VERJONG UW WONING PUZZEL VOOR DE KINDEREN TWEE-IN-EEN Zaterdag 25 maart 1967 DE VRÏJE ZEEUW Pagina 5 Gezelliger leven in een moderne omgeving jji^ CD m 3 m m O Hoe lang zijn we getrouwd? Hoe lang het ook zij, er komt een voor jaar dat we niet zo gelukkig meer met de meubelen zijn, die we in dertijd kochten. We zijn er een beetje op uitgekeken, en eerlijk gezegd passen ze niet helemaal meer bij ons en ook niet in het andere huis, waar we inmiddels ons oog op lieten vallen. Boven dien ontdekten we hier en daar be schadigingen en slijtage. We willen zeker nliet alle meu belen kwijt, maar er moet toch wel iets gebeuren. Wie indertijd ge dessineerde vloerkleden kocht en stoelen met gebloemde bekleding, met daarbij nog gordijnen in streep- of bloempatroon, vindt dat nu een te onrustig geheel. Als we eerst de meubelen eens onder handen nemen en ze dan eens anders plaatsen of groeperen, dan zal de nieuwe compositie ons al dadelijk veel beter aanstaan. Pas dan gaan we rustig bekijken wat er werkelijk nieuw aangescnaft moet worden. RUIMER Is de vloerbedekking aan ver nieuwing toe, overweeg dan een vaste vloerbedekking. Bewonen we een huis met én een eetkamer én een zitkamer, dan nemen we in beide kamers liefst een effen, vas te bekleding. Zo'n vloerbedekking geeft namelijk een veel ruimer ef- fekt, de kamers vormen meer één geheel én het staat bovendien zeer warm. De eetkamerstoelen laten we bekleden (of we doen het zelf) met een effen wollen of synthetische stof, of met velours. Gaan we erg vernieuwend te werk, dan schilde ren we de stoelen ook nog, bijv. ,wit. Kies daarbij een tafel met for mica blad, of laat op de oude tafel een laagje formica maken, dat is praktischer. De lamp boven de grote tafel hingen we vroeger, meestal te hoog op. We hangen hem nu zo laag mogelijk boven de tafel. Vóór het raam, op de grond, zetten we een grote bladplant, die zeker niet zo goed tot zijn recht zou zijn ge komen in een hoek, gevormd door Warschau: Poolse zomermode voor 'het jonge meisje: een eenvoudige mouwloze Japon van wit-geel-ge- streepte linnen met een smal opstaand kraagje en steekzakken. twee grote wanden. Hij zou dan een beetje verloren aandoen, net als het kleine wandlampje, dat, heel alleen, midden op het muurtje boven het dressoir hing GEZELLIGER Heel gezellig staat het om in een kamer, op tafelhoogte, langs een muur, een brede betimmering, een brede „plank", aan te brengen, met daar onder, even boven plint hoogte, nog een houten schap van de zelfde breedte. De ruimte hier tussen kan dan weer in vakken ver deeld worden. Vakken voor boe ken, de radio, de asbak en de ta bakspot en de tijdschriften. Bovenop zetten we bijv. enige boeken tussen twee mooie boe kensteunen, de vogelkooi en een bijzondere vaas. Misschien houdt u erg van tin? Dan zet u er wat tinnen maatkannetjes, een paar borden en een grote vaas met bloe men op. Laag, op ooghoogte hier- hoven, hangen we een schilderij of een goede reproduktie van flink formaat. Of drie planten, even groot en het zelfde ingelijst, op precies gelijke hoogte. Plaatsten we vroeger de bank in de zitkamer meestal tegen een lengtemuur, zodat de lengte van de kamer nog extra benadrukt werd, nu plaatsen we de bank tegen het raam. PRAKTISCHER Bij de tafel, die vroeger voor de bank stond, hadden we enige fau teuils met verschillende kleur stof bekleed. Ook dat gaan we ver anderen. Als uw rechthoekige tafel niet helemaal naar uw zin is, begin dan met een lage ronde tafel te kopen. De fauteuils kunnen hier praktischer bij geschikt worden. De bank en de stoelen, die toch teke nen van slijtage vertonen en eens opnieuw bekleed moeten worden, kunt u een 'rustige kleur laten geven. Zelf maakt u een paar ge zellige kussentjes, niet al te groot, en u zult uw jaren oude bankstel niet meer herkennen. Een ouderwetse hanglamp in de zitkamer kunt u vervangen door een plafonier, met daarbij enige gezellige schemerlampen. Zeer waarschijnlijk kan het grote vloer kleed in de zitkamer wel gehand haafd blijven. DE ACHTERGROND Als dekoratieve achtergrond kunt u een ruim vallende vitrage kiezen, maar b.v. ook een nieuwe gordijnstof met reflekterende eigenschappen. Op deze stof is n.l. een uiterst dun laagje aluminium aangebracht. Dit laagje glanst als een spiegel en is zo dun, dat de textieleigenschappen van 't weef sel niet worden beïnvloed. Dichtgeschoven kaatsen deze gordijnen licht- en warmtestraling terug, zodat het 's zomers heerlijk koel in huis blijft, terwijl 's winters en vooral ook 's avonds de kamer- warmte, die naar buiten wil, door deze nieuwe gordijnstof binnens huis gehouden wordt, wat zeker een besparing op de verwarmings rekening betekent. Toch blijft een goed uitzicht naar buiten behouden. De spiegelende laag maakt inkijken van buiten naar binnen onmogelijk Al deze goede eigenschappen zouden de huisvrouw niet zó aan spreken, als de gordijnstof ook niet tegelijkertijd zeer decoratief was. Het oog wil ook wat en de huis vrouw streeft er nu eenmaal naar haar huis gezellig en behaaglijk in te richten, zó zelfs dat het prak tisch nut wel eens moet wijken voor iets moois. Maar bij deze gordijnstof is niet alleen de prak tische waarde aantrekkelijk, ook het uiterlijk kan alle kritiek door staan. Door een groot kleuren- assortiment is het altijd mogelijk een gordijn in die kleur te kiezen die precies In harmonie met het interieur is. De kleuren zijn heel mooi, we zagen o.a. olijf, zand, smaragd, mandarijn, jade en appel. Er zijn drie kwaliteiten, een soort crêpe, taft en vitrage. De vltrage- kwalitéit is gebreid, zodat hierbij zelfs glad afknippen mogelijk is. Een groep Paashazen verpoost zich hier een ogenblik rondom een huis. Ze hebben zich in de omgeving ver spreid en zitten zelfs hoog in de bo men! Iedere Paashaas bezit een voor hem bestemd ei, waarop in rebusvorm de naam is vermeld. Ze hebben alleen tijdens de rust de eieren in een vol strekte wanorde op de gekste plaat sen gelegdEén haas heeft zelfs z'n ei vergeten, waarom wij de rebus die daarop stond maar even voor u op de boom hebben getekend. Aan u de taak nu om 33 rebusjes op te lossen, om tenminste die namen te weten! Voorbeeld: links van de lad der ziet u een der hazen een ei ver sieren. Op dat ei staat een doorn en een moker. De N wordt een S, dus de naam is: Doorsmoker. Deze taaie volhouder in het roken vindt' u mid den in de boom, bij nr. 28 U doet nu het volgende. Schrijf de nummers 1 tot 33 onder elkaar en zet achter elk nummer de gevonden naam. Achter 28 dus Doorsmoker of alleen de letter D, wat ook voldoende is. Want de beginletters onthullen u iets grappigs, waar het in deze puzzel juist om gaat. Niet de namen, maar dit laatste is uw oplossing U vindt het wel als u alles goed oplost; nader omschrijven doen wij het niet. Veel genoegen ermee Onder de goede inzendingen worden drie boekenbonnen verloot, n.l. een boekenbon van f 10 voor de eerste prijs; f 7,50 voor de tweede prijs en f 5.voor de derde prijs. Inzenden vóór donderdag 30 maart a.s. Richten aan: Puzzelredactie „De Vrije Zeeuw", TERNEUÈEN. Hier zien jullieja, natuurlijk: de Paashaas. De Paashaas op weg met een hele voorraad eieren naar alle kinderen van het land. Nee, je hoeft niet bang te zijn dat je scheel kijkt want naast hem staat inderdaad nog een haas, óók al beladen met èieren. Dat is de tweeling broer van de Paashaas en eerlijk gezegd, ze lijken precies op elkaar. Wat zeg jeprecies? Nee hoor, als je goed kijkt zijn er wel degelijk verschillen tussen de twee en die moeten Jullie nou eens gauw op zoeken en op een briefkaart naar de krant sturen. In totaal zijn er zes verschillen tussen de twee haasjes, dus kijk maar goed I En o ja, er staat ook nog een bordje met een rebus er op die de naam voorstelt van de plaats waar de twee wonen. Die plaatsnaam moeten jullie er ook nog bij vermelden I Vooruit maar jongens, doe je best I Onder de goede inzendingen worden drie boe kenbonnen verloot, n.l. een boekenbon van 5, voor de eerste prijs; f 2,50 voor de tweede prijs en f 1,65 voor de derde prijs. Inzenden vóer donderdag 30 maart a.s. Richten aan: Puzzelredactie „De Vrije Zeeuw". TERNEUZEN.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 13