MAX VERGROOT ZIJN VOORSPRONG RKC-TERNEUZEN 2-1 Wielrennen Feijenoord verliest in Deventer AXEL-RWB 2-3 ZATERDAG VOETBAL Pagina 4 DE VRIJE ZÊEUV» A.Z.V.V— 'sGravenzande O-l Achtste finale Engelse voetbalbeker Straatterreur te Amsterdam Maandag 13/dinsdag 14 maart 1967 DOS—A1AX 0^4 41. Muller O1; 47. Groot O2; 69. Swart O3; 81. Swart O4. Toeschouwers: 20.500. Het ongelukkige doelpunt, dat Muller vier minuten vóór de rust na een defensiefout kon maken, heeft het verdere spelverloop van deze matige wedstrijd bepaald. kwam ADO niet verder dan een buitenspeldoelpunt van Heijnen. In de tweede speelperiode kon Sittardia zich aan de greep van de Hagenaars onttrekken. Er kwamen enige gevaarlijke uitval len van de Limburger, waarbij Mares en Cibenac alleen voor doelman Thie verschenen. Tel kens greep de Haagse doelman GO AHEAD— FEIJENOORD 1-0 Harry Bild (m.) probeert de De venter de fensie te doorbreken, maar dit wordt hem uitermate moeilijk gemaakt door Warnas (r.) en Greving (l.). Een en an der geschiedde onder het waak zaam oog van scheidsrechter v. d. Veer (geheel links). werden benut. De laatste minu ten waren weer voor MVV, maar Curcic redde .uitstekend bij in zetten van Hoenen en Bonfrère. WILLEM II—GVAV 0—2 19, Beuvink 01; 71. Bosschieter 0—2. Toeschouwers: 3.000. Willem II, dat het zonder Scho- bert en Vriens moest stellen en Senders had gepasseerd, kwam er niet aan te pas. De Groningers behoefden niet eens hun beste spel te etaleren. Het eerste doel punt ontstond, toen Straatman (debutapt) en Brooymans elkaar voor de voeten liepen. Beuvink profiteerde van dit misverstand en bracht de stand op 01. Na de rust kwam Willem II tot iets be- DOS was in de eerste helft met de harde wind in de rug niet min der dan Ajax, dat Pronk en Soetekouw op de reservebank had. De Amsterdammers kwamen niet tot groot voetbal. DOS was zelfs gevaarlijker en had pech, dat Achterberg, Plageman en Wery onzuiver schoten, waar door Bals met een aantal knappe reddingen de toestand meester kon blijven. In de Ajax-voor hoede kreeg Cruijff geen kans tegen debutant Van Oudenalder. Keizer, Nuninga en Swart had den evenmin veel bewegings vrijheid. Nadat Keizer was ver vangen door Pronk, kwam in de 41ste minuut het eerste doelpunt Na een combinatie tussen Cruijff en Swart kwam de bal bij het DOS-doel waar doelman Hooge- veen en Aarts elkaar verkeerd begrepen. Muller had weinig moeite raak te schieten. Na twee minuten in de tweede helft schoot Groot uit een voorzet van Pronk Ajax naar 20 en DOS is er daarna niet meer aan te pas gekomen. De Amsterdammers konden naar hartelust combine ren en dat Swart er nog twee doelpunten bijmaakte was geheel volgens de verhouding. GO AHEAD—FEIJENOORD 1—0 51. Haak (eigen doel) 10. Toeschouwers: 21.000. Feijenoord begon sterk, maar de verdediging van de Devente- naren gaf geen enkele kans weg. De uitvallen van de gastheren brachten zelfs meer gevaar met zich mee, omdat Ressel wel eens langs Veldhoen kwam. Ook Ade laar maakte het Jacobs, invaller voor de geschorste Israel, heel moeilijk. Het enige doelpunt viel direct na de rust. Ressel schoot uit een onmogelijke hoek de bal voor het Rotterdamse doel, waar Veenstra klaar stond om te sco ren. Via het uitgestoken been van Haak vloog de bal onbereikbaar voor Pieters Graafland in de uiterste hoek. Feijenoord legde het accent nog meer op de aanval en Bild was dicht bij de gelijk maker, toen een hard schot via de handen van Van Zoghei tegen de lat kwam. Hetzelfde over kwam de naar voren getrokken Somer aan de andere kant. On bereikbaar voor Pieters Graaf land sprong de bal via de lat weer het veld in. SPARTA—XERXES 2—0 35. Bosveld 10; 75. Madsen 20. Toeschouwers: 16.000. De Spartanen kregen in het be gin weinig kans, waarvoor Xer xes veel vrije schoppen en cor ners over had. Pas nu 35 minu ten zag Van Dijk zich gepas seerd, toen Bosveld een door de „muur" afgeslagen vrije trap in eens inschoot (10). Een verdiende voorsprong voor Sparta, die bijna verloren ging, toen Hanegem uit een vrije trap de onderkant van de lat trof. De bal stuitte op de doellijn en werd weggewerkt. Na de rust een aanvallend Xerxes, dat echter geen kans kreeg tegen de goed sluitende verdediging van Sparta. De gast heren kwamen zelfs op 20, toen Madsen met een afstandsschot doel trof. SITTARDIA—ADO 1—0 1. Cebinac 10. Toeschouwers: 6.000. Al in de eerste minuut maakte de Zuidslaviër Cibenac een doel punt, dat het enige zou blijken. Hij rondde een solo af met een effectvol schot, dat ADO-doel- man Thie te machtig was. ADO drong de thuisclub in de verde diging. Vooral in de eerste helft bevonden de Hagenaars zich voortdurend op de Sittardse speelhelft, maar tot aan de rust echter in. Tegen het einde werd de inzet feller en zowel Sittardia als ADO begingen tal van over tredingen. Na afloop bleek de ADO-er Maassen de nederlaag moeilijk te kunnen verwerken. Hij trapte grensrechter Simons tegen het been, waardoor deze een bloedende enkel opliep. PSV—FORTUNA '54 2—2 13. Golsteijn 0—1; 22. Pijs 11; Golsteijn 12; 59 Schrijvers 22. Toeschouwers: 6.000. Ondanks een overwicht (cor nerverhouding 151) heeft een zonder bezieling spelend PSV het tegen Fortuna niet verder kun nen brengen dan een moeizaam gelijkspel. De rappe en beweeg lijke Golsteijn bezorgde de Lim burgers voor de rust tot twee maal toe een voorsprong: eerst met een kopbal (01) en later door een fout van de PSV-verde- digers af te straffen (12). Na 22 minuten had Pijs met een goed gericht afstandsschot de balans in evenwicht gebracht (1—1) en in de 14e minuut van de tweede helft zorgde Schrijvers met een harde schuiver voor de eindstand (2-2). DWS—NAC 1—0 52. Van der Berg 10. Toeschouwers: 5.000. Met een aanvechtbaar doel punt heeft DWS de miniscore 1 0 tegen NAC kunnen bewerkstel ligen. De winst van de Amster dammers ontstond toen in de 52e minuut de naar rechts gezwenkte Rensenbrink een hoge voorzet gaf en doelman Bastiaanse en Van der Berg gelijktijdig naar de bal sprongen. Bastiaanse, die na rust de geblesseerde Van der Merwe verving, ving het leer op maar werd door Van der Berg achter de lijn gedrukt. Scheids rechter Tientjes was resoluut in zijn beslissing en stoorde zich niet aan de protesten van NAC. Dit was dan het hoogtepunt uit een matige voetbalstrijd, waarin de DWS-voorhoede vele kansen niet benutte. Vooral Waayen- burg, die de door een bloedver giftiging niet opgestelde Kruiver verving, miste enkele opgelegde kansen. Ook NAC kreeg kansen maar het aanvalsspel van de Bredanaars was even steriel als dat van de thuisclub. F.C. TWENTE—TELSTAR 1—0 29^Eppink 10. Toeschouwers: 5.000. F.C. Twente heeft op Telstar een kostbare zege behaald, de eerste op eigen terrein sedert vijf maanden. De oostelijke ploeg had in de eerste helft toen Telstar duidelijk het accent op de verde diging legde, een groot over wicht. Maar de Twentse voor hoede, waarin Samardzic ver vangen was door Heskamp, slaagde er niet in doelman Stuy te passeren. Die eer was wegge legd voor de debuterende half- speler Eppink, die uit een pass van De Vries het enige doelpunt voor zijn rekening nam. Na de pauze begrepen de Velsenaren dat er aangevallen moest worden. Vooral in het begin van de twee de helft kwam het doel van Mi- sic onder zwarte druk te staan, maar Van Egmond, Clement en André wisten niet van de kansen te profiteren. MVV—ELINKWIJK 1—1 41. Hoenen 10; 70. Teunissen 1—1. Toeschouwers: 7.500. De Maastrichtenaren misten de gebleseerde Toennaer, voor wie Herben speelde, die vorig jaar nog voor de eerste klasser Heer uitkwam. Herben dwong in de 24e minuut Körver tot een ris kante redding, toen door een foutje in de MVV-verdediging Elinkwijk bijna de leiding nam. Het duurde tot de 41e minuut, eer er gescoord werd. Hoenen kreeg een voorzet van Geurtsen en met een kopbal gaf hij MVV de leiding. In de tweede helft kwam Elinkwijk in de aanval en in de 70ste minuut werd dit over wicht beloond, toen Teunissen raak kopte. MVV raakte even uit balans en Elinkwijk kreeg nog een aantal kansen, die echter niet ter spel. Het kreeg zijn eerste scoringskans pas, toen Van Vlier den de doorgebroken Van Riel in het strafschopgebied ten val bracht en arbiter Dorpmans de thuisclub een penalty toewees. Brooymans schoot echter over. Drie minuten later werd de strijd beslist, toen Bosschieter uit een pass van Kooistra langs de mis tastende Van der Heyden kopte: 0—2. Bij GVAV ontbrak Ole Fritsen. De roodzwarten moesten de verre reis naar de oud-eerste klas ser in Waalwijk aanvaarden met drie invallers. Aan het spel was dat niet merkbaar want zij werden op prima wijze vervangen door Van der Staal, IJsebaert en Verhage, terwijl de jeugdige Han van der Hooft weer goed werk verrichtte in de achterhoede, waardoor Lau- ret als middenvoor kon opereren hetgeen de stootkracht van de aan val verhoogde. Keer op keer dook hij op in het doelgebied van kee per Van den Akker, die de minst gepasseerde doelman van deze 2e klasse is. s Te half drie floot scheidsrechter J. Bennaers voor de aftrap waarbij de roodzwarten gering voordeel hadden van de krachtige wind. On middellijk ging Terneuzen in de aanval. Steeds weer bracht men de ge routineerde achterhoede van RKC in verwarring, vooral door diepte- passes uit het middenveld. Vooral Lauret was actief, goed geassis teerd door de vleugels Wissel en IJsebaert. Tot de 20e minuut ble ven doelpunten uit. Toen werd Lauret op maat bediend door Wis sel. De R.K.C.-achterhoede was verslagen en ook de toesnellende keeper werd omspeeld waarna Lauret de bal in het lege doel kon tikken (01). Dit gaf de krachts verhouding in het veld goed weer en het gaf de ieugdige for natie van de roodzwarten het nodige zelfvertrouwen. Zo kwam de rust met een kleine voorsprong voor de roodzwarten. Langs de lijnen kon men beluiste ren dat de gastheren met een ge lijk spel dik tevreden zouden mo gen zijn. Dat het weer anders zou uitpakken, bleek in de 2e helft. Direct na de hervatting slaagden de gastheren er in 'n verdedigings foutje van de roodzwarten ter hoogte van de penaltystip af te straffen door middel van rechts binnen M. Passier die onhoudbaar inschoot. Dit was een tegenvaller, maar de gasten gingen door in een goed tempo en keer op keer wisten zij het spel te verplaatsen naar de helft van de tegenpartij waar Lau ret soms zwaar werd geattaqueerd. Zo werd hij 20 minuten vóór het einde, toen hij was doorgebroken, op unfaire wijze ten val gebracht, zodanig dat hij door de trainer moest worden „opgelapt". Een en ander kwam de stemming in het veld niet ten goede. Vooral de gastheren maakten zich in deze periode schuldig aan onnodige overtredingen. De druk op het doel van de roodzwarten werd zwaar der en resulteerde een kwartier vóór het einde in een doelpunt toen uit een vrije trap van links de bal met de krachtige wind precies op het hoofd van midvoor A. Duque- snoy werd geplaatst die het leer in de uiterste hoek deed belanden (21). Daarna moest keeper Roose al zijn registers opentrekken, het geen hem goed afging. Toch kwa men er ook nog gevaarlijke uit vallen van de roodzwarten, maar de geroutineerde R.K.C.-verdedi- ging wist scoren te beletten. Zo moesten de roodzwarten met een kleine nederlaag genoegen nemen. Er was echter ook winst voor de roodzwarten. Men heeft kun nen constateren dat de jeugdige spelers voldoende talent hebben om enkele „ouderen" te gaan ver vangen, hetgeen langzaamaan tijd wordt. Defensiefouten van Axel zagen een voorsprong teniet gedaan, waarna RWB beide punten zelfs cadeau kreeg. Vóór de rust speelde Axel met de sterke wind in de rug, maar men heeft hiervan niet veel profijt kun nen trekken. Wel was Axel 45 minuten lang in de aanval, maar er deden zich weinig gevaarlijke momenten voor. De wedstrijd.was reeds 32 mi- i nuten oud, voordat er iets gebeur- de dat gevaar opleverde. Verbunt kreeg een vrije trap te nemen die buiten bereik van de keeper werd ingekopt door Verstraeten. Een RWB-verdediger kopte de bal nog juist uit het doel. In de 40e minuut plaatste Ver straeten een omhaal maar nu wist de keeper ten koste van een cor ner te redden. Vijf minuten na de hervatting gaf Verstraeten met een afstands schot uit een pass van Lensen Axel de leiding (10). Hierna vlotte het beter bij de thuisclub en in de 17e minuut ver anderde Lensen een schot van Sheilds iets van richting en het was 20. Hiermee leek de tegen stand van RWB gebroken, maar toen in de 22e minuut Verbunt in het strafschopgebied hands maak te, leefden de Brabanders op. De strafschop werd door Huub Bruur- mijn in een. doelpunt omgezet. RWB rook een gelijk spel en 't kreeg wat meer zelfvertrouwen. In de 34e minuut profiteerde Han Bruurmijn van. een van de vela fouten in de Axelse verdediging en hij bracht de stand op 22. In de 34e minuut trof een hard schot de Axelse lat en in de 40e minuut was het weer Bruurmijn die gebruik maakte van een ver* dedigingsfout en RWB de leiding en de overwinning bezorgde. Hoek II—Sluis 0—2 Door dit succes heeft Sluis het eerste jaar van zijn bestaan af gesloten met het kampioenschap van de derde klasse F in de af deling Zeeland. Bij de rust was het 01 vóór Sluis. Nadat de Hoek-reserves twee opgelegde kansen onbenut hadden gelaten, deed Sluis het beter door de eindstand op 02 te brengen. V.V. Sluis zal nU promotie wedstrijden moeten spelen tegen de twee andere kampioenen voor één plaats in een hogere klasse. Direct na afloop bood het be stuur van Hoek bloemen aan. A.Z.V.V. heeft in de laatste mi nuut van deze wedstrijd de theore tische kans op behoud van het 2e klasseschap verspeeld. De bezoekers begonnen met de harde wind in de rug en het eerste half uur leidde dit tot tal van aan vallen, die echter niet gevaarlijk waren. Hierna kwam A.Z.V.V. er wat beter in, maar ook bij de thuis club liet de afwerking alles te wen sen over. In de 32e minuut trof een hard schot van Dijkhuis de paal van het A.Z.V.V.-doel. Een minuut na de hervatting loste Jopie Dieleman een hard schot precies onder de lat, maar de doelman kon de bal nog juist corner stompen. In de 20e minuut een fraaie solo van Jopie Dieleman. Het laatste struikelblok was weer de keeper. Vijf minuten later herhaalde zich dat. Vlak vóór tijd greep 's Graven- zande de zege. Het was L. de Vos die het enige doelpunt van de wed strijd scoorde. Tern. Boys—Sprang 3—2 De uitslag doet vermoeden dat de overwinning op het kantje af is geweest, maar dit is niet zo, al keken de Boys vlug tegen een 01 achterstand aan. De Boys waren sterker, maar De Kubber had geen geluk met zijn schoten, terwijl zijn medespelers dikwijls te lang wachtten met schieten. Wat de strafschop be treft vijf minuten voor het einde was scheidsrechter Verdaasdonk er wel een beetje naast door de verkeerde speler te straffen. De strijd was zeven minuten oud toen Meertens de bal ver keerd kopte. Rechtsbuiten Van Vugt was er als de kippen bij en gaf doelman Leunis geen kans (01). Het spel golfde op en neer maar er werd voor de rust niet meer gescoord. De thee had de Boys goed gedaan en reeds in de 7e minuut ondernam Simons een sprintje en de bord jes waren weer in evenwicht (1 1). Nu duurde het tot de 30e minuut eer de Boysaanhang kon juichen toen Maas scoorde (2 1). Dit was nauwelijks verstomd of De Kubber schoot nummer drie in de touwen. In de 40e mi nuut kende de scheidsrechter aan Sprang een strafschop toe, die De Rooij benutte (32.) Hoek—Yerseke 1—2 Hoek is er niet in geslaagd het vierde klasse-schap te behouden. Yerseke was ondanks vier inval lers duidelijk het sterkst. De krachtige wind en de maartse buien deden geen goed aan het spel. Yerseke dat het eerst van de sterke wind profiteerde, loste enkele gevaarlijke schoten. Eerst moest aoelman Pladdet al zijn krachten tonen voor een schot van Fontein dat hij over de lat werkte. In de 22e minuut viel het eerste doelpunt, toen een fikse hagelbui losbarstte. Midvoor De Wee ving een bal op, gaf vlug door naar invaller tiogensteeg die via de binnen kant van de paal scoorde (01). Doelman Pladdet kreeg voor de rust nog een gevaarlijk schot van Christiaanse te verwerken toen de bal door de wind in het doel dreigde te draaien, maar hij tik te de bal nog net tegen de lat. Na de thee had Hoek van de wind kunnen profiteren, maar het ontbrak aan de nodige vecht lust. In de 4e minuut kon spil Minnaar op de doellijn redding brengen bij een schot van Harms. Daarna was het woord weer aan Yerseke dat lange tijd heft in handen, namen in de 23e minuut het tweede doelpunt scoorde. Toen de Hoek-verdediging raai de en Hogensteeg doorbrak (0 2) nadat een scherpe corner van Meertens via de' lat over was ge gaan, wist Hoek de eer te redden door Romeijnsen. Na goed aan geven van Meertens (1—2). Met nog twee minuten te spelen kreeg Kramer een kans op de gelijkma ker, maar hij wachtte te lang. Deze nederlaag betekent de gradatie naar de afdeling Zee land, waar het moeite zal kosten om het verloren terrein terug te winnen. Jammer jfoor Ho.ek dat nu over zulk een mooi sportcomplex be schikt. HOEK—YERSEKE 1—2 Doelman Pladdet van Hoek slaat een aanval van Yerseke af. De uitslagen van de zaterdag ge speelde wedstrijden voor de achte finales van het toernooi om de En gelse F.A.-beker luiden: Birmingham CityArsenal 1 Norwich C.Sheffield Wedn. 13 SunderlandLeeds United 11 Nottingham Forest Swindon Town 00 Tottenham Hotspur Bristol City 20 Manchester CityIpswich 11 ChelseaSheffield United 20 EvertonLiverpool 10 Bekerhouder Everton zegevierde zaterdagavond over Liverpool met 10. Het 1 doelpunt werd in de 44ste minuut gescoord door Alan Ball, die verleden jaar van Black pool werd gekocht voor 110.000 pond sterling (1.100.000 gulden). Ruim honderdduizend fans vuur den hun helden in het Goodison- park-stadion rechtstreeks aan of via een op 't nabijgelegen Anfield- stadion het op een groot scherm geprojecteerde duel door middel van een gesloten televisiecircuit. Een stevige politiemacht was op de been om de enorme massa onder controle te houden. Het spelpeil kwam niet boven het gemiddelde uit, wat te wijten was aan de he vige wind, die tot orkaankracht was uitgegroeid. De twee treffers van bekerfavoriet Tottenham Hot spur dat met 2—0 -iwon van de tweede divisieclüb iBristol City, werden gescoord door Jimmy Greaves. Animo II— Luctor 1—2 Zaterdag kwam Luctor weer in het veld, nadat de competitie eind november vroegtijdig de winterperiode was ingegaan. Onder slechte weersomstandig heden, een harde wind die schuin over het veld woei en regen en hagel wisten de Terneuzenaars een krappe overwinning te be halen in een matige wedstrijd, waarin Luctor het geluk niet aan zijn zijde had. In de beginfase had Luctor een licht veldoverwicht. Animo wist niet de nodige stootkracht op te brengen, maar scoorde toch na ca. 5 minuten door een ver schot met de Wind mee. De gasten gin gen door en Piet Geene bracht de stand weer in evenwicht met een goed schot. De vakwisseling' bracht bij Luctor een aanvals- kwartet voor de korf, dat door VIERDE KLASSE H Oostburg—Clinge 2—4 Het eerste doelpunt viel eerst na dertig minuten. Riteco gaf Oostburg een 10 voorsprong. Zes minuten later was het gelijk door Olyslager. In de 41e minuut nam Clinge de leiding door De Block (1—2). Door doelpunten van Vlassen- rood in de 20e en 29e minuut liep Clinge uit tot 14. Vijf minuten voor het einde verkleinde. Ver- meiré de achterstand nog tot 2—4. Aardenburg—IJzendijke 4-2 IJzendijke nam in de negende minut een 01 voorsprong, die 't behield tot de 28e minuut toen Blondeel er 11 van maakte. De zelfde speler gaf Aardenburg vier minuten nadien de leiding (21). Eén minuut voor de rust werd het 31 door Vermaire. In de 19e min. vain de tweede helft verrichtte Blondeel de hat trick (4—1). Een doelpunt van Schilders bracht in de 27e minuut de eindstand op 42. Zeelandia—Corn Boys 1—4 Een zeer slechte en tè harde wedstrijd, waarin Corn Boys reeds na 10 minuten een 02 voorsprong had door Jos v. d. Berge en Herman. Uit een straf schop in de 43e minuut ver kleinde Sinke de achterstand tot 1—2. Twee doelpunten van Jos v. d. Berge in de tweede helft beslisten de wedstrijd in het voor. deel van de Sasse club d4), Sluiskil—Biervliet 0—2 Biervliet heeft een verdiende overwinning behaald. Sluiskil dat het eerst van de wind profi teerde, deed enkele gevaarlijke uitvallen, maar doelman Sturm was voor zijn taak berekend en keerde een paar harde schoten van De Feber en Schelfhout. Daar bij Sluiskil de juiste aan sluiting ontbrak, kreeg Biervliet het middenveld in handen. Elf minuten voor de rust zette Ver sluis de bal hoog voor het Sluis kil-doel waar Visser de bal met de hand wegsloeg, maar scheids rechter Steenbakker zag er geen strafschop in en liet doorspelen. Aan de andere kant wist mid- denhalf Ljjbaart 'n misverstand in de defensie nog net goed te maken voor de bal in 't doel zou belanden. Ook doelman De Smidt kwam goed weg, toen hij een schot van Ad Versluis liet glip pen. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld waarbij Van de Bos sche het in de 17e minuut doel man De Smidt lastig maakte door de bal in het doel te tikken, maar de keeper kon de bal over de lat werken. Bij een doorbraak van- Sluiskil was De Feber zo onbesuisd dat hij zich zwaar blesseerde, zodat hij van het het veld moest worden gedra gen. Eer Sluiskil was bekomen, scoorde Ad Versluis (01). Drie minuten- later vergrootte Bier vliet de voorsprong toen De Smidt over een schot van Schil- leman viel (02). Scheidsrech ter Steenbakker nam soms rare beslissingen. snelle en gevarieerde aanvallen kansen kreeg, maar de schoten waren niet goed gericht. Even vóór de rust bracht verkeerd wegwerkten van de Animo-verde- diging Wim Beukema alleen voor de korf en deze maakte geen fout. Verder dan een afgekeurd doelpunt van Jackie Tholens kwam Luctor niet meer. Na rust begon het nog harder te waaien. De wedstrijd werd een kwartier wegens het slechte weer onderbroken. Beide ploegen kre gen nog wel kansen, maar deze werden niet benut. Alleen Han- nie de Jonge kwam tot een doel punt. maar dit werd afgekeurd. Zo kwam het einde met een voor korfbal zeer klein doelsaldo. DECABOOTER WON RONDE VAN DE VLAAMSE GEWESTEN De Belg Decabooter is zater dag winnaar geworden van de ronde van de Vlaamse gewesten. Hij legde de 199 km af in 5 uur en 3 minuten. Decabooter was de rapste sprinter uit een groep van twaalf vluchters, onder wie de Nederlandse Televiezieren Huub Zilverberg en Henk Nij- dam, die dezelfde tijd als de Belg noteerden en de achtste en de twaalfde plaats bezetten. De winnaar versloeg met een halve lengte zijn landgenoten Haesel- donck en Foré. Het grote pelo ton, waarvan de Belg Gustave Desmet de sprint won vóór de Nederlander Bart Zoet, kwam met een achterstand van 50 se conden over de eindstreep. In het peloton zaten de Nederlan ders Kees van Espen (16), Ger- ben Karstens (17), Harm Otten- bros (20), Harrie Steevens (45), Piet Braspennincx (46), Jos van der Vleuten (51) en Bas Malie paard (60). In de vroege morgenuren van zaterdag meldden zich op het hoofdbureau van politie in Am sterdam twee mannen, die ver klaarden zonder enige aanleiding even tevoren te zijn aangevallen door een groep van zes jongens en twee meisjes. Een van beiden, de 56-jarige J. O., was zo lelijk toegetakeld dat hij moest wor den opgenomen in een ziekenhuis. Een en ander speelde zich af op de brug bij het Westerpark.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 4