Speciale voorjaars aanbieding Geen inruil - toch accoord Luxor Theater Terneuzen WEEKEND-VOORDEEL Fa. v. Strien's Bakkerij Het nieuwe onderzoek in de ,zaak-Kennedy' CONSUMENT WIL GRAAG KORTING MAAR PREFEREERTGOEDE SERVICE Twee keer op agenten ingereden; tien maanden geëist Gescheurd gordijn AF .J Pagina 4 200 gr. Bokkepooijes 110 cent Noordstraat 102, Terneuzen, Tel. 01150-3128(bii parkeerterrein) Elementen van service C DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 10 maart 1967 ZATERDAG IX t/m DINSDAG 14 MAART aanvang 8 uur vertonen wij PAUL NEWMAN en JULIE ANDREWS in de nieuwste technicolor-thriller van A. Hitchcock (TORN CURTAIN) Alfred Hitchcock's 50ste film, met het IJzeren Gordijn als achtergrond. Atoomspionnen jagen achter onderzoekers aan, een toppunt van actie en sensatie; een meester werk geladen met spanning en dynamiek. Een der meest enerverende films van het ogen blik. Toegang 14 jaar. Zondagmidag 2.30 uur: „GESCHEURD GORDIJN". 4 MOKKASTRENGELS (heerlijk) JJQ ct. Steeds meer mensen nemen voor het weekend ons ZWEEDS-WITBROOD uit eigen bakkerij. Voor LUXE-BROOD en GEBAK dat is Noordstraat 79 - Terneuzen - Tel. 3198 HOOVER wasautomaat 1198.- Eventueel; per week 8,88 per maand 38,50 le storting 305,50 De advocaat Dean Andrews, de man die vorige week in New Orleans werd verhoord in ver band met een samenzwering die zou zijn gesmeed om president Kennedy te vermoorden, heeft een dagvaarding met strafbedrei ging voor nietverschijnen ont vangen. Andrews moest gisteren voor een „grand jury" verschij nen. Dit is voor het eerst dat er een „grand jury" bij het nieu we onderzoek in de „zaak-Ken- nedy" aan te pas komt. Een „grand jury" hoort getuigenis sen en kan aan de hand daarvan iemand in staat van beschuldi ging stellen. Andrews heeft eens Lee Har vey Oswald van wie wordt vermoed dat hij de moordenaar is van president Kennedy verdedigd in een zaak. Hij werd vorige week verhoord op last van de officier van justitie van New Orleans, Jim Garrison, over zijn getuigenis voor de commissie-Warren in verband met een zekere Clay Bertrand. Andrews heeft de commissie- Warren meegedeeld, dat na de moord op president Kennedy een zekere Clay Bertrand hem had verzocht de verdediging van Oswald op zich te nemen. Volgens Jim Garrison is Ber trand evenwel een schuilnaam van de enige man die tot dusver is beschuldigd in verband met het komplot dat tegen president Kennedy zou zijn geweest, na melijk de 54-jarige Clay Shaw. Shaw die ontkend heeft, is er niet in geslaagd langs gerechte lijke weg de tegen hem aanhan gig gemaakte zaak van de baan te doen schuiven. Bij de kopers van verwarmings- en huishoudelijke apparatuur speelt de korting een belangrijke rol, maar de grootte van deze groep wordt overschat. In vele gevallen wordt de service belang rijker geacht dan de korting. Dit is gebleken uit een onderzoek dat het Schiedamse insti tuut Apor psychologich markt- en motievenonderzoek op verzoek van de Nederlandse vereniging van handelaren in verwarmings apparatuur en huishoudelijke artikelen onder enkele tientallen huisvrouwen heeft ingesteld naar de binding tussen klant en leverancier. De directrice van het ins,tiuut, mevrouw dr. M. Zel denrust- Noordanus, heeft de resultaten van het steekproef- onderzoek gisteren bekendgemaakt in een voordracht tijdens de jubileumbijeenkomst van deze detaillistenvereniging op de jaar beurs in Utrecht. Als oplossing van het verlangen naar korting en service noem de mevrouw Zeldenrust een combinatie van beide, maar deze is economisch niet mogelijk. Van de speciaalzaak verwacht de koper een goede service, in tegenstelling tot de verwachtingen bij de discounthouses, zo bleek uit het onderzoek. Elementen van service die zwaar wegen bij de consument, zijn onder meer snelle aflevering van het bestelde apparaat; verder directe vervanging van onderdelen die bij levering zijn bescha digd; op afgesproken tijd verschijnen en het verschaffen van een apparaat in bruikleen als vervanging van het eigen apparaat waarvan de reparatie geruime tijd zal duren. Uit het onderzoek van mevrouw Zeldenrust bleek voorts, dat het verschil tussen speciaalzaak en discounthouse voor velen niet geheel duidelijk is. In dit verband pleitte mevrouw Zeldenrust voor een duidelijk onderscheid van de speciaalzaak, bijvoorbeeld door een embleem, dat ook kan worden gebruikt in de reclame campagnes. NIEUW NAZI-PROCES De openbare aanklager van Darmstadt heeft donderdag mee gedeeld dat hij 10 voormalige S.S.-ers in staat van beschuldi ging heeft gesteld wegens mas samoorden op Russen en Joden, waaronder de moord op 34.000 Tien maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest plus onvoorwaardelijke terbe schikkingstelling van de rege ring heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank geëist tegen de 25-jarige varens gezel Petrus V. uit de hoofdstad wqgens poging tot zware mis handeling van drie politiemannen en diefstal van een auto. De al vele keren veroordeelde ver dachte was, toen hij in de vroege morgen van de elfde november in verboden richting op de Zee dijk in Amsterdam reed, daarop geattendeerd door twee recher cheurs die in een niet als politie auto herkenbare wagen reden. Achteruitrijdend was V. toen van de Zeedijk verdwenen. Tot hun verbazing werden de recher cheurs korte tijd later op de Prins Hendrikkade door verdachte klemgereden. Hij kwam verhaal halen en in 't gesprek dat volgde had hij volgens een der recher cheurs over het in de verboden richting rijden gezegd,- dat dit niet zo erg was omdat er geen politie in de buurt was. In het andere geval had hij ze „voor hun donder gereden" omdat het een gestolen auto was. Toen een der rechercheurs zich als politieman legitimeerde, had V. net gedaan alsof hij de papieren uit het dash boardkastje wilde pakken, was ingestapt en weggereden. Een van de rechercheurs, die voor de wa gen stond, moest op zij springen om niet ondersteboven te worden gereden. De rechercheurs zetten een achtervolging in en waarschuw den via de mobilofoon het hoofd bureau. Op de Rozenburglaan de den twee geüniformeerde agen ten, die in een witte surveillan ceauto reden, een poging de vluchteling tot staan te brengen. Zij hadden het blauwe zwaai licht van de auto aangezet en stonden beiden midden op de weg te zwaaien met hun zaklantaarns naar de met grote snelheid op hen af komende auto. Ook zij moesten zich door een haastige sprong in veiligheid stellen. Ver dachte zei over dit alles: „Ik wil de alleen maar ontsnappen". Tot onder Naarden hadden de re chercheurs V. achtervolgd. Deze maakte daar met zijn auto een slip en vluchtte de weilanden in. Onder zwaar verzet hadden de rechercheurs hem gearresteerd, Joden te Babi Yar bij Kiev in 1941. De beschuldigden zouden heb ben behoord tot het beruchte speciale commando 4a welk com mando naar schatting 80.000 mensen in bezet Rusland heeft omgebracht. Het proces zal later dit jaar beginnen. Polyester kleedcabines voor zwembaden Opvallende vernieuwingen in het natuurbad de Waranda in Oosterhout, dat op 1 mei na een grondige verbouwing en moder nisering wordt heropend, zijn nieuwe polyester kleedcabines. De Waranda is het eerste Neder landse zwembad dat met deze volgens de fabrikant eenvoudig te onderhouden en te plaatsen ca bines wordt uitgerust. De polyes ter kleedcabine is te zien op de voorjaarsbeus in Utrecht. Ook straatkolk van polyester Een bouwmaterialenhandel en betonfabriek uit Oosterhout heeft op de voorjaarsbeurs in Utrecht een wereldprimeur gelanceerd: een straatkolk van gewapend po lyester. Ook de produktiemetho- de, die in Alblasserdam werd ont wikkeld, is nieuw. Tot nu toe werd aangenomen, dat vervaar diging langs mechanische weg en in serie van een dergelijk pro- dukt van gewapend polyester niet mogelijk was. Straatkolken werden tot nu toe gemaakt van gietijzer en beton. De polyester- kolk is min of meer het sluitstuk van een geheel in kunststoffen uitgevoerd rioleringssysteem. Rioleringsbuizen en -putten zijn al langer in de handel. De kolken zijn geheel van polyester. De on- derbak met afvoerpijp is uit één «ÜlfclSSPJIil» Verzending zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Alnati" 14-3 Australië: m.s. „Zuiderkerk" 13-3 Brazilië: m.s. „Alnati" 14-3 Canada: m.s. „Harpefjell" 15-3 Chili: m.s. „Breitenstein" 12-3 Kenya, Oeganda, Tanganjika: m.s. „Gange" 13-3 m.s. „La Bourdonnais" 17-3 Ned. Antillen: m.s. „Sinon" 14-3 Suriname: m.s. „Oranje Nassau" 12-3 Verenigde Staten van Amerika: m.s. „Prinses Margriet" 15-3 s.s. „American Raver" 17-3 Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: m.s. „Nijkerk" 15-3 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. De jacht op zeehonden in Canada Brian Davies, secretaris van een Canadese vereniging voor dierenbescherming, wil in Cana da een miljoen handtekeningen verzamelen bij wijze van protest tegen de zeehondenjacht, die elk jaar in de baai van St. Laurens wordt gehouden. Hij wil dat de Canadese regering dit gebied tot beschermd domein voor zeehon den verklaart. De jacht is inmiddels weer be gonnen. Vijf kleine vliegtuigen die de jagers zouden brengen naar het gebied waar de zeehon den zich plegen op te houden, zijn op het ijs verongelukt. Rond 50 jagers zouden op het ijs bij de Madeleine-eilanden van de buitenwereld zijn afgesloten. Zij zouden echter niet in gevaar verkeren. Dit jaar mogen er maar 50.000 jonge zeehonden gevangen worden. Op de oudere dieren wordt later met knuppels en ge weren gejaagd. Het vorig jaar zijn bijna 5.500 Canadese jagers in de baai van St. Laurens werk zaam geweest. Zij hebben zowel op de ijsvelden ten noorden als ten oosten van New Foundland op zeehonden gejaagd en doodden in de zeven weken van het jacht seizoen ongeveer 170.000 dieren. Eenzelfde aantal werd in deze streek door Noorse jagers gedood. Deze staan echter niet onder toe zicht van de Canadese overheid. De waarde van de door de Cana dezen gevangen dieren wordt ge schat op ruim 7 miljoen gulden. Belgisch-Nederlandse discussie over liavenpolitiek De havenpolitiek in Nederland en België zal op 13 maart in Ant werpen onderwerp zijn van een openbare discussie tussen de he ren L. Delwaide, schepen van de havenbedrijven te Antwerpen, en W. Thomassen, burgemeester van Rotterdam. Het voorzitter» schap van deze discussie berust bij de heer F. Wilders, afgevaar» digde-beheerder van het Vlaams economisch „verbond."'

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 4