Boterzwendel in de E. E. G. tot een bedrag van 10 miljoen gulden Het geheim van de blauwe trein Renniesjj| Man steekt ex-vrouw met dolkmes dood NEDERLANDSE BANKEN BEREIDEN CENTRALE BANKGIRODIENST VOOR Voor de zondag Weekenddiensten KERKDIENSTEN Pagina 2 DE VRIJE zeeuw Zaterdag 4 februari 1967 Valse stempels? Ander adres Vervolging Ook in Brabant Russische vrachtboot vergaan Stakingsonlusten in West-Pakistan Beperkte beweejngsvrüheid in Zuid-Afrika Na de onlangs ontdekte fraudes met E.E.G.-ultvoersubsidies voor graanprodukten is nu ook een zwendel ontdekt met uit Neder land afkomstige boter, waarbi) op zogenaamde uitvoer naar derde landen ten onrechte exportsubsi dies tot een bedrag van 10 miljoen gulden zou zijn betaald, zo meldt de Belgische pers. Een onderzoek in Nederland, Frankrijk, Duitsland en Italië heeft aan het licht gebracht, dat de zwendel dateert van 1965. De Nederlandse schatkist zou zijn op gelicht vóór 8,5 miljoen gulden en de Belgische voor circa 1,5 mil joen. Aanvankelijk werd Nederlandse boter via Zwitserland, dat niet tot de E.E.G. behoort, naar Belgie ge zonden en de exportsubsidie op deze zogenaamde uitvoer naar een land buiten de gemeenschap geïnd, aldus de Belgische persberichten. In een later stadium werd het systeem „geperfectioneerd": met behulp van valse certificaten wer den partijen boter uit Nederland en Belgie naar Zwitserland geëx porteerd, doch in feite via Zwitser land doorgezonden naar Italië. Er zou zijn gewerkt met ver valste douanestempels en valse facturen en certificaten, die in Milaan werden gedrukt. De mees te verkopers en verladers van de boter heeft men kunnen achter halen, aldus de berichten, doch allen zouden verklaren niet beter te weten dan dat de zendingen voor Zwitserland bestemd waren. Bij de fraude zou een 2000 ton boter zijft betrokken, waarop per kilogram een restitutie van circa vijf gulden zou zijn geïnd. Het ging om twee grote par tijen, zo vernam het A.N.P.. De eerste partij, volgens de papieren voor Zwitserland bestemd, ging in vijf of zes autoladingen naar dat land. Naar het schijnt werd wel een Zwitserse grenspost gepas seerd, maar werden de partijen niet officieel ingeklaard. Van de Zwitserse grens gingen ze naar Belgie. De tweede partij is niet meer helemaal vervoerd. In het najaar 1966 gooide de Nederlandse in spectiedienst roet in het eten door het opmaken van 't proces-verbaal. Een groot boekhoudkundig onder zoek was daar in de loop van het jaar aan voorafgegaan. Bij het pro- duktschap voor zuivel, dat de ex portrestituties uitbetaalt, waren administratieve gegevens onder zocht^, Verschillende mensen waren ondervraagd. Dat 'alles was begonnen, nadat was opgevallen dat -er boter ver stuurd werd naar een ander adres in Zwitserland dan de instelling, die daar min of meer een monopo lie voor de boterhandel heeft. Het vermoeden bestaat dat meer dere zuivelfabrieken handigheidjes hebben gebruikt om aan de derde- landenrestitutie te komen. De 29-jarige scheepstuiger Ben H. C. G. W. heeft bekend, dat hij vrijdagochtend na een ruzie zijn gewezen vrouw, de 35-jarige Tilly Peyzel, in haar woning in de Fannius Scholtenstraat in Am sterdam met een dolkmes heeft doodgestoken. Na zijn daad vluchtte hij over het dak in de richting van de Groen van Prins- tererstraat, waar hij later door een rechercheur en een politie agent weggedoken op een zolder kamer kon worden aangehou den. Tegenover de politie ver klaarde verdachte, dat hij met de vrouw, van wie hij in mei vorig jaar scheidde, ruzie had gekregen omdat hij het niet eens was met haar leefwijze. De vrouw had op een gegeven mo ment de vlucht genomen en was de trap afgerend naar de eerste etage, waar hij haar op het por taal neerstak. De politie, die wegens de ruzie door buren was gealarmeerd, trof de vrouw badend in haar bloed aan. Ongeveer 20 cm on der haar rechteroksel stak het mes. Zij is vermoedelijk op slag dood geweest, hoewel het ook niet uitgesloten wordt geacht, dat zij is doodgebloed. Het stoffelijk overschot werd overgebracht naar het sectie lokaal van de politie op de Over toom, waar sectie zou worden verricht. De vrouw, die zich al geruime tijd bedreigd gevoelde, was al een paar maal op het politiebu reau geweest om zich over W. te beklagen. GEEN VOORBEDACHTEN RADE Tijdens de fatale ruzie waren W. en de vrouw alleen thuis. Hun drie kinderen, twee meisjes van zeven en vijf en een zoontje van vier jaar, waren naar school en zouden om twaalf uur thuis komen. De kinderen waren bij de scheiding aan de vader toe gewezen, maar verbleven bij de moeder. De rechercheur, die samen met de politieman de dader vond. was bekend met de vluchtweg over het dak. Zij troffen hem op een zolderkamertje op de hoek van de J. M. Kemperstraat, waar hij tussen wat meubilair zat weg gedoken. Hij ging zonder verzet met de politiemannen mee. Volgens commissaris mr. F. van Ingen Schenau staat vast, dat verdachte het mes niet had gekocht om de vrouw neer te steken. Hij bezat het al jaren en droeg het altijd bij zich, De algemene inspectiedienst an het ministerie van landbouw heeft in het najaar proces-verbaal opge maakt tegen een coöperatieve zui velfabriek in het arrondissement Zutphen. Deze zou boter naar Zwitserland hebben uitgevoerd, die echter niet in dat land in het vrije verkeer kwam maar naar Belgie ging. Genoemd werd een hoeveelheid van drieduizend ton, maar helemaal zeker is dit niet. Op het ogenblik heeft de justitie te Zutphen meer aandacht voor de juridische aspecten van het geval dan voor de hoeveelheden boter en restitutiebedragen die ermee ge moeid zijn. De betrokken fabriek stelt dat er geen sprake is van frauduleuze handelingen. Er is nog intern juridisch over leg gaande en volgende week zal worden beslist of een vervolging zal worden ingesteld en zo ja, of de zaak voor de economische poli tierechter of oor de meervoudige kamer zal worden gebracht. Het A.N.P. vernam nader dat het hoogstens om 500 ton zou gaan en dat met de restitutie een miljoen gulden is gemoeid. Het onderzoek duurt voort. Bij de justitie in Den Bosch is een boterzaak van veel grotere omvang in onderzoek. Naar werd meegedeeld betreft het hier de zaak waarvan de Belgische pers melding maakte. Alleen is het door de Belgische bladen genoemde bedrag van acht en een half miljoen gulden niet mee gemoeid. In werkelijkheid zou het gaan om ruim drieduizend ton boter, waarvoor een derde-landenrestitu- tie van 98 cent per kilo werd ge claimd, zodat er een bedrag van drie miljoen gulden mee gemoeid is. Het onderzoek wordt verricht in Nederland, Zwitserland, Italië en Belgie. In Nederland strekt het zich uit tot verschillends fabrie ken, groothandelaren en expor teurs in het zuiden des lands. Deze affaire begon eind 1965 en werd omstreeks augustus 1966 ontdekt bij een interne E.E.G.- controle in Italië. (ADVERTENTIE) Brandend maagzuur? helpen direkt! „HOLLAND FESTIVAL" Amsterdam: Vier lieve, mooie meisjes presenteerden zich. don derdag aan de pers alvorens een reis door twaalf landen te gaan maken langs de verschillende vestigingen van een hotelcon cern waar zij onder het motto „Holland Festival" de aandacht van verschillende produkten uit Nederland gaan vragen. Bekende Amsterdamse insluiper aangehouden Donderdagmiddag is in de Maasstraat in Amsterdam de 26- jarige bankwerker W. F. P. aan gehouden, die bij de Amster damse politie bekend staat als een geraffineerde insluiper. Hij werd vrijwel op heterdaad be trapt door een paar surveilleren de rechercheurs, die P. uit een woning in de Maasstraat zagen komen en in hem de welbeken de insluiper herkenden. Zij hiel den hem aan. P. was in het be zit van een juwelendoosje dat hij uit een der woningen had meegenomen. Het doosje was leeg. P. wordt van tientallen soortgelijke insluipingen ver dacht. Hij maakt er een ge woonte van huizen binnen te lopen waarvan de deuren open staan. Als hij ergens op de trap wordt aangetroffen, doet hij zich voor als loodgieter. Uit niet-af- gesloten kamers neemt hij dan alles mee wat van zijn gading is. P. is ingesloten op hét hoofdbu reau van politie. Ontslag voor zes-en-dertig personeelsleden van „Becker's Sons" Voor 36 werknemers en werk neemsters van de fijn mechani sche industrie „Becker's Sons" N.V. te Brummen is bij de direc teur van het gewestelijk arbeids bureau te Zutphen een ontslag vergunning aangevraagd. De betrokken werknemers zijn van deze aanvraag op de hoogte gesteld. Tevoren heeft overleg met de vakorganisaties plaatsge vonden over de afvloeiingsrege ling. Het bedrijf, dat 325 werkne mers heeft, is tot deze maatregel overgegaan wegens verscherpte concurrentie, onder andere uit het buitenland, en daling van de vraag. „Sportieve" inbrekers In Nijmegen opereren de laat ste tijd inbrekers, die het speciaal hebben voorzien op de prijzen- kast van sportverenigingen. Moeizaam veroverde bekers en lauwertakken, die slechts een waarde van enkele guldens heb ben, worden meegenomen door nachtelijke bezoekers, wier enige prestatie het is dat ze een ruit in slaan en over de vensterbank wippen. Het bestuur van de voetbal vereniging „Quick" heeft nu be kendgemaakt, dat de eerstvol gende inbreker moet rekenen op een warm onthaal door een harige nachtwaker. Er is een scherp afgerichte herdershond gekocht, wiens mand onder de prijzenkast staat en die weet dat hij 's nachts mag toehappen zon der eerst te blaffen. 10.000 gulden uit brandkast gehaald In de nacht van donderdag op vrijdag hebben onbekenden de kluis in de kantoren van Naay- ken's technische apparatenbouw aan de Lovensekanaaldijk te Til burg met in het bedrijf aanwezi ge snijbranders opengebrand. Een bedrag van 10.000 gulden wordt vermist. DOOR AGATHA CHRISTIE 30. „Juist", sprak de miljonair. „Welnu, zoals ik reeds zei, ik maakte er een eind aan. Ik vertelde Ruth precies wat voor man hij was en ze 'kon niet anders dan me ge loven. Ongeveer een jaar later ont moette ze haar tegenwoordige echtgenoot en trouwde met hem. Ik meende dat het hiermee afge lopen was, maar juist een week geleden ontdekte ik dat mijn doch ter de kennismaking met graaf De la Roche had hernieuwd. Ze had hem herhaaldelijk te Parijs en te Londen ontmoet. Ik wees haar Op haar grote onvoorzichtigheid, want ik moet u zeggen dat ze op mijn aandringen van plan was een eis tot echtscheiding in te dienen". „Dat is interessant", mompelde Poirot zachtjes, de ogen op het plafond gericht. Van Aldin keek scherp naar hem en ging toen voort: „Ik dacht dat ze naar mijn raad had geluisterd, doch volgens deze brief was Ruth van plan naar Pa rijs te gaan en daar De la Roche te ontmoeten. Maar na mijn waar schuwingen moet ze de graaf ge schreven hebben en een andere plaats van samenkomst hebben voorgesteld. „De lies d' Or", zei de commis saris in gedachten, „liggen vlak tegenover Hyères, een afgelegen en idyllisch oord". Van Aldin knikte. „Mijn hemel, hoe kon Ruth toch zo dwaas zijn?" riep hij bitter uit. „Al dat gezwets over het schrijven van een boek over juwelen! Het is hem natuurlijk van het begin af om de juwelen te doen geweest". „Is het juist, mijnheer Van Al din", vroeg Poirot, „dat u de koper bent van de robijnen die oorspron kelijk behoorden tot de kroon juwelen van Rusland?" „Ja", antwoordde Van Aldin. „Dat is juist. Ze kwamen een dag of tien geleden in mijn bezit". Het was even stil in de kamer: toen begon Poirot weer te spreken. „Laten we de bekende feiten eens ordenen. Volaens onze hui dige theorie is het volgende ge beurd. Graaf De la Roche weet dat u de juwelen gekocht hebt. Op handige wijze brengt hij madame Kettering ertoe de stenen mee te nemen. Dan is hij ook de man die Mason in de trein te Parijs heeft gezien". De andere drie knikten. „Madame is verwonderd dat ze hem ziet, maar ze neemt onmid dellijk haar maatregelen. Mason wordt weggestuurd: ze koopt een dinermand. We weten van de con ducteur dat hij het bed in de eerste coupé gereedmaakte, maar hij is niet in het andere compartiment gegaan, zodat de man heel goed voor hem verhorgen kon worden. Niemand, behalve madame, weet dus dat hij zich in de trein be vindt, hij heeft gezorgd dat het meisje zijn gezicht niet kon zien. Al wat ze kan zeggen is dat hij lang en donker was. Dat is nogal erg vaag. Ze zijn alleen en de trein snelt voort door de nacht. Er heeft geen worsteling plaats gehad, want de man was, naar ze meende, haar minnaar. We zullen over de dood niet verder spreken. De dood moet vrijwel direct zijn in getreden. De graaf neemt het tas je met de juwelen, dat vlak voor de hand ligt. Kort daarop bereikt de trein Lyon".- Carrège knikte instemmend. „Juist. En het was gemakkelijk voor onze man de trein te verlaten en terug te gaan naar Parijs, of waarheen hii maar wilde. De mis- Het schijnt in de bedoeling te liggen van de gezamenlijke Neder landse banken, in samenwerking met de beide grote landbouwkre dietcentrales, om te geraken tot de oprichting van een vennoot schap genaamd N.V. Bankgiro. Er zij aan herinnerd dat de eerste ge ruchten hierover werden verspreid in de in maart 1966 gehouden aan deelhoudersvergadering van een bankinstelling te Amsterdam, waarin van directiezijde het volgen de werd opgemerkt: De giro-afde lingen van de verschillende han delsbanken zijn bezig terrein te verliezen in de strijd tegen de postgirodienst. De totaliteit van het Nederlandse bankwezen is zich daarom op het ogenblik aan het beraden op gezamenlijke acties. De bankiers denken hierbij aan de instelling van een bankgirocentrale. Van de zijde der Nederlandse bankiersvereniging. waarbij de meeste bankinstellingen zijn aan gesloten, echter niet de beide voornoemde landbouwkredietcen trales van Utrecht en Eindhoven, waren gisteren geen concrete in lichtingen over het centrale giro- plan verkrijgbaar. Men beperkte zich daar tot. de mededelingen, dat de hierover verschenen publikaties in algemene zin juist mogen wor den geacht en dat de vereniging voornemens is binnen afzienbare Jongelui aangehouden wegens het venten met blad Op het Stationsplein in Den Haag zijn gistermiddag een 21- jarige jongeman, J. A. V. K. en een 18-jarig meisje, C. M. v. d. B., bei den studerenden, door de politie aangehouden. Zij liepen te venten met het blad „Radikaal". De jongen had om zijn nek een bord gehan gen, waarop stond geschreven: „In Radikaal deze week de duistere politieke activiteiten van prins Bernhard. In het blad zelf kwam een artikel voor onder de kop „De geheime politieke activiteiten van prins Bernhard". Tegen de jonge lui is op het hoofdbureau van po litie proces-verbaal opgemaakt terzake van overtreding van de algemene politieverordening in Den Haag, die het venten met bladen op deze wijze verbiedt. De inhoud van het artikel werd op zichzelf niet beledigend geacht voor een der leden van het konink lijk huis. Het reclamebord werd door de politie in beslag genomen, de exemplaren van Radikaal wer den, nadat proces-verbaal was op gemaakt, teruggegeven, waarna ook de jongelui werden heenge zonden. Warenhuis verzekert gratis vrouwelijke klanten Een warenhuis in Nijmegen in troduceert een gratis ongevallen verzekering voor vrouwelijke cliënten, waarbij de uitkering tot maximaal 7500 gulden kan op lopen. Deze verzekering, onder gebracht bij een buitenlandse maatschappij, is bedoeld om op speciale wijze de aandacht te vestigen op bepaalde artikelen van het bedrijf. Bij aankoop daarvan worden gratis certificaten verstrekt tot een bedrag, gelijk aan het be stede geld. Op die manier kan elke vrouwelijke klant haar eigen ongevallenverzekering opbou wen tot een maximum van 7500 gulden. Is dat bedrag bereikt, dan kan zij „doorverzekeren" ten behoeve van andere vrouwelijke familieleden. De looptijd van elk certificaat (ze worden verstrekt van 10, 25, 50, 100, 500 en 1000 gulden) is twaalf maanden. Door regelmatig bij het warenhuis in te kopen kan men het verzekerde bedrag constant op 7500 gulden houden. De verzekering voorziet ook in ongevallen met scooters, motoren en bromfietsen. Voorlopig start alleen het warenhuis in Nijmegen met dit systeem. Verschillende bedrijven, aangesloten bij dezelfde inkoop combinatie, wachten eerst het effect ervan af. daad zou beschouwd worden als een gewone treinroof. Als we de brief niet hadden gevonden, zou niemand aan dé graaf gedacht hebben". „Het is onbegrijpelijk dat een man als De la Roche niet heeft ge dacht aan die brief. Maar in zijn omstandigheden redeneert men niet kalm. Och", zei de rechter van instructie, „we zouden nooit een misdadiger te pakken krijgen, wan neer zij altijd goed nadachten". „Het bewijs zal niettemin moei lijk te leveren zijn, als Mason hem niet herkent", zei de commissaris. „Als hij inderdaad de misdaad beging" begon Poirot. Carrège viel hem in de rede: „Als u zegt èls?" „Ja, monsieur, ik zeg èls. En daarvoor heb ik mijn reden". „En die is?" „De psychologie, monsieur. De graaf is een schurk goed. De graaf is een oplichter zeker. De graaf loopt de vrouwen achterna ja. De graaf wil de juwelen van madame stelen volkomen juist. Maar is hij iemand om een moord te begaan? En dan antwoord ik: neen. Een man als de graaf is al tijd laf; hij wil geen risico lopen. Hij gaat altijd de veiligste weg. Voor een moord deinst hij terug!" Ontevreden schudde hij het hoofd. De rechter van instructie scheen het echter niet met hem eens te zijn. (Wordt vervolgd.) tijd met nadere inlichtingen te komen. Overigens wordt ter voorkoming van misverstand van bankierszijde aan het A.N.P. meegedeeld, dat met de oprichting van de N.V. Bankgiro wordt beoogd een soort interbancair verrekeningscentrum te stichten, dat over een collectief technisch apparaat zal kunnen be schikken. Rekeninghouders zullen echter hun rekening behouden bij de bankinstelling van hun keuze en dus niet met voornoemde N.V. Bankgiro, doch met hun eigen bank het contact blijven bewaren. De Westduitse kustvaarder Os- terems heeft vrijdag in een Finse haven aan de Oostzee zeven op varenden van een Russisch vracht schip aan land gezet, dat twee dagen geleden in dat gebied is ge zonken. Volgens de overlevenden, zes mannen en een vrouw die ern stig van de koude hadden geleden doordat zij ruim een etmaal in een reddingboot hadden doorgebracht, zijn vier andere leden van de be manning en waarschijnlijk de ge zagvoerder verdronken. Het Russische schip, de Proliv, had een lading hout aan boord. Militairen hebben vrijdag in de West-Pakistaanse hoofdstad Laho re het vuur geopend op een woe dende menigte van zeshonderd spoorwegarbeiders, die een oproep negeerden van hun vakbondslei ders om na een staking van drie dagen weer aan het werk te gaan. Volgens een officiële verklaring zijn er zes gewonden gevallen, maar onbevestigde berichten spre ken van verscheidene doden.. De stakers trachtten collega's ervan te weerhouden, het werk te hervat ten. De staking van 30.000 man spoorwegpersoneel heeft het trein verkeer in West-Pakistan verlamd. Het station in Lahore staat onder militaire bewaking. Eind 1966 golden in Zuid- Afrika voor 675 personen beper kingen van de bewegingsvrijheid op grond van de wet op de on derdrukking van het communis me. Dit heeft de minister van justitie Pelser vrijdag in ant woord op vragen in het parle ment meegedeeld. Hij zei dat 125 van de betrokkenen inmiddels het land hebben verlaten. In het afgelopen jaar werden 29 men sen gevangen genomen, omdat zij zich niet aan genoemde beper kingen hadden gehouden. OP ZOEK NAAR EEN AANVOERDER „Zij liepen te voet uit al de steden daarheen en waren er vóór hen." Marcus 6 33 In de opgegeven verzen wordt heel duidelijk het gedrag van de massa getekend. De massa van alle tijden, de naamlozen! Wat is zij zelfzuchtig! Zij bekommert er zich niet om, dat Jezus en de dis cipelen rust nodig hebben. Klimt Hij met de zijnen in een scheepje om rust te vinden, als *t scheepje de kustlijn volgt, loopt de massa over het strand mee. Waar het scheepje aanlegt, staat de massa te wachten. „Zij waren er vóór hen." Hoe zelfzuchtig is dat en ook hoe dom en onverantwoord. Zij lopen maar raak, dringend en duwend, steeds verder van huis. Waarheen? Zij weten het niet. Zij zullen toch moeten eten onder, weg, daar denken zij niet aan. Jezus noemt hen „schapen zon der herder". Heel vrij vertaald zouden wij kunnen zeggen: hier is de massa, op zoek naar „een sterke man", een aanvoerder. Dat zoeken is ook aan onze dagen niet vreemd. De sterke man, die omhoog wil, weet het en daarom vleit hij haar, terwijl hij haar ver acht. Staan vleien en verachting niet dikwijls dicht bij elkaar? Echte eerbied vleit niet. De Romeinse keizers hadden de massa nodig en gaven haar „brood en spelen". Bekend is de uitspraak van Hitier: Wij wen den ons eerst tot het volk, niet tot de intellectuelen. Als wij een maal door het volk aan de macht gekomen zijn, volgen de anderen vanzelf. (Uit: „Hijs sprak en ik hoorde.")! TERNEÜZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Jiskoot, Markt 25, tel. 2303. Apotheek geopend: M. B. M. Hamann, Noordstraat 69, tel.2060, Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. E. C. Vogelaar, v. Steenbergenlaan 67, tel. 3360 (b.g.g. 008). SLUISKIL HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruiszr Bouwens te Hoek, tel. 01154—274 (b.g.g. 008), AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tol zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter W. G. C. Kok, Oran- jestr. 19, tel. 555. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag IZflttrifot zondagnacht. 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cysouw, Westkade 119A te Sas van Gent, tel. 01158588. ZONDAG 5 FEBRUARI 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. (10.30 uur H. Doop.) Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. H. Doop. 16 uur „Avondrust" H. Aond- maal. Hontenisse: 9.30 uur Ds. J. A. H. Brok, em. pred., vormingsleider van de „Klencke". Hulst: 10.30 uur Ds. E. Gramsber- gen, van Hontenisse. Bevesti ging ambtsdragers. Philippine: 9.30 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 11 uur Ds. E. E. Stern. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. H. J. Ruis. (11 uur H. Doop.) Terneuzen: Geref. kerk: 9 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. H. Doop. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman. H. Doop; 19 uur Ds. G. van Embden, van Middelburg. Bijzondere dienst. Zaamslag: 10 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen: 14.30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuid- zande. GEREF. KERK Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent: 19 uur Ds. A. .1. Verbeek, van Hoek. Terneuzen: 10.30 en 16.30 uur Ds. L. Berger. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Kuiper. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M Ohmann. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoutespui: 8.45 uur Ds. H. M. Ohmann, van Hoek; 14.30 uur Ds. A. I. Kruytenburg, van Dordrecht. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Lees- dienst. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9,30, 14 en 18 uur Ds A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bidstond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Luite nant G. van der Wel. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mis sen, 14 uur Lof. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Missen. Hulst: 7, 8.30, 10 en 11.30 uur H. Missen; 17 uur Avondmis. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur; in de week: 7.30 uur; op zaterdag: 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H. Missen op zon dag: 8, 11 en 17 uur; in de week: 7.30 en 19.15 uur; op zaterdag 7.30 en 9 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten, van IJzendijke Biervliet: 10 uur Ds. G. F. H. Kei ling. H. Doop. Breskens: 10 uur Ds. L'. Spaans. H. Doop; 18.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 11 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. H. W. Doornink. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 10.45 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 19 uur Ds. C. Balk, van Sluis. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 9.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2