Begroting van defensie in de Eerste Kamer Spelling onder gaat ingrijpende veranderingen Het geheim van de blauwe trein LOF VOOR MINISTER DE JONG Voortaan „Belgiese odeklonje" en „de taksiesjofeur dronk tuis tee" UITSLAANDE BRAND IN EMDALLAGELOODS BIJ DE WAALHAVEN REGEREN IN INDIA: DE GROOTSTE HOOFDPIJN TER WERELD Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 1 maart 1967 Pijnlijke affaire De Karei Doorman'" AUTO ONDER TREIN: Twee doden. IN DE WAAL GEWAAID „Kneusje" Hiasint en sinipatie Sent en sijfer Tussenletters AUTO TEGEN BOOM: Eèn dode WEG WAS 4 UUR VERSPERD ANDERHALF JAAR VOOR CORRUPTE HOOFDAGENT Automobilist reed door na ongeval Enorme schade Ongelijke strijd Marechaussee verongelukt Ruggegraat In de Eerste Kamer hebben gisteren sprekers van de c.h.u, de v.v.d., de k.v.p., de a.r. en in zekere zin ook van de p.v.d.a zich waarderend uitgelaten over het beleid van minister P. J. de Jong en zijn staatssecretaris Verschillende afgevaardigden spraken over de vestiging van Afcent in Nederland en de per soon van generaal Von Kiel- mansegg. Dr. J. W. Beerekamp (c.h.u.) verklaarde dat de regering niet het minst onder de indruk was gekomen van publikaties over het optreden van de Duitse di visie in Polen waarvan graaf Von Kielmansegg' deel uitmaakte en een nader onderzoek niet nood' zakelijk achtte. Maar indien dit onderzoek niet noodzakelijk werd geacht, waar op was dan de uitspraak ge- grond, dat voor zover bekend in het kader van de berechting van oorlogsmisdaden in Polen nooit beschuldigingen tegen generaal Von Kielmansegg waren uitee bracht? De socialistische afgevaardig de mr. J. A. W. Burger verklaar de dat het besluit het hoofd kwartier van de NAVO in België te vestigen, impliceerde dat Af cent in Nederland zou komen. In feite had het Belgische parle ment impliciet een beslissing ge nomen over de vestiging van Af cent in Zuid-Limburg. Naar aan leiding van de „eenstemmige weigering" van de Benelux- regeringen, de raadgevende in terparlementaire Beneluxraad advies over deze kwestie te laten uitbrengen, signaleerde hij een neiging om parlementaire instan- ties te negeren. De heer C. A. Ymkers (c.p.n.) noemde het „niet verwonderlijk" dat de regering geen onderzoek wilde instellen naar het verleden van generaal Von Kielmansegg, „een nazi van het eerste uur". Ondanks de vrees van de re gering dat „de waarheid aan het licht zou komen" zou toch een onderzoek moeten worden inge steld. De heer A. Snoek van de boerenpartij sprak over de zaak- Von Kielmansegg als „een pijn lijke aïfaire". Sprekend over de marin noemde dr. Beerekamp het „eei trieste zaak" dat er geen schot bleek te zitten in de onderhan delingen met de Verenigde Sta ten over de bouw van atoom onderzeeërs. De fraktieleider van de v.v.d., mr. H. van Riel, drong er op aan een datum te noemen waarop over de vervanging van de „Karei Doorman" zou worden beslist. De heer C. G. Matser (k.v.p.) wenste te horen dat de „Karei Doorman" diende te worden ge handhaafd voor het nakomen van Nederlands verplichtingen jegens de NAVO. Hij vroeg zich af of de aanschaffing van andere schepen, welke noodzakelijk zou worden indien het vliegdekschip van de sterkte zou worden afgevoerd, niet een verzwaring van de las ten als geheel zou betekenen. Mr. Burger informeerde of de „Karei Doorman" in het begin van de jaren zeventig van de sterkte zou worden afgevoerd Maandagavond omstreeks half zeven is onder de gemeente Ber gen op Zoom op een overweg een auto onder een trein gekomen. Het ongeluk gebeurde op de on bewaakte overweg van wacht post 11 nabij de zanderijen onder de gemeente Bergen op Zoom. Een personenauto, bestuurd door de 27-jarige G. van Capelle uit Bergen op Zoom, reed daar onder een posttrein, welke op weg was van Bergen op Zoom naar Roo sendaal. De heer Van Capelle werd op slag gedood, evenals een naast hem gezeten passagier. De auto werd totaal vernield en lag in drie stukken langs de spoor baan. De posttrein kreeg onge veer een half uur vertraging. Het tweede slachtoffer was de 50-jarige F. Kieboom, eveneens uit Bergen op Zoom. Tijdens het lossen van een schip aan de Nijmeegse Waal kade is gisteren een arbeider door een harde rukwind in de rivier gewaaid. Hoewel de man, de 43-jarige F. Brugman, spoe dig op het droge kon worden ge bracht, overleed hij tijdens over brenging naar het ziekenhuis. ongeacht het verwerven van vervangende middelen. Hij merkte op dat ook zonder een non-proliferatieverdrag, Neder land geen toegang kon krijgen tot de „know-how" voor nucleaire onderzeeërs. De heer Snoek sprak over de' „Karei Doorman" als 'n „kneus je" en noemde het „niet verant woord" het schip in de huidige konditie in de vaart te houden. De regering diende andere voor zieningen te treffen om aan haar NAVO-verplichtingen te vol doen. Het was „jammer' dat de V. S. geen gegevens over atoom onderzeeërs beschikbaar wilden stellen. De heer Matser vroeg de aan dacht van de bewindslieden voor de Nederlandse industrie, niet alleen de scheepsbouw, maar ook de vliegtuigindustrie, bij de mo dernisering van het materieel van de strijdkrachten. Mr. Van Riel noemde het ver langen van de p.v.d.a. naar aan passing van de defensiebegro ting „omnieus". Hij zei „niet te geloven" in ontspanning, „net Zo min" als hij ooit in een recht streekse Russische aanval had geloofd. Strategie was geen oor- logvoo'rbereiding, maar het zo danig opbouwen van een ma noeuvreren met de strijdmacht dat zij als drukmiddel kon wor den aangewend. Ging men be zuinigen en de strijdkrachten verzwakken, dan „haalde men niet de Russen hier", maar stelde men zich bloot aan chantage. De communist Ymkers zag het besluit een militaire attaché in Saigon te stationeren ten on rechte genomen door een over gangskabinet als een blijk van instemming met het beleid van maarschalk Ky en het Ameri kaanse optreden in Vietnam. Deze attaché diende te worden teruggeroepen, aldus spreker. De heer H. Algra (a.r.) meen de dat een oplossing voor het probleem van verkorting van de diensttijd zou kunnen worden gevonden door het inkorten van dienst in de direkte zin bij de parate eenheden. Door voortdu rende herhalingsoefeningen zou den de militairen die met klein verlof werden gezonden, het kon- takt met de eenheid moeten handhaven en deel blijven uit' maken van de eenheid. De in 1963 geïnstalleerde Neder lands-Belgische adviescommissie inzake de spelling van de bas taardwoorden heeft thans rapport uitgebracht. De opdracht luidde te adviseren op welke wijze in afwijking van de woordenlijst een spelling van bas taardwoorden zonder keuzemoge lijkheid kan worden bereikt, waar bij een zo consequent mogelijke opzet in fonologische zin en een zo ver mogelijk gaande verneder landsing wordt nagestreefd. Als algemene kenmerken voor de term bastaardwoorden kunnen gelden: aanpassing van het ont leende woord aan het Nederlandse foneemsysteem, vorming van aflei dingen met Nederlandse affixen en een betekenisontwikkeling, geheel los van de taal Van ontlening. De nieuwe spellingsregels heb ben o.m. betrekking op het gebruik n klinkers, medeklinkers, de tussenletters in samenstellingen en afleiding, het koppelteken, het weglatingsteken, de verdeling van de woorden in lettergrepen en de hoofdletters. Bij de commissie stond voorop het beginsel dat dubbele spellingen moesten worden vermeden. In hoofdstuk I van de regels stelt de commissie voorop dat een aantal groepen van woorden van vernederlandsing wordt uitgeslo ten. Onder meer: beginwoorden van Latijnse gebedsteksten (credo). Latijnse woorden die uitsluitend een vreemd meervoud hebben, (codex, meervoud codices); per soonsnamen in eigenlijk en on eigenlijk gebruik (Hercules tegen over herkulies); Italiaanse kunst termen (campanile) en Engelse woorden (claim); de laatste behou dens een klein aantal volledig inge burgerde. De commissie adviseert in woorr den die op twee of meer wijzen kunnen worden uitgesproken en wel zo, dat naast een volkomen vernederlandste een slechts ten dele vernederlandste uitspraak gangbaar is, de betrokken letter tekens in het algemeen niet te ver anderen (ascese, auto, cello, res taurant). Een uitzondering op dit beginsel is gemaakt bij woorden met een y, die als i of ie wordt uitgesproken. De commissie stelt voor daarin een i te spellen, (hia sint, hygiene, simpatie, himne). De Franse en Engelse leenwoor den, die in het Nederlands worden uitgesproken als in de taal van herkomst (enquête, beige, circuit); clown, jazz, jeep) leveren grote fonologische moeilijkheden en heb ben in het algemeen een beletsel voor vernederlandsing gevormd. Slechts in enkele, duidelijk daartoe aangewezen gevallen, wordt aan passing van de spelling voorge steld. De commissie stelt voor de c, uitgesproken als s, in s te veran deren zowel de s midden in het woord voorkomt (insident, publi- seren, offisier) als ook wanneer de s aan het begin van een woord staat (sitroen, sent, sentimeter, sijfer). Deze wijziging is in de in leiding van het rapport uitvoerig gemotiveerd. De commissie wijst in dit verband er onder meer op, dat nog niet zo heel lang geleden b.v. lansier, porselein, prinses, sel derij, sieraad, sigaar, sigaret, sin gel, enz. met c werden gespeld. Behoudens enkele in het rapport vermelde uitzonderingen stelt de commissie verder o.m. voor de c, uitgesproken als k, te spellen als k, (aktueel, kollége, kurator, rek- tor, vakantie); de qu uitgesproken als k of kw, als k resp. kw (anti- kair, antikwariaat, kworum); de x, uifgesproken als ks, te spellen als ks (eksamen, falanks, ksilofoon, maksimum, tekstiel). T.a.v. de tussenletters -n- stelt de commissie voor in samenstellin gen met een zelfstandig naam woord als eerste lid, waarvan de laatste lettergreep als e of en wordt uitgesproken, steeds e te schrijven, tenzij het eerste lid in onverbogen vorm uitgaat op n; dus: brjekorf, goederetrein, wedu wefonds, maar: havenmeester, mo lensteen, zuidenwind. Ten aanzien van de tussenletters -s- stelt de commissie voor de s te schrijven: a) in samenstellingen waarin de s wordt gehoord, dus: ambtsjubi leum, gewetensgeld, maar: bonne tjestelsel, staatschuld, stationchef; b) in samenstellingen, waarvan het eerste lid niet eindigt oo een scherp uitgesproken medeklinker en het tweede lid begint met een z, resp. g of j, die in de samen stelling worden uitgesproken als s, resp. sj, dus bestuurszaken, ko ningszoon, liedjeszanger. De 38-jarige machinist J. H L. uit Emmen is dinsdag om onge veer het middaguur op de weg hheéVoshaar in de gemeente Dwingeloo met zijn auto frontaal tegen een boom gereden. De man was op slag dood. De politie moest het stoffelijk overschot uit de wagen bevrijden. Het voertuig schrampte in een flauwe S-bocht tegen een boom links van de weg, raakte toen een tweetal bomen rechts van de rij baan en botste tenslotte rechts tegen een derde boom. Dinsdagmorgen om tien voor ze ven is op de nieuwe rijksweg HarderwijkZwolle een trekker met oplegger, geladen met flesjes limonade, die ïh de richting We- zep reed, door onbekende oorzaak omgeslagen. De wagens kwamen dwars over de weg te liggen. De glasravage was enorm. De vele gebroken limonadeflesjes maak ten elk verkeer onmogelijk. Het verkeer werd dan ook omgeleid over de oude Zuiderzeestraatweg. Omstreeks half uur was het verkeer op de nieuwe rijksweg weer normaal. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor De 48-jarige hoofdagent J. de S. van de Rotterdamse vreemde lingenpolitie is door de recht bank in Rotterdam veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenis straf met aftrek. Hij had van een armeense vrouw steekpenningen aangenomen om Turkse arbei ders een verblijfsvergunning te verstrekken. De vrouw, de 38- jarige pensionhoudster S. M.A., werd veroordeeld tot drie maan den voorwaardelijk en duizend gulden boete. De eis tegen haar luidde zes maanden gevangenis straf. De uitspraak tegen de hoofdagent was conform de eis. Ter terechtzitting becijferde de officier van justitie dat de agent tenminste 2.800 voor zijn „be- middéling" had ontvangen. Dinsdagmorgen is de 17-jarige P. Wolters uit Ubach over Worms op de Veeweg door een personenauto, bestuurd door een inwoner van dezelfde gemeente, aangereden. Zonder zich om de toestand van het slachtoffer te bekommeren koos de automobi list, J. S., het hazenpad. Wegens het niet functioneren van zijn rechterkoplamp werd hij even later aangehouden in de ce- meente Nieuwenhagen. Toen men hem vroeg naar de oorzaak van het defect, bekende hij een een ongeluk te hebben gehad. De politie, die zich ter plaatse op de hoogte ring stellen, 'rof de 17- jarige jongeman zwaargewond aan. Deze werd overgebracht naar het ziekenhuis waar hij later overleed. De meeste regels kunnen volgens de thans geldende spellingwet bij algemene maatregel van bestuur worden ingevoerd. Voor enkele voorstellen is wetswijziging nood zakelijk. Dit betreft o.m. de wijzi ging van de uitgang -isch in -ies (Belgies, prakties, fotografies) en de schrapping van de niet-uitge- sproken h in thuis, thans en al thans. Voorts de aanpassing van de spelling van ie en ee in sommi ge Nederlandse woorden. Voor het gebruik van hoofdlet ters heeft de commissie op verzoek van de minister uitvoeriger regels gegeven dan in de woordenlijst 1954 voorkomen. DOOR AGATHA CHRISTIE 47) „Ik weet wat u wilt zeggen," sprak Derék sn.el, „het leven dat ik geleid heb, het feit dat ik haar niet waard ben. U zult zeggen dat ik het recht zelfs niet heb, aan zoiets te denken. Ik weet dat het niet behoorlijk is zo te spre ken, terwijl mijn vrouw nog maar een paar dagen dood is en nog vermoord bovendien." Hij -hield even op om adem te scheppen en Poirot maakte daar van gebruik om te zeggen: „Maar ik heb van dat alles toch niets gezegd." „Maar dat wilde u doen. U wilt zeggen dat ik geen enkele kans heb met Katherine te trou wen." „Neen," zei Poirot, „dat wou ik niet zeggen. Uw reputatie is niet zo' best, ja, maar vrouwen die geven daar nooit veel om. Als u iemand was met een uitstekend karakter, een voorbeeld van hoge moraliteit, een man die niets ge daan had dat hij had moeten laten, en misschien alles wat hjj moest doen eh bien! dan zou ik ernstig aan uw succes twij.' felen. Morele waarde is niet romantisch. Ze wordt echter door weduwen op prijs gesteld." Derek Kettering staarde hem aan: toen draaide hij zich om en ging naar de wachtende auto. Poirot keek hem met enige be langstelling na. Hij zag het liefe lijke. vizióen uit de wagen leunen en spreken. Derek Kettering bleef niet stil staan. Hij nam zijn hoed af en liep door. „Zo is het", sprak Hercule Poi rot. „Het is tijd, dunkt me, om naar huis te gaan." Hij was nog niet lang thuis of de telefoon ging. Poirot nam de hoorn op. „Hallo... hallo... ja, ja, u spreekt met Hercule Poirot." „U spreekt met Knighton; wilt u even wachten, mijnheer Van Aldin zou u graag willen spre ken." Na een ogenblik klonk de stem van de miljonair: „Is u daar, mr. Poirot? Ik wou u even zeggen dat Mason zoéven uit zichzelf bij mij kwam. Ze heeft er nog eens over nagedacht en ze zegt dat ze nu vrijwel zeker weet dat de man die ze te Parijs zag Derek Kettering was.Ze merkte dadelijk iets aan hem op dat haar bekend voorkwam, zegt ze, maar ze kon het eerst niet op seksegenoten niet de minste In de nacht van maandag op dinsdag is een felle uitslaande brand ontstaan in een emballage- loods van een groothandel in ijzerwaren aan pier 2 van de Rot terdamse Waalhaven. Het blus- singswerk, dat de brandweer in samenwerking met een blusboot van de rijkshavendienst ver richtte, werd bemoeilijkt door een razende storm. De storm was er ook de oorzaak van dat een aanvankelijk onbeduidende vuur haard in de loods zich kon uit breiden tot een gevaarlijke vlammenzee. Hoe de brand was ontstaan, kon nog niet worden vastgesteld. Tegen één uur dinsdagmorgen vroeg dreigde de vlammenzee over te slaan naar de naast de loods liggende gebouwen. Hoewel de brandweer het vuur dinsdagmorgen na 4 uren onaf gebroken blussen nog niet hele maal meester was, stond toen wel vast, dat de schade enorm zou zijn. Zo vernietigden de vlammen het grootste deel van het betonnen loodscomplex van de firma (Reesink N.V.), waarin voor meer dan 1 miljoen gulden aan allerlei huishoudelijke ar tikelen lag opgeslagen. De bestrijding van de brand werd niet alleen bemoeilijkt door het stormachtige weer, dat voor een onaangename rookont wikkeling zorgde, maar doordat de loodsen helemaal van beton waren slaagde men er nauwe lijks in de vuurhaard te berei ken, laat staan deze te bestrijden. De brand had dan ook slechts af en toe een uitslaand karakter. Alleen als de storm op sommige momenten met grote kracht door de lengte van de loods joeg, sloe gen meters lange vlammen uit de achterzijdevan het complex. De tientallen brandweermannen hadden, zo bleek al spoedig, geen schijn van kans om nog iets van de in de loods opgeslagen goede ren te redden. Alleen de muren en sommige delen van het dak bleven op hun thuisbrengen. Ze schijnt nu vrij zeker van haar zaak." „Zo," zei Poirot. „dank u, mon sieur Van Aldin. Dat brengt ons een stuk verder." Hij hing de hoorn op en bleef enkele minuten met een zeer eienaardige glimlach op het gezicht staan. Zijn bediende moest tweemaal hetzelfde her halen, eer hij hoorde wat de man zei. „Luncht u hier, mijnheer, of gaat u uit?" „Geen van beide," zei Poirot, ,ik ga naar bed en neem een tisane. Wat ik verwachtte is ge beurd, en als er gebeurt wat ik verwacht had geeft me dat altijd een zekere emotie." HOOFDSTUK XXV De uitdaging Toen Derek de auto voorbij ging, leunde Mirelle eruit. „Derek ik moet je één ogen- bilk spreken..." Maar Derek nam zijn hoed af en liep door. Toen hij op zijn kamer kwam, zat daar iemand te wachten. De bezoeker stond op en boog met buitenlandse gratie. Derek had graaf De la Roche slechts ééns gezien,, maar herkende de nobele aristocraat zonder moeite. Wat 'n brutaliteit! „Graaf De la Roche, geloof ik?" zei hij. „Ik denk dat u uw tijd verspilt met hier te komen." „Ik hoop het niet," zei de graaf vriendelijk. Zijn witte tanden schitterden. De charme van de graaf had plaats. Naast de 10 a 15 stralen water die de brandweer in de door storm en rook ongelijke strijd brachten, zetten ook twee blusboten van de havendienst een aantal waterkanonnen in. Het blussingswerk van de ha vendienst werd vooral bemoei lijkt door de uit de brandende loods kolkende rookmassa's, die de bemanningen van de boten recht in het gezicht sloegen. Enorme rookwolken trokken ook over een groot deel van Rotter dam-zuid. Het gevolg was een ■aantal telefoontjes aan de politie van Rotterdammers, die uit hun slaap waren ontwaakt van de stankverspreidende rook. De brandweer had een belang rijk deel van de dag nodig voor nablussing. CHICAGO IN LAST 1 Chicago: Zoals op deze foto te zien is, is het op het ogenblik bar en boos in Chicago. Vele tiental len auto's kwamen op een van de grote wegen naar de stad vol komen vast te zitten. Op de ach tergrond zijn sneeuwploegen bezig te proberen de wegen weer een beetje begaanbaar te maken. De 20-jarige dienstplichtige marechaussee W. Heesakkers uit Den Bosch is maandagnacht in Arnhem om het leven gekomen, toen de auto, waarin hij met vier andere militairen zat, op de Cat- tepoelseweg uit een bocht vloog en tegen een trolleymast botste. De marechaussee liep bij de bot sing inwendig letsel op en over leed kort na het ongeluk. De bestuurder van de auto, de 20-jarige dienstplichtig soldaat P. R. K. uit Arnhem, kreeg een hersenschudding en de 20-jarige dienstplichtig marechaussee V. uit Vlijmen kreeg een heupfrak- tuur. Ze zijn beiden naar het gemeenteziekenhuis in Arnhem overgebracht. De twee overige inzittenden liepen geen letsel op. De nederlaag van de congres partij bij de Indiase verkiezingen overtreft alle verwachtingen. Een forse teruggang van het aantal zetels zat er zonder meer in, maar het is een slachting gewor den, waarbij vele grote mannen van de partij zijn gesneuveld. Een somberder aspekt is dat er geen redelijke opvolger van de door Gandhi en Nehroe groot ge worden congrespartij in het ver schiet is. Grote winnaars zijn twee zeer rechtse groeperingen en elders de communisten, die hun winst minder danken aan de sympathie voor hun streven dan aan het feit dat vele kiezers ge noeg hadden van de congrespar tij, Proteststemmen die uitslui tend een negatief geluid laten horen. Voor Nehroes dochter, me vrouw Indira Gandhi of wie nu een regering moet gaan pro invloed. Derek voelde de lust in zich opkomen hem tegen de grond te slaan. De enige over weging die hem tegenhield was dat juist op dit moment schan daal zeer ongewenst zou zijn. Hij verwonderde zich voor de zoveel ste maal erover dat Ruth iets om deze kerel gegeven kon hebben. „Ik kom hier," zei de graaf, „met het oog op een kleine zake lijke aangelegenheid. Ik geloof dat het verstandig van u zou zijn naar me te luisteren." Er bestonden inderdaad voor Derek verschillende redenen om te luisteren naar wat de graaf te zeggen had. Hij ging dus zitten en trom melde ongeduldig met zijn vin gers op de tafel. „En," vroeg hij scherp, „wat is het?" „Ik zal openhartig zijn," zei de graaf, „en dadelijk tot de zaak komen. U heeft heel wat geld ge- erfd, mijnheer." „Wat hebt u daarmee te maken?" De graaf richtte zich op. „Mijnheer, mijn naam is door het slijk gesleurd! Ik ben ver dacht beschuldigd van een misdaad." „De beschuldiging is niet van mij afkomstig," zei Derek koel. „Als belanghebbende partij heb ik geen enkele opinie uitgespro ken." „Ik ben onschuldig," sprak de graaf, „ik zweer bij de hemel..." hij stak zijn hand op „dat ik onschuldig ben." „Mr. Carrège is, geloof ik, rechter van instructie in deze zaak," merkte Derek beleefd op. (Wordt vervolgd.) beren te vormen zal in nog ernstiger mate gelden wat Nehroe eens zei van 't ambt van premier in New Delhi: de grootste hoofd pijn ter wereld. De tweede kolos van Azië, met zijn 500 miljoen inwoners bijna zo volkrijk als China, leed al onder een groot aantal kwalen: armoede, honger en een gebrek aan eenheid. Hier is een krachtig bewind niet alleen gewenst, het is uiterste noodzaak. De congres partij heeft dat kennelijk niet naar geqoegen kunnen leveren, maar wie moet het nu doen? Voor men al te somber wordt echter moet worden gezegd dat de congrespartij in ieder geval al een belangrijke bijdrage heeft geleverd om van de verschillende talen sprekende en verschillend geaarde groepen van India min of meer één geheel, één natie te maken. Door zijn ambtenaren korps, het leger, het vervoerswe zen en de communicaties is een ruggegraat ontstaan, die sterk genoeg is om te voorkomen dat India onmiddellijk uiteenvalt in een serie miniatuurstaatjes. En het democratische systeem heeft tenslotte 20 jaar lang redelijk ge werkt, wat ook al een samenbin dend effekt heeft gehad. Waarschijnlijk zal een konse- kwentie van de stembusuitslag zijn dat het accent iets meer ver schuift naar lokaal zelfbestuur, maar voorlopig ziet het er niet naar uit, dat het centrale bewind helemaal gaat falen. Al zal het regeren zeker een nog grotere hoofdpijn worden dan het tot dusver al was. PADVINDERTJE De 10-jarige Charles Bryson uit Marble in de Amerikaanse staat Noord-Carolina di&, zondag op een met sneeuw bedekte berg bij temperaturen onder het vries punt de weg was kwijtgeraakt, is maandag levend teruggevonden terwijl boven op hem drie hon den lagen. Charles vertelde zijn redders dat hij de honden was gevolgd toen deze een konijn achterna zaten en dat hij daarbij de weg was kwijtgeraakt. Zich zijn pad- vinderslessen herinnerend had Charles, om zich te verwarmen, de honden gezegd stil op hem te blijven liggen.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2