PROVINCIAAL NIEUWS De steen van de profeet ViCE-PRESIRENT KiMPHREY 1 NEDERLAND anq MAHTANO, INTERESSANTE TWEEBMGSE P0STZE6ELTENT00NSTELLINS SI HERV. SCHOOL TE TERNEUZEN hier moet een ITH0 komen |)hisdag 28/\voensdag 29 maart 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Militair voorkomt overval op een benzinestation Automobilist na duik in water twee uur zonder hulp KERKDIENST Overval op benzinestation Slachtoffers van de sneeuw in Noorwegen ARTSENSTAKINGEN IN GRIEKENLAND VENTILATOREN AUTO TEGEN BOOM: Eén dode BUSJE TEGEN BOOM: 1 dode, 4 gewonden Jongetje verdronken Vermist nijlpaard terecht MAN TWEEMAAL OVERREDEN Stremming scheepvaartverkeer Terneuzen Waarschuwing voor benzinepomphouders Oriëntatierit Axel Autobotsing Door auto aangereden Sluiskil Ouderavónd Openbare Lagere School De Amerikaanse vice-president, Hubert H. Humphrey, is dinsdag ochtend vanuit Zwitserland ons land aangekomen voor een bezoek, dat tot woensdagochtend zal du ren. De Amerikaanse vice-presi dent, die vergezeld wordt door zijn vrouw, is vanochtend om tien uur op de vliegbasis Ypenburg met het presidentiële vliegtuig geland. Hij werd verwelkomd door mr. J. M. A. H. Luns, de Nederlandse minis ter van buitenlandse zaken, de Amerikaanse ambassadeur in ons land, de heer W. R. Tyler, de chef protocol mr. W. J. G. baron Ge vers, en de commandant van de vliegbasis, kolonel D. van Dijk. Vice-president Humphrey heeft kort na aankomst een verklaring afgelegd, waarin hij onder meer mede namens zijn vrouw zijn vreugde over dit bezoek uitsprak en er verder op wees, dat de ge schiedenis door het Amerikaanse volk steeds het Nederlandse volk verbonden is geweest. Hij wees verder op de gezamenlijke belan gen van beide landen, die vooral van belang zijn voor de principes van recht en orde in de wereld. Op woning aan de Tobias Asserlaan zal de heer Humphrey aanzitten aan een regeringsdiner in de Wit- tebrug. Woensdagmorgen zal hij van Ypenburg vertrekken ter voortzetting van zijn Europese reis. De 52-jarige R. P. G. H Schoenmakers uit Utrecht heeft op de avond van de Eerste Paas dag in Abcoude bijna twee uur kletsnat aan de kant van de weg gezeten vóórdat hij werd opge merkt door een passerende auto mobilist. Hij was om negen uur 's avonds op de Amsterdamse Straatweg in Abcoude geslipt en in het water geerden. Hij slaagde erin uit zijn auto te komen vóór dat deze naar de bodem zonk. Hij werd door de kou bevangen en het duurde tot kwart vóór elf vóórdat hij werd ontdekt door een andere automobilist die hem naar het. politiebureau bracht het ogenblik zijn beide landen be-1 vanwaar hij per ambulance naar trokken bij de mogelijkheden de ^et Militair hospitaal in Utrecht NATO te versterken en het opbou' wen van vreedzame instellingen. Onze landen spreken vrij en open lijk met elkander. IJc hoop, gedu rende de tijd dat ik hier ben, niet alleen te leren en te luisteren maar ook te verduidelijken, aldus Humphrey. Minister Luns merkte daarna onder meer op, dat de Amerikaan se vice-president op het juiste ogenblik naar ons land was geko men, n.l. op het tijdstip waarop we ons opnieuw bezinnen op verschil lende internationale problemen. Hoewel Nederland een klein land is was de minister van oordeel, dat ons land kan bijdragen aan de vre de in de wereld en de goede be trekkingen met Amerika, die niet stevig genoeg kunnen zijn. Om elf uur vanochtend is minis ter Humphrey op Huis ten Bosch door de koningin ontvangen. In de middag had hij besprekin gen met de vice-premier, minister Biesheuvel, en met minister Luns. Na een bezoek aan de Ameri kaanse kanselarij op het Voorhout en aan de ambassadeur in diens is vervoerd. KNOEDEL-KANON ALS SPEELGOED De Münchenaar Helmut Win ter, die zoals gemeld kortgeleden met laag overvliegende toestel len van de Westduitse lucht macht de strijd had aangebonden met behulp van een in zijn tuin opgesteld „knoedel-kanon", blijkt daarmee alsnog school te maken. Miniatuur-modellen van zijn strijdapparaat, een soort katapult naar ontwerp van Leonardo da Vinei, zijn nu in "New York op de speelgoedmarkt verschenen. Overigens had Winter, zoals be kend, met zijn meelbal-projectie len de autoriteiten van de nabij' gelegen luchtmachtbasis toch wel dusdanig geïmponeerd dat zij met hem over een regeling gin gen praten die met het roken van de vredespijp beklonken werd. TfJSens het verslag van de penningmeester werd het duide lijk, dat het met de financiën, na de twee oranjefeesten van het vorige jaar, niet best gesteld staat. Het comité hoopt dan ook niet tevergeefs bij de bevolking aan te kloppen tijdens de jaar lijkse collecte, welke voorlopig' werd vastgesteld in de week van 17 tot en'met 21 april a.s. Aan het traditioneel feestpro gramma is ook dit jaar weinig veranderd: tussen de aubade 's morgens en het onderdeel „Durven en doen" 's avonds zijn weer tal van aktiviteiten, ver spreid over de gehele dag, ge pland. Het comité komt op 10 april opnieuw in vergadering bijeen. WOENSDAG 29 MAART GEREF. GEMEENTE AXEL7 uur n.m. Ds. Van der Poel, van 'Yerseke. Twee tot nu toe onbekend ge bleven mannen hebben maandag in de vroege morgenuren gepro beerd een overval te plegen op een benzinestation langs rijks weg 13 bij de Doenkade te Rot terdam. De komst van een mili tair deed de overvallers op de vlucht slaan, vóór zij onheil had den kunnen stichten. Tegen half drie was de militair, de 19-jarige J. van Katwijk uit Rotterdam, met zijn auto bij het pompstation gestopt. Terwijl de pompbediende de tank vulde liep de militair naar de achter zijde van het station om er van het toilet gebruik te maken. De jongeman botste daar letterlijk tegen twee mannen op, die een riylonkous over het hoofd hadden getrokken. Eén van de twee dreigde de militair met een op een vuurwapen gelijkend voor werp in de hand rustig te blijven en niet naar de voorzijde van het pompstation terug te lopen. De militair trok zich van de dreige menten niets aan en rende toch naar zijn auto terug. De twee mannen vluchtten daarop in een grote personenauto. Een onmid dellijk door de Rotterdamse po litie ingesteld onderzoek heeft tot op heden nog niets opge leverd. In de nacht van vrijdag op zaterdag is voor de tweede maal in een week een overval ge pleegd op het benzinestation van de firma A. J. Broersen aan de rijksweg 7 te Berkhout. Twee personen kwamen 's nachts het kantoor binnen van het station, waar zij de pompbediende be dreigden met een voorwerp dat op een vuurwapen leek. De over vallers ontnamen de pompbe diende zijn geldtas en sloten de man op in een kast. Uit de tas wordt ongeveer 300 gulden vermist. Nadat de over vallers vertrokken waren, wist de bediende de kastdeur te for ceren. Daar de telefoon onklaar gemaakt was moest hij de sirene in werking stellen om de politie te alarmeren. Tot op heden ont breekt van de daders nog ieder spoor. In de afgelopen vier dagen is een aantal mensen, merendeels ski-ers, het slachtoffer geworden van hevige sneeuwstormen in de bergen van midden-Noorwegen. Twee personen kwamen om door een lawine, elf mensen die door het noodweer werden verrast zijn ven en een groep van tien vier van koude en uitputting gestor mannen en zes vrouwen die in de buurt van Gol waren gaan skikën wordt vermist. Naspeu ringen door vliegtuigen werden door de slechte weersomstandig heden belemmerd. De omgekomenen waren voor het merendeel vakantiegangers die volgens de autoriteiten de hun gegeven waarschuwingen in de wind hadden geslagen. Artsen, tandartsen en apothe kers in Griekenland zijn maan dag in staking gegaan ter verbe tering van hun status. De art sen behandelen alleen hun par- ticuiiere patiënten. 6500 man P.T.T.-personeel is een reeks stakingen van vier uur per dag begonnen. Het busper- soneel in Athene heeft maandag 3 uur gestaakt. vanaf: f 69. Mogelijk door de asea&t moderne verwerk) pjjva» nptt tabakka» vólgersr-si A - astuwprooe» -■•■••■•fr.y■■.-■■■■■■■■■■ ....v.. Tussen Lichtmis en Hasselt is vannacht om ongeveer één uur in de gemeente Staphorst de 25- jarige J. van Ankum veronge lukt. Hij reed met zijn auto in een flauwe bocht rechtdoor en kwam vervolgens tegen een boom terecht. Op de rijksstraatweg tussen Ubbergen en Beek is maandag rond het middaguur een busje met zeven inzittenden van de weg geraakt en tegen een boom ge botst. Vijf personen werden hier bij gewond, van wie er één, de 19-jarige bestuurder H. D. Al- frink, later aan zijn verwondin gen is bezweken. Zaterdagmiddag is in 't Eems- kanaal bij Appingedam het vier jarig zoontje van de familie H. F. Brinks spelenderwijs te water ge raakt en verdronken. Het jonge tje was omstreeks half twee met enige vriendjes van huis gegaan. Omstreeks vier uur kwamen twee vriendjes thuis. Op de vraag van de vader waar het andere vriendje was, vertelden zij dat deze in het Eems-ksr.aal was ge vallen. De dadelijk gewaar schuwde rijkspolitie stelde een onderzoek in. Na langdurig dreg gen werd het slachtoffertje om streeks half zes uit het water ge haald. Herman, een nijlpaard van ruim 600 kilo dat sinds zaterdag uit een circus in de Californische kustplaats Laguna Beach werd vermist, is terecht. Bijna 25 km verderop langs de kust trof een boer het dier maandag in zijn particuliere zwembad aan, waar het vermoeid na zijn zwem tocht door de oceaan rustig lag te zonnen nadat het zich eerst te goed had gedaan aan een voor raad hooi. In de hervormde school aan de Leeuwenlaan heeft burgemeester 3. C. Aschoff zaterdag de twee daagse postzegeltentoonstelling, georganiseerd door Philatelies - Zeeland, officieel geonend. De ge hele door het schoolbestuur be schikbaar gestelde ruimte was ge vuld voor de 93 ïrep^nden kaders, die een boeiend beeld gaven van hetgeen de hedendaagse philatelist verzamelt. De heer M. J. Niissen, voorzitter van de afdeling Terneuzen, de or ganiserende vereniging, sprak een inleidings- en welkomstwoord tot de aanwezigen o.a. wethouder Bin- kamü van onderwijs en cultuur, de nrovinciale voorzitter, de heer H. Roriie uit Vlissingen, leden van het hoofdbestuur, afgevaardigden van diverse afdelingen en zustervereni gingen en verzamelaars. De heer Nijssen dankte allen die aan de totstandkoming van deze vierde provinciale tentoonstelling hadden meegewerkt, in zonderheid de secretaris van de afdeling Terneu zen, de heer P. Baard, maar ook het bestuur van de hervormde school, het gemeentebestuur en de bedrijven die een financiële bij drage hadden geleverd. De voor zitter kon tot zijn vreugde vast stellen dat er een groeiende be langstelling is voor de philatelie, vooral bii de jeugd. Hii meende dat de afdeling Terneuzen op deze wijze haar bijdrage kan leveren tot het zo dikwijls genoemde „leefbaar maken" van de stad. Zoals talrivke burgemeesters ver klaren hoop ik ook dat onze bur gemeester' in zijn jeugd wel eens postzegels heeft verzameld, aldus de voorzitter. NIET ONBEKEND Tot vorig jaar heb ik mijn con tributie betaald aan de vereniging", zo verklaarde burgemeester Aschoff. Hij is daarmee dus geen onbekende in het postzegel ver zamelen dat hij een leerzame en nuttige bezigheid noemde, waar door men zin voor orde leert, nieuwe landen leert kennen en door correspondentie contacten krijgt met buitenlanders. Burge-1 dadlej. spreker het feit dat sommige in zenders. die al eerder meededen, de in het jurvrannort pegeven wen ken, nauwkeurig hadden oose- voled, hetgeen hun werk zeer ten °oede kwam. Verheugend noemde bii het ook dat er verscheidene Terneuzenaars voor de eemte maal aan de tentoo""teP'ig deelnamen. Hierna werden de oasfen door de bestuursleden rondgeleid, d'e zeer veel waardering hadden voor de vaak uitermate fraaie collecties. Ook de ruil- en handelsbeurs kreeg ve=' hpiangstelh'ng. De belangstelling op zaterdag en gedurende de tweede Paasdag was zeer bevredigend Landen ere-afdeling: i. B van Tienhoven (afd. Goes) met Neder landse emissie 1872 (ponden me daille van de gemeente Terneuzen); 2. C. J. Bal (afd. Goes) met Duits land gebouwenserie (gouden me daille van het hoofdbestuur): 3. J. van Luijk (afd. Vlissingen) Dene marken met Faröer (zilveren me daille). Thematische n-p-iHoU-w; 1 r Bal (Goes') Land- en tuinbouw: 2. G. Gilliet (Land van Cadzand) „Een kind is ons geboren". Landen gevorderden: 1. .T. Hint- sen (Vlissingen) Nederland 1, emis sie (beker Dow Chermcal): 2. W. v. d. Ven (Vlissingen) Oud Zwitser land (zilveren medaille!: 2. J. San- derse (Terneuzen) Finland (zilve ren medaille): 3. J. Hintsen (Vlis singen) Nederlands N'suw-Guinea (bronzen medaille): H. v. Melle (Land van Cadzand! Oude Duitse kolon'ën (wouden philatelica me daille). Landen beginners: 1. .T A. Deu- sing (Goes! Vaticaan na 1956 (eou- den medaille!: 2. J. J. Cosijn (Mid delburg) Tsraël (zilveren medaille); 3. K A. Dees (Terneuzen) Indone- (bronzen medaille!. Poststukken gevorde-den: 1. J. Hintsen (Vlissingen) Nederl. on- merkeliike FDC's (°oud»n medail le); 2. J. Henneman (Vlissingen) Nieuw Zeeland FDC's (zilveren me daille). Poststukken beginners: J. A. Ver re eule (Goes) België (bronzen me- •18. De waarschuwende woorden van Aram brengen de anderen plotseling tot bezinning. De sena toren springen van hun zetels op en deinzen angstig achteruit; de officieren grijpen hun helmen en tasten naar het gevest van hun zwaard keert, hoort hij achter zich de opgewonden stem van Macrinus: „Kijk uit, Aram." Met een bliksemsnelle, instinc tieve beweging werpt Aram zich achterover. De lanspunt, die door het geopende luik naar binnen I wordt gestoken, scheert rakelings Als Aram zich naar hen toe-1 langs zijn hoofd, Met een luide verwensing, trekt de soldaat zijn lans weer terug en met 'n snelle beweging werpt Aram het luik dicht en schuift de grendel dicht. „Dat scheelde niet veel", roept Macrinus opgelucht. „Viug, vrienden, allen naar de eerste verdieping, naar de wa penkamer. We zullen onze huid zo duur mogelijk verkopen." Buiten, boven het geloei van de stormwind uit, schalt de stem van keizer Caracalla: „Flavius, laat een stormram halen. Ik zal dit verradersnest met de grond gelijkmaken." meester Aschoff noemde het werk van de vereniging zeer waardevol, vooral voor de jeugd. VEEL ZORG De heer Smulders, die mede na mens de beide andere juryleden, de heren De Poorter en De Vries, het woord voerde sprak zijn waarde ring uit over de zorg waarmee de inzenders hun collecties hadden samengesteld. Opvallend noemde De 55-jarige J. van der Wal, afkomstig uit Colmschate (gem. Diepenveen) is 2de Paasdag in zijn woonplaats aangereden en op slag gedood. Kort na dit on geval werd het slachtoffer op nieuw overreden. Ditmaal door een auto uit tegenovergestelde richting. Thematisch p.evo-derdcn: 1. J. K *ser (Vlissicen) F.lectriciteit on postzegels (P Z C.-beker): 2. J. Grimminck (Goes) Primitief Afrika (zilveren medaille); 3. J. Hekhuis (Vlissingen) Vogels op nostzecels (bronzen medaille); 4. P Kamer mans (Vlissingen) Ned. in de 2e Wereldoorlog (bronzen medaille); 5. K. Otte (Middelburg) brieven op postzegels (bronzen medaille). Thematische beginners: 1. B. C. van Tienhoven (Goes) Glas op post- zegc.' i (gouden medaille); 2. C. Ka mermans (Vlissingeri) Schenen op postzegels (zilveren medaille); 3. L. Simpelaar (Terneuzen) Kinder en zomerzegels (speciale prijs); 4. J. P. Defoer (Terneuzen) Kinder postzegels (bronzen medaille); 5. G. Onderwater (Goes) Muziek op postzegels (bronzen medaille). Thematische jeugdverzameling: H. Nijssen (Terneuzen) Dieren op postzegels (diploma en aanmoedi gingsprijs). In onze editie van zaterdag maak ten we melding van stremming van het scheepvaartverkeer ten zuiden van de in aanbouw zijnde brug te Sluiskil in verband met het leggen van een zestal zinkers op 9 en 10 mei a.s. De foto toont een deel van de zinkers „in wording". De inspecteur-korpschef der gemeentepolitie verzocht ons mededeling te doen dat een tot heden nog onbekend persoon maandag bij een garage alhier en op enkele andere plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen benzine heeft getankt zonder te betalen. De man reed in een lichtkleurige auto vermoedelijk een Ford Con sul Consair voorzien van een Belgisch kenteken. Maandagmiddag organiseerde de Zeeuwse Automobielclub een oriëntatierit. Het weer was slecht, ondanks dat waren er 30 deelnemers. Het eerste stuk tot Spui was door de regen erg slecht. Verder waren de wegen goed en ging het via Magrette-Ronde Putten richting Groot Eiland en via 't Kraaike naar de Vogel en Hengstdijk, verder richting Kampen door 't Hellegatpolder naar Othene en via Zaamslag terug naar Terneu zen. De uitslag was als volgt: 1. J. Risseeuw, Zuidzande 5 strafpnt.; 2. J. J. van Drongelen, Axel 31 str.pnt.; 3. H. J. Houg, Terneuzen 33; 4. J. de Gardjjn, Schoondijke 35; 5. J. Verstraten, IJzendijke 36; 6. J. de Putter, Zaamslag 38; 7. A. Simons, Bier vliet 44; 8. J. van Hijften, Schoon dijke 44; 9. A. v. Tiggelen, Bier vliet 47; 10. A. Cuelenaere, Bier vliet 73; 11. J. de Regt, Biervliet 77; 12. H. v. d. Vijver, Biervliet 85; 13. D. J. Dees, Hoek 88; 14. A. van Wijck, Terneuzen 90; 15. H. Lippens, Biervliet 92. Vrijdagavond omstreeks 5 uur reed J. van D. uit Vlissingen over de Kanaalkade toen uit de Crijns- senstraat het 6-jarig zoontje van de fam. van T. met zijn fiets de Kanaalkade overstak. Van D. wist door zeer krachtig remmen 20 cm voor het jongetje zijn auto tot stilstand te brengen, maar de achteropkomende auto bestuurd door W. O. uit Sas van Gent botste op de auto van Van D., waardoor beide auto's werden beschadigd. Maandagmiddag te 14.15 uur keerde G. M. uit Axel met de fabrieksbus terug van zijn werk en stapte op de Zuidsingel 'uit deze bus. Achterom de bus stak hij dwars de Zuidsingel over, waarbij hij werd aangereden door een uit de richting Axel komende Belgische personenauto bestuurd door J. M. uit St. Niklaas (B.). Dokter Schiltman verleende de eerste hulp en liet M. met een gebroken been per ambulance naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoeren. Donderdag j.l. hield de o.l.s. ,De vrije vlucht" te Sluiskil haar ouderavond voor 't Paasrapport. Leerlingen van de klassen 5 en 5 voerden voor de pauze o.l.v. ds. H. J. Ruis een lekespelletje op, terwijl ook een aantal zangnum mertjes ten gehore werden ge bracht. Verder kregen de ouders, aan de hand van demonstratie- lessen een inzicht in de vormen van verbale expressie, zoals die, ter verbetering van de spreek vaardigheid, op school worden toegepast. Na de pauze bestond er gele genheid voor de ouders om het werk van hun kinderen te zien en er met de leerkrachten over te praten. De ouderavond werd ;oed bezocht. Oranjecomité weer bijeen Het Oranjecomité Sluiskil wam een dezer dagen weer in ergadering bijeen, ter bespre king van de plannen voor Konin ginnedag 1967,

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3