Oranjeploeg verloor met 4-3 in Leipzig A Doe uzelf niet tekort terwijl u slaapt, neem niet zomaar 'n matras neem 'n moderne NEDERLANDSE DEFENSIE MACHTELOOS IN CORNERREGEN Italiaan Preziosi won tweede etappe en werd leider in rende van België PERSONEELSBEZETTING PHILIPS DAALDE MET DRIE PROCENT DEZE ZOMER KLEUREN TELEVISIE IN DE VERKOOP (f2950,-) 578 ,t. STAATSLOTERIJ Meer dan 5500 Vietcong- rebellen liepen over naar de regeringstroepen Zege binnen het bereik Corner als noodsprong Tempo te hoog Verrassende produktiviteit De honderdduizend van de Nederl. Staatsloterij Drama Agenda ISeen massaal ontslag Aanvallen op burgerbevolking Sterke luchtverdediging in Noord-Vietnam Taxichauffeur door passagiers overvallen en beroofd Massa demonstraties in Peking duren voort Donderdag 6 april 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 GRATIS BOEKJE Vraag per briefkaart gratis gezellig boekje "Rozegeur en Maneschijn". Vol tips voor uw slaapkamer. Adresseer aan: Stichting Kapok-Bureau, Joh. Vermeerstraat t9, Amsterdam-Z. 3 i7J de kwaliteit van I I j j vulling en iLikapokmatras Wolfgang Löwe, woordvoeder van Oost-Duitslands olympische voetbaltoekomst, zei het met op merkelijke trots: „Als man uit Leipzig weet ik het zeker", zo klonk zijn stem door talloze luidsprekers toen zijn elf land genoten het met 40.000 toeschou wers bezette stadion betraden, „wij staan als één man achter jullie en zullen jullie steunen in de strijd om de overwinning". Tien minuten later, nadat Jan Mulder en Piet Keizer oranje tot een onverwachte 20 voorsprong hadden gebracht, barstte een fluitconcert los dat erger was dan alle regen die op deze sombere middag zou val len. Het Oostduitse publiek was niet anders dan supporters waar ook ter wereld. Toen na de rust Karol Soos Soos' formatie weer de zware grasmat betrad, hadden de blijken van afkeuring nog niets aan duidelijkheid ingeboet. Toch zou datzelfde publiek zijn aan vankelijk zo verguisde favorie ten naar de overwinning schreeu wen. Tien minuten was de twee de speeltijd oud, toen zich op de doorweekte tribunes een onge kend snelle metamorfose vol trok. Eberhard Vogel's treffer, via de paal gescoord, was de oor zaak van die snelle wisseling van stemming op de even tevoren ronduit vijandige tribunes. Ka- roly Soos, woensdag 58 jaar ge worden, zou zijn verjaarscadeau toch nog krijgen. Hij moet er beslist niet alleen zijn elf pupil len voor bedanken. De tiendui zenden, die de regen trotseerden, dienen te delen in zijn dank. Ai kwam hun steun ook pas op het moment dat het succes bereik baar bleek. Zelden zal een Nederlands elf tal de zege zo dicht in bereik hebben gehad. Een grandiose Jan Mulder had in samenwerking met Piet Keizer oranje na luttele minuten een 20 voorsprong ge bracht. De wetenschap dat die score was bereikt door eigen kracht gaf de elf Nederlanders moed. Ze overspeelden de Duit sers, die nog geen half jaar te voren in Moskou de Russen ver sloegen. Karoly Soos' woorden schenen een profetie. „Nederland zal pogen de rol van de snoek in de karpervijver te spelen", had de Hongaarse coach gezegd. Helaas, een herboren Oost- Duitsland ontnam de schaarse Nederlandse supporters de vreug de van een zege. Op zich hoeft dat geen drama te zijn. De ere lijst van de gastheren is lang en indrukwekkend. De wijze echter waarop oranje zich in deze wed strijd de overwinning liet ont nemen, is een drama-in-zakfor- maat. Vier Oostduitse doelpun ten volgden na corners of een vrije bal van de vleugel. Dat de Nederlandse defensie zich één, wellicht tweemaal liet verrassen door verraderlijke in swingers, is nog aanvaardbaar. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Dat Oost-Duitsland echter tot viermaal toe op vrijwel gelijke wijze de weg naar succes kon vin den, is iets dat de Nederlandse verdedigers nauwelijks zwaar genoeg kan worden aangerekend. De formatie van Georg Kessler en met name Piet de Zoete en Miel Pijs besloot te snel de corner als noodoplossing te aanvaarden, terwijler minder gevaarlijke mogelijkheden be stonden. De omstandigheid dat de robuuste Oostduitse aanval al heel snel klaar stond voor een onreglementaire duw doet daar aan ook niets af. Jan Mulder's woorden: „Zorgen dat je zelf de eerste duw geeft", mogen wel licht in strijd zijn met de oude amateuristische gevoelens van sportiviteit, ze geven wel blijk van een nuchtere kijk, die het verzakelijkte voetbal niet meer kan ontberen. De ontmoeting in Leipzig heeft naast teleurstellingen echter ook positieve punten opgeleverd. Jan Mulder toonde zich een grote aanwinst voor oranje en Piet Keizer liet bij herhaling zien dat hij bereid is ook zijn verdedi gende taak in het collectieve voetbal te vervullen. Nauwelijks verantwoord is het Kessler's theorieën over de imponerende eerste helft te volgen. De ver nietigende reacties van het pu bliek hadden de ploeg aangesla gen. De Oostduitsers zagen geen kans op tempo te spelen en voor al daardoor konden de Nederlan ders het duel aanvankelijk be heersen. In het voetbal van Euro pees topniveau zal een hoog tem po echter nimmer ontbreken. Juist daarom is die teleurstellen de periode na de rust een be trouwbaarder graadmeter voor de kracht van het Nederlands elftal. Zoals gezegd, Nederland start te verrassend. Een gave combi natie tussen Nuninga en Keizer gaf Jan Mulder al na tien minu ten een moeilijke scoringskans. Uit een kleine hoek schoot de schutter van Anderlecht laag in (Advertentie) Van Nelle bestellen! In de 578ste staatsloterij is in de vierde klasse een prijs van 100.000 gulden gevallen op lot no 012813.. De loten werden verkocht door: Serie A: mevr. N. Senduk te Am sterdam; Serie B: de heer J. Soudijn te Den Haag; Serie C: mevr. C. Duits te Dor drecht; Serie D: de heer De Nooij te Hil versum; Serie E: mevr. A. Heilbron te Zut- phen; Serie F: mej. F. Welschen, Utrecht. (ADVERTENTIE) WOENSDAG 5 APRIL 1967 VIERDE KLASSE Prijzen van: 20 zijn gevallen op nummers eindigende op: 2 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 92* 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 67 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 47 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 943 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 417 2000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 3367* Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer: 066262* Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer: 065917 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer: 074327 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer: 028006 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer: 062293 De prijs van 10.000 is gevallen op het nummer: 087551 De prijs van 20.000 is gevallen op het nummer: 060512* De prijs van 25.000 is gevallen op het nummer: 035392** De prijs van 50.000 is gevallen op het nummer: Q06495 De prijs van 100.000 is gevallen op het nummer: 012813 Let wel: op dit nummer zijn meer prijzen gevallen. (01). Amper een minuut later lichtte het elektrische scorebord opnieuw op. Jan Mulder had een bal op links handig vrijgemaakt. Hij 'liet Manfred Walter achter zich, waarna Piet Keizer voor een tweede treffer zorgde. Een schot van Mulder, na een kwar tier afgevuurd, had de wedstrijd een geheel ander aanzien gege ven als de paal succes niet in de weg had gestaan. Snel na de hervatting werd duidelijk dat 02 te weinig zou zijn. Een herboren Oost-Duits land forceerde in drie minuten evenveel corners. De derde leverde de eerste treffer voor de gastheren op. Het werd dank zij Henning Frenzel, die zijn hat trick zou krijgen na de vijfde hoekschop 2—2. Oranje kwam terug. Ook dat is een positief punt "in dit zware voetbalgevecht. Na ruim twintig minuten toonde Jan Mulder zich opnieuw ongrijpbaar. In de angst dat Piet Keizer buitenspel zou staan, weifelde hij een moment. Toen kwam zijn haarscherpe voorzet. Keizers reactie was nau welijks waarneembaar (23). Een ploeg van Europese klasse had na dat moment ingezien dat een corner geen redmiddel kon zijn. De verdedigers konden zich echter niet meer staande houden. Drie hoekschoppen volgden nog entwee treffers (43). Zelfs voor de op het oog on verstoorbare Kessler was het te veel. Hij stond, geheel tegen zijn gewoonte in, op van het reserve bankje. Ontmoedigd keek hij om zich heen, de regen niet voelend. Voor de coach telde slechts het onafwendbare drama, dat zo'n mooie blijspel als eerste bedrijf had gekend. De stand in groep vijf van het Europese kampioenschap voor lan denteams ziet er als volgt uit: Hongarije Nederland O.-Duitsland Denemarken 8—2 7—6 4—3 0—8 De Italiaan Carmen Preziosi heeft woensdag het eerste deel van de tweede etappe van de ronde van België van Bouillon naar Wellin gewonnen. Onze landgenoot Jan Janssens eindig de in deze 125 kilometer lange rit op de tweede plaats. De uitslag van het eerste deel te was: 1. Preziosi (It.) met bonificatie 2. Jan Janssen (Ned.) met bonificatie 3. Nolmans (Belg) 4. Arie den Hartog (Ned ge- 3.08.10 3.07.40 3.08.10 3.07.55 z.t. z.t. 5. Van den Bossche (B.) 3.08.13 6. Van Looy (Belg.) z.t. 7. Huysmans (Belg) z.t. 8. Van Springel (Belg) z.t. 9. Van Coningsloo (B.) 3.08.30 10. Vicentini (It.) z.t. 18. Harm Ottenbros 3.09.03 44. Jo de Roo z.t. 45. Peter Post 3.09.26 64. Jan Schroder 3.09.56 67. Karei Leyten 3.09.58 94. Eddy Beugels 3.27.25 Tenz (Did), Desvages (Fr.) en Decabooter (Belg) staakten de strijd. PLOEGENTIJDRIT Het tweede gedeelte van de tweede etappe bestond uit een ploegentijdrit op het circuit Han- sur-Lesse met een lengte van 1,5 km dat vijfmaal moest worden afgelegd. De Belgische equipe van ploegleider Cools had voor de 7,5 km slechts 13 minuten 18,2 seconden nodig en bezette de eerste plaats. De Italiaanse ploeg Pezzi eindigde tweede met ruim veertien seconden achter stand. De Willem IIGazelle- ploeg kwam niet verder dan een Jimmy Greaves weer in het Engelse voetbalelftal Jimmy Greaves, Tottenham Hotspurs virtuoze aanvaller, maakt zijn rentree in het Engel se voetbalelftal. Greaves, die woensdag werd gekozen in de ploeg die op 15 april in Wem bley tegen Schotland aantreedt, verdrong Roger Hunt (Liver pool) van de rechtsbuitenplaats. Alf Ramsey, reeds druk bezig om een verjongde ploeg voor het wereldkampioenschap 1970 in Mexico op te bouwen, bracht geen andere veranderingen aan. De opstelling luidt: Gordon Banks; George Cohen, Ray Wilson, Nobby Stiles en Jack Charlton; Bobby Moore en Alan Ball; Jimmy Greaves, Bob by Charlton, Geoff Hurst en Martin Peters. Reserves zijn Peter Bonetti, Keith Newton en Roger Hunt. Marokkaan na voetbalpartijtje ernstig gewond Dinsdagmiddag is in het Wil- helmina-gasthuis in Amsterdam de 33-jarige Marokkaanse arbei der Zourif Habib in ernstige toe stand opgenomen, nadat hij tij dens een partijtje voetbal op een speelterrein in de Keizersstraat onwel was geworden en op straat gevallen. Men constateerde een barst in de schedel en een her senbloeding. De man, die in levensgevaar verkeert, was aan vankelijk per taxi naar het bin nengasthuis gebracht. Tot woens dagochtend waren zijn identi teit en de oorzaak van het onge val onbekend. Toen bleek dat de man in een hotel woonde en werkzaam was op een metaal- warenfabriek in 4a Keizersstraat, negende plaats op ruim 26 sec. De uitslag: 1. ploeg Cools (België) 7,5 km in 13.18.20 2. ploeg Pezzi (It.) 13.32.71 3. ploeg Driessens (B.) 13.33.86 4. ploeg Albani (It.) 13.34.30 5. ploeg Schotte (B.) 13.35.11 6. ploeg Louviot (Fr.) 13.38.20 7. ploeg Demuer (Fr.) 13.44.98 8. ploeg Magne (Fr.) 13.48.73 9. ploeg Willem II-Gazelle (Ned.) 13.54.25 10. ploeg Plaud (Fr.) 14.15.15 Het algemeen klassement na de tweede etappe luidt: 1. Preziosi (Italië) 2. Van Springel (B.) 3. Nolmans (B.) 4. Huysmans (B.) 5. Coppens (B.) 6. Pazzuelo (It.) 7. Janssens (Ned.) op 58 sec. 8. Van Dromme (B.) op 1.00 9. Van den Bossche (B.) op 1.05 10. Den Hartog (Ned.) op 1.07 (Advertentie) Van Nelle bestellen! Brand in Wonnerveer Bij een felle uitslaande brand is dinsdagavond aan de Noord- dijk te Wormerveer een woon huis afgebrand, terwijl een daar naast gelegen huis gedeeltelijk uitbrandde. Het vuur is vermoe delijk ontstaan, doordat kinderen met vuur speelden, terwijl de moeder in de keuken was. Van de inboedel kon slechts een klein gedeelte worden gered. De Wor- merveerse brandweer, die op het alarm met groot materiaal uit rukte, moest een omweg maken daar de toegangsweg was afge sloten voor de kermis. Toen men ter plaatse arriveerde, sloegen de vlammen reeds uit de houten Woning en was redding niet meer mogelijk. Het naastgelegen onbe woonde pand brandde gedeelte lijk uit. Amsterdamse agent door jongen met pistool bedreigd Dinsdagnacht omstreeks twee uur is in Amsterdam een politie agent, die uit dienst kwam, in de Goudriaanstraat waar hij woont, door een naar schatting i7-jarige jongeman met een pistool be dreigd. De politieman, die voor dat hij zijn huis binnenging, nog even de straat inkeek, zag de jon geman enige huizen verder een box binnengaan. De agent ging kijken en zag de jongen bij het licht van een lucifer op verdachte wijze bezig bij een bromfiets. De agent vroeg wat de jongen daar deed, maar deze schoot langs hem heen de straat op met de agent achter hem aan. Plotseling draai de de achtervolgde zich om en hield de agent een pistool voor. Hij dwong de politieman zich om te draaien en met het pistool in zijn rug werd deze naar zijn wo ning geduwd. De agent maakte nog een praat je met de jongen, die op een uit lating van de agent dat hij geen echt pistool had en toch niet kon schieten, het wapen liet zien plus een handvol patronen: „Ik heb er nog veel meer gehad, die heb ik verschoten bij het oefenen in de duinen". Hij wilde de agent nog wel even demonstreren dat het wapen goed werkte maar daar voelde deze niet veel voor. Op be vel van de jongen ging hij zijn huis binnen en de deur werd ach- 9.11.04 op 2 sec. op 47 sec. op 50 sec. op 56 sec 1 ter hem dichtgetrokken. Direct daarop begaf de agent zich weer naar buiten en hij zag de jongen om de hoek van de straat ver dwijnen. De politie patrouilleerde nog geruime tijd met vijf wagens in de omgeving doch zonder re sultaat. HEDEN Terneuzen: Gebouw „De Scha kel", van 14 tot 18 uur en van 19 tot 22 uur: Haarden- en kachelshow door F. Verstrae- ten Zoon. VRIJDAG 7 APRIL Terneuzen: Gebouw „De Scha kel", van 14 tot 18 uur en van 19 tot 22 uur: Haarden- en kachelshow door F. Verstrae- ten Zoon. Grachtenhuis uitgebrand in Amsterdam In een pand aan de Prinsen gracht zijn woensdagavond een kantoorruimte, een opslagplaats en het daarboven gelegen woon huis uitgebrand. Als gevolg van de grote hoeveelheden filmmate riaal, die waren opgeslagen, ont stond een enorme rookontwikke ling, die uit alle ramen naar bui ten walmde. De brandweerlieden, gewapend met gasmaskers, dron gen met hun spuitende slangen het grachtenhuis binnen. Er zijn geen slachtoffers of gewonden. In 1966 is de personeelsbezetting van de N.V. Philips' gloeilampen fabrieken blükens het jaarverslag met ruim drie procent gedaald. In Nederland nam het aantal werk nemers af van 87.000 tot 84 000, in de overige landen van 165.000 tot 160.000. Eind 1966 was de totale perso neelsbezetting van het concern 244.000 (v.j. 252.000). De daling trad op, nadat het aantal werk nemers vele jaren onafgebroken was gestegen, o.a. door de vesti ging van nieuwe bedrijven. De stij gende produktie per man is te dan ken aan: modernisering van de werkstructuur, toenemende mecha nisering en automatisering alsmede rationalisatie van artikelconstruc tie. De noodzakelijke vermindering van personeel kon op vele plaat sen worden bereikt door minder personeel aan te nemen dan eige ner beweging vertrok. Het verschil in bedrijfsresultaat met 1,3 procent vergeleken met '65 is aldus ontstaan: het prijspeil van alb artikelen is met één procent gedaald; de lonen en salarissen ziin met 314 procent van de omzet ge stegen, de grondstoffen met een half procent, tezamen vijf procent. Daartegenover brengt de grotere efficiency een verbetering van 3,7 procent, zodat een verschil res teert van 1,3 procent. De eerste maanden van 1967 zijn verlopen in overeenstemming met hetgeen is voorspeld over het ge hele jaar, dus enige daling van de netto winst. In dit verband kan worden geconstateerd, dat massaal ontslag bij Philips nog niet is voor gekomen. Elk jaar zijn nog duizen den mensen aangenomen en de laatste 10 jaar zijn er tal van werk- mogelijkheden bijgemaakt. In nrd- Nederland is Philips thans de grootste werkgever. Sinds de Zuidvietnamese rege ring de vorige maand een nieuwe Initiatief nam om desertie aan viet- congzijde aan te moedigen, zijn ruim 5.500 guerillastrijders naar de regeringstroepen overgelopen, zo is woensdag in Saigon bekendge maakt. De vietcong heeft woensdag via het Noordvietnamese persbureau bekend laten maken, dat vele Ame rikaanse soldaten in Vietnam ge vangen zijn gezet omdat zij niet hadden willen vechten. Amerikaan se militairen op de basis Laikhe in de provincie Thee Daoe Mot had den tussen 13 en 20 maart drie keer geweigerd hun kameraden te hel pen die zwaar waren geteisterd door de vietcong. Onder hen wa ren er nogal wat geweest, die in tranen waren uitgebarsten, hun wapens hadden weggegooid en ge tracht hadden zich ergens te ver bergen. Zij waren echter gegrepen, in de gevangenis gestopt en mis handeld door hun bevelhebbers, al dus het Noordvietnamese pers bureau. Voorts hadden op 22 en 25 februari Amerikaanse soldaten niet uit wentelwieken willen springen voor een aanval in'het district Can Doeoc. De pro-communistische Neo Lao Haksta, de politieke afdeling van de pathet lao, heeft in een tot En geland en de Sowjet-Unie gericht protest de V. S. beschuldigd van aanvallen op dichtbevolkte gebie den in Laos. Deze aanvallen wer den uitgevoerd met B-52 bommen werpers. Aan Engeland en de Sowjet-Unie, beide voorzitter van de Geneefse conferentie over Laos, wordt verzocht maatregelen te ne men om de Amerikaanse „imperia listen" te dwingen deze aanvallen te staken. „Het luchtverdedigingsstelsel van Noord-Vietnam Is het modern ste en geduchtste, dat men ooit De beweerde luchtaanval op West-Irian Het is aan de secretaris-gene raal der verenigde naties om, wanneer hjj dit nuttig acht, het initiatief te nemen tot een onder zoek naar aanleiding van beschul digingen, dat een Indonesisch vliegtuig op een niet nader ge noemde datum bij een aanval op een dorp op West-Irian, het voor malige Nieuw-Guinea, een dui zendtal mensen zou hebben ge dood. Dit heeft de minister van staat voor buitenlandse aangelegenhe den, lord Chalfont, woensdag in het Britse hogerhuis meegedeeld. Hij antwoordde daarmee op een vraag van de liberale afgevaar digde lord Ogmore, volgens wie Engeland als lid van de veilig heidsraad de aanval in deze orga nisatie aan de orde zou moeten stellen. Lord Ogmore refereerde aan verklaringen, die een verte genwoordiger van West-Irian, Si- las Sapare, in het Indonesische parlement heeft afgelegd. (Advertentie) Van Nelle bestellen! In Zwolle is de N.V. Philips' gloeilampenfabrieken gisteren begonnen met een voorlichtingsbijeenkomst over kleurentelevisie, waaraan Neder landse radio- en t.v.-handelaren deelnemen. Deze cursussen zullen in de komende weken ook in andere plaatsen worden gegeven. Na afloop van de cursus zullen de handelaren in de gelegenheid worden gesteld zich een kleuren t.v.-toestel aan te schaffen, zodat zij zich met het nieuwe medium vertrouwd kunnen maken, aldus wordt van de zijde van Philips meegedeeld. Voorts wordt vernomen, dat ditzelfde type toestel, hetwelk aan de handelaren ter beschikking zal worden gesteld, straks in de verkoop komt, vermoedelijk op 1 juli. Het toestel gaat in de verkoop kosten 2.950,(tweeduizend negenhonderd en vijftig gulden). De afmetingen van het apparaat zijn als volgt: 54 cm hoog, 72 cm breed, 38 cm diepte van de kast, 60 cm totale diepte en een beeldbuis van 65 cm. Het toe stel is praktisch geheel geautomatiseerd wat de bediening betreft en kan ook gebruikt worden om zoals op een gewoon t.v.-toestel te ont vangen in zwart-wit. heeft gezien", zo heeft de Ameri kaanse kolonel Robert Scott woens dag in Saigon verklaard op een persconferentie ter gelegenheid van zijn honderdste bombarde- mentsvlucht naar Noord-Vietnam. De kolonel, die o.a. heeft deel genomen aan een aanval op de hoogovens van Thai Ngoejen op 11 maart, zei dat het luchtdoelgeschut het grootste probleem vormt. „De Noordvietnamezen hebben overal radarinstallaties en batterijen en zij weten die uitstekend te gebrui ken". Volgens hem betekenen de jachtvliegtuigen van het type Mig niet veel, omdat de Amerikaanse jagers van het type F-105 vooral op lage hoogten sneller zijn. Over het resultaat van het bom bardement op Thai Ngoejen wilde kolonel Scott alleen zeggen, dat die dag „goed werk" was gedaan dat moest worden voortgezet. De kolo- nel heeft dienst gedaan in de twee de wereldoorlog en in Korea. De 50-jarige taxichauffeur Sjef Smeets uit Maasbracht is om half vijf woensdagmorgen in zijn auto bont en blauw geslagen door twee schippers, die hij de hele nacht had moeten begeleiden voor een plezierrit van Stevens- weert naar Maaseik in België. Toen de taxichauffeur met zijn nieuwe auto op de terugreis was in Stevensweert, vroegen de schippers hem te stoppen kort bij het water, waar hun baggermo len zou liggen. Toen de auto stil stond, greep een van de schippers de chauffeur vast en eiste de an der zijn geld of zijn leven. De chauffeur verdedigde zich zo goed mogelijk, maar hij was niet opgewassen tegen de beide ro buuste schippers, van wie hij een tiental vuistslagen kreeg te in casseren op zijn hoofd en in zijn gezicht. Zij beroofden hem van zijn portefeuille met 170 gulden en lieten hem danig bebloed ach ter. De man wist na een kwartier alarm te slaan in een boerderij. De rijkspolitie te Echt heeft op aanwijzing van de chauffeur schipper V. van de „Entreprise" en schipper H. van het schip „Jo hanna" van Weert gearresteerd. De zondag j.l. begonnen massa betogingen tegen 't Chinese staats hoofd Lioe Sjao Tsji en zijn „poli tieke mede-samenzweerders" zijn ook gisteren voortgezet. Tegelijker tijd zijn in Peking muurplakkaten van de rode garde verschenen, die naar verluidt een besluit van de militaire commissie van het cen trale comité van de communisti sche partij weergeven, volgens het welk in het citatenboek van Mao tse-Toeng het opschrift van het 24ste hoofdstuk „ideologische zelf opvoeding", anders moet luiden en een passage van dit hoofdstuk ge heel geschrapt moet worden. Dit besluit zou zijn genomen om dat de laatste Chinese schriftekens van het opschrift identiek zijn met de titel van het door Lioe Sjao- Tsji geschreven boek „Hoe wordt men een goede communist", dat door de officiële Chinese pers als „giftig onkruid" wordt geken schetst. De passage die geschrapt zou moeten worden, geeft een uit lating van Mao aangaande een ver klaring van het staatshoofd weer. Lioe, die in het desbetreffende hoofdstuk met name genoemd wordt, heeft in het begin van de iaren veertig in een rede diegenen gegispt, die zich slechts om hun eigen welzijn en niet om de belan gen van anderen en van de partij bekommeren. Het citatenboek maakt op het ogenblik reeds veel opgang. Tot dusver zijn minstens 30 miljoen exemplaren ervan in China ver spreid. Bovendien zijn er buiten landse uitgaven. (Advertentie) Van Hélle bestellen!

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3