PROVINCIAAL NIEUWS Meer dan 5 miljard! Bezoek Z. K. H. Prins Claus aan Terneuzen Voor de zondag Weekenddiensten KERKDIENSTEN Pagina 2 Terneuzen Kapel le-Biezelinge Oostburg Sas van Gent Vlissingen Zaamslag Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK Belgische senaat keurt speciale bevoegdheden goed De bestrijding van de olievlek bij Landsend Vijf gewonden bij demonteren van granaat Pokken in Bihar DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 25 maart 1967 Fontein voor de zwanenvijver Zó gaat de fontein in de zwa nenvijver spuiten, die de defini tieve keus van het college van B. en W. werd, nadat woensdag twee fonteinen hadden proefge draaid. Ponybevolking op eiland Haringvreter in het Veerse meer uitgebreid Vrijdag zijn 51 wilde New Forest ponies per boot vanaf Veere naar het eiland de Haringvreter in het Veerse meer overgebracht. Evenals de 25 ponies van vorig jaar, zullen ook deze ponies heel de zomer hinnikend over het eiland kunnen ronddraven. De wilde ponies zijn eigendom van ponyliefhebbers uit geheel Ne derland. Op dit eiland kunnen zij vrij hun gang gaan als in een prai rie van het wilde westen. Zij zul len voor de zeilers op het Veerse meer, die bij de steiger van de Ha ringvreter kunnen aanleggen, met hun woeste gedrag een aardige at tractie vormen. Stremming scheepvaartverkeer Oe hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat te Mid delburg maakt namens de mi nister van verkeer en waterstaat bekend, dat in verband bekend, De hoofdingenieur-directeur met het leggen van een 6-tal zin kers in het kanaal van Terneu zen juist ten zuiden van de in aanbouw zijnde brug te Sluiskil het scheepvaartverkeer ter plaat se op dinsdag 9 mei 1967 van 8.00 uur tot 12.30 uur en van 17.00 uur tÓt 23.00 uur en op woensdag 10 mei 1967 van 7.00 uur tot 12.00 uur, volledig zal zijn gestremd: dat gedurende het tijdvak 28 maart tot en met 8 mei 1967 ter plaatse een baggervaartuig werkzaam zal zijn, hetwelk met inachtname van getoonde sei nen voorzichtig moet worden voorbij gevaren; dat op 24 april 1967 aan beide kanaaloevers zal worden begon nen met het plaatsen van de no dige hulpwerken, welke zich, gemeten van de kanaaloevers, tot 25 m in het vaarwater be vinden; dat op genoemde hulpwerken de seinen of lichten zullen wor den getoond geldende voor vast zittende vaartuigen, zoals wordt bedoeld in artikel 17 van het Vaarreglement. Eieren zoeken Vandaag is het op vele plaatsen weer de dag van „eieren zoeken". Traditiegetrouw ontmoetten we gisteravond de heer F. Lauret. die de leden van de buurtvereniging „Oranjekwartier" 't nieuws bracht dat er voor de kleinen uit de buurt weer eieren te zoeken waren. Hedenmorgen om 8 uur zou wor den gestart. Om half twaalf kun nen de gevonden eieren in de speel tuin worden ingeleverd en komt er een chocolade lekkernij voor in de plaats. Ook de zwemmers en zwemstertjes Tevens werd ons meegedeeld dat de juniorenleden van de zwem en poloclub „De Schelde" eveneens de kans om eieren te zoeken zul len krijgen. Er worden vandaag namelijk in de speelweide van het zwembad eieren verstopt, die in wisselbaar zijn voor een chocolade ei. NSU-autoshow en bromfietsshow Op 2e Paasdag organiseert de heer Mannaert een show van NSU- personenwagens in de garage Axelsestraat 19. Het wordt weer zo'n goed ver zorgde kijkdag (en^ wellicht koop dag) zoals de Zeeuwsvlaamse en van elders komende belangstellen den, van de heer Mannaert gewend zijn. Want traditiegetrouw heeft de heer Mannaert op Paasdag zijn al tijd grote schare bezoekers wat aan te bieden. Er is dan ook veel van NSU te bewonderen. Van de Prinz 4, de auto voor de „smalle beurs", via de fantastische Prinz 1000 L en de 1000 TT komen we bij de status- auto Type 110 om vervolgens bij de auto voor levenslustige blije mensen, de sportcoupé, te belan den, waarmee we een nieuw auto tijdperk inrijden naar de NSU Spi der, de eerste auto met Wankel motor. Naast deze autoshow is er tevens een van bromfietsen van de mer ken en modellen die garage Man naert vertegenwoordigt. De bezoeker kan er van over tuigd zijn dat hem heel wat auto- en bromfietsnieuws zal worden getoond. En de glinsterende „kar retjes" op twee en op vier wielen zijn uw bewondering waard Eerste aardbeien Op de fruitveiling in Kapelle- Biezelinge zijn vrijdag de eerste aardbeien van de nieuwe oogst aangevoerd. Het waren nog maar enkele stuks, maar weldra zal 't aanbod toenemen. De aardbeien die thans beginnen te rijpen zijn afkomstig uit kassen waarin is gestookt en van planten die reeds enkele maanden kunstmatig wor den belicht in de avond en nacht. De primeurs van de aardbeien oogst 1967 werden vrijdag in Kapelle verkocht door een han delaar uit Goes tegen een prijs van 1,50 per stuk. Het vorig jaar werden eerste kasaardbeien in Kapelle-Biezelinge op 16 maart geveild. Statenkring Sluis van de KVP vergaderde De statenkring Sluis van de K.V.P. hield een vergadering in café „De Vier Emmers" te Oost burg waar een motie werd aan vaard, die in handen zal wor den gesteld van het partijbe stuur. De wens wordt uitgespro ken om een meer positieve lei ding aan de K.V.P. in Zeeland te geven. De leiding dient te be staan uit personen die repre sentatief zijn en die gekozen worden uit beroeps- en stands organisaties, teneinde zich op de hoogte te kunnen stellen van datgene wat er in die organi saties leeft. Dit dient in een eigen Zeeuws program te wor den opgenomen. Dat program kan dienen als uitgangspunt bij de statenverkiezingen over drie jaar. Leden van K.V.P.-bestuur en andere functionarissen moeten op de meest democratische wij ze gekozen kunnen worden, zo dat willekeur of persoonlijke motieven geen rol meer kunnen spelen. Het verdient de aan dacht om de kindertoelage om te zetten in een volksverzeke ring en bovendien mag deze toe lage niet afhankelijk zijn van het salaris. Leden, die bezield zijn met een status-symbool moeten niet in vertegenwoordi gende instanties worden opge nomen. De Commissie Algeme ne Bijstandswet in West Zeeuws- Vlaanderen is een kind met een waterhoofd, omdat alle gemaak te kosten ten laste van de ge meente komen en de uitvoering ter competentie van B. en W. ligt. De wens wordt uitgespro ken dat het gemeentebestuur van Oostburg geen spaak in het wiel zal steken bij de uitvoering van de mammoetwet. Gemeenteraad Woensdagavond vergadert de gemeenteraad. De stichting be jaardenzorg heeft een verzoek ingediend om vermindering van de grondprijs voor het het bou wen bejaardencentrum op en aan het Ledelplein. Het college van B. en W. stelt dat de prijs indertijd is vastgesteld op een reële basis. Daar elk inzicht om trent de exploitatie van dit be j aardencentrum ontbreekt kan het verzoek moeilijk beoordeeld worden. Het college stelt voor om het verzoek aan te houden tot een verzoek om een garan tieverklaring in behandeling ge nomen kan worden. Buurtvereniging Sint Albert organiseert Paasfeest voor de jeugd De onlangs opgerichte buurt vereniging Sint Albert bruist van activiteit. Voor het Paasfeest heeft de vereniging voor de kin deren uit die buurt een eierkleur- wedstrijd georganiseerd. Aan de eierkleurwedstrijd kunnen alle kinderen uit de buurt Sint Al- bert tot en met 12 jaar deelne men. Ze mogen drie gekookte gekleurde of versierde eieren in leveren en een jury van vier man, waaronder enkele leden van de Sasse kunstkring, zullen de mooiste eieren met een prijs be lonen. Voor zaterdag 25 maart heeft de buurtvereniging een eierzoek- wedstrijd georganiseerd. De wed strijd is in twee groepen ver deeld, n.l. voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar en van 8 tot en met 12 jaar. Het is om negen uur 's morgens verzamelen voor hef bejaarden tehuis en na het ontvangen van een nummer gaat de wedstrijd beginnen. De prijzen van de kleurwedstrijd en van het eieren- zoeken worden tegelijkertijd be kendgemaakt. Muziekfestival De harmonie „De Verenigde Vrienden" van Sas van Gent or ganiseert op zaterdag 17 en zon dag 18 juni a.s. een muziekfesti val, waaraan een aantal muziek gezelschappen uit de omliggende gemeenten medewerking zullen verlenen. De harmonie heeft gemeend haar zeventigjarig bestaan met een dergelijk evenement te moe ten herdenken. Filmavond jeugdwerk Op de eerste Paasdag vermeldt het jeugdwerkprogramma een film voor de jongere en oudere jeugd van Sas van Gent. Beide films worden vertoond in het jeugdgebouw. Goed afgelopen Donderdag stak de negenjari ge R. A. M. de S. uit Stroodorpe plotseling de rijksweg Sas van GentTerneuzen over ter hoog te van de spoorwegovergang. De autobestuurder F. A. V. uit IJzendijke, die met zijn perso nenwagen met een vaart van on gevêer 90 km in de richting Ter neuzen reed, remde uit alle macht. Hij ontweek hierdoor de knaap, die de auto niet gezien had en plotseling met zijn fiets de rijbaan overstak. Door het krachtig remmen kantelde de auto en liep zodoende veel scha de op. Zowel de bestuurder van de personenauto als de knaap kwamen met de schrik vrij. Paasjubel De oecumenische groep „Woord en Antwoord" te Sas van Gent heeft voor 26 maart eerste Paas dag) in de r.k. kerk een dienst georganiseerd onder het motto „Paasbijbel". Agenda gemeenteraad Sas van Gent Dinsdag 28 maart komt de ge meenteraad van Sas van Gent in vergadering bijeen om diver se gemeenterekeningen én reke ningen van sociale instellingen te behandelen. Ook zullen op deze vergadering de gebruikelij ke vergoedingen volgens de on derwijswet worden vastgesteld. Er is verder eeij voorstel tot het verlenen van een schadevergoe ding aan de heer Cysouw, die het pand Westkade 119 zal móe ten ontruimen. De woningbouw vereniging „Vooruit" heeft een verzoekschrift ingediend om een aanvullend voorschot van ten hoogste 22.000 voor het maken van een douche-installatie in 16 vooroorlogse woningwetwonin gen aan de Vredestraat. Grote opdracht voor „De Schelde" De N.V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" te Vlissin gen, die deel uitmaakt van de „Rijn-Schelde" groep, heeft op dracht gekregen voor het leveren van aluminium gevels, balkons eri bekledingen voor het door de H.B.M. Nederland N.V., ónder architectuur van Oyevaar, Stolle, Van Gooi te bouwen nieuwe kan torencomplex van 16 verdiepin gen van „De Nederlanden van 1845" in Den Haag. Deze order vertegenwoordigt een waarde van meer dan vijf miljoen gul den. Het is de grootste opdracht die De Schelde als leverancier van aluminium gevelconstructies ooit heeft geboekt. Oprichting ponyclub van de „Julianaruiters" Op de woensdag gehouden ledenvergadering in hotel Tols- ma is besloten over te gaan tot oprichting van, een ponyclub. Deze zal voorlopig nog ressor teren onder het bestuur van de Julianaruiters. Als instructeur is aangezocht de heer C. A. Dees te Zaamslag, in wiens manege ook de oefenin gen zullen worden gehouden en wel op zaterdagmiddag. Meerdere pony's zijn reeds aangeschaft en over andere wordt nog onderhandeld. Dierenarts De Haas heeft zich bereid verklaard desgewenst zijn bemiddeling te verlenen. Gezocht wordt thans nog in de omgeving van Zaamslag naar een gezamenlijke weidegelegen- heid. voor de leden die hun po ny's niet bij huis kunnen hou den. Voor 15 per jaar ontvangen de leden een geheel jaar instruc tie en volledige begeleiding. Staande de vergadering gaven zich reeds 6 leden op. Het was een prettige ver gadering die alle hoop geeft voor een succesvolle toekomst van de jeugdige Julianaruitertjes. Zo heeft de bekende ponyclub „De Kleppertjes" te Axel er thans een zusje bijgekregen, waardoor er een onderlinge rui- terband kan ontstaan. Vergadering plattelandsvrouwen De afdeling Terneuzen-Zaam- slag van de Nederl. bond van plattelandsvrouwen organiseert op vrijdag 31 maart a.s. om 19.30 uur een speciale bijeenkomst in „De Poort" te Zaamslag. Deze avond wordt verzorgd door mej. Z. J. H. Edzes, die een lezing houdt over woninginrich ting. Tevens zal de woningkoffer (ADVERTENTIE) 5.000.000.000,- Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim vijf miljard gul den. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de WALSTRAAT 7 TERNEUZEN NOORDSTRAAT 6 AXEL Zoals reeds eerder bekend werd gemaakt zal Z. K. H. Prins Claus der Nederlanden op woensdag 29 maart a.s. de nieu we vruchtenveiling van de Coöperatieve Vruchtenveiling „Zeeuwsch-Vlaanderen" G.A. aan de Lange Reksestraat (industrieterrein Driewegen) te Terneuzen officieel ope nen. Het programma voor die dag ziet er als volgt uit: 9.00 uur: De Prins wordt aan de grens van de provin cie (Rijksweg Bergen op ZoomVlissingen) verwelkomd door de Commissaris der Ko ningin. 9.40 uur: Vertrek per pont KruiningenPerkpolder. 10.00 uur: Vertrek Perkpolder. Gereden wordt over de provinciale weg via Hontenisse en Zaam slag. In Terneuzen via Ferlemanstraatje, Hogendijk, Blikstraat, Mr. F. J. Haarmanweg en Lange Reksestraat. Tussen 10.20 uur en 10.30 uur: Aankomst van Prins Claus bij 't kantoorgebouw van de nieuwe veiling. 11.00 uur: Officiële opening. 11.50 uur: Rondrit Prins Claus door Terneuzen en omgeving. Route: Lange Reksestraat, Mr. F. J. Haarmanweg, Dokweg, Axelsestraat, Fre- derik van Eedenstraat, Guido Gezellestraat in zuidelijke richting, Alvarezlaan, Bellamy- straat, Frederik van Eedenstraat (Zuider sportpark), Snelliusstraat, Serlippensstraat, Vincent van Goghstraat, Frans Halslaan, Ko- ninginnelaan, Leeuwenlaan, Axelsestraat, Herengracht, de Blokken, Havenstraat, Schel- dekade, Westkolkstraat, Rijksweg (langs sluiswerken), Herbert H. Dowweg, Zand straat (langs zg. Zeven Hofsteden), Sa- voyaardsweg (aan het begin van deze weg zal worden uitgestapt om een kijkje te ne men op het schorrengebied ten noorden van de Braakmandijk). De rit gaat dan ver der via de Braakmanweg en de Middenweg (provinciale weg) naar het recreatiegebied Braakman. Hier heeft een korte- begroeting plaats te 12.30 uur door het bestuur van S; het. recreatieschap. De rondrit wordt daarna beëindigd via de Middenweg (provinciale weg), Hoek, Knol, Wulpenbek, Rijksweg sluiswerken. 12.45 uur: Aankomst hotel „Rotterdam", Westkolk straat. Hier wordt de lunch gebruikt. Na af loop van de lunch heeft er nog een bespre king plaats met de Provinciale Planologische Commissie over de ruimtelijke ordening in Zeeland. Hieraan nemen o.m. ook deel het college van Gedeputeerde Staten van Zee land en de burgemeester van Terneuzen. Prins Claus vertrekt te 16.20 uur uit Terneuzen via Grenulaan, Axelsebrug, Axelsestraat, Guido Gezellestraat, Driewegen, Zaamslag, Hontenisse. Ter gelegenheid van deze bijzondere gebeurtenis wordt de bevolking verzocht de vlag uit te steken. De Belgische senaat heeft don derdagavond het wetsontwerp goedgekeurd, dat de coalitierege ring van christelijke volkspartij en liberalen speciale bevoegdhe den verleent voor het invoeren van een serie maatregelen voor bezuinigingen, saneringen en nieuwe belastingen. De stemver houding was 100 tegen 52 bij 7 onthoudingen. Tegen stemden de socialistische oppositie, commu nisten, enkele kleinere partijen en drie dissidenten uit de rege ringspartijen. De kamer van volksvertegenwoordigers had het ontwerp begin van deze maand reeds goedgekeurd. Het wetsontwerp machtigt de regering om tot medio november maatregelen te treffen bij ko ninklijk besluit om de begroting sluitend te houden en de stagne rende economische expansie nieuwe impulsen te geven. De oppositie vreest dat vooral de sociale sector en het onderwijs door de bezuinigingen zullen worden getroffen. Hongaars elftal versloeg Atletico Madrid Een selectie-elftal uit Boeda pest heeft donderdagavond in Algiers het voetbaltoernooi om de „Coupe Air Algerie" gewon nen. De Hongaren versloegen in de finale het Spaanse Atletico Madrid met 42. Bij de rust van deze ontmoeting, bijgewoond door 15.000 toeschouwers, was de stand nog 00. De zes doelpun ten vielen tussen de 76e en 84e minuut. aanwezig zijn met de nieuwste gordijnstoffen en vloerbedekking. Mevrouw C. Dekker-Haak zal een vijf-minutenpraatje houden over de woningcommissie in het adviesbureau. Tot nieuwe presidente is door de bestuursleden mevr. J. E. Dek ker-Varel gekozen. De andere functies bleven ongewijzigd. In de loop vandaag zal een be gin worden gemaakt met de be strijding van de olievlek in zee bij Landsend. De Britse admira liteit heeft een hoeveelheid van een chemisch oplosmiddel ge kocht van een fabrikant in Luik. De „Dutch Engineer" (700 ton), een van de vier chemicaliëntan kers die Pakhuismeesteren, in samenwerking met de N.V. Tank vaart, exploiteert voor het ver voer van agressieve chemicaliën zou vrijdagavond uit Antwerpen vertrekken met 300 ton van het Belgische oplosmiddel aan boord en zal dit vandaag op de plaats, die de olievlek dan zal hebben ingenomen, overboord brengen. Na radiocontact met de Britse admiraliteit te Plymouth zal de Dutch Engineer nabij Wolf Rock een technicus aan boord nemen, die gedropt zal worden vanuit een helikopter. De helikopter zal de tanker loodsen naar de plaats waar de vernietiging het meest noodzakelijk is. De Britse admi raliteit heeft een verdere optie voor een tweede reis met een chemicaliëntanker voor woens dag a.s. In de marinekazerne Erfprins in Den Helder zijn donderdag avond vijf militairen licht ge wond geraakt, toen ze een naar de slaapzaal meegenomen gra naat van 20 cm (verm. een blind ganger uit de tweede wereldoor log) trachtten te demonteren. Gelukkig ontplofte alleen de aanvuurlading en niet de granaat in zijn geheel. De jongens kregen koperscherven in de benen. Na behandeling in het ziekenhuis Parkzicht werden ze in de cen trale ziekenboeg in Den Helder opgenomen. In de stad Gaya, een van de plaatsen in de Indische staat Bi- har die het zwaarst door de droogte zijn getroffen, zijn dit jaar ongeveer 150 mensen aan pokken overleden. De epidemie zou men nu bedwongen hebben, aldus een verklaring van het plaatselijk hoofd van de volks gezondheid. PASEN „Maar nu, Christus is opge wekt uit de doden." (1 Corinthiërs 15 20.) Evenals de Prediker neemt ook Paulus ons mee naar een graf. Beter is het om te spreken van het graf, want het is Jezus' graf, en als Hij in dat graf gebleven was, zou dat het graf van ons al lemaal zijn. Evenals bij de Prediker en Paulus gaat het ook in Jezus' le ven over arbeid. Hij is gekomen met een opdracht. „Ik moet wer ken de werken desgenen, die Mij gezonden heeft." Dit werken werd hoe langer hoe zwaarder, totdat het einde kwam: „Het is volbracht." Ja, wat is volbracht? Wat is er door zijn arbeid veranderd in de wereld? De zon gaat op en gaat onder, de oude wereld draait door. De slechten zijn nog even slecht, de zieken even ziek, de bedroefden even bedroefd. „Wat voordeel had „deze mens" van al zijn arbeid, die Hij arbeidde on der de zon?" Zie dit graf, de steen is weg, de deur is open. „Hij is opge staan," zeggen de discipelen en Paulus zegt: „Hij is opgewekt." Paulus ziet het van God uit. Maar het graf is leeg. De ont zettende cirkelgang van „opko men- blinken-verzinken" is door broken door Hem, die „de eerste ling uit de doden" genoemd wordt. De opstanding is het bewijs dat zijn arbeid niet ijdel geweest is. Met die opstanding staat of valt ons geloof en onze hoop. (Uit: „Hij sprak en ik hoorde.") Bejaarde man verdronken Het lijk van de 81-jarige J. Juijvelaar uit Bergen op Zoom, die sinds dinsdagmiddag werd vermist, is vrijdagmiddag gevon den in de vijver van het volks park te Bergen op Zoom. Ver moedelijk is de man dinsdag avond in de duisternis in het park te water geraakt en ver dronken. TERNEUZEN: Zaterdag en Eerste Paasdag: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, Willem de Zwijgerlaan 17, tel. 2324. Tweede Paasdag: Van zondagnacht 12 uur tot maandagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Jiskoot, Markt 25, tel. 2303. Tijdens de beide Paasdagen is apotheek Hamann, Noordstr. 69, tel. 2060, geopend. Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: (beide Paasdagen) zr. Claeyssens, Jac. van Lennep- straat 85, tel. 2706 (b.g.g. 008). SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Neve te Philip pine, tel. 01159306. AXEL: Zaterdag: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstr. 8, tel. 666. Eerste en Tweede Paasdag: Tijdens de beide Paasdagen wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter C. A. Schiltman, Nieuwstr. 36, tel. 777. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tol maandagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestr. 108 te Zaamslag, tel. 01153—366. J ZONDAG 26 MAART 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9 uur Ds. E. Grams- bergen. i Hulst: 10.30 "uur Ds. E. Gramsber- gen, van Hontenisse. Philippine: 9.30 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 11 uur Ds. E. E. Stern. Sluiskil: 7.30 uur Ds. H. J. Ruis. Zang- en Speldienst; 10 uur Ds. H. J. Ruis, m.m.v. koor en trom pet; 16 uur Ziekendienst in de kapel van het St. Elisabeth-zie- kenhuis. Terneuzen: Geref. kerk: 9 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman; 19 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek. Zaamslag: 10.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. van Terneuzen; 19 uur (in de Geref. kerk): Ds. L. Berger en Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Zangdienst. GEREF. KERK Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent: 20 uur Oecumenische Paasjubel (in de R.K. Kerk). Terneuzen: 10.30 uur Ds. L. Ber ger. Openbare geloofsbelijdenis; 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10.30 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoutespui: 9 uur Ds. K. D. van Dijk, van Terneuzen; 16.30 uur Ds. A. Kuiper, van Axel. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Frans Halsslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bidstond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligings samenkomst; 19.30 uur Verlos singssamenkomst o.l.v. G. van der Wel. NED. PROTESTANTENBOND Terneuzen (K.M.C.-gebouw): 10.30 uur Eerw. heer C. Lecompte, van Gent. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mi* sen, 14 uur Lof. Clinge: 7. 8.30 en 10 uur H. Missen. Hulst: 's Zaterdags 19 uur; zondags 8, 10, 11.30 en 17 uur. In d« week: 7, 7.30 en 19.30 uur. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 uut H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uul H. Missen. V. Terneuzen: H. Willibrorduskerkt H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur; in de week: 7.30 uur; op zaterdag: 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H. Missen op zon dag: 8, 11 en 17 uur; in de weelc 7.30 en 19.15 uur: op zaterdag 7.30 en 9 uur en 19.15 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 uur Ds. W. B, Bergsma, van Waterlandkerkje. Paasviering met zondagsschool. Biervliet: 10 uur Paasgezinsdlenst, H. Doop. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans; 18.30 uur Gemeenschappelijk* dienst met koor „God is mijn lied". Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu* ring, m.m.v. kerkkoor. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door* nink. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Nieuwvliet: 11 uur Ds. H. W. Door nink. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 10.45 uur Ds. W. C. Luuring, van Cadzand. H. Doop. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L'. Brinkman, m.m.v, de zondags school. St Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St Kruis: 9 uur Wika R. J. Was- terval, van Hedenesse. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma, m.m.v. de zondags school. IJzendijke: 9.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling, m.m.v. J. Ie Grand, trompet. MAANDAG 27 MAART 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 9.30 uur Ds. P.Sneep. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Frans Hallslaan): 10 uur Ds. Hage, van Krabbendijke. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Biervliet: 10 uur Ds. W. B. Berg sma, van Waterlandkerkje. Groede: 10 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Schoondijke: 9.30 uur Paaszang- dienst in de Geref. kerk, o.l.v. Ds. P. A. L. Brinkman en Ds. J. Paksy, van Oostburg. Zuidzande: 9:30 uur Paaszang- dienst Mej. Da. H. B. de Neeling, m.m.v. dameskoor „Juliana". WOENSDAG 29 MAART Ger. Gemeente Axel: 7 uur Ds. v. d. Poel van Yer- seke.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2