Tweede Kamer behandelde de Omroepwet Bondskanselier Kiesinger balanceert Gevonden voorwerpen Vijfling inWest-Duitsland geboren MAAR HIJ KAN WASHINGTON EN LONDEN NIET MISSEN DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Onaanvaardbaar Slecht compromis Koekoek tegen Minister dr. Klompé aan het woord Replieken Woordenspel Het oude continent Zelfstandige nieuwe macht De werkelijkheid gesloten zijn Van Overbeeke JACOB BUIJZE, CORNELIS J. EEKMAN, Biljarten Voetbal V Jo Woensdag 18 januari 1967 (Vervolg; van pug. 1.) De liberale afgevaardigde Berkhouwer meende dat het in de wet neergelegde systeem be rust op de exclusieve rechten van geprivilegieerde monopolie houders, die hun belangen mede behartigen door het gebruik van de persvrijheid. Ten einde dit monopoliesysteem sluitend te maken, was ook de wetgever zich op het terrein van de vrij heid van pers en van menings uiting gaan bewegen. Spr. verklaarde dat de nieuwe regeling betreffende het auteurs recht nog veel ingrijpender en nog minder in overeenstemming met hét auteursrecht was dan de regeling die eerder was voorge steld. In het wetsontwerp werden rechtsregels toegepast in strijd met de strekking van deze regels, door machthebbers ten gerieve van bepaalde belanghebbenden. Spr. uitte bezwaren tegen het artikel waarbij de regering de bevoegdheid krijgt, alles wat niet in de wet was opgenomen, bij al gemene maatregel van bestuur te regelen. Dit kwam neer op een blanco volmacht voor de regering terwijl, aldus mr. Berkhouwer, volgens prof. Kranenburg, de vroegere voorzitter van de Eerste Kamer, „onbepaalde delegatie aan de regering zonder twijfel ongrondwettig" was. Spr. besloot met te zeggen dat het wetsontwerp in zo ernstige mate de bestaande vrijheidsrech ten aantastte, dat het onaan vaardbaar was. Freule Wttewaall van Stoet wegen (c.h.u.) herinnerde zich •nog levendig het gevecht, dat de politieke partijen destijds om zendtijd hebben gevoerd. Die is er gekomen, evenals de reclame er na veel geharrewar is geko men. De nieuwe wet noemde zij een slecht compromis. Zij vroeg zich af of de beoogde openheid er wel komt. Hoe kan men een omroep opbouwen zonder pro grammablad? Hoe komt men aan de vereiste 15.000 leden? Waarom de nieuwsbladpers niet in staat wordt gesteld in verkorte vorm programma's te publiceren, was haar een raad sel. Aan dit geringe verlangen zal de minister toch wel tege moet willen komen? De omroepverenigingen hech ten grote waarde aan de artike len 22 en 23, betrekking hebbend «p het auteursrecht. Mag dit zo maar, gezien de normen van maatschappelijk verkeer en mag men om in leven te blijven de adem van anderen afsnijden?, zo vroeg zij zich af. De communistische afgevaar digde Jager meende dat het in terimkabinet-Zijlstra niet be voegd was de omroepkwestie te behandelen. Hij vroeg zich af wat de gevolgen zouden zijn, indien de twee artikelen handelend over het auteursrecht, uit de wet zou den worden geschrapt en bepleit te een zo laag mogelijk kijk- en luistergeld. Zijns inziens werd door de behandeling van dit wetsontwerp de mogelijkheid ge schapen na de verkiezingen een uiterst rechts kabinet te vormen. De heer Koekoek van de boe renpartij kondigde aan tegen net wetsontwerp te zullen stemmen, Erimo omdat het de bevoegd eden van de overheid versterkte en secundo om „de 600.000 gezin nen die „Televizier" lezen". De boerenleider zei dat „de re gering was verzekerd van de met de zuilen verwante politieke par tijen". De behandeling van dit wetsontwerp zal zijn weerslag hebben op de samenstelling van de Tweede Kamer na de verkie zingen, zo zei hij. De christelijk-historische af gevaardigde Van Gelder noemde het „ongelukkig" dat de kwestie van het auteursrecht werd be handeld, terwijl de Europese commissie een klacht ontvanke lijk had verklaard en reeds in 1964 bij de Tweede Kamer een wetsontwerp over de herziening van het auteursrecht aanhangig .was gemaakt. Mr. Van Gelder verklaarde dat de twee artikelen over het auteursrecht bepalend zouden zijn voor de wijze waarop hij zijn stem zou uitbrengen. Er wordt weinig aandacht be steed aan de belangen en rechten van kijkers en luisteraars. De minister van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, heeft gisteren geantwoord. Zij ver klaarde de voorgestelde regeling z eer geschikt; zowel voor deze tijd als de toekomst. Van de drie miljoen bij de PTT geregistreer de kijkers en luisteraars waren ongeveer twee miljoen aangeslo ten bij de omroepvereniigngen. „Niets en niemand" belette de overigen zelf een omroepvereni ging te vormen. Onder het wetsontwerp werd de gewenste openheid in het om roepbestel verwezenlijkt en werd de toelating van nieuwe zendge machtigden mogelijk, aldus de minister. Onbeperkte toelating van zendgemachtigden zou tot programma-versnippering lei den. Daarom waren bepaalde toe latingseisen gesteld. De minister deed een dringend beroep op de Kamer, een voor stel om de minimum zendtijd van de omroepstichting te verminde ren, te verwerpen voor zover het televisie-uitzendingen betrof. (Een amendement, ondertekend door de afgevaardigden Schakel, Baeten, Aarden, Kikkert en Roolvink, beoogt het minimum percentage zendtijd terug te brengen van 25 tot 15.) De minister adviseerde tevens verwerping van een amendement van de christelijk-historische af gevaardigde Kikkert dat beoog de, behalve vertegenwoordigers van culturele en maatschappe lijke organisaties, ook vertegen woordigers van kerkelijke orga nisaties tot het bestuur van de omroepstichting toe te laten. Sprekend over de artikelen over het auteursrecht, verklaarde de minister dat de omroeporga nisaties reeds jaren lang een zware strijd moesten voeren tegen hetgeen zij als een inbreuk op hun recht beschouwden. De bescherming van het auteurs recht was, getuige deze strijd, kennelijk nog niet effektief. Om dit recht afdwingbaar te maken, waren de twee artikelen in de omroepwet opgenomen. Het is „billijk" en „rechtvaar dig" dat de inkomsten uit pro grammabladen ten goede kwa men aan de organisaties, die de programma's verzorgden. Daar om was de opneming van de ar tikelen over het auteursrecht ge rechtvaardigd. In beginsel wenst minister Klompé de Nederlandse onder wijstelevisie buiten het omroep bestel te houden. Deze zaak moet nog besproken worden met mi nister Diepenhorst. De uitzendin gen komen overigens nog niet goed tot hun recht wegens een tekort aan t.v.-toestellen op de scholen. Goede nota heeft de minister genomen van de zorg die in de Kamer bestaat inzake de invloed van de reklame op het program maniveau. Betreffende de vergoeding aan organisaties die over radiostudio's beschikken, wilde de minister zich niet binden. „Deze gecom pliceerde zaak zou ik graag open houden teneinde het overleg met de omroeporganisaties mogelijk te maken. Vastleggen betekent hier de weg naar het overleg af snijden". Na een schorsing verklaarde de katholieke afgevaardigde Baeten begrip te hebben voor het standpunt van de minister, dat met betrekking tot het mini mum percentage zendtijd voor de omroepstichting onderscheid kan worden gemaakt tussen radio en televisie. Sprekend over het auteurs recht wees de katholieke afge vaardigde Van Rijckevorsel erop dat radio en t.v. in de toekomst meer een publieke zaak zouden worden en dat kijker en luis teraar het recht hadden zo goed mogelijk te worden geïnformeerd met erkenning van gevestigde rechten. Gegevens over de pro gramma's zouden moeten wor den gelijkgesteld aan nieuwsbla den, tijdschriften etc. De artike len over het auteursrecht kun nen worden verworpen zonder wetstechnische gevolgen voor het ontwerp omroepwet. De socialistische afgevaardig de J. J. Voogd lichtte een amen dement toe dat beoogt het artikel te schrappen dat films die door de centrale filmkeuring niet toe laatbaar voor openbare vertoning zijn bevonden, niet meer mogen worden uitgezonden. Er was geen reden de verantwoordelijkheid van de zendgemachtigden voor films anders te regelen dan voor uitzendingen van toneel, voor stellingen, cabaret, enz. Handha ving zou betekenen dat men een bepaald stuk niet zou kunnen uitzenden als film, maar wel in de vorm van een toneelstuk. Mevr. Van SomerenDowner ging in op de tot haar gerichte uitdaging door de heer Schakel (a.r.p.) om wegen aan te geven die naar een andere struktuur van het omroepbestel kunnen leiden. Zij noemde de struktuur van de B.B.C. en de omroep- strukturen in België, Oostenrijk, Italië en West-Duitsland als voorbeelden. De B.B.C. is in het geheel geen staatsomroep. Zij is verantwoordelijk voor de pro gramma's en voor de dagelijkse leiding. In zo'n opzet is de staats invloed geringer dan bij ons, al dus mevr. Van Someren. Als de Omroepen daar ook nog bang voor zijn, dan wortelen 2e ook niet in het Nederlandse volk zo als zij beweren. Een uitvoerig woordenspel ont spon zich tussen de minister en mevr. Van SomerenDowner over het karakter van „Televi zier" en de omroepbladen. De minister diende een derde nota van wijzigingen in. Artikel 22 inzake het auteursrecht zou komen te luiden: Als inbreuk op het auteursrecht op enig ge schrift, inhoudende programma- opgaven voor radio- of televisie- VROUWELIJKE GOUVERNEUR Montgomery: Mevrouw Lurleen Wallace wordt beëdigd als de eerste vrouwelijke gouverneur van de Amerikaanse staat Ala bama, terwijl haar voorganger en echtgenoot toekijkt. Een 30-jarige vrouw heeft dins dag in de universiteitskliniek te Dusseldorp een vijfling ter we reld gebracht. Volgens een woordvoerder van de kliniek zijn alle vijf kinderen (vier jongens en 1 meisje) in le ven en ondergebracht in een couveuse. De moeder van de vjjfling zou het goed maken. De hoofdarts van de kliniek, dr. Schmidt-Elmendorff, kon niets over de levenskansen van de kin deren meedelen, behalve dat „de eerste drie dagen de moeilijkste zijn." Volgens de arts zijn de kin deren twee maanden te vroeg ter wereld gekomen en wogen zij 880 tot 1.150 gram Dr. Schmidt-Elmendorff zei dat de moeder een hormoonprepa raat voor vruchtbaarheid had ge bruikt, dat in andere landen met name de Verenigde Staten, Zweden en Australië eeleid heeft tot de geboorte van meer dere kinderen tegelijk Volgens de dokter wordt gemid deld één op de 40 miljoen geboor ten een vijfling. Een arts, dr. Bokelmann, die de geboorte van de vijfling had bijge woond, verklaarde tegenover een verslaggever van Reuter, dat naar zijn mening de overlevingskansen van de vijfling klein waren en dat mogelijk slechts één of twee kin deren in leven zouden blijven. Volgens dr. Bokelmann kregen de kinderen in de loop van de dag ademhalingsmoeilijkheden en Wias vooral het meisje er slecht aan toe. In mei 1965 werd in Miinchen een vijfling geboren, waarvan geen enkel kind in leven bleef. uitzendingen, vervaardigd door of in opdracht van omroeporga nisaties, aspirant-omroeporgani saties, de stichting of enige an dere instelling de zendtijd heeft verkregen, wordt voor de bur gerrechtelijke aansprakelijkheid mede beschouwd het verveelvou digen of openbaar maken van lijsten of andere opgaven van die programma's anders dan vanwege of met toestemming van de stichting, tenzij bewezen wordt dat de gegevens in die lijsten of andere opgaven niet direkt of indirekt zijn ontleend aan enig geschrift als bedoeld in de aanhef van dit artikel. In de avondvergadering licht ten de diverse afgevaardigden die amendementen hadden inge diend, deze nog nader toe. Heden morgen zullen de amendementen in stemming komen. i TERNEUZEN De inspekteur-korpschef van gemeentepolitie te Terneuzen maakt bekend dat de volgende gevonden voorwerpen bij de daarachter staande adressen zijn te bekomen. Rode brandweerschop, gebouw rijkswaterstaat, Rosegracht 1; 4 munten, N. IJsebaert, 5e klas St. Willibrordusschool; blauw-rode damessjaal, L. Claessens, Gera- niumstr. 4; blauw kinderwantje, M. Machielsen, Plataanstraat 9; grijze herenhandschoen, J. Wolt- daare, Kastanjelaan 82; tekening van L. Faase, Dieleman, Tuinstr. 9; wollen damesmuts, mevr. Pro voost, Schoolplein 11; donker bruine damesglacés, Loof, le Ver- bindingsstr. 8; grijze motorhand schoenen, J. Leeuw, v. d. Peijlstr. 4; rode nylonhandschoen en mo hair sjaal, Van Driel, Braakman- polder, Biervliet; zilveren arm band, J. Pladdet, Dr, Buijzestr. 18; damesportemonnee met inh., Van Glansbeek, Nieuwstr. 3; zil veren ketting met 4 bedeltjes en bruine herenglacés, mevr. Vi- veen, Azaleastr. 4; grijs-goud kleurige vulpen, R. Schot, Frans Halslaan 7; speelgoedbeertje, Overbeeke, Chopinlaan 93; twee regenpijpen, C. Stoffels, Kerk hoflaan 24; kinderhandschoen, Pouwen, J. Boschstr. 29; beige paraplu, Ververs, Noordstraat; zwarte knipportemonnee met in houd, P. Versluijs, Leliestr. 36 of Chrysantstraat 1; zwart-witte bromfietstas met inhoud, D. de Kubber, Oudelandseweg 36; zil veren armband met naam Janny, J. v. d. Griek, Scheldekade 27; zwarte nappa dameshandschoe nen, Ribbens, Westkolkstr. 40a; rood-gele step, mevr. Van Es, Rembrandtlaan 17; imitatie paar- len ketting, C. van Niewaarden, Nieuwediepstraat 11; medaille schietwedstrijd 1930, F. Eijke, Mr. Haarmanweg 9; doublé heren polshorloge met rekbandje, K. de Blay, Populierenstr. 17; zwarte dameshandschoenen, Ribbens, Westkolkstr. 40a; armband met naam Freddy, A. Verhage, Bel- lamystr. 5; zwarte kinderporte monnee met inhoud, Willemstein, Zuidlandstr. 21; regenpijpen, P. de Kraker, Knol B 37; rood jon gensfietsje, Van Wijck, Brouwe- rijstr.; flacon pilletjes, Loof, Scheldekade 16; regenbroek, Meesen, Pijnboomstr. 52; boekje .Roolgam Rotterdam', De Vriend, Axelsestr. 122; bruine portemon nee met inhoud, M. de Bruijne, Zuidlandstr. 11; damespolshor loge, J. Neels, C 41 (Boeregat), Hoek; kinderportemonnee met inhoud, Mos, Stijn Streuvelstr. 27; kindersehaatsen (klompjes), Schoenmans, K. Onnestr. 20; si garettenaansteker, Romeijnsen, Z.V.T.M.; blauwe gebreide sjaal, mevr. Brabasonne, Koninginne- laan 7; zilveren damesring, Ho- NAGEKOMEN ADVERTENTIËN Bonn en Parijs gaan het nog eens proberen wat inhoud te geven aan het befaamde Duits- Franse vriendschapsverdrag, dat indertijd weliswaar met roeren de plechtigheden werd gesloten, maar toch een inhoudloos geval is gebleven. Volgens de Fransen door Duitse schuld. Met andere woorden: als Erhard maar wat meer de koers van De Gaulle had gevolgd, was dat beter ge weest. Inderdaad zou De Gaulle dan minzamer zijn geweest jegens de Duitsers, maar of de bondsrepubliek er beter van zou zijn geworden, is een andere zaak Kiesinger is bepaald niet als een boeteling naar Parijs ge gaan. De nieuwe grote Bonner coalitie heeft vooral op buiten lands gebied andere doelstel lingen dan Erhards team en die nieuwe oogmerken komen aar dig overeen met De Gaulles ac tiviteiten van de laatste tijd. Bonn wil zachtjes weer tot nor male ook diplomatieke relaties geraken met Oost-Euro pa, al zijn daar de reacties tot dusver niet hoopgevend. En De Gaulle zelf is een ijverig con tactzoeker met de Sowjet-Unie en de andere landen van het Moskouse blok. Logisch dat de nieuwe kanse lier en de Franse president in dit opzicht met elkaar konden praten. Het bleek ook het voor naamste onderwerp. Andere be langrijke zaken, zoals de Britse avances jegens de Euromarkt, kwamen wel ter sprake, maar maar slechts oppervlakkig. De filosofie van De Gaulle is weliswaar niet tot in details dui delijk, maar in grote trekken voorziet hij hoe Europa aan weerszijden van het ijzeren gor dijn dusdanig het onderling con tact intensiveert, dat het daarbij ontdekt, dat wat men als Euro- penanen gemeen heeft, van meer belang is dan wat men voor ver schillen heeft in politiek sy steem. Na een ontspanning een samenwerking van alle volken van het oude continent, zoals hij tegenwoordig zegt, de voor de Russen nogal aanstootgevende Oeralgrens maar vergetend. De Duitsers zijn intussen wel tot de conclusie gekomen dat, als het ooit nog eens zou komen tot een hereniging van bondsrepu bliek en D.D.R., dit slechts kan langs de weg van overtuiging en onderhandeling en zeker niet door een poging dit van de Rus sen af te dreigen. In zoverre kunnen ze dus best meegaan met de Franse president. Van De Gaulle is ook bekend dat hij dat oude contingent weer wil zien opbloeien als een zelf standige nieuwe macht, die niet op de Ver. Staten steunt en zeker niet aan de hand van Washington loopt. De militaire macht van de Ver. Staten zou ook niet nodig zijn, nu er geen sprake meer is van dreiging uit het oosten! De regering in Bonn ziet dat iets realistischer, althans voor zichtiger. Legers en wapens zijn er tegenwoordig minder om te vechten dan wel als bescherming tegen politieke chantage. De verwachting dat een militair zwak West-Europa op gelijke voet zaken kan doen met een sterke macht als de Sowjet-Unie, eist meer geloof dan men in Bonn kan opbrengen. En zeker zal het team van Kiesinger en Brandt het grote Duitse pro bleem niet zonder de Ver. Staten willen behandelen. Vertrouwen op Parijs alleen is des te onaantrekkelijker, om dat daar één briljante maar 77- jarige man de dienst uitmaakt, zonder dat er een opvolger aan de kim opdoemt die ook maar een fractie van het persoonlijk gezag heeft van De Gaulle. Van diens opvolger kan men amper verwachten, dat hij de visies van De Gaulle kan evenaren en ver werkelijken. Erhard heeft door de Lon- dens-Washingtonse lijn te volgen de verhouding tot Parijs bedor ven. Kiesinger kan wel op betere voet met Parijs willen komen, maar hij kan daarvoor de ver houding tot Engeland en de Ver. Staten niet opofferen. Zijn po ging om met alle drie op goede voet te staan, zal slechts door een wonder kunnen slagen, T. C. VAN OVERBEEKE en I. CAPPON geven hierbij kennis van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrek king zal plaats vinden op 20 januari te Axel. Terneuzen januari 1967. Axel Onze beide zaken zullen wegens huwelijk op VRIJDAG a.s. Ferd. Bolstraat 2 Axelsestraat 2 Heden nam de Heere nog vrij plotseling tot Zich onze geliefde man en zorgvolle vader, be huwd- en grootvader de heer echtgenoot van Janna Dieleman, op de leeftijd van ruim 66 jaar. Hoek J. BUIJZE—DIELEMAN Frankrijk J. BUIJZE J. BUIJZE—JOUCENNE JANNY TerneuzenF. BUIJZE M. A. BUIJZE—RIEMENS JANNY en ANDRE HoekJ. BUIJZE TerneuzenP. BUIJZE M. BUIJZE—SCHEELE Hoek. 17 januari 1967. Willemskerkepolder C 47. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op vrijdag 20 januari a.s. op de algemene begraafplaats te Hoek om 14.45 uur. Vertrek van het sterfhuis om 14.30 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zeer onverwachts, mijn innig geliefde man, der kin deren zorgvolle vader, behuwdvader, grootvader, broer, behuwdbroer en oom in de ouderdom van bijna 71 jaar. TerneuzenT. J. EEKMAN—VAN DER HOOFT Hilversum P. F. EEKMAN M. EEKMAN—VAN DE VELDE en kinderen Goes F. P. EEKMAN M. H. EEKMAN—FRANCKE en kinderen Familie EEKMAN Familie VAN DER HOOFT Terneuzen, 17 januari 1967. Kerkhoflaan 30. De teraardebestelling zal plaats hebben op zater dag 21 januari a.s., des namiddags te 2.30 uur, na voorafgaande rouwdienst in gebouw „De Schakel", Kerkhoflaan, aanvangende te 2 uur. genhoud, Begoniastr. 13; blauw kinder wantje, mevrouw Maas, Dahliastr. 25; blauwe wanten, E. Vroegop, Bernhardstr. 2; bank biljet, mevr. Braai, Brugstr. 25, Othene; groen kinderwantje, J. de Bruijne, Steenkamplaan 22; bankbiljet, In 't Anker, Mauve straat 13; wollen sjaal, H. Gom- mers, Piet Heinstr. 12, Sluiskil;, kralen halssnoer, MBouchaut, Visartstr. 11, Sluiskil; bankbiljet, O. de Vos, Pierssenspolderstr. 60, Sluiskil; khaki regenbroek, R. Gelderland, Visartstr. 25, Sluis kil. Aan het bureau van politie te Terneuzen bevinden zich de vol gende gevonden voorwerpen: Verzekeringsplaat NO. DMN- 750, rode wollen handschoen, grijze wollen handschoen, blau we want, zwarte handschoen, groen-rode muts, blauwe kinder wantjes, herenhandschoen, licht bruine dameshandschoen, groene dameshandschoen, bruin kinder schoentje, sleutels aan B.P.-sleu- telring, bruine kinderwanten, bruine portemonnee met inhoud, rode kinderportemonnee, leren tas, meisjespolshorloge met rood bandje, machinesleuteltjes in etui van Philips, geel kinderschoen tje, zwarte dameshandschoen, rood etuitje met sleutel, rood kinder wantje, sjaal, zwart-groe- ne muts, sleutel met hardboard labeltje, rode kinder want, blau we gebreide muts, autoslinger, nylon handschoen(bruin), zwart blauwe kinderhandschoen, twee rekkers voor bromfiets, groene duimwandjes, oorbel. Op het bureau van politie te Sluiskil, Bosjesweg 1, bevindt zich een bril. KAMPIOENSCHAP 2e KLAS LIBRE DISTRIKT ZWS-VLAANDEREN Het was dit jaar de eerste maal dat de Terneuzense biljartclub K.O.T. wedstrijden organiseerde om het kampioenschap 2e klas libre voor het distrikt Zeeuws- Vlaanderen. Deze wedstrijden werden in hotel „Centraal" ge houden. Het bestuur kan op een ge slaagde organisatie terugzien. De uitslag was: 1. F. Dieleman, Axel, kampioen met 10 punten uit 6 wedstrijden en een gemiddelde van 3,47; 2. R. de Letter, Koewacht, 8 pnt. (gem. 4,09); 3. A. Lampo, Hulst, 8 pnt. (gem. 3,92); 4. J. van Es, Terneu zen, 4 pnt. (gem. 3,57); 5. C. van Kerckhoven, Hulst, 4 pnt. (gem. 3,85); 6. F. Bakker, Terneuzen, 4 pnt. (gem. 3,82); 7. P. Moes, Terneuzen, 4 pnt. (gem. 3,51). De hoogste serie (31 caram boles) werd gemaakt door J. van Es te Terneuzen. Biljartwedstrijd in „De Beurs" te Terneuzen Deze week werd in café „De Beurs" te Terneuzen, het club lokaal van de biljartvereniging „Carambole", een partij over 450 punten gespeeld tussen de heren Oosterling uit Middelharnis en P. Freijser, de bekende Zeeuwse crack uit Terneuzen. De biljart liefhebbers hebben in deze partij hun hart kunnen ophalen. In de tweede beurt, na een serie van 30 van Oosterling, kreeg Freijser de ballen in goede positie. Langs de lange band heen en terug liet Freijser een serie van 326 aantekenen. De uitslag luidde Freijser 450 car. in 6 beurten; gem. 75. Oosterling 66 car. in 6 beurten; gem. 11. NEDERLANDS ZATERDAGELFTAL VERSLOEG BARONIE Het Nederlands zaterdagelftal heeft dinsdagavond op het K.N. V.B.sportcentrum te Zeist een oefenwedstrijd tegen de Bredase tweede divisieclub Baronie met 32 gewonnen. By de rust van deze ontmoe ting, die werd gespeeld in het kader van de voorbereidingen op het olympisch voetbaltoernooi, stonden de zaterdagvoetballers «jet 3—0 yoor, 4-

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 5