Staatssecretaris Grosheide sloeg de eerste paal voor het nieuwe „Koningin Juliana-internaat" Strijd aan Israëls grens IBRAIFFEISENBANK Kantongerecht te Terneuzen Het geheim van de blauwe trein spaarbank en alle bankzaken Pagina 2 Woensdag 18 januari 196T België bevreesd voor nieuwe belastingen Brand in olieraffinaderij in Engeland Tienduizend kuikens gestikt SOEKARNO WERD ER BLEEK VAN. KOUDE IN NAPELS waar men véél meer doet dan sparen de fijne dropbonbonlekker en... goed voor u! DE VRIJE ZEEUW Maandag 16 januari 1967 is een historische dag geworden in de geschiedenis van het onderwijs aan schipperskinderen in Terneu- zen. De staatssecretaris van onder wijs en wetenschappen, mr. J. H. Grosheide, heide witgehelmd en trekkend aan een oranje touw de eerste paal in de grond op het terrein tussen de Rozenstraat en Azaleastraat voor het nieuwe internaat voor schipperskinde ren, het „Koningin Juliana-inter naat". Indien alles volgens plan ver loopt, zal het aannemersbedrijf Krieckaert te Hengstdijk in de zomer van 1968 het gebouw, dat 1,8 miljoen gulden gaat kosten, kunnen opleveren. Dan zal het plaats bieden aan 128 kinderen en het benodigde personeel. Iedere groep (16 kinderen) zal de beschikking krijgen over een huiskamer met hobbyhoek, eigen slaapkamers, eigen toilet- en douchegelegenheden. - Op de begane grond bevinden zich de dienstruimten zoals ma gazijn, keuken, was- en droog ruimte e.d., de verblijven van het personeel van de huishouding, logeer- en ontvangkamer voor ouders en een gemeenschapszaal. Op de eerste en tweede etage bevinden zich de woon- en slaap kamers voor de kinderen met de daarbij behorende sanitaire voor zieningen en vier kleinere, z.g. „dienstkamertjes" voor de leid sters, die daar bij toerbeurt sla pen en dus steeds voor de kinde ren bereikbaar zijn. Twintig personeelskamers zijn op drie na alle in een zijvleugel ondergebracht, waarin zich ook de ziekenkamers bevinden. Op een aangrenzend grasveld is gelegenheid voor buitenspelen. NAAR DE IEPENLAAN Nadat de eerste paal was ge heid, begaf het gezelschap dat dè plechtigheid bijwoonde, zich naar de eetzaal van het internaat aan de Iepenlaan. De heer C. Smit, voorzitter van de stichting hervormde interna ten voor schipperskinderen, heet te hier allen welkom. Staatssecretaris Grosheide stel de vast dat dank zij de mede werking van velen een belang rijke stap vooruit was gedaan in het proces voor de verbetering van het onderwijs aan schippers kinderen. Ook benadrukte de staatssecretaris het feit dat er een leerplichtwet voor de schip- persjeugd in de maak is en dat er gewerkt wordt aan de ver betering van de subsidies. Er wordt naar gestreefd voor het schipperskind het beste te berei ken dat mogelijk is. De heer Smit bood de staats secretaris een vulpen aan met een inscriptie wélke aan deze dag herinnerde, hierbij de hoop uitsprekend, dat hij nog vele malen déze pen zou hanteren om zijn handtekening te plaatsen onder stukken die voor de schip- persjeugd van belang konden zijn. De heer Smit wees erop dat men nergens in Nederland was ontvangen'als in Terneuzen. Van alle zijden is er steun verleend en daarom is het zo verblijdend dat het schipperskind nu langzamer hand een eerste programmapunt op'het département is geworden. LOF VOOR TERNEUZEN Zich wendend tot burgemees ter Aschoff zei de heer Smit dat er in Terneuzen veel gebeurt. U maakt in de toekomst, aldus de heer Smit, zout water zoet. U maakt in uw gemeente een van de grootste draaibruggen in Europa. En nu heeft Terneuzen, door de heer Smit als de hoeksteen van de Zeeuwse economie geprezen, er een schippersinternaat bij, dat een van de best geoutilleerde zal zijn in Nederland. GELUKWENSEN Burgemeester Aschoff sprak de hoop uit dat de bouw goed zal verlopen. De praeses van de generale synode, ds. G. de Ku uit Den Haag, was eveneens blij met de bouw van dit internaat, waarbij de heer W. B. van Leeuwen, hoofd van de schippersschool en voorzitter van de afd. Terneuzen van Schuttevaer, zich van harte aansloot. De heer mr. A. Roosjen, voor zitter van de stichting christelijk onderwijs aan schipperskinderen, had de debatten in de Tweede Kamer over de omroepwet ge laten voor hetgeen ze waren en de reis naar Terneuzen gemaakt. De heer J. Broeze, direkteur van de stichting hervormde schippersinternaten, wees erop dat Terneuzen meer dan welke Zo zal het nieuwe „Koningin Juliana-internaat" te Terneuzen er uitzien. stad ook, begrip had getoond voor de moeilijkheden voor de schip- persjeugd. Hij meende dat Ter neuzen overal als voorbeeld kan worden aangehaald. De heer Prinsen, direkteur van de stichting Nederlands comité voor kinderzegels, bracht namens deze organisatie zijn gelukwen sen over. Er was hier acute nood, maar door deze gift (niet minder dan 250.000 gulden) wilde men de aandacht vestigen op een stuk „achtergebleven gebied", n.l. het onderwijs aan en de huisvesting van schipperskinderen. Tenslotte werd het woord ge voerd door de ontwerper van het internaat, ir. P. 't Hooft te Goes; de heer B. Touw, voorzitter van de algemene Rijnschippersbond; de heer T. Schimmel uit Middel burg, lid van het moderamen van de generale diakonale raad, en ds. P. A. v. d. Vlugt, vice-voor- zitter van het plaatselijk aktie- comité. Vrijwel de gehele Belgische pers bracht dinsdagochtend be richten over vermeende plannen van de regering voor verhoging van de directe en indirecte be lastingen. De regering be staande uit christelijke volks partij en liberalen zou streven naar een vergroting van de be lastingopbrengst met 4 tot 5 mil- jaard frank (d.i. een 350 miljoen gulden) om de begroting in evenwicht te kunnen houden. Gedacht zou worden aan ver hoging van de inkomstenbelas ting met 5 tot 10 procent; ver hoging van de accijns op siga retten en verhoging van de ven nootschapsbelasting. Voorts zou den de plannen voorzien in „administratieve vereenvoudin- gen" bij de pensioenfondsen, de ziekteverzekering en de spoor wegen. „De Standaard" tekent hier overigens bij aan, dat de opera tie belastingen en bezuinigingen, die met moderne overredings technieken was gestart, enigs zins uit de hand dreigt te lopen. De publieke opinie gaat de toe stand veel zwarter inzien dan hij in feite is, waardoor het ge- vaar bestaat dat de economische recessie in de hand wordt ge werkt in plaats van gestuit. Voorts betoogt dit blad, dat de liberale partij geen nieuwe be lastingen wenst, doch aanstuurt op besparingen in de sociale sec tor, waardoor de C.V.P.-minis- ters de zwarte schapen zouden worden en niet de liberalen. Israëlische en Jordaans eenheden hebben dinsdagmiddag in het ge bied van Ben Sjemen in midden- Israël op elkaar geschoten. Een Israëlische woordvoerder zei dat de Jordaniërs eerst met ge weren en later met automatische wapens op een Israëlische patrouil le hadden geschoten. Pas nadat de Jordaniërs met hun automatische wapens hadden gevuurd, hadden de Israëliërs teruggeschoten. Aan Is raëlische kant waren geen slacht offers gevallen. De regering van Jordanië gaf een andere lezing: een Israëlische eenheid had het vuur geopend op Jordaanse herders, die hun scha pen weidden op Jordaans grondge bied ten zuiden van het dorn Ram ses. De Jordaanse patrouille was de herders te hulp gekomen en had de Israëlische eenheid onder vuur genomen. Aan Jordaanse kant was niemand gedood of gewond. Jordanië had een klacht ingediend bij de Jordaans-Xsraëlische be standscommissie. Premier Esjkol van Israël heeft dinsdag in de Knesseth het Israëlische parlement verklaard dat Israël zal terugslaan als de Syrische aanvallen niet onmiddel lijk worden gestaakt. Esjkol, die een overzicht gaf van de incidenten die zich de afgelopen veertien dagen aan de grens tussen Israël en Syrië hebben voorgedaan, zei dat zijn land tot nutoe nog niet teruggeslagen had, omdat de Israëlische regering eerst alle an dere middelen wilde gebruiken om de Syriërs tot rede te brengen. In Washington is meegedeeld, dat de Amerikaanse regering langs diplomatieke weg Israël en Syrië heeft gemaand zelfbeheersing te betrachten. Ook Engeland heeft bij Israël en Syrië aangedrongen op zelfbeheer sing. Het betreurt de jongste inci denten aan de grenzen en spreekt de hoop uit dat beide landen al het mogelijke zullen doen om een ge wapend conflict ie voorkomen. De Britse wens is via officieuze con tacten kenbaar gemaakt. Panamees schip vergaan Het Panamese vrachtschip „Star of Victoria" (4.970 ton) is ongeveer 160 km ten noordoosten van Formosa vergaan. Alle 32 opvarenden zijn door het 10.060 ton metende Britse schip „Pyr- rhus" aan boord genomen. De „Pyrrhus" is onderweg naar Kobe in Japan. Dit is door de Japanse marine dinsdag bekend gemaakt. Een brand in 'n pas vorig jaar 'gereedgekomen olieraffinaderij te Billingham in noordoost-Enge- land heeft maandagavond aan zeker twee mensen het leven ge kost. Een derde wordt vermist. Zes mensen werden gewond, van wie één ernstig. De schade kon nog niet worden vastgesteld maar schijnt groot te zijn. De raffina derij, in gemeenschappelijk bezit van de Britse „Imperial Chemical Industries" en „Philips Petro leum" in Oklahoma, heeft ruim 100 miljoen gulden gekost. Meer dan 150 brandweerlieden werden ingeschakeld na een explosie die tientallen meters hoge vlammen de lucht in h|d doen schieten. Tienduizend kuikens van zes weken zijn maandagnacht ge stikt bij een brand in een kuiken- schuur van de landbouwer G. J. Zandman in Den Ham (Ov.). De geïsoleerde schuur werd met een oliekachel verwarmd. De schade loopt in de tienduizenden gul dens. De heer Zandman was ver zekerd. President Soekarno verbleekte en zag er verslagen uit, nadat hij had gehoord van de arrestatie van de voormalige legergeneraal Soepardjo, die ervan wordt be schuldigd één van de leiders van de mislukte staatsgreep van ok tober 1965 He zijn. Dit heeft het onafhankelijke blad „Merdeka" maandag gemeld. Het aanvullend verslag van Soekarno over de staatsgreeppoging aan het volks congres, dat twee dagen vóór de arrestatie van Soepardjo ver scheen, zou er heel anders heb ben uitgezien als Soekarno van deze arrestatie had geweten, zo meent „Merdeka". In recente processen tegen lei ders van de staatsgreep hebben verscheidene getuigen gezien, dat Soekarno Soepardjo toentertijd op de schouder sloeg en zei: „Goed, zeer goed", toen deze hem verhaalde van de afzetting en het doden van de zes generaals op de dag van de staatsgreep. Napels wordt momenteel ge troffen docr een koudegolf. Het is er z*> koud dat de fonteinen bevroren zijn Wolven zijn van de honger naar de laagvlakte geko men en hebben een 20-tal schapen verslonden. BELGISCHE WIELRENNER DOODDE ECHTGENOTE EN PLEEGDE ZELFMOORD De Belgische prof-wielrenner Jos Verachtert heeft dinsdag morgen na een echtelijke twist zijn 33-jarige vrouw vermoord. Na zijn daad pleegde de 34-jarige stayer zelfmoord. Het zeven jaar j oude zoontje van de wielrenner vond het levenloze lichaam van zijn moeder. De coureur, die in het Belgi sche plaatsje Geel woonde, had zich de laatste jaren tot een be kende figuur in het kleine wereldje van stayers opgewerkt, ofschoon hij nooit een toprijder werd. (ADVERTENTIE) IN HOIUND sniiffliiiis De Raiffetsenbank doet alle bankzaken, ook reisdeviezen. Gemakkelijk voor u, (ADVERTENTIE) kihgfabrW Zitting van 17 januari 1967. DAT WAS NOGAL WAT - Dinsdagmorgen stond voor de kantonrechter, mr. C. J. M. van Hees, terecht de heer R. O. B. te St. Jansteen die op 23 januari van het vorige jaar als bestuur der van een personenauto te Heikant tegen een boom was ge reden. De gezondheid van B. was na het ongeval dermate slecht dat deze zaak eerst nu kon wor den behandeld. Bij het onderzoek was geble ken dat een der voorbanden van de wagen tijdens het ongeval glad was geweest. B. erkende de feiten en voerde ter verontschuldiging aan dat hij, toen de wagen van de weg af raakte, bezig was de voorruit schoon te maken. De ruitenwis ser was even tevoren gebroken. Na het ongeval waren enkele feiten aan het licht gekomen die de achtergronden gecompliceer der maakten. B. was n.l. van be roep garenverver en had soms tijdens zijn werk of daarna door de vrijkomende giftige dampen last van plotseling optredende duizeligheid. De kantonrechter vroeg hem of hij niet oververmoeid was, toen het ongeluk gebeurde. „U maakt lange dagen en uw be roep is niet gezond. Was u niet duizelig?" B.: „Iedereen wordt duizelig tijdens dit werk, maar dan drinkt men melk. Ik had toen geen melk gedronken." De kantonrechter wees B. er voorts op, dat deze al eens met zijn auto dwars op de weg had gestaan. De politie had tegen B. een geneeskundig onderzoek ge vorderd in verband met de rij- DOOR AGATHA CHRISTIE 18.) Knighton luisterde beleefd naar de enigszins spottende stem, maar toonde niets van wat er in hem omging. Hij wachtte tot Derek had uitgesproken en zei toen rustig: „De zaak is eenvoudig deze. Zoals u weet, is mrs Kettering voornemens een eis tot scheiding in te dienen. Wanneer u zich daartegen niet verzet, zult u op de dag van de uitspraak honderddui zend pond ontvangen." Er heerste minstens twee minu ten lang een doodse stilte. Kette ring zat na te denken. Honderd duizend pond dat betekende voortzetting van zijn zorgeloos leventje. Het betekende Mirelle. Het betekende bovendien dat Van Aldin iets wist. Deze betaalde niet voor niets. Derek stond op 'en leunde tegen de schoorsteen. ..En als ik dat edelmoedige aanbod nu eens afsloeg?" vroeg hij op een toon van koude, ironi sche beleefdheid. Knighton maakte een 'afwijzend gebaar. „Ik kan u verzekeren, mr. ICetiering", zei tn.i ernstig, „dat mr.- Van Aldin in dat geval van plan is u te breken. Dat zijn zijn eigen woorden." Kettering verloor zijn uiterlijke vvoliijkheid niet. „Zo, zo," zei hij, „ik geloof dat hij ertoe in staat is. Ik zou na tuurlijk weinig kunnen beginnen tegen een Amerikaan met zoveel miljoenen. Honderdduizend pond! Stel eens dat ik aanbood voor tweehonderduizend pond te doen wat hij verlangt, wat dan?" „Dan zou ik die boodschap aan mr. Van Aldin overbrengen," sprak Knighton, zonder enige emotie te tonen. „Is dat uw ant woord?" „Neen," zei Derek, „toevallig is het dat»niet. .U kunt teruggaan naar mijn schoonvader en hem zeggen dat hij met al zijn geld naar de-maan kan lopen. Is dat duidelijk?" „Volkomen," zei Knighton. Hij stond op, aarzelde even en kreeg een kleur. „Ik... u zult me hoop ik toestaan te zeggen, mr. Kette ring, dat ik blij ben dat uw ant woord zo luidt." Derek antwoordde niet. Toen de ander de kamer verlaten had, bleef hij een paar minuten ir. ge dachten zitten. Een eigenaardige glimlach kwam om ziin mond „Ziezo," zei hij zachtjes. HOOFDSTUK X IN DE BLAUWE TREIN Ruth Kettering- keek'onverschil lig naar de trein. Bij de deur van één der pullman wagens stond 'n magere, lange vrouw in het zwart Ruth Kettering's kamenier. Ze ging opzij toen haar meesteres met haar vader naderde. „Ik heb uw handkoffertje on der uw plaats gezet, mevrouw, voor het geval u het nodig mocht hebben." „Goed. Ga nu maar naar Je eigen plaats. Moson." „Ja mevrouw." De kamenier vertrok. Van Aldin trad met Ruth de pulhnan-wagen binnen. Ze ging op haar plaats zitten en Van Al din legde een pak kranten en ma gazines op het tafeltje voor haar. De plaats tegenover haar was reeds bezet en de Amerikaan be keek de vrouw die daar zat met een kritische blik. Hij kreeg een vage indruk van aantrekkelijke grijze ogèn en een keurig reiscos- tuumpje. Hij zei nog een paar on verschillige dingen tot Ruth zoals mensen doen, die aan een station afscheid nemen. Nu keek hij op zijn horloge. „Ik zal eruit moeten. Vaarwel, beste kind. Maak je geen zorgen, ik zal alles wel in orde maken." „O, vader!" Twee minuten later vertrok de trein. Ruth zat onbeweeglijk; ze beet op haar onderlip en deed al haar best de tranen uit haar ogen terug te dringen. Ze voelde zich plotseling verschrikkelijk verla ten. Er was in haar ziel een wild verlangen uit de trein te sprin gen en terug te keren, voor het te laat was. Zij, altijd zo kalm, zo zeker van zichzelf, voelde zich voor het eerët van haar leven als een blad dat door de wind opge daagd wordt; Als-haar vader eens wist wat zou hij ervan zeggen? Ze keek nu op, en haar ogen ontmoetten die van de vrouw te genover haar. Ze zag in die grijze ogen begrip en ja medelij den. Het was slechts een voorbij gaande indruk. De gezichten der beide vrouwen verstrakten tot welopgevoede onverschilligheid, Mrs Kettering nam een magazine op, en Katherine Grey keek uit het raampje naar een schijnbaar eindeloze reeks troosteloze stra ten en huizen. Ruth vond het steeds moeilij ker haar aandacht bij de bedruk te bladzijde vóór haar te bepalen. Wat was ze dwaas geweest! O, als ze maar iemand had om mee te praten, iemand die haar raad kon geven! Ze had nooit eerder deze wens gekoesterd, ze zou schamper gelachen hebben bij de gedachte, meer op iemand anders oordeel te vertrouwen dan op dat van haarzelf, maar hu wat was er toch met haar? Zij, Ruth Ket- tering, was door een panische schrik bevangen. Ja, zo was het juist uitgedrukt. Ze wierp ongemerkt een blik op haar reisgenote. Als ze maar eens zo iemand kende, vriendelijk, koel, kalm, sympathiek. Met zo iemand zou ze kunnen praten. Maar men kan toch moeilijk ver trouwen stellen in een vreemde linge. Ze nam het magazine weer op. Werkelijk, ze moest zich beter beheersen. Het was tenslotte haar eigen vrije wil geweest. Wat had ze tot nu toe weinig geluk ge kend! Ze zei rusteloos tot zich zelf: „Waarom zou ik niet geluk kig zijn? Niemand zal het ooit weten (Wordt" Vervolgd.) vaardigheid, maar „ik heb nooit een oproep gehad", antwoordde deze op de vraag of hij al ge neeskundig was onderzocht. De officier van justitie, mr. Th. Lebret, was een geheel an dere mening toegedaan. „Ik denk niet dat u uw rijbewijs nog lang zult behouden, want u hebt al driemaal een oproep gekregen, waaraan u geen gehoor gaf. De officier meende dat er voor het ongeval drie oorzaken waren aan te wijzen: de verfdampen, de gladde autoband en het bier, dat B. naar uit het onderzoek was gebleken, had gedronken. Hij achtte - de laatste twee oor zaken bedenkelijk. De eis be droeg 100 gulden voor het tegen de boom rijden en 50 gulden voor de gladde band. De kantonrechter wilde alle omstandigheden in aanmerking nemen en veroordeelde B. tot een boete van 75 gulden en een van 50 gulden. BLOEMENKAS-KIPPENHOK De heer A. F. M. L. te Axel zou in maart 1966 te Hulst zon der vergunning een bloemenkas hebben gebouwd. Oorspronkelijk zou er op dezelfde plaats een kas hebben gestaan. Later werd deze gebruikt als kippenhok en op de fundering van de resten had L. een nieuwe kas gebouwd. Hij had hiervoor mondelinge toe stemming en twee wethouders die naderhand kwamen kijken, verklaarden dat de bouw mocht blijven staan, omdat hier sprake was van vervanging van een oude. Later had de heer L. toestem ming gevraagd er een kas op losse voet bij te mogen bouwen, maar hij had op dit verzoek geen antwoord ontvangen. De heer L. moet toen wel heb ben gedacht: Wie zwijgt stemt toe, want hij ging over tot de uitbreiding. De betreffende grond waarop dit gebeprde, ligt echter in het bestemmingsplan der ge meente Hulst, zodat verdachte geen toestemming tot bouwen kon krijgen. De officier vond dat er sprake was van een overtreding: Het kippenhok was in het grijze ver leden een kas; er is wel degelijk een nieuwe kas gebouwd en daarna uitgebreid. De eis luidde 25, de uitspraak ƒ15. VRIJSPRAAK De chauffeur J. V. te St. Jan steen botste op 5 september te Axel als bestuurder van een autobus tegen een vrachtauto, die plotseling vóór hem stopte. Op de beschuldiging zijn snelheid onvoldoende te hebben geregeld, antwoordde de chauffeur dat, wanneer hij dit dagelijks in de praktijk zou toepassen, de dienst regeling van de Z.V.T.M. op geen enkele wijze meer zou kloppen. „Ik zou dan niet voor- maar ach teruit rijden." De officier achtte het bewijs niet geleverd en vroeg vrij- heb gereden, dan geef ik dit toe, maar weten doe ik het niet", zei J. M. K. uit Middelburg die op 1 december met een vaarl van 41 km over de Axelsestraat te Terneuzen reed. De kantonrechter was van mening dat „dertig km met déze apparaten al meer dan genoeg is" en de officier zei: „Er wotdl door bromfietsers véél te hard gereden in de bebouwde kom." K. werd overeenkomstig de eis tot 40 gulden boete veroór- deeld. ONVOORZICHTIG H. R. L. S. te Clinge stak op 9 oktober te St, Jansteen met zijn auto op onvoorzichtige wijze de Wilhelminastraat over om een uitrit in te rijden en kwam hier bij in botsing met een passeren de wagen. S. had niets aan zien komen Mr. Lebret zei: „Daar schieten we niets mee op. U hebt dus ken nelijk niet gekeken." S. hoorde een boete van 50 gulden tegen zich eisen. Mr. Van Hees veroordeelde hem tot 35 gulden. KRUISPUNT M. C. F. te Terneuzen had op 17 oktober met haar personen auto geen voorrang verleend op het onoverzichtelijke kruispunt LeeuwenlaanEmmalaan, dat zij bij striemende regenvlagen die het zicht belemmerden, op voor zichtige wijze (15 km) naderde. De eis was 50 gulden boete; uit spraak 35 gulden. spraak, subsidiair ontslag van rechtsvervolging, waarbij de kan tonrechter zich aansloot. Aan J. A. R. te St. Jansteen was eenzelfde overtreding ten laste gelegd op 18 juni te Clin- ge. Overeenkomstig de eis werd hij wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. R. ontkende dat de betreffen de auto plotseling vóór hem stop te. De wagen stond stil aan de wegkant toen R. kwam aanrij den, maar reed toen plotseling achteruit. BROMMER REED TE HARD „Wanneer een agent verklaart dat ik met mijn bromfiets te hard NOGAL ERG „Nogal erg" vond de officier het geval van de niet versche nen R. V. H. te Clinge, voor wie als gemachtigde mr. H. J. Q. Tichelman uit Terneuzen op trad. KIJK NIET ACHTEROM Op 24 september had H. op het kruispunt Gravenstraat Kerkstraat in Clinge'geen voor rang verleend aan een bromfiet ser die bij de botsing werd ge wond. Mr. Tichelman appelleerde aan de onbekendheid van zijn cliënt ter plaatse; deze keek op het moment dat hij de Kerk straat inreed, achterom. De eis bedroeg 60 gulden. De uitspraak luidde 50 gulden. DE VOORRANGSWEG Tegen de eveneens niet ver schenen F. A. v. H. te Steken» (B.) vorderde de officier wegens overtreding van de voorrangs- regels op 3 oktober te Hulst op het kruispunt SteenstraatVis markt een boete van 30 gulden. De uitspraak bedroeg in dit ge val 20 gulden. GEPARKEERDE WAGEN AANGEREDEN J. P. T. te Hontenisse zou op 23 september te Kloosterzand» zo dicht met zijn vrachtwager langs een geparkeerde aanhang wagen zijn gereden, dat hij deze had beschadigd. Deze laatst» stond volgens T. evenwel niet geheel op de parkeerstrook, maar gedeeltelijk op de rijbaan. De officier eiste 40 gulden boete. De uitspraak luidde 20 gulden. LET OP HET INHAALVERBOD De niet verschenen J v. d. B. uit Holten werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot een boete van 50 gulden. Van de B. had op 10 november een inhaalverbod te Sas van Gent overtreden.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2