PROVINCIAAL NIEUWS Het geheim van de blauwe trein Gemeenteraad van Terneuzen Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Axel Middelburg Oostburg Sas van Gent Bedrijfsvoetbal (Snuif en wrijf Sluiskil Slufs HET OUDE VERTROUWDE .PONTJE" jm Gemeentebestuur moet onnodig geld uitgeven Agenda Vrijdag 24 februari 1967 M NiÉÉ&M*- RvKhuto**' Rode Kruisdriehoek voor bejaarden Door samenwerking van de af deling Terneuzen van het Rode Kruis en de stichting „Open Be- jaardenwerk" wordt van van daag af de z.g. Rode Kruisdrie hoek ter beschikking gesteld van alleenwonende bejaarden. Dit werd donderdagmorgen medegedeeld op een persconfe rentie door de heren D. van Ooyen (voorzitter van de stich ting) en J. Standaert (secretaris Rode Kruis). Het Rode Kruis heeft dit ini tiatief uit België overgenomen. Het gebeurt meermalen dat alleenwonende bejaarden in moeilijkheden verkeren. Spe ciaal voor hen werd een nood sein ontworpen in de vorm van een rode driehoek waarin een s.o.s.-teken in een reddingboei voorkomt. Ieder die op een be paald moment hulp van buiten af nodig heeft, behoeft dan slechts dit teken voor zijn raam aan te brengen, wat dan wil zeggen: „Kom mij te hulp!" De driehoek is dus vooral be stemd voor hen die niet meer bij machte zijn zich buitenshuis te begeven, maar toch nog in staat zijn zich in huis te verplaatsen. Uiteraard gaat het om uitzon derlijke gevallen die helaas maar al te dikwijls voorkomen. Tegen betaling van 50 cent kan men in het bezit komen van zo'n driehoek. Ze zijn te verkrijgen in de bejaardenhuizen „De Bli- de", „Bachten Dieke" en „Schel- deoord", alsook op de bejaarden- societeit in „De Schakel". Terneuzen is de eerste ge meente in Zeeuws-Vlaanderen, waar dit werk op ruime schaal wordt aangepakt. Te Sluiskil kan men terecht bij" de Amrobank en bij mevr. Lipjes in de Middenstraat. Een handleiding wordt erbij ge leverd. Het spreekt vanzelf, dat men alleen in noodgevallen van de driehoek gebruik mag maken. Nieuw hoofd hervormde school Met ingang van 1 augustus a.s. is benoemd tot hoofd van de her vormde school voor C.V.O., Leeuwenlaan 29, te Terneuzen, de heer J. P. Arnold, thans hoofd van de chr. school te Nuenen. De heer Arnold zal de heer Groenenberg opvolgen, die op genoemde datum de pensioenge rechtigde leeftijd zal hebben be reikt. Vereniging Oud-Terneuzen vergaderde De vergaderzaal in „De Vriend schap" was dinsdagavond geheel gevuld met belangstellende leden en kandidaat-leden, toen voorzit ter J. de Vries de aanwezigen welkom heette. De afwerking van het huishoudelijk gedeelte der agenda verliep vlot, waarna het woord werd verleend aan de heer P. J. Brand uit Hulst. Met behulp van dia's en verschillende kaar ten hield deze een interessante lezing over het verdronken land van Saeftinge. Het werd een leer zame inleiding die de aandach tige luisteraars een idee gaf van de situaties daar ter plaatse in de loop der tijden. Na de pauze was als gebruike lijk het woord aan voorzitter De Vries, die weer een fraaie serie dia's vertoonde over het oude en het nieuwe Terneuzen, waarbij de kanaal, en sluiswerken een ruime plaats innamen. Oplichter meldt zich bij de politie Woensdagavond meldde zich bij de politie te Middelburg een zekere J. A. v. d. J. uit Yerseke. Hij bekende de man te zijn ge weest die op 6 februari en daar na in verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen bij melk handelaren geldbedragen had ontvangen. Tevoren was hij ver tegenwoordiger voor een melk fabriek, waar hij wegens mal versaties ontslag had gékregen. Hij is naar Terneuzen overge bracht en ingesloten. De Terneuzense recherche stelt in samenwerking met de recher che van de rijkspolitie een nader onderzoek in. Het grootste deel van het geld was opgemaakt. Tapijten-, en modeshow In „De Schakel" aan de Kerk hoflaan loopt momenteel een ta pijten- en modeshow, welke zich in een grote belangstelling van de zijde der dames mag verheu gen. De firma G. W. Naeije toont er alles wat te koop is op het ge bied van vloerbedekking in een weelde van kleuren en dessins van vast tapijt, waarin een nieuw Amerikaans nylonweefsel domi neert. De klassieke wollen 'tapij ten met hun warme kleurencom binaties en indringende patro nen blijven nog altijd aan bod. Ook de z.g. harde vloerbedek king, verschillende plastics op vilt en voor diverse doeleinden te gebruiken, zijn er in velerlei soorten. Naast het gratis kopje koffie is de grote trekpleister de mode show van G. en G. te Axel en Terneuzen. Zes mannequins, aan gevoerd door lady-speaker me vrouw I. Bliek—But, tonen de topmode voor twenners en oude re dames. De modellen zijn van de huizen Schubet of Londen en René Robert te Parijs. Laatstgenoemde is de eerste die de modellen van Pierre Car- din als confectie heeft verwerkt. Iedere avond oogst de slot-apo- theose waarbij alle dames in feestkleding over het plankier deinen, het meeste succes. De huizen G. en G. bewijzen met deze show exclusiviteit met het draagbare te kunnen combineren. De stoffen zijn meestal ver vaardigd van trevira 2000. De firma Wieland verzorgde het schoeisel en de tassen van de dames. „Ter Nose" gaf de fini- shing-touch met een aparte col lectie byouterieën. De show loopt tot en met za terdag 25 februari van 2 tot 10 uur. Nieuwe dameskapsalon geopend Hoewel hij als kapper reeds vele jaren is ingeburgerd bij de dames, maken we met genoegen melding van de opening van de nieuwe kapsalon van de heer M. Harte aan de Axelsestraat. Uit de betrekkelijke rust in de Hondiusstraat is de heer Harte verhuisd naar de drukke Axelse straat, waar een voormalig woon huis' is omgetoverd in een fraaie dameskapsalon. Naast een ruimere werkruimte heeft de heer Harte nu ook de be schikking over een ruime hal, waar men diverse artikelen die dienen tot verfraaiing van teint en kapsel, ziet uitgestald. Tal van klanten en relaties wensten gisteren de heer Harte geluk met deze opening door het zenden van fraaie bloemstukken. Maar ook meerderen gaven op de eerste dag reeds blijken van be langstelling door een persoonlijk bezoek, waarbij ze hun bewonde ring niet onder stoelen of banken staken. Dia-vertoning in 't Trefpunt Woensdagavond heeft dokter Boor in het Trefpunt zijn dia's vertoond, waarvoor grote belang stelling bestond. Er waren er veel over Axel en omgeving. Zo waren er fraaie dia's van de natuur rondom Axel waarbij aan de bejaarden werd gevraagd naar de plaats waar de foto's waren gemaakt. Ook de oudere dia's van Axel vielen bijzonder in de smaak en lieten zien hoezeer Axel is ver anderd. De voorzitter van de aktivitei- ten-commissie, de heer C. Smies, dankte dokter Boor voor de on derhoudende avond, die hij de aanwezigen had bezorgd. Tentoonstelling Woensdag 1 en donderdag 2 maart wordt in het Trefpunt de tentoonstelling van de werkstuk ken der bejaarden uit de kanaal zone gehouden. Iedereen is er welkom. De tentoonstelling is beide da gen geopend van 10.3012, van 25 en van 7—9 uur. Dodelijk ongeluk Op de provinciale weg Aagte- kerkeGrijpskerke onder de ge meente Grijpskerke heeft don derdagmiddag 'n ongeluk plaats gevonden, dat aan de 31-jarige mevrouw B. Wisse—Blaas uit Domburg het leven kostte. Me vrouw Wisse week met haar auto naar links uit om een vracht auto in te halen. Daarbij geraak te haar auto in de berm en daar na via twee bermpalen op het fietspad. Mevrouw Wissè werd uit de wagen geslingerd en was op slag dood. Harde woorden in de raadsvergadering De gemeenteraad van Oost burg behandelde de gemeente begroting 1967 en hierbij bleek, dat de nieuwjaarsrede van de burgemeester bij enige raads leden in slechte aarde was ge vallen. Met name de fractielei der van de K.V.P., de heer W. M. A. C. van Dongen, trok fel van leer. Hij was de mening toegedaan, dat de uitlatingen van burgemeester Van Leeuwen over de herindeling niet hadden bijgedragen tot een goede ver standhouding in de streek. De verhouding burgemeester middenstand was dè heer Van .Dongen een doorn in het oog. De middenstand heeft een eco nomische functie en daarom was de passage in de nieuwjaarsrede „beneden peil". Deze mensen kunnen zich niet verweren uit vrees voor reper cussies. Het zal duidelijk zijn, dat de maat nu werkelijk vol is. Ik behoud mij het recht voor bij de minste aanleiding te inter pelleren omtrent het beleid t.a.v. middenstandszaken, aldus spre ker. De heer J. van Hee, fractie leider van de P.v.d.A., betrok in zijn beschouwingen de gang van zaken tijdens de wethoudersver kiezing, waarbij een afspraak was gemaakt tussen de twee grootste fracties, de K.V.P. en de P.v.d.A. maar waarbij een der leden van de K.V.P. op het laat ste ogenblik anders stemde. Aandacht vroeg hij voor de verkeersveiligheid, vooral in de hoofdstraten met doorgaand ver keer en veel schooljeugd. Hij uitte de wens dat de herindeling niet te lang meer op zich zou laten wachten. Hij vroeg een goede stimulering van de sport mogelijkheden in de gemeente. De heer J. Barendrecht van de V.V.D. zei dat men niet al te veel plannen moest maken. Hij gaf er de voorkeur aan dat prioriteit zou worden verleend aan de straatverlichting en de bestrating en was verder ver heugd over de grotere vrijheid in de woningbouw. De heer E. Dekker sprak van een vertekend beeld in de be groting. Ondanks het batig slot van ƒ36.000 op de gewone dienst is er van grote uitgaven geen sprake. De heren Dekker en Le Nobel konden geen goed woord op brengen voor het bosplan. De sprekers werden uitvoerig door de voorzitter beantwoord. Deze merkte op dat zijn beschou wingen over de herindeling het gevolg waren van meningen van anderen waartegen hij zich meende te moeten verzetten. De middenstandsaffaire moet teen niet zien als een controverse tussen burgemeester en belang hebbenden. Hij was bereid de heer Van Dongen een uitgebreid dossier te geven over de voor geschiedenis en was niet bereid de hand te lichten met de wet. De heer Van Dongen, aldus de voorzitter, heeft zich eenzijdig laten voorlichten. Vóór dit begrotingsdebat wa ren enige minder belangrijke voorstellen aanvaard, o.a. de verkoop van bouwgrond in ,,'t Schuttebocht". O.N.A.-training In verband met het naderende voetbalseizoen in het kader van (ADVERTENTIE) Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met het zomeravondvoetbal is er voor leden van O.N.A., waaruit een elftal geformeerd wordt, dat de glasfabriek en Zuid Chemie ver tegenwoordigt, gelegenheid om te trainen. Sedert een paar we ken is men bezig de spieren los te gooien onder leiding van de heer G. Forket. Zodra 't 's avonds licht genoeg is zal men trachten éénmaal per week een voetbal wedstrijd te spelen. Vrouwenclub De vrouwenclub „Elk naar haar krachten" heeft voor de ko mende maanden de volgende bij eenkomsten op haar programma staan: 27 febr. jaarvergadering i.v.m. 20 jarig bestaan; 20 maart: Paaswijding; 10 april: Smakenproef; 8 mei: Pinksterwijding met dia's over Kameroen; 29 mei: Slotavond. Bloem schikken o.l.v. mevr. Heuvelink. Jongeren-hulpdienst Rode Kruis Op dinsdag 21 februari j.l. werd in het St. Elisabethziekenhuis te Sluiskil een afdeling jongeren- hulpdienst van het Nederlandse Roode Kruis opgericht. Het aan tal leden, waarmee werd gestart was bijzonder klein, n.l. 4 meis jes en 3 jongens. Deze 7 jongeren zullen straks in het ziekenhuis bekende verschijningen worden, herkenbaar aan hun uniform met het J.H.D.-embleem. Hun taak zal voornamelijk bestaan uit kar weitjes als het rondbrengen van koffie en thee, het verzorgen van bloemen, hulp in de keuken, het begeleiden van patiënten en be zoekers e.d. De "jongeren hebben zich be reid verklaard per jaar mini maal 48 uur dienst te doen, tel kens te verdelen in eenheden van 3 uur. De directrice van het zie kenhuis toonde zich enthousiast over het werk, dat verder zal worden geleid door welfare werkster, mej. M. Mullaert. In zijn welkomstwoord op de startavond sprak de heer J. A. Lauret de hoop uit, dat de groep, wellicht door propaganda van de huidige leden, spoedig zou mo gen uitgroeien. Aan de hand van een aantal kleurendia's gaf mej. Mullaert een overzicht van de të verrichten werkzaamheden. De J.H.D.-leden, in leeftijd variërend van 16 tot 25 jaar kregen hierna de gelegenheid om van gedach ten te wisselen met de directrice en de welfare-werkster van het ziekenhuis. Besloten werd de werkzaamheden te doen ingaan op 1 maart a.s. Te zijner tijd volgt dan de officiële installatie. Het is te hopen, dat nog meer Sluiskilse jongeren zullen,wor den gevonden, die per week een drietal uren van hun vrije tijd willen geven aan het menslieven de werk van de jongeren-hulp dienst van het Roode Kruis. Boomplantdag 1967 De leerlingen uit de hoogste klassen van de lagere scholen uit Sluis zullen ook dit jaar deelne men aan de boomplantdag. Deze is vastgesteld op 22 maart. Het ligt in de bedoeling dat er na het planten van de bomen een film wordt vertoond over natuurbe scherming. Controle op benzine De laatste dagen wordt er een intensieve controle uitgeoefend aan de doorlaatposten in West DOOR AGATHA CHRISTII 44) „Discretie is een belangrijk iets,' zei Poirot met een glim lach. „Ik kan ook discreet zijn. Ik zei bij mezelf: „Wanneer deze juwelen in Nice zijn verhandeld, moet de heer Papopoulos daar van op de hoogte zijn. Hij weet alles wat er in dit opzicht ge beurt." „Ah," zei Papopoulos en nam nog een stukje toast. „De politie heeft met deze zaak niets te maken, dat begrijpt u," zei Poirot. „Men hoort weieens geruch ten," gaf Papopoulos voorzichtig toe. „Bijvoorbeeld?" drong Poirot aan. „Is er een reden waarom ik het zou zeggen?" „Zeventien jaar is een lange tijd, monsieur Papopoulos, maar mensen van uyr ras vergeten niet gauw bewezen diensten, meen ik." „U heeft gelijk, monsieur Poi rot. Zoals u zegt, ons ras vergeet niet gemakkelijk." „U wilt me dus helpen?" „Wat de juwelen betreft, mon sieur, kan ik niets doen." De oude man wikte en woog zijn woorden nauwkeurig, even als Poirot had gedaan. „Ik weet niets, ik heb niets gehoord. Maar ik kan u misschien toch een tip geven dat wil zeggen als u zich interesseert voor wedrennen." „Onder sommige omstandig heden zeer zeker," zei Poirot, hem onafgebroken aanziende. „Te Longchamps loopt een paard dat wel de belangstelling waard is, zou ik denken. Ik kan het niet zeker zeggen, ziet u, het bericht is al door zoveel han den gegaan." Hij zweeg en keek scherp naar Poirot, als om te weten te komen of deze hem begrepen had. „Uitstekend, uitstekend," zei Poirot. „De naam van het paard," zei Papopoulos, ,is Marikes. Ik denk, maar ik weet niet zeker, dat het een Engels paard is, nietwaar, Zia?" „Dat geloof ik ook," zei het meisje. Poirot stond vlug op. „Ik dank u, monsieur," zei hijr „Een tip is veel waard. Aü revoir, monsieur, au revoir, en veel dank." Hij wendde zich tot het meis je. „Au revoir, mademoiselle Zia. U en uw vader dineren nog wel Met de regelmaat van een klok vaart de j provinciale boot van Temeuzen naar Hoede- I kenskerke de Schelde op en af. Alleen mist 1 betekent nu en dan een onprettige stagnatie. 1 Maar storm kan het „pontje" niet deren. Het moet al heel erg spoken op de Schelde, wil de veerdienst verstek laten gaan. Ook de storm van donderdag bleek geen be letsel te vormen. Wel kwamen er passagiers met een witte neus van boord, maar de kapitein en de bemanning hadden de reizigers veilig over de Schelde gebracht. Het is voor de mensen van de provinciale boot zuiver een kwestie van dienst. De boot vaart en dat is voor hen nooit iets bijzonders geweest. Toch mag het wel eens een enkele keer speciaal wórden vermeld. ,-y.i ÜÜÉIÊSM Foto: Hoge golven; harde windstoten en regen vlagen. Maar de boot vaart Het B. W.-voorstel tot 4e wijziging van de begroting van de dienst openbare werken 1967 om de kosten van de gemeente reiniging vuilophaaldienst met 2427,te verhogen in verband met de toenemende verontreini ging van watergangen welke ontstaat door het storten van huisvuil, huisraad enz. door in gezetenen van Terneuzen en wel voornamelijk in de voormalige oostelijke rijkswaterleiding, was gisteravond voor de heer Hol aanleiding om hier te spreken van een trieste zaak. Mevrouw Doppegieter en de heren Ra- mondt en De Feijter sloten zich hierbij aan en ook de wethou der van openbare werken had er geen goed woord voor over, om dat ieder in de gelegenheid wordt gesteld gratis grof huisvuil mee te geven met de gemeentelijke ophaaldienst. Deze mensen ver mijden de gemakkelijkste weg, aldus de heer De Vos, want nu lopen zij er veel verder mee. Bo vendien noemde de wethouder dit bedrag in de letterlijke zin van het woord, „weggegooid geld". De heer Hol (en met hem de heer Ramondt) waren verheugd over het voorstel om de uitgaven voor het onderhoud van straten en pleinen te verhogen met ƒ25.000,en zij spraken ook al van asphalteren. Wethouder De Vos bleek daarvan zelf ook een voorstander. Alleen, zo vroeg hij zich af, wanneer zullen wij daar het geld voor hebben, want dit kost kapitalen. Later op de vergadering stelde mevrouw Dooms voor de park- wacht uit te breiden wegens de ergerlijke vernielingen van plantsoenen door dq jeugd. De heer De Vos zag in zo'n uitbrei ding weinig heil. Meer verwacht hij van een goede opvoeding (en een goed voorbeeld) door de ouders. Ook de jeugdnatuur- Zeeuws-Vlaanderen. Aan bin nenkomende Belgische automo bilisten wordt de vraag gesteld of zij in Nederland benzine heb ben getankt. Als deze vraag be vestigend wordt beantwoord, volgt er een belastingheffing. Deze maatregel doet vreemd aan omdat ze elders in den lande niet wordt toegepast en het prijsni veau tussen Nederlandse en Bel gische benzine zo gering is, dat het niet de moeite loont hiervoor speciaal naar Nederland te ko men. Bovendien werkt een en ander vertragend voor het grens verkeer. eens met mij." .Heel graag," antwoordde Zia. Poirot wandelde over de straat en floot een deuntje in zichzelf. Hij ging naar het postkantoor en verzond een telegram. Hij had enige tijd nodig om het op te stellen, want 't was in code en hij moest op zijn geheugen afgaan. Het scheen op een vermiste das speld betrekking te hebben en was geadresseerd aan inspecteur Japp, Scotland Yard. Ontcijferd stond er kort en krachtig: „Telegrafeer mij alles wat bekend is omtrent een man, wiens schuilnaam de Marikes is." HOOFDSTUK XXIII EEN NIEUWE THEORIE Het was precies elf uur, toen Poirot zich aan Van Aldins hotel meldde. Hij vond de miljonair alleen. „U zou me uw ideetje mee delen," zei Van Aldin dadelijk. „Ik ben zeer nieuwsgierig." „Ja, ja, mijn ideetje," zei Poi rot glimlachend. „Maar eerst zou ik nog graag eens praten met het kamermeisje Ada Mason. Is ze hier?' „Ja," zei Van Aldin en schelde. Mason kwam spoedig daarop binnen en Poirot groette haar met zijn gewone beleefdheid die nimmer naliet indruk te maken op mensen van haar klasse. „Goedemorgen, mademoiselle," zei hij vriendelijk. „Gaat u zit ten." Mason zette zich neer op het uiterste puntje van een stoel. „Ik ben gekomen om u nog enige vragen te stellen," zei Poi- wacht kan hieraan wel wat doen, aldus de heer De Vos. VOORLICHTING OP OPENBARE SCHOOL Publicaties hieromtrent waren voor mevrouw Doorns aanleiding inlichtingen te vragen over de sexuele voorlichting aan de kin deren van de openbare scholen. De wethouder voor onderwijs zaken, de heer D. Binnekamp, noemde dit een hoogst precaire kwestie, waarvoor niet zonder meer een oplossing aanwezig is. Er wordt incidenteel sexuele voorlichting gegeven, aldus de wethouder, wanneer daartoe aan leiding bestaat. Hij noemde daar naast enkele vraagstukken, zo als de toestemming die de ouders moeten geven. Er was eens een onderzoek geweest bij de ouders, waarvan 20' °/o zich tegen deze soort van voorlichting verklaar de. Bovendien, zo merkte de heer Binnekamp op, worden openbare scholen bezocht door kinderen die uit milieus komen met verschillende levensbe schouwingen. Geestelijk is het ene kind rijper dan het andere. Bij het u.l.o. en op de middel bare school ligt deze zaak an ders. De heer Huijbrecht was van mening dat men er op de kleu terschool mee zou moeten be ginnen op voorwaarde dat de wijze vaq, voorlichting op de juiste wijze wordt aangepakt. Bij de behandeling van de ver dere agendapunten sprak de heer De Feijter er zijn verwondering over uit, dat in de tweede nota over de ruimtelijke ordening in Nederland weinig werd gezegd over Terneuzen (met name de Dow en de uitbreiding in wes telijke richting). Hij vroeg of B. W. in hun onlangs geschreven brief daaraan aandacht hadden besteed. „Voor het ogenblik wel", zo antwoordde burgemeester Aschoff, „maar wij zullen deze zaak op de voet volgen". CAFÉ TOT 1 UUR OPEN Met uitzondering van de heer Dieleman, die zich principieel tegenstander verklaarde, omdat de overheid geen gelegenheid tot drankmisbruik mag geven, keurde de raad het voorstel tot wijziging van de politieverorde ning goed, waarin o.m. is opge nomen dat de horecabedrijven op vrijdagavond tot één uur mo gen geopend zijn. De voorzitter zei dat reeds enige tijd een proef werd genomen, maar dat er geen aanleiding was om deze rot. „Ik kom altijd weer terug op de kwestie van de man in de trein. U hebt graaf de la Roche gezien. U hebt gezegd dat hij het kan geweest zijn, maai* dat u het niet zeker weet. Ik begrijp dat heel goed. Maar nu wat an ders. U bent twee maanden in dienst van uw meesteres ge weest, hebt u gezegd. Hoe vaak hebt u in die tijd monsieur Ket tering gezien?" Mason dacht even na en ant woordde toen „Slechts twee keer, mijnheer." „En was dat uit de verte of dichtbij „Wel, één keer kwam hij in Curzon Street. Ik was boven, keek over de leuning, van de trap en zag hem in de hal bene den. Ik was een beetje nieuws gierig, ziet u omdat ik wist hoe de zaken stonden." „En de andere keer?" „Toen was ik in het park, mijnheer, met Annie een van de dienstboden en ze wees mij mijnheer aan, die liep te wandelen met een vreemde dame." Poirot knikte. „Luister nu eens, mademoiselle Mason. Die man, die in de trein zag praten met madame Kette ring, aan het Gare de Lyon -— hoe weet u dat dat uw meester niet was?" „Mijn meester? Neen, mijn heer, ik geloof niet dat dat kan." „Maar zeker weet u het niet?" „Wel, ik heb er nooit aan ge dacht." Mason was blijkbaar verbaasd over het idee. (Wordt vervolgd.) maatregel niet door te voeren. De heer Van Breda Vriesman vroeg of het mogelijk was wij zigingen aan te brengen, als zou blijken dat er te veel hinder zou worden ondervonden. Dit beves tigde de voorzitter. Het beroep van de heer C. Bos te Sas van Gent tegen de be slissing om in de Burg. Geill- straat een motorbrandstofpomp te plaatsen, was voor de heer Huijbrecht aanleiding om te vra gen of dergelijke gevallen stuk voor stuk beoordeeld worden. Hij was voor dit voorstel omdat naar zijn mening in het alge meen gesproken geen benzine pompen in de bebouwde kom moeten staan. Wethouder De Vos tekende hierbij aan dat er ook een belangrijk stuk parkeer ruimte teloor zou gaan. Aan Caltex Petroleum Maat schappij (Nederland) N.V. wordt een perceel grond van 3585 m2 in het plan „Oudelandse Hoeve" verkocht voor de bouw van een garage en benzinestation. Ook het voorstel tot het ne men van een vo'orbereidingsbe- sluit van de wet op de ruimte lijke ordening voor gronden in de Zeven Trinitépolder werd aangenomen. De raad besloot tot het aan gaan van een vaste geldlening van 550.000, De heer Huijbrecht wees er op dat 32 kleuters dagelijks en kele malen door hun moeders over -de Axelsestraat moeten worden gebracht om de openba re kleuterschool aan de Oranje straat te bezoeken. Hij vroeg dusdanige voorzieningen dat de kinderen de straat niet meer over moeten. Wethouder Binnekamp belopi- de spoedig een voorstel óm aan deze wens tegemoet te komën. HEDEN Terneuzen: Jeugdgebouw „De Schakel", 210 u.: Tapijtshow en modeshow. Hoek: Waterschapshuis, 10 u.: Algemene vergadering water schap „De Ver. Braakmanpol ders'. Zuiddorpe: Café M. de Cock, 15.00 uur: Districtsvergadering van het waterschap „Axeler Ambacht". ZATERDAG 25 FEBRUARI Terneuzen: Jeugdgebouw „De Schakel", 210 u.: Tapijtshöw en modeshow. Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Alvarez Kelly". Zuidersportpark, 4 uur: Tern. BoysGood Luck. Othene7 uur: Prijskaarten. ZONDAG 26 FEBRUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „De vijand van de Ben gaalse lanciers"; 5 en 8 uur: „Alvarez Kelly" MAANDAG 27 FEBRUARI Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „De vijand van de Ben gaalse lanciers". Westdorpe: Gebouw „Concor dia", 14.00 uur: Districtsver gadering van het waterschap „Axeler Ambacht". DINSDAG 28 FEBRUARI TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „De vijand van de Ben gaalse lanciers". Spaanse bankier krijgt 10 mij. gulden boete Een Spaanse bankier heeft een boete van ongeveer tien miljoen gulden en drie jaar gevangenis straf gekregen wegens illegale handel in vreemde valuta. De straf is opgelegd door een spe ciale rechter die financiële mis drijven behandelt. Deze rechtzit tingen zijn niet openbaar. De boete is berekend naar de totale waarde aan valuta, die de ban kier, president van dè Banco de Sierro, naar het buitenland ge smokkeld heeft. Twee familie leden van de bankier kregen eveneens zware straffen. Do bedrijfsleider van de bank werd veroordeeld tot een boete van zeshonderdduizend gulden.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2