ELEKTRICITEITSWERKEN N.S. TRANSPORTEERDE 10.000ste BIJZONDERE ZENDING Donderdag 30 Maart 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3) De elektriciteit licht- kracht- stuurstroom muziek- en oproep-installatie voor het nieuwe veilingcomplex te Terneuzen werden door ons verzorgd Oranjestraat 5 - Axel Telefoon 01150-565 Verrassing Door Terneuzen Groep inwoners Slotervaart verlangen stopzetting bouw van kerk GERRIT DE JONGE N stellende vragen na de officiële opening, zijn ongedwongen on derhoud met een tweetal dames en een heer in Axelse kleder dracht en hij was prettig verrast toen Marijke v. d. Wolf en Joke van Dijke hem een enorme mand met uitgelezen fruit aanboden. Bij de Braakmandijk. Aan de hand van een plattegrond liet prins Claus zich door burge meester Hanssens van Hoek voorlichten. Een zo mogelijk nog grotere verrassing vormde het bericht dat prins Claus ook een bezoek zou brengen aan Garage Van den Hemel, gelegen op korte afstand van het veilinggebouw en dat eveneens gisteren officieel werd geopend. Mevrouw L. S. van de Hemelde Graaf had een brief naar prins Claus geschreven om hem te vragen of hij een bezoek aan de garage wilde brengen. Dat gebeurde inderdaad en na zich met mevrouw en de heren Van den Hemel te hebben onder houden, nam hij een kijkje in het fraaie gebouw met de glanzende auto's. Er volgde een rit door nieuw- Terneuzen, o.m. langs het Zui dersportpark om vervolgens langs de Herbert H. Dowweg en de z.g. „Zeven Steeën" aan de Braakmansluis uit te stappen en vanaf de dijk het schorrengebied te bekijken, die zeer waarschijn lijk zullen worden geschikt ge maakt voor de kustvaart voor Dow Chemical (Nederland). Op het recreatieterrein werd Z. K. H. verwelkomd door het bestuur van 't recreatieschap, bestaande uit de burgemeesters van Hoek, Biervliet en Philippine. Ook daar liet prins Claus zich aan de hand van een plattegrond uitvoerig in lichten en toonde hij zich weer geïnteresseerd in het prachtige recreatiegebied. Overal waar prins Claus pas seerde stonden mensen om hem toe te juichen en velen hadden zich voor hotel „Rotterdam" op gesteld om een glimp van de ko ninklijke bezoeker op te vangen. Ook hier werd hij luid toege juicht. In hotel „Rotterdam" werd de lunch gebruikt. Daarna had een bespreking plaats met de Provin ciale Planologische Commissie over de ruimtelijke ordening van Zeeland. Aan deze bespreking werd ook deelgenomen door het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland en burgemeester Aschoff van Terneuzen. Om ongeveer half vijf verliet prins Claus Terneuzen. Het nieuwe veilinggebouw i Begin 1960 hebben de Neder landse spoorwegen een bureau opgericht, dat zich speciaal ging bezighouden met het regelen van het transport van bijzondere zen dingen. De industriële ontwikke ling vraagt om het vervoer van steeds grotere en zwaardere voorwerpen, vandaar de oprich ting van dit bureau. Woensdag middag werd de 10.000 ste wagen waarvoor het vervoer door dit bureau werd geregeld naar zijn plaats van bestemming gebracht. Dat was een grote brouwerij in Den Bosch. Het zeer bijzondere vervoer bestond uit een alumi nium biertank, die afkomstig was uit het Zwitserse Schlieren. De ketel had een lengte van 20 meter en woog 5200 kilo. Deze zending was noch de zwaarste, noch de grootste bui tengewone vracht uit de reeks van 10.000 uitschieters. In deze serie waren onder meer een trom mel van 80 ton die in drie week einden van Hannover naar Be verwijk werd gebracht. Twaalf ketels van 30 ton, die van Tilburg naar Polen werden vervoerd. Een zogenaamde stator die werd ver voerd van Mannheim naar Rot terdam en die in Rotterdam per drijvende bok over de Maas werd gebracht, omdat de bruggen de vracht niet konden dragen. Een convertor van 244 ton van Ober- hausen naar Pernis en daarnaast vervoerde men in de afgelopen zes jaar tientallen zware trans formatoren van Nedelands en buitenlands fabikaat. Op het bureau bijzondere ver voeren komen dagelijks van sta tions, handelsagenten, fabrieken, expediteurs en buitenlandse spoorwegen vervoersaanvragen vaak vergezeld van tekenin gen binnen. Voor elke zending wordt het wagentype en de route vastgesteld, daarna gaat men na welke moeilijkheden onderweg zullen ontstaan. Aan de hand van deze gegevens wordt de ver- voersprijs vastgesteld. Het bureau beschikt over een uitgebreide dokumentatie over allerlei Nederlandse en buiten landse speciale wagèns met draagvermogens die variëren van 3 tot 320 ton. De kosten die dokumentatie, onderzoek en uit voering van het vervoer mee brengen komen tot uiting in de transporttoeslag. Tachtig bewoners van een com plex woningen in de Amsterdamse tuinstad Slotervaart hebben een petitie ingediend bij de Amster damse gemeenteraad, waarin ze de stopzetting verlangen van de bouw van een samenkomstgebouw van een kerkgenootschap, zich noemende „Vergadering van gelo vigen", waarvoor de gemeente een gedeelte van een gemeenschappe lijk openbaar, plantsoen, gelegen tussen drie woonblokken, ter be schikking heeft gesteld. De adres santen, die „tot hun ontsteltenis en verontwaardiging hebben be merkt dat met de bouw een aan vang is gemaakt", zijn van me ning dat het terrein bestemd Is voor een bijzondere bebouwing, met name voor een verenigingsge bouwtje ten dienste van de bewo ners van deze buurt. „Het stich ten van een kerkgebouw op een zodanige plaats en voor een kerk genootschap dat in de betreffende buurt in het geheel geen aanhang heeft, heeft onder de bewoners tot grote ontstemming geleid", aldus de bewoners in hun adres aan de raad, op wie ze een dringend be roep doen het kerkgebouw elders neer te laten zetten.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3