Katholieke vakverbond kant zich tegen graaf- en spitwerk door werklozen Radio en Televisie Jonge Fransen gevaarlijker in het verkeer PREVENTIEF GENEESKUNDIG ONDERZOEK VOOR P.T.T.-PERSONEEL Groeiend liberaal verzet in Belgie f tegen belastingverhoging BEURSOVERZICHT Sleutelringen Muziekscholen Dure pap -overval Woensdag 1 februari 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Meer artsen voor Vietnam opgeroepen In Ver. Staten Scholenbouw en wegenaanleg Zere rug In strijd met grondwet? Bedreigde groep Het Nederlands katholiek vak verbond kant zich in zijn officiële uitgave „Ruim Zicht" tegen de manier waarop men hier en daar in Nederland vorm geeft aan de aanvullende werkgelegenheid voor mensen, die door het particuliere bedrijfsleven zijn afgestoten. Volgens het N.K.V. schijnt nog niet overal te zijn doorgedrongen, dat werkverschaffing en D.U.W.- arbeid bij de vooroorlogse jaren pasten, maar dat nu van machines gebruik kan worden gemaakt. Als voorbeelden noemt „Ruim Zicht" Zwolle, waar mannen zware kip karren moesten duwen die beter mechanisch kunnen worden voort bewogen, eft Hardenberg in Over ijssel, waar werklozen in het ka der van xle aanvullende werkge legenheid met een schop graaf werk tot op een diepte van ander halve meter zouden hebben moeten doen zonder dat erop werd gelet, of zij daarvoor lichamelijk geschikt waren. Bovendien zou niet in alle Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft maandag 2.229 artsen, onder wie voor het eerst 181 osteopaten, laten op roepen voor het leger. De artsen zijn, aldus het ministerie, nodig omdat niet genoeg artsen zich vrijwillig opgeven en omdat een aantal artsen in de zomer hun diensttijd achter de rug hebben. Een woordvoerder van het mi nisterie van defensie heeft later toegegeven, dat vóór de snelle versterking van de Amerikaanse troepenmacht in Vietnam ge durende 1965 het aantal voor het leger opgeroepen artsen slechts enkele honderden bedroeg. Vorig jaar waren het er al 1700. gevallen het verplichte minimum loon zijn betaald. Klachten hierover zijn doorge geven aan de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr. J. F. G. M. de Meijer, die op dracht heeft gegeven een onder zoek in te stellen. Dr. De Meijer zal met de directeur-generaal voor de arbeidsvoorziening een -inspec tiereis door het land maken om de objekten van aanvullende werkge legenheid in ogenschouw te nemen. Afgezien van het feit, dat aan vullend werk geschiedt op initia tief van de overheid, mag dit werk zich volgens het N.K.V. in niets onderscheiden van soortgelijk werk in de particuliere sector. Dank zij aanvullende werkzaamheden kun nen belangrijke verbeteringen in de infrastructuur van bepaalde streken tot stand worden gebracht, aldus het blad. Er moet in ons land nog veel gebeuren op het ge bied van openbare voorzieningen zoals scholenbouw, wegenaanleg en het scheppen van recreatievoor zieningen. Hiervoor kunnen werk nemers worden ingezet die tijdelijk uit het particuliere bedrijfsleven beschikbaar komen. Het N.K.V. stelt met nadruk, dat het hier gaat om zinvolle en hoogwaardige ar beid. Het gaat niet aan, zo zegt het vakverbond, werklozen een schop in de hand te geven en hen weer sleuven te laten graven of hen onnodig spitwerk te laten doen. Het N.K.V. heeft ook de mening gevraagd van zijn oud-voorzitter J. A. Middelhuis, die in zijn jeugd zelf graafwerk heeft moeten doen ineht kader van de werkverschaf fing en daar „zijn hele leven een zere rug van heeft overgehouden" De heer Middelhuis staat even eens op het standpunt, dat zoveel mogelijk machines moeten worden ingeschakeld bij aanvullende werk zaamheden. Hij merkte bovendien De liberale frakties van de Belgische kamer en senaat zijn dinsdagochtend vrijwel unaniem tot de konklusie gekomen, dat het ontwerp van de christelijk- liberale regeringscoalitie pas na grondige wijziging d.w.z. schrapping van de voorgestelde belastingverhogingen aan vaardbaar zal zijn. Het ontwerp, dat eind vorige week na moeizame beraadslagin gen tussen.de C.V.P.--en liberale ministers tot stand kwam en aan het parlement kon worden toege zonden, voorziet ih sanering van overheidsuitgaven en een aantal oelastingverhogingen waaronder verhoging yan de accijns op siga retten en alcohol). De regfering noopt er een dreigend begrotings tekort in een. periode van econo mische stagnatie mee te kunnen bezweren. De leider van de liberale ka merfractie Gillon verklaarde dinsdag na een laatste overleg van libérale afgevaardigden en senatoren voor het parlement met de besprèkingen begon, dat men met slechts één stem tegen en één onthouding tot de konklu sie was gekomen. De overgrote meerderheid., meent dat sanering alleen voldoende moet zijn om de toestand te redden zonder enige belastingverhoging, zo zei hij. De socialistische oppositie heeft bij het begin van de parle mentaire behandeling dinsdag middag in de kamer van volks vertegenwoordigers verklaard, dat het ontwerp op verscheidene punten in strijd is met de grond wet. Het voorziet o.m. in mach tiging aan de regering om bij koninklijk besluit belastingmaat regelen te treffen, waarover vol gens de grondwet het parlement van geval tot geval dient te be slissen. Minister-president Van den Boeynants antwoordde hierop, dat het ontwerp een kaderwet is, waarvoor in het recente verleden (in een periode dat de socialisten mede aan het bewind waren) precedenten bestonden. De kamer van volksvertegen woordigers heeft een speciale commissie ingesteld, die een eer ste bespreking aan hgt plan gaat wijden. op, dat een algemene arbeidstijd verkorting moet worden bestu deerd: „Als er minder werkge legenheid is, moet men niet één groep mensen het gelag laten be talen,. maar dit gelag uitsmeren". AMERIKA BREIDT KERNBEWAPENING UIT De Ver. Staten hebben raket ten met verbeterde kernkoppen in gebruik genomen, die veel meer kans -hebben de vijandelijke verdedigingslinies te doorbreken, zo heeft de Amerikaanse commis sie voor atoomenergie dinsdag in haar jaarverslag aan 't congres, meegedeeld. De nieuwe wapens zijn bestand tegeit de uitwerking van afweer- raketten. die ten doel hebben de aanvalsraketten te vernietigen of voortijdig te doen ontploffen. Het rapport zegt voorts dat andere kernwapens konden worden ver beterd aan dé hand van resul taten van ondergrondse kern proeven. SPAANSE ARBEIDERS IN STAKING GEGAAN •Madrid; 50.000 metaalarbeiders in de Spaanse hoofdstad zijn ten dele in staking gegaan uit pro test tegen de vertraging in de wijziging van hun c.a.o.'s, die zij niet meer voldoende vinden door de gestegen kosten van levens onderhoud. In Barcelona staken 12.000 textielarbeiders, in As- turië 8.000 mijnwerkers en in Se- villa en in Bilbao resp. 1.000 en 1.500 arbeiders. Brand bij Nederkndsche Bank in Amsterdam Si Door onbekèinde oorzaak is gis teren omstreeks kwart over een brand uitgebroken in een tot het gebouwencomplex van de Neder- landsche Bank behorend pand op de Oude Turfmarkt in Amster dam. Het vuur ontstond in een niet gebruikte ruimte op de derde verdieping en breidde zich snel uit tot de kap van het dak, die geheel uitbrandde. De brand weer, die met elf wagens waar onder vijf motorspuiten uitrukte, doofde de vlammen met zes stra len. Om tien over half twee kon het sein „brand meester" worden gegeven. De belangstelling van 't publiek was buitengewoon groot. Op de brug bij de Munt en langs het water op het Rokin sloegen honderdeal de brand gade, onder wie manschappen van de mobiele brigade der politie. Volgens het hoofdbureau tyas hun aanwezig heid zuiver toevallig. Lichte DONDERDAG 2 FEBRUARI 1967 Lawine doodt zeven toeristen Zeven Tsjechische toeristen zes mannen en een vrouw zijn, maandag bij de beklimming van een top in het Tatragebergte door een lawine om het leven ge komen. KON. OLIE FAVORIET De internationale waarden heb ben zich gisteren van een gun stige zijde laten zien. De stem ming was aan de vaste kant, spe ciaal voor Kon. Olie niet een koersverbetering van bijna vijf gulden bij een eerste verhande ling op 128,80. Later liep de koers uit tot 129,30, Dit betekent een koerswinst van ca. 28 punten op de oude omrekeningsbasis. Ame rika, Duitsland en Zwitserland namen de olie-aandelen uit de markt, met daarnaast lokale vraag. Ook Unilever liet zich niet on betuigd met een koersavance van ruim twee gulden op 95,20, dit door vraag voor rekening van 'Duitsland en Zwitserland als mede van het publiek. Voor beide fondsen ging een goede stimu lans uit van Wallstreet, waar zij bijna een dollar hoger sloten. Voor Kon. Olie gaan geruchten over een hoger dividend. Ook zou er sprake zijn van een split-up van Shell Oil (splitsing van aan delen).. Hoofdzakelijk op deze ge-, rüchfen was Kon. Olie zo ge vraagd. Philips bleef bij deze fondsen achter op een prijs van 84,70. (84,80). AKU verbeterde 'n halve gulden tot 52,80. Hoogovens werd fractioneel hoger geadvi seerd op 284. KLM lag vast in de markt, dit op de koersverbetering voor KLM in Wallstreet met 51/2 dollar, alsmede op de derde kwartaalcijfers over 1966/67. Dè winst over deze periode heeft 2,4 min. bedragen tegen ƒ1,3 min. over hetzelfde tijdvak' van 1965/66. In de scheepvaartsector was de stemming prijshoudend met ruime handel; Centrale Suiker werd in een grote open hoek verhandeld van 320 tot 332 (316). Deze speculatieve vraag vloeide voort uit hernieuwde geruchten over overname van de C.S.M. In de tweede periode liep AKU op tot 53,20. Philips tot 85, Uni lever steeg tot 95,50 terwijl Kon. Olie zich kon handhaven op 129,30. Van de cultures zette Cen trale Suiker de vaste stemming voort door een verbetering tot 340. Gisteren werd ingeschreven op de 150 te verhogen, tot 200 min. 6% procerlt obligaties BNG tegen 99V2 procent. De belang stelling was wederom enorm. Met een zeer geringe toewijzing houdt de beurs dan ook reeds rekening In de eerste periode waren van de lokale waarden hoger: Bühr- mann. Ford, Texoprint, de bier aandelen en Enkes om er slechts enkele te noemen. Lager warén Van Gelder, Mulder-Vogem, Wyers, Van der Grinten, Kon. Zout en Bols. 'De bankaandelen lagen licht verdeeld in de markt. Beursindices 27/1 Int. conc. 362.0 Industrie 288.2 Scheepv. 110.0 Bank en verz. 171.2 Handel enz. 145.7 Algemeen 283.7 (1953 100) 30/1 - 31/1 363.8 289.6 109.8 170.5 146.2 285.0 371.9 290;6 110.5 170.9 146.7 288.7 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7,20 grammofoonmuziek; 7.55 j Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.10 Actua- Iiteiten; 8.15 Lichte grammofoon muziek (8.308:35 De groente man); 8.50 Morgenwijding; 9.00 Stereo: Klassieke pianomuziek (gr.); 9.35 Waterstanden; 9.40 Lichte grammofoonmuziek voor oudere luisteraars; 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00—11.02 Nieuws); 12.00 Stereo: Metropole-orkest (opn.): amusementsmuziek; 12,25 Beurs berichten; 12.27 Mededelingen t.b. v. land- en tuinbouw; 12.30 Lichte orkestmuziek; 12.50 Draaiorgel- klanken; 13.00 Nieuws; 13.10 Jour naal en beursberichten; 13.30 Koor zang met pianobegeleiding: mo derne en klassieke liederen; 13.50 Kerkorgelconcert: klassieke mu ziek; 14.15 Voordracht; 14,25 Bio logies, een programma over plan ten en dieren; 15.00 Voor de zie ken; 16.00 Nieuws; 16.02 Schake ringen: programma over kunst en kuituur in woord en muziek; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Uitzending van de Boerenpartij. Spreker: de NABEURSKOERSEN A.K.U.: f 53.5201 Hoogovens: i (285.00) Kon. Olie: 129.8Q—132.50 (129.35) Philips: 84.70— 86.00 84.70) Unilevr: 96.00— 97.20 95.50) K.L.M.: (400.00) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.04—10.14 Amerikaanse dollar 3.593.63 Canadese dollar 3.323.37 Franse frank (100) 72.7573.25 Belgische frank (100) 7.10—7.15 Duitse mark (100) 90.60—SI.10 Zweedse kroon (100) 69.3570.35 Zwitserse fr. (100) 83.10—83.60 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 IDeense kroon (100) 51.8052.80 Noorse kroon (100) 50.00—51.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.92—14.02 Portugese escudo X100) 12.45—12.60 Spaanse peseta (100 gr. coup) 5.95—6.10 heer H. Koekoek, voorzitter van de Boerenpartij; 18.30 Tout a toi: pro gramma uit Parijs; 18.55 Gespro ken brief; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Klassieke vrouwenfiguren: cantates en liederen over vrouwen uit de klassieke oudheid en mytho logie; 19.30 Avondgebed; 19,55 Kerk veraf en dichtbij; 20.00 N\vs; 20.05 Stereo: Radiofilharmonisch orkest en solist: moderne muziek; 21.20 Juffrouw Anya, hoorspel; 22.30 Nieuws; 22.40 Actualiteiten; 22.55 Stereo: Discotaria: nieuwe grammofoonplaten; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Lich te grammofoonmuziek en praatje (7.307.32 Nieuws); 7.55 Overwe ging; 8.00 Nieuws; 8.10 Klassieke kamermuziek (gr,); 8.30 Nieuws; 8.32 Hoogmis; 9.30 Klassieke grammofoonmuziek; 9.40 School, radio; 10.00 Aubade: klassieke en moderne orkestmuziek (gr.); 11.00 Voor de zieken; 11.30 Mensen ge loven, lezing; 11.45 Streeksgewijs: informatie uit Bergen (N.-H 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Actualiteiten; 13.00 Pro memorie, praatje; 13.05 Klassieke grammo- Op korte termijn zal het eerst in de grote centra het mannelijk personeel van de PTT boven 40 jaar in de gelegenheid worden gesteld een uitgebreid periodiek preventief geneeskun dig onderzoek te ondergaan. De bedrijfsgeneeskundige dienst van de PTT start hiermee een vorm van onderzoek die op zo grote scha.il toegepast volgens het PTT-maandblad „Bedrijf/ban den"-uniek is in de wereld der bedrijfsgeneeskunde. Het medische onderzoek, dat op basis van vrijwilligheid zal geschieden, is voornamelijk ge richt op hart- en vaatziektes én kanker. Wat de Nederlandse be volking betreft sterft tussen de leeftijd van 35 en 65 jaar één op de vijf mannen; bij vrouwen één op de acht. Bij de mannen in deze leeftijdsgroep berust deel van en de doodsoorzaken op hart vaatziektes en kanker. Voor de genezingskansen is het van groot belang, dat de symp- tomen van déze ziekten tijdig worden ontdekt. Naast deze zoals de PTT het noemt „medische screening" zal de periodieke doorlichting op t.b.c. en. andere longaandoeningen blijven be staan. De PTT is met de manne lijke employés boven de 40 jaar begonnen, omdat gebleken is dat mannen tussen de 35 en 65 de meest „bedreigde" groep* vor men. De mogelijkheid bestaat dat deze leeftijdsgrens later op 35 zal worden gebracht. Ook vrouwe lijke personeelsleden boven een bepaalde leeftijdsgrens zullen in de toekomst bij het onderzoek worden betrokken. Belgisch zuivelrecord De zuivelproduktie in België heeft in 1966 een recordniveau bereikt met 22.000 ton goudakaas, 5.000 ton chedder, 105.000 ton melkpoeder en 32.000 ton geëva- i poreerde melk. De Belgische zui- veluitvoer is zowel binnen als buiten de E.E.G. gestegen, aldus een overzicht dat de zuiveladvi- seur van de Belgische boeren bond, Brinckman, heeft opge steld. Voor 1967 verwacht deze des kundige een verdere stijging van de melkproduktie in België en per 1 april 1968 een daling van de Belgische boterprijs met on geveer 9 franks (dit is 65- cent) per kilogram als gevolg van de E.E .O. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS De Franse verzekeringsmaatschappijen hebben een onderzoek ingesteld naar de aard van de verkeersongelukken een bepaalde week. Van allen, die verantwoordelijk waren voor een ongeluk is 46,5 procent jonger dan 31 jaar. De meeste van deze jon geren variëren tussen de 18 en 25 jaar. Deze cijfers kloppen met de gegevens van de Franse veiligverkeers organisatie waaruit blijkt, dat in Frankrijk een auto mobilist van beneden de 25 jaar, die minder dan twee jaar een rijbewijs heeft, tweemaal zo gevaarlijk op de weg is als een automobilist van hoven de dertig. De grote fout is, "dat de jongeren geen wegervaring hebben. Zij overschatten hun eigen vaardigheid en weten te weinig van de mogelijkheden van hun wa gen. Daar komt nog bij, dat zij als regel óf snelle wa gens óf tweedehands wagens kopen. In Frankrijk moet nog alles gedaan worden om de kinderen el op de schoolbanken wegervaring bij te brengen. Er komen, nog vóór Kerstmis, in FrawMtJ* Japan se porteclefs op de markt, gemaakt in Frankrijk. Een ikant uit Rouaan heeft een bezoek aan Japan ge- tk'uchit, waar hij door kleine bedrijfje® sleutelringen heeft zien maken, die naar Amerika worden geëxpor teerd. Wie daar een paar pakjes sigaretten koopt krijgt zo'n Japanse sleutelring cadeau. Wat ze daar in Japan in het klein doen, zei de industriëel van Rouaan, kan ik in het groot. Hij is dus massaal Ja panse sleutelringen gaan maken met Japanse figuren, sabels, Boeddha's, beeldjes, Hesjes enz.'Hij heelt *1 grote belangstellingen binnen van Franse en Ameri kaanse verzekeringsmaatschappijen, banken en kof- fieverkopers. Men kan ze ook los kopen: vijf voor twintig frank. De muziekliefhebbers in Frankrijk mogen niet on tevreden zijn, warut op de jaarlijkse begroting, die in behandeling is, worden voor het volgend jaar zes mil joen frank uitgetrokken in plaats van 1.400.000 frank op de oude begroting. Naast de reeds bestaande regio nale conservatoria in Reims en Toulouse komen er nog twee bij, het aamtal muziekscholen zal sterk wor den uitgebreid, een Parijs symfonisch orkest met 110 muzikanten is in de maak, kamerorkesten krijgjn subsidie mits zij zich verplichten tot voorstellingen in de Maisons de Culture en componisten behoeven voortaan niet meer te leuren met-hun- werk. Zij krij gen opdrachten, waarvan dé eerste twintig al bekend zijn gemaakt. Jean. Pierre Léris, negentien jaar, soldaat bij de In fanterie in Bayonne, had in de kranten gelezen, dat ëen andere soldaat vam Bordeaux naar Tours gelift was door een automobilist met een revolver te be dreigen. Dat kam ik nog veel beter, dacht hij. Hij stapte maar het vliegveld én vroeg aan de comman dant of hij de lucht in mocht. De commandant kende hem wel en gaf hem een plaats in zijn Jodel. Nau welijks een paar minuten in de luchit of Jam Pierre haalde een gestolen handgranaat uit zijn zak en ver langde van de commandant, dat die rakelings over zijn huis in Mériginac zou vliegen. Dat mag ik niet, zei de commandant, want ik heb geen raldio aan boord, te weinig benzine en bovendien mag ik niet over steden vliegen. Dan gaan we samen naar de haaien, zei Jean Pierre, zodat de commandant weinig anders kon doen dan gehoorzamen. Boven het huis van zijn vader zwaaide Jean Pierre meit zijn uniform pet naar beneden. Toen de commandant mét nog een paar liter benzine in zijn tank bij een korenveld een noodlomding maakte, stapte Jeam Pierre uit de Jodel en verdween tussen de halmen. Hij is natuurlijk ge pakt en komt voor de krijgsraad, waar hij zijn grap duur zal moeten betalen. Twes politieagenten in Parijs in de beklaagden bank, wat niet iedere dag voorkomt. -Beiden Cor-sic-a- nen: Ange en Philippe. Zij hebben op 9 maart 1964 een loopjongen, onderweg met geld naar een bank,, overvallen, maiar kwamen van een koude kermis thuis. In de leren zak zat een bom, dia bij (Lichte) explosie veel rook ontwikkelt om niet alleen aan dacht te trekken, maar ook om alle bankbiljetten te verkleuren en dus voor dieven onbruikbaar te ma ken. Ange: ik-gtond alleen maar op de uitkijk en aan gezien ik een gelovig man ben bad ik de hemel, dat er niets zou'gebeuren; toen de bom ontplofte heb ik hard ;,houdt de dief' geroepem wat bewijst, dat het mij niet om geld te doen was. Philippe: ik ben er. on gelukkig aan. toe, want mijn vrouw heeft mij in de steek gelaten en is er met een ziekenbroeder van door, maar sedert ik in de gevangenis zit schrijft ze mij weer Iedere dag. Vonnis: vijf jaar gevatvtenis- siraf voor Ange, vier jaar voor Philippe. foonmuziek; 13.45 Programma voor de vrouw; 14.15 Pianorecital: moderne en semi-klassieke muziek; 14.40 Gitaar-recital (gr.): oude mu ziek; 14.45 Van 1685 tot vandaag, muzikale lezing; 15.15 Sphinx, programma voor de vrouw; 15.45 Klassieke muziek voor harp (gr.); 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Alt en piano: Duitse klassieke liederen (opn.); 17.00 Het geheim van de klaverhof, hoorspel voor de jeugd; 17.15 Kinderliedjes (gr.); 17.30 Stereo: Nederlandse lichte muziek (gr.); 18.10 Sportrubriek; 18.30 Uitzending van de Pacifistisch Socialistische Partij; 18.40 Halte: programma voor twintigers; 19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Ra diokrant: 19.30 Pianorecital: klas sieke muziek (gr.); 19.45 Op de man af, praatje; 19.50 Stereo: Ge varieerd muziekprogramma; 20.10 De familie Leenhouts, hoorspel; 20.35 Samen uit - samen thuis; ge varieerd programma; 22.00 Lichte Italiaanse orkestmuziek (gr.); 22.15 Wijd als de wereld; interna tionale oriëntatie in ke'fk, zending en oecumene; 22.30 Nieuws; 22.40 Boekbespreking; 22.45 Kerkorgel concert: klassieke en moderne mu ziek (opn.); 23.15 Signaal: muziek van eigen tijd (opn.); 23.45 Lichte grammofoonmuziek; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Lichte vokale muziekjes; 10.00 Nieuws; 10.02 Dixielandmuziek; 10,30 Nieuwe langspeelplaten met critisch commentaar; 11.00 Nws; 11.02 Lichte grammofoonmuziek; 42,00 Nieuws; 12.02 Variant: actua liteiten, reportages en lichte gram mofoonmuziek; 13.00 Nieuws; 13.02 Top twintig; 14.00 Nieuws; 14.02 Instrumentaal allerlei (gr.); 15.00 Nieuws; 15.02 Actualiteiten; 15.05 Sport; 16.00 Nieuws; 16.02 Actua liteiten; 16.05 Tienermagazine; 17.00 Nieuws; 17.02 Actualiteiten; 17.0518.00 Verzoekplatenpro- gramma. BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 12.03 Lichte muziek; 12.40 Weer bericht, mededelingen, programma overzicht en SOS-berichten voor schippers; 12.48 Jazzmuziek; 12.55 Buitenlands persoverzicht; 13.00 Nieuws, weerbericht en beursbe richten; 13.20 Tafelmuziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Schoolradio (15.00 Nieuws); 15.30 Lichte muziek; 16.00 Nieuws; 16.03 Beursberich ten; 16.09 Lichte muziek; 17.00 Nieuws, weerbericht en medede lingen; 17.15 Volksliedjes; 17.30 Volkszang en -dans; 18.00 Nieuv/s; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportuitslagen; 18.30 Taai- wenken; 18.32 Lichte muziek; 18.45 Sportberichten; 18.52 Taai- wenken; 18.55 Grammofoonmu ziek; 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek; 19.40 Grammofoon muziek; 19.50 Politieke uitzending: 20.00 Openbaar kunstbezit; 20.1c Klassieke muziek; 22.00—22.15 Nieuws en berichten. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 18.45 Pipo de Clown; 18.50 Journaal; 18.56 Re clame; 19.00 De Verrekijker, inter nationaal jeugdjournaal; 19.10 Van gewest tot gewest; 19.30 Mensen in de sport: documentair-informa- tief programma; 20.00 Journaal; 20.20 Verkiezingsuitzending: Ka tholieke Volkspartij; 20.30 Achter het nieuws; 20.55 Voordracht; 21.00 Het spel van de rollen, tv-spel; 22.20—22.25 Journaal; 23.00— 23.30 Teleac: Automatisering. NEDERLAND II: 19.50 Verkie- zingsuitzending: Volkspartij voor Vrijheid en Democratie; 20.0(1 Nieuws in het kort; 20.01 Reclame; 20.05 Patrouillewagen '54.. ant woord!, tv-film; 20.30 Cinema, een programma over films en filmma kers; 21.20 Le premier rendez vous, tv-spel; 21.45 Het gevaar van vrijblijvendheid, toespraak; 22.50 coroenplay, balletprogramma; 22.10 Reclame; 22.1522.20 Journaal; 22.3023.00 Dichterbij, program ma over de bijbel. BELGIE (Ned. uitz.): 14.05 15.10 Schooltelevisie; 18.25 Franse les; 18.55 Zandmannetje; 49,00 Feuilleton; 19.25 Tienerklanken; 19 55 Nederlandse les; 20.00 Jour naal; 20.25 Bonanza; 21.15 Pano rama; 22.15 Fragmenten uit de nieuwste films: 22.45 Journaal.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 7