Piet s een stil i kaas uit het I i vuistje LUCHTARMADA NAAR ROTTERDAM CASSIUS CLAY SLOEG ZIJN UITDAGER ZORA FOLLEY K.O. Hard gevecht in zevende ronde beslist Terneuzense jeugd tegen Engelse ploeg y S i Druk bezoek aan de bollenvelden Vrijdag 24 Maart 1987 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Voetbal trims wvvzaaoA ui? De olievlek bij Landsend Elke vijf minuten een toestel Zora Folley heeft een vergeef se greep naar de wereldtitel van Cassius Clay gedaan. In Madison Square Garden te New York, 's werelds beroemdste boksarena, ging de 34-jarige Folley als ne gende in de rij van uitdagers, die Clay sinds het veroveren van de titel in februari 1964 tegenover zich heeft gehad, kansloos ten onder. Na 1 minuut en 48 seconden in de zevende ronde sloeg de uitda ger na een flitsende linkse hoek, gevolgd door een rechtse cross, als een blok tegen het canvas waar hij door scheidsrechter Johnny Lobianco werd uitgeteld. Voor Cassius Clay was het ge vecht een van de gemakkelijkste uit zijn loopbaan. De 14.000 toe schouwers die een hevige sneeuwstorm hadden getrotseerd, zijn teleurgesteld naar huis ge gaan. Zij hebben evenwel op nieuw kunnen zien dat er mo menteel geen zwaargewicht is die het tegen de sublieme tech niek en het fabelachtige voeten werk van de 25-jarige Clay, die 29 overwinningen in evenzoveel gevechten als professional be haalde, kan opnemen. Lichtvoetig Ook tegen Zora Folley, voor wie het gevecht de vervulling van een lang gekoesterde wens betekende, oegon de wereld kampioen met zijn knap gespeel de nonchalance. Met de armen laag langs het lichaam danste hij lichtvoetig rechts langs Folley heen. In de eerste twee ronden liet Clay duidelijk het initiatief aan zijn bijna tien jaar oudere tegenstander over. Folley maakte van die kans gretig gebruik. De uitdager trof Clay in de eerste ronde enkele malen met een rechtse directe, waarvan de kampioen eenmaal hinder ondervond. Vlak voor de gong plaatste Clay zijn eerste links-rechtse combinatie, die door Folley gedeeltelijk werd op gevangen. De tweede ronde had hetzelfde beeld met een voortdu rend aanvallende Folley en een achteruitstappende Clay, die er zich toe bepaalde op afstand te blijven, daarmee de om zijn in het lijf aan lijf gevecht gevrees de tegenstander ontwijkend. Gevreesde linkse Na de derde ronde was het „spel" uit. Na een halve minuut in de vierde ronde plaatste Clay zijn eerste serieuze treffers en Folley ging na een flitsende com binatie, eenzelfde waarmee drie ronden later het gevecht zou worden beslist, naar het canvas. Bij de zesde tel was hij weer op de been. De strijd werd harder en Fol ley moest meer incasseren. Toch was de uitdager ook in de vijfde ronde ondanks een licht gezwol len linkeroog de meest aanval lende bokser. Hij trof Clay enke le malen met een linkse op de borst en plaatste enkele treffers op de rest van het lichaam. De kampioen begon toen pas zijn ge vreesde linkse directe te gebrui ken. De sporen werden direct zichtbaar toen Folley begon te bloeden uit zijn neus. Uitgeteld Clay, die zijn laatste gevecht tegen Ernie Terrell zijn mond niet had kunnen houden in de ring, begon in de zevende ronde tegen zijn uitdager te roepen: „Kom op, kom op". Het was het begin van het einde. Folley stap te in en trof Clay met zuivere rechtsen waarvan deze duidelijk Jong Oranje tegen Oost-Duitsland Het elftal van jong Oranje, be staande uit spelers onder de 23 jaar, dat woensdag 29 maart in Groningen een wedstrijd tegen de Oostduitse jeugdploeg speelt, is als volgt samengesteld. Doel: Piet Schrijvers (DWS); achter: Jan van Gorp (NAC), Barry Hulshoff (Ajax), Mans veld (ADO) en Paul van Egmond (Telstar); midden: Wim Jansen (Feijenoord) en Wietse Veenstra (Go Ahead); voor: Theo Pahlplatz (FC Twente), Jan Klijnjan (DFC), Jan Mulder (Anderlecht) en Rob Rensen- brink (DWS). Wisselspelers: Jan van Beveren (Sparta), Ab Graaumans (NAC), Henk Hou- waart (ADO), Aty Gr.aaumans (NAC) en Wim van den Dungen (PSV). Glasgow Rangers in de halve finale Glasgow Rangers kwalificeerde zich woensdagavond in Zaragoza voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor nationale bekerhouders. Het lot was daarbij de Schotten goed gezind. Glasgow verloor namelijk de returnwedstrijd tegen Zara goza met 2—0 na een ruststand van 10. Aangezien de Schotten de eerste wedstrijd met 20 had- jen gewonnen, was een verlen ging noodzakelijk. Hierin werd niet gescoord, zodat het lot moest beslissen. Glasgow was hierbij de gelukkig* last had. Het antwoord van de kampioen kwam onmiddellijk. Een bliksemsnelle hoek en een droge rechtse op het hoofd deden Folley als een blok met het ge zicht tegen het canvas slaan. Ver geefs trachtte de uitdager over eind te komen. Zittend op han den en knieën werd hij uitgeteld. Voor Zora Folley, vader van acht kinderen en oorlogs veteraan uit Korea, was een schone droom voorbij. Na af loop van het gevecht ver klaarde Folley, die van zijn 85 partijen als prof er 74 (40 door k.o.) won: „Ik stop er beslist niet mee. Ik weet al leen nu dat ik Clay niet kan verslaan". Volgende tegenstanders Wanneer Clay's advocaten er in slagen hem voorlopig uit mi litaire dienst te houden, dan is de Argentijn Oscar „Ringo" Bo- nevena op 27 mei in Tokio de vol gende tegenstander van Clay. Verslaat de wereldkampioen deze om zijn punch bekend staan de Zuidamerikaan hij verloor overigens in 1965 na twee knock downs op punten van Folley dan is de jonge Amerikaan Thad Spencer zes weken later de nieuwe uitdager. De bijna 14.000 toeschouwers, 2.000 minder dan verwacht, zorg den met 244.471 dollar voor een recordrecette. ^Clay's beurs wordt geschat op 260.000 dollar (ruim een miljoen gulden). Ook voor Zora Folley was het gevecht tegen Clay bijzonder lucratief. De negerboksèr uit Chandler (Arizona) ontving 58.000 dollar, de hoogste gage uit zijn 15-jarige loopbaan als beroepsbokser. Zaterdag speelt een jeugdcombi- natie van de voetbalvereniging „Terneuzen" tegen een sterke jeugdcombinatie uit Londen, de „Norwood Youth Club". Terneuzen zal hiertegen een goede formatie in het veld bren gen, bestaande uit spelers van 17 tot 21 jaar. De wedstrijd wordt gespeeld op het hoofdveld van het Zuidersport park en begint om half drie. De eritreé bedraagt vijftig' cent voor iedereen. De opbrengst komt ten bate van het trainingsfonds. Laatste verdachten serie havendiefstallen gearresteerd De recherche van de Rotter damse rivierpolitie heeft naar zij aanneemt de laatste vijf ver dachten gearesteerd van de half februari ontdekte serie haven diefstallen, waarbij goederen met een totale waarde van 100.000 werden ontvreemd. In deze zaak zijn nu 18 personen aangehouden Vijf van hen worden ervan ver dacht de diefstallen te hebben gepleegd. De overige dertien is heling van de gestolen goederen (naaimachines, bandrecorders, schoenen, textiel en fruit) ten laste gelegd. De laatste arrestan ten in deze zaak zijn de 27-jarige scheepsleverancier W. dë W., de 36-jarige caféhoudster L. B., de 28-jarige loswerkman P. R., de 26-jarige chauffeur C. S. en de 34-jarige koopman te water A. S. Uit het onderzoek van de ri vierpolitie is nog gebleken dat de caféhoudster van de buit een par tij van 46 naaimachines had ge kocht en deze later had doorver kocht aan een naaimachinehan delaar. Uiteindelijk ging de transactie toch niet door omdat de handelaar argwaan kreeg. Na gedreigd te hebben „mijn geld terug of ik ga naar de politie" werden de naaimachines weer bij hem afgehaald. Helers en dieven bestalen elkaar ook. Zo namen de loswerkman en de chauffeur enige honderden meters gestolen textiel, schoenen en radio's weg uit een busje dat bij een der da ders voor de deur stond. Van de 18 verdachten in deze omvang rijke zaak zijn er thans twaalf voor de officier van justitie in Rotterdam geleid. Boerderij afgebrand Donderdagmiddag om onge veer twee uur brak brand uit in de boerderij van de veehouder A. Noordegraaf aan de IJsseldijk te Ouderkerk a/d IJssel. Door de felle noordwestenwind stond de boerderij, die door twee gezinnen wordt bewoond, snel in lichte laaie. Toen de brandweer arri veerde, bleek al spoedig dat het pand niet meer te reefden vieL De achter de boerderij staande vee schuur liep groot gevaar. Het vee werd naar buiten gebracht en de brandweer slaagde erin de schuur te behouden. Acht' per sonen zijn dakloos geworden. Omtrent de oorzaak is alleen be kend dat de brand op het dak is begonnen. De schade bedraagt naar schatting 1000.000. Te on geveer half vijf was de brand weer de brand meester» (ADVERTENTIE) VOEDZAAM MAK*> ca »a 3 ca K i Hangende het experiment dat men bij de bestrijding van de olievlek in zee bij Landsend wil doen met het bestrijdingsmiddel „claenoslo" van een fabrikant uit Enschede, heeft de Britse ad miraliteit een chemisch oplos middel gekocht van een fabri kant in Luik. Uit Rotterdam is gisteren 'de chemicaliëntanker „Dutch Engi neer" (700 ton) vertrokken naar Antwerpen om daar een lading van dit zogenaamde „detergent" aan boord te nemen. De vloei stof werd intussen met tank auto's van Luik naar Antwer pen gereden. De „Dutch Engi neer" is een van de vier chemi- caliëntankers die Pakhuismees- teren (in samenwerking met N.V. Tankvaart) exploiteert voor het vervoer van aggressieve che micaliën. Men hoopt in de loop van zondag ter plaatse van de olievlek te kunnen beginnen met het over boord brengen van het Belgische oplosmiddel, dat de olie moet doen verdwijnen. ANDERHALF JAAR VOOR POGING TOT DOODSLAG OP DRIE AGENTEN De Amsterdamse rechtbank heeft de 25-jarige varensgezel Petrus V. uit de hoofdstad we gens poging tot doodslag op drie politieagenten en diefstal van een auto veroordeeld tot ander half jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Er was wegens poging tot zware mishandeling en diefstal tien maanden met aftrek plus ter beschikkingstelling der regering tegen hem geëist. De man werd op 11 november toen hij op de Zeedijk in verboden richting reed, door twee rechercheurs met zijn auto, die gestolen was, klem gereden om verhaal te ha len. Toen bleek dat het politie mannen waren had hij een der rechercheurs, die voor zijn auto stond bij het wegrijden bijna omver gereden. Tijdens de ach tervolging was hij op twee ge- uniformeerde agenten ingereden, die hem trachtten tot staan te brengen, maar die ijlings opzij moesten springen om zich in veiligheid te stellen. In de maanden april en mei wordt op de Rotterdamse lucht haven Zestienhoven een ware luchtarmada uit Engeland ver wacht. Met 800 toestellen zullen 60.000 tot 65.000 Engelsen naar Rotterdam worden gebracht om van daaruit te beginnen aan de zo langzamerhand in Engeland traditioneel geworden dagtrip naar de dan bloeiende bollenvel den. De verwachtingen op Zes tienhoven zijn hoog gespannen. Als de schatting over het aantal bollenkijkers dat dit jaar via de „grootste luchtbrug aller tijden", op de Rotterdamse luchthaven zal uitkomen dan betekent dit een stijging van ruim twintig procent ten opzichte van het vo rige jaar toen ongeveer 50.000 Engelse bollentoeristen in Rot terdam aankwamen. Toch is men op Zestienhoven niet helemaal tevreden met de toeristenstroom die in de maanden april en mei de nog vrij bescheiden Rotter damse luchthaven de allure zal geven van een groot internatio naal vliegveld. Luchthavenmeester J. van der Hoek: „De 50 pond restrictie die de Engelse regering vorig jaar invoerde speelt ons parten. Als deze maatregel er niet was had- Verzending zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Zaanland" 27-3 m.s. „Rio Salado" 31-3 Australië: m.s. Theben" 27-3 Brazilië: m.s. „Santa Rosa" 29-3 Canada: m.s. „0rnefjell" 29-3 s.s. „Maasdam" 31-3 Kenya, Oeganda, Tanganjika: m.s. „Pierre Loti" 31-S Ned. Antillen: ms. „Mercurius" 28-3 Suriname: m.s. „Mercurius" 28-3 Verengde Staten van Amerika: m.s. „Grebbedijk" 29-3 s.s. „American Ranger" 31-3 Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: m.s. „Alcor" 29-3 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren- den we zeker nog veel meer En gelse bollentoeristen kunnen be groeten. Mensen die wel zin had den in een dagtrip naar de bol lenvelden houden het geld nu liever in hun zak om het te be waren voor de grote vakantie". De drukte op Zèstienhoven be gint de tweede week van april te komen. Tien tot twintig toe stellen tot de laatste plaats bezet met bollentoeristen zullen dan op de dagen door de week in Rotterdam landen. Gedurende de weekeinden ligt dit aantal be langrijk hoger. Op de topdagen, die liggen in de laatste week van april en de eerste twee weken van mei, zal' er op Zestienhoven elke vijf minuten een toestel uit Engeland aankomen. Het totale aantal vliegtuigen dat bollentoe risten aan komt voeren zal on geveer gelijk blijven aan dat van het vorig jaar. ondanks het gro tere aantal reizigers. De vluch ten zullen dit jaar namelijk met aanzienlijk grotere toestellen worden uitgevoerd dan in het verleden het geval was. Zo zul len de Engelse reisbureaus die de bollentochten organiseren veel gebruik maken van de gro- Dakloze paarden in Eindhoven Donderdagmorgen zijn arbei ders van de dienst van gemeente werken te Eindhoven begonnen met het afbreken van 'n paarde- stal van manege J. Smetsers aan de Aalsterseweg, nadat ze woensdag reeds een onderdeel van de manege hadden gesloopt. De zeven rijpaarden van de manege staan in de maartse kou af te wachten of hun eigenaar hun een nieuw onderdak kan be zorgen. Met deze afbraak heeft een langdurige kwestie haar hoogtepunt bereikt. In juli van het vorige jaar werd de heer S. door het gemeentebestuur ge waarschuwd dat hij zijn stal moest opruimen, daar deze zon der vergunning was gebouwd. Hjj had daar echter geen oren naar, niettegenstaande door het gemeentebestuur een oud leeg staand boerderijtje onder de ge meente Son ter beschikking was gesteld om de paarden onder te brengen. Een beroep van S. op de gemeenteraad werd eind januari door de vroedschap verworpen. Daar S. ook toen weigerde van 't boerderijtje gebruik te maken is dit tenslotte afgebroken daar het toch voor afbraak was be stemd. De manege van de heer Smet sers kwam eind januari in het nieuws, toen zeven paarden van dit bedrijf op hol sloegen en van achter het vogelpark Animali aan de zuidelijke rand van Eind hoven de stad inrenden. Vier personen werden hierbij gewond. Een van de paarden werd zwaar gewond en moest worden afge maakt. te Brittannia's die 130 passagiers kunnen vervoeren. Kleinere toe stellen als de DC3-Dakota komen niet meer in het vliegschema voor. Autodieven na wilde achtervolging gegrepen Na een wilde jacht door de Amsterdamse binnenstad hebben vier politiemannen woensdag nacht twee autodieven in de kraag kunnen grijpen. Een van hen kreeg een schot in het rech terbeen en moest in een zieken huis worden opgenomen. De an dere verdachte werd op het hoofdbureau ingesloten. Twee rechercheurs zagen op de Kloveniersburgwal een man naar later bleek de 24-jarige betonwerker J. H. D. P. een ruit van een geparkeerde auto inslaan en met de wagen weg rijden. Even verder stopte hij om een tweede man te laten in stappen. De rechercheurs achter volgden het tweetal naar de Rozengracht, waar een tweede surveillancewagen de dieven tot stoppen trachtte te dwingen. De vluchtelingen wisten echter te ontsnappen en reden naar de Bloemstraat, waar een der re chercheurs tweemaal op de ban den van de auto schoot. De man nen lieten daarop de wagen in de steek <*n vluchtten* waarna de jacht te voet werd voortge zet. Een rechercheur kwam met P. in gevecht, waarop zijn col lega hem te hulp snelde. Toen de betonwerker een hand in zijn binnenzak stak, meenden de re chercheurs dat hij een vuurwa pen wilde trekken. Een van hen loste twee schoten op de benen van hun tegenstander, die zich daarna overgaf. De tweede verdachte, de 25-jarige K. de V., was inmiddels ook gepakt. Inbraak in gemeentehuis van De Wijk In de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in het gemeentehuis van het Drentse dorp De Wijk, bij Meppel. De kluis is geforceerd en daaruit is een bedrag van 15.000 gulden verdwenen. De inbraak werd gistermorgen om half zeven ontdekt door de werkster, die in het gemeente huis een grote chaos aantrof. Alle deuren stonden open en alle kas ten waren leeggehaald. De rijks politie van De Wijk heeft bij haar onderzoek assistentie gekregen van de districtsrecherche uit Assen en van de technische re cherche uit Groningen. Ook wordt hierbij gebruik gemaakt van een speurhond. SNELWEG IN AANBOUW ZAANDAM: In de Zaanstreek, in de directe omgeving van Zaan dam wordt hard gewerkt aan de constructie van een nieuwe snel weg, die aansluiting zal krijgen op de Coentunnel. Hier een van de kunstwerken in deze weg in aanbouw: een viaduct dat de snelweg over de spoorlijn naar Purmerend voert. Zes weken voor geweldpleging tegen agent op 14 juni Wegens openlijke geweldple ging met vereende krachten tegen een motoragent tijdens de ongeregeldheden op 14 juni van het vorig jaar in de hoofdstad heeft de Amsterdamse rechtbank donderdagmorgen de 21-jarige metselaar P. L. S. conform de eis veroordeeld tot zes weken ge vangenisstraf. Voor een tweede geval van openlijke geweldple ging, dat zich op 25 januari j.l. op het Stationsplein had voorge daan tegen een Bussumse ka'n- toorbeidende, kreeg de metselaar twee maanden met aftrek van voorarrest. Voor dit geval was 6 weken met aftrek geëist. De metselaar was op de 14e juni met andere sta kende bouwvakkers naar de de monstratie op het J. D. Meyer - plein en van daar naar de binnen stad meegegaan. Op het Damrak had hij zich bevonden in een menigte van waaruit flesjes naar de motor agent en diens collega K. van Da len die in een zijspancombinatie reden, werden gegooid. De 40- jarige hoofdagent die in het zij span zat, had om het publiek te verspreiden een schot afgevuurd. De metselaar was in zijn linker bovenarm getroffen. Hij had van het Damrak een terrasstoel op geraapt en, zo verklaarde hij Jer zitting, boven zijn hoofd gehou den om zich te beschermen tegen de rondvliegende flesjes. De hoofdagent had alleen maar een stoel boven de menigte gezien, maar wel iets op zijn helm ge kregen dat er doorheen was ge gaan. Wat dit was geweest, wist de politieman niet. VRAGEN OVER MET HORMONEN GEFOKT VLEES De Italianen Santero en Saba- tini, beiden lid van het Europees parlement, hebben de EEG-com- missie gevraagd of het bekend is dat de Nederlandse exporteurs van kalfsvlees in de landen van de gemeenschap eisen, dat de kalveren met hormoonprepara ten worden gefokt, hoewel een door het Europees parlement goedgekeurde richtlijn dit ver biedt en Italië de invoer van met hormonen behandeld vlees ver biedt. Ze vragen verder, indien dit juist is, welke maatregelen de EEG-commissie denkt te nemen om te voorkomen dat deze toe stand voorduurt. Schippers willen „vaarbewijs" ook voor pleziervaart Vijf afdelingen van de konink lijke schippersvereniging „Schuttevaer" wensen dat zowel voor de beroeps- als pleziervaart een „vaarbewijs" (bewijs van vakbekwaamheid) verplicht wordt gesteld. In verband met de toenemen de recreatievaart kan door on deskundig varen het aantal on gelukken toenemen, zo verkla ren de afdelingen Rotterdam, Rijnstreek, Middelburg, Meppei en Enkhuizen. Zij vinden het no dig dat men voor het bevaren van een schip of pleziervaartuig aan bepaalde eisen dient te vol doen. Voor de pleziervaart kan men met een beperkte kennis volstaan. „Men moet de water sporters erop wijzen dat ze ge vaar lopen, als zij in het midden van het vaarwater varen", zo staat in een voorstel van de af delingen, dat aan de orde zal ko men op de algemene vergadering van „Schuttevaer" op 12 en 13 april in Gorinchem. De taal der dolfijnen Russische geleerden die de taal van de dolfijnen bestuderen, zijn van oordeel dat contact met deze dieren kan dienen als oefening voor communicatie met andere beschavingen, aldus bericht het Sowj et-persbureau Tass. De des kundigen hebben al ongeveer 400 klanken of woorden onder kend en zij hopen deze taal te kunnen ontcijferen en vervolgens een woordenboek samen te stel len. De leider van de studiegroep, prof. Vsevolod Belkowitsj, is van oordeel dat eigenaardigheden in het stemapparaat van dolfijnen het uitgesloten maken dat de die ren een menselijke taal kunnen leren. Amerikaanse pogingen om dolfijnen Engels te leren, achtte hij dan ook tot mislukken ge doemd. Jeugdige diefjes aangehouden Zes minderjarige jongens in de leeftijd van 15 tot 18 jaar zijn door de recherche van de Rotter damse rivierpolitie aangehouden onder verdenking van een serie diefstallen uit verschillende win kels in de Maasstad. Volgens hun bekentenis stalen de jongelui on der meer bromfietsen en auto onderdelen ter waarde van 5.000 gulden. De gestolen bromfietsen werden gedemonteerd, waarna de niet bruikbare onderdelen en de frames werden weggegooid. Voorts stalen de jongens kle ding .vulpennen en boeken, waar van zij een deel weggaven en de rest verkochten. Vijf helers heb ben van de politie een proces verbaal gekregen. meest verspreide boek ter wereld De bijbel is 't meest verspreide boek ter wereld. In 1280 talen zijn thans bijbels of bijbelgedeel ten verschenen, zo heeft de wereldbond van bijbelgenoot schappen bekendgemaakt. In 1966 zijn in drie Afrikaanse talen voor het eerst volledige bijbels verschenen (totaal nu 240 talen), in zeven talen het nieuwe testa ment (totaal 301) en in 29 talen een bijbelboek (739 totaal). DE VERSLAVING AAN VERDOVENDE MIDDELEN IN ENGELAND De Britse regering heeft don derdag een wetsontwerp inge diend om de verslaving aan ver dovende middelen beter te kun nen bestrijden. De regering had hiertoe besloten nadat bij razzia's in café's, nachtclubs e.d. was ge bleken dat het aantal verslaaf den veel groter was dan werd verondersteld. Het wetsontwerp stelt het voorschrijven door art sen van te grote hoeveelheden verdovende middelen als heroï ne en cocaïne strafbaar. Boven dien zullen aan staatsziekenhui- zen centra voor vrijwillige be handeling tegen verslaving wor den verbonden. Artsen die in de toekomst bepaalde gevaarlijke verdovende middelen aan ver slaafden verstrekken, zullen kunnen worden gestraft met een gevangenisstraf van tien jaar en een boete van 10.000 gulden. Zodra de wet van kracht wordt, zullen verslaafden slechts bij de nieuwe centra heroïne en cocaïne kunnen krijgen. AFLEVERING BRITS NOORDZEE-GAS IS BEGONNEN Naar de British Petroleum meldt is zij gestart met het leve ren van het eerste Britse Noord- zee-gas aan de Gas Council. Het gas uit het westelijk veld van B.P. in blok 48/6, ruim 60 kilometer oostelijk van de Hum- ber-monding, komt door B.P.'s pijpleiding van 40 cm diameter naar het kuststation van de maatschappij in Easington, oost- Yorkshire. Op het ogenblik wordt het gas nog in beperkte, afgepaste hoe veelheden aangevoerd voor test doeleinden. B.P. zal bepaalde hoeveelheden hiervan gratis be schikbaar stellen en de rest tegen de halve contractprijs van 5 d per eenheid naar de Killingholme Works van de East Midlands Gas Board leveren om het daar ge produceerde gas te verrjjken of om het om te vormen voor leve ring via het normale distributie systeem van deze Board.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 7