PROVINCIAAL NIEUWS BREDA BIER GRATIS L Het geheim van de blauwe trein KERKDIENSTEN daar blijf je fit bij Pagina 2 Terneuzen Axel Middelburg SAS VAN GENT Vlissingen De vreemde troepen fn West-Duitsland De lawines in Zwitserland sleutelhangers met alle bekende automerken Tijdelijk!, Vraag uw leverancier Noord-Afrika door cholera bedreigd DE VRIJE ZEEUW Donderdak 23 Maart-1907 (ADVERTENTIE! Benoeming Voor het tijdvak van 1 januari 1967 tot en met 18 juli 1967 is be noemd tot leraar in tijdelijke dienst aan de afdelingen rijks h.b.s.; m.m.s. en h.a.v.o. van bet Petrus Hundius-lyceum te Ter- neuzen de heer drs. J. Wink. Doctoraal examen Aan de economische hoge school te.Rotterdam slaagde deze week voor het doctoraal examen economische wetenschappen de heer Ph, J. Maat te Terneuzen. Geslaagd Aan de opleidingsschool voor christelijk kleuteronderwijs te Middelburg slaagden voor het diploma chr. kleuteronderwijs eerste gedeelte de dames J. de Feijter. M, Sierevelt, A. de Putter en C. Verschelling, allen te Ter neuzen. Nieuwe herentextielzaak in de Noordstraat Al mag de uitbreiding van onze Stad zich naarstig voortzetten in zuidelijke richting, het „hart" van Terneuzen, de Noordstraat, vernieuwt en verjongt zich Steeds en blijft zo het smalle en pittoreske winkelcentrum waar jong en oud steeds terugkomt en dat geen vreemdeling over kan slaan. Gisteren werd er in het „ver lengde" van de Noordstraat een nieuwe herentextielzaak geopend door de heer J. M. Smolenaers, die in een geheel vernieuwd pand met een oppervlakte van onge veer 60 vierkante meter een groot assortiment artikelen aan biedt, in velerlei tinten en prijzen. Hij doet dit op een aantrekkelijke wijze met een grote etalage, ter wijl van binnen overzichtelijke vakken zijn aangebracht. Er was een verheugende belangstelling voor de jonge ondernemer, met veel gelukwensen, bloemen en de eerste aanloop van zorgzame echtgenotes die vóór Pasen hun mannen ter zijde wilden staan met de uitbreiding of vernieu wing hunner garderobe. Huisvrouwen vierden lenteavond Maandagavond vierde de af deling Terneuzen van de Nederl. vereniging van huisvrouwen haar lenteavond. Het pas opgerichte kinderkoortje onder leiding van mevr. Rouffsde Blok opende de avond. Allen genoten van de heldere kinderstemmetjes. Enige dames van de vereni ging brachten het toneelstuk „Een vrijer op het dak", dat ver der de gehele avond vulde. De aanwezigen leefden het spel vol spanning mee. Begrijpelijkerwijs was deze avond „door leden voor leden" iets bijzonders. In de pauze brachten „Les gar- Sons rouges" enige nummers ten gehore. Met een woord van welge meende dank overhandigde de presidente, mevr. Vermeulen Maarse, alle speelsters 'n bloem pje. Een fontein in de Zwanenvijver Woensdagmorgen was bij de (wanen vijver aan de Axelse- rtraat te zien dat er iets bijzon ders op til was. Er werd een loopbruggetje aangelegd naar bet midden van de vijver. Het {bleek dat er twee fonteinen wer den aangebracht om proef te draaien voor het college van B. en W. Het college was 's middags om dxie uur ter plaatse om zich te beraden op welke van de twee fonteinen de keus zou vallen. Bij de demonstratie bleek de Éweede fontein, die het water boog opspoot tot 8 9 meter, het beste te voldoen. B. en W. waren dan ook van «nening dat aan deze fontein de voorkeur moest worden gege ven. De fontein spuit negen stra len omhoog uit buizen waarvan er acht staan met een diameter van 25 mm in een cirkel om een fcuis in het midden met een dia meter van 60 mm. Het ligt in de bedoeling de werkende fontein in de avond- ueren te verlichten. Woensdag werd er „proefgedraaid". Het was een mooi gezicht en er be stond veel belangstelling voor. Men verwacht dat de fontein binnen een maand klaar zal zijn voor gebruik. „Pro Rege" gerestaureerd Woensdagavond werd een aan tal genodigden in de gelegenheid gesteld het gerestaureerde inte rieur van „Pro Rege", het jeugd- gebouw van de gereformeerde gemeente, in ogenschouw te ne men. Het gebouw dat dringend aan een opknapbeurt toe was, zullen de geregelde bezoekers nauwelijks meer herkennen. Beneden zijn de hobbykamer en de kleine vergaderzaal keu rig in orde gebracht. De toneel zaal op de daaropvolgende ver dieping waar 200 zitplaatsen zijn, en de keuken zien er al even keurig uit. Op de 2e ver dieping zijn ook de kerkeraads- zaal en de kindercrèche, waar kleine kinderen kunnen worden ondergebracht als de ouders sa men naar de kerk willen, even eens in het nieuw gestoken. Alles ziet er kraakhelder uit en voor de bezoekers zal het voortaan een genot zijn in het gebouw te vertoeven. Belangstellenden kunnen a.s. dinsdagavond („derde" Paas dag) nog een kijkje gaan nemen. Districtsvergadering P. v. d. A. In de gisteren in lunchroom Van Assche gehouden districtsvergade ring Oost Zeeuws-Vlaanderen van de P.v.d.A. heeft de heer drs H. M. Heikoop een uitvoerige uiteenzet ting gegeven over de mammoet wet. Deze vergaderingen welke elders in Zeeland eveneens zullen worden gehouden, hebben ten doel allen die op enigerlei wijze met deze wet zullen worden geconfronteerd als raadslid of als leerkracht, een in zicht te geven welke als handlei ding zal kunnen dienen bij voorko mende gelegenheden. Naar aanieiding van de inleiding v-'s'er disfus^ie, die menige opheldering bracht over de problemen van de in sep tember 1968 in werking tredende wet. Schooluitvoering van de landbouwhuishoudschool Het Molenkwartier Dinsdagavond was de grote zaal van „Het Centrum" geheel gevuld bij de schooluitvoering van de landbouwhuishoudschool „Het Molenkwartier". In haar openingswoord heette de direktrice, mej. De Buck, al len welkom, in het bijzonder de gemeentesecretaris de heer P. G. van den Bosse; de dames van de commissie van toezicht en de hoofden van diverse scholen. Een welbespraakte lentekonin gin kondigde de programmanum mers telkens aan. Het program ma bestond uit verschillende stukjes die de leerlingen zelf hadden gemaakt naar eigen fan tasie en die op een leuke manier ten tonele werden gebracht. Dat ook aan de lichamelijke ontwikkeling op de school aan dacht wordt besteed, bleek uit de oefeningen die op de bok werden uitgevoerd en uit de rhytmische dansen die werden vertoond. Veel succes oogstten de leerlingen ook met de mode show van zelf vervaardigde kle ding. Zelfs de meisjes uit de eerste klas bleken reeds goed met garen en naald overweg te kunnen. Alles bij elkaar was het voor de aanwezigen een genotvolle avond. De leerkrachten hebben weer laten zien dat men bij het landbouwhuishoudonderwijs weet hoe het moet. De voorzijde van het podium was prachtig versierd met zelf vervaardigde bloemstukjes. Paasbij eenkomst in ,,'t Trefpunt" In het dienstencentrum voor bejaardenzorg ,,'t Trefpunt" vier den woensdagmiddag de bejaar den het Paasfeest. Ds. A. Kuy- per, die deze Paasbij eenkomst leidde, verzorgde samen met juf frouw Joziasse de meditatie. Voorts zong een koortje uit de zangvereniging „Asaf' paaslie- deren. Ds. Kuyper besloot de druk bezochte middag met dankge bed. Het overlegorgaan zeehavens Zuidwest-N ederland In de dinsdagmiddag gehouden constituerende vergadering van het overlegorgaan zeehavens Zuidwest-Nederland, waarin zo als bekend participeren de pro vincies Zeeland, Zuid-Holland en Noord-Brabant; de gemeente Rotterdam, de Rijnmond en het departement van verkeer en wa terstaat, werden van Zeeuwse zijde in het' algemeen bestuur aangewezen de heren: mr. J. van Aartsen, tevens voorzitter; jhr. mr. T. A. J. W. Schorer en J. M. A. C. van Dongen, leden van gedeputeerde staten; J. C. Aschoff, burgemeester van Ter neuzen en mr. B. Kolff, burge meester van Vlissingen. Geruchten omtrent ontslagen bij C.H.V. tegengesproken De sedert enige dagen vooral te Sas van Gent circulerende be richten dat aan verscheidene werknemers van de Coöperatie ve Handelsvereniging van de N.C.B. ontslag zou zijn aange zegd, werden gisteren door de directeur van de vier in Zeeuws- Vlaanderen gevestigde kantoren (Hulst, Kloosterzande, IJzendij- ke en Sas van Gent), de heer Van Hijfte tegenover de dis trictsbestuurder van „St. Willi- brord", de heer C. Schoof te Terneuzen, tegengesproken. De districtsbestuurder had de di recteur om een onderhoud ver zocht naar aanleiding van de lopende geruuchten. De heer Van Hijfte heeft me degedeeld dat er plannen tot re organisatie bestaan, maar dat tot nu toe nog aan niemand ontslag werd aangezegd. De directeur zei daarbij wèl dat enkele werk nemers het advies hadden gekre gen om elders werk te aanvaar den, indien zij dit zouden kun nen krijgen. Hij heeft ook toe gezegd dat met de vakbonden overleg zal worden gepleegd, zo dra er van ontslag sprake zal «ijn. Schieting van „De Kring" Bij de schieting van de schut tersvereniging „De Kring" be haalde A. v. d. Bossche de hoog vogel, L. Vlasveld nam een zij- vogel, een kalle en 5 kleine vo gels voor zijn rekening. R. Krieckaert had genoeg aan een zij vogel en 3 kleine vogels. Voor zitter Lammens, E. Martens en A. Schatteman hadden elk drie kleine vogels afgeschoten. A. Renique sr. schoot een kalle en een kleine vogel en L. de Maay- er en A. Renique hadden elk een kleine vogel geschoten. Bromfietser onder auto Toen C. N. uit Sas van Gent met zijn volkswagen geen voor rang verleende aan de bromfiet ser A. C„ eveneens uit Sas van Gent, ontstond er op de hoek van de Stationstraat, waaruit de volkswagen kwam gereden, een botsing. De klap en de ravage schenen erger dan dat ze in wer kelijkheid waren, want het bleef uiteindelijk beperkt tot mate riële schade. Personenwagen contra Z. V. T. M.-bus Toen de personenwagen, be stuurd door G. van H. uit Won- delgem, die de Eilandstraat on der de gemeente Strodorpe wil de inrijden, geen voorrang ver leende aan de van deze weg ko mende auto's, kwam hij in bot sing met een bus van de Z. V. T. M. bestuurd door J. N. uit Axel. Ook hier bleef de schade beperkt tot materiële schade. Paasschieting Zaterdagavond begint de we kelijkse schieting van de vereni ging „De Kring" om half zeven. Men kan dan een schot doen om een behoorlijk aantal eieren te verzamelen. In den „Rooien Oedt" begint echter om half negen een inter nationale wedstrijd tegen een ploeg schutters, zowel dames als heren, die deelnemen aan de wijnschieting. Feestvergadermg K.O.T. In café „De Oude Brug" waren onder meer B. en W. van Sas van Gent ook gekomen om de dertig jaar bestaande biljartver eniging K.O.T. te feliciteren. Dit was tijdens de receptie die vóór de jaarlijkse teerdag werd ge houden. Tijdens deze feestavond werden drie leden, te weten J. Maas, G. Begijn en R. Claeys- sens wegens hun langdurig lid maatschap in de bloemetjes ge zet. Een diner en 'n dansje zorg den voor de rest. Het werd al met al een onvergetelijke avond. Kinderlijkje op strand gevonden Verpakt in een plastic zak en een krant is zaterdagmorgen op het strand voor de Boulevard Banckert in Vlissingen het lijkje van een pasgeboren jongetje ge vonden.- Naar de gemeentepolitie meedeelde, is het aannemelijk, dat het kindje na juli 1966 is ge boren. In verband met het on derzoek dat de politie instelt, is er reeds sectie verricht. Overi gens zal het onderzoek zeer moeilijk worden, daar het kind je gemakkelijk van een buiten lands schip in volle zee in het water kan zijn geworpen. Korps commandotroepen 25 jaar Gisteren was het precies 25 jaar geleden, dat het korps com mandotroepen werd opgericht. Daarom is er bij het landings monument in Vlissingen een plechtigheid gehouden ter her denking van de gesneuvelde commando's. De herdenking begon met een toespraak en een gebed van aal moezenier J. van de Vrande en ds. T. van der Hauw. Deze laat ste vertelde onder andere, dat het commandomonument, een brok stug graniet, de harde com- mando symboliseert, die wel hard moest zijn in een tijd waarin bruut geweld verheven was tot de hoogste deugd, willekeur tot wet en menselijkheid voor zwak heid gold. Onder het spelen van koraal- muziek door de kapel van de Limburgse jagers legden nabe staanden van bij de landing in november 1944 te Vlissingen ge sneuvelde commando's bloemen en kransen bij het monument. In zijn toespraak tot de aan wezigen herinnerde de comman dant van het korps commando troepen, luitenant-kolonel J. C. van Woerden, eraan, hoe het korps 25 jaar geleden in Enge land als „Nr. 2 Dutch troop" werd opgericht, waarna het na een zware training in de tweede wereldoorlog deelnam aan de strijd in Birma, aan de luchtlan dingsacties bij Arnhem, Nijme gen en Eindhoven en aan de be vrijding van Walcheren door de landingen bij Westkapelle en Vlissingen. Ook herinnerde luitenant-ko lonel Van Woerden aan de red dingsacties van de commando's in Zeeland tijdens de waters nood van februari 1.953. „Deze episoden hebben een hechte band gesmeed tussen de bewoners van Zeeland en het korps comman dotroepen. Ik hoop en verwacht, dat deze vriendschapsband ons ook in de toekomst zal blijven binden", aldus luitenant-kolonel Van Woerden. Zes koeien geëlektrocuteerd In de koeienstal van veehouder G. van Laar in Woudenberg zijn dinsdagnacht zes van de tien koeien om het leven gekomen, toen de stal onder stroom kwam te staan door een defect aan de nogal primitief (bovengronds) aangelegde elektrische installa ties. Het onderzoek naar dit on geluk is nog in vole gang. De Ver. Staten, Engeland en West-Duitsland hebben in begin sel overeenstemming bereikt over de kwestie van de kosten van de legering van de Britse troepen in West-Duitsland, zo is woensdag in welingelichte krin gen te Londen vernomen. De voorlopige regeling is dins dag in Washington getroffen bij het overleg tussen de drie landen. Er blijft nog een smalle kloof tussen de werkelijke leverings kosten voor de 59.000 Britse mi litairen en het totaal van de toe gezegde steun. Engeland zou dan ook volgens genoemde kringen genoodzaakt zijn enige militairen terug te trekken, maar dit zou niet vóór juli geschieden. Het ak koord betreft de leveringskosten in het Britse financiële jaar dat in april begint. De kosten bedra gen nu 949 miljoen gulden. Het aantal slachtoffers van la wines in de Zwitserse Alpen is woensdag tot negen gestegen. Er worden nog twee personen ver mist. De sneeuwval neemt af en daardoor ook de kans op nieuwe sneeuwstormen, maar in het be trokken gebied blijft voorzicb tigheid geboden. Onder de slachtoffers bevin den zich vijf Italiaanse arbeiders die zich in een berghut ten noor den van Andermatt bevonden toen deze door een lawine werd getroffen. Twee van hun col lega's hebben het ongeluk over leefd, zij-het dat één hunner er ernstig aan toe is. Bij Trun ten oosten van Andermatt verloren drie mensen het leven doordat een huis door een sneeuwstor- ting werd vernield. Tenslotte werd in een afgelegen gebied ten noorden van Andermatt het lijk van een herder gevonden. SNEEUWOVERLAST IN ZWITSERLAND EN OOSTENRIJK WASSEN, Zwitserland: Hoewel dinsdag de lente begonnen is, kampt men in grote delen van Zwitserland en Oostenrijk nog met hevige sneeuwoverlast. Op de joto zijn wegwerkers bezig de enorme sneeuwmassa's te verwij deren, die de weg naar de Gott- hardpas volkomen versperren. (ADVERTENTIE) DONDERDAG 23 MAART 1967 NED. HERV. KERK Aardenburg: 19.30 uur Ds. C. Balk, van Sluis. H. Avondmaal. VRIJDAG 24 MAART 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 19 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 19.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. H. Avondmaal. Hontenisse: 18.30 uur Ds. E. Gramsbergen. H. Avondmaal. Hulst: 20 uur Ds. E. Gramsbergen, van Hulst. H. Avondmaal. Philippine: 17 uur Ds. E. E. Stern. H. Avondmaal. Sas van Gent: 19.30 uur Ds. E. E. Stern. H. Avondmaal. Sluiskil: 19.30 uur Ds. H. J. Ruis. H. Avondmaal. Terneuzen: Geref. kerk: 9 uur Ds. J. Scholten. H. Avondmaal, Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman. H. Avondmaal; 19 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. H. Avondmaal Scheldeoord: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. H. Avondmaal. Zaamslag: 19 uur Ds. J. A. Poel man, van Terneuzen. GEREF. KERK Terneuzen: 19.30 uur Ds. W. H. Gispen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Zoutespui: 19 uur Ds. M. van Doo- ren, van Axel. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 19 uur Ds. P. Sneep. LEGER DES HEILS Terneuzen: 19.30 uur Goede Vrij dagsamenkomst. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Biervliet: 19.30 uur H. Avondmaal. Breskens: 19.30 uur Ds. L. Spaans. H. Avondmaal. Cadzand: 19.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. H. Avondmaal. Groede: 18.45 uur Ds. H. W. Door- nink. H. Avondmaal. Hoofdplaat: 19.30 Ds. H. J. Begeer. H. Avondmaal. Nieuwvliet: 20 uur Ds. H. W. Door- nink. H. Avondmaal. Oostburg: 20 uur Ds. T. A. C. van Drunen. H. Avondmaal. Schoondijke: 19.30 uur H. Avond maal. St. Anna ter Muiden: 18 uur Ds. C. Balk. H. Avondmaal. Sluis: 19.30 uur Ds. C. Balk. H. Avondmaal. Waterlandkerkje: 19 uur Ds. W. B. Bergsma. H. Avondmaal. IJzendijke: 19 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. H. Avondmaal. Zuidzande: 19 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg en mej. Da. H. B. de Neeling. H. Avond maal. Newyorkse gemeenteraad tegen „luchtig" geklede diensters De Newyorkse gemeenteraad heeft met 27 tegen 5 stemmer een verordening goedgekeurd, op grond waarvan bediening in café's en bars door serveersters in bloot bovenlijf verboden wordt op straffe van 30 dagen hechtenis en een boete van 50 dollar. Een lid van de raad vond ds verordening een inbreuk op ds burgerrechten. Onlangs werden aapklachten tegen bedoelde schaars geklede diensters door een rechtbank in New York niet ontvankelijk ver klaard, omdat de wet niet in ge vallen als de onderhavige voor ziet. DOOR AGATHA CHRISTIE 63) „Buitengewoon," zei Van Al- din. „Ja, het is vreemd. Men kan die dingen niet verklaren. O ja, en dan was er nog iets dat me dwars zat en dat ik niet kon ver klaren. Uw secretaris hinkt op vallend het resultaat van een wond die hij in de oorlog heeft opgelopen. Nu was de markies zeer beslist niet mank. Dat was een struikelblok. Maar Lenox Tamplin vertelde mij op zekere dag toevallig dat het hinken van Knighton een verrassing was ge weest voor de dokters die hem behandelden in het hospitaal van haar moeder. Dat wees op camou flage. Toen ik in Londen was, ging ik naar de bewuste dokter en hoorde van deze verschillende technische bijzonderheden die me in mijn overtuiging versterkten. Eergisteren noemde ik de naam van die dokter in het bijzijn van Knighton, De natuurlijke reactie zou geweest zijn dat hij gezegd had dat hij door hem behandeld was gedurende de oorlog, maar hij zei niets en dat kleine punt gaf me tenslotte de volkomen zekerheid dat mijn theorie juist was. Ik had enige moeite met m(jn onderzoek te Parijs, maar ik kreeg wat ik wenste het bewijs dat Ada Mason aankwam op de morgen na de dag van de mis daad en niet de avond te voren." Er heerste 'n lange stilte. Toen strekte de miljonair over de tafel heen de hand uit naar Poirot. „Ik vermoed dat u beseft wat dit voor mij betekent, mr. Poi rot," zei hij schor, „Ik zal u mor genochtend een cheque sturen, maar geen cheque ter wereld kan uitdrukking geven aan mijn dank voor wat u gedaan hebt. U bent knap. mr. Poirot, erg knap." Poirot stond o'p. Zijn borst zwol. „Ik ben slechts Hercule Poi rot," zei hij bescheiden, „maar zoals u zegt op mijn terrein ben ik een groot man zoals u op het uwe een groot man is. Ik ben ge lukkig en biii dat ik u van dienst heb kunnen zijn." In de hal van het hotel ont moette hij een vriend, de eer waardige heer Papopoulos, in gezelschap van zijn dochter Zia. „Ik meende dat u Nice had ver laten. monsieur Poirot," mom pelde de Griek terwijl hij de detec tive de hand schudde. „Zaken hebben me genood zaakt terug te keren, beste mon sieur Papopoulos." „Zaken?" „Ja, zaken. En over zaken ge sproken. ik hoop dat het met uw gezondheid beter gaat, beste vriend?" „Veel beter. We gaan zelfs mor gen terug naar Parijs." „Het doet me plezier zulk goed nieuws te horen. U hebt. naar ik hoop, de Griekse ex-minister niet geheel geruïneerd." „Ik?" „Ik heb gehoord dat u hem een zeer schone robijn hebt verkocht, die nu door mademoiselle Mirélle, de danseres, gedragen wordt." „Ja," mompelde Papopoulos, „ja. dat is zo." „Een robijn die veel lijkt op het beroemde „Vurige Hart"." „Er zijn punten van overeen komst, zeker," zei de Griek. „U hebt wonderbaarlijk veel verstand van juwelen, monsieur Papopoulos. Ik feliciteer u. Made moiselle Zia. het spijt me dat u zo spoedig naar Parijs teruggaat. Ik had gehoopt u nog meermalen te zien, nu mijn zaken afgedaan zijn." „Zou ik onbescheiden zijn als ik vroeg wat voor zaken dat waren?" „O. volstrekt niet. Ik heb juist de markies in de val weten te lokken." ,pe markies?" mompelde de Griek: „Wat komt me die naam bekend voor! Neen, ik herinner me hem toch niet." „Toch wel, wed ik. Ik spreek over een bekende misdadiger en juwelendief. Hij is zoëven gear resteerd wegens moord op de Engelse dame. madame Kette ring." „Werkelijk? Wat zijn die din gen toch interessant." Een beleefd afscheid volgde. Toen Poirot verdwenen was, wendde de heer Papopoulos zich tot zijn dochter. „Zia," sprak hij, „die man is 'n duivel!" „Ik mag hem graag." „Ik ook," gaf mijnheer Papo poulos toe. Maar een duivel is hij toch." (Slot volgt.) Cholera, de besmettelijke ziek te die zes jaar geleden vrijwel niet meer voorkwam, heeft zich sindsdien uit het verre oosten over 20 landen verspreid en be dreigt Noord-Afrika en landen in het oostelijke deel van de Middelandse Zee, zo heeft de ad- junct-directeur-generaal van de wereldgezondheidsorganisatie, dr. Antony Payne, in Genève verklaard. Vorig jaar zijn onge veer 40.000 mensen aan cholera overleden. Volgens dr. Payne behoeft slechts één procent van de geval len dodelijk te zijn, mits de mo derne behandelingsmethode goed wordt toegepast. Er waren ech ter landen die het uitbreken van de ziekte zoveel mogelijk ver borgen wilden houclen uit angst voor volgens dr. Payne vaak te straffe beperkende maatre gelen in de buurlanden, zoals dit vorig jaar ten aanzien van Irak zou zijn gebeurd. Uit vrees voor het bekend worden van cholera gevallen werden dan onvoldoen de bestrijdingsmaatregelen ge troffen, waardoor de ziekte zich verder kon verspreiden. Op bet ogenblik heerst cholera in Pevië en in het zuiden vim de Sowjet- Unie, aldus dr. Fajllte.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2