PROVINCIAAL NIEUWS Het geheim van de blauwe trein Vier of vijf personen betrokken bij moord op president Kennedy? BKonthi letten Nieuw hoofdstuk Geheime machten Voorlopig geen arrestaties Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Goes Hoek Kloosterzande Sas van Gent IJzendijke Zaamslag VERKIEZINGEN IN INDIA in hoger beroep zwaardere straffen in tres-zaak Agenda vreemde verschijnselen bij tomatenplanten verhuizing van scotland yard maximumprijzen op curacao postzegel verbranding in italië KOOKBOEKJES a f 2,50 Boekhandel VAN DE SANDE Woensdag 22 februari 1987 Terneuzense ambachtsschool wil volledige dagcursus proces-techniek invoeren Tijdens de algemene vergade ring van de technische school voor Terneuzen en omstreken maan dagavond gehouden in het ge bouw van de school, heeft de voorzitter, de heer J. F. de Klerk, de hoop uitgesproken dat spoe dig zal kunnen worden overge gaan tot het invoeren van een volledige dagcursus proces-tech niek en van de I(ndividuele) T(echnische) O(pleiding). De volledige dagcursus procestech niek is nodig, omdat ook in de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone de bedrijven steeds verder moder niseren, hetgeen impliceert dat de apparatuur ingewikkelder (en kostbaarder) wordt en moeilij ker te behandelen. De heer De Klerk kon (nog) niet mededelen of het ministerie spoedig toestemming zal geven. Wanneer beide cursussen worden doorgevoerd, zal het bestuur het ruimteprobleem moeten oplos sen. Dat kan misschien een uit' breiding van de bestaande school, misschien een nieuwe school be tekenen. De plannen zullen spoe dig moeten worden ingediend, aldus de heer De Klerk. Moge lijk is er nü meer kans op een nieuwe school omdat de span ning op de arbeidsmarkt (voor wat de bouwwereld betreft) wat minder is geworden. Bij de ingekomen stukken was een rapport van het G.A.B. over de lagere technische scholen in Zeeuws-Vlaanderen. De heer De Klerk deelde mede dat hierin enkele interessante gegevens staan. Van de 290 leerlingen die de scholen verlieten, heeft 1/a gedeelte een timmeropleiding gehad, hetgeen de voorzitter rij kelijk veel vond. Op 31 december telde de Ter neuzense l.t.s. 440 leerlingen, af komstig uit vrijwel alle gemeen ten in Zeeuws-Vlaanderen. Uit de hoogste klassen behaalde 91 °/o het getuigschrift en 90 werd bevorderd naar een hoger leer jaar (het jaar daarvóór 88 °/o). De school kende bij het einde van het studiejaar weer prijzen toe aan de besten. M. van Rijs- bergen, afdeling electrotechniek, had de meeste punten pp zijn eindrapport, n.l. gemiddeld 8,25. Hij ontving hiervoor de eerste prijs. Daarop volgden elk met een gemiddelde van 8,18 punten twee leerlingen uit de timmeraf- deling, M. de Jonge en J. Op peneer. Zij ontvingen ieder de tweede prijs. De derde prijs was voor H. Zegers, eveneens uit de derde klasse timmeren, met een gemiddelde van 8,12 punten. De prijzen bestonden uit boe- kenbonnen, beschikbaar gesteld door het schoolbestuur. Ook de „Nederlandse Baksteenindustrie" stelt ieder jaar prijzen beschik baar voor de metselaars. J. P. Maas uit de 3e klasse kreeg de eerste prijs, J. P. Andriessen ontving de tweede prijs, E. C. Allonsius en J. G. Witte resp. de 3e en 4e prijs. Dit jaar werd de z.g. school- contactcommissie opgericht, waarin leraren van de school zit ting hebben. De samenstelling is van dien aard dat zoveel moge lijk vakrichtingen en onderwijs- vakken zijn vertegenwoordigd. Het doel is contact opnemen met de ouders wanneer gedrag of vorderingen te wensen over laten. Op 28 oktober herdacht de ad ministrateur, de heer J. Scheele, zijn zilveren jubileum. Op de feestelijke bijeenkomst werd de waardering uitgesproken voor de wijze waarop de heer Scheele zijn werk heeft verricht en uiter aard ontbraken de nodige ge schenken niet. Een lange lijst van bezoeken aan tentoonstellingen, toneel- en filmvoorstellingen, uitstapjes en lezingen toont aan dat de Ter neuzense l.t.s. niet uitsluitend aan de technische vorming van de leerlingen aandacht schenkt. Met Pasen postzegeltentoonstelling De afdeling Zeeland van de postzegelvereniging „Philatelica" houdt dit jaar op zaterdag 25 en maandag 27 maart a.s. de jaar lijkse tweedaagse tentoonstelling, handels- en ruilbeurs in de aula van de hervormde school aan de Leeuwenlaan. Op Paaszaterdag morgen om 10 uur zal burge meester J. C. Aschoff deze ten toonstelling officieel openen. De deelnemers kunnen in vier categorieën inzenden: landen- verzamelingen, beeldverzamelin gen en poststukken die zijn on derverdeeld in ere-afdeling, ge vorderden en beginners. Verder is er ook een speciale afdeling jeugdverzamelingen. Verwacht wordt dat ongeveer 100' kaders zullen worden ten toongesteld. De jury wordt aan gewezen door het hoofdbestuur. Naast een wisselbeker wordt een aantal vergulde, verzilverde en bronzen medailles beschikbaar gesteld. 's Zaterdags is de tentoonstel ling geopend tot 21 uur en op de tweede Paasdag van 10 tot 18 uur. Op beide dagen is er van 14 uur tot 18 uur een ruilbeurs, ter wijl er ook enkele stands van postzegelhandelaren zullen zijn. Actie van Jehovahs Getuigen Namens de Jehovah's getuigen te Terneuzen werd ons medege deeld dat 't bezoek van de kring opziener,, .de heer J. M. Buiten huis, van 21 tot 26 februari aan Terneuzen gepaard zal gaan met een bezoek van de districtsopzie ner, de heer P. Kushnir. Zij zullen de vergaderingen deze week bijwonen ter opbou wing en om zo nodig raad te geven. Hedenavond zal de heer Kush nir de film „De nieuwe wereld, maatschappij in aktie" vertonen. Deze anderhalf uur durende film geeft 'n internationaal beeld van het "leven en werken van Jeho vah's getuigen. Men krijgt o.a. in kleuren zowel een kleine verga dering te zien in Afrika als een vergadering waar 165000 perso nen bijeen waren in de Verenigde Staten. Aangezien men verwacht dat hiervoor veel belangstelling zal bestaan, heeft de gemeente de bovenzaal van café „La belle vue" afgehuurd. Zondagmiddag zal de heer J. M. Buitenhuis een openbare toespraak houden in de Roeiers gang welke als titel draagt „Wordt het niet moe het leven na te jagen." Daarna volgt de weke lijkse wachttorenstudie. Goede vraag naar appelen Er is de laatste weken op de Nederlandse fruitveilingen een levendige vraag naar appels. Het aanbod is ruim bij de belangrijkste veilingen en de kwaliteit is goed. Er is op het ogenblik in de jonge fruitgebieden zoals Zeeland en de Noordoostpolder veel Golden Deli cious te koop en in de Betuwe en Utrecht neemt Goudreinette en Jo nathan een belangrijke plaats in bij de aanvoeren: al komt er ook hier steeds meer Golden Delicious. Het aanbod van Cox's Orange Pippin is nu van geen betekenis meer. Hiervoor in de plaats kwam de Laxton Superbe en Winston, twee rassen die zeer gevraagd zijn. Laxton Superbe doet op de veilin gen voor de goede kwaliteiten tus sen 70 en 80 cent per kg en voor Winston wordt rond en iets boven een gulden per kg betaald. Het aan bod van deze twee rassen is overi gens niet groot. De prijs van Golden Delicious is vorige week aangetrokken. Goede kwaliteiten doen tussen 60 en 70 cent per kg. Deze goudgele appel kan vooral op de binnenlandse markt goed worden verkocht. Goudreinette wordt regelmatig gekocht voor uit voer naar Frankrijk. De prijs van de goede kwaliteiten van dit ras steeg vorige week tot ruim 55 cent per kg voor de grote maten. De meest gevraagde maten van de Jonathan doen op de veilingen tussen 55 en 60 cent per kg. De uitvoer van appels ligt op het ogenblik tussen 1 en 1,5 mil joen kg per week. In de tweede week van februari nam West- Duitsland 781 ton Nederlandse handappelen af. Frankrijk 395 ton. België eri Luxemburg 198 ton en voorts ging er 2 ton naar Enge land en 4 ton naar Gibraltar. Algemene vergadering „De Verenigde Braakmanpolders" A.s. vrijdag 24 februari zal om 10 uur een algemene vergadering worden gehouden van het water schap „De verenigde Braakman polders" in het waterschapshuis te Hoek. In behandeling komen o.m. de volgende agendapunten: voorstel tot het verlenen van ontheffing aan de griffier-ontvanger van de verplichting om zijn woonplaats te Hoek te hebben; voorstel tot het verkopen van een strook grond c.a. te Philippine aan L. M. de Zwart aldaar (80 ms grond en 3 populieren) voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de ver betering van 10,5 km weg in 1967; r voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening; voorstel tot het aanvragen van 'n ruilverkaveling. Beroep aangenomen Ds. E. Gramsbergen, hervormd predikant te Kloosterzande, heeft het beroep naar Gorssel (toezeg ging) aangenomen. Hoofdakte-examen Te Utrecht slaagde dezer da gen voor het hoofdakte-examen de heer L. de Betue te Sas van Gent. Zeehengelwedstrijd 1967 Het zeehengelcomité alhier heeft besloten ook dit jaar weer een groot opgezet concours te or ganiseren langs de oevers van de Schelde en wel op zondag 9 april van 12.30 tot 15.30 uur. Dit con cours, dat tot ver over onze lands grenzen bekend is, mag zich in toenemende mate in de belang stelling van binnen- en buiten landse zeehengelaars verheugen. In 1966 waren ongeveer 800 deelnemers aanwezig. Ook wordt een verloting gehouden om de kosten te helpen dekken. Als le prijs is beschikbaar een uitge breide linnenuitzet. Het inschrijf geld voor het concours bedraagt 3,of B. frs. 45 per persoon. Deelnemers die hun inschrijf geld hebben betaald vóór 9 april ontvangen gratis een herinne ringstegel. Dit concours geldt te vens voor het Scheldekampioen- schap. Poppenkastvoorstelling Vrijdagmiddag- 24 februari a.s. verzorgt het poppentheater de „Kriekeputte" uit Hulst een pop penkastvoorstelling te Zaamslag. De kinderen van de lagere scho len zullen in het verenigings gebouw aan de Zaagstraat kun nen genieten van het sprookje „Hoe Jan Klaassen de zieke koning beter maakte". De voorstelling vangt aan om' twee uur. CALCUTTA: Tijdens de verkie zingscampagnes in India deden sommige straten sterk aan Peking denken. Het waren voornamelijk de communistische kandidaten die zich van aanplakbiljetten be dienden. (ADVERTENTIE) Hoestdrank in tabletvorm.95ct De procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof, mr. J. H. Kemper, heeft in de zaak tegen de zeven Tres-leden terzake van mishandeling hogere straffen ge- eist dan waartoe de Utrechtse rechtbank die een hunner vrijsprak, de zes anderen in eerste instantie had veroordeeld, boetes van 1000 en 2000. Mr. Kemper eiste tegen allen een uniforme boete van 5000, subsi diair 50 dagen hechtenis met daar naast tegen ieder een voorwaarde lijke gevangenisstraf, variërende van twee tot twaalf weken met een proeftijd van drie jaar. De voorwaardelijke gevangenis straffen waren tegen: de 23-jarige Utrechtse student F. J. J. F. twee weken; de 26-jarige student jhr. W. M. de B. uit de Domstad, die was vrijgesproken voor de rechtbank, vier weken; de 23-jarige Ch. D. de L. M. en de 26-jarige jhr. J. C. F. von M„ beiden student in Utrecht, ieder zes weken; de 26-jarige amb tenaar bij het ministerie van bui tenlandse zaken in Den Haag mr. W. O. baron B. van S. en de 31- jarige Rotterdamse advocaat mr. J. L. R. ieder acht weken en de 30- jarige ambtenaar in Den Haag mr. M. L. L. E. de L. 12 weken. HEDEN Axel: „Het Centrum", 14.00 u.: Districtsvergadering van het waterschap „Axeler Ambacht". Terneuzen: Jeugdgebouw „De Schakel", 210 u.:' Tapijtshow en modeshow. Bovenzaal café „La Belle Vue" 7.30 uur: Kleurenfilm, vertoond door Jehova's Ge tuigen. DONDERDAG 23 FEBRUARI Terneuzen:Jeugdgebouw „De Schakel", 210 u.; Tapijtshow en modeshow. Hotel „Rotterdam",, 14.00 uur: Districtsvergadering van het waterschap „Axeler Am bacht". DOOR AGATHA CHRISTIE 42.) Katherine keek naar Derek. Zijn gezicht scheen bleek te zijn geworden, doch dat was mis schien maar verbeelding van haar. Zijn lach, die volgde, was natuurlijk. „U hebt u vergist, miss Grey," zei hij gewoon, „Uit wat de poli tie me heeft verteld maak ik op dat mijn compartiment maar één of twee deuren van dat van mijn vrouw af was, ofschoon ik dat toen niet in het minst ver moedde, U moet me in mijn eigen coupé hebben zien binnengaan." Hij stond vlug op, toen hij Van Aldin en Kinghton zag naderen. „Ik moet u nu verlaten," sprak hij. „Ik wil mijn schoonvader onder geen beding ontmoeten." Van Aldin groette Katherine zeer hoffelijk, hoewel duidelijk te zien was dat hij in een slecht hu meur was. „U schijnt graag naar het ten nissen te kijken, mr. Poirot," bromde hij. „Wij Amerikanen zijn van ander hout gesneden. Zaken gaan bij ons vóór genoegen." Poirot trok zich van het verwijt weinig aan. Hij glimlachte tegen de vertoornde miljonair. „Maakt u zich niet boos. Ieder heeft zo zijn eigen methodes. Ik heb het altijd prettig gevonden zaken en genoegen met elkaar te combineren. Ik ben hier niet al leen voor mijn plezier, mijnheer Van Aldin. Kijkt u maar eens naar die oude man vlak tegen over ons met dat gele gezicht en die eerbiedwaardige baard." „Nü, wat is daarmee?" „Dat", zei Poirot, „is de heer Papopoulos. Hij is een handelaar in antiquiteiten uit Parijs, maar de politie verdenkt hem ervan dat hij gestolen goed opkoopt, spe ciaal juwelen. Hij staat in verbin ding met de hoogste, zowel als met de laagste kringen van ee- heel Europa." Van Aldin keek Poirot aan met plotseling ontwakende belang stelling. „En?" vroeg hij. „Ik vraag me af," zei Poirot, „ik vraag me af waarom mijnheer Papoloulos zo plotseling naar Nice is gekomen?" Van Aldin keek de kleine detec tive strak aan. „Ik moet u excuus vragen, mijnheer Poirot." Poirot wuifde het excuus weg met zijn hand. „Och," zei hij, „dat is van geen belang. Luister eens, mijnheer Van Aldin, ik heb nieuws voor u." De belangstelling van de miljo nair was gewekt. Poirot knikte. „U zult het interessant vinden wat ik u te vertellen heb. Graaf De la Roche is na het onderhoud Op een groot aantal tuinbouw bedrijven in het Westland, gele gen in de omgeving van Maasdijk en in de gemeenten Naaldwijk en De Lier, zijn vreemde verschijn selen waargenomen bij tomaten planten. De bladeren hingen naar beneden, waren iets gedraaid en enigszins slap geworden. Het verschijnsel was van voorbij gaande aard. De jonge planten waarbij het zaterdag geconsta teerd werd, waren na het week einde al weer normaal. Bij oudere planten duurt het herstel iets langer. Economische schade is voor "zover na te gaan niet aan gericht. Er waren geen verbran dingsverschijnselen. Bij andere gewassen is niets bijzonders waargenomen. Het proefstation voor de tuin bouw onder glas te Naaldwijk is bezig met een onderzoek. Ver gelijkbare verschijnselen kunnen worden veroorzaakt door ethy- leen, "maar het staat nog niet vast of die stof in dit geval de boos doener was. tn het gebied waar het verschijnsel zich voordeed, zijn al eens luchtvergiftigings- verschijnselen bij planten waar genomen. Het is het gedeelte van het Westland dat het dichtst bij het industriegebied van de Bot lek ligt. bij de rechter van instructie door- lopend onder toezicht geweest. De dag daarop werd, gedurende zijn afwezigheid, de Villa Marina door de politie doorzocht." „En ik wed dat ze niets hebben gevonden," zei Van Aldin. „Uw voorgevoel is niet juist," antwoordde Poirot. „Ze vonden niets dat op een misdaad wees. Dat was ook niet te verwachten, van gisteren. Als hij dus iets te verbergen had, zou dat zich «iet in zijn huis bevinden, noch op zijn persoon, want hij weet dat hij ieder ogenblik de kans loopt gearresteerd te worden. De beste manier om iets te verbergen is het per post te verzenden. Welnu, hij heeft per auto een bezoek ge bracht aan het postkantoor te Menton." „En?" vroeg Van Aldin vol be langstelling. „Ziehier!" Met een dramatische beweging haalde Poirot uit zijn zak een in bruin papier gewik keld pakje, waarvan het touw was losgemaakt. „Dat is het wat onze man heeft verzonden." „En het adres?" vroeg de ander. „Zei ons niets. Het was ge adresseerd aan een van die klei ne winkels waar men tegen be taling van een kleinigheid derge lijke dingen in ontvangst neemt en bewaart." „Ja, maar wat zit erin?" vroeg Van Aldin ongeduldig. Poirot keek rond. „Het is een geschikt ogenblik," zei hij. „Aller ogen zijn op het tennisspel ge richt. Kijk, monsieur Van Aldin!" Hij lichtte een ogenblik het deksel van het doosje op. Een kreet van de grootste verbazing ontsnapte de miljonair. Zijn ge zicht werd zo wit als krijt. ,;Mijn hemel!, mompelde hij. De robijnen!" Een man die getuige zou zijn in het onderzoek van officier van justitie Jim Garrison in New Or leans naar de moord op pres! dent Kennedy, heeft gezegd dat bij de samenzwering tegen de vermoorde president vier of vijf personen betrokken zijn geweest. Volgens de man, Dave Lewis, bevinden zich nog enkelen van hen in New Orleans. Lewis zei slechts te kunnen zeggen dat er vier of vijf personen bij waren betrokken en dat hem was ver zocht zijn mond dicht te houden. Ik noem geen namen totdat Gar rison mij dat toestaat. Er was ab soluut een samenzwering. Er Wareti behalve Oswald andere mensen bij betrokken". Op een vraag waarom hij de inlichtingen niet destijds aan het F.B.I. had verstrekt, zei Lewis: „Het F.B.I. vroeg mij er niet naar". Lewis werkt bij een busstation. In New Orleans is men van mening dat officier van justitie Garrison zijn onderzoek in de openbaarheid heeft gebracht, omdat hij in de publiciteit wilde komen om politieke redenen of omdat hij misleid is. Een parti culiere speurder in Miami, Ber- nando Torres, zei zondag dat hij Garrison bij diens onderzoek helpt. Torres zou belast zijn met het onderzoeken naar het verle den van enkele Cubanen, die in Hij zat een ogenblik als ver stomd. Poirot maakte het pakje weer dicht en stak het kalm in zijn zak. Toen scheen de miljo nair plotseling wakker te worden. Hij greep de hand van Poirot en drukte die zo geweldig dat de kleine man zijn gezicht vertrok van de pijn. „Dat is geweldig," zei Van Al din. „Enorm! U bent knap, mr. Poirot, wat bent u knap!" „Het betekent niets," zei Poi rot bescheiden. „Orde, methode, voorbereid zijn op alles dat is de hele zaak." „En nu wordt toch zeker graaf De la Roche gearresteerd, veron derstel ik?" ging Van Aldin voort. „Neen," zei Poirot. „Maar waarom niet? Wat heeft u nog meer nodig?" „Het alibi van de graaf is nog niet gelogenstraft." „Maar dat is nonsens." „Ja," zei de detective, „ik vind het ook nonsens, maar we moeten helaas eerst bewijzen hebben." „Intussen glipt hij u door de vingers." Poirot schudde zeer energiek het hoofd. „Neen," zei hij, „dat zal hij niet. Het enigp wat de graaf niet kan opofferen is zijn maatschappe lijke positie. Ten koste van alles moet hij het spel volhouden." Van Aldin was nog niet tevre dengesteld. „Maar ik zie nog niet in Poirot hief een hand op, „Een ogenblik, monsieur. Ik heb een ideetje. Men heeft Poirot vaak uitgelachen om zijn ideetjes, maar men heeft ongelijk gekre gen. Ik kom morgenochtend om elf uur in uw hotel bij u. Zegt u tot zo lang tegen niemand iets." (Wordt vervolgd.) New Orleans met Oswald in con tact hebben gestaan kort voor dat Kennedy werd vermoord. „Er zal nog een hoofdstuk aan het Warren-rapport worden toege voegd", zo zei Torres. In een vraaggesprek voor de televisie heeft Garrison gezegd niet van plan te zijn zijn inlich tingen aan president Johnson door te geven. „Ik heb dit onder zoek geopend. Het gaat om din gen die zich hebben afgespeeld in New Orleans, onder mijn ju risdictie. Niet ik moet het dos sier over de zaak aan de fede rale regering doorzenden. De re gering zou mij eerder de gege vens moeten verstrekken die mij bij mijn onderzoek kunnen hel pen. De advocaat Mark Lane, die beweert dat Lee Harvey Oswald niet uit eigen beweging Kennedy vermoordde maar deel uitmaakte van een komplot, heeft gezegd Garrison zijn hulp aan te zullen bieden. Lane zei: „Er zijn mach ten in de Verenigde Staten die trachten te voorkomen dat de waarheid over de moord op pre sident Kennedy aan het licht komt". Op een vraag welke machten pogen te voorkomen dat een on derzoek naar de waarheid wordt ingesteld, zei Lane: „De politie van Dallas, het F.B.I. en presi dent Johnson zelf voor wat be treft diens uitlating dat alle Amerikanen het rapport van de commissie-Warren hadden aan vaard. Uit opiniepeilingen bleek, dat tweederde van de Amerika nen dat niet hadden, aldus Lane. Jim Garrison heeft op een persconferentie verklaard dat het nog maanden kan duren voordat er personen kunnen worden ge arresteerd die, naar hij gelooft, samenspanden om president Kennedy te vermoorden. Hij schreef dit toe aan voortijdige publikaties van plaatselijke bla den over de zaak. Hij had aan vankelijk verwacht over een paar weken al tot arrestaties te kunnen overgaan. Op een vraag of een ander land of een buitenlandse functionaris Doorboorde Belgische kwartfrank verdwijnt Het befaamde Belgische geld stuk van 25 centimes, dat in het midden een gat vertoont, wordt op 1 maart uit de omloop genomen. Er zijn nog exemplaren van in om loop van vóór de eerste wereldoor log en zinken kwartfranken uit de periode 194145. Men zal de mun ten nog tot volgend jaar maart bij de banken kunnen inleveren. FRANSE WIJNBOUWERS PROTESTEREN De wijnbouwers in Zuid-Frank rijk hebben maandag op bijeen komsten geprotesteerd tegen de beperkende maatregelen ten aan zien van de Franse wijnen en de invoer van wijn uit Algerije. In Beziers waren tienduizend onte vreden wijnboeren bijeen en in Brignoles in het departement Var raakten de wegen verstopt door een karavaan van tweeduizend protesterende wijnverbouwers. bij het komplot was betrokken, antwoordde Garrison ontken nend. Hij zei dat zijn onderzoek voortgang maakt en dat er ze ker arrestaties zullen woriden verricht. Scotland Yard, het centrum van de Britse recherche, heeft in de afgelopen week zijn geheime archieven overgebracht naar zijn nieuwe hoofdkwartier. Geduren de zeven etmalen werden dag en nacht met onopvallende verhuis wagens de onvervangbare ge gevens, zoals de 1.800.000 reek sen vingerafdrukken en talloze foto's van allen die in Groot- Brittannië zijn veroordeeld of verdacht, van het oude uit de 19de eeuw stammende bakstenen Thames-gebouw vervoerd naar het enkele honderden meters westelijker aan de oever gelegen moderne bouwwerk met 21 eta ges van beton en glas. De politie had alle mogelijke voorzorgs maatregelen getroffen om te voorkomen, dat deze archieven in handen van de onderwereld zouden vallen. Het overbrengen van de minder geheime stukken zal nog twee weken vergen. Het nieuwe hoofdkwartier beschikt over de modernste middelen in de strijd tegen de misdaad. De Antilliaanse overheid heeft voor een aantal kernprodukten zoals slaolie, margarine en melk poeder maximumprijzen vastge steld, nadat door het departe ment van sociale zaken en econo mische zaken is geconstateerd dat er een grotere uniformiteit komt in de prijzen van bepaalde merkartikelen, hetgeen op de mogelijkheid van het bestaan van prijsafspraken duidt. Voor'een aantal bedrijven is een meldings plicht ingevoerd voor levensmid delen, dranken en huishoudelijke textielgoederen. Bepaalde grote bedrijven op Curagao zouden hebben geprobeerd concurrentie, voornamelijk kleine zaken, te dwingen hun prijzen op te trek ken door druk uit te oefenen via de importeurs. Aan een aantal bedrijven is een meldingsplicht voor prijswijzigingen opgelegd. Miljoenen oude zeldzame post zegels zijn maandag tot grote opluchting van tien 'miljoen Ita liaanse verzamelaars in rook opgegaan. De Italiaanse P. T. T. be gon maandag zijn voorraad van 57 miljoen postzegels, die tussen 1861 en 1954 zijn uitgegeven, te ver branden met het doel de Italiaanse postzegelmarkt te stabiliseren. De verzamelaars waren bang dat de waarde van hun postzegels zou dalen, wanneer de regering haar voorraad op de markt zou brengen. Postzegels zijn in Italië evenals kunst en juwelen een belangrijke vorm van geldbelegging. (ADVERTENTIE) Noordstraat Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2