PROVINCIAAL NIEUWS Het geheim van de blauwe trein Suiker vandaag twee cent per kilo duurder Pagina 2 Terneuzen Axel Hoek Oost burg St. «lansteen Sas van Gent Sluiskil Sluis Zaamslag de fijne dropbonbonlekker en.., goed voor u! PROTESTMARS VAN WERKLOZEN IN HEERLEN DE VRIJE ZEEUW Maandag/dinsdag 23/24 jac*ïarï-lS67 Brand in vrachtwagen van Van Gend Loos Een vrachtwagen van Van Gend en Loos (firma Tieleman) stond vanmiddag om half één geparkeerd voor de woning van de bestuurder, de heer M. D., in de Rozenstraat. De chauffeur was nauwelijks vijf minuten binnen, toen men hem erop attent maakte dat zijn auto in brand stond. De brandweer die spoedig ter plaatse was, had het vuur spoe dig onder controle. De brand is vermoedelijk 'ontstaan door vonk- ontwikkeling van vallende fiet sen op accu's welke zich in de auto bevonden. De schade aan wagen en vrachtgoed (bestaan de uit rolletjes drop tot t.v.-toe- stellen) was uiteraard aanzien lijk. Tweemaal beroepen Ds. J. A. Poelman, hervormd predikant te Terneuzen, heeft in de afgelopen week een beroep ontvangen naar Ridderkerk (va cature J. C. Koolschijn). Daarna heeft ook de hervorm de gemeente te Almelo een be roep uitgebracht op ds. Poelman. Nieuw bedrijfspand Ribbens Verfhandel De N.V. Ribbens Verfhandel zal op vrijdag 27 januari a.s. een nieuw bedrijfspand openen. Dit pand is gelegen on het in dustrieterrein Driewegen aan de Mr. F. J. Haarmanweg. De ope ning zal geschieden door de heer drs. A. M. Mees,president-com missaris van de Sikkens groep N.V. Huisvrouwen vergaderden De afdeling Terneuzen van de Nederl. vereniging van huisvrou wen vergaderde dezer dagen in café „De Vriendschap". De spreker van deze avond was pater Blommaert. Deze ver telde aan de hand van fraaie dia's over zijn 20-jarige arbeid als missionaris in Oost-Afrika. Heel veel werk moet daar wor den gedaan. Het is nog maar 100 jaar geleden dat Stanley Jo nes daar voor het eerst naar toe ging. Na de pauze konden de dames enkele resultaten zien van al die arbeid in de vorm van kleine scholen en verzorgingscentra. De voorzitster, mevr. Vermeu lenMaarse, dankte de spreker hartelijk voor de prettige wijze waarop hij de aanwezigen iets nader had gebracht tot het moei lijke werk van zending en mis sie in Afrika. Feestavond Terneuzense bestuurdersbond Vrijdagavond werd aan de heer F. Dieleman door de Terneuzen se bestuurdersbond een feest avond aangeboden. Dit als waar dering voor het vele werk dat hij heeft verricht als penning meester. Na 27 jaar deze functie te heb ben bekleed, achtte hij de tijd gekomen zijn werk over te dra gen aan een ander. De voorzitter, de heer J. M. Hamelink, opende de bijeen komst welke in „De Vriend schap" werd gehouden. Hij dankte de scheidende pen ningmeester voor de vele werk zaamheden, die deze in al die jaren eerlijk en correct had ver richt. De voorzitter bood de heer Dieleman namens alle aangeslo ten afdelingen een herinnerings geschenk aan, n.l. een radio en een verrekijker. Mevr. Dieleman deelde in de eer van haar echt genoot en ontving een ruiker bloemen. Hierna sprak de heer C. Hoek uit Goes namens het verbonds- bestuur zijn waardering uit voor het vele werk dat de penning meester had gedaan. Deze be stuurder had de heer Dieleman leren kennen, niet als de man van het woord, maar vooral van de daad. Namens het hoofdbestuur werd een enveloppe aangeboden en mevr. Dieleman kreeg bloemen. Mevr. Dooms van de vrouwen bond bood eveneens bloemen aan. Woorden van waardering wer den gesproken door de heren A. van Driel namens de A.B.V.A., J. van de Berge namens de N.B. V,; N. Eekman van de N.P.B. en J. Slock namens de A.N.B.B. De laatste spreker vond het pijnlijk afscheid te moeten nemen na een zo lange tijd van samenwerking. Hij wenste de heer en mevr. Dieleman een verdiende prettige oude dag toe. Daarna dankte de heer Diele man voor alles wat hem was ge boden, waarna de verdere avond gezellig werd doorgebracht. Vergadering Z.L.M. De kring Axel van de Z.L.M. heeft een algemene vergadering uitgeschreven tegen vrijdag 24 februari a.s. om 14 uur in „Het Centrum" alhier. De voorzitter van het hoofdbestuur der Z.L.M., de heer ir. J. Prins te Goes, zal op die vergadering het woord voeren over .landbouw, land bouwpolitiek en ontwikkeling. R.K. hulpkerk voor Hoek Naar men ons mededeelt, zal in het begin van februari de r.k. kerk te Hoek in gebruik wor den genomen. Zoals bekend wordt het een hulpkerk van de St. Willibrordusparochie in Ter neuzen, die reeds geruime tijd de kerkdiensten te Hoek ver zorgde. Het kerkgebouw bevat 120 zit plaatsen. Er is dus ruimschoots rekening gehouden met de ver dere uitbreiding van Hoek als woongemeente. Momenteel be draagt het aantal kerkgangers 40 a 45. De kerk is gebouwd door de firma Sprangers uit Breda naar een ontwerp van de archi tect ir. W. M. van Dael te Breda. Gedeputeerde sprak over de herindeling Het lid van gedeputeerde staten, de heer A. L. van Geesbergen, heeft voor de vereniging van ka tholieke raadsleden in West Zeeuws-Vlaanderen een inleiding gehouden over het streekplan en de herindeling. Uitvoerig belichtte de spreker dé noodzaak tot herinde ling. Reeds na 1920 bestond er een plan tot herindeling, maar in de oorlog is dit in de ijskast gegaan. Het arbeidsterrein van de gemeen te wordt steeds meer uitgebreid. Hierbij noemde hij de sociale voor zieningen, woningbouw industriali satie, bejaardenzorg, sport, jeugd zorg enz. De kleine gemeenten kunnen al deze terreinen niet meer bestrijken. Het is noodzakelijk dat gespecialiseerde krachten worden aangetrokken. Aan het vormen van gemeenschappelijke regelingen zijn vele nadelen verbonden, al lijkt het op het eerste gezicht allemaal wel aardig. Een nadeel van de samenvoeging vond hij het minde re contact tussen bestuurderen en bestuurders. Na de inleiding ontstond een uitgebreide discussie. Men was over het algemeen van mening dat de herindeling nadelig zou werken op sociaal en cultureel gebied. Ook kon men niet inzien waarom de plannen van 1963 reeds in 1964 moesten worden veranderd. Be sloten werd een brief te zenden aan het partijbureau van de K.V.P., waarin de ontevredenheid over de herindeling zal worden uitgedrukt en waarin tevens zal worden verzocht een onpartijdige deskundige aan te trekken om een rapport op te stellen. Sportzaal geopend I In aanwezigheid van diverse autoriteiten, waaronder de heer L. Frantzen, inspecteur van het lager onderwijs, enkele burgemeesters, de gemeenteraad en het onderwij zend personeel werd de nieuwe sportzaal aan de Sportlaan te St. Jansteen geopend. Op het gemeentehuis werden de genodigden door burgemeester Reuser ontvangen. In zijn wel komstwoord sprak hij zijn vreugde uit over deze mooie aanwinst voor St. Jansteens gemeenschap. Hij bracht dank aan allen die tot de verwezenlijking hadden bijgedra gen, speciaal inspecteur Frantzen die zijn volle medewerking had ge geven voor het krijgen van een vergunning. Ook bracht hij dank aan de heer De Jong die de Nederl. heidemaatschappij vertegenwoor digde voor de steun en de mede werking die de gemeente had on dervonden. Hij betrok hierin ook de he?r Tielemans, de vertegen woordiger van de aannemersfirma N.V. Marcel Muyres uit Sittard. Hierna vertrok men naar de sportzaal. Onder leiding van C O. S.-sportleider Nico v. d. Kerkhove werd een gymnastiekdemonstratie gegeven met eert 28-tal leerlingen van de jongensschool. Na deze vlotte demonstratie sprak de heer Franzen als inspec teur van het onderwijs. Hij zèi dat deze zaal in een dringende behoefte voorziet. De sport behoort Tegen woordig bij het moderne onderwijs. Hij hoopte dat geheel St. Jansteen van deze zaal gebruik zou maken. De heer De Jong van de Nederl. heidemaatschappij bood een chèque aan. Tot slot dankte burgemeester Reusër de spreker en allen die hun medewerking hadden verleend. Brand in vlasbedrijf Door onbekende oorzaak brak even na twaalf uur in de nacht van zaterdag op zondag brand uit ih het vlasbewerkingsbedrijf van de heer H. de Vliegher. De brand begon midden in een van de twee grote hangars die op het bedrijf stonden en greep zo snel om zich heen, dat in enkele mi nuten beide hangars alsmede een stapel vlas een prooi werden van de vlammen. De brandweer van St. Jansteen die juist haar teer- avond hield, was spoedig ter plaatse, maar kon tegen de ge weldige vuurzee niets uitrich ten. Men kon alleen de naast de hangars liggende rootputten vrij waren. Diverse vlasbewerkingswerk tuigen gingen verloren. Met gro te knallen vlogen de asbestpla- ten die de hangars bedekten, de lucht in. Duizenden kg vlas gin gen verloren. Men schat voorlopig de schade op vijfhonderd duizend gulden. Het bedrijf was verzekerd. De belangstelling van het publiek was zeer groot. Het was een chaos met het verkeer in St. Jan steen door de mensen die met auto's naar de brand kwamen kijken. De nablussing nam zon dag nog vele uren in beslag. Opbrengst lektuurhuisje Ned. Roode Kruis Gedurende het jaar 1966 werden in het lektuurhuisje van het Ned. Roode Kruis te Sas van Gent 1419 kg tijdschriften gedeponeerd en 72 boeken. In vergelijking met 1965 bete kent dit een flinke vooruitgang. Toen bedroeg het gewicht aan tijdschriften 1089 kg, terwijl 50 boeken konden worden opgezon den. Op de landelijke ranglijst, waar op 141 gemeenten zijn vermeld, neemt de gemeente Sas van Gent de 112e plaats in tegen de 125e in 1965. Het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis stelt er prijs op de bevoorraders van de lektuurhuisjes te danken. Het zal hen interesseren te weten, dat landelijk gezien van de lektuur een goed gebruik ge maakt is en dat bruikleenbiblio theken, boekenschenkingen, tijd schriftpakketten naar honderden ziekeninrichtingen en sociale in stellingen hier ce lande zijn ge gaan, alsmede in kleine pakjes naar ruim 2000 chronische patiënten, die thuis worden verpleegd en niet in de gelegenheid zijn van normale uitleenbibliotheken of leesporte feuilles gebruik te maken. Boven dien gingen iedere maand uitge breide tijdschriftzendingen naar Suriname en de Nederlandse An tillen. In het jubileumjaar (1967) van het Ned. Roode Kruis zou het eert prachtig resultaat zijn, indien de opbrengst nog hoger kon worden opgevoerd. Wij hopen dat velen de weg naar het lektuurhuisje voor het postkantoor zullen weten te vinden. Sasse kunstkring weer aktief Onder het motto „uithuilen en opnieuw beginnen" is door enkele „oud-leden" van de Sasse kunst kring een kontaKt-biteenkomst ge houden om te proberen de destijds toch bloeiende kring weer leven in te blazen. Teneinde vroeger gerezen moei lijkheden in de toekomst te vooj- komen, werd besloteh de diverse kunstuitingen binnen de kunst kring onder te brengen in een eigen onderafdeling. Begonnen werd om voor de af deling „schilderen en beeldhou wen" een geschikt lokaal te zoe ken, waar de reeds gevorderde leden hun kunst gezamenlijk en ongestoord kunnen beoefenen. Zodra deze afdeling zijn draai heeft gevonden en een nieuw be stuur is gevormd, zal de kring wor den uitgebouwd met o.a. afdelin gen voor handwerken, houtsnij werk, mozaiekwerk, etc. Aanrijding Zaterdag had omstreeks het middaguur een aanrijding plaats tussen twee personenauto's op de kruising Middenstraat-Louisastraat alhier. Een personenauto, rijdende door de Louisastraat en bestuurd door L. de B. uit Zaamslag, kwam in botsing met een voor hem van rechts komende auto, bestuurd door J. P. D. te Mortsel (B.). De inzittenden bekwamen geen letsel. De auto's werden bescha digd. De gemeenteraad gaat vergaderen Donderdagavond a.s. vergadert de gemeenteraad van Sluis. De agenda vermeldt o.m. een verzoek van de Belgische kunstschilder Omer van Vosselen om deze zomer weer de beschikking te krijgen over de raadhuiskelder voor een expositie van 10 juli t/m 16 augus tus. Voor éen concert van de vereni ging voor instrumentale muziek wil men een bedrag van 50 geven en aan de stichting Cultuursprei ding Zeeland een bedrag van 117,65 voor het vervoer van leerlingen naar de toneeluitvoerin gen van de Z.V.U. te Oostburg. Een urgentieverklaring is ver kregen Voor de bouw van een nieuw gymnastieklokaal Er kan worden overgegaan tot aanbeste ding van de bouw van een tweetal nieuwe scholen, n.l. een openbare en een christelijke. Brandalarm De stichting „Rozenoord" is thans voorzien van een centraal systeem voor brandalarm. De in stallatie is aangesloten op de ge meentelijke apparatuur. Dezer da gen heeft men met succes proef gedraaid. Vogelbeschermingswacht De vogelbeschermingswacht „Het Duumpje" in West Zeeuws- Vlaanderen hield een druk be zochte bijeenkomst in hotel „Bal moral", De heer H. J. M. Goos- sens uit Axel, bosbouwkundig hoofdambtenaar bij het staats bosbeheer, sprak over recreatie en bossen. In het bijzonder leg de hij de nadruk op de maatre gelen, die van overheidswege worden getroffen om ons geringe bosbezit te behouden en de uit breiding daarvan te stimuleren. Zijn betoog gaf aanleiding tot een levendige gedachtenwisse- ling. Na de pauze werd een film gedraaid die het gesprokene met fraaie beelden in beeld bracht. Daarna volgde een film over de beteugeling van de Zambesiri- vier in Afrika. Burgemeester J. L. van Leeuwen uit Oostburg, voorzitter van de V.B.W., bracht dank voor het gebodene en voor de grote belangstelling. V erkeersmaatregelen Ingevolge besluit van de ge meenteraad zijn onderstaande maatregelen getroffen betreffen de nieuwe wachtverboden. De dienst gemeentewerken is bezig de aanduidingen te plaatsen of aan te brengen. Het betreft: 1. Wachtverbod voor de oost zijde van de Axelsestraat, door borden aangegeven. la. Op zondagen tussen 8 en 20 uur bovendien wachtverbod aan de westzijde van de Axel sestraat tussen Rozemarijn straat en Molenstraat. 2. Wachtverbod aan beide zij den voor de Terneuzensestraat tussen Plein en kruising met Zaagstraat/Kiezelstraat. 3. Wachtverbod voor de noord zijde van de Terneuzensestraat van bovengenoemde kruising tot zover de gele trottoirban den aangeven. 4. Wachtverbod noordzijde Veerstraat vanaf Plein tot (ADVERTENTIE) Bij beschikking van de minister van landbouw en visserij is de af-fabrieksprijs van suiker, incl. accijns- en omzetbelasting met ingang van maandag 23 januari verhoogd van 102,85 tot 104,35 per 100 kg. Door deze verhoging ontvangen de suikerfabrieken dan exclusief accijns- en om zetbelasting 77,40 per 100 kg suiker. De verhoging van de af- fabrieksprijs is noodzakelijk in verband met de geleidelijke aan passing van deze prijs aan de in februari 1966 voor het oogstjaar 1966/'67 vastgestelde garantie prijs voor suiker van 78,95 per 100 kg. Daar tegelijkertijd ener zijds de marge voor de tussenhan del met ƒ0,25 per 100 kg wordt verhoogd, terwijl anderzijds de vervoerskosten van de fabriek naar de afnemer gemiddeld 0,25 per 100 kg zijn gestegen, zal de prijs van suiker voor de consu ment in de detailhandel van maandag 23 januari af een ver hoging ondergaan van 2 cent per kg- Korte Delft (gele trottoirbam den). 5. Wachtverbod Noordstraat westzijde, Polderstraat west zijde en Puntstraat oostzijde. Opgemerkt dient te worden, dat de gele trottoirbanden alleen al voldoende zijn om het wacht verbod aan te duiden. Tevens dienen automobilisten er rekening mee te houden, dat in straten, waar bijv. rechts een wachtverbod geldt, de bestuurder van een voertuig dit niet aan de linkerzijde tot stilstand mag brengen, maar dat hij dan eerst zijn voertuig moet keren, zodat hij in zijn rijrichting aan de rech terkant staat. In de eerste weken zal de po litie waarschuwend optreden, maar het is zonder meer noodza kelijk, dat iedere weggebruiker zich aan de nieuwe maatregelen aanpast. Reeds bestaande wachtverbo den en voorrangskruisingen zijn gehandhaafd. Oranjevereniging Het bestuur van de Oranjever eniging heeft het voornemen op de jaarvergadering in de tweede helft van februari de film van het prinselijk huwelijk te vertonen. De juiste datum is afhankelijk van het beschikbaar zijn van deze kleurenfilm. Op deze bestuursvergadering werd tevens afscheid genomen van de ere-voorzitter, J. van Wijk. De voorzitter, de heer C. A. de Kraker, bedankte de oud-burge meester voor zijn actieve aan deel in het werk van de Oranje vereniging, speciaal met betrek king tot de oranjefeesten en de bejaardenreizen. Aardgas in Zaamslag? De vorige week heeft de Z^gam in de kom van de gemeente een onderzoek ingesteld naar de be langstelling van de inwoners voor aansluiting op het aardgas. Op dinsdag- en woensdag avond werd in het jeugdgebouw „De Poort" voorlichting gegeven over de mogelijkheden voor huis houdelijke doeleinden en ver warming. De opkomst was niet onbevredigend en staande deze voorlichtingsavonden werden reeds 23 overeenkomsten geslo ten. Zaterdagmorgen zwermde een legertje van 50 Zegam-medewer- kers uit om huis aan huis nadere voorlichting te verschaffen. Van het resultaat van deze enquête zal het afhangen, of spoedig een begin kan worden gemaakt met de aardgasvoorziening in deze ge meente. Verolme bouwde drijvend dok voor Ambon De gouverneur van de Moluk- ken, kolonel G. J, Latumahina, zal woensdag op de Verolme- werf op Rozenburg het daar ge bouwde drijvende dok, bestemd voor een nieuwe werf op Ambon, van de werfdirektie overnemen. In het dok (hefvermogen 2.000 ton) zullen een drijvende bok, twee sleepboten en twee dok kranen de 10.000 mijl lange zee reis meemaken. Het transport is bestemd voor een nieuwe scheepswerf voor schepen tot ongeveer 1500 ton dwt., die de Indonesische regering op Ambon wil aanleggen. Verolme-direkteur A. Rijke heeft de Indonesische regering in een rapport geadviseerd in de ar chipel 6 a 8 kleine werven aan te leggen en een grote in Djakarta. De eerste helling voor de grote werf is inmiddels aangelegd en men is nog bezig met de bouw van de scheepsbouwhallen. De kleine werven zouden volgens het advies van het Verolmecon- cern moeten bestaan uit een klein drijvend dok, een sleephel- ling, een nieuwbouwhelling, fa ciliteiten voor staalbouw en een machinefabriek. Met het trans port naar Indonesië is belast de sleepboot „Friesland" van Wijs muller, die de oversteek naar schatting in ruim twee maanden zal maken. DOOR AGATHA CHRISTIE 22) „En toch", zei de commissaris scherp, „bent u na de lunch met haar naar haar compartiment ge gaan, waar u met haar hebt zit ten praten?" „Ja", zei Katherine, „dat is zo". „En kunt u me iets vertellen over dat gesprek?" „Dat zou ik wel kunnen", zei Katherine, „maar op het ogen blik Zie ik daar geen reden toe". „Geen reden?" riep de commis saris. „O, ja, madame, ik kan u verzekeren dat er een zeer goede reden voor bestaat". Hij wachtte even en ging toen voort: „De re- „Het spijt me", zei Katherine, „maar ik weet zelfs haar naam niet". „Haar naam is Kettering; dat weten we van haar paspoort en de adressen op haar bagage. Wan neer wij -" Er werd op de deur van het compartiment geklopt. De heer Caux fronste de wenkbrauwen. Hij opende de deur op een kier. „Wat is er?" zei hij verstoord. „Ik wens nu niet gestoord te worden". Het eivormige hoofd van Ka- therines metgezel aan het diner verscheen in de opening. Op dat den. is zeer eenvoudig, madame, gelaat vertoonde zich een glim- De dame in kwestie is vanmor gen dood in haar coupé gevon den". „Dood!" riep Katherine uit. Wat is er gebeurd? Een hartver lamming?" „Neen", zei de commissaris. „Neen, ze is vermoord!" „Vermoord!" riep Katherine uit. „Nu begrijpt u waarschijnlijk, madame, waarom wij gaarne enige inlichtingen van u zouden hebben". „Maar haar kamenier kan stel lig „Het meisje is verdwenen". „O!" Katherine zweeg even om haar gedachten te verzamelen. lach. „Mijn naam is Hercule Poirot", zei hij. „Toch niet", stamelde de com missaris, „toch niet de bekende Hercule Poirot?" „Dezelfde", antwoordde Her cule Poirot. „Ik herinner me dat ik u eens hebt ontmoet bij de Sü- reté te Parijs, monsieur Caux; maar u is dat zeker al vergeten?" „Volstrekt niet, monsieur, vol strekt niet", verklaarde de com missaris. „Maar komt u toch bin nen. U weet van -" „Ja, ik weet er alles van", zei Hercule Poirot. „Ik kwam eens kijken of ik misschien van dienst kan zijn". „Wij zullen het ons tot een eer rekenen", antwoordde de com missaris onmiddellijk. „Mag ik u voorstellen, monsieur Poirot, aan" hij keek in het paspoort, dat hij in zijn handen hield „madame - eh - mademoiselle Grey". Poirot glimlachte in de rich ting van Katherine. „Is het niet eigenaardig, mom pelde hij, „dat mijn woorden zo spoedig bewaarheid zijn?" „Mademoiselle kans ons, he laas, weinig nieuws vertellen, zei de commissaris. „Ik heb al verteld", zei Kathe rine, „dat de arme vrouw een volkomen vreemde voor mij was". Poirot knikte. „Maar ze heeft met u gesproken, niet waar?" zei hij vriendelijk. „Zou u ons niet uw indrukken willen weer geven?" Katherine haalde zich alles wat er gesproken en gebeurd was op nieuw voor de geest en herhaal de woord voor woord het gesprek dat ze met de vermoorde vrouw had gehad. „Het zal toch geen zelfmoord kunnen zijn?" vroeg ze tenslotte. „Neen", antwoordde de com missaris, „dat kan niet. Ze werd gewurgd met een stuk zwart koord". „O"! Katherine huiverde. „Dat is vreselijk". „Ja, ja", zei de commissaris, „maar u is heel dapper, made moiselle. Dadelijk toen ik u zag zei ik tot mezelf: Mademoiselle is dapper. En daarom durf ik u nog iets te vragen iets dat niet prettig is maar heel noodzake lijk". Katherine keek hem begrij pend aan. „Ik zou u willen verzoeken, mademoiselle, zo goed te zijn mij naar het compartiment hiernaast te vergezellen". „Goed", zei Katherine rustig, „als het moet Ze stond op. Poirot knikte haar goedkeurend toe. „Mademoiselle is gevoelig", zei hij. „Mag ik meegaan, monsieur Caux?" „Met alle genoegen, monsieur Poirot". Monsieur Caux opende de deur van het bewuste compartiment en zij traden binnen. De vermoorde vrouw lag op de linker bank, zo natuurlijk dat men had kunnen denken dat ze sliep. De dekens lagen over haar heen en haar hoofd was naar de wand gekeerd, zodat men alleen het kastanje bruine haar kon zien. Heel voor zichtig legde de commissaris een hand op haar schouder en keer de het lichaam om, zodat het ge laat zichtbaar werd. Katherine kneep haar nagels in haar hand palmen. Een vreselijke slag had de gelaatstrekken bijna onher kenbaar gemaakt. Poirot uitte een kreet. „Wanneer zou dat gedaan zijn?" vroeg hij. „Voordat de dood intrad of erna?" „De dokter zegt: erna", zei monsieur Caux. „Vreemd", zei Poirot. Vervol gens wendde hij zich tot Kathe rine. „Houd u goed, mademoi selle, kijkt u haar goed aan. Weet u zeker dat dit de vrouw is met wie u gisteren in de trein gespro ken hebt?" Katherine had sterke zenuwen. Ze dwong zich lang en goed te kijken naar de liggende gestalte. Toen boog ze zich voorover en nam de hand der dode vrouw. (Wordt vervolgd.) Ongeveer 100 werklozen heb ben zaterdagmiddag deelgenomen aan een protestmars door Heer len, die was georganiseerd door het comité ter verdediging van de werkgelgenheid. Behalve Lim burgse werklozen liepen in de tocht ook Amsterdammers en Eindhovenaren mee, terwijl even eens een afvaardiging was ver sohenen van de gespreksgroep voor de vrede. Namens de PSP was de heer Van Pelt, lid van de eerste kamer, tegenwoordig. Me vrouw Van Ommeren, lid van de tweede kamer, vertegenwoor digde de CPN. Aan het einde van de tocht, die een rustig verloop had, hield de voorzitter van het aktiecomité, de heer H. Janssen, een toespraak, waarin hij de toe hoorders opriep te strijden voor nieuwe werkgelegenheid. Het comité had ook verschillende ad hesiebetuigingen ontvangen, onder meer van de zijde van het NW-district Limburg; de alge mene bond van werkers in het mijnbedrijf afdeling Heerier- heide; de partij van de arbeid, gewest Limburg en van de zijde van de PSP. Aan het einde van zijn toe spraak zei de heer Janssen dat 't comité in de naaste toekomst ver dere stappen zal ondernemen bij vakbonden en politieke partijen voor een snelle inwilliging van zjjn eisen.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2