PROVINCIAAL NIEUWS KERKDIENSTEN Voor de zondag Weekenddiensten mi 577 STAATSLOTERIJ Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Axel Groede Hansweert Oostburg Sas van Gent Sluis Zaamslag Zuidzande De „Zwarte Zee'" met de „Jacob Verolme" op weg naar Las Palmas Agenda STAKINGEN IN FRANKRIJK Zaterdag 28 januari 1967 Gepromoveerd Aan de rijksuniversiteit te Lei den promoveerde deze week de heer T. E. Hogen Esch, geboren te Terneuzen en thans wonende te Leiden, tot doctor in de fa culteit der wiskunde en natuur wetenschappen op een proef schrift getiteld „Specific Solva tion Phenomena of some alkali- earbahions in aprotic solvents". Promotor was prof. dr. A. J. Staverman. Ribbens Verfhandel N.V. opent nieuw bedrijfspand aan Mr. F. J. Haarman weg Men moet heel ver teruggaan in de historie van de Terneuzense middenstand om voor het eerst in de advertentiekolommen van het toen verschijnend nieuws- en ad vertentieblad de naam Ribbens te ^ontmoeten. Dat is ruim honderd jaar geleden, rf.l in 1861. Huib Ribbens vestigde zich in dat jaar in Terneuzen met een zeilmakerij annex scheepstuigerij. En nog steeds is de naam Ribbens een begrip voor velen. De oudere generatie herinnert zich nog de laag gelegen winkel aan de westkant, waar de jongens in het vliegerseizoen hun bollen vliegerbot haalden en waar het zo lekker rook naar „pekdraad" en alle andere luchtjes die bij de toen nog niet moderne scheepvaart pasten. Sindsdien is er evenwel veel ver anderd. De oude rolbrug is er niet meer en straks zal er helemaal geen brug meer Zijn. Maar „Ribbens" bestaat nog al tijd. Zo opende gistermiddag Ribbens Verfhandel een nieuw bedrijfspand aan de mr. F. J. Haarmanweg. Om de opening mee te maken, welke geschiedde door drs A. M. Mees, president-commissaris van de Sikkens Groep N.V., moest men dus een heel eind uit de buurt van de oorspronkelijke vestiging zijn. De heer H, Ribbens kon een groot aantal genodigden begroe ten, waaronder de drie wethouders van Terneuzen, oud-burgemeester Tellegen, velen uit het bedrijfs leven en in het bijzonder de heer A. M. Mees. Na in het kort de ontwikkeling van het bedrijf te hebben ge schetst deelde de heer Ribbens mede dat zijn zoon, de heer L. Ribbens, op deze voor het bedrijf zo belangrijke dag tot adjunct directeur was benoemd. Spr. dankte het gemeentebestuur voor de medewerking, waardoor alles een vlot verloop had gekre sen- In een. geestige toespraak, waar bij hij verklaarde heel graag de reis naar Zeeuws-VIaanderen te hebben gemaakt, opende drs Mees het nieuwe pand. Hij sprak de hoop uit dat het de heren Ribbens gegeven zou zijn de nodige kracht te vinden om de zaak tot nog gro ter bloei te brengen, met de tijd mee te gaan en zo nodig de bakens te verzetten. Namens het gemeentebestuur complimenteerde wethouder De Vos de heer Ribbens met de ope ning van dit fraaie en ruime be drijfspand. Het verheugde hem dat op dit terrein dat enkele jaren ge leden nog braak lag deze opening heeft kunnen plaats vinden, waar bij hij wees op de doelmatigheid van het gebouw op zulk een goede plaats. De heer J, den Toonder sprak namens nieuw-Temeuzen, waarna de pas benoemde adjunct-directeur een slotwoord sprak en allen dank te die aan deze benoeming hadden meegewerkt. Hij hoopte zijn beste krachten aan het bedrijf te kun nen geven. Na dit officiële gedeelte werd het fraaie pand bezichtigd en bleef het gezelschap nog enige tijd bij een. Uitbreiding en modernisering Ribbens Handelsonderneming Ook Ribbens Handelsonderne ming onderging een belangrijke uitbreiding en modernisering. De oppervlakte van de winkel is, door het erbijtrekken van de daarnaast liggende woning tweemaal zo groot geworden. In een zee van licht en ruimte vindt men er alles wat een schip per nodig heeft. En niet alleen de schipper, ook de vakman en de amateur kunnen er thans uit een den bracht. sortiment van ruim 8.000 artikelen de gereedschappen vinden die on ontbeerlijk zijn om goed werk te kunnen afleveren. Door een radicale vernieuwing van de winkelinventaris heeft de heer C. Ribbens thans een zo duidelijk overzicht over zijn voor handen zijnde artikelen gekregen, dat hij zijn clientèle direct het ver langde gereedschap in diverse uit voeringen kan tonen. Twee grote etalages zijn uitste kende blikvangers voor de zich daarachter bevindende artikelen. De aan het verkeersknooppunt WestkolkstraatGrenulaanbrug Middensluis gelegen zaak zal stel lig de nodige aandacht trekken. aangekocht met de bedoeling daar t.z.t. een werkplaats voor geestelijk gehandicapten te bou wen. Op dit terrein zal eventueel de mogelijkheid bestaan een dagverblijf voor die mensen te bouwen. De directeur is van mening dat de mogelijkheid om een dagverblijf te bouwen, met beide handen dient te worden aangegrepen. De speciale belang stelling van allen die werkzaam zijn op het terrein van de hulp verlening aan geestelijk gehan dicapten, is hiervoor nodig. Noodgevallen. In het rapport wordt er ver der op gewezen dat ondanks de toename van het aantal bejaar dentehuizen het altijd moeilijk blijft voor echte noodgevallen op korte termijn een oplossing te vinden. Het zou aanbeveling verdienen, zo meent de direc teur, in een rayon over enige re servebedden te kunnen beschik ken die vrijgehouden worden voor noodgevallen. Een in te stellen kleine commissie zou op korte termijn moeten kunnen uitmaken of een geval werkelijk een noodgeval is. Een moeilijke situatie met be trekking tot de onderbrenging van hulpbehoevende bejaarden werd aan het eind van het jaar weer ondervonden. Wegens op heffing van een tehuis moest per 31 december nog één pa tiënt onder dak worden gebracht, hetgeen ondanks alle daartoe gedane pogingen niet gelukte. De patiënt werd toch per taxi naar Terneuzen gebracht. Het St Elisabethziekenhuis te Sluis kil werd gelukkig bereid gevon den de man voorlopig op te ne men. Nieuwjaarsbijeenkomst personeel Waterleiding mij. Op vrijdag 27 januari vond cie traditionele nieuwjaarsbijeenkomst plaats van het personeel van de N.V. Waterleidingmij/Industrie- watervoorziening „Zeeuwch- Vlaanderen" Een bijzonderheid was dat od die datum precies dertig jaar geleden het pompstation St. Jansteen offi cieel werd geopend. De president-commissaris, de heer J. Mijs, ging terug in de histo rie van de waterleiding in Zeeuws- VIaanderen en memoreerde de be langrijke rol, die de vorige presi dent-commissaris, wijlen de heer B. A. Th. M. Truffino, bij de op bouw van het bedrijf had gespeeld. Vervolgens werden de perso neelsleden, die onlangs een tien jarig dienstverband bereikten, ge huldigd. De president-commissaris be sloot met het personeel te danken voor de. collegialiteit en samen werking, waarmee steeds werd ge werkt. Nadat de direkteur, ir. G. P. M. Dikötter, de jubilerende perso neelsleden eveneens had gelukge wenst en de aandacht erop had gevestigd dat ook in de raad van commissarissen leden zijn die reeds meer dan 20 jaar hun taak vervullen, dankte hij commissaris sen en personeel voor hun toe wijding. Daarna schetste hij met behulp van dia's de ontwikkeling van het bedrijf in de afgelopen 30 jaar. Thans is het bedrijf in een sta dium gekomen, waarin omvang rijke werken nodig zijn om aan de toekomstige vraag naar water te voldoen. Als voorbeelden hiervan noemde de direkteur het opper- vlaktewaterprojekt pompstation „Braakman" en de zinkeroperaties in 1965 en 1966 in de Westerschel- de In het belang van een juiste taakafbakening is in 1965 voor de waterwinning en -produktie voor industriële doeleinden een aparte N.V. gekreëerd. De direkteur wees er op dat in de nabije toekomst nog veel werk zal moeten worden verzet, waar door er voor alle handen werk zal zijn, ook al zullen wijzigingen in de organisatie plaatsvinden. Met genoegen konstateerde de direkteur dat de centrale overheid blijkens de toekenning van een be langrijk subsidie begrip heeft voor de noodzaak van de te treffen voorzieningen. Tot slot werd een film van de In 1965 voltooide zinkerlegging-Wes- terschelde getoond, waaruit men een duidelijk beeld kreeg in welke omvang en grootte de werken in het vervolg tot stand moeten wor de kelders van het gemeente huis en nu sinds enkele jaren in de voormalige fröbelschool in de Nieuwstraat, mag zich ver heugen in een toenemende be langstelling. Niet enkel de inwoners van Axel tonen de laatste jaren een grotere belangstelling, ook de "vele toeristen maken gebruik van de gelegenheid om de uit gebreide verzameling van oude gebruiksvoorwerpen, kleder drachten, munten, versierselen, landbouwwerktuigen, enz. te be kijken. Zodoende vormt dit mu seum voor Axel een speciale at tractie. In 1966 werd een relcord-aan- tal bezoekers van ruim 600 ge boekt. Een grote stimulans voor deze ontwikkeling is de persoon van de heer J. Huijssen, die bezoe kers en gezelschappen rondleidt en met enthousiasme alles toe licht en vragen beantwoordt. Reeds in 1933 werd door de heren J. C. Vink, J. R. de Jonge en D. J. Oggel een aanvang ge maakt met het verzamelen van oudheidkundige voorwerpen. Daarna werd contact gevonden met de V.V.V.-Axel, waardoor de heren A. van Maale en A. P. Esselbrugge toetraden, zodat een comité werd gevormd. Bij het verkrijgen van medewerking van de gemeente door het beschik baarstellen van expositieruimte in 1938 werd in het comité een lid van het gemeentebestuur op genomen. Dit is zo gebleven, ook toen in de vijftiger jaren het ^co mité werd omgezet in een stich ting. Het is prettig te kunnen constateren dat deze samenwer king een dergelijk resultaat tot gevolg heeft gehad. Moge deze bemoedigende ont wikkeling in de toekomst voort gang vinden ondanks de zorg, die het bestuur heeft om te ko men tot voldoende expositie ruimte terwille van het over zichtelijk uitstallen der voor werpen. Beiaardconcert Vandaag, zaterdag 28 januari, zal de heer P. C. Brakman van 15 tot 16 uur het wekelijkse beiaardconcert verzorgen. Het programma luidt: 1. Prelude. 2. Afrikaanse liedjes: a. Sarie Marais; b. Wiegeleid; c. Gertjie; d. Hoe rij die Boere. 3. Aria. P. de Paep. 4. Volksdans. J. van Bergen. 5. Gavotte. L. Franssen. 6. Mars. Hartop. 7. Fantasia. L. 't Hart. Spoedeisende raadsvergadering Maandag 30 januari om 17 uur wordt een spoedeisende verga dering gehouden van de ge meenteraad van Axel. De agenda bevat een voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening, groot 165.000,met de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten en een tweede voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening, groot 180.000, eveneens met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Plannen voor werkplaats geestelijk gehandicapten In een uitvoerig jaarverslag over de gemeentelijke sociale dienst vraagt de directeur, de heer J. Stenvert, de aandacht voor de geestelijk gehandicapten en de alleenstaanden. Tot zijn voldoening kan hij mededelen dat de stichting „Beschuttende Werkplaatsen" van de gemeen te Terneuzen een terrein heeft Christelijk Dialoog Sjaloom De Terneuzense groep van het christelijk dialoog sjaloom houdt weer een bijbelreceptie op maan dag 30 januari in het gebouw van de waterleidingmaatschap pij aan de Axelsestraat. De heer J. Kamp zal een in leiding houden over Exodus 2 1—25. Naar aanleiding van deze pe rikoop zal eventueel worden ge- diskussieerd over de volgende punten: 1. Was de gebeurtenis, beschre ven in Ex. 2, 12 volgens Gods plan of was het een ontspo ring van Mozes? 2. Is de vervreemding van het milieu (Ex. 2, 22) een alge meen kenmerk van geroepe nen? De gespreksleider is als ge woonlijk drs. F. C. de Waal. De Axelse hoerenkamer Dit Axels museum waarvan de verzameling reeds sinds 1938 wordt geëxposeerd in een van De gemeenteraad vergaderde In zijn nieuwjaarsrede zei burgemeester J. C. Everaars dat de geringe teruggang van de be volking niet verontrustend is. Dit wordt gecompenseerd door de ontwikkeling van het toeris me. Het gereedkomen van 20 ratiowoningen is voor 1967 ge ruststellend. Er is thans grond beschikbaar voor de bouw van vijf bungalows en 34 woningen. Ondanks grote kaoitaalsuitga- ven bleef de financiële positie gunstig. De bijstandswet vraag offers. De hoge rentestand werkt remmend op de bouw van zo merwoningen. Het is erg jammer dat Groede zijn zelfstandigheid gaat verliezen. We zullen moe ten samenwerken om het levens peil te stabiliseren en zo moge lijk te verbeteren, aldus de bur gemeester. Voor de bouw van enige wo ningen werd grond verkocht aan E. E. Spinnewijn en J. W. van den Broeke. De bouw zal bin nen twee jaar gerealiseerd moe ten zijn. In principe ging de raad ak koord met een regeling voor een centraal woonwagenkamp. Wel had men enige bedenkingen tegen de kosten (ƒ740.000). Wel iswaar neemt het rijk 240.000 voor zijn rekening, maar dan moet de streek nog vele jaren lang 38 cent per inwoner beta len. Men zal aandringen op de grootst mogelijke soberheid. De stichting fruitteeltproefbe drijf te Philippine kreeg 50 per leerling uit Groede. De plaatse lijke afdeling voor E. H. B. O. kreeg 100. Belgische loods vond verlaten Duits schip De Belgische loods C. Kor- stanje uit Antwerpen heeft vrij dagmorgen in het nauw van Bath het Duitse binnenvaartuig „Elmshorn" in zinkende toestand aangetroffen. Het schip was door de bemanning verlaten. Gezien het feit dat ook de reddingboot van boord was, vermoedde men dat de bemanning zich via de reddingboot naar de wal had begeven. De heer Korstanje voer als loods aan boord van het Duitse binnenvaartschip „Hilde", toen hij de zinkende „Elmshorn" aan trof. Hij sprong aan boord van dit schip om de situatie op te nemen. Hij merkte dat het hele schip was verlaten. Daarna heeft hij pompen van de „Hilde" over gebracht naar de „Elmshorn". Nadat het meeste water uit het zinkende schip was gepompt slaagde de Belg erin de „Elms horn" vast te maken aan de „Hilde". De sleep heeft veilig de haven van Hansweert bereikt. De „Elmshorn", groot 374 brt, was geladen met 251 gietijzer en onderweg van Namen-sur-Sam- bre (België) naar Hamm (Duits land). De loods vraagt zich af, of hij met het vinden en bergen van het verlaten schip de vondst van zijn leven heeft gedaan. Gezien het feit dat het schip binnen de driemij lszone is aangetroffen, betwijfelen deskundigen, of de loods zich inderdaad eigenaar van het schip kan noemen. Direct na binnenkomst van de „Elmshorn" in de haven van Hansweert is de rijkspolitie te water met het onderzoek begon nen. Naar wij van de rijkspoli tie te water in Wemeldinge ver nemen, wordt sterk rekening gehouden met misdrijf. Een on derzoek heeft nl. uitgewezen dat een van de afsluiters van het schip was opengedraaid, zodat het vol water liep. Sporen van een aanvaring of ontploffing zijn niet waargenomen. Het schip werd vrijdagochtend vroeg, omstreeks zes uur, onver licht aangetroffen. Het achter schip stond vol water. Wel lag het schip ten anker. Van de be manning, vermoedelijk twee per sonen, ontbreekt ieder spoor. De politie vermoedt dat zij naar België zijn gegaan. Volgens de rijkspolitie te wa ter te Wemeldinge en de water schout van Antwerpen is er zeer waarschijnlijk sprake van opzet. Een onderzoek heeft uitgewezen dat een van de afsluiters van het schip was opengedraaid, zo dat het vol water liep. Sporen van een aanvaring of een ont ploffing zijn niet gevonden. Het schip is onverlicht aangetroffen en lag voor anker in de druk be varen vaargeul. De twee opva renden, schipper-eigenaar Hans Wallbaum uit Elmshorn en zijn matroos, zijn vrijdagmorgen in Zandvliet op Belgisch grondge bied aan wal gekomen. Zij ver keerden in de vaste veronder stelling dat hun schip was ge zonken. Van de politie verna men zij, dat het drijvende was aangetroffen. Omdat er nog geen verzekeringspenningen zijn ge claimd, kon hun niets ten laste worden gelegd. In Nederland worden zij ge zocht wegens het in gevaar bren gen van de scheepvaart. Gemeenteraad De gemeenteraad van Oost burg gaat maandagavond de be groting voor 1967 behandelen. De gewone dienst is sluitend met een eindbedrag van ƒ3.592.019 aan inkomsten en uitgaven en een post van ƒ36.124 voor on voorziene uitgaven. De kapitaal- dienst heeft een voordelig slot van 256.994. B. en W. zijn in beginsel bereid deel te nemen •ban een gemeenschappelijke re geling voor een centraal woon wagenkamp. Het enige voorbe houd dat wordt gemaakt, is de vrijheid tot nadere beoordeling als een juist inzicht is verkregen in de kosten die moeten worden gemaakt. In samenwerking met de gemeente Zuidzande wil men een gemeentewerkman aanstel len. Deze wordt dan door het gemeentebestuur van Zuidzan de aangesteld en twee dagen aan Oostburg uitgeleend voor een bedrag van ƒ4000 per jaar. Drumshow Voordat prins Carnaval op zaterdag 4 februari a.s. zijn in trede doet in de gemeente Sas van Gent, zal de drumband Tha lia uit Axel op het Keizer Karei- plein een muzikale show verzor gen. Gemeenteraad In zijn nieuwjaarsrede liet bur gemeester P. F. van Hootegem blijken dat hij niet ingenomen is met het plan tot gemeentelijke herindeling. Er is een toestand ontstaan, dat ieder zich er bij neerlegt met de gedachte: „er is toch niets aan te doen." Dit is 'n vergissing. De strijd om het bezit van de zelf standigheid is pas begonnen. Scherpe kritiek had spr. op de voormalige staatssecretaris, drs Th. Westerhout, die naar zijn me ning heeft nagelaten de bezwa ren van de bevolking te bestude ren. Het toerisme heeft een enorme stijging te zien gegeven. Onder de druk van de economische om standigheden is de ontwikkeling van het dagtoerisme achterge bleven. Hij meende dat de mid denstand het vooral moet heb ben van een goede service en daaraan heeft het in enkele ge vallen wel eens ontbroken. Ingewilligd werd een verzoek van de kunstschilder Omer van Vosselen voor 't houden van een tentoonstelling in de raadhuis kelder. Men kon het niet eens worden over de plaats waar een aantal be jaarden woningen gebouwd moeten worden. Eensdeels wil men de plannen van de stichting Rozenoord niet doorkruisen. Het college zal de mogelijkheden nog eens onder ogen zien. Het voor stel om bouwgrond aan te wij zen werd teruggenomen. De heer J. Bauer zal 90 meter gemeentegrond mogen gebruiken voor de exploitatie van een ben zinestation onder voorwaarde, het bouwplan gerealiseerd zal zijn vóór 1 januari 1968. Over de plaats van een nieuw gymnastieklokaal was men het niet eens. Er werd wel voor ge voeld dit te bouwen bij de nieuwe scholen in het uitbreidingsplan; aan de andere kant was men er van overtuigd dat het dan wat excentrisch komt te liggen ten opzichte van de katholieke scho len in de gemeente.' Men zal het nog eens bekijken. Koningsschieting Bij de jaarlijkse koningsehie- ting van het handboogschutters gilde „"Willem Teil" werd de ti tel behaald door de heer J. Ver- schoore. In eerste instantie ein digde hij gelijk met de heer Ph. Thomaes maar in de beslissing behaalde hij de titel. Na afloop werd met de dames in lunch room Wemaer een maaltijd ge bruikt. Aanrijding Gistermiddag te ongeveer drie uur reed een vrachtauto be stuurd door E. A. C. uit Biervliet van de Axelsebrug in de richting van de Stationsstraat. Op het kruispunt met de Tramstraat en de loskade gekomen wilde hij linksafslaan om de Stations straat in te rijden, maar sloot daarbij de rijweg af voor een personenauto, bestuurd door I. A. M. uit Zaamslag, die van de loskade rechtdoor in de richting van de brug wilde rijden. Bij de hierop volgende bot sing werden beide voertuigen zwaar beschadigd. Oefenavond E.H.B.O. In hotel „De Roode Leeuw" werd een oefenavond gehouden van het district West Zeeuws- VIaanderen van de vereniging voor E. H. B. O. Hieraan werd deelgenomen door de afdelingen IJzendijke, Sluis, Zuidzande, Groede, Breskens, Cadzand, Hoofdplaat en Nieuwvliet. Aanwezig waren de doktoren J. W. Beek uit Zuidzande en G. U. M. de Bruijckere uit Oost burg. De eerste voorzag de vol brachte oefeningen van een des kundig commentaar. Namens het gemeentebestuur was aanwezig wethouder I. de Hullu en later op de avond burgemeester J. P. W. de Wilde. Waarnemend voorzitter Lan- gendijk sprak een woord van welkom en was verheugd over de grote opkomst. De volgende oefenavond werd vastgesteld op 28 februari in Oostburg. De sleepboot „Zwarte Zee" is met de omgeslagen ertstanker „Jacob Verolme" op weg naar de Bahia de Gando, een baai ten zuiden van Las Palmas (Cana- rische einlanden). Als alles goed gaat, zal de sleep maandagmor gen in de baai aankomen. De „Zwarte Zee" die ongeveer drie mijl per uur vooruit komt, heeft er nog 230 voor de boeg. L. Smit en Co, eigenaar van de „Zwarte Zee" heeft van de Nederlandse ertstankermaat- schappij en van de assuradeu ren opdracht gekregen het schip op sleeptouw te nemen. Na een geslaagde sleepreis zal Smit ook onderzoeken wat de mogelijk heden tot berging zijn. HEEFT VADER NIET IETS VERGETEN? „Gij zijt Mij lastig geval len met uw zonden." Jesaja 43 24 Heeft vader niet iets vergeten te zeggen? Had hij niet moeten vragen: m'n jongen, zal je het nooit weer doen Zo gebeurt het bij ons dik wijls tussen ouders en kinderen. Nadat wij boos geweest zijn over het kwaad door een kind ge daan, willen wij het weer in genade aannemen. Maar „zal je het nooit weer doen?" Dat lijkt mij niet juist, wij laten het kind te veel be loven. Bovendien, vergeving op voorwaarde van berouw daar mag iets inzitten, wat onze men selijke verhoudingen betreft bij God is het anders. Hierin bestaat bij de gemeente veel misverstand. Men denkt: de vergeving is het antwoord, de beloning van God voor mijn be rouw. God moet door het plei ten van een boeteling bewogen worden. Maar dat is het rijke evangelie op zijn kop. God heeft zijn Zoon niet geschonken aan een berouwvol-pleitende, maar aan een onverschillige, vijandige wereld, die voor Hem geen plaats had. De vergeving staat voorop. Zo lees ik het ook in de gelijkenis: de vader staat naar zijn zoon uit te kijken. Voorop de verge vende liefde en daardoor het berouw, waarvan een van de kenmerken is de verwondering. Zich uitend in de bekende vers regels: „O, wonderbare goed heid van de Heer, die naar zo nietig sterveling nog vraagt, die alle dingen en ook mij „ver draagt." HEDEN Terneuzen: Concertgebouw, 8 uur: Kleurenfilm over huwe lijk Prinses Margriet en Pie- ter van Vollenhoven. Luxor-Theater, 8 uur: „Ge heim agent met de stalen vuis ten". Zuidersportpark, 3 u.: Tern. Boys IRoda Boys I. Porgy and Bess Poll's Big Band. Café „De Beurs": Knal avond met de „Everly Stars". Jeugdsociëteit („De Scha kel"), 8 u.: Mojo sound group Clan 25. Othene: 7 uur: Prijskaarting. ZONDAG 29 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 uur: „Geheimagent met de stalen vuisten"; 5 uur: „Call-girls van Kopenhagen". Porgy and Bess The Am sterdam Ambassadors. Zuidersportpark, 10.30 uur: Terneuzen IIAxel II; 2.30 u.: Terneuzen IAxel I. MAANDAG 30 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Call-girls van Kopen hagen". DINSDAG 31 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Call-girls van Kopen hagen". Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, Willem de Zwijgerlaan 17, tel. 2324. Apotheek geopend: A. J. Klaas- sen, Noordstraat 54, tel. 2090. Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. A. C. Leenhouts, v. Steenbergenlaan 68, tel. 3360 (b.g.g. 008). SLUISKIL. HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Hillaert, Zand straat, tel. 01157435. AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36. tel. 777. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur worde de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag, waar genomen door dierenarts J. Jans sen, Stationsstraat 10 te Axel, tel. 01155-488. De reeds aangekondigde sta king bij de Franse spoorwegen zal duren van 31 januari 20 uur tot 2 februari 20 uur, aldus wordt nader vernomen. Op 1 februari vindt een staking plaats, waarbij waarschijnlijk het grootste gedeelte van de hoog spanningselektriciteit uitvalt, waardoor die dag een groot aan tal bedrijven gesloten zal zijn. De grensposten zullen wel geopend zijn, maar er wordt grote vertra ging verwacht. (ADVERTENTIE) VRIJDAG 27 JANUARI 1967 3 182 135 298 629 8109 TWEEDE KLASSE Prijzen van: 10 zijn gevallen op nummers eindigende op: 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 043005 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 077683* Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 021463* Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 029391 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer: 003953* Een prijs van ƒ5000 is gevallen op het nummer: 056440 De prijs van 25.000 is gevallen op het nummer: 069690 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. H. Avondmaal. Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 14.30 uur Ds. J. A. H. Brok. Afscheidsdienst. Philippine: 9.30 uur Ds. E. E. Stem. Sas van Gent: 11 uur Ds. E. E. Stem. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. H. J. Ruis. (11 uur H. Avondmaal.) Terneuzen: Geref. kerk: 9 uur Ds. J. Scholten. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 19 uur Ds. J. Scholten. Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. J. A. Poelman, van Terneuzen. (10 uur H. Doop.) GEREF. KERK Axel: 10 en 15 uur Drs. J. Spoel- stra, van Boskoop. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent: 19 uur Ds. W. H. Gispen. Terneuzen: 10.30 en 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. C. Hait- sma. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoute-Spui: 10 uur Leesdienst; 16.30 uur Ds. K. D. van Dijk, van Terneuzen. CHR. GEREF, KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bidstond. NED. PROTESTANTENBOND Terneuzen (K.M.C.-gebouw): 10.30 uur Eerw. Heer C. Lecompte, van Gent. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 17 uur Majoor R. A. Berkenbosch, van het D.H.K. Den Haag. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mis sen, 14 uur Lof. Ciinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Missen, sen. Huist: 7, 8.30, 10 en 11.30 uür H. Missen; 17 uur Avondmis. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur; in de week: 7.30 uur; op zaterdag: 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H. Missen op zon dag: 8, 11 en 17 uur; in de week: 7.30 en 19.15 uur; op zaterdag 7.30 en 9 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. Biervliet: 10 uur Ds. G. F. H. Kei ling. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. H. Avondmaal. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. 11 uur Zondagsschool. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. H. Avondmaal. Nieuwvliet: 11 uur Ds. H. W. Doomink. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. H. Doop. Retranchement: 10.45 uur Ds. W. C. Luuring, van Cadzand. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. Balk; 16 uur Mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Jeugd dienst. St Kruis: 11 uur Mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Sluis: 9.30 uur Ds. G. Balk Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B Bergsma. IJzendijke: 10 uur Mej. Da. S. R. C. van kempen, van Hedenesse. Zuidzande: 10 uur Ds. T. A. C. van Drunen en Mej. Da, H. B. de Neeling. H. Doop.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2