PROVINCIAAL NIEUWS caballero Het geheim van de blauwe trein Zeeuwse sieraden uit 1894 KLEDERDRACHTENEXPOSITIE „HOU EN TROU" IN ARNHEM OPEN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 24 Maart 1967 Zws-Vlaanderen plantte bomen Terneuzen Zilveren jubileum bij de gemeentepolitie Raadsvergadering op 30 maart Axel Biervliet Breskens Hoek Oost^urg Schoondijke Sluis Vlissingen Het onderzoek naar de moord op pres. Kennedy BAAL PAPIER DOODT VROUW De boomfeestdag heeft deze week hier en daar heel wat leven digheid gebracht. In Zeeland wer den in 12 gemeenten in totaal 800 bomen geplant. Terneuzen stond aan de top. Niet minder dan 340 leerlingen (van wie 60 in Sluiskil) pootten 300 bomen. De jeugdnatuurwacht had de orga nisatie met het Staatsbosbeheer en de gemeentelijke diensten. Burgemeester Aschoff was de eerste, die na een toespraak een boom plantte. Dat gebeurde aan de Mr. Haarmanweg. In Sluiskil werd beplanting ge plaatst rond het sportveld. Daar hield wethouder D. Binnekamp een toespraak. Nadat de iepen, linden, wilgen en meidoorns, enz. waren geplant, gingen de jongelui met muziek voorop naar het Concert gebouw voor films en versnaperin gen. Daar vertelde de voorzitter R. Hol van de jeugdnatuurwacht dat de jongelui per klas een opstel of tekening mogen Inleveren, het geen bekroond kan worden met een excursie naar de Braakman. In Axel plantte men de gebrui kelijke ene boom in 't Axelse bos. Groede en Nieuwvliet deden het samen. Er werd een vijftal bomen geplant aan de Burg. Everaarslaan. Burgemeester Everaars was er zelf bij. In Sluis hield burgemeester P. F. van Hootegem een toespraak tot de 40 jongens en meisjes van de hoogste klassen, die in het uitbrei dingsplan met 5 iepenbomen en 18 prunessen de Gouverneurlaan een beurt gaven. In IJzendijke werd een 40-tal bomen geplant rond het sportveld. Burgemeester Flcq is voorzitter van de regionale com missie voor boomfeestdagen in Zeeland. Het is de bedoeling van de commissie volgend jaar in an dere gemeenten boomfeestdagen te organiseren, waarna de gemeenten de organisatie overnemen. Het was donderdag 23 maart 25 jaar geleden, dat de heer W. Schutte, hoofdagent bij het ge meentelijk politiekorps, het bur gerpak verwisselde voor het po- Utieuniform en hiermee de taak kreeg de orde te helpen hand haven, het verkeer te regelen en in voorkomende gevallen pro ces-verbaal op te maken. Donderdagmorgen werd hij in de raadszaal ter gelegenheid van dit jubileum in prijzende be woordingen toegesproken door burgemeester Aschoff; door in specteur-korpschef D. van Ooijen; door de adjudant E. Rus- schen en door de heer J. de Vis ser uit Sas van Gent als voor zitter van de afdeling Oost Zeeuws-Vlaanderen van de bond van chr. politieambtenaren. Adjudant Russchen bood de heer Schutte namens de politie- sportvereniging een kampeer- stoel aan. De heer De Visser voegde er een kampeertafel aan toe. Namens de collega's werd de jubilaris een barometer aan geboden. Voor mevr. S. Schutte—Diele man waren er de traditionele bloemen. In zijn woning ontving de ju bilaris in de loop van de dag vele familieleden, vrienden en ken nissen die hem met zijn 25-jarig dienstverband kwamen geluk wensen. De burgemeester van Terneu zen heeft de leden van de ge meenteraad in openbare verga dering bijeengeroepen tegen don derdag 30 maart te 19.30 uur. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten van behande ling: voorstel tot aankoop van gron den, benodigd voor uitvoering van de eerste fase van de ver lenging invalsweg zuid; idem tot het aangaan van een rechtsgeding inzake onteigening van het perceel Koedijk 34; idem tot het verstrekken van voorschotten op de exploitatie vergoedingen 1967 aan de bestu ren van de bijzondere kleuter scholen; idem tot het verstrekken van voorschotten op de vergoedingen 1967 aan de besturen van de bij zondere scholen voor g.l.o., v.g.l.o. en u.l.o.; idem tot het verstrekken van voorschotten op de vergoedingen 1967 wegens vakonderwijs aan de besturen van de bijzondere scho len voor g.l.o. en v.g.l.o.; idem tot het verstrekken van een voorschot op de vergoeding 1967 wegens vakonderwijs aan het bestuur van de chr. school voor u.l.o.; idem tot het verlenen van me dewerking ex artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Sint Willibrord- school ten behoeve van: a de invoering van een nieuwe methode voor het verkeers- onderwijs; b. de aanschaffing van leermid delen voor handwerken; c. de aanschaffing van leermid delen; idem tot vaststelling van een nieuwe wachtgeldverordening; idem tot wijziging van: a. de begroting 1967 van het grondbedrijf; b. de gemeente-begroting 1966; C. de gemeente-begroting 1967. Demping oostelijke kanaalarm De heer J. A. de Feijter, lid van de gemeenteraad, heeft de volgende vragen gesteld aan B. en W. van Terneuzen: 1. Hebben burgemeester en wet houders kennis genomen van 'n artikel in „Het Vrije Volk" van 15 maart J.L, waarin ge steld wordt dat de gemeente tot 31 maart a.s. de tijd heeft om terug te komen op het in dertijd door de gemeenteraad genomen besluit om de ka naalarm tussen de Heren gracht en de Rosegracht niet te dempen? 2. Zijn burgemeester en wet houders bereid op korte ter mijn contact op te nemen met de rijkswaterstaat, om de mo gelijkheid opnieuw te onder zoeken bedoelde kanaalarm te dempen, zodra deze voor de scheepvaart niet meer nodig is en deze plaats dan als par keerruimte te bestemmen? 3. Hoe denken burgemeester en wethouders in de nabije toe komst in de noodzakelijke parkeerruimte in of nabij de binnenstad met het belang rijkste handelscentrum in on ze gemeente te kunnen voor zien, als niet tot demping van deze kanaalarm wordt over gegaan? Watertoren geopend op de Paasdagen Het bestuur van de Terneu- zense vereniging voor vreemde lingenverkeer deelt ons mede dat op de le en 2e Paasdag de watertoren van 9 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur geopend zal zijn. Oriëntatierit Op maandag 2e Paasdag houdt de Zeeuws-Vlaamse Automobiel club haar eerste rit in 1967. De inschrijving heeft plaats om 14 uur in 't Keldertje, F. J. Haar manweg te Terneuzen. De rit is uitgezet door de binnenwegen van Oost Zeeuws-Vlaanderen en heeft 'n lengte van 60 km. Voor deze rit zijn door de „Z.V.A." mooie prijzen beschikbaar ge steld. Uitbreiding telefoon Terneuzen Deze week is de telefooncen trale Terneuzen met 500 num mers uitgebreid. In de afgelopen maanden zijn de telefoontoestellen reeds op het overgrote deel van de aan te slui ten adressen aangebracht, waar door de meeste gegadigden voor een telefoonaansluiting waar van vele geruime tijd op aanslui ting hebben moeten wachten meteen van deze uitbreiding kunnen profiteren. De nog niet voorbereide aansluitingen zullen in de komende weken snel vol gen. De capaciteit van deze cen trale, die thans 2700 nummers telt, is voorlopig toereikend om volledig aan de vraag naar aan sluitingen te voldoen. Om ook de behoefte op iets langere termijn te dekken zal waarschijnlijk reeds in 1968 op nieuw een uitbreiding van deze centrale volgen met nogmaals 400 nummers. Liberiaans schip op drift Tengevolge van de harde wind raakte donderdagmiddag het met fosfaat geladen ruim 10.000 ton nietende Liberiaanse motorschip „Oceania" op drift. Tegenover de Serlippenspolder liep het aan de grond. Het schip kwam op eigen kracht weer vlot. Het kostte heel wat moeite het schip weer op zijn plaats op de rede terug te brengen. De kranen en lichters die bij de „Oceania" gemeerd hadden ge legen, dobberden lange tijd op de onstuimige Schelde rond. Na heel wat gemanoeuvreer lag de „Ocea nia" weer afdoende geankerd en kon de lossing worden voortgezet. In de avonduren waren zowel de „Oceania" als de kranen weer hel der verlicht en was de lossing van de resterende lading in het boven- schip volop aan de gang. Concert door 't Salomonson-kwartet Nadat het Salomonson-kwar tet, bestaande uit Chavona Sa- lomonson, le viool; Frans Hen- geveld, 2e viool; Joost de Jong, altviool en Kees Melief, cello, reeds dinsdag in het gemeente huis te Oostburg was opgetre den, volgde gisteravond 't con cert in het Petrus Hondiusly- ceum alhier. Er werden werken uitgevoerd van J. Haydn, W. A. Mozart en Dvorak. De leden van de Z.V.U. en verdere belangstellenden wa ren in redelijken getale opgeko men en beloonden de musici met een welverdiend hartelijk applans. Beiaardconcert Op zaterdag 25 maart is de heer P. C. Brakman van 15 tot 16 uur weer aan de beurt voor het wekelijkse beiaardconcert. Het programma luidt: 1. Prelude 2. Chaconne G. F. Handel 3. Menuett L. van Beethoven 4. Suite L. 't Hart 5. Passieliederen: a. Ik wil me gaan vertroosten b. Kruislied c. Lam Gods d. O Hoofd bedekt 6. Paasliederen: a. Daar juicht een toon b. Natuur herrijst. Geslaagd Bij de te Hulst afgenomen type-examens slaagden de vol gende leerlingen van de chr. school voor u.l.o. te Axel: de dames L. P. Dieleman, T. G. A. v. Doeselaar, G. Howell, M. Brug ge, M. S. Dieleman, J. de Kun- der en I. Verduijn, allen te Axel en M, v. Doorn en W. Buijze, beiden te Zaamslag, benevens de heer G. v. d. Berg te Sluiskil, Met auto in de sloot Op de provinciale weg IJzen dijke—-Philippine is de heer H. H. uit Philippine de macht over het stuur van zijn personenauto kwijtgeraakt. Na enige bermpaaltjes te heb ben geraakt en tegen een boom te zijn gebotst, belandde hij in een sloot. De bestuurder werd zwaar gewond naar het zieken huis te Sluiskil overgebracht, na dat dokter Lievens uit IJzendijke eerste hulp had verleend. De auto werd totaal vernield. Aanvoer vismijn Aan de gemeentelijke vismijn te Breskens zijn in de week van 12 tot en met 18 maar aange voerd: 1867 kg exportgarnalen; 811 kg bot; 1550 kg schar; 4220 kg schol; 9814 kg tong; 7192 kg kabeljauw; 167 kg tarbot; 128 kg griet; 2 kg rog; 933 kg wijting; 11 kg herder; 2 kg zalm; 5 kg kommeraal; 431 kg onverkochte bot. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Hoek komt op vrijdag 31 maart des namiddags 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. In behande ling komen de volgende agenda punten: Voorstel tot het verlenen van een bijdrage ad 50 voor „Gros- seto"; bespreking subsidie Terneu- zense muziekschool; verzoek van het gemeentebe stuur van Breskens om adhaesie te betuigen aan een door hen ge richt adres aan de minister van binnenlandse zaken en gedepu teerde staten van Zeeland inza ke procentuele loonsverhogin gen; beëdiging van de heer C. Ber nard. Voorlichting mammoetwet In het gebouw van de katho lieke kring te Oostburg werd een voorlichtingsavond over de mammoetwet georganiseerd door de vereniging van B. S. en O. in West Zeeuws-Vlaanderen. Hiertoe waren naast de ge meentebesturen uitgenodigd de hoofden van de verschillende in richtingen voor onderwijs in de streek die in de toekomst op de een of andere wijze met deze wet te maken krijgen. Vooral met het oog op de toekomst van het middelbaar onderwijs in Oostburg was deze instructieve bijeenkomst van groot belang. Na een openingswoord van bur gemeester Hoftijzer uit Schoon- dijke sprak de heer J. P. L. Brants, inspecteur van het mid delbaar onderwijs, over deze in gewikkelde materie. Hij ging hierbij uit van de gedachte dat ons middelbaar onderwijs nodig aan vernieuwing toe is. Er dreigt een teveel aan leerstof te ont staan en bovendien is er behoef te aan meer differentiatie in ons voortgezet onderwijs. Met name de vermindering van het aantal examenvakken, de instelling van een brugklas en de wetteliike mogelijkheid tot het inrichten van scholengemeenschappen ope nen grote perspectieven voor de opgroeiende jeugd. Als straks ook hier tot invoering van deze wet moet worden overgegaan, dan zag hij voor de h.b.s. niet zoveel moeilijkheden als voor het lyceum, omdat hieraan ver bonden is een gemeentelijke gymnasiale afdeling. Vooral dit laatste zal moeten worden opge lost, omdat het gymnasium nieu we stijl nu eenmaal een bepaal de bezetting vraagt. De scholen gemeenschap zal hierin kunnen voorzien. Men moet bij de hervorming uitgaan van de gedachte dat de belangen van de leerling voor op dienen te staan. Van de do centen zal de nieuwe wet grote inspanning vragen. Inbraak In de buurtschap Steenovens in de gemeente Schoondijke is in een zomerwoning, toebehorende HERDENKING IN VLISSINGEN VLISSINGEN: Op de plaats waar op 1 november 1944 een geallieer de commando-eenheid vanuit zee op de kust van Walcheren landde, is woensdag het feit her dacht dat het Nederlandse korps commandotroepen 25 jaar be staat. Rond het commando-mo nument aan de oever van de Westerschelde verzamelden zich vele leden van J^et korps, alsmede tal van oud-stAj'ders en nabe staanden. Op de foto legde de echtgenote van de commandant mevr. Van WoerdenCromme- lin en kinderen van officieren een krans bij het monument. aan de heer De M. uit Amster dam, ingebroken. De beheerder V. uit Oostburg constateerde dit. Er worden ver schillende voorwerpen vermist. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van de dader(s). De technische recherche uit Den Haag en de rijkspolitie uit Schoondijke hebben de zaak in onderzoek. Speeltuin open Met ingang van zaterdag vóór Pasen zal de speeltuin „Den groten Of" weer voor het pu bliek toegankelijk zijn. De heer P. Meertens is evenals vorig jaar met het toezicht belast. De laat ste weken werd er wel van de speeltuin gebruik gemaakt, maar nu kan men alleen nog maar te recht tegen betaling van de ver eiste entrees. Schip voer tegen ponton Woensdagnacht heeft het Duit se motorschip „Hainig" (1494 b.r.t.) toen het in de Vlissingse haven wilde gaan bunkeren, voor enige duizenden guldens schade aangericht door met vol le kracht tegen de ponton op te varen, waaraan het schip moest meren. De ponton kreeg een scheur van een meter bij 60 cm en is voor driekwart gezonken. De installatie, waarmede de pon ton aan de kade is bevestigd, werd geheel ontzet. De „Hainig" kreeg een scheur boven de waterlijn en is ter re paratie naar Antwerpen ver trokken. De aanvaring gebeurde nadat het sein om achteruit te varen, dat door de Nederlandse loods de heer C. I. J. van der Schans, werd gegeven, in de machinekamer verkeerd was be grepen. Een tweede sein van de loods om sneller achteruit te va ren was voor de machinisten van het schip aanleiding om nog sneller vooruit te gaan, waardoor het schip met volle kracht tegen de ponton van de steenkolenhan delsvereniging voer. Officier van justitie Jim Garri son, die een onderzoek instelt naar de 'moord op president Kennedy, heeft gisteren een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de 29-jarige Gordon Novel, die geen gevolg heeft gegeven aan een dagvaarding om voor de tweede keer door een jury te worden verhoord. Garrison heeft inmiddels twee nieuwe inwoners van New Orleans gedagvaard om voor de jury te verschijnen. Het zijn Donald Dooty en Layton Martens, over wie ver der geen bijzonderheden zijn be kendgemaakt. Mevrouw R. W. E. FischerCats, presidente van het comité tot verzameling van Nederlandse volksklederdrachten, heeft gisteren in het openluchtmuseum te Arnhem de nieuwe kleder drachtenexpositie „Hou en Trou" geopend. De onderwernen van deze tentoonstelling staan ten dele in verband met feestelijke ge beurtenissen rondom het koninklijk huis, terwijl de overige zijn gebaseerd op het thema religie, familie en traditie. Een prominente plaats kreeg het door prinses Beatrix voor de duur van de tentoonstelling in bruikleen afgestane bruidstoilet, dat zij op 10 maart 1966 droeg. De relatie met het koninklijk huis wordt daarnaast getoond in enkele dêtailvitrines. In één ervan bevindt zich een miniatuurweergave van koningin Juliana in Axels kostuum, door haar als jonge kroonprinses ge dragen. In de andere een miniatuurweergave van koningin Wilhelmina als dertienjarige in Fries kostuum. Een duidelijke verbinding tus sen „Oranje" en „platteland" is ook te zien in eenyirietal opstel lingen, o.a. „Middelburg, 21 augustus 1894", waarin enkele jon gelui zijn'weergegeven zoals zii in streekdraci t op die dag wer den voorgesteld aan koningin Wilhelmina, toen veertien jaar, en de koningin-regentes ter gelegenheid van een bezoek aan Zee land. De bij die gelegenheid aan koningin Wilhelmina aangeboden Zeeuwse sieraden zijn voor deze expositie door koningin Juliana in bruikleen afgestaan. Een 27-jarige gehuwde vrouw uit Stein (L.) is gisteren om het leven gekomen, toen zij op de Heerderweg te Maastricht werd ge troffen door een 200 kilogram we gende baal papier die van een Bel gische vrachtautocombinatie viel. Het slachtoffer, mevr. H. op de Campvan Kleef, overleed op weg naar het ziekenhuis. De chauffeur van de vrachtauto merkte niets van het ongeluk en reed door, totdat een tegenligger hem waarschuwde. Er waren toen reeds vier balen van de wagen ge vallen. Ambtenaren van de arbeids inspectie te Maastricht stellen een onderzoek in naar de wijze waar op de vrachtauto was beladen. De combinatie, eigendom van een fir ma in Merksem, werd in beslag genomen. HEROINE IN BESLAG GENOMEN Dinsdag is op het Parijse vlieg veld Orly zes kilo heroine in be slag genomen, die verstopt was in wetenschappelijke instrumen ten. In verband daarmee zijn woensdag vijf Fransen aange houden, onder wie twee direc teuren van bedrijven. De heroine was bestemd voor New York. Ook in New York is een arres tatie verricht en zijn vijf kg he roine in beslag genomen. De ge arresteerde is directeur van een handelsonderneming. (ADVERTENTIE) anders dan andere W JW '■"«.W DOOR AGATHA CHRISTIE 65) (Slot) HOOFDSTUK XXXIV Aan zee Met de mimosa was het bijna gedaan. De geur daarvan in de lucht werd bijna hinderlijk. Rondom de villa van lady Tam- plin stonden rose geraniums en massa's anjelieren zonden van beneden hun zoete, zware geur omhoog. De Middellandse Zee was blauwer dan ooit. Poirot zat op het terras met Lenox. Hij had haar juist het hele verhaal ver teld dat hij twee dagen te voren aan mr. Van Aldin had gedaan. Lenox had met aandacht naar hem geluisterd, met gefronste wenkbrauwen. Toen hij zweeg vroeg ze een voudig: „En Derek?" „Werd gisteren vrijgelaten". „En waar is hij heengegaan?" „Naar St. Mary Mead". Beiden zwegen even. „Ik heb me in Katherine ver gist", zei Lenox, „Ik dacht dat ze niets om hem gaf". „Ze is zeer gereserveerd. Ze vertrouwt niemand". „Ze had mij kunnen vertrou wen", zei Lenox met een tikje bitterheid. „Ja", zei Poirot, „ze had u kunnen vertrouwen. Maar Ka therine heeft een groot deel van haar leven doorgebracht met toeluisteren, en zij die veel heb ben geluisterd vinden het niet gemakkelijk te spreken. Zij hou den hun zorgen en hun vreugden voor zich alleen en spreken er met niemand over". „Ik ben dwaas geweest", zei Lenox. „Ik dacht dat ze werke lijk van Knighton hield. Ik had beter moeten weten. Ik denk dat ik het dafcht, omdat.wel, om dat ik het hoopte". Poirot nam haar hand en druk te die bemoedigend. „Moed hou den, mademoiselle", zei hij vrien delijk. „Och", zei ze berustend, „het zou toch niets geworden zijn. Ik ben te jong voor Derek; hij is als een kind dat nooit ouder wordt. Hij moet iemand hebben met iets madonna-achtigs". Het was lang stil; toen wendde Lenox zich snel en impulsief tot Poirot: „Maar ik hèb toch gehol pen, mr. Poirot, ik hèb in ieder geval geholpen". „Ja, mademoiselle, u was het die het eerst een schemering van de waarheid liet doorbreken, toen u zei dat de moordenaar in het geheel niet in de trein had behoeven te zitten. Daarvóór had ik niet kunnen begrijpen hoe de moord zich zou kunnen hebben toegedragen". Lenox haalde diep adem. „Ik ben blij", zei ze, „het is in ieder geval iets". Uit de verte kwam de gil van een stoomfluit. „Dat is die akelige blauwe trein", sprak Lenox. „Treinen zijn onbarmhartige dingen, vindt u niet, mr. Poirot? Mensen wor den erin Vermoord en sterven, doch zij snellen gewoon verder. Ik praat onzin; maar u weet wel wat ik bedoel". „Ja, ja, dat weet ik. Het leven is als een trein, mademoiselle. Het gaat maar door. En het is goed dat het zo is". „Waarom?" „Omdat de trein tenslotte aan het eind van de reis komt, en daarover bestaat een spreek woord in uw taal, mademoiselle". „Journeys end in lovers mee ting", lachte Lenox. „Dat wordt aan mij niet bewaarheid". „Ja, ja, het js waar. U is jong, jonger dan u zelf weet. Vertrouw op de trein mademoiselle, want het is lé bon Dieu die hem be stuurt". Weer kwam uit de verte het gefluit vaii de trein. „Vertrouw op de trein, made moiselle", mompelde Poirot nog maals. „En vertrouw op Hercule Poirot. Hij weet alles". EINDE. CONSTANTE KWALITEIT --25 STUKS f 1.50 NA HET REFERENDUM IN FRANS SOMALILAND De regering van Somalia wil geen van de naar schatting 4000 geïnterneerde Somali's uit Frans Somaliland toelaten. Twee vracht auto's met ongeveer 50 geïnter neerden werden bij de grenspost Lojada teruggestuurd. Volgens een functionaris van het ministerie van binnenlandse zaken van Somalia hebben de Franse autoriteiten vóór het refe rendum over de toekomst van Frans Somaliland al omstreeks 60000 Somali's uitgewezen, omdat de meerderheid onder deze bevol kingsgroep voorstander is van on afhankelijkheid voor Frans Soma liland. De Fransen stellen dat velen uit Somalia naar Frans Somaliland waren gekomen om de uitslag van de volksstemming te beïnvloeden. Het resultaat van het referendum is dat circa 60 procent van de kie zers zich uitsprak voor handhaving van een band met Frankrijk. Sinds het referendum zijn systematisch Somali's die niet over de vereiste papieren beschikken, in een kamp bij Djiboeti ondergebracht met de bedoeling hen naar Somalia uit te wijzen. Dit land beschuldigt de Fransen ervan dat zij de identi teitspapieren van de betrokken So mali's hebben verscheurd teneinde hen te kunnen aanhouden. Verdachten bomaanslag Van Heutzmonument naar rechter-commissaris De Amsterdamse officier van justitie, mr. J. E. Vriesema, zal de 20-jarige student A. J. M.' en de 25-jarige provo J. J. G. B. doorzen den naar de rechtercommissaris. Beiden hebben zoals al eerder ge meld bekend de bomaanslag op het Van Heutszmonument te heb ben gepleegd. Mr. Vriesema zal naast de In stelling van een gerechtelijk voor onderzoek ook van de rechter commissaris vorderen het afgeven van een bevel tot bewaring tegen de twee verdachten, dat zes dagen van kracht is. Het kan een keer met eenzelfde termijn worden ver lengd. In dit gerechtelijk voor onderzoek zullen ook worden be trokken de eerder gearresteerde zes provo's. Vijf hunner, die vorige week werden aangehouden, ont kennen iets met de aanslag te ma ken te hebben. De zesde moet daarover nog worden gehoord. De officier noemde de aanhou ding van M. en B. die hi j als de hoofdfiguren in deze zaak be schouwt een succes voor de po litie. Het onderzoek in deze specta culaire zaak is nog niet afgeslo- teh. Er moet nog gezocht worden naar de eventuele verstrekkers van de middelen die voor de aanslag zijn gebruikt. i

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2