PROVINCIAAL NIEUWS H HET GEMENGDE HUWELIJK Het geheim van de blauwe trein Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 10 maart 1967 Ter neuzen Nationale boomfeestdag op 22 maart Christelijk Dialoog Sjaloom Toneelgroep Ensemble in het Concertgebouw Interkerkelijk zangkoor Axel Vervroegde openstelling van het gemeentelijk kampeerterrein Wielrijder door auto gegrepen Afscheid archivaris Beiaardconcert Bruinisse Visseizoen mosselzaad Middelburg Tijdelijke betonfabriek op Noord-Beveland blijft Zeehavenontwikkeling Vlissingen Liberiaans vrachtschip ramde steiger in Vlissingse haven Agenda VOORJAARSBEURS BOUW+VERWARMING BH V nHB m Amerikaanse soldaten gaan minder verdienen VEROVERING VAN DE MCKINLEY de fijne dropbonbonlekker en... goed voor u! Zeven stellingen van het pastoresconvent Oost Zeeuws-Vlaanderen ÏOO jaar getrouwd Zoeken naar de drie vermiste Australische kinderen hervat TERRORISTEN. IN THAILAND Inzamelingsactie voor het gezin Botterblom Aan de op 22 maart a.s. onder auspiciën van de jeugdnatuur- wacht te organiseren boomfeest dag zullen te Terneuzen 280 en te Sluiskil 60 leerlingen deel nemen. Aan deze dag wordt me dewerking verleend door het staatsbosbeheer, de Grontmij en de gemeentelijke plantsoen dienst. Verder wordt getracht een jeugdfanfare of drumband in te schakelen. Te Terneuzen zullen circa 240 bomen en struiken worden ge plant aan de Mr. Haarmanweg tegenover de Philipsfabriek en te Sluiskil 60 rond het sportveld. Blijkens het programma wordt het de 22e maart werkelijk een feestdag, die te Terneuzen en Sluiskil zal worden ingeleid door burgemeester Aschoff, resp. wet houder Binnekamp. Na het planten der bomen ver zamelen de deelnemende scho len zich in het Concertgebouw, waar na een begroetingswoord van de voorzitter van de jeugd- natuurwacht een film zal wor den vertoond. De jeugd krijgt enige traktaties met kans op één prijs per school. Bovendien ont vangen alle deelnemende school kinderen een speldje en elke deelnemende klas een vaantje. Het chr. dialoog sjaloom houdt weer een bijbelreceptie op maan dag 13 maart a.s. om 20 uur in het gebouw van de waterleiding maatschappij aan de Axelse- straat Kapelaan J. Adriaansen zal een inleiding houden over Exodus 13 17 14 31. Naar aanleiding van deze peri koop zal eventueel worden gedis- kussieerd over de volgende pun ten: 1. In de in Exodus beschreven geschiedenis van het Joodse volk kunnen we de volgende lijn zien: slavernij in Egypte doortocht door de Rode Zee beproeving in de woestijn het beloofde land. Bij Jezus van Nazareth zien wij eenzelfde lijn: zijn jeugd onder de Joodse wet gedoopt in de Jor- daan verzoeking in de woes tijn verkondiging van het ko ninkrijk Gods (vgl. Mk. 1912). Geldt deze weg voor elke chris. ten? Zo ja, wat is dan Egypte de Rode Zee de woestijn het beloofde land? 2. Op welk punt of op welk van deze vier punten vindt de christen aansluiting bij het volk, dat op weg is naar het beloofde land? 3. In Ex: 14 1112 verkiest het volk de zekerheid van de Egyptische slavernij boven de on zekerheid van de vrijheid in de woestijn. Herkennen wij onszelf hierin? De gespreksleider van deze avond is drs F. C. de Waal. Voor de leden van de Z.V.U. bracht de toneelgroep „Ensem ble" gisteravond in het Concert gebouw een opvoering van het toneelspel André Josset, „Elisa beth" (de vrouw zonder man). Caro van Eijk vertolkte de titel rol op pakkende wijze met als waardige tegenspeler Hans Cu- leman, die de rol van de graaf van Essex uitbeeldde. Ook de ove- rige actrices en acteurs leverden een bijdrage tot een geslaagde vertoning, die jammer genoeg niet de belangstelling kreeg die zij verdiende. Er worden momenteel in Ter neuzen pogingen ondernomen om tot oprichting te komen van een grotestants interkerkelijk zang oor. Als zich voldoende deel nemers hebben gemeld om tot de oprichting te kunnen komen, zal het koor onder leiding ko men te staan van de heer Van Prooijen, directeur van de Ter- neuzense muziekschool. Er heb ben zich inmiddels reeds meer dan 10 personen als lid gemeld. Gegadigden kunnen zich mel den bij de heren A. Roskam, Rembrandtlaan 18 (tel. 4106) en W. C. Jumelet, Joh. Vermeerstr. 22 (tel. 3325). Met het oog op de vroege Pasen hebben B. en W. van Axel beslo ten het gemeentelijk kampeerter rein „De Boshoek" open te stel len met ingang van 22 maart a.s. Zoals bekend ligt dit kampeer terrein ten zuiden van de kom van de gemeente temidden van het 12 hectare grote recreatiebos. Donderdagmorgen omstreeks 9 uur stak de 68-jarige J. M. Mattens uit Axel met zijn rijwiel op de kruising ZuidsingelKa naalkadeZeestraat de Zuid singel over. Hierbij heeft M. de naderende personenauto, bestuurd door P. van M. uit Rotterdam, niet of te laat opgemerkt. Hij werd door de auto gegrepen. Dokter Kok verleende de eer ste hulp en liet M. naar het zie kenhuis vervoeren, waar M. in de loop van de middag aan de opge lopen kwetsuren is overleden. In verband met de benoeming van de heer W. E. M. Bauwens zal het gemeentebestuur van Axel op vrijdag 17 maart om 19.30 uur in de raadszaal offi cieel afscheid nemen van de ge meente-archivaris, de heer J. R. de Jonge. Op zaterdag 11 maart 1967 zal de heer P. C. Brakman van 15 tot 16 uur het wekelijkse bei aardconcert geven. Het programma luidt: 1. Prelude. 2. Aria uit „Die Hochzeit des Figaro" W. A. Mozart 3. a. Die winter is vervangen b. Avondliedje H. C. v. Oort c. Winter adé 4. Gavotte en Musette P. Corbé 5. a. Gwineter ride up b. My old Kentucky home c. Blow high, blow low Ch. Dibbin 6. Volksdansen J. van Bergen 7. Finale. Op dinsdag 25 aprilzal het deel van de Waddenzee dat het Friese Wad wordt genoemd, wor den opengesteld voor de visserij op mosselzaad. Deze jaarlijkse openstelling duurt tot 12 mei. De eerste 10 dagen zal het ge viste mosselzaad uitsluitend mo gen worden uitgezaaid op de percelen in het noorden. Na die 10 dagen mag het zaad ook naar Zeeland worden vervoerd! Op 16 mei zal gedurende 14 dagen het Groninger Wad wor den opengesteld voor de mossel zaadvisserij. Dit zaad mag uit sluitend worden vervoerd naar Zeeland. Of die veertien dagen nog zul len worden verlengd, zal te zij ner tijd nader worden bezien. Gedeputeerde staten van Zee land hebben aan de provinciale staten voorgesteld het ongeveer 70.000 vierkante meter grote ter rein bij Kats op Noord-Beveland gedeeltelijk te verkopen en voor een gedeelte in erfpacht te ge ven aan de aannemerscombina tie die indertijd speciaal voor de bouw van de Oosterscheldebrug een betonfabriek heeft gebouwd. Ook ligt het in de bedoeling, dat deze aannemerscombinatie (Van Hattum en Blankevoort n.v. te Beverwijk en de N.V. Amster damse Ballastmaatschappij) de 18.000 vierkante meter grote ha ven in erfpacht neemt. De aan nemerscombinatie wil de beton fabriek, die speciaal is ingericht voor het fabriceren van honder den tonnen wegende betonele menten, definitief bij Kats te laten staan. Het voortbestaan van deze betonfabriek, die in 2 jaar tijds de gehele Oosterschel debrug bouwde, betekent een vaste werkgelegenheid voor on geveer tachtig mensen. De exploitatie van de fabriek, die sinds de bouw van de Oos terscheldebrug constant in be drijf is gebleven, en van de spe ciaal voor het laden van de gi gantische betonelementen inge richte haven zal gebeuren door een dochteronderneming van de aannemerscombinatie, de N.V. „Bagger- en Sleepbootmaatschap pij Beverwijk". De naam van deze onderneming zal in verband met de nieuwe taak worden ver anderd in N.V. „Exploitatiemaat schappij Kats". Het algemeen bestuur van het orgaan voor overleg en samen werking op het gebied van de zeehavenontwikkeling in zuid west-Nederland zal op dinsdag 21 maart ai. in de Statenzaal te Middelburg zijn eerste werkver gadering houden. Zoals bekend is zullen in dit algemeen be stuur zitting hebben: vertegen woordigers van de provinciale besturen van Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland, het gemeentebestuur van Rotter dam, de raad van Rijnmond en het ministerie van verkeer en waterstaat. In bedoelde vergadering, die niet openbaar zal zijn, zal een definitief voorstel omtrent vorm en structuur van een permanen te samenwerking worden behan deld. Na afloop organiseert het da gelijks bestuur een persconfe rentie. Het Liberiaanse vrachtschip „Thanasis" heeft woensdagmid dag, toen het de steiger van de Vlissingse buitenhaven ramde, enkele tienduizenden guldens schade aangericht. Het schip, dat eigendom is van de Kromos Shipping Company te Londen, maar als thuishaven Monrovia heeft, was op weg van Sunderland naar Japan. De ha ven van Vlissingen werd slechts aangedaan om even te bunkeren. Het werd de haven binnenge trokken door twee sleepboten, raakte waarschijnlijk door de wind en de stroming uit de koers en stevende recht op de steiger af. De heer R. de Buijzer, die er zat te hengelen, werd gewaar schuwd door de schreeuwende mannen op het schip. Ondanks het feit dat het anker van de 5.685 bruto register ton metende „Thanasis" uitgegooid werd en er volle kracht achteruit ge geven werd, kon niet voorkomen worden dat het schip de steiger frontaal ramde. De schade aan het schip bestond uit een scheur onder de waterlijn, die in de Vlis singse haven gerepareerd kan worden. De kop van de steiger is echter volkomen versplinterd. Ook de meetapparatuur van het K.N.M.I., het havenlicht en de nautafoon, die op deze steiger stonden, waren na de aanvaring volkomen onbruikbaar. Alleen de schade aan de apparatuur van het K.N.M.I. wordt al op duizen den guldens geschat. Het schip heeft gisteren zijn reis voortgezet. HEDEN Terneuzen: Gebouw „De Scha kel", 7.30 uur: Ontspannings avond P.J.G., Afd. Hoek/Ter- neuzen. Concertgebouw, 7.30 u., Grote G. J. V.-avond met zang, mu ziek en toneel. ZATERDAG 11 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Gescheurd gordijn". Zuidersportpark, 4.15 uur: Tem. BoysSprang. ZONDAG 12 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 uur: „Gescheurd gor dijn". MAANDAG 13 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Gescheurd gordijn". DINSDAG 14 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Gescheurd gordijn". VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG n UTRECHT Nog4beursdagen if Voordelige reis- en entree-biljetten op de NS..«tatlon»verkrlJgbaar\^^^^ Geopend: m dagelijks van 9-17 uur, m behalve zondag. V Ongeveer 31.000 Amerikaanse militairen die in hoofdzaak in het gebied van Saigon in Zuid-Viet- nam zijn gelegerd, zullen met in gang van 1 mei hun speciale toe slag voor levensonderhoud kwijt1 raken, zo is woensdag in Wash ington bekendgemaakt. Deze maandelijkse toeslagen varieerden van 27 dollar voor soldaten tot 84 dollar voor gene raals. Het ministerie van defen sie zal hierdoor 21 miljoen dol lar per jaar besparen. Funktio- narissen van het Pentagon zei den dat het besluit ook op morele gronden was genomen omdat soldaten te velde de toeslag niet ontvingen. Onlangs is tevens ge bleken dat de algemene kosten van levensonderhoud lager zijn dan in de V. S„ zo zeiden zij. GEMEENTEWERKEN VAN TERNEUZEN BESCHIKT OVER EEN RIOOLDOORSTROOM- APPARAAT Deze week arriveerde bij de ge. meentelijke remise een riooldoor- stroomapparaat. Het dient om het ondergrondse darmkanaal van onze gemeente regelmatige en noodzakelijke schoonmaakbeur ten te geven. Voor een gemeente als Terneuzen is het verouderde dcorsteeksysteem. waarbij van een lier gebruik moest worden gemaakt, niet meer op zijn plaats. Rioolverstoppingen zt)n vaak hardnekkig en kunnen veel stag natie veroorzaken, waarbij het opbreken van straten de moeilijk heden vaak nog vergroot. Aan de ze problemen komt door de nieu we aanwinst een einde. De gehele apparatuur bestaat uit twee delen (zie foto). Door middel van het rechtse deel wordt water met een kracht van 50 a 85 atmosfeer in de meestal aan gekoekte massa gebracht en los gewerkt. Een en ander komt dan terecht in de putten die op regel matige afstanden in het rioolnet voorkomen. De apparatuur op het llnkerge- deelte van de foto zuigt de losge weekte massa op. waarna de moeilijkheden voor deze keer weer zijn overwinnen. Drie bergbeklimmers uit An chorage in Alaska hebben mee gedeeld, dat zij erin zijn ge slaagd voor het eerst in de win ter de top te bereiken van de berg McKingley. Zij bereikten het hoogtepunt van de 6096 m hoge berg op 1 maart. (ADVERTENTIE) Het overlegorgaan van de r.k., herv. en geref. kerken in Zws- Vlaanderen heeft zich in een uit voerig schrijven gericht tot alle pastores van Zeeuws-Vlaande- ren, aan wie het de conclusies voorlegt van het pastoresconvent dat zich een jaar lang in twee secties heeft beraden over het ge mengde huwelijk. De vertegenwoordigers in het overlegorgaan bieden de conclu sies aan alle pastores van Zeeuws- Vlaanderen aan, niet omdat zij gemengde huwelijken willen sti muleren, maar omdat zij als uit gangspunt willen nemen het feit, dat ook in onze streek de kerke lijk gemengde huwelijken toene men. De volgende gegevens zyn aan de brief ontleend: In gemengde huwelijken zien de kerken een zekere belem mering voor de deelname der huwelijken aan kerkelijke ac tiviteiten. De pastores, die deze belangen in het oog hou den, zullen het totstandkomen van gemengde huwelijken al leen daarom al niet stimule- leren. Aan huwenden die daar zélf geen onoverkomelijk be zwaar in zien, zullen de pas tores niets in de weg leggen. Als men de eigen kerk ern stig neemt, dan moet die ernst blijken uit de waardering (en dus ook de relativering) van de eigen en de andere kerk als een manifestatie van Christus' gemeente. Als dit gezien wordt, is een kerkelijk ge mengd huwelijk kerkelijk niet zó gemengd meer. Dan moe ten- de kerken, waar zij een belemmering inhouden voor gemengde huwelijken, deze wegnemen. Het gaat niet aan de moeilijk heden van een kerkelijk ge mengde huwelijksverhou ding wél, maar de waarde er van niet onder ogen te zien; deze waarde zien wij niet in het feit dat gemend gehuw den een oecumene-experi- menteerterrein zouden zijn, maar wel hierin dat twee mensen van elkaar houden tegen alle tegenkanting in. De gemengd gehuwden krij gen wellicht het pijnlijkste deel te dragen van de erfenis der verdeeldheid, zonder dat zij persoonlijk aansprakelijk kunnen worden gesteld voor de scheiding tussen de chris tenen. (Herderlijk schrijven aan de katholieken in Neder land over de deelname aan de oecumenische beweging september 1966). Elke gemengd gehuwde chris ten moet heden zoeken naar de mogelijkheid van een oecu- menischer opvoeding, die een gezamenlijke opdracht is van beide huwelijkspartners. Deze oecumenische opvoeding is niet alleen een taak van de moeder. Hierdoor zou bij het kind misverstand kunnen worden gewekt. Het kan de vraag zijn, of men tot een apart pastoraat voor gemengd gehuwden moet komen. Wel is nodig een apart pasto raat voor de pastores ter zake van gemengde huwelijken. Als de niet-katholieke partij bij de huwelijkssluiting voor de katholieke kerk de belof te heeft gedaan dat hij/zij de (eventuele) kinderen katho liek zal doen opvoeden, en deze in gewetensnood komt, dan behoort het tot de goede oecumenische praktijk de be trokkenen te wijzen op de mogelijkheid om van de bis schop wijziging van de belof ten te bekomen. Onze stimulans moet niet in de richting gaan van een christelijk huwelijk zonder kerkelijke relaties. De be- Het echtpaar Balakisji (130) en Amina (114) Oroedzjems in het dorp Ilkhytsji bij Bakoe heeft woensdag zjjn 100ste huwelijks.verj aardag gevierd, zo meldt het Russische pers bureau Tass. „Het is een prach tige eeuw met mijn vrouw ge weest", aldus de woorden van de bruidegom ter gelegenheid van de bijzondere gebeurtenis. DOOR AGATHA CHRISTIE 54) Het diner met Papopoulos en zijn dochter was alleraange naamst. Poirot was amusant en vermaakte de anderen met zijn verhalen. Het menu was met zorg gekozen en de wijn was uit muntend. Aan het einde van de maaltijd vroeg Papopoulos beleefd: „En de tip die ik u gaf? Hebt u iets op het paard gezet?" „Ik sta in kontakt met mijn bookmaker", antwoordde Poirot. De ogen van beide mannen ont moetten elkaar. „Een heel bekend paard, niet waar?" „Neen", zei Poirot, „het is wat uw Engelse vrienden noemen: een „dark horse". „Ah!" zei Papopoulos in ge dachten. „Nü moesten we naar het Ca sino gaan en een kleinigheid wa gen aan de roulette", riep Poirot vrolijk uit. In het Casino gingen ze uiteen. Poirot wijdde zich geheel aan Zia, terwijl Papopoulos onder de an dere spelers verdween. Poirot was niet gelukkig, maar Zia had al spoedig een paar dui-1 zend francs gewonnen. „We moesten nu maar ophou den", zei ze kalm tot Poirot. Poirots ogen schitterden. „U bent een echte dochter van uw vader, mademoiselle Zia. U weet wanneer u moet ophouden. Ah, dat is de kunst". Hij keek rond. „Ik zie uw vader nergens", merkte hij terloops op. „Ik zal uw mantel halen, mademoiselle, dan gaan we wat wandelen in de tuin". Maar hij ging niet regelrecht naar de garderobe. Hij was be nieuwd waar de Griek naar toe was gegaan nadat hij uit het ge zicht was verdwenen. Zonder door hem te worden opgemerkt zag hij hem in de hal. Hij stond bij een van de grote pilaren te praten met een dame, die juist was binnengekomen. Die dame was Mirelle. Ongemerkt wist Poirot aan de andere zijde van de pilaar te komen. „Ik zeg u dat ik tijd moet heb ben", zei de danseres. „Als u me de tijd laat, krijg ik het geld wel". „Wachten is vervelend", zei de Griek, de schouders ophalend. „Maar heel kort", pleitte de ander. „Een week, tien dagen, dat is alles wat ik vraag. U kunt er zeker van zijn. Het geld komt stellig". Papopoulos keek, niet op zijn gemak, rond en ontdekte vlak bij zich Poirot, die een alleronschul digst gezicht zette. „Ah, vous voila, monsieur Pa popoulos. Ik zocht toevallig juist naar u. Vindt u het goed dat ik een eindje met mademoiselle Zia ga wandelen in de tuin? Goeden avond, mademoiselle". Hij maak te een diepe buiging voor Mirelle. „Neem mij niet kwalijk dat ik u niet dadelijk zag". De danseres was klaarblijkelijk verstoord over de onderbreking van het gesprek. Papopoulos mompelde: „Zeker, natuurlijk", en Poirot verdween onmiddellijk. Hij haalde Zia's mantel en samen liepen ze de tuin in. Nadat ze een poosje over de oude tijd hadden gesproken en Poirot niet had nagelaten haar te herinneren aan de diensten die hij haar en haar vader zeventien jaar geleden had bewezen, zei hij: „Ik heb uw hulp nodig, made moiselle". „En als ik weiger", begon het meisje voorzichtig. „Dan weigert u, en daarmee uit". „Waarom zou ik dan „Dat zal ik u vertellen. Vrou wen zijn edelmoedig. Als ze iemand een dienst kunnen bewij zen die hun eenmaal een dienst heeft bewezen, doen ze dat. Ik ben eens edelmoedig tegenover u geweest, mademoiselle. Toen ik had kunnen spreken, hield ik mün mond". Even zwegen beiden. Toen zei het meisje: „Mijn vader gaf u onlangs een wenk". „Dat was heel vriendelijk van hem". „Ik geloof niet", zei Zia, „dat ik daar nog veel kan bijvoegen". Als Poirot al teleurgesteld was toonde hij het in ieder geval niet. Geen spier van zijn gezicht ver trok. „Eh bien!" zei hij vrolijk. „Dan moeten we over andere dingen praten". Maar het meisje toonde zich gedurende het nu volgende ge sprek afgetrokken en antwoord de slechts werktuiglijk. Het was duidelijk dat ze een heftige strijd met zichzelf voerde. „Monsieur Poirot", zei ze, toen zjj het Casino weer naderden. „Ja, mademoiselle?" „Ikik zou u graag helpen als ik kon". „U is zeer vriendelijk, made moisellezeer vriendelijk". Poirot drong niet aan. Hij wachtte rustig af en liet haar zelf beginnen. „Och", zei Zia, „waarom zou ik het ook niet vertellen? Mijn vader is altijd zo voorzichtig in wat hij zegt. U hebt ons verteld dat u alleen de moordenaar zoekt en dat de juwelen u koud laten. Ik geloof u. U had het bij het rechte eind, toen u zei dat u meende dat we in Nice waren om de juwelen. Ze zijn hier overhan digd, volgens het plan; mijn vader heeft ze nu. Hij heeft u laatst aangeduid wie onze ge- reimzinnige klant was". „De markies?" (Wordt vervolgd.) staande kerkelijke gegeven heden moeten we niet min achten. Zij zijn een uitgangs situatie die niet mag worden genegeerd". De brief die vergezeld gaat van een aantal praktische wenken rond de begeleiding van het ker- kelijk-gemengde huwelijk, was ondertekend door: Kap. J. Adriaansen, Terneuzen; Pater G. Baart, Terneuzen; Ds. L. Berger, Terneuzen; Deken A. Dierick, Oostburg; Ds. Th. van Drunen, Oostburg; Ds. E. Gramsbergen, Kloosterzande; Ds. J. Th. Heemskerck, Axel; Da. S. R. C. van Kempen, Groede; Deken A. Koopmans, Hulst; Deken J. v. Mechelen, Terneuzen; D. Moret, Sluiskil; J. Musch, Breskens; Ds. H. Ruis, Sluiskil; Rector R. Verdurmen, Oostburg. In een pakhuis bij de Austra lische stad Adelaide is donderdag het zoeken naar de drie vermis te kinderen Beaumont op aan wijzingen van de Nederlandse helderziende Gerard Croiset hervat. Arbeiders begonnen met pneumatische boren de beton- vloeren van een put open te leg gen, waaronder Croiset de lijkjes vermoedt. Vorige week waren in een tun nel onder het pakhuis een man chet van een kinderblouse en een stukje van een handdoek opge graven, maar toen men zonder verder resultaat tot een diepte van vier meter was gevorderd, was het zoeken gestaakt. Croiset had daarop dinsdag uit Neder land telefonisch laten weten: „Als jullie nog een meter dieper gra ven, moeten je de lijkjes van de kinderen vinden". De kinderen Jane (9), Anna (7) en Grant (4) worden al sinds januari 1965 vermist. Croi set, die vorig jaar Adelaide be zocht zegt in een visioen de kin deren bedolven te hebben gezien onder een laag aarde in de ruïne van een oude kalkoven, waar la ter het pakhuis overheen was gebouwd. Thailands minister van bin nenlandse zaken, generaal Fra- part Tsjarsathien, heeft ver klaard dat ongeveer 700 afge legen dorpen in de door linkse groeperingen geïnfiltreerde ge bieden van noordoost-Thailand om bescherming van politie en militairen hebben gevraagd. Om dat zij geen bescherming geno ten, moesten de dorpelingen levensmiddelen aan de „terro risten" afstaan. Jongemannen werden zelfs ontvoerd voor een opleiding in het oerwoud als hun vaders op de velden aan het werk waren. De minister zei, dat de rege ring niet in staat was in elk dorp politie- of legerposten op te richten. Wel zouden er mo biele eenheden worden ge vormd. Het Elster comité van aanbe veling dat is opgericht na de ge boorte van de vierling en waarvan burgemeester W. M. O. Klijn voor zitter is, houdt deze week een grote inzamelingsactie ten behoeve van het gezin Botterblom. De actie zal in de vorm van een huis-aan-huis-collecte worden ge voerd. Giften kunnen ook worden gestort bij de coöperatieve Raif- feisenbank te Eist op gironummer 929913 in het vierlingfonds Botter blom.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2