PROVINCIAAL NIEUWS De steen van cle profeet Weekenddiensten GEMEENTERAAD VAR TERNEUZEN POLITIERECHTER TE MIDDELBURG Cave's op vrijdagavond open tot één uur GEMEENTERAAD ¥AH ZAAMSLAG „Geen braintenwoaiBgea itoig, maar vercergiig n E V R I E Z E E U VS Terneuzen Axel Hulst Sas van Gent Sluis Vuurwerk Garagebedrijf Schippers volgden aanwijzingen van siuismeester niet op Zaterdag 18 februari 1967 Pagina 3 Taarvergadering algemene bond van bejaarden In het parochiehuis hield de af deling Terneuzen van de bond van bejaarden de jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer N. F. Dieleman. Na het openingswoord en een ogenblik stilte voor de gestorven leden in 1966 werden de jaarver slagen gelezen door de penning meester de heer A, Dees en de secre taresse mevr. Van Galen-Meertens. De voorzitter maakte bekend, dat het aantal leden op 31 decem ber 696 bedroeg. Overleden zijn 51 leden. Het aantal nieuwe leden be draagt 75. Het aantal echtparen bedraagt 224; alleenstaanden 248 en donateurs 15. Na de pauze hield de spreker van deze middag, de heer F. Leen- houts uit Souburg, hoofdbestuurs lid. een lezing, waarbij hij eerst een verklaring gaf van het voor velen reeds bekende S.O.S.-drie- hoekje, dat binnenkort door vele ouden van dagen zal worden ge bruikt. Want deze S.O.S.-driehoek zal een hulDmiddel zijn voor men sen in nood, bij ziekte of ongeval. Als een bejaarde hulp nodig heeft en zelf niet in staat is buren te waarschuwen, dan moet men deze driehoek zichtbaar voor het raam plaatsen of bij bovenbewoners bui ten het raam hangen. Od de achter zijde van de driehoek kan men naam, adres, huisarts, geestelijke, politie, apotheek, invullen, met in dien moeeliik vermelden van wat er paande is. Deze S.O.S.-driehoeken zijn ver krijgbaar bij het Roode Kruis voor 75 cent per stuk. Indien deze uit gave bezwaarlijk zou blijken, kan men zich vervoegen bij mevr. De Vos of mevr. Dikötter, waar ze voor gereduceerde prijs zijn te bekomen. Vervolgens vroeg de heer Leen- houts de aandacht voor de dien stencentra, die overal in Nederland werden opgericht ten dienste van beiaarden. Inzake de verhoging der ouder domspensioenen zei spr. dat spoe dig een beslissing te verwachten was. De vraag bliift: schenk de be jaarden een behoorlük pensioen, zodat ze met eigen middelen door *t leven kunnen, want niemand gaat graag naar de „bijstand". In Nederland zijn momenteel een half mihoen georganiseerde bejaarden Over ziekenfondsen is al heel wat gesproken en geschreven, zo ging spreker verder. De premie zal behoorlijk omhoog gaan daar moe ten we op rekenen. Er komt een algemeen Nederl. ziekenfonds in Nederland dat vermoedelijk goed koper zal zijn dan vele andere fondsen." Een bespreking van combinatie van prijzen bij de busdiensten en de spoorwegen Is op niets uitge lopen. Ook in Terneuzen was men van mening dat de busonderne ming zich niet de luxe kon permi- teren reductie aan bejaarden toe tekennen, hetgeen in o.a. Dene marken wèl is bereikt. De voorzitter sloot met een har telijk dankwoord de geanimeerde vergadering. Beiaardconcert Hedenmiddag van 15.30 tot 16.30 uur zal de heer P. C. Brakman het gebruikelijke beiaardconcert geven. Wegens ziekte was mevr. Moer dijkVanderzwalm verhinderd het concert te geven. Er zal een populair programma ten gehore worden gebracht. Voor ditmaal is de aanvang van het concert een half uur later ge steld. Dia-avond in 't Trefpunt De activiteitencommissie var het dienstencentrum voor bejaar- denzorg 't Trefpunt deelt ons mede dat op woensdag 22 februa ri a.s. om half acht in de recrea tiezaal van dit gebouw een dia avond zal worden aangeboden. De avond wordt verzorgd door dokter K. Boor, die o.m. dia's zal vertonen over Axel en omgeving. Wij vestigen er de aandacht op dat alle bejaarden welkom zijn. Verder staan voor dit seizoen nog op het programma; een le zing van burgemeester Van Waes van Westdorpe over de toekomst van Zeeuws-Vlaanderen; een Paas- en een Pinksterbijeenkomst en zo mogelijk een gemeenschap pelijke maaltijd met de bejaarden. Gevoelsgenezer gearresteerd De rijkspolitie heeft de Belgische gevoelsgenezer V. aangehouden. Enige tijd geleden is V. in Sluis be keurd wegens kwakzalverij. V. werkte met een wichelroede en be weerde gedachten te kunnen lezen. Hij is ook reeds in Belgie be keurd. Toen hem daar de grond te heet werd, kwam hij de grens over. Enige tijd is hij werkzaam geweest in Aardenburg en daarna op Draai brug. Er kwamen daarna tips bij cle politie binnen, dat V. spreekuur hield in Hulst in hotel De Graan- beurs. De politie vatte post bij het hotel, waar vele Belgische auto's geparkeerd stonden. De politie wachtte tot er klanten naar binnen waren geweest. Er zaten er nog 35 te wachten. Toen werd een inval gefaan. V. bekende. Er werd procesver baal opgemaakt, waarna hij werd vrijgelaten. De zaak zal voorkomen in Middelburg. De klanten moesten een honorarium betalen van 25 tot 30 sulden. Ziekenomroep te Sas van Gent In Sas van Gent heeft men be sloten een ziekenomroep op te richten. Initiatiefnemers zijn de heren B. Oggel en W. de Groff. De aktiviteiten zullen zich vooral richten op het brengen van amusements- en voorlich tingsprogramma's in de Zeeuws- Vlaamse verpleeginrichtingen. Indien er interesse voor zou bestaan, gaat men ook program ma's uitzenden in sanatoria etc., waar inwoners van Zeeuws- Vlaanderen langdurig verpleegd worden. De programma's zullen gro tendeels bestaan uit Zeeuws- Vlaamse nieuwtjes die niet direkt aan de aktualiteit zijn gebonden. Verder zal men naast grammo foonplaten ook muziek van eigen bodem brengen. Men denkt voorlopig eenmaal per week een uurprogramma te kunnen samenstellen. Hiertoe zijn uiteraard veel medewerkers nodig. Men beschikt reeds over enige apparatuur. Wie wil medewerken aan der gelijke programma's kan nadere inlichtingen vragen aan Zieken omroep Zws-Vlaanderen, Post bus 27, Sas van Gent. Schuttersvereniging „De Kring" bestaat 40 jaar Tegelijkertijd met dit vereni gingsjubileum viert voorzitter W. Lammens een uniek jubi leum. Sinds de oprichting van „De Kring" is hij voorzitter. Ook de heer G. Schatteman ju bileert als penningmeester. Als inzet van de herdenkings- feeetelijkheden, die een geheel jaar duren, vindt op zondag 19 februari voor de 40ste maal de grote „kringschieting' plaats. Dan worden de heren W. Lammens, R. Goethals en Ch. de Maaijer gehuldigd als de beste schutters in het jaar 1966. De konings- schutter van „De Kring" ont vangt dit jaar een speciale on derscheiding. Filmavond Roode Kruis In hotel „Balmoral" werd een filmavond gegeven ten bate van de afdeling West Zeeuws-Vlaanderen van het Roode Kruis. Eerst werd een filmpje over de bloedtrans fusiedienst vertoond en daarna de speelfilm „Missiver". De heer M. I. Hoste uit Oostburg sprak een woord van propaganda en wees daarbij op de veelomvattende taken van het Roode Kruis. In het bij zonder vroeg hij de aanwejigen zich aan te melden als donor voor de bloedtransfusiedienst. TERNEUZEN i Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter R. J. P. Bauwens, Jac van Lennepstraat 87, tel. 3768, Apotheek geopend: M. B. M. Hamann, Noordstr. 69, tel. 2060. Weekeinddienst Groene en Wit. Gele Kruis: zr. A. C. Leenhouts, v. Steenbergenlaan 68, tel. 3360 (b.g.g. 008). SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Hillaert, Zand straat, tel. 01157435. AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk dér artsen waargenomen door dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 777. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. Jans sen, Stationsstraat 10 te Axel, tel. 01155—488. In de op donderdag 23 februa ri te houden raadsvergadering komt o.m. een voorstel van B. en W. aan de orde om het sluitings uur van de café's op vrijdag avond vast te stellen op één uur. In de vergadering van 17 decem ber 1964 werd besloten tot vast stelling van een nieuwe alge mene politieverordening. Enkele aanvullingen zijn inmiddels wen- seiiik gebleken. Eén der wijzigingen betreft ar tikel 65, waarin het sluitingsuur voor café's e.d. is geregeld. Dit sluitingsuur is bepaald op 24 uur. terwijl de burgemeester op grond van bijzondere omstandigheden het tijdstip van sluiting later kan stellen. Van de zijde van de horeca bedrijven is herhaalde malen aangedrongen op een later slui tingstijdstip voor één avond per week. Nadat hiermede een proef is genomen, achten B. en W. een verlenging van het sluitingsuur op vrijdagavond tot 1 uur ge wenst. Deze avond wordt meer en meer als uitgaansavond be schouwd, hetgeen ook moge blij ken uit het feit, dat de meeste verzoeken om ontheffing van het sluitingsuur de vrijdagavond be treffen. In verband met het soms op hinderlijke wijze afsteken van voetzoekers e.d. in de maanden november en december is het nodig de politieverordening op dit punt aan te vullen. Het be staande aritkel 168 zou daartoe kunnen worden uitgebreid met een nieuw lid, waarin aan het college de bevoegdheid wordt Steeds meer fietsen in Nederland Het aantal fietsen in Nederland neemt nog steeds toe, zo meldt de stichting „Fiets". In 1961 werd het aantal fietsen in Nederland geschat op zes mil joen. Dit aantal is thans tot circa zeven miljoen gestegen. Dit is in ruim vijf jaar tijds een toename van meer dan vijftien procent. In 1966 zijn naar schatting in Neder land 600.000 fietsen verkocht. Dodelijk ongeval Op de provinciale weg tussen Nieuwe Tonge en Oude Tonge is donderdagavond de 14-jarige Min- ke Pietersma uit Oude Tonge ver ongelukt. Het meisje, dat op de fiets was, liet zich voorttrekken aan een traktor met volgwagen. Ze kwam te vallen en werd door de traktor overreden. Ze was op slag dood. gegeven om ter voorkoming van verstoring der openbare orde of van ernstige hinder voor der den het verkopen etc. van vuur werken gedurende een bepaalde tijd te verbieden. Het verdient, aldus B. en W., voorts aanbeve ling niet slechts het verkopen van vuurwerk te verbieden, maar ook het afleveren of uitdelen aan personen beneden de leeftijd van 18 jaar. Met de wijzigingen beogen B. en W. niet het rond de jaarwis seling traditionele gebruik var vuurwerk te verbieden. Indien echter de noodzaak aanwezig is. moet het mogelijk zijn effectief op, te treden tegen hinderlijk ge bruik van deze niet geheel on schuldige zaken. Caltex Petroleum Maatschap pij (Nederland) N.V. te 's-Gra- venhage heeft verzocht aan haar te verkopen een perceel grond ter oppervlakte van 3585 m2, gelegen in het exploitatieplan „Oudelandse Hoeve", voor de bouw van een garagebedrijf an nex benzineverkooppunt. Tegen genoemde verkoop be staan bij B. en W. geen bezwa ren. De prijs van de grond is be paald op ƒ40,per m2. SCHOENENMODE Donderdag is in Frankfurt de schoenenmode voor het komen de seizoen getoond. De vele schoenen die er te zien waren, waren voornamelijk geverfd in felle kleuren. Op de foto een se- lektie uit de vele modellen die er te bewonderen waren. AUTO TE WATER: één dode De 34-jarige mej. F. A. uit Utrecht is vrijdagmiddag om on geveer kwart over vijf met haar auto in het water van de veiling haven aan de Van Zijstweg in Utrecht gereden en om het leven gekomen. Omtrent de oorzaak van het oneeluk is niets bekend. Toen mej. A. uit het water werd gehaald door behulpzame bur gers, bleek zij reeds te zijn over leden. Utrechtse jongelui speelden met traangasbommetjes De afdeling bijzondere wetten van de Utrechtse politie heeft in 'n feestartikelenwinkel Utrecht 42 traangasbommetjes in beslag genomen, nadat bij de politie klachten waren binnengekomen, dat jongelui traangasbommetjes in hun brievenbus gooiden. Tegen de eigenaar van de feest artikelenwinkel heeft de politie proces-verbaal opgemaakt, omdat het volgens de vuurwapenwet in ons land verboden is traangas- bommen te verkopen. Overigens vermoedt de politie, dat de aan wezige bommetjes uit Duitsland afkomstig zijn. In dat land mo gen dit soort „feestartikelen" wèl worden verkocht. Schinners hebben nogal eens de naam lastige mensen te zijn. Hoe wel we dit in zijn algemeenheid niet willen beamen, moet worden geconstateerd, dat de vijf schin ners die deze week voor de Mid delburgse politierechter versche nen, het tameliik bont hadden ge maakt. Ze hadden op het laatst van het vorige jaar in Terneuzen ruzie gemaakt met het personeel l van de oostsluis of ze hadden de aanwijzingen van de sluismeester niet opgevolgd. Hun verweer dat neerkwam op moeilijkheden tenge volge van mistig weer, een defecte motor of gevaar voor brokken ma ken, mocht niet baten. De vijf schippers, M. R., R. V., R. de B., J. de M. en W. van M., heten allen verstek gaan. Ze wer den veroordeeld tot f 200 boete. D't was conform de eis van de officier, mr. hebret, die van „kwa- jongenswerk" had gesproken. De 29-jarige schipper L. van L. uit Antwerpen die met zijn schip te vroeg de sluis wilde binnenvaren en dwars kwam te liggen, had ge weigerd zijn schip weer vast te leggen uit angst voor brokken. Hij werd veroordeeld tot een week voorwaardelijk, benevens een boe te van f 200. Hij werd door de "officier en door de politierechter scherp terechtgewezen. De Duitse schipper W. K. die al vaker last had veroorzaakt, maak te in dronken toestand zoveel ka baal dat de rijkspolitie er aan te pas moest komen. Na een eis van 400 werd hij tot 300 boete ver oordeeld. De sleeribootkaoitein B. kree° dezelfde boete opgelegd, omdat hii het bevel van het sluispersoneel om achteruit te varen, niet had op gevolgd. Ziin ODtreden had tot ge volg gehad dat de schuttingen bijna zes uur waren gestagneerd. 22.) Stevig bewaakt door de tot de tanden gewapende krijgers werd Aram door de stad gevoerd. Opnieuw steeg zijn verbazing, want dit was het oude Rome met zijn prachtige paleizen, zijn brede wegen en marmeren terrassen. Hier en daar stonden groepjes bhrgers in de kleding der oude Romeinen en wanneer zij pas seerden hoorde Aram hen af en toe dreigende opmerkingen maken over het wanbestuur van keizer Caracalla. Nog steeds vroeg hij zich af, of hij waakte of droomde en angstig vroeg hij zich af, v/at er met hem gebeu ren ging, Tens'otte brachten de krijgers hem een groot gebouw binnen, een soort gevangenis en een ogenblik later werd hij vrij onzacht een getralied hek binnen geduwd, dat zfqh'rinkelend achter hem sloot. Een nors uitziende bewaker verzekerde de traliedeur met een zware ketting en ver wijderde zich spotlachend. Ver- wilderd keek Aram in het rond. Overal stonden of zaten groepjes gevangenen, Macedoniërs en Ger maanse krijgers. Twee van hen, een jonge Macedoniër en een oude Germaanse strijder maak ten zich van de anderen los en traden op Aram toe: „Hebt ook gij de woede van de tyran op uw hals gehaald, vriend?" sprak de Macedoniër hem aan. Aram knikte zwijgend en de ander ging verder: „Wij zullen dus tezamen sterven! Mor gen worden wij in de arena ge bracht om tegen de gladiatoren van de keizer te vechten. Maar wij hebben geen enkele kans tegen deze goedgewapende man nen. Het einde kan slechts de dood zijn..." 11 De gemeenteraad van Zaam slag besloot vrijdagmiddag zon der hoofdelijke stemming tot het overdragen van 65 woningwet- woingen aan de regionale Zeeuws-Vlaamse woningbouw vereniging te Kloosterzaride. De raad besloot tevens mede werking te verlenen aan de bouw van 22 bejaardenwoningen en 14 middenstandswoningen. Vóór het zover was, ging een uitvoerige discussie vooraf waar in verschillende raadsleden hun twijfel utspraken aan de behoef te die de gemeente Zaamslag zou bezitten aan bejaardenwoningen zonder dienstverleningscentrum. ■„Dit voorstel lost het meerma len ter sprake gebrachte pro bleem dat bejaarden buiten de gemeente moeten worden onder gebracht, niet op", zei de heer De Visser. „Het is met deze dingen altijd hollen of stilstaan" en de heer Florussen formuleerde z'n mening met een: „Aan bejaarden wonin gen is in onze gemeente geen be hoefte. De mensen die naar be jaardencentra buiten de gemeen te zijn getrokken, hadden behoef te aan verzorging, niet aan een woning. Die hadden zij allen". De heer Dekker wees even eens op deze verzorging, toen hij naar voren bracht dat de bouw van de woningen die hij in ieder geval gerealiseerd wilde zien moest plaatsvinden on der de rook van de beide be staande bejaardenhuizen, die dan kunnen bijspringen bij eventuele verzorging. Hij was verwonderd dat de planning voor deze wo ningen in het bestemmingsplan Oost lag. Gezien het feit dat deze woningen centraal zullen worden verwarmd is het on mogelijk de bouw in tweeën te splitsen. De heren Dobbelaar en Faas onderstreepten de woorden van de heer Dekker. Eerstgenoemde zeide voorstander van de bouw te zijn, mits er verzorging voor de bejaarden bij komt, „anders zie ik er het nut niet van in." De heer Faas, een der pleit bezorgers voor de bouw van een bejaardencentrum in Zaamslag. gaf ook nu weer als zijn mening, dat er een bejaardenverzorging moest komen, „er is nooit over bejaardenwoningen gesproken." De heer Pladdet was het met de heer Faas eens dat er samen werking met de rusthuizen moest worden gezocht, maar sprak zich verder uit vóór het voorstel. De heer De Visser ondersteun de de suggestie van de heer Dek ker eveneens. De adviseur van de woning bouwvereniging, de heer C. Roe- Iands sr., die ter vergadering aanwezig was, achtte de bouw in de nabijheid van een bejaar dentehuis wanneer hiertoe een planologische mogelijkheid is, niet uitgesloten. De heer Dekker stelde dat de beide bestaande bejaardentehui zen onder voorbehoud vorig jaar zijn goedgekeurd door de inspec tie op de wet voor bejaardente huizen. De heer Roelands zei hierop dat de goedkeuring misschien alleen de verzorging betrof, niet de behuizing. „Een nieuw be jaardentehuis zou hier toch wel op zijn plaats zijn." De Voorzitter zag een tussen oplossing door het inschakelen van een dienstencentrum in af wachting van hetgeen er met de beiaardentehuizen zal gebeuren. De heer Florussen meende dat er voor de bestaande bejaarden tehuizen door personeelsgebrek niet de mogelijkheid bestond ver zorging te bieden aan bewoners van de bejaarden woningen. Hij herhaalde dat het probleem met het bouwen van die woningen niet is opgelost. De gemeente moet deze verzorging stimuleren. De Voorzitter beaamde dat de suggestie van de heer Florussen, concentratie van bejaardenwo- ningen rond een bejaardencen trum, ook het ideaal van het college is. De twee bejaardentehuizen zijn bereid de handen ineen te slaan om samen tot een oplossing te komen. De voorzitter kon echter geen enkel bezwaar zien de bejaar- denwoningen toch te bouwen. De huur 23,10 per week met cen trale verwarming) is haalbaar. Mocht dat niet zo zijn, dan kun nen er altijd nog kleine gezinnen in. „Laat ons met dit complex beginnen, we krijgen nu de kans". NOG MEER BEZWAREN Ook de bouw van de midden standswoningen stuitte op be zwaren. De heer De Visser was, evenals de heer Florussen, van mening dat de mensen die deze woningen zouden bewonen, zelf wel een woning konden laten bouwen. De eerste zag niet veel gegadig den voor deze woningen. Boven dien, zo stelde hij, wil de woning bouwvereniging wel als bouw ondernemer fungeren, maar de gemeente moet voor 95 garant zijn voor de nadelige exploitatie bij niet-verhuurbaarheid. Hij stelde de vraag of dit risico niet wat groot was. ,„Te duur voor Zaamslag" was de mening van de heer Florus sen. „Bovendien, wie 40 huur kan betalen, kan ook een eigen woning bouwen". Ook zijn fralctiegenoot Dobbe laar wildé helemaal van dit plan afstappen. „Maar", stelde de voorzitter hier tegenover, „we willen toch proberen Zaamslag aan meer inwoners te helpen?" De huur vindt spreker ook niet zo gering, doch nog niet het hoogst in vergelijking met om- ligeende gemeenten. „Ik sta voor honderd procent^ achter beide voorstellen", aldus de heer Verlinde, die vervolgde: „We hebben in Zaamslag mid denstanders nodig en als deze geen geld hebben om een eigen woning te bouwen, zullen zij zich vestigen in Terneuzen". De heer De Jonge sloot zich bij deze woorden aan. De heer Roelands zei dat er altijd enig risico blijft, ook voor een particuliere bouwer, maar aan deze zou de gemeente toch ook geen garantie kunnen weige ren? B. en W. hebben dit risico al beperkt, merkte de voorzitter op. Het oorspronkelijk plan be helsde 26 woningen. KALE A.O.W. De overdracht van de woning wetwoningen was het belang rijkste gedeelte van het voorstel. Het kwam dan ook het eerst aan de orde. De heer Florussen ver zette zich ertegen: „Dit is in feite een kleine herindeling. We weten niets van deze vereniging af en ik ben zo vrij te betwijfelen of het onderhoud beter gewaar borgd is dan bij de gemeente. We hebben hier nooit moeilijkheden gehad met het onderhoud". Ook op de financiële conse quenties had de heer Florussen kritiek. Voorheen kreeg men bij toewijzing "van een woning door de gemeente de sleutel en kon men het huis betrekken. In de toekomst zal men eerst honderd gulden op tafel moeten leggen bij de woningbouwvereniging naast de contributie van het lidmaat schap. „Hoe moet een bejaarde, voor wie een huur van 23 toch al te hoog is, van een kale A.O.W, dit voor elkaar krijgen?" Uit welke pot worden de vak lieden die met het onderhoud belast zijn, betaald, wilde hij ver der weten. Op de mededeling van-de voor zitter, dat de bewoners in de Gerard van der Nissestraat. door de gemeente in de gelegenheid worden gesteld de door hen be woonde woning te kopen, zei de heer Florussen dat dit ook in de toekomst mogelijk zou zijn: Er is een ministerieel besluit dat een woningwetwoning door de bewoner kan worden gekocht en dat kan men niet zomaar naast zich neerleggen. De heer Roelands antwoordde op dit laatste dat de woning bouwvereniging werkzaam is in dienst van de volkshuisvesting. Dat betekent, dat er ook wonin gen worden overgedragen. De woningwetwoningen zijn staatswoningen en geen eigen woningbezit van een gemeente. De vakwerklieden worden be taald uit een bijdrage van de rijksoverheid. Wat de waarborg som voor de bejaardenwoningen betreft, voor deze zal een soe pele regeling worden toegepast. De contributie van de vereniging bedraagt vijf gulden eer jaar. De wens, die de heer Florussen had geuit, een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur in het be stuur van de vereniging opgeno men te zien, achtte de heer Roe lands niet te verwezenlijken. Dit zou dan een bestuur van 30 a 32 personen te zien geven. Het ligt wèl in de bedoeling zoveel mogelijk regionaal te gaan werken. De heer Florussen zei tenslotte zijn stem aan het voorstel te zullen geven, mits rekening wordt gehou den met de bezwaren en opmer kingen. AARDGAS De gemeente Zaamslag brengt het er wat de aardgasvoorziening betreft voorshands niet zo goed af. Er hebben slechts 109 inwoners een verzoek tot aansluiting inge diend. Hoewel van de directie van de Zegam in een raadsvergadering in augustus 1966 werd verzekerd, dat aansluiting op het net niet afhing van het aantal gegadigden, was er nu bericht ingekomen, dat het aantal te gering was om tot aan sluiting van een distributienet in de doroskom over te gaan. De bur gemeester deelde mee dat er door middel van een brief van het ge meentebestuur nog een laatste be roep op de inwoners zou worden gedaan om tot aansluiting over te gaan. Nu stelt de Zegam een streefge tal van 300, hoewel de burgemees ter dacht met 200 ook een goede kans te maken. Om de Zegam te -mrtuigen van haar toezegging, was een afschrift van de notulen van de betreffende ve-gadering ge stuurd. „Als er nu geen gas komt, zullen velen overgaan on een an dere installatie", zei de burgemees- I ter. De heer Florussen zei. dat de Zegam had ve-zekerd. dat Zaam slag ongeacht het aantal gegadig den zou worden amnesloten en wethouder Van Cad'-md voegde eraan toe, dat men zrifs de hoofd leiding al had gelegd. Met ingang van 18 maart zal de badinrichting op zaterdag wegens het geringe bezoek gesloten zijn. De raad stelde enkele kredieten beschikbaar voor de verbetering van de straatverlichting in de buurtschap „De Val" tot een be drag van 4000 en voor het aan leggen van enige groenstroken in het bestemmingsplan Noord-Oost en het planten van bomen in de Axelsestraat en het restaureren j van de plantsoenen aan het Plein een bedrag van 11.620.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3