101?* Mosel Perl» Prodent Tandpasta 2 K* 195 'Kapucijners Varkenslever 1.- oh Europese economie is verkouden Gboc. Repen Crackers NU OO DESONDANKS GEEN REDEN TOT OVERDREVEN PESSIMISME Kom óók naar Albert Heijn vacnnm verpakt Rabat Koffie IK'l* 2?5 AH-Koffiemelkö": §2 AB-Pils flesje 0.30 liter 25 *Tuttt-Frntti 250 gram-D^" 85 Appelmoes 1/1 blik 59 AH-Pindakaas_„t 99 *Fruitcocktail Ti l?9 AH-Chips ""ft.gram 98 'Kalfsragoüt If9 AH-Tomatensoep 70 GuIdenNylons perpaar en zie dat bij AH uw échte voordeel ligt. 2 pakken JOP demtaee - sprankelend, mousserend 0.70 lir. ONVOORWAARDELIJKE K WALITE1TSG AR AN Tl E Duitse aanval Dezelfde lijn volgen Brandt over verdrag tegen verspreiding van kernwapens Nederlander in Frankrijk gearresteerd X Pagina 4 I) K V K 1 E Z E E U V9 Donderdag 2 februari 1967 Verbond Veilig Verkeer zet actie voort Het verbond voor veilig verkeer zal zijn aktie „Glaasje op? Laat je rijden" gedurende de ko mende carnavalsfeesten voort zetten. Carnavalsverenigingen en plaatselijke afdelingen van het verbond zullen 'n half min bierviltjes met het aktiemotto alsmede affiches en raambil jetten verspreiden onder de café's en slijterijen in het zui den des lands. Fatale botsing Dinsdagnacht is in Echt op de rijksweg van Sittard naar Roer mond de 25-jarige C. M. Correlje uit Linne met zijn auto tegen een boom gebotst en op slag ge dood. Vermoedelijk is de wagen met de vier inzittenden door te hoge snelheid geslipt. De naast de heer C. gezeten medepassagier werd zwaar ge wond. De echtgenotes van beide heren liepen minder ernstige verwondingen op. De gewonden zijn opgenomen in een zieken huis in Roermond. Utrechter benadeelt schoonvader voor 23 mille De Ütrechtse politie heeft de 54-jarige matrijzenmaker W. de M. aangehouden wegens diefstal van een geldkistje van zijn schoonvader, de 75-jarige A. W. uit Utrecht. In het kistje zat een bedrag van 22.910,De matrijzenmaker heeft bekend. Tevens kwam vast te staan, dat hij tien jaar geleden in Sittard een bedrag van 12.000 heeft gestolen. De heer W. woonde lange tijd bij de matrijzenmaker in. Zij kregen echter ruzie en de schoon vader besloot bij zijn kleindoch ter in huis te trekken. De M. wist, dat zijn schoonvader een geld kistje bezat en nadat hij te weten was gekomen, dat deze met zijn kleindochter eind vorige week op familiebezoek ging, sloeg hij zijn slag. Hij drong het huis bin nen en nam uit de slaapkamer het geldkistje van zijn schoon vader mee, zonder zich te over tuigen van de inhoud ervan. Toen de politie hem maandag aanhield, ontkende hij iets met de diefstal te maken te hebben. Bij de huiszoeking trof de politie een elektrische zaagmachine aan, waarvoor De M. geen verklaring kon geven. Deze machine bleek hij in Bilthoven te hebben ge stolen. Later bekende hij de dief stallen, waarbij tevens aan het licht kwam dat hij in Sittard al eens 12.000,had gestolen. De matrijzenmaker zal vrijdag voor de officier van justitie wor den geleid. Onzekerheid over berging van „Jacob Verolme" De sleepboot „Zwarte Zee" was gisteren met de omgeslagen ertstanker „Jacob Verolme" ter hoogte van Las Palmas. De sleep boot bleef enkele mijlen van de haven in diep water in afwach ting van de komst van bergings- deskundige Moerkerk. Men zou later beslissen waar de ertstan ker heen moet. De baai van Gando was geen geschikte plaats voor de ber gingsoperatie, omdat er een noordoostelijke wind stond. Het is mogelijk, aldus L. Smit en Co in Rotterdam, dat men de noord kant van een schiereilandje be noorden Las Palmas uitkiest voor het karwei. De krijgsraad over de bestem ming van de „Jacob Verolme" zou vermoedelijk ook worden bijgewoond door vertegenwoor digers van rederij en assurantie maatschappijen. m ROOK VORST BUTTERSCOTCH CRACKA fles .4»- familie «gfl- tubes pak 500 gram nu gelardeerd 100 gram nu met champignons—blik 425 gr.JJjS"* met balletjes blik 0.46 Kr. Kleur: caresse, naadloos - 20 denier .Maten t/m 11 Weekaanbledingen •geldig t/m 8 februari Wanneer u enig "bij AH gekocht artikel met élke •cent waard acht die ervoor hebt betaalddan. geeft AH u het volle bedrag terugfromvt zonder enige bedenking Cr) albert; heijn BRAND IN RUIMTECABINE Brooks luchtmachtbasis: Twee militairen vonden in deze ruimte cabine-simulator de dood toen tijdens een proef brand uitbrak. De mannen verzorgden op da.t moment 16 konijnen waarmee proeven werden genomen in de onderdrukkamer die met zuivere zij het sterk verdunde zuurstof was gevuld. «X. - •v r- HB' - Volgens een internationaal opinie-onderzoek zijn de Neder landers op de voet gevolgd door de Duitsers het somberst gestemd over de economische toekomst. Slechts in een paar landen (bijv. Zwitserland) was een meerderheid ervan overtuigd, dat het in de komende jaren beter zou worden. Elders was meer dan de helft, soms tot 'tegen de tachtig pro cent, pessimistisch gestemd. Een feit is dat de expansie van de economieën van bijna alle landen terugloopt. Dat is ook in de V. S. het geval. Optimisten putten hoop uit het feit, dat desondanks de groei er nog steeds niet uit is. Voor de landen van de E.E.G. gaat nu meespelen dat in de jaren sinds de verdragen van Rome werden ondertekend, de econo mie der „zes" nog veel nauwer in elkaar werd vervlochten dan reeds het geval was. Sterker dan tevoren gaat dan ook voelbaar worden wat bij de buren gebeurt. In de jaren die vóór ons liggen, zal dit nog ster ker gelden, aangezien dan de laatste resten van de douane barrières worden geslecht en ook in belastingtechnisch opzicht vele verschillen moeten verdwijnen, die nu nog van invloed zijn op de handel. Een handel die zich niet alleen bezighoudt met het over de grenzen brengen van pro- dukten, maar vaak ook met een zekere import van inflatie. De Duitsers menen niet ten onrechte dat een goed deel van hun inflatie uit het buitenland is betrokken. In Bonn hebben de ministers Schiller (S.P.D.) en Strauss (C.S.U.) nu het offensief geopend om de teruggang in de groei weer naar boven om te bui gen. Dat is ook voor de andere landen van belang, want de bondsrepubliek is het land met het grootste nationale inkomen van de „zes", een enorme leveran cier en een enorme klant. De regering is ermee begonnen de staatsuitgaven drastisch te beperken, waartoe ook vrij wat mogelijkheden waren, aangezien door de angst om kiezers te ver liezen onder Erhard guller is ge werkt dan verantwoord was. De voornaamste pressiegroep die het meest bereikte en nu ook de meeste veren zal moeten laten, zijn de boeren. De Duitse regering heeft overigens meer gedaan in een reeks maatregelen, die aan tonen dat de socialistische in vloed in het kabinet niet te ver waarlozen is. Er zijn krasse maatregelen genomen teneinde te bereiken, dat de rentevoet daalt. Bovendien zijn er allerlei begunstigingen voor investerin gen geschapen. De verwachting is dat de on dernemingen weer brood gaan zien in een uitbreiding van hun produktie, eventueel op nieuwe terreinen. Wat dan ook weer een verruiming van de werkgelegen heid zou inhouden. Een zorg hier bij is dat grote loonstijgingen het streven van Schiller weer kun nen doorkruisen. Maar de kans is groot dat dit niet gebeurt: de stij ging van het aantal werklozen maakt de vakbonden matig in hun eisen. De toestand in Frankrijk en Italië is anders, op het moment althans. Wanneer in de andere landen van de E.E.G. de terug houdendheid van de kopers die Keulse procureur-generaal geschorst Naar aanleiding van de ge bleken mishandeling van gevan genen in de Keulse gevangenis „Klingelpütz" heeft de regering van de Westduitse deelstaat Noordrijn-Westfalen de Keulse procureur-generaal dr. Walter Haas (63) met vervroegd pen sioen gezonden. Bij onderzoek is gebleken dat de voorgeschreven halfjaarlijkse inspektie in de betrokken ge vangenis al sedert 1955 achter wege is gebleven. Onlangs zijn twee leden van het gevangenis personeel tot 8 en 12 maanden gevangenisstraf veroordeeld. al te constateren is, blijft aan houden, importeren die twee landen ook hun portie van de misère. Vandaar dat het voor de andere landen van zoveel belang is, dat de lichtelijk verkouden economieën van de buren gauw genezen. Zoals met alle besmettelijke ziekten is internationale samen werking geboden. Frankrijk heeft veel last gehad van een kapitaal- vlucht. In Duitsland was veel meer rente te trekken dan thuis. Dat is ook een vorm, waarin het ene land de kwaal van het an dere kan importeren. Om al deze redenen gaan de ministers van financiën van een aantal landen in Londen ver gaderen. Daarbij is een goed voorteken dat deze ministers in zien, dat het in aller belang is om allemaal overal dezelfde lijn te volgen en ze hebben dat al enige malen gedaan met goede resul taten. Dat is tevens een der redenen, waarom onder economen de ver wachting gering is, dat de hin derlijke recessies van dit ogen blik de toekomst nog lang zullen vergallen. De Westduitse regering zal een verdrag tegen de verspreiding van kernwapens slechts onder schrijven, wanneer het de landen zonder kernwapens niet discri mineert en de al aanwezige tech nologische achterstand van deze landen op de kernwapenmogend- heden niet vergroot. Met deze verklaring heeft de Westduitse minister van buitenlandse zaken, Brandt, woensdag voor het eerst voor het parlement in Bonn de voorwaarden van de bondsrepu bliek voor aansluiting bij het verdrag genoemd. Op vragen van een C.S.U.-afgevaardigde ant woordde Brandt dat het gevaar bestaat dat sommige atoommo- gendheden de technische voor uitgang willen monopoliseren. Dat mag niet gebeuren „want daarvan hangt voor onze toe komst als industriestaat alles af", betoogde de minister onder bijval van alle afgevaardigden. Een in een drukkerij in het ge bied van Parijs werkzame Neder lander is in Corbeil-Essones (eveneens in het gebied van Pa rijs) gearresteerd, nadat inzijn auto grafeerplaten en cliché's van valse Kongolese bankbiljet ten, die nog niet gebruikt leken te zijn, waren gevonden. De Nederlander, een zekere Van Jole, werd bij een verkeers controle aangehouden. Daar hij niet in het bezit bleek te zijn van alle vereiste documenten, volgde een nader onderzoek met het bo vengenoemde resultaat. De Fran se politie meent dat deze zaak wellicht internationale vertak kingen heeft, want zij meent dat het onmogelijk is dat de Neder lander geen handlangers zou hebben.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 4