Ongevallen op de weg tijdens Paasweekeinde maak 'n PLAATS ONDER DE ZON «RAIFFEISENBANK VADER EN BABY DOODGEREDEN Pokkengeval in West-Duitsland ^Doinpo P.T.T. mist 17.000 gulden Mgr De Vet (bisschop Breda) overleden BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking spaarbank en alle bankzaken Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Personenauto in de bocht over de kop; één dode Dubbele botsing kost scooterrijder het leven Auto tegen trein - Goed afgelopen voor vier meisjes Twee verkeers ongelukkeu; vier doden en zeven gewonden Uitwijkmanoeuvre; één dode en vier ernstig gewonden Zes mensen gedood bij een auto-ongeluk in Frankrijk Italiaan doodgestoken in Enschedé I Ook pokken in Finland? MISS BEJAARDE VERKIEZING WAARDERING Nieuw arrestatie bevel in onderzoek Kennedy-moord waar men altyd voor u klaar staat BEVALLING NA BANKROOF Dinsdag 28/woensdag 29 maart 1967 Zondagavond Iaat zijn op de Barkhoornweg in Onstwedde de 34-jarige J. van der Heide en zijn 10 maanden oud zoontje dood gereden. Het echtpaar Van der Heide liep met een kinderwagen op de linkerweghelft en werd gegre pen door een tegemoetkomende auto, die naar links had uitgehaald om in te halen. Mevrouw Van der Heide bleef ongedeerd. Zondagnacht om twee uur is op de weg Bakkerom-Boerakker (Gr.) in de gemeente Marum een per sonenauto in een bocht over de kop geslagen. Drie van de vier in zittenden werden uit de auto ge slingerd. Een van hen, de 28- jarige heer A. van Til uit Niekerk, werd hierbij op slag gedood. Twee anderen zijn ernstig gewond naar het ziekenhuis te Groningen over gebracht. De bestuurder, die niet uit de wagen werd geslingerd, werd licht gewond. De 21-jarige A. van der Kamp uit Amsterdam is zaterdagmiddag met zijn scooter in de Samstraat in zijn woonplaats in botsing ge komen met een auto. Hij werd met ernstige verwondingen aan het hoofd naar het Wilhelminagast- huis overgebracht, waar hij later overleed. De scooterrijder was in aan raking gekomen met een voetgan ger die plotseling van het trottoir stapte. De heer Van der Kamp verloor de macht over het stuur en slipte tegen de hem tegemoet komende auto. De voetganger liep zelf een gebroken neusbeen op. Een klein personenautootjeu met vier ongeveer twintigjarige meis jes erin botste maandagmiddag op een met automatische knipper lichten beveiligde overweg tussen Eindhoven en Helmond tegen de uit Helmond komende trein. De auto sloeg een paar keer over de kop en werd totaal vernield. De meisjes mankeerden tot hun eigen verbazing en die van de inzitten den van de trein helemaal niets In de Gelderse Achterhoek nabij Varsseveld hebben zich maandag middag kort na elkaar twee ver keersongelukken voorgedaan, waarbij in totaal vier personen werden gedood, twee personen ge wond in een ziekenhuis moesten worden opgenomen en vijf licht werden gewond. Het eerste ongeval gebeurde op de Sinderenseweg nabij Varsse veld. Een personenauto met vijf in zittenden reed in een bocht recht door en botste frontaal tegen een boom. Een van de inzittenden, de 57-jarige heer H. J. ten Barge uit Eibergen werd op slag gedood. De vier anderen liepen lichte verwon dingen op. Een half uur na dit ongeval kwam op de weg Varsseveld Lichtenvoorde een personenauto met vier inzittenden na een slip op de iinkerweghelft, waar hij frontaal in botsing kwam met een tegenligger. De beide inzittenden van deze wagen, de 62-jarige T. H. Beumer, die de wagen bestuurde en zijn echtgenote, mevrouw M. BeumerMensink, beiden uit Ulft, werden op slag gedood. Van de andere auto werd de schoonmoeder van de bestuurder, de 60-jarige mevrouw M. J. te Woertte Walvaart uit Meddo, gemeente Winterswijk, op slag ge dood. Twee inzittenden liepen zo danige verwondingen op, dat ze naar een ziekenhuis moesten wor den overgebracht. De derde inzit tende kon na behandeld te zijn naar huis terugkeren. Bij een verkeersongeval op de kruising in Hoofddorp (Haarlem mermeer) is de 83-jarige A. Schel ling uit Rotterdam om het leven gekomen. Zijn zoon, die de per sonenauto bestuurde, diens echt-1 genote en hun twee kinderen wer- J den zeer ernstig gewond naar twee Haarlemse ziekenhuizen overge bracht. De personenauto kwam bij een uitwijkmanoeuvre in botsing met een tegenligger, bestuurd door de 47-jarige sigarenhandelaar A. V. uit Aalsmeer, die er zonder kleerscheuren af kwam. Bij een verkeersongeval in de omgeving van Lamotte-Beuvron bij de grens tussen de Franse departe- inenten Loir et Chc. en Loiret zijn zondag zes mensen om het leven gekomen. Een auto, waarin vier mensen zaten, slipte op het gladde weg-i dek tengevolge van een bruuske j remmanoeuvre van de bestuurder en kwam dwars over de weg te staan. Een auto, die van de an dere kant kwam, reed op de dwars staande wagen in. Vijf mensen wa ren op slag dood. Het zesde slachtoffer overleed in het zieken huis. o Bij een ernstige vechtpartij nabij café Engels in de Laaresstraat te Enschedé is maandagnacht de 20- jarige Italiaanse textielarbeider A. Zucca doodgestoken. Zijn 23-jarige collega G. R. Sanna werd zwaar gewond in zijn nabijheid aange troffen en is naar het r.k. zieken huis overgebracht. De beide Italianen probeerden des nachts omstreeks één uur het café binnen te komen, hoewel het op dat tijdstip gesloten was. Zij schopten tegen de deur, toen zij geen toegang kregen. De 25-jarige kelner J. K. uit Enschedé ging naar de Italianen toe, gevolgd door een aantal cafébezoekers. Zij raak ten slaags met de Italianen. Er ont stond een grote vechtpartij. Toen de politie arriveerde lagen R. en Z. bloedend op straat. verband hiermee zijn drie ar restaties verricht, de 25-jarige kel ner en twee andere Enschedeërs, de 22-jarige P. de L. en de 35- jarige J. D. Zij hebben nog geen bekentenis afgelegd. 'ADVERTENTIE) Een arts, die donderdag uit India naar zijn woonplaats Han nover terugkeerde, lijdt aan pok ken. Hij had de diagnose zelf kunnen stellen. Het stadsbestuur zoekt intus sen koortsachtig naar de overige passagiers van het toestel van de Lufthansa, waarmee de arts, die zich inmiddels in quarantai ne bevindt, naar West-Duitsland terugkeerde. Panamees vrachtschip richt ravage aan Het 6294 ton metende Pana mese vrachtschip „Gesuri" heeft zondagavond omstreeks zeven uur bij binnenkomst te IJmuiden voor een ravage in de Noorder- sluis gezorgd. Tijdens het slechte weer met windkracht 7 tot 8 liep het schip onder loodsaanwijzing, maar zonder sleepboten, de sluis binnen. Door onbekende oorzaak is het hoog op het water liggende schip, dat niet geladen was, ver moedelijk uit het roer gelopen. Acht vlotten werden geramd en zwaar beschadigd, 't Bedienings huis van de Noordersluis liep schade op en bovendien werd het roer van de „Gesuri" door de aanraking met de vlotten en de sluismuren om de schroef gevou wen, de „Gesuri" wordt thans door sleepboten naar Amsterdam gesleept. De gemeentelijke geneeskun dige en gezondheidsdienst van Hannover meent dat er voor de bevolking van de stad geen di rect gevaar bestaat, daar de arts na zijn terugkeer vrijwel geen contact met andere mensen heeft gehad. Toch kon men zich tij dens de Paasdagen laten inenten tegen pokken. Over de Westduitse radio en televisie zijn zondagavond de na men omgeroepen van dertig mensen, allen Duitsers, die don derdag met hetzelfde toestel van de Lufthansa van Frankfort naar Hannover vlogen als de arts Fischer, die later bij zichzelf pokken constateerde. De betrok kenen moeten zich zo spoedig mogelijk laten inenten. Dr. Fi scher, die terugkeerde uit India, was in Frankfort uit het toestel Bombay—Londen gestapt. De Britse gezondheidsdienst zoekt de drie-én-dertig passagiers die met dat vliegtuig in Londen zijn gearriveerd. 55 Finnen die woensdag j.l. per vliegtuig uit Israël in Helsinki zijn aangekomen, moeten zich onverwijld bij de geneeskundige dienst melden, omdat een mede reiziger ziekteverschijnselen ver toont, die op pokken zouden wij zen. Djilas schreef historische romans op toiletpapier Volgens het Amerikaanse blad „Newsweek" heeft de Zuidslavi- sche schrijver en voormalige politicus Milovan Djilas, die on langs uit de gevangenis is ont slagen, de autoriteiten in zijn land om toestemming gevraagd voor publikatie in het buitenland van twee historische romans die hij in z'n cel op toiletpapier heeft geschreven. Djilas had 'n „News- week"-correspondent voorts ver teld dat hij een paspoort had aan gevraagd en een bezoek wilde brengen aan Engeland. Record-aantal pelgrims naar Mekka Dit jaar is een record-aantal pelgrims naar Mekka getrokken, zo is maandag in Rijadh, de hoofdstad van Saoedi-Arabië be kendgemaakt. 316.000 buitenlan ders maakten de tocht, hetgeen 22.000 meer was dan vorig jaar. Het aantal Mekka-gangers uit Saoedi-Arabië werd niet ge noemd. 1) HOOFDSTUK I Tjeerd. Rooie Tjeerd. Een gro te forse vent, die soms, maar lang niet altijd, een onbehouwen in druk maakte en dat dan opzette lijk scheen te doen. Zijn bewegin gen waren traag. Traag maar na drukkelijk. En zo was ook zijn manier van spreken; elk woord kwam er bij hem uit alsof het 't laatste was wat hij te zeggen had. Zijn stem was luid en een beetje schor als van al de mannen in het dorp, die gewoon waren zich boven het geweld van wind en zes uit verstaanbaar te maken. Hij had een paar grote handen, die konden aanpakken en vast hielden wat ze eenmaal aange pakt hadden. Maar een daarvan verspeelde hij, toen hij ermee be kneld raakte tussen een staal draad op de kop van een lier. Zijn blonde wenkbrauwen en eveneens blonde haren waren ruig en stoppelig. Zijn ogen lagen diep in hun kassen. Hij had een hoog, breed voorhoofd en wat uitstekende jukbeenderen. Men beweerde wel eens, dat hij een grootvader of overgrootvader moest hebben gehad, die uit een van de Baltische Staten of Noord- Rusland kwam. Zijn kin was vier kant; de kin van een man die wist wat hij wilde. Maar in zijn blauwe ogen lag een ietwat melancholieke blik en om zijn mond een enigszins schampere trek alsof hij ontdekt had, dat niets in het leven nog de moeite waard was om naar te streven en voor te vechten. Overigens leek zijn gezicht meer op een masker, dat door de tijd en door harde ervaringen wel een beetje misvormd kon zijn, maar eerder bedoeld was om te verbergen wat er, in hem omging dan om uit drukking te geven aan de gevoe lens die hem bewogen. Het zou moeilijk te zeggen zijn hoe oud hij was. Hij zag eruit alsof hij nooit jong was geweest maar ook nooit ouder zou wor den. Hij viel niet op. Wie hem niet scherp gadesloeg, merkte heel weinig aan hem waardoor 'hij zich van anderen onderscheid de. Maar er ging iets van hem uit, waardoor hij die anderen ontzag inboezemde, dat voort- (ADVERTENTTE) jWiiTotcrufcwiwo VOOR VADER, MOEDER EN KIND De P.T.T". te Arnhem is een be drag van 17.000 kwijt. Het geld werd vermist nadat het per P.T. T.-auto van het nabij Arnhem gelegen Duiven naar l>et hoofd districtskantoor in de Gelderse hoofdstad was vervoerd. Bij con trole bleek dat de 17.000 gulden waren verdwenen. Spoorloos tot dusver. Wel heeft de postale re cherche een van de P.T.T.-perso- neelsleden verhoord, doch de man moest na te zijn aangehou den weer vrijgelaten worden om dat de aanwijzingen tegen hem niet voldoende bleken te zijn. Het geldsbedrag werd van Duiven naar Arnhem vervoerd, omdat volgens de dienstvoorschriften kantoorhouders van de P.T.T. maar een bepaalde hoeveelheid geld 's nachts in huis mogen hon den. Wordt de limiet overschre^ den, dan moet het meerdere geld in een P.T.T.-brandkast elders in het onderhavige geval in die van het hoofddistrictskantoor, opgeborgen worden tot de vol gende morgen. De postale recher che meent nu echter een aantal fouten in het systeem bij het vervoeren van geld te hebben ontdekt naar aanleiding van de vermiste 17.000. Reden waarom de hoofddirectie van de P.T.T. zal worden verzocht enkele drin gend noodzakelijk geachte wijzi gingen in het systeem aan te brengen. Naast de vele miss-verkiezin- gen, die de wereld kent, heeft Nederland deze paasdagen de primeur beleefd van de verkie zing van een miss bejaarde, ge organiseerd door het comité tie ners voor bejaarden. Er hadden zich voor deze verkiezing 112 deelnemers gemeld, van wie er gisteren 20 in het Van Nispen- huis in Amsterdam aantraden voor de finale. Als de meest charmante vrouw boven de 65 jaar werd gekozen de 69-jarige mevrouw J. M. Boe- lens-Ellerman uit Amsterdam, die daarmee een 10-daagse reis naar Italië verwierf. Ook kreeg zij de wisselbeker en een gouden medaille. Tweede werd de 68- jarige mevrouw F. van Haeften uit Amsterdam. Zij ontving een zilveren medaille en een japon. Als derde kwam uit de bus mevr. A. van Hof uit Amsterdam, die met een bronzen medaille naar huis ging. De jury bestond uit Peter Mül- ler, Ilonka Biluska, Olga Lowina, aangevuld met zes mensen uit de zaal en onder voorzitterschap van Peter Drost. Deze miss bejaarde verkiezing zal jaarlijks terug keren, aldus organisator Rob Elson. JEUGDBENDE ACHTER SLOT In Nunspeet zijn door de rijks politie opnieuw drie knapen van 16 en 17 jaar oud gearresteerd. Zij maakten deel uit van een jeugdbende, die de laatste maan den op de noord-west Veluwe en in het bijzonder in Nunspeet en omgeving talrijke inbraken en diefstallen hebben gepleegd. Reeds eerder waren zeven jon gens aangehouden, zodat het aantal arrestanten thans tien be draagt. Nog meerdere arrestaties worden verwacht. De jongens hadden een groot aantal gesto len goederen verborgen in een leegstaande villa te Nunspeet. Ook in een bosje buiten het dorp was een opslagplaats gemaakt. Enkele van de aangehouden kna pen zijn al eerdér met de poli tie in aanraking geweest. kwam uit waardering en zelfs uit bewondering. Hoewel hij er niet naar streefde en er geen prijs op stelde, stond hij in het dorp wel in aanzien. Er wérd nogal eens over hem gepraat en soms gaf hij daar zelf aanleiding toe. Er wa ren echter weinig mensen, die iets bepaalds van hem konden weten. Men wist, dat hij een goed zeeman moest zijn geweest. Toen hij voor het eerst naar zee ging, was hij dertien jaar en tot zijn achtentwintigste bevoer hij vrij wel alle oceanen. Maar waarom hij altijd als matroos en later dan als bootsman was blijven varen, terwijl hij toch ook stuurman of kapitein had kunnen worden, wist niemand. Niemand wist ook, waarom hij op een keer teruggekomen was in het dorp met de paar honderd gelijke, kleine huisjes aan een wirwar van straatjes en steegjes, die achter de djjk weggedoken ston den, en waarom hij toen een bot ter kocht om op de visvangst te gaan. Hij zal toen wel een doel hebben gehad, iets wat hij be geerde en hoopte te verwerven. Maar als hij verwachtingen en verlangens koesterde, begeerten en in het algemeen gevoelens die zijn verhouding tegenover zijn medemensen bepaalden en hem aan enkelen van hen misschien wat hechter bonden dan aan de overigen, drong hij die weg nadat een halfduims staaldraad, waar mee hij ergens op de Noordzee het net aan boord van zijn botter binnenhaalde, zijn pols doorge sneden en hem voor altijd inva lide gemaakt had. En niemand wist ook of hij kreunde en kermde van pijn. In zijn woning in Breda is in de nacht van zondag op maandag plotseling overleden mgr. Gerard Henri de Vet, bisschop van Breda. Mgr De Vet werd op 16 novem ber 1917 geboren in Gilze. Hij werd op 19 juli 1943 priester ge wijd en was achtereenvolgens kapelaan in Westdorpe en later in Breda, waar hij vanaf 1951 be- drijfsaalmoezenier was. In 1962 werd hij de zevende bisschop van het bisdom Breda al? opvolger van mgr Baeten. Mgr. De Vet, die dood op zijn bed werd aangetroffen, was reeds enige tijd niet geheel in orde. Overigens was hij nog bijzonder actief en met name was hij be trokken bij de voorbereiding van het pastoraal concilie. De zevende bisschop van Breda werd geboren uit een leerlooiers gezin, waarin een grote sociale belangstelling leefde. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat hij in 1951, hij was toen 34 jaar, geroepen werd tot een speciale vorm van zielszorg, het bedrijfs- apostolaat. Contacten leidden tot een landelijke organisatie voor dit werk, waarvan hij de oplei ding kreeg. Mgr. De Vet was voorts voor zitter van het pastoraal instituut van de Nederlandse kerkprovin cie. Voor het Vaticaans concilie was hij lid van de commissie voor het lekenapostolaat. Na het concilie benoemde de paus hem tot lid van het secretariaat voor de niet-gelovigen. Mgr. De Vet zal zaterdag wor den bijgezet in het nieuwe bis schopsgraf op de begraafplaats Zuylen in Breda. Aan de begra fenis gaat een requiem vooraf in de kathedraal van Breda. De dienster van Finse afkomst mevrouw Jennie Bauman heeft de „fooi" van haar leven gekregen in de vorm van een retourbil jet voor een vliegreis naar Finland ter waarde van 1.067 dollar en een bedrag van 1.000 dollar ter beste ding tijdens een vakantie van drie maanden, waarin zij drie broers en twee zus ters in Finland zal bezoe ken. Zij vertrekt 15 juni. De „fooi" heeft zij gekre gen van de vrijgezel en rechtbankgriffier J. H. Ba con, die driemaal per week in het restaurant van me vrouw Bauman eet. „Zij is een eerste klas dienster de beste die ik ooit gezien heb. De mensen eisen zo veel van een dienster en ik vind het tijd, dat iemand daar eens iets tegenover stelt", aldtw de motive- rnig" van de heer Bacon. Officier van justitie Garrison van New Orleans heeft maandag een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de 22-jarige Yilly Mao Mc- Maines, die een belangrijke getuige zou zijn in het onderzoek naar het vermeende komplot om president Kennedy te vermoorden. De belangrijkste getuige van de officier van justitie, Perry Russo, had verklaard dat juffrouw Mc- Maines aanwezig was geweest op de bijeenkomst in New Orleans waar Ferrie, Oswald en Shaw zou den hebben samengezworen om Kennedy te vermoorden. Vrijdag had Lilly McMaines ver klaard dat zij Russo kende, maar een bijeenkomst bij Ferri, die on langs dood werd gevonden, nooit had bijgewoond. Mag hij daarna in het leven nog een bedoeling hebben gezien, waardoor het tenminste een zin kreeg en tot iets meer werd dan een sober bestaan, dan heeft hij zich daar nooit tegen iemand over uitgelaten. Geen mens heeft ook begrepen, waarom hij, toen dat ongeluk hem overkomen was, niet alleen zijn botter maar ook zijn huisje in het dorp verkocht en in een oude wrakke schuit aan de overkant van de rivier tussen de rietvelden is gaan wonen. Omdat hij tegen ongevallen verzekerd was geweest, kreeg hij een klein uitkerinkje, waarvan hij kon rondkomen. Hij verdien de nog wat bij met smokkelen en stropen ook. Verder werd er ge zegd, dat meisjes, sommige meis jes en jonge vrouwen tenminste, nogal wat met hem ophadden, hoewel men zich kon afvragen wat ze eigenlijk in hem zagen. Het waren geen meisjes of jonge vrouwen uit het dorp zelf, maar vreemden, zoals onderwijzeres sen en de dienstmeisjes van de havenmeester en de gemeente secretaris. Er is er eentje geweest, een onderwijzeres, die heel lang achter hem aan gelopen heeft, een enkele maal met hem samen werd gezien en ook wel eens bij hem aan boord van zijn woon schuit kwam, hoewel Rooie Tjeerd daar niet op gesteld was en zij toch waarlijk wel andere jongens had kunnen krijgen, die een betere toekomst in het voor uitzicht hadden dan hij. Hij moest niets van haar hebben en liet haar dat onomwonden blijken. (Wordt vervolgd.) INHOIUND STAAT HNI1B Bi] de Raiffeisenbank bent u nimmer een nummer. Persoonlijke behandeling ook voor u I K'I TERNEUZEN Geboren: 15 mrt Hans, z. van Gilles J. Koekkoek en Dina C. de Kraker, won. te Axel, Nassaustr. 11. 16 mrt Johan Josephus, z. van Johannes H. L. M. van Alem en Maria J. Mannaart, won. te Sas van Gent, Vier Ambachtenstr. 1; Jan Adriaan, z. van Antheunis Tollenaar en Adriana G. Scheele, won. te Axel, Sassing 66; Jos An- gèle Leon, z. van Jean H. M. Gommers en Amelia J. Teirlijnck, won. te Westdorpe, Reedijk A 145; Anja Madeleine Philemond, d. van Etienne J. L. Verschelden en Nelly G. L. Alluyn, won. te Sas van Gent, Coehoornstr. 17; Fran- cina, d. van Petrus J. Netten en Paula H. L. de Cock, won. te Sas van Gent, Fortstr. (woonwa genkamp). 17 mrt Debora Maria, d. van Charles J. Harding en Li lian V. Raes, Èikenstr. 38; Stefan Josef,'z. van Petrus J. van Hof wegen en Therese K. M. Laumen, De Genestetstr. 11; Adriana, d. van Pieter de Vos en Christina C. Loof, Tholensstr. 11; Miriam An- net, d. van Johannes F. Koch en Willemina J. Leunis, Hondiusstr. 43; Michel Albert Forra, z. van Herman M. A. Cornelis en Leo nora M. B. van Hecke, won. te Philippine, Gentse Breedstr. 8. 18 mrt Maria Magdalena, d. van Joannes Martens en Clazina Al- lemekinders, Visartstr. 26; Kari- na Andrea, d. van Leendert P. Dólk en Koos T. Dieleman, won. te Westdorpe, Reedijkstr. 40. 19 mrt Saskia, d. van Maarten Ha melink en Janna E. G. van Luik, J. van Looystr. 15; Eric César Lu cie, z. van Herman J. B. de Boe- vere en Yvonne Z. Jaumotte, Dijkstr. 81. 21 mrt. Valentino j Theophiel Josephus, z. van Pierre j J. Wijffels en Vera Irma van Rat- tingen, Hondiusstr. 40. j Huwelijksaangiften: 16mrt Pie ter Hamelink, 22 j., jm., won. te Zaamslag en Maria M. S. Bolier, 21 j., jd. 17 mrt Christiaan de Graaf, 26 j., jm. en Pieternella J. J. van Alphen, 20 j., jd. 20 mrt Daniël Hamelink, 19 j., jm, won. te Zaamslag en Louisa Krijger, 17 j., jd.; Arnold J. F. de Graeve, 23 j., jm., won. 'te Sas van Gent en Irena E. d'Hont, 20 j., jd. 22 mrt René Michielsen, 21 j., jm. en Francina de Kraker, 20 j., jd. Huwelijksvoltrekking: 23 mrt Anthonius P. C. Buys, 20 j., jm., won. te Axel en Trientje E. A. Geensen, 18 j., jd. Overleden: 16 mrt Jan C. de Jonge, 74 j., echtg. van T. Haak te Hoek. 17 mrt Jan de Braai, 94 j., geh. gew., Tramstr. 17; 20 mrt Hendrik Verpoorten, 72 j„ geh. gew., won. te Breskens; Elizabeth J. Meertens, 65 j., geh. gew., wqn. TOVENARIJ Er bewoog iets onder de lijk wade van de dode. De aanwezi gen zagen het duidelijk en ren den in paniek weg. Toen iemand de moed had om het kleed op te tillen, bleek het een vogel te zijn, die in het ondergoed van de dode vrouw was gewikkeld. Er zaten stukjes papier bij waarop de na men van verscheidene personen waren geschreven, met geboorte data en adressen. De politie van Georgetown stelt een onderzoek in. Plaatselijk bijgeloof zegt namelijk dat bin nen negen dagen na de begrafe nis, wanneer de vogel zou zijn gestikt, de mensen op de briefjes ook zouden zijn gestorven. In Columbus, in de Amerikaanse staat Georgia heeft een 23- jarige vrouw in de gevangenis een zoon gekregen, kort nadat zij bij een gewapende bank overval 500 dir. had buitge maakt. De echtgenoot van de vrouw dient in Vietnam. te Hoek; Louis A. Renique, 63 j., echtg. van M. L. Bosman, won. te Sas van Gent. 22 mrt Bernar- dus Martens, 85 j., geh. gew., won. te Sas van Gent; Rosalie Herwegh, 66 j., echtg. van A. F. van den Bergen, won. te Axel. TERNEUZEN In de periode van 16 t/m 23 mrt hebben zich in deze gemeente gevestigd: R. C. C. Cocquyt, Hondiusstr. 18, van Hoofdplaat; J. M. Meeuw- se, Scheldekade 62, van Westdor pe; M. J. L. M. Coppieters, Oost kade 19, van Koewacht; A. P. J. Raats, Fr. Halslaan 8, van Steen bergen; A. Geerts, Emmalaan 1, van Wolphaartsdijk; J. -J. Mans bergen, Chopinlaan 20, van Naai den; C. M. Verlare, Breitnerstr. 123, van Yerseke; J. J. Simons- Verrijzer, Kerkhoflaan 69, van Axel; E. A. P. Claes, Mad. Curie- str. 2, van Roosendaal; J. Roe land, Wagnerhof 76, van Vogel waarde; J. F. Wolfert, Louisastr. 29, van Bazel (Zwitserland); W. G. H. Nijs, Chopinlaan 14, van Rotterdam; J. Hüsken, Breitner str. 81, van Sas van Gent; M. Dekker, Koninginnelaan 2, van Zaamslag; A. Haveman, Breitner str. 153, van Amsterdam; H. E. Oggel, N. Kerkstr. 17, van Axel; J. J. Heeres, Zuidlandstr. 8, van Den Haag; P. R. A. de Smet, Visartstr. 24, van Philippine; C. C. E. Meulemans, Beethovenhof 144, van Geldrop; J. W. Huijssen- Dieleman, O 23, van Oostburg; J. M. Cortvriendtvan Drongelen, Zwaluwstr. 6, van Breda; R. J. d'Hont, Wagnerhof 70, van St. Jansteen; A. Willemsen, Fa- brieksstr. 13, van Utrecht; A. Dolk, Pijnboomstr. 52, van Heer Jansdam; J. N. de Ronde, Èiken str. 78, van Aalsmeer; D. Pardon, Lijsterplein 19, van Vogelwaarde; L. C. Wolfert, Breitnerstr. 73, van Hoek; A. W. P. van Peer Frijters, Zuidlandstr. 91, van Oudenbosch; W. H. M. Termote, Coegorsstr. 4, van Zuiddorpe; J. Wisse, Erasmusstrnaat 25, van 's-Heer Arendskerke; J. Verpoor- te, Zuidlandstr. 101, van Axel; W. J. Vinke, De Blokken 15, van Axel; P. J. M. TermoteKege- laer, Coegorsstr. 4, van Clinge; J. G. J. Rombout, Wagnerhof 72, van Vogelwaarde; M. J. Botman, Bellamystr. 121, van Amsterdam; E. P. BoumanLanser, Breitner str. 83; van Amsterdam; R. E. Crompvoets, Breitnerstr. 153, van Amsterdam; J. J. L. de Bruijn, Zuidlandstr. 65, van Hulst; J. A. van de Scheur, Hondiusstr. 38, van Rotterdam; A. J. van Bel- kum, J. Vermeerstr. 6, van Nijme gen; M. J. M. WinkStraver, Breitnerstr. 91, van Haastrecht; A. J. v. d. Klooster, N. Kerkstr. 17, van Hulst; A. J. Ulijn, Donze Visserstr. 43, van Roosendaal; J. F. Ueberfeld, Julianastr. 40, van Bettembourg (Luxemburg) en P. C. SchoenmakerRotte, Wagner hof 60, van Valkenisse. In dezelfde perioden zijn ver trokken: F. M. van Riel, Nic. Beetsstr. 26, naar St. Jansteen; M. de Ritter, Erasmusstr. 61, naar Maassluis; M. W. van Kerkvoort, Oranje- str. 20, naar Den Haag; M. J. A. van Gasteren, Westkolkstr. 34 a/b, naar Gent (België); G. A. den Decker, Burg. Geillstr. 35, naar Bergen op Zoom; J. E. Bor- gers, Middenstr. 112, naar Vlissin- gen; S. Boersma, Noordstr. 61, naar Hilversum; J. A. O. Hof man, Jac. van Lennepstr. 59, naar Sas van Gent; M. T. den Boer, v. Steenbergenlaan 25A, naar Mid delburg; A. A. Walhout, P176, naar Zaamslag; L. B. Bakker, Rembrandtlaan 10, naar Hoek; P. C. van der Heijde, v. Steenber genlaan 25 A, naar Veere en J. G. M. de Bruijn, N. Kerkstr. 17, naar Bardenberg (Aken, Duitsland).

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2