PROVINCIAAL NIEUWS Umt f Mantano, BESTUUR AFVALWATERLEIDING VERGADERDE IN TERNEUZEN Prettige contacten met de grote bedrijven Terneuzen Axel Biervliet Breskens Middelburg Oostburg Sas van Gent Sluis Sluiskil Vogelwaarde $vxfo&Jc, x.. s Brand in Spaanse ambassade in Den Haag Zomeropruiming en vakantie spreiding Agenda Maandag 13/dinsdag 14 maart 1967 ÜK VRUE ZEEUM Pagina 3 Hernieuwde actie „Een koe voor Grosseto" Zaterdagmiddag werd in Ter- neuzen de aangekondigde actie voor „een koe voor Grosseto" uit gevoerd. Ditmaal was het de heat- minnende jonge generatie die in bonte kleuren uitgedost een geld inzameling op touw had gezet voor' het goede doel. Onder leiding van Jaap de Doel- der werd zaterdag een wel wat luidruchtige maar belangstelling trekkende stunt ten uitvoer ge bracht. Er kwam natuurlijk beat- muziek aan te pas en verder waren er dansende beatgirls, zingende jongens en rammelende collecte bussen. Het resultaat was dat aan bur gemeester Aschoff in het „Kotje ruim 800 gulden ter hand kon wor den gesteld, waaraan ook door de „Molen" een steentje was bij gedragen. Karro Butler, leider van „The Group Highway", die evenals „The Hitch Hikers", „Lovelaces" en de „Garcons Rouges" muzikale mede werking verleende, verwelkomde de burgemeester in het domein van de jeugd en iedereen was het met Karro eens dat iedereen dat bezoek waardeerde. Karro betreurde het evenwel dat de actie door een tegenactie van de middenstand in de omgeving waar de muziek werd gemaakt en waar werd gecollecteerd op ver zoek van de politie vroegtijdig moest worden beëindigd. Allen waren het er over eens. dat de koe daardoor niet volledie was. Naar ons werd meegedeeld wordt overlegd ér toch nog iets aan te doen. Burgemeester Aschoff was met plezier naar het „Kotje" gekomen. Hij sprak daar opnieuw zijn ver trouwen uit in de jeugd. „Vroeger was er ook een jeugd, maar die deed weinig of niets on het gebied van de filantropie. De jeugd van nu doet wel wat en dat is verheugend". Zwartkijkers, die de jeugd al leen maar beschouwen als een kauwgom etende, lawaaimakende en lange haren dragende horde, hebben zaterdagmiddag kunnen zien dat die jeugd ook nog iets anders kan, n.l. met een kleine groep in korte tiid geld bijeenbren gen voor een liefdadig doel. Deze hele actie, die eigenlijk overbodig had moeten zijn. had daardoor stel lig veel sympathie. Zilveren jubilaris bij de gemeentepolitie Op donderdag 23 maart a.s. viert de hoofdagent van de Ter- neuzense gemeentepolitie, de heer W. Schutte, een zilveren jubileum. Het zal die dag name lijk 25 jaar geleden zijn, dat de heer Schutte in overheidsdienst trad. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit zal de jubilaris op de 23e maart een huldiging wor den bereid. 15e St. Joris wandeltocht te Terneuzen Op zaterdag 1 april a.s. organi seert de Doormangroep te Ter neuzen van de Nederlandse pad vinders de 15e St. Joris-wandel- tocht. Het vertrek heeft ook dit jaar plaats vari de Markt, tussen 14.45 u. en 15.30 u. Voor de afdeling A, bestaande uit padvindsters, gidsen, pioniers, verkenners, voortrekkers in groepsverband en leidsters zon der groep is de te lopen afstand ongeveer 20 km. Groep B '(kabouters en welpen in groeps verband) ongeveer 15 km. Ook dit keer zullen buitenlandse (Bel gische) groepen aan de wandel tocht deelnemen. Iedere deelnemer (ster) die de tocht uitloopt, ontvangt een her inneringsmedaille. Voor de win nende groep in iedere afdeling zijn er wisselbekers beschikbaar. Naast deze wisselbekers zullen grote groepsprijzen in iedere af deling worden uitgereikt, n.l. Ie groepsprijs plus wisselbeker voor de winnaar en voorts een 2e en 3e groepsprijs. Twaalfjarige Utrechtse jongen beleeft hachelijk avontuur op de Schelde Zondagmiddag omstreeks 4.45 u. kreeg de gemeentepolitie mel ding dat een jongen ter hoogte van de Dow-steiger eenzaam in een boot ronddobberde en met de eb in westwaartse richting de Schelde afdreef. De politie riep de hulp in van de bootslieden aan de zeesluis. Onmiddellijk voeren twee boten uit. bemand door W. Hamelink en J. Audenaerde. Ze zetten koers in westelijke richting, waar de angstig zwaaiende jongen in de boot verder afdreef. De politie trachtte de jongen van de wal duidelijk te maken dat er hulp op komst was. De redders smaakten het ge noegen de boot op sleeptouw te kunnen nemen en de jongen aan de politie over te geven. De „avonturier" bleek de 12- jarige M. J. N. uit Utrecht te zijn die bij een Terneuzense fami lie logeerde en met de eveneens 12-jarige G. K. uit Terneuzen een tochtje op de Schelde was gaan maken G. K. kon uit de op drift rakende boot springen. Hij had het besef naar het kantoor van de Dow te gaan en de portier te verzoeken de politie te bellen. Voor de bootslieden br" Bij het manoeuvreren om de „peilboot" waarmee de onfortuin lijke reis was gemaakt, weer op zijn plaats te brengen, kwam er een tros in de schroef. De vlet van de redders moest nu zelf naar de haven warden gesleept, waar de tx-os kon wor den verwijderd. Vergadering Alg. Bedrijfsbond In café „De Vriendschap" hield de afdeling Terneuzen van de A.B.C. de jaar- en feestvergade- ring op vrijdagavond j.l. Na opening door de voorzitter de heer J. M. Hamelink, werden de jaarverslagen voorgelezen en goedgekeurd. Er bleek dat het ledental met 15 was gestegen en dat de gei delijke toestand gezond is. Er waren deze avond vier ju bilarissen die 40 jaar lid waren en één zilveren jubilaris. Veertig jaar ild waren: K. J. van Dix- hoorn (De Hoop), C. Leunis (N. S.M.), M. Scheele (De Hoop) en J. Wisse (De Hoop). Zij kregen een gratis verblijf aangeboden in het Troelstra- oord te Beekbergen gedurende een week. De zilveren jubilaris A. Schoof ontving een kristallen vaas. Na afwerking van huishoude lijke zaken waarbij de aftreden de bestuursleden werden her kozen, werd de avond verder ge zellig gevuld met medewerking van het dansorkest de „Darling Boys" uit St. Jansteen. Verkeersquiz De vereniging voor veilig ver keer te Terneuzen organiseert a.s. zaterdag 18 maart om 13.30 uur in de u.t.s. een verkeers quiz voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. Tot besluit van de verkeersinstructie, gege ven aan de leerlingen van de u.t.s.; de l.t.s.; de chr. school voor u.l.o. en de openbare school voor u.l.o. door de heren Van Loo en Hollander van de mare chaussee-brigade, zullen acht teams van vijf leerlingen de strijd aanbinden om te worden afge vaardigd naar de landelijke quiz te Utrecht. Verleden jaar won mej. Els Hamelink alhier een vliegreis naar Kopenhagen om mee te din gen in de strijd om de „coupe scolaire", een wedstrijd in ken nis van de verkeersregels voor scholieren uit de gehele wereld. Autobotsing Zaterdagmorgen te kwai-t over acht x-eed H. J. B. G. uit Wiei-den met zijn personenauto uit de Noordstraat de Kfei-kdreef in. Hierbij verleende hij geen voor rang aan de bestelauto, bestuurd door J. J. R. M. C. uit St. Jan steen. Bij de botsing werden de beide auttfs zwaar beschadigd. Bromfietser gewond Zaterdagmiddag te 12.30 uur reed J. de V. uit Axel met een personenauto door de Stations straat. Hij wilde linksaf slaan om de Wilhelminastraat in te rijden. De V. remde af om doorgang te verlenen aan het tegemoet komend verkeer. De achterop komende bromfietser J. de K. uit Axel wilde rechts inhalen. Hij kwam hierbij tegen het trottoir terecht. Hij viel en liep enige ver wondingen op aan het hoofd. Dokter Schiltman verleende de eerste hulp en liet De K. naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoeren voor verdere behandeling. Na behandeling kon hij naar huis worden vervoerd. Gemeenteraad De raad van Biervliet vergadert woensdag 15 maart a.s. Op de agenda staat o.m. de benoeming van 'n hoofd der openbare school te Driewegen. Op de voordracht staan S. de Kraker te Sint Phi- lipsland en A. van Lare uit Axel. Verder komen aan de orde een wijziging algemene politiever ordening; aanwijzing voetgan gersoversteekplaats te Drie wegen, voorstel om in principe deel te nemen aan de gemeen schappelijke regeling regionaal woonwagenkamp Zeeuws-Vlaan- deren; verkoop van een perceel grond In de Boterzandestraat, groot 100 m3 en 49 m2 in de Noordstraat voor resp. 4 en 10 per m2. ReddingbootJavazee" overgedragen Zaterdag heeft de president van de koninklijke Zuidhollandse reddingmaatschappij, de heer mr. J. Th. Munster van Heuven uit Rotterdam, de nieuwe redding boot van deze maatschappij offi cieel op de standplaats Breskens overgedragen aan de bemanning. De naam van deze reddingboot de „Javazee" werd op 27 februari door de koningin in Rotterdam onthuld. De „Javazee" is een ge schenk van de koninklijke marine en gegeven als monument ter nagedachtenis van de slag in de Javazee. Propaganda A.N.W.B. In 't Casino heeft de A.N.W.B. een propaganda-avond gehouden welke was bedoeld voor het per soonlijk contact met de leden. De heer H. v. d. Waai uit Den Haag, MBneaenlant van da ANWB, spi'ak een welkomstwoord, in het bijzonder tot de heer A. v. d Hoek uit Groede consul van de ANWB. In zijn inleiding zei de spreker dat de ANWB nu 900.000 leden telt en dat bij de Wegenwacht 750.000 leden zijn aangesloten. De heer v. d. Waal zette uitvoerig uiteen welke hulpverlenings taken er bii de ANWB bestaan en welke service men er kan krij gen. Vervolgens werd een drietal films vertoond o.a. Rijproef voor gevorderden, een wegenwacht film en een verkeersfilm. Te veel bars in Middelburg Volgens wethouder M. Wattel van Middelburg is in deze stad de laatste andei'half jaar van een toename van het aantal bars sprake zoals nog nooit elders in Nederland te zien is geweest. Daarom zullen B en W de ge meenteraad voorstellen voor nieuw te vestigen bai-s strengere lokaliteitseisen te stellen. Al eer der hadden B en W het idee een zogenaamde „jeneverzone" in de binnenstad in te stellen, maar dit bleek een juridisch niet haalbare maatregel. De lokaliteitseisen willen B en W gaan stellen, om dat er de laatste tijd meer klach ten binnen kwamen over midder nachtelijke herrie. Bovendien zou- den de bars volgens wethouder Wattel steeds pikantere maat regelen nemen om het hoofd tijdens sterker woi-dende concur rentiestrijd boven water te hou den. Dit zal volgens de wethou der'leiden tot bijverschijnselen, die B en W niet in hun stad wil len hebben. Volgens de adjudant van de gemeentepolitie, de heer P. Koekoek, is er geen sprake van ongeregeldheden. De heer Meeu- sen. voorzitter van de afdeling Walcheren van de Horeca en zelf eigenaar van een oud gevestigd camé in Middelburg, staat achter de maatregel die B en W aan de gemeentei-aad voorstellen. Volgens hem zorgen die nieuwe zaken ervoor dat de reeds langer bestaande cafébedrijven vooral tijdens de wintermaanden minder te doen krijgen. De lokaliteitseisen vergen van een nieuw te vestigen bar of café o.a. dat zij een drieënhalf meter hoog plafond aanbrengen. Vol gens de eigenaars van de laatst gevestigde bars zou dit absurd zijn en nergens in Nederland voorkomen, De nieuwe bars hebben overi gens slechts vergunning voor zwak alcoholische dranken. Bin nen anderhalf jaar tijd liep het aantal van deze zaken op van 19 tot 32. Het aantal volledige ver gunningen in Middelburg dat 2^.000 inwoners heeft, bedraagt 53. Zang- en muziekavond De kring van christelijke zang en muziekverenigingen in West Zeeuws-Vlaanderen zal op vrij dag 17 maart a.s. in het Ledel- theater te Oostburg een koor avond geven waarvan de aanvang is om 19 uur. Aan deze avond werken mede ,De Heer is onze Banier" uit Wa terlandkerkje: „Looft den Heer", Nieuwvliet; Hervormd kerkkoor Sluis; „De Breskense Zangertjes"; Hervormd kinderkoor, Oostburg; Chr. muziekver. „Excelsior", Cadzand; „Soli Deo Gloria", Oostburg; Hervormd kerkkoor, Oostburg; „Zanglust", IJzendijke en Hervormd kerkkoor, Cadzand. Tot slot zullen de gezamen lijke kerkkoren van Oostburg en Cadzand zingen „De hemelen verhalen" van J. Haydn. Textielfabriek „De Schelde" te Sas van Gent herstelt zich De textielfabriek „De Schelde" te Sas van Gent die een periode heeft doorgemaakt waarin een deel van het personeel twee dagen in de week op wachtgeld werd gezet, heeft zich in zoverre hersteld, dat bijna het gehele personeel weer in de produktie is ingeschakeld Even als textielfabrieken elders had ook „De Schelde", die voornamelijk herenstoffen vervaardigt, te kam pen met een minder goed gevulde orderportefeuille. Buurtvereniging met naam De pas opgerichte buurtvereni ging ten noorden van de Amalia- straat in Sas van Gent, waarover wij reeds eerder Sn ons blad be richtten, gaat de naam dragen van Sint Albert. De prijsvraag die hiervoor was uitgeschreven, werd gewonnen door mevr. Broere. Vergadering gemeenteraad Donderdagavond komt de ge meenteraad van Sluis in open bare zitting bijeen. Voorgesteld wordt wethouder J. du Fossé aan te wijzen als gemeentelijk ver tegenwoordiger in de stichting speeltuin Sluis, dit in verband met een geldlening van de stich ting, waarvoor een gemeentelijke garantie nodig was. Gunstig ad vies wordt gegeven over een subsidieaanvrage van het Bach- comité voor een bijdrage van drie cent per inwoner. Het college stelt tenslotte voor om de bouw van een nieuw schoolgebouw in de Kloosterstraat te gunnen aan de laagste inschrijver, Leen- kosjfe* mmmmtoteüi t» sim Jubileum gemeentebode De heer P. Boes was 25 jaar in dienst van de gemeente als bode op het stadhuis. In de raads zaal werd dit feit herdacht. Hier bij waren o.a. aanwezig het col lege van B. en W„ het voltallige gemeentepersoneel en de naas te familieleden van de jubilaris. Burgemeester P. F. van Hoote- gem sprak de heer Boes toe en memoreerde daarbij verschillen de feiten uit de periode dat Boes werkzaam was ten stadhuize .Hij overhandigde hem een enveloppe met inhoud en bood hem namens het gemeentepersoneel een tele- visierookstandaard aan. Na af loop bleef men enige tijd bijeen hetgeen aanleiding gaf tot het ophalen van oude voorvallen uit de bewogen oorlogsjaren. S.V. Sluis Kampioen Door een 20 overwinning op Hoek II is hét eerste elftal van S.V. Sluis kampioen geworden in de derde klasse Zeeland van de zaterdagmiddagcompetitie van de K.N.V.B. Bestuur en elftal werden met muziek van Apollo opgehaald en ten stadhuize door het gemeentebestuur ontvangen. Na afloop volgde er een feest avond in „Lamminsvliet". Doctoraal examen Aan de katholieke hogeschool te Tilburg slaagde in de afgelopen v eek voor het doctoraal examen sociale wetenschappen de heer J. J. M. de Blok te Sluiskil. Zeehengelwedstrij d In de Schelde aan de dijk van de Serlippenspolder zaten zon dagmiddag niet minder dan 14C dames en heren, allen leden van de zeehengelvereniging Sluiskil, te vissen om te trachten beslag te leggen op een der fraaie prij zen die het bestuur voor deze eerste clubwedstrijd van het sei zoen beschikbaar had gesteld. De weersomstandigheden waren van dien aard dat de een al dieper in de jas gedoken zat dan de an der. Toch was de stemming uit stekend en na afloop van de wed strijd was men tevreden over de vangst. Het aantal was goed, maar ook het gewicht was opmerkelijk hoog. Er werd veel grote vis ge vangen, hetgeen een tip kan in houden voor vissers om buiten clubverband ook eens een kansje te wagen. Om zeven uur werden in het clublokaal te Sluiskil de prijzen uitgereikt. De uitslag als volgt: 1. J. van der Molen 679 pt.2. E. Poissonnier 672 pt.; 3. W. Loof 631 pt.; 4. J., van Doeselaar 537 pt.; 5. C. de Feijter 460 pt.; 6. mej. S. Drabbe 447 pt. (eerste ieugdprijs); 7. A. Vlaminck 446 ot.; 8. J. Harms 434 pt.; 9. F. de Smet 412 pt. en 10. C. van Din- teren 410 pt. Vergadering van de gemeenteraad De gemeenteraad van Vogel waarde is in openbare vergade ring bijeengeroepen tegen vrij dag 17 maart a.s. om 19 uur. Op de agenda komen de volgende punten van behandeling voor: Beëdiging van de heer J. F. de Rijk. Bij raadsbesluit van 3 februari is de heer J. F. de Rijk toegelaten als lid van de raad. Bij het aanvaarden van zijn functie dient het nieuwe lid de vereiste zuiverings- en ambtseed af te leggen. Onderhandse verpachting los land aan mej. M. de Munck; onderhandse verpachting los land aan de heer P. J. Boeijkens; verkoop woonhuis en erf aan de heer A. Hofman voor ƒ9320; aanvullend crediet voor de bouw van een gymnastieklokaal; woonforensenbelasting en aan passing gemeentelijke belastin gen. Auto te water: man verdronken Een auto waarin twee jonge mannen uit Naarden zaten, is zondagmorgen ca. kwart over vijf in het water van de Cruquis- kade bij het Sluisje te Amster dam gereden. Een van de inzit tenden, de 24-jarige B. Berends, is daarbij verdronken. De tweede inzittende, die een flinke hoofd wond en een hersenschudding opliep, kon nog uit de auto klim men en door een toevallige pas sant op het droge worden getrok ken. Hij werd naar het Wilhel- mina-gasthuis overgebracht doch weigerde opgenomen te worden. Vermoedelijk is hij op eigen ge legenheid naar Naarden terug gekeerd. Zwembad in oude school In Varsseveld in de Achterhoek is zaterdag een overdekt zwem bad geopend, dat is gebouwd in een oud schoolgebouw. Het is het eerste overdekte bad in de Gel derse Achterhoek. Aanleiding tot het bouwen van 't zwembad was de omstandigheid, dat de lagere school te Varsseveld ongeschikt was geworden voor 't onderwijs, zodat een nieuwe school moest worden gebouwd. Hét oude schoolgebouw is verbouwd tot overdekt zwembad met aan de zijkant openslaande deuren, die toegang geven tot zonneweide. De lengte van 't bad is 25 meter, de breedte 8 meter. Daarnaast is er een klein instructiebad van 8 bij 8 meter. Het bad is tot stand gekomen door de samenwerking tussen ge meente en bevolking van Varsse- veld en buurtschappen. Een actie bij de bevolking bracht gemid deld ƒ,25,— p er gezin op. Meg^tjkdoardeïoaastmorfemev&fwêrlftfisvan nipetshskfec-o aui 31tvu A C - In de vergadering die de raad van bestuur van de afvalwaterlei ding kanaalzone Zeeuws-Vlaande ren hedenochtend in het gemeente huis te Terneuzen hield, uitte de heer P. J. Huijbrechf scherpe kri tiek op een passage uit de jaar rede 1967, uitgesproken door de voorzitter van de kamer van koop handel, ir. R. H. van Krevelen. Ir. Van Krevelen had gezegd het te betreuren dat de A.W.L. „de laat ste band met de industrie heeft doorgekapt en doof is gebleven voor verzoeken om tot inspraak, resp. kontakt tussen dit lichaam en de industrie te geraken. Het is een ergerlijke toestand dat een openbaar lichaam, waarvoor fond sen voor ruim 55 zijn verkregen uit het ministerie van economische zaken, uitsluitend op grond van het feit dat deze leiding in de eer ste plaats ten behoeve van de in dustrialisatie van de kanaalzone is opgezet, de industrie volkomen ne geert", aldus ir. Van Krevelen in zijn jaarrede. Dit zijn uitdrukkingen, alejus de heer Huijbrecht, die kant noen wal raken en waaruit blijkt, dat de voorzitter van de kamer van koop handel het bestuur van de A.W.L. niet hoog aanslaat. Tot de voorzitter van de A.W.L., de heer G. H. E. M. van Waes, zei de heer Huijbrecht: ,U bent erg zachtzinnig opgetreden naar aan leiding van deze rede. De voorzit ter van de kamer van koophandel veroorlooft zich uitdrukkingen op politiek en economisch gebied die kant noch wal raken". De discussie kwam op gang naar aanleiding van een schrijven van de kring van werkgevers in de ka naalzone met betrekking tot de vertegenwoordiging van bedrijven in de raad van bestuur en tot in stelling van een overlegorgaan tus sen de A.W.L. en de industrie. Het dagelijks bestuur vroeg machtiging tot het houden van een bespreking niet het bestuur van de kring en te bepalen, dat de raad van bestuur bereid is tot overleg. VERBAND De heer Huijbrecht verklaarde verband te zien tussen deze brief en de rede van de voorzitter van de kamer van koophandel, die hier jarenlang als lid van de raad van bestuur heeft gezeten. In het be ginstadium van de A.W.L. kon de industrie hier maar matige belang stelling voor opbrengen; nu staat men te dringen om in het bestuur te komen. De heer D. J. Oggel zei geheel te staan achter het standpunt van het dagelijks bestuur, hetwelk van me ning is, dat in de samenstelling op deze manier weer aan de orde werd gesteld. De voorzitter wilde de passage uit de rede van de voorzitter van de kamer van koophandel en de brief van de kring beschouwen als een soort kortsluiting. Hij verklaarde bepaalde on juiste publikaties te betreuren en zei deze niet te wijten aan de ners, maar aan hen. die daaraan hebben meegespeeld. OPENBARE DISCUSSIE Het dagelijks bestuur heeft zijn standpunt aan de kamer van koophandel kenbaar gemaakt. „Wij prefereren dit boven een openbare discussie", aldus de heer Van Waes. Het schrijven van de kring be helst een formeel verzoek en moet dus worden behandeld door de raad van bestuur". Als wij besluiten nemen, doen wij dat in het openbaar." Voorzitter Van Waes kon in het feit, dat het rijk de A.W.L. subsidieert, geen aanleiding zien voor een andere constructie van het bestuur. „Niet alle industrieën staan afwijzend tegenover de A.W.L.", zo vervolgde de heer Van Waes. „De grote Industrie neemt in meerderheid een zeer loyaal en royaal standpunt in t.o.v. de A.W.L. Met de directies van grote bedrijven hebben wij pret tige contacten en zij willen zo snel mogelijk aansluiting op de A.W.L." Op een desbetreffende vraag van de heer J. A. v. d. Peijl ant woordde hij dat de A.W.L. geen aansluitplicht kent. BEPLANTING Rond het gemaal „Terneuien- Zuid" zal een „Heras-hekwerk" worden geplaatst, dit ter voor koming van ongelukken van spe lende kinderen. „Zij zouden de afdakplaten van de rioolputten op kunnen tillen." „Dit niet al leen", zei de vertegenwoordiger van het adviesbureau Witteveen en Bos", „de kinderen breken ook nog wel eens de tegelwer ken open." De Nederlandse heidemij. zal beplantingen aanbrengen op de terreingedeelten van de gemalen Sas van Gent, Sluiskil en Wester- schelde, zodat deze binnen af zienbare tijd in het groen zullen staan. MEUBELFABRIEK „HOLLANDIA" ONTSLAAT GEHELE PERSONEEL De directie van de meubel fabriek Hollandia in Bennebi-oek van de raad van bestuur geen ver- heeft wegens liquiditeitsmoeilijk. andering moet worden gebracht. Andere nutsbedrijven kennen toch ook geen speciale vertegen woordiging door de industrie? De kring stelt de zaak verkeerd: De A.W.L. zal evengoed of misschien nog beter draaien door de gemeen telijke vertegenwoordigingen. Hij vond het jammer, dat de kwestie heden beslaten ontslag te ver lenen aan het gehele personeel van 43 man. Waarschijnlijk zal 't bedrijf binnenkort worden ge sloten. In het bedrijf worden in het algemeen schoolmeubelen ge maakt. Wegens opzeggen van bankkredieten is het bedrijf in moeilijkheden geraakt. De Haagse brandweer heeft zaterdagnacht een brand geblust die heeft gewoed in een van de benedenkamers van de Spaanse ambassade aan de Lange Voor hout. Dit vertrek is totaal leeg- gebrand. Het antieke meubilair, kostbare gobelins en schilderijen en een kristallen kroon gingen verloren. De brandweer die te ruim drie uur arriveerde, vond de ambassadeur, de heer J. M. Aniel Quiroqu, niet aanwezig. Men kon nog op tijd op de eerste etage een dame en een kind en op de derde etage een dame wek ken en in veiligheid brengen. Met twee nevelstralen en ne gen persluchttoestellen werd in ca anderhalf uur het vuur be dwongen en de dichte rook uit de gehele woning verdreven. Nederlandse regering betreurt laffe daad Van de zijde van het ministerie van buitenlandse zaken wordt medegedeeld: in de nacht van 11 op 12 maart is door onbekenden in de ambtswoning van 4e Spaanse ambassadeur een z.g. molotov-cocktail door een raam geworpen ten gevolge waarvan brahd is ontstaan die door de Haagse brandweer is geblust. Namens de Nederlandse rege ring is aan de ambassadeur mede. gedeeld dat de regering deze laffe daad ten zeerste betreurt. Een justitieel onderzoek Ss gaande. Het dagelijks bestuur vaii het hoofdbedrijfschap detailhandel stelt voer het aanvangstijdstip voor de zomeropruiming in 1967 ongewijzigd te handhaven op 13 juli. Ook dit jaar deed zich de vraag voor, of de vakantiesprei ding aanleiding vormde bepaalde maatregelen te overwegen voor de zomeropruiming. Het dagelijks bestuur beantwoordt die vraag ook nu ontkennend. De argumen ten die toen zijn gehanteerd zijn ook nu nog van kracht. Verwacht kan worden dat ook dit jaar weer verscheidene kamers van koophandel gebruik zullen maken van hun bevoegd heid van de aanvangsdatum van de zomeropruiming af te wijken als dat geschiedt b.v. met het oog op 't begin van de fabrieksvakan- ties. Mochten dergelijke verschui vingen echter op onjuiste over wegingen geschieden, dan stelt 't dagelijks bestuur van 't hoofd bedrijfschap zich voor de minis ter van economische zaken te vragen die besluiten te vernie tigen. HEDEN Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Gescheurd gordijn". DINSDAG 14 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 3 uur: „Gescheurd gordijn".

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3