De steen van de profeet VAN DIXH00RN TSJECHISCH COMMENTAAR HA DUKLA PRAAG-AJAX „Overwinning was verdiend" MUHITIE-OPSLAGPLAATS IN STAALDUINSEBOS BLIJFT Eddy Merckx wint van de wegweds de tweede etappe Irijd Parijs—Nice HnrrisTiajseden de man die het dreunt zi|n Vrijdag 10 maart 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Hij was „zuinig" op zijn vrouw Honden sterven aan kanker Hondetrouw Mensensmokkel Moderne kleding voor vader en zoon hoofdstukken apart. 85- De Tsjechische kranten waren donderdagmorgen unaniem in hun mening over de wedstrijd Dukla PraagAjax; „De overwinning van Dukla was niet te danken aan geluk van Dukla of pech van Ajax, dat een geljjk spel door een schot in eigen doel verloren zag gaan; maar aan de inmense inspanningen van het Tsjechische team, dat met alle inzet heeft gevochten voor de overwinning". Over het algemeen is men het er wel over eens, dat Dukla door het ongelukkige doelpunt van Soetekouw geholpen is, maar daartegenover staat dat Dukla meer kansen heeft gehad. Vol gens „Svobodne Slovo" was Duk la zowel in de aanval als ver dediging heter dan Ajax. De Ne derlanders waren weliswaar technisch iets beter en sneller in de balbehandeling, maar ook dit keer konden zij de sterke Praag se defensie, waarin Novak weer een hocfdrol vervulde, niet over meesteren. „Lidova Demokracie" vond het treffen in Praag veel har der dan in Amsterdam en niet minder dramatisch. „Dukla durfde dit keer aan te vallen en hoewel de ploeg niet zo goed speelde als normaal in de com petitie, buitte zij de grotere in ternationale routine bekwaam uit. Bovendien hielden de Tsjechen ook toen zij tegen een 10 achterstand aankeken, het hoofd koel. Dat bracht uitein- AUTOSALON TE GENÈVE GEOPEND PARIJSEen van de meest op zienbarende wagens van de auto salon te Genève, die donderdag werd geopend, is deze Franse sportwagende Matra 530. De wagen is uitgerust met een 170 V 4 Fordmotor en is goed voor ten snelheid van 172 km/u. delijk de verdiende overwin ning". In een interview met „Prace" zegt trainer Bohumil Musil: „Na onze overwinning op An- derlecht hoopte ik dat wij Inter- nazionale Milaan als tegenstan der zouden krijgen. Na de over winning op Ajax hoop ik dat nog steeds". De spelers van Musil zijn het op dit punt niet met hun trainer eens. Josef Masopust, de grote man bij de Tsjechen, speelt het liefst tegen de winnaar van de wedstrijd CSKA Sofia-Linfield. En Ivo Viktor, de uitstekende keeper van Dukla, en back Ta- borsky hebben een voorkeur voor CSKA Sofia. De Tsjechen zullen tot 21 maart moeten wachten, voor zij hun nieuwe tegenstander weten. Dan wordt in Wenen geloot voor de halve finales. Een 26-jarige arbeider in Mel bourne heeft vermindering ge kregen van een gevangenis straf van 4 Va jaar wegens op sluiting van zijn vrouw in een kast en het dichtspijkeren van de kastdeur. Bij een nieuw proces, dat gelast werd omdat de rechter in het eerste proces te veel tussen beide gekomen zou zijn, heeft Raymond Mawson thans een jaar gekregen. Mevrouw Mawson getuigde tij dens het eerste proces, dat haar echtgenoot, die buitenmatig jaloers was, haar in een kast opsloot als hij naar zijn werk ging omdat hij bang was, dat zij aan de haal zou gaan. De laatste dagen zijn in het Westduitse München veel honden overleden aan kanker, zo is door het stadsbestuur meegedeeld. Vermoed wordt dat zij de ziekte gekregen hebben door luchtver vuiling, vooral veroorzaakt door uitlaatgassen van motorvoertui gen, zo werd gezegd. De minister van defensie blijft de helft van het Staalduijnsebos in 's-Gravenzande in gebruik houden als munitieopslagplaats. De overige 50 bunder van het bos wil de eigenaresse, de fami lie Van Rijckevorsel, verhuren aan de 180 leden tellende Rotter damse golfclub, die uit de Alexanderpolder is verdreven. Tegen dit laatste hebben G.S. van Zuid-Holalnd geen bezwaar. Aan het bos is een recreatieve bestem ming gegeven. Dit bleek gisteren in de ver gadering van provinciale staten van Zuid-Holland. Gedeputeerde mevrouw Chr. A. de Ruijter de Zeeuw, deelde mee dat defen sie wel een andere bestemming wil geven aan de munitieopslag plaats „De Krom" bij Noordwijk. Het vliegveld Valkenburg zal er zeker tot 1980 blijven. Er was in de staten onbehagen over de ontwikkeling met betrek king tot het Staalduijnsebos. Ge deputeerd staten dringen al van 1953 aan op terugtrekking van defensie. Een en ander mondde uit in een motie van de P.S.P., die met 57 tegen 18 stemmen werd verworpen. De motie be doelde G.S. aan te sporen opdat de regering maatregelen neemt, waardoor het Staalduijnsebos dienstbaar blijft aan de recreatie behoeften van de gehele bevol king, mede met het oog op het feit dat een complex golfterrein voor een beperkte groep in re creatieve behoeften voorziet. Een Duitse herdershond heeft het leven van zijn meesteres ge red toen een gebouw in 't hartje van Rio de Janeiro instortte. Brandweerlieden die zich naar de plaats des onheils spoedden troffen het lijk van de grote hond aan, beschermend boven zijn be wusteloze bazin. H1SWA- TENTOONSTELLING AMSTERDAM: Een overzicht van de Hiswa-tentoonstelling in het RAI-gebouw te Amsterdam, die vandaag wordt geopend. Auto bleef hangen, bestuurder te water Woensdagnacht om ongeveer kwart over twaalf heeft zich op de grote basculebrug over het Amsteldrechtkanaal, die op de grens tussen Amstelveen en Ouderkerk a/d Amstel de Burge meester van Son-weg met de Burgemeester-Stramanweg ver bindt, een merkwaardig ongeluk voorgedaan. Een personenauto i reed, terwijl de brug was ge opend, door zowel het rode stop licht als de met rode lampen ver lichte afsluitboom, welke laatste afknapte. De auto raakte even wel niet te water, maar bleef hangen op de brugrand. De be stuurder, de heer H. Veenstra, kwam wel in het water terecht, vermoedelijk doordat hij uitstap te. Met behulp van een schipper wist de brugwachter de bewuste loze automobilist per roeiboot op het droge te brengen, waar kunst matige ademhaling werd toege past. Daarna is het slachtoffer naar een ziekenhuis in Amster dam overgebracht. Hij is buiten levensgevaar. Chauffeur door eigen wagen gedood Donderdagmorgen is de 55-ja- rige bedrijfschauffeur L. Baars uit Boxtel door zijn eigen auto overreden en dodeljjk veronge lukt. De man was, liggende on der zijn auto, bezig reparatie werkzaamheden aan de mist lampen te verrichten. Een passe rende auto raakte een der open staande achterdeuren van de wa gen, waardoor deze een voor waartse druk kreeg en de motor aansloeg. De heer Baars trachtte nog onder het op gang komende voertuig uit te komen, maar werd gegrepen door de linkervoorwie len. Hij werd zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd waar hij na aankomst overleed. Het slacht offer was gehuwd en vader van vijf kinderen. Het ongeval vond plaats op het fabrieksterrein van N.V. Exportcentrale Boxtel. Stork levert palmoliefabriek aan Indonesië Naar het Indonesische persbu reau Antara donderdag heeft meegedeeld, is deze week in Me- dan een door Stork apparatenfa- briek N.V. in één jaar gebouwde palmoliefabriek, die in totaal 11 miljoen gulden heeft gekost en die de modernste is in zijn soort in Azië, overgedragen aan de In donesische staatsmaatschappij Aneka Tanaman. De Belg Eddy Merckx heeft donderdag de tweede etappe van de wegwedstrijd ParijsNice gewonnen. Hij legde de 148 km van Touchy naar Chateau Chi- non af in 3 uur 56 minuten en 20 seconden. De Fransman Chap- oe werd tweede op 1 min. 11 sec. De Belg Deboever won de sprint van het peloton, dat 1 minuut en 20 seconden na de winnaar bin nenkwam. Jan Janssen eindigde als veer tiende. Merckx heeft de leiding in het algemeen klassement over genomen van zijn landgenoot Reybroeck. 1. Merckx (Belg) de 148 km van Toucy naar Chateau Chinon in 3 uur 56 min. en 20 sec. 2. Chappe (Fr.) op 1.11 3. De Boever (Belg) op 1.20 4. Gutty (Fr.) z.t. 5. Huysmans (Belg) z.t. 6. Van Rijckegem (Belg) z.t. 7. Grain (Fr.) z.t. 8. Wolfshohl (Did) z.t. 9. Poulidor (Fr.) z.t. 10. Bockland (Belg) z.t. 11. Anquetil (Fr.) z.t. 12. Van Springel (Belg) z.t. 13. B. Guyot (Fr.) z.t. 14. Simpson (Eng.) z.t. 15. Janssen (Ned.) z.t. 16. Gimondi (Italië) z.t. 17. Bellone (Fr.) z.t. 18. Zilioli (Italië) z.t. 19. Spruyt (Belg.) z.t. 20. Aimar (Fr.) z.t. Het algemeen klassement na de tweede etappe luidt: 1. Merckx (Belg) 7 uur 28 min. 2. Van Rijckegem (Belg) op 42 sec. S. Huysmans (Belg) z.t. 4. Wolfshohl (Did,) z.t. 5. Poulidor (Fr.) z.t. 6. Van Springel Belg) z.t. 7. B. Guyot (Fr.) z.t. 8. Simpson (Eng.) z.t. 9. Reybroeck (Belg) z.t. 10. Janssen (Ned.) z.t. 11. Gimondi ïtélië) z.t. 12. Spruyt (Belg) z.t. 13. ex aequo Beugels (Ned.), en Den Hartog (Ned.), z.t. als Van Rijckegem. PRESTATIE VAN FORMAAT Eddie Merckx heeft in de tweede etappe van ParijsNice een prestatie" van formaat ge leverd. De 21-jarige Belg, woens dag betrokken bij een valpartij, waarbij hij zijn rechterbeen bles seerde, kwam in Chateau Chinon afgetekend als eerste over de eindstreep en hij veroverde met een de witte leiderstrui op zijn landgenoot Guido Reybroeck. Na 115 km ontsnapte Merckx uit het „slapende" peloton, dat de wonden likte van de vele val partijen tijdens de eerste etap pe. Zeven km later bedroeg de voorsprong van Merckx 40 se conden op de Fransman Chap pe, die de achtervolging had in gezet, en 50 seconden op het pe loton. Deze verschillen bleven gehandhaafd tot het bochtige elf kilometer lange aankomstcircuit, dat twee keer moest worden af gelegd. De Belg zette in magni fieke stijl het peloton op een nog grotere achterstand en op de finish was deze opgelopen tot 1 minuut en twintig seconden. De rivalen van Merckx spra ken na afloop van de rit hun bewondering uit over de kracht toer van de jonge Belg. Merckx heeft nu in het alge meen klassement 41 seconden voorsprong op een aantal ren ners, onder wie Poulidor, Gi mondi en Jan Janssen, die na 76 km bij een valpartij was betrok ken en daar een bloedende hoofdwond aan overhield. De onderlinge verschillen zijn ove rigens nog klein en de grootste klappen zullen pas vallen in de bergen. Een 17-jarig Oostduits meisje, Erika Kempf, dat met papieren van een vermoord Westduits meisje naar West-Duitsland was gesmokkeld, is woensdag met haar moeder en haar advokaat naar het Oostduitse Bad Dueben bij Leipzig teruggekeerd. De po litie zoekt een hotelgerant die ervan verdacht wordt zijn vrien din, de 21-jarige Maria Hagl, vermoord te hebben om in het bezit te komen van haar papie ren, die voor het binnenbrengen van Erika Kempf werden ge bruikt. Maria Hagl werd vorig jaar gevonden bij een autoweg tussen West-Duitsland en West- Berlijn. Wilde staking in Amerikaanse autofabriek Arbeiders in een onderdelenfa- briek van „General Motors" te Mansfield in de Amerikaanse staat Ohio zijn voor de tweede keer in nog geen maand een wil de staking begonnen. Pogingen van vakbondsleiders om hen hier van te weerhouden zijn op niets uitgelopen. Vorige maand moes ten bijna 200.000 arbeiders van „General Motors" over het gehele land tijdelijk op non-actief worden gesteld wegens een achtdaagse staking in dezelfde fabriek, die tot een tekort aan onderdelen leidde. Tilbury wordt door méér dan 140 voor aanstaande kleding magazijnen gegaran deerd NOORDSTRAAT TERNEUZEN U kunt kolberts kiezen van 59,^-tot 129,- Sommige mannen vragen meteen naardat colbert van ruige schotse wol. Hen kun je beter hun zin geven. Die onvoorstelbaar onver- stoorbaren weten precies wat ze willen. Wij ook. Bijpassende pantalon bijv. 39.75 36. „Ik ben Aram, heer van Bar ranca," zei Aram kortaf, terwijl hjj de keizer scherp opnam. Op nieuw overviel hem het raadsel achtige van de situatie. Hier vóór hem stond dezelfde man. die door wolven achtervolgd in z'n kasteel gevlucht was, de man. met wie hij de schatkamer betreden had... maar nu was deze Caracalla kei zer van Rome... hoe was dit mo gelijk... droomde hij of leefde hij werkelijk in het verleden. Zijn gedachtengang werd afge- te sparen. Ik benoem je tot onder bevelhebber in mijn leger, je zult ondergeschikt zijn aan mijn offi cier Flavius niet bepaald een vriend van je." Hij wees naar de man achter hem. de man die Aram had neergeslagen, toen deze hem de appel in 't gezicht geworpen had. „Ik accepteer, op voorwaarde, dat mijn medegevangenen mijn soldaten zullen worden," ant woordde Aram. „Het zij zo," glimlachte Cara- broken door de schelle lach van Jaehimo. „De goden hebben zijn brein verward," kraste de oude man, „dwaas, gij spreekt tot de heer ser over het Romijnse rijk. dus ook over Barranca!" „Zwijg Jaehimo," snauwde de keizer, „zijn geest mag dan ge stoord zijn, maar hij is een dap per strijder. Luister, Aram, ik had je met Ursus door mijn leeu wen kunnen laten verscheuren, maar het is een gril van me, je calla, „maar probeer geen dub bel spel te spelen vriend, Flavius heeft een scherpe blik." Even later, bij een zijuitgang van de arena werd Aram enthou siast begroet door het groepje Germanen en Macedoniërs. Maar de officier Flavius, die terzijde deze begroeting opnam, betwij felde het, of zijn keizer deze keer een verstandig besluit had ge nomen

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 5