Moeite met het beteugelen van de bom Een Nederlandse vervanger voor het Liberty schip Nieuwe onthulling in Garrison-onderzoek BEURSOVERZICKT WILSON WAARSCHUWT ONWILLIGE LABOUR-LAGERHUISLEDEN Verwarring rond bombardement op Zuidvietnamees dorp Zaterdag 4 maart 1967 Vietnamees conflict blijft uitzichtloos Presidents verkiezing in El Salvador Uitbreiding aantal loten van staatsloterij De Zuidafrikaanse rassenpolitiek KOOKBOEKJES af 2,50 Boekhandel VAN DE SANDE DE VRIJE ZEEUV» Pagina 5 Al meer dan vijf jaar herbergt Genève de ontwapeningsconfe rentie. Met grote tussenpozen komt die bijeen zonder opmer kelijke resultaten te boeken. Dit keer echter is er kans dat er wel wat belangrijks uit de bus komt, dat enigszins te vergelijken is met het akkoord van 1963 waarbij de V. S. en Rusland hun kernproe ven staakten. Net als toen is het voornaamste werk weer gedaan door die twee landen en niet door 'de zeventien die in Genève bij eenkomen op achttien stoelen: de Franse blijft altijd leeg. Moskou en Washington hebben al lang contact met elkaar om tot een verdrag te komen dat de verspreiding van kernwapens moet tegengaan. Deze beide su permachten weten maar al te goed wat een kernoorlog beteke nen kan en hebben daardoor alle reden die niet te wensen. Wan neer echter land na land zich een nucleaire bewapening verschaft, nemen de kansen ook steeds toe dat die gebruikt wordt. En een klein kernoorlogje kan gemak kelijk uitgroeien tot iets waar geen houden meer aan is. Wat de Russen en Amerikanen derhalve hebben uitgedokterd is een belofte van de kernmachten om geen A- en H-bommen te le veren aan anderen. De landen die geen kernwapens hebben, zouden de belofte moeten afleggen ze ook niet te gaan maken. Met andere woorden: een bevriezen van de huidige toestand. Beter zou zijn de klok terug te draaien en alle kernwapens te bannen, maar dat is niet te verwerkelijken. VREES Dit ontwerp is niet met vreug de onthaald. Zeker niet door de landen die technisch in staat zijn zo'n bom te maken, bijvoorbeeld India, Japan, Israël en West- Duitsland. Een eerste bezwaar hunnerzijds is al dat van hen de zware belofte wordt gevraagd, terwijl de groten ondertussen rustig door kunnen gaan met hun kernarsenaal uit te breiden. De Duitsers steekt dan in het bijzonder dat in het voorstel wel gewaagd wordt van inspecties in de kernwapenloze landen, maar niet bij de bezitters van dit oor logstuig. Ze vrezen hiervan bo vendien een industriële spionage, want de deskundigen die in de fabrieken komen kijken waar voor vreedzame doeleinden iets met kernenergie wordt gedaan, zouden gemakkelijk goede tips President Johnson heeft don derdag op een persconferentie in Washington verklaard, dat Noord-Vietnam systematisch de Geneefse akkoorden van 1954 en 1962 heeft geschonden en dat de Amerikaanse strijdkrachten in Zuid-Vietnam zullen blijven strijden, zolang Hanoi geen ein de maakt aan zijn „agressie". De president van de Ver. Staten, het Amerikaanse volk en de Ame rikaanse strijdkrachten enerzijds en aan de andere kant president Ho Ysji Minh van Noord-Viet- nam en de troepen die hij uit Hanoi stuurt". Voor het eerst maakte John son melding van een rapport, waarin generaal Maxwell Taylor als voorzitter van de commissie van stafchefs in 1961 president Kennedy had gezegd dat het, als de agressie zou voortduren, wel licht nodig zou zijn eens de be voorradingsbronnen van de com munistische troepen aan te val len. Volgens het Amerikaanse staatshoofd hebben de Noord- vietnamese leiders duidelijk laten weten, dat zij niet van zins zijn een einde te maken aan „hun aanvallen". In dit verband her haalde Johnson dat de Ver. Sta ten bereid blijven onderhande lingen te voeren zonder voor waarden vooraf te stellen. Eén miljoen tweehonderd dui zend stemgerechtigden kiezen zondag een nieuwe president als opvolger van Julio Adalberto Rivera. Er zijnvier kandidaten: kolonel Fidel Sanchez Hernandez namens de regerende nationale verzoeningspartij, dr. Abaraham Rodriguez (christen-democrati sche partij), Alvaro Martinez (volkspartij) en dr. Fabio Cas tillo (partij voor vernieuwing, een uiterst-linkse groepering). Dr. Rodriguez zei tijdens zijn verkiezingscampagne voor de christen-democratische partij dat zijn eerste daad ingeval van een overwinning zou zijn de Ameri kaanse ambassadeur tot persona nc i grata te verklaren omdat deze zich in de binnenlandse za ken van El Salvador zou hebben gemengd. De volkspartij is uiterst rechta. mee naar huis kunnen nemen. Daarentegen beschermen de grote kernmachten ook die weten schappelijke bijprodukten van hun miltaire programma's waar de industrie ook een commercieel profijtelijk gebruik van kan ma ken. Maar het belangrijkste, zij het minst duidelijk uitgesproken be zwaar is wel dat China buiten deze overeenkomst staat. India en Japan komen binnen niet al te lange tijd binnen bereik van Mao's raketten met kernkoppen te liggen. En wat voor beveiliging hebben zij dan? Hoe kunnen zij een garantie krijgen dat ze door de Chinezen niet gechanteerd zullen worden? FRANKRIJK En in Europa zit men tegen Frankrijk aan te kijken, dat wel het dure entreekaartje heeft be taald om in de kernclub te ko men. Parijs is weliswaar niet zo bereid om deze glorie met ande ren te delen, maar stel dat de Europese integratie nu eens wel zo ver gaat in de toekomst, wat dan? En kan het niet zijn dat Europa dat poogt een macht te vormen tussen de twee super machten Amerika en Rusland in, gewoon om tegen die twee op te wegen zich een kernmacht aan moet schaffen? Er is nog al wat gepruttel. In zekere zin is dat wel opmerke lijk: het is nu eens zo dat de twee supermachten samen proberen de anderen uit beider in vloedssferen onder druk te zetten een verdrag te tekenen waar ze niet zo heel veel voor voelen. Geen van beide kan aan komen met een nog al hechte groep verbondenen of satellieten: het is die twee tegen de rest. Het is misschien niet zo'n pret tig idee dat vrijwel de hele we reld onder pressie staat van de twee kolossen V. S. en U. S. S. R. Maar een beter idee om althans iets te doen om de kernvrede te bewaren op aarde is tot dusver van niemand gekomen. Het bureau van de officier van justitie in New Orleans heeft don derdag gezegd dat Lee Harvey Os wald, David Ferrie en Clay Shaw twee maanden vóór de moord op president Kennedy in deze stad ontmoetingen hebben gehad waar op zij plannen bespraken om de president van het leven te beroven. Deze mededeling was vervat in een aanvraag voor een huiszoe kingsbevel tegen Shaw, een woens dag op last van officier van justi tie Garrison gearresteerde zaken man, die inmiddels tegen een borg som van 10.000 dollar is vrijge laten. De arbeid van de vrouw buiten eigen gezin „Het is gerechtvaardigd voor de gehuwde vrouw de weg naar de arbeidsmarkt, die ze reeds ge vonden heeft, ook begaanbaar te maken". Tot deze conclusie kwam prof. dr. I. Samkalden, oud-minister van justitie. Hij sprak gistermorgen op het con gres van „het Nederlandse vrou wencomité", dat handelt over de arbeid van die vrouw buiten het eigen gezin. Op dit congres werd voorts geconstateerd, dat de detailhandel de gehuwde vrouw als medewerkster in de onder neming als „een volkomen nor maal verschijnsel" is gaan zien. En ook, dat ze in deze tak bijzon der op haar plaats is. Prof. Samkalden wees er op, dat de arbeid van vrouwen met gezinsverantwoordelijkheid zijns inziens verantwoord is. nu de huwelijksleeftijd lager wordt, de gezinssamenstelling nog meer van de bewuste keuze der ge huwden afhankelijk wo/dt en de arbeidsmogelijkheden voor de ge huwde vrouw groter worden. In een van de gehouden inlei dingen werd onderstreept dat „men er voor zou moeten zorgen, dat aan de bereidheid van de ge huwde vrouw om te gaan wer ken, niet al te zeer afbreuk wordt gedaan door de belastingprogres sie bij de samenstelling van de inkomens". Het congres wordt gehouden in het gebouw van de tweede kamer en wordt geleid door mevrouw mr. J. M. Stoffels-van Haaften uit Wassenaar, presi dente van „het Nederlandse vrou wencomité". Ruim tweehonderd afgevaardigden van een twintig tal Nederlandse vrouwenorgani saties woont dit congres bij. Men beschikte over „het bewijs dat in de woning van David W. Ferrie (een vorige week overleden verdachte in het Garrison-onder zoek) aan de Louisiana Avenue Parkway bijeenkomsten zijn ge houden en dat daarbij aanwezig waren David W. Ferrie, Clay Shaw alias Clay Bertrand, Lee Harvey Oswald, een tipgever en andere personen. Deze bijeenkomsten wer den gehouden in september 1963 en voornoemde personen overleg den hoe zij John F. Kennedy, pre sident van de Verenigde Staten, zouden vermoorden", zo stond in de aanvraag, die later door een rechter werd toegewezen, ras. In het staatsblad van 2 maart (nr. 108) is de wet tot wijziging van de wet op de kansspelen af gekondigd, die het mogelijk maakt het aantal loten van de staatsloterij uit te breiden. Voor de eerstvolgende loterij (waar voor de lotenverkoop op maan dag 6 maart a.s. begint) is het aantal series vastgesteld op zes. Gebleken was dat met vijf series niet aan de vraag van het pu bliek naar loten kon worden vol daan. Uitbreiding briefgeheim in België De Belgische senaatscommissie voor de grondwetsherziening heeft donderdag haar goedkeu ring gehecht aan uitbreiding van het briefgeheim tot de moderne communicatiemedia. De commissie was het erover eens, dat de communicatiemedia niet alleen tegen inbreuken door de overheid, doch ook tegen schending door particulieren moeten worden beschermd. De Belgische minister van jus titie, Wigny, heeft de senatoren er overigens op gewezen, dat deze opvatting hen voor de nood zaak plaatst ook andere grond wetsartikelen te heizien. Tot nu toe heeft de Belgische grondwet nl. in het algemeen de rechten eri vrijheden van de burgers wil len beschermen tegen de open bare macht, niet tegen particulie ren. ZWARE BRAND IN ST. LOUIS St. Louis: Een luchtfoto van een spectaculaire brand in het Ame rikaanse St. Louis waarbij 30 a 40 vrachtwagens, die op het station op transport stonden te wachten, in vlammen opgingen. De schade wordt geschat op ongeveer 350 miljoen gulden. In Kaapstad is donderdag een wetsontwerp gepubliceerd dat bepaalt, dat iemand alleen als blanke kan worden geregis treerd, indien zijn beide ouders blank zijn. Dit betekent een tegenvaller voor kleurlingen (ge mengd ras) die als blanke willen worden geregistreerd, omdat zij een blank uiterlijk hebben en in het algemeen afls blanke wor den aanvaard. In de afgelopen maanden hebben rechtbanken een aantal gunstige uitspraken gedaan voor kleurlingen die her registratie als blanke aanvroe gen. Het wetsontwerp lost het pro bleem van de elfjarige Sandra Laing, dochter van een blank echtpaar, op die als kleurlinge te boek staat. Zij vertoont door een Aziatische terugslag sterke niet blanke kenmerken. Roofoverval in Amstelveen opgelost De 39-jarige P. B., de even- oude W. B. en de 36-jarige G. de P. uit de hoofdstad hebben be kend, dat zij op 2 december vorig jaar de bedrijfsleider van Bata- international, de 40-jarige A. J. van Es, in diens garage aan de Zwingliweg in Amstelveen heb ben neergeslagen en beroofd van zijn tas met ƒ6.000. De Amstel- veense recherche verdacht hen al enige tijd van de overval maar liet de zaak even rusten toen de twee B.'s medio februari door de Amsterdamse politie werden aangehouden wegens diefstal van textiel uit een loods op Schiphol. Een week later, op 22 februari, werd vervolgens ook de derde verdachte aangehouden. De ge roofde tas werd donderdagmid dag op aanwijzingen van een van hen opgedregd uit de Lijnbaans gracht in Amsterdam. Geld zat er niet in, wel de papieren van de heer Van Es. (ADVERTENTIE) Noordstraat Terneuzen STILLE MARKT De grote vraag of prof. Zijlstra zich wel of niet beschikbaar zal stellen om premier te wordien is gistermorgen van invloed ge weest op de stemming van de in ternationale waarden. Hierbij komt nog dat Philips, Unilever en KLM donderdag in Wallstreet ieder dollar lager sloten. Door deze factoren ontstond een wat gedrukte stemming in de hoeken van de hoofdfondsen. Philips was zwak op 85,40, waarna later 85,60 werd gedaan tegen een voorgaande slotnotering van 87. Unilever gaf met een openings- prijs van 94,80 circa 40 cent prijs. Kon. Olie kon de vaste tendentie van de 3 voorgaande beursdaeen niet verder voortzetten. In deze hoek werd gedaan 127,30 (128,10). AKU opende een dubbel tje lager op 52,20, doch herstelde zich tot 52,40. Hoogovens werd op 322 (320) geadviseerd. Voor beurs werd 323 voor deze stuk ken betaald. Het koersverloop donderdag in Hoogovens is nogal grillig geweest. In de eerste periode werd toen een paar pun ten lager gehandeld op de ge publiceerde 4e kwartaalcijfers. In de 2e periode echter herstelde Hoogovens zich met 9 pnt. tot 320, waardoor per saldo de prijs 5 punten boven die van woensdag kwam te liggen. Dit door wat vraag hetwelk in deze 2e periode in een vrijwel lege markt terecht- kwam. De handel in de hoofd fondsen had gistermorgen wei nig te betekenen. Dit mede in verband met het naderende week einde. Wallstreet heeft donderdag de opwaartse tendentie verder kun nen voortzetten met ruime han del. Er werden bijna 12 miljoen aandelen omgezet. Voor Amster dam zette dit echter geen zoden aan de dijk. De handel in de scheepvaart sector was kalm met een licht verdeelde stemming. Japanlijnen lagen vast in de markt op 179. De cultures moesten terrein prijs geven. De staatsfondsenmarkt was prijshoudend tot iets gemak kelijker. Aandelen Centrale Suiker-Mij. ontmoetten wederom ruime spe culatieve belangstelling waar door de koers opliep van 357 tot 362 (353). De internationale waarden gaven verder geen koersverschil len van betekenis meer te zien. In Hoogovens werd 322 gedaan. Aandelen Centrale Suiker Maat schappij bleven in de belangstel ling bestaan. Hier liep de koers op tot 375 met ruime handel. In de lokale afdelingen werd Simons en emballage op 102 (84%) verhandeld. Van der Grin ten steeg in de eerste periode was 10 punten hoger op 400 niet te krijgen terwijl de biedkoers van de Spaarnestad 15 punten hoger werd gesteld op 700. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week daalde AKU deze beursweek circa 3 gulden. Hoogovens gaf weinig verande ring te zien. Kon. Olie bleef goed prijshoudend. Philips en Unilever hadden een slechte beursweek met koersverliezen van resp. bijna 4 en ruim 5 gulden. KLM kon zich verbeteren. Beursindices Int. conc. Industrie Scheepv. 1/3 375.5 295.9 113.6 (1953 100) Bank en verz. 173.7 Handel enz. 146.4 Algemeen 292.2 2/3 377.7 296.7 113.6 173.2 146.9 293.4 3/3 375.8 296.8 113.8 174.1 147.1 292.8 NABETJRSKOEESEN A.K.U.: 52.25) Hoogovens: (322.00) Kon. Olie: 126.20—126.80 (127.15) Philips: 85.60— 86.00 85.55) Unilever: 94.5094.80 94.70) K.L.M.: 368.00 368.00) Advieskoersen De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, zijn onver- Het einde van de laatste fameuze libertyschepen, produkt van de Amerikaanse oorlogsin spanning uit de jaren 1943 en daarna, is in zicht. Hoewel deze schepen ontworpen en gebouwd werden voor een korte levens duur, bleken het zulke goede en hechte schepen te zijn dat nu, bijna 25 jaar later nog enkele honderden op zee zijn. Maar hun tijd is verstreken en zij zullen moeten worden vervangen. In Japan ,in Engeland en nu ook in Nederland hebben scheepsont werpers zich het hoofd gebroken over de vraag wat voor schip ontworpen kan worden dat even als de liberty (zusje van de vic tory) op zeer economische wijze gebouwd en geëxploiteerd kan worden voor het transport van allerhande droge lading. Sea Transport Engineering N.V. Nederland, een onafhankelijke dochter van de K.N.S.M. en de Ver. machinefabrieken N.V., die als bouwbureau voor de K.N.S.M. en V.N.S. bekendheid verwierf, heeft de handschoen opgenomen en is met een ontwerp voor een Nederlands „eenheidsschip" aan de markt gekomen. Het is een tweedekschip ge worden met een lengte over al les van 141 meter, een breedte op de spanten van 20,5 meter en een holte tot het bovendek van 12,8 meter. Het draagver mogen is iets groter dan van de liberty, namelijk 14.000 ton en de ruimte-inhoud is 700.000 ku bieke voet. Het schip is in ont werp uitgerust met een van de brug af te bedienen Stork die selmotor met een vermogen van 5500 pk, die het schip een snel heid van 14 mijl kan geven. Er zijn vier ruimen getekend, drie voor en één achter de machinekamer. Er is ook ruimte voor deklading. Alle ruimen zijn tussendeks gesloten door stalen pontonluiken en bovendeks door stalen waterdichte luiken die mechanisch kunnen worden be dien. In de ruimen zal met vork heftrucks kunnen worden ge werkt. De luikhoofden zijn zeer ruim en het schip is voorzien van 16 laadbomen voor ieder vier van ieder vijf ton hef vermogen. Door ruim toegepaste automa tisering zal de bemanning in clusief de radio-officier uit slechts 21 man behoeven te be staan, die ieder een eigen hut krijgen. Bovendien zijn vier reserve hutten ontworpen. Het gaat hier op het ogenblik nog alleen maar om een papie ren schip. Of er ooit een zal worden gebouwd, voor wie en op welke werf, zijn nu nog vra gen die onbeantwoord zijn. Wel worden uitgebreide onderhande lingen gevoerd om afzet te vin den voor een serie. De bouw kan namelijk alleen maar economisch zijn wanneer een flinke serie van deze schepen kan worden voltooid. Hoewel het S.T.E. eenheids schip een typisch Nederlands schip is, hopen de ontwerpers ook belangstelling in het buiten land te kunnen wekken. De markt ligt, nu de libertyschepen moeten worden vervangen gun stig, al is en blijft de concurren tie heel groot. Premier Harold Wilson van Engeland heeft donderdag ruim zestig' labour-lagerhuisleden te verstaan gegeven dat zij hun zetel kunnen verliezen als zij de regering niet steunen bij de par lementaire behandeling van be langrijke onderwerpen. Afgelopen dinsdag behaalde de regering bij de behandeling van het defensiewetboek in het lagerhuis een meerderheid van slechts 39 stemmen, omdat 63 labourafgevaardigden klaar blijkelijk van beide vleugels der partij zich van stemming had den onthouden. Volgens verslaggevers zou Wil son hun op een vergadering van de labour-fraktie toegevoegd hebben: „Iedere hond mag een maal bijten. Bijt hij meer dan eens, dan is hij vals en wordt zijn mandaat niet vernieuwd". Hier mee herinnerde hij aan het recht dat de partij heeft om tegenwer kende lagerhuisleden af te zet ten of niet te steunen in nieuwe verkiezingen. Twee straalvliegtuigen met deltavleugels hebben donder dagavond het Zuidvietnamese dorp Lang Vei gebombardeerd, waardoor naar schatting 105 mensen zijn omgekomen en 175 gewond werden. Een officier van de Ameri kaanse „speciale eenheden" in Lang Vei zei dat de aanval werd uitgevoerd door „twee onge ïdentificeerde" vliegtuigen. Een Amerikaanse militaire woord voerder in Saigon sprak van „een per vergissing door geallieerde vliegtuigen" uitgevoerde aanval. Kapitein Duffy, commandant 22% punt. Amsterdamse Ballast anderd gebleven, MANHATTAN-PLAN VOOR BRUSSEL-NOORD De omgeving van het noord station in Brussel zal de komen de jaren een ingrijpende wijziging ondergaan. Op een oppervlakte van 53 ha is een nieuwe zaken wijk ontworpen met verschei dene zeer hoge torengebouwen, die het aspekt van dit stadsdeel grondig zullen wijzigen. Het Manhattan-plan, zoals het projekt wordt genoemd, heeft dezer dagen de vereiste konink lijke goedkeuring gekregen. Het omvat gebouwen voor huisves ting, kantoren en handelsonder nemingen van 12 tot 30 verdie pingen. Aan de zuidkant van de nieuwe wijk, bij de huidige Emiel Jacque- main-laan, komen vier torenge bouwen van 40 verdiepingen aan de noordelijke kant is een toren van 54 verdiepingen voor zien. Op het Rogierplein bij het noordstation is een torenhotel geprojekteerd, dat het grootste van Europa moet worden met 1200 kamers en 530 appartemen ten. van de vlak naast het dorp ge legerde afdeling speciale troe pen, zei dat de toestellen uit de richting van de Laotiaanse grens komend hun aanvallen hadden ingezet. De kentekenen waren tegen de duister wordende hemel niet te onderscheiden geweest. De aanvallers hadden bommen laten vallen, met hun boord- kanonnèn geschoten en mogelijk ook napalmbommen geworpen. De aanval duurde 25 minuten. Het dorp had een bevolking van 2.000 mensen. Het dorp was na het bombardement een rokende puinhoop. Amerikaanse vracht vliegtuigen, hefschroefvliegtui- gen en auto's hebben de gewon den naar hospitalen in Quang Tri en Hoe overgebracht. Nieuw gedeelte rijksweg nr. 27 open Het ligt in het voornemen het nieuw aangelegde gedeelte van rijksweg nr. 27, gelegen tussen de brug over de Bergsche Maas te Keizersveer en de omlegging Oosterhout, op dinsdag 7 maart a.s. voor het verkeer open te stel len. De uitvoering van deze wer ken is echter sterk afhankelijk van de weersomstandigheden zo dat de 7e maart als streefdatum moet worden beschouwd,* aldus een mededeling van het minis terie Van verkeer en waterstaat. Het nieuwe wegvak ter lengte van circa 7 km is uitgevoerd als dubbelbanige autoweg, met on gelijkvloerse kruisingen. Ter plaatse van de Keizersveer- brug wordt het nieuwe wegdek weer op de brug met een twee- strooks-weg aangesloten. In verband hiermede zal het verkeer ter plaatse van deze aan sluiting gedurende 2 a 3 dagen met behulp van verkeerslichten over één rijstrook gevoerd moe ten worden. Tengevolge hiervan dient, speciaal op de spitsuren, rekening te worden gehouden met eventuele filevorming en vertraging. Ziektekostenverzekeraars willen lagere tarieven voor particulieren De kontaktcommissie landelijke organisatie van ziektekostenver zekeraars (K.L.O.Z.) heeft zich schriftelijk gewend tot de minis ter-president, de minister van eco nomische zaken en de minister van sociale zaken en volksgezondheid met het verzoek maatregelen te treffen, teneinde de tarieven, welke de huisartsen aan particuliere pa- tienten in rekening brengen tot een passend niveau te verlagen. De tarieven voor particuliere pa- tienten zijn zoals bekend is 1 sinds najaar 1966 op advies van de landelijke huisartsenvereniging door vele huisartsen aanzienlijk verhoogd, namelijk tot tenminste 8 voor een spreekuur-consult en tot tenminste 12 voor een huis bezoek. De vier in de contactcommissie verenigde landelijke organisaties voor ziektekostenverzekeraars ver tegenwoordigen de belangen van 2,5 miljoen Nederlanders. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN Veiling van 3 maart 1967. GROENTEN Per 100 stuks: Sla II 18. Per kg: Savove kool 3442 ct: Breekpeen 613 ct; Prei 2139 ct: Spruiten 2560 ct; Uien 46 ct; Witlof A II 96—119 ct, B 100—124 ct, B II 87—120, afw. 61—86 ct. AARDAPPELEN Per kg: Bintjes 13 ct. FRUIT Per kg: Apnelen. Golden Deli cious I m. 85 65 ct. m. 80 67 ct, m. 75 69 ct, m. 70 69 ct. m. 65 63 ct, m. 60 52 ct, II m. 80 6667 ct, m. 75 62—68 ct, m. 70 58—67 ct, m. 65 58—62 ct. m. 60 47—52 ct, II D 3840 ct, III grof 4254 ct, fijn 3638 ct, kroet 1734 ct, stek 15 ct; Goudreinette II m. 75 44 ct, III grof 4752 ct; Winston II m. 65 80 ct, III fijn 44 ct, kroet 30 ct; Jonathan II m. 70 70 ct. Peren. Conference II m. 75 90 91 ct, m. 70 9091 ct, m. 65 90 91 ct, m. 60 90—91 ct, m. 55 71— 80 ct, II D 50 ct, III grof 72—73 ct, fiin 48—58 ct. kroet 44—46 Ct.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 7