Het geheim van de blauwe trein Kansen op vrede in Vietnam verkeken DE BETREKKINGEN TUSSEN MOSKOU EN PEKING Staatssecretaris: Beweringen over stijgende defensielasten zijn onjuist VOORZITTER VAN HET C.N.V. PLEIT VOOR MEDEZEGGENSCHAP, BEZITSVORMING EN YERMOGENSAANWASDEUNG Voor de zondag KERKDIENSTEN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUV* Zaterdag 18 februari 1967 Vliegtuigongeluk bi] Menado Wereldbevolking groeit met 180.000 per dag Onrustige verkiezingen in India Beroep van de paus op Amerikaanse bisschoppen Twee miljard Belgie verwacht minder economische expansie Pantserschip uit Amerikaanse burgeroorlog wordt geborgen Goede slag van politpe in Marseille Actieprogram Ondernemings recht Dure accomodatie Opnieuw brandstichting in Amsterdam Bejaarde man dood na val van trap De kansen op vrede in Viet nam zijn voorlopig weer van de baan, nadat het even de schijn heeft gehad dat eindelijk een ge sprek in zicht was. Maar de Ame rikanen hebben hun bombarde menten weer hervat; het bestand voor de nieuwjaarsfeesten is weer achter de rug en de oor logszaken gaan als vanouds ver der. Zoals al een paar maal eerder hebben de Amerikanen na het aflopen van het officiële als gebruikelijk weer vaak geschon den bestand een paar dagen lang geen bombardementen op Noord-Vietnam uitgevoerd. Uit Washington werd dit naderhand gemotiveerd met een nogal vage mededeling, dat een eerdere her vatting mogelijk verkeerd zou zijn uitgelegd in verband met het bezoek van Kosygin aan Londen. Voor zover deze mededeling be grijpelijk is, kan men er wel uit opmaken, dat de Rus ditmaal wel degelijk een krachtige poging heeft gedaan om pressie uit te oefenen op Hanoi. Zonder resul taat evenwel. NIETS VOOR NIETS Uit Hanoi kwamen wel de ver klaringen dat men bereid was te spreken, maar steeds stonden daarin de vier voorwaarden, die voor de andere partij onaan vaardbaar zijn. Met name dat Een Indonesisch verkeersvlieg tuig van het type „Electra" is donderdag na een landing op het vliegveld van Menado op Celebes in brand gevlogen, waardoor 20 passagiers om het leven kwamen. Vijfendertig andere passagiers en de uit acht leden bestaande be manning wisten uit het branden de toestel te komen, vóórdat de brandstoftanks ontploften. De „Elektra" was eigendom van de staatsluchtvaartmaat schappij Garoeda. De machine had geen buitenlandse passagiers aan boord. Volgens nadere berichten had het toestel 74 mensen aan boord en was het 'op weg van Djakarta via Soerabaja en Makassar naar Menado. Het lot van 22 mensen is niet bekend. Gevreesd wordt dat zij zijn omgekomen. De wereldbevolking groeit met 65 miljoen per jaar oftewel 180.000 per dag. Deze uitbreiding komt overeen met een dèrde van de to tale bevolking van de Verenigde Staten. Dit heeft Robert C. Cook, presi dent van het Population Reference- bureau in Washington becijferd. De wereldbevolking telde in de Zomer van 1966 ruim 3.346 miljard zielen. De helft van de huidige wereldbevolking is na 1945 gebo ren. De helft van alle wereldbur gers woont in de vijf grootste lan den, te weten China, India, Sowjet- Unie, Verenigde Staten en Paki stan. Tjjdens verkiezingsonlusten in Nieuw Delhi heeft de politie don derdag een kandidaat voor het Indiase parlement gearresteerd. Tien personen werden gewond. De politie nam ruim 40 betogers in hechtenis. Ook uit Belgharia, een voorstad van Calcutta, ko men berichten over ongeregeld heden. De regering van de In diase staat West-Bengalen heeft politieversterkingen gezonden. Er zou één dode zijn gevallen. De komende dagen wordt in Verscheidene delen van India gestemd. De eerste verkiezings uitslagen verwacht men na 21 februari. Paus Paulus heeft een beroep op de Amerikaanse katholieke bisschoppen- gedaan ten behoeve van de „miljoenen van onze broe ders die zelfs het strikt noodza kelijke moeten ontberen". In een persoonlijke brief, gepubliceerd door de Amerikaanse katholieke conferentie, verzoekt de paus de bisschoppen al hun steun te geven aan de 21ste jaarlijkse in- zamelingsaktie voor hulp aan het buitenland, die van 26 februari tot 5 maart in alle parochies in de Verenigde Staten zal worden gehouden. „Landen ondernemen een bewapeningswedloop en an dere landen worden door nutte loze oorlogen kaal en onvrucht baar gemaakt en daarbij beroven ook natuurrampen als overstro mingen en aardbevingen hele ge meenschappen van elementaire levensvoorwaarden," zo schrijft dg paus. een direkte aftocht van de Ame rikaanse troepen wordt geëist en natuurlijk een onmiddellijk en onvoorwaardelijk stopzetten van de bombardementen. Met andere woorden:, de Noordvietnamezen eisen de inwilliging van één punt, waarover juist gepraat zou kun nen worden en geven in ruil voor een staken der bombardementen slechts een toezeging dat ze er gens aan tafel willen gaan zitten, een ruil die neerkomt op iets voor niets. Oe Thant en de paus hebben te kennen gegeven, dat ze de gang van zaken betreuren. Terecht, maar gezien de tekst van de ver klaringen uit Hanoi hadden ze hun hoop niet hoog behoeven te stellen. WEINIG INVLOED Premier Wilson heeft nadien nog verklaard dat, wat hem het meest verdroot was, dat Hanoi niet het kleinste gebaar heeft willen maken waaruit een be reidheid sprak om de felheid van de oorlog wat te verminderen. Was dit wel gebeurd, aldus zijn overtuiging, dan was het geko men tot een gesprek over een be stand. Het is ook duidelijk dat Kosygin van zijn kant zijn uiter ste best heeft gedaan om Hanoi tot een kleine concessie te be wegen. Maar kennelijk is de Rus sische invloed daar niet groot ge noeg. MAO Men verwacht nu voor de toe komst half en half het verbreken van de diplomatieke banden tus sen Peking en Moskou. De Chi nezen sturen daar al een tijdje op aan, door de ambassade in Peking te belegeren en door de Russen zoveel mogelijk te ver nederen. Kosygin ziet kennelijk in dat dit toch niet is tegen te houden, als de Chinezen dat met alle geweld willen. Anders had hij zich niet openlijk over de Chi nese külturele revolutie uitgela ten met een opmerking, dat hij achter Mao's tegenstanders stond. De Chinezen schijnen de Rus sen te willen dwingen zelf het initiatief te nemen tot het ver breken van de banden. Moskou wil duidelijk laten blijken dat zo'n breuk de schuld der Chi nezen is. In de internationale communistische beweging wil elk de ander zo zwart mogelijk kun nen afschilderen. CHINEES GEDULD Een ander aspekt van Kosy- gins uitspraak is dat hij voorziet, dat het rebelleren tegen Mao niet kansloos is. Anders zou de uit spraak alleen maar Mao in de kaart spelen en dat is Kosygins bedoeling bepaald niet. Wat er tot dusver voor berichten uit China komen, geeft te denken, dat Mao wel aan de winnende hand is, maar al te betrouwbaar zijn die berichten niet gebleken in de afgelopen maanden. Kosygins uitspraak schijnt er óp te duiden dat hij nog een lang intern geharrewar verwacht, waarbij uiteindelijk de anti-Mao- groep aan het langste eind trekt. Al kan dat gemakkelijk een lang proces worden. Men pleegt in China zeer geduldig te zijn. In de periode van 1957 tot en met 1966, waarin het nationaal inkomen steeg van 32 tot bijna 70 miljard gulden en de totale over heidsuitgaven meer dan verdub belden van bijna 8 miljard gulden tot rond 19 miljard, stegen de defensie-uitgaven van 1845 mil joen tot 2790 miljoen gulden. Dat is in percentages van het natio naal inkomen uitgedrukt een vermindering van 1,8 procent, n.l. van 5,8 naar 4 procent. Ik teken daarom protest aan tegen beweringen over stijgende de fensielasten, want die zijn perti nent onjuist. Dit zei dezer dagen in de legerplaats Oirschot de heer Peijnenburg, staatssecreta ris voor de landmacht. In percentages van de over heidsuitgaven is de verminde ring van het defensie-aandeel in de gemeenschappelijke voorzie ningen nog duidelijker, n.l. van 23,4 procent in 1957 naar weinig meer dan de helft: 14,8 procent. In die cijfers zijn bovendien nog meegerekend de bedragen die sinds 1956 aan de defensiebegro tingen zijn toegevoegd wegens algemene salaris- en pensioen maatregelen. Als men deze kort op de absolute totaalcijfers van de defensie-uitgaven, blijkt het eigenlijke defensiebudget al vijf jaren lang rond de twee miljard gulden té schommelen, waaruit Uit het jongste maandoverzicht van het ministerie van economi sche zaken in Brussel blijkt, dat de voorraad buitenlandse bestellin genbij de Belgische industrie rela tief lager ligt dan in de overige E.E.G.-landen. Sedert nieuwjaar schijnt de detailhandelsomzet na genoeg niet meer te stijgen. Een en ander doet verwachten, dat de groei van de Belgische eco nomie Ifi 1967 beneden die van 1966 zal blijven, tenzij zich een on verwachte conjunctuuromslag in de buurlanden voordoet. De investeringen in gebouwen en vooral in woningen blijven zeer hoog. De overheidsinvesteringen kunnen worden opgevoerd en ge financierd door de ruime kapitaal markt, aldus het overzicht. Men heeft het wrak gelokali seerd van de Tecumseh, een van Amerika's eerste pantserschepen, die in de Amerikaanse burgeroor log in de baai van Mobile in de staat Alabama zonk. Men zal po gen het schip, dat 68 meter lang is, te bergen. De Tecuseh liep op een miin bij een aanval van de noordelijken onder admiraal Farragust op de havenstad Mobile die in handen van de zuidelijken was. Met mari en muis verging het schip in nog geen minuut. Als men er in slaagt de Tecumseh te bergen, zal het schip een plaats krijgen in het mu seum van de strijdkrachten, dat het Smithsonian Institute in Washing ton wil laten bouwen. De voorzitter van het christelijk nationaal vakvebond, de heer J. van Eibergen, heeft op een feeste lijke bijeenkomst van de gouden christelijke besturenbond in Apel doorn gepleit voor een regerings program, waarin duidelijk de be reidheid tot uiting komt om een begin te maken met de noodzake lijke verbeteringen van de opbouw en de structuur van onze maat schappij. „We kunnen "niet aan het uit stellen blijven", zo zei de heer Van Eibergen. Abraham Kuyper uitte in 1891 reeds „architectonische kritiek" op de maatschappij. Nu, driekwart eeuw later, moeten wij ondanks de vooruitgang in allerlei opzicht vaststellen dat er aan de architectuur van de maatschappij nog maar weinig is veranderd". Daarom meent de heer Van Eiber gen dat er voorlopig geen enkele aanleiding is voor de opvatting, Marseillaanse politiemannen zijn er, vermomd als havenarbeiders, in geslaagd bijna 200 kilo ruwe opium en morfine afkomstig van een Turks vrachtschip in beslag te nemen. De waarde van de verdo vende middelen, die als uiteinde lijke bestemming de Verenigde Staten hadden, bedraagt ruim zeven miljoen gulden. Vijf bemannings leden van het schip en twee broers uit het gebied van Marseille zijn aangehouden. dat de vakbeweging overbodig is geworden. Het verkrijgen van meèr mondig heid, van meer medezeggenschap in het bedrijf staat hoog genoteerd op de lijst van werk, dat de vakbe weging in de komende jaren te wachten staat. De vakbeweging verwacht daarbij medewerking van regering en parlement. Dat zal ook blijken uit het gemeenschappelijk actieprogram van de drie vakcen trales, dat dezer dagen aan de ka binetsformateur of -informateur zal worden aangeboden, zo kondig de de heer Van Eibergen aan. Spreker rekende op medewer king, want hij heeft nagegaan dat vijf politieke partijen met tezamen 112 zetels in de tweede kamer zich hebben uitgesproken voor een her ziening van het ondernemingsrecht n.l. de k.v.p., p.v.d.a., a.r., c.h.u. en D '66. De heer Van Eiber- gen hoopt dat deze uitspraak tot uiting zal komen in het regerings program. De belangstelling van het C.N.V. gaat vooral uit naar de in houd van het regeringsprogram. Wordt in de komende regerings periode inderdaad een begin ge maakt met de herziening van het ondernemingsrecht? Andere zaken waarvoor het C.N.V. belangstelling heeft, zijn onder meer de bezits vorming, de vermogensaanwas- dellng en de bestrijding van de grondspeculatie. DOOR AGATHA CHRISTIE 40) „Ik kan het u heus niet zeggen. Ze was zonder twijfel tot een besluit gekomen en ze scheen ten gevolge daarvan vrolijker ge stemd". „Ze heeft u niet laten merken waar ze de ellendeling zou ont moeten, te Hyères of te Parijs?" Katherine schudde het hoofd. „Daarover heeft ze zich niet uitgelaten". „Zo!" zei Van Aldin in gedach ten. „En dat is een gewichtig punt. Enfin, de tijd zal het leren". Hij stond op en opende de deur van de aangrenzende kamer. Poirot en Knighton kwamen weer binnen. Katherine bedankte voor de uitnodiging van de miljonair om met hem te lunchen en Knighton bracht haar naar de wachtende auto. Toen hij terugkeerde vond hij Poirot en Van Aldin in ge sprek gewikkeld. „Als we maar wisten", sprak de miljonair, „tot welk besluit Ruth is gekomen. Er zijn een stuk of zes mogelijkheden. Ze kan van plan zijn geweest te Parijs de trein te verlaten en mij te tele graferen, Ze kan naar 't zuiden van Frankrijk hebben willen gaan om daar een gesprek te heb ben met De la Roche. We tasten in het duister absoluut in het duister. Maar we hebben de ge tuigenis van het meisje dat ze verbaasd en onaangenaam ge troffen was door de verschijning van de graaf aan het station te Parijs. Dat was blijkbaar geen deel van het ontworpen plan. Je bent het toch met me eens, Knighton?" De secretaris schrikte op. „Neemt u me niet kwalijk, mr. Van Aldin. Ik luisterde niet". ;,Aan het dromen? Dat is niets voor jou. Ik geloof dat dat meis je je in de war heeft gebracht". Knighton bloosde. „Het is een bijzonder knap meisje", zei Van Aldin in gedach ten, „heel knap. Heb je op haar ogen gelet?" „Iedere man", zei Knighton, „moet wel op haar ogen letten". HOOFDSTUK XXI Op het tennisveld Een paar dagen waren voor bijgegaan. Katherine had op ze kere morgen in haar eentje een wandeling gemaakt en vond toen ze thuiskwam Lenox met een spottend lachje op haar wachten. „Je vereerder heeft je opge beld, Katherine!" „Wie noem je mijn vereerder?" „Weer een nieuwe Rufus van Aldins secretaris. Je schijnt hier nogal indruk gemaakt te hebben. Eerst Derek Kettering en nu die jonge Knighton! Het aar digste van de zaak is dat ik me hem heel goed herinner. Hij heeft in het oorlogshospitaal gelegen dat moeder hier ingericht had. Ik was toen nog maar een kind van een jaar of acht. Een schot in zijn been, als ik me wel her inner, nogal lelijk. Ik geloof dat de dokters het een beetje ver knoeid hebben. Ze zeiden dat hij niet mank zou blijven of zo, maar toen hij het hospitaal verliet was hij een complete hinkepoot." Lady Tamplin kwam naar bui ten en trad op haar toe. „Heb je het aan Katherine ver teld, Lenox, van majoor Knigh ton?" vroeg ze. „De brave kerel! Helemaal in het begin herinner- de ik me hem niet er waren er zoveel maar nu schiet alles me weer te binnen". „Hij was vroeger niet interes sant genoeg om aan hem te den ken," zei Lenox. „Nu hij de secre taris is van een Amerikaanse miljonair, is hét een heel andere zaak". „Liefje!" zei lady Tamplin op lichtelijk verwijtende toon. „Waarover belde majoor Knighton op?" vroeg Katherine. „Hij vroeg of je zin had van middag te gaan tennissen. Zo ja, dan wilde hij je met de auto ko men halen. Moeder en ik hebben met genoegen voor je geaccep teerd. Terwijl jij minnekoost met een miljonairs-secretaris, kon je mij wel eens 'n kansje geven bij de miljonair, Katherine. Hij zal zowat zestig zijn, vermoed ik, zo dat hij waarschijnlijk aan het uit kijken is naar een aardig lief jong ding zoals ik". „Ik zou mijnheer Van Aldin wel eens willen ontmoeten", zei lady Tamplin ernstig. „We heb ben zoveel van hem gehoord". „Majoor Knighton zei telkens weer dat het een uitnodiging van mijnheer Van Aldin was", zei Lenox. „Hij zei het zo vaak dat ik lont begon te ruiken. Jij en Knighton zouden een uitstekend paartje vormen, Katherine. Mijn zegen, kinderen!" Katherine lachte en ging naar boven om zich te verkleden. Knighton arriveerde spoedig na de lunch en doorstond man moedig de herkenning door lady Tamplin. „Ik ben blij dat u vandaag kon komen, miss Grey", zei Knigh ton, terwijl ze naar Cannes reden „Mr. Poirot komt ook. Wat een eigenaardig mannetje is dat toch. Kent u hem goed?" Katherine schudde het hoofd. „Ik ontmoette hem in de trein op weg naar hier. Ik las een detec tiveroman en toen zei ik dat zul ke dingen in het werkelijke leven niet voorkwamen. Ik had er na tuurlijk geen notie van wie hij was". „Hij is een zeer merkwaardige man", zei Knighton, „en hij heeft enige heel opmerkelijke dingen gedaan. Ik herinner me dat ik in een huis te Yorkshire was en dat lady Clanravons juwelen gesto len werden. Het leek eerst een ge wone diefstal te zijn, maar de plaatselijke politie bracht er niets van terecht. Ik sprak er toen over Hercule Poirot erbij te halen en zei dat hij de enige was, die hen kon helpen, maar zij zwoeren bij Scotland Yard". (Wordt vervolgd.) ook alle prijsstijgingen moesten worden bestreden. Opmerkingen over stijging van de defensielas ten zijn dus, hoe dan ook be keken, bezijden de waarheid. Het tegendeel is in sterke mate het geval, aldus de staatssecretaris. De bewindsman was in de legerplaats Oirschot om daar het eerste van een reeks van twaalf in het gehele land in aanbouw zijnde „standaardlegeringsgebou- wen" te openen. Deze gebouwen zfjn van een geheel nieuw type en ze voldoen aan de nieuwe nor men, die de landmacht nog niet zo lang geleden heeft opgesteld. In het kort luidden die normen: minimaal 5,5 m2 m ruimte voor ieder personeelslid (oude norm 4 m2). Als streefgetal is verder gesteld: maximaal tien personen op één kamer. Nieuw is ook de aanwezigheid van douches in de legeringsgebouwen in plaats van centrale badgelegenheden. Met kleine tafeltjes en stoelen zullen de soldatenkamers meer lijken op zit-slaapkamers dan de oude chambree. Met realisering van de plan nen, zo zei de staatssecretaris, zal veel tijd gemoeid zijn, want er zijn talloze verbouwingen voor nódig. De zaak Is bovendien uiterst kostbaar, want er Is be cijferd dat alléén al voor reali sering van voorziening ter ver groting van de legeringsruimte en voor verbetering van de per soonlijke accomodatie 110 mil joen gulden nodig zal zijn. BIJ HET SCHEIDEN VAN DE MARKT „Omdat niemand ons ge huurd heeft." „Gaat ook gij in de wijngaard." Mattheüs 20 7 Misschien is deze bladzijde voornamelijk voor oude mensen. Het toneel van de gelijkenis is 'n markt, die op een eind loopt. Dat is aan alle kanten te zien. Op de gx-ond b.v. Daar ligt afval, rom mel: koolbladen, papier. Het is er ook veel stiller geworden. De meeste kopers zijn verdwenen en de verkopers, die weten dat zij niet veel meer te wachten heb ben, spannen zich niet meer zo in en zijn al begonnen hun waren in te pakken. Wat een verschil: het begin van de markt en het einde! Als wij oud worden komt 't eind van de levensmarkt. Wij kijken om ons heen. Veel van de dingen, waarvoor wij ons druk gemaakt hebben, verloren hun waarde, het lijkt nu afval. Wat begint het ook stil te worden op de markt, de eeste kopers zijn verdwenen. En in het hart leeft één, misschien onuitgesproken klacht: niemand heeft me gehuurd. Naar de letter is dat niet waar. Wie weet hoe vaak en aan wie wij ons ver huurd hebben. Wij hebben, moge lijk, verschillende bazen gehad, maar geen Heer. Nu komt van daag de Heer en zegt: Gaat ook gij in de wijngaard. Dat is een Heer die, zelfs bij het scheiden van de markt, nog raad weet. Van de markt naar de wijngaard, wat een vooruitgang! (Uit; „Hij sprak en ik hoorde.") De nachtportier van hotel Truco op de Nieuwendijk in Amster dam ontdekte omstreeks half vijf vrijdagmorgen toen hij gealar meerd door glasgerinkel een on derzoek instelde, dat de kokos mat achter de voordeur in brand stond. Hij voorkwam verdere schade door de mat op straat te gooien. Naderhand bleek, dat er door een ruit op de eerste etage een steen was geworpen. De politie neemt aan dat dit het werk van de brandstichter is geweest. Het brandpiket kon niet meer vast stellen, of er een brandbare vloeistof over de mat wag ge- gesprenkeld. De 69-jarlge heer S. B. Is don derdagnacht na een val van de trap in zijn woning in de Wakker- straat in Amsterdam aan een hersenbloeding overleden. Zijn stoffelijk overschot werd later door een met hem samenwonen de neef achter de buitendeur ge vonden. ZONDAG 19 FEBRUARI 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Philippine: 9.30 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 11 uur Ds. E. E. Stern. 10 uur Jeugdkerk. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Mej. Da. S. R. C. van Kempen, van He- denesse. 15.30 uur Mevr. H. A. Ooster- veldvan Aken. Jeugddienst. Terneuzen: Geref. kerk: 9 uur Ds. G. F. H. Keiling, van Biervliet. Goede Hederkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman; 19 uur Ds. P. A. v. d. Vl-gt. Zaamslag: 10.30 uur Ds. H. J. Ruis, van Sluiskil; 14.30 uur Ds. H. J. Begeer, van Hoofdplaat. GEREF. KERK Hoek; 10 en 14.30 uur Ds. A. 3. Verbeek. Sas van Gent: 19 uur Ds. W. H. Gispen, van Terneuzen. Terneuzen; 10.30 en 16.30 uur Ds. L. Berger; 19 uur Ds. L. Berger. Welkomstdienst in het kerkge bouw Frans Halslaan. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Kuiper. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M Ohmann. Terneuzen: 10.30 uur Ds. A. C. Haitsma, van Zaamslag; 16.30 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoutespui:. 10 uur Leesdienst; 16.45 uur Ds. H. M. Ohmann, van Hoek. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur D». A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „F1LADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bidstond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligingssamen komst; 19.30 uur Verlossings- samenkomst o.l.v. brigadier M. Visser. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mis sen, 14 uur Lof. Clinge: 7. 8 30 en 10 uur H. Misser- Hulst: 's Zaterdags 19 uur; zondags 8, 10, 11.30 en 17 uur. In de week: 7, 7.30 en 19.30 uur. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent: 7, 9, II en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur; in de week: 7.30 uur; op zaterdag: 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H. Missen op zon dag: 8, 11 en 17 uur; in de week: 7.30 en 19.15 uur: op zaterdag 7.30 en 9 uur en 19.15 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 19 uur Ds. H. W. Doornink, van Groede. Biervliet: 10.30 uur Ds. G. F. H. Kelling. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. 18.30 uur Ds. L. Spaans. (H. Cat. Z. 21 vr. 56.) Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. 1 Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door nink. Bevestiging kerkeraadslid. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Nieuwvliet: 11 uur Ds. H. W. Door nink. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 10.45 uur Mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. 16 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg. Streekjeugddienst. St. Anna ter Muiden: II uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 19 uur Ds. C. Balk, van Sluis. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk Waterlandkerkje: 10.30 uur Ds, T. A. C. van Drunen, van Oostburg. IJzendijke: 10 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2