heer Florussen. Maar hij wees ook op de enorme moeilijkheden waarmee de op bouw van de Zegam in het tweede halfjaar te kampen had. mede door ziekte van de directeur. Het gas- instituut had een vrij optimistisch verslag uitgebracht over de tech nische en financiële mogelijkheden om de gasloze gemeenten aan te sluiten. Dit was twee jaar geleden. De werkelijke kosten voor aanslui ting zijn inmiddels gestegen en veel hoger dan geraamd. Nu is een bedrag van f 1000 per aansluiting ongeveer rendabel. „Vorig jaar dachten wij nog dat de kern Zaam slag f 70.000 als investering voor de leiding van de kem tot aan Axel zou vergen. Wij zijn geschrokken van de kosten die Sas van Gent, eveneens een geheel nieuw aan te sluiten gemeente, vergde. Het is ons onmogelijk om f 350.000 als vaste kosten te Investeren voor 125 aansluitingen". De heer Kaland vervolgde met te zeggen dat andere nog niet aan gesloten gemeenten met argus ogen volgen, welk besluit Zaam slag zou nemen. „De openbare gasvoorziening is voor een ge meente in deze tijd noodzakelijk. Het comfort en de prijsstelling zijn zodanig dat gas alle andere soorten brandstof verdringt". De voorzitter zei Ie ver wachten, dat de garantieverlening hoogstens 4 a 5 jaar zal duren. Wanneer de gemeente is aangeslo ten, valt een snelle stijging van het aantal verbruikers te verwachten. Het raadsbesluit dat na de dis cussie zonder hoofdelijke stemming werd genomen, houdt in dat de gemeente bij een aantal aansluitin gen van 125 per jaar 10.500 zal moeten betalen, t.w. voor de ge stelde limiet van 300 aansluitingen de ontbrekende 175 x 60. GEEN ADHESIE B. en W. stelden voor een ver zoek van de raad van Breskens om adhesie te betuigen aan een motie, gericht tegen het systeem der pro centuele loonsverhogingen, voor kennisgeving aan te nemen. „Waarom?" wilde de heer Flo russen weten. „Deze wijze van loonsverhoging is mij reeds jaren een doorn in het oog". Bij de stemming bleken de heren Dobbelaar, Pladdet en Van Hoeve zijn medestanders te zijn. De heren Faas, Dekker, De Jonge, De Koeijer en Van Cadzand steunden het voor stel zodat dit werd aangenomen. Bij het voorstel inzake salaris- regelen voor het gemeenteperso- neel drong de heer Florussen aan op een extra-toelage voor het per soneel dat het huisvuil ophaalt. Hij vond dit een zware job: „Deze mensen lopen en lopen maar". De voorzitter zegde toe dit te zullen onderzoeken. AFVALWATERLEIDING De raad besloot voorts tot deel name aan een te treffen gemeen schappelijke regeling tot oprich ting van een regionaal woonwa genkamp en tot deelneming aan de gemeenschappelijke regeling „af valwaterleiding Oost Zeeuws- Vlaanderen Oost". De heer Florussen vond het jammer dat bij het voorstel geen cijfermateriaal was gevoegd en dat het plan niet voorziet in een zui veringsinstallatie. De voorzitter beaamde dit, maar zag in het voorstel de ge legenheid voor Zaamslag om mee te doen aan een afvalwaterleiding. DE MUZIEKTENT De muziektent zal worden uitge breid en verbeterd door het aan brengen van enkele technische voorzieningen. Voor uitvoering van dit plan stelde de raad een krediet van 5000 beschikbaar. De muziekvereniging had een daartoe strekkend verzoek inge diende omdat de tent te klein was geworden. De prijzen van een nieuwe mu ziektent variëren van 24.000 tot 46.000. B. en W. vonden dat te veel. Een verplaatsbare tent zou 14.000 kosten, maar hiertegen bestonden meerdere bezwaren. Daarom werd in overleg met „De Volharding" besloten de nodige veranderingen aan te brengen. Aan de voorzijde wordt de ruimte ver groot. Verder worden twee zijkan ten dichtgemaakt om het geluid beter tot zijn recht te doen komen en tenslotte zal de ruimte tussen de vloer en de ramen dicht worden gemaakt om de tocht te weren. Dit punt was aan de agenda toe gevoegd om deze zomer nog de beschikking te hebben over de vergrote tent-

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 5