Ajax behield de voorsprong Feijenoord en Sparta Terneuzen-lnternos 0-3 R.K.V.V.U,Axel 4-2 Ado verloor op eigen terrein van Xerxes Pagina 4 DE VRIJE ?EEUW Maandag 16/dinsdag 17 januari 1967 DERDE KLASSE D Vogelwaarde—Hontenisse 2—1 Breskens—Roosendaal 1—2 VIERDE KLASSE II Steen—Clinge RCS—Zeelandia Walcheren—IJzendijke 71 Zaterdagvoetbal A.Z.V.V.—Amstelveen 3—0 TWEEDE KLASSE B Zeeland Sport—RAC 0—1 KO PRINS IN SAARBRUCKEN GEARRESTEERD SPELERS UIT HET VELD GESTUURD Schaken Terneuzen won van V.S.V. ADO—XERXES 0—1 ADO-aanvaller Harry Heijnen verliest de bal aan Xerxes-doel- verdediger Toledo. In de 38e minuut van de eerste helft had Strooband bij een uit trap van de Hontenisse-doelman slechts zijn voet uit te steken om Vogelwaarde bij de rust een 10 voorsprong te bezorgen. Na een misser in de Honte- nisse-verdediging kon Strooband in de 30e minuut van de tweede helft een voorzet van De Schep per in een doelpunt omzetten. i2—0). Vijf minuten later kwam Hontenisse door een doelpunt van Van Waterschoot op 2- -1, maar in de resterende tijd werd er niet meer gescoord. De thuisclub heeft zich tegen de leidende ploeg uit Roosendaal uitstekend geweerd. Dat de gas ten bij de rust 'n 01 voorsprong hadden door een doelpunt van v. d. Boom. was enigszins tegen de verhouding in Halverwege dè tweede helft maakte Boekhout gelijk !1—1), maar de vreugde was van korte GROTE RATTENPLAAG IN NOORD-BEVELAND In een aantal gemeenten in Noord-Beveland heerst een rat- tenplaag van ongekende omuang: tienduizenden ratten vormen een bedreiging voor de volksgezond heid. Het betreft hier een bruine rat, die zonder staart een lengte van 20 tot 25 cm kan krij gen. Over enkele dagen zal op grote schaal georganiseerd op treden tegen de plaag beginnen. duur, want amper vijf minuten later schoot v. d. Boom zijn club naar een kleine zege '1-2). 2-1 Deze wedstrijd had voor Steen een teleurstellend begin, want in de tiende minuut werd spil Ver schuren uit het veld gezonden. Toch zou de thuisclub bii de rust een 10 voorsprong hebben door een mooi doelpunt in de 38e minuut gescoord door De Kindt (1—0). Twee minuten na de hervatting maakte Samann er 20 van en eerst in de laatste minuut van de tweede helft slaagde Clinge er door De Backer in een tegendoel punt te scoren (21). Zeeland liet in Souburg een zeer zwakke indruk achter. Bii de rust leidde RCS met 2—0 door treffers van Debbaut-, Na de rust voerden v. d. Ber- ghe, Van Beizen en Dobbaut de score op tot 50, waarop enkele minuten voor het einde Sinke de „eer" voor Zeelandia redde (5—1). IJzendijke kwam er in deze wedstrijd niet aan te pas. Bij de rust leidde de thuisclub met 41 door doelpunten van v. d. Broeke (2x), Van Oosterhout en Bergs voor Walcheren en een doelpunt van Van Opdorp in de 43e minuut. Kleinjan, Van Oosterhout en Bergs schoten Walcheren naar 'n 71 overwinning. In een matig gespeelde wed strijd heelt A.Z.V.V. door een betere afwerking de beide pun ten in eigen huis weten te behou den. In de 10e minuut kopte de naar voren gekomen De Putter een corner goed in maar de doelman wist te stoppen. Het spel bleef op en neer gol ven maar er werden niet veel kansen weggegeven. In de 28e minuut kreeg Ruijten- burg uit een voorzet van Jopie Dieleman een mooie kans maar zijn schot leverde niets op. Twee minuten later schoot Haak tegen de paal; de terug springende bal werd hierna inge schoten door Jopie Dieleman. De keeper kon de bal niet voldoende stoppen en nu schoot Kuijten- burg raak '10). Acht minuten na de hervatting gaf Jopie Dieleman de bal afge meten naar Ruijtenburg door maar diens schot werd gestopt. Kort hierna kroop A.Z.V.V. door net oog van een naald. Tot vijf maal toe schoten de Amstel- veners in, maar telkens werd de bal door een der Axelse verdedi gers gekeerd. In de 15e minuut brak Jopie Dieleman door, maar zijn schot uit een scherpe hoek ging voor het doel langs. In de 25e minuut volgde een afgemeten pass van De Visser naar Piet Haak die onhoudbaar scoorde (20). In de 29e minuut werd 'n schot van De Visser gestopt. Jopie Die leman ving de bal op en wist de stand op 3—0 te brengen. A1AX—TWENTE 6—1 1. Muller 1—0; 8. Cruyff 2—0; 33. Cruyff 30; 42. Keizer 4—0; 60 Bronkers 4—1; 79. Swart 5—1; 86. Keizer 61. Toeschouwers: 21.000. Nadat de thuisclub in het eer ste kwartier had geëxcelleerd en door Bennie Muller en Johan Cruyff op 2—0 was gekomen, ontspon zich een gelijk opgaande strijd. De oostelijken zwoegden om een tegenpunt te scoren maar het tempo lag te laag. De Am sterdamse voorwaartsen liepen aan de andere kant te vaak in de buitenspelval. Toch ontstond uit een van deze situaties het derde doelpunt toen scheidsrech ter Roomer buitenspel van Cruyff wegwuifde. Het werd 40 door een droomdoelpunt van Piet Kei zer, die van de zijrand van het strafschopgebied achterover in de verste hoek schoot. Bij Twente was tot de rust de Zuidslaaf Samardzic de gevaar lijkste man geweest. Het moet voor hem een teleurstelling zijn geweest dat niet hij, maar mid denspeler Bronkers iir de zestig ste minuut de achterstand kon verkleinen. Ajax, dat in korte combinaties was blijven volhar den, schoot nu wakker en het re sultaat was een keiharde bal van Nuninga op de lat. In de laatste tien minuten was het met de tegenstand van Twente gedaan en kon.den Swart en Keizer de eindstand op 61 bepalen. FEI1ENOORDDWS 3—2 52. De Gooyer 10; 58. Nieuwen- huys 11; 68. De Gooyer 21; 74. Geels 3—1; 82. Vonhoff 3—2. Toeschouwers; 34.000. Feijenoords jonge rechtervleu gel De GooyerGeels heeft de Rotterdammers twee kostbare punten bezorgd. Het jeugdige tweetal inspireerde de vooral vóór rust nerveuze Rotterdamse formatie kort na de hervatting tot snel spel, hetgeen na dertig minuten resulteerde in een 31 voorsprong. Feijenoord begon ongelukkig toen het na tien minuten aan voerder Kraay wegens een bles sure moest missen. Romeyn, die hem verving, haalde door het harde spel van DWS in de slot fase ook het laatste signaal van de soms wat te lankmoedig op tredende scheidsrechter Schalks niet. Vóór de rust had DWS met goede combinaties het beste van spel maar tot doelpunten kwam het niet, hoewel de Amsterdam mers daar enkele malen dicht bij waren met schoten van Geurtsen en de snelle Rensenbrink. Toen Geels in de tweede helft met De Gooyer Van plaats ver wisselde en rechtsbuiten kwam te staan, ging 't beter bij Feijen oord. DWS trachtte door te hard spel nog terug te komen maar Feijenoord liet zich ook in d.e slotfase niet intimideren. DOS—SPARTA 1—3 24. Vermolen 01; 53. Van Be- veren 02; 68. Van der Linden 1—2; 77. Vermolen 1—3. Toeschouwers: 9.900. DOS en Sparta hebben een ma tige partij voetbal laten zien. Slecht plaatsen en onnauwkeurig afwerken van de aanvallen wa ren schering en inslag. De Rot terdamse achtmansverdediging stond de traag en fantasieloos opererende DOS-voorhoede wei nig kansen toe, terwijl aan de an dere zijde een schutter ontbrak om de Sparta-aanvallen af te werken. Sparta nam de leiding toen De Weerd treuzelde met wegwerken, Bosveld de bal op pikte en Vermolen een vrije kans bood, die deze niet onbenut liet (01). Een minuut vóór de rust had DOS alle geluk van de we reld, toen Bouman tegen de on derkant van de lat knalde en Bosveld van een meter afstand tegen de snel reagerende Hooge- veen opschoot. Na de rust was weer een fout in de DOS-defensie de oorzaak van het tweede doelpunt. Nu maakte Van Beveren er 02 van. Even werd de geest over DOS vaardig. Gesteund door de aan moedigingen van het publiek werd Sparta onder druk gezet. Hardeman stelde Van der Lin den in staat de achterstand met een omhaal in te lopen (12). In een periode, dat DOS veel meer' in de aanval was, lukte het Ver molen bij een doorbraak voor de derde maal raak te schieten. ADO—XERXES O—t 3. Kleinjan 01. Toeschouwers; 17.000. Een veelal met tien man in de defensie spelend Xerxes heeft met succes een vroeg verkregen 10 voorsprong verdedigd. Ja cobs was een eenzame figuur in de voorste linie van de Xerxes- formatie. Toch heeft ADO nauwe lijks mogelijkheden gehad om te scoren. De uitvallen van de Rot terdammers waren gevaarlijk. Zo kwam twee minuten voor rust Jacobs een halve meter te kort om een diagonaal schot van Kleinjan in een treffer om te zet ten. ADO kreeg ondanks een slot- offensief dat vrijwel de gehele tweede helft duurde, weinig kan sen. De Hagenaars misten door Mansveld een gelijk spel. In het strafschopgebied, vrijwel op de doellijn, hield Hanegem de ADO- vleugelspeler Aarts aan het broekje vast. Arbiter Bus wees rfesoluut naar de stip. Mansveld stelde zich achter de bal. De aanvoerder van de Hage naars schoot echter slecht in. Doelman Treytel keerde het schot en voordat Mansveld zijn fout had kunnen herstellen, had de Rotterdammer zich al op de bal geworpen. verdedigde Sittardia zelfs met tien man. Alleen Nico Mares bleef constant in de vuurlinie. In zijn eentje maakte hij het de Til- burgse defensie nog danig lastig. Drie minuten na de rust dwong hij een vrije trap af, waaruit Po- povic het enige doelpunt langs de misgrijpende Schobert kopte. Hoe Willem II in het laatste half uur ook beukte op de Limburgse muur, het slaagde er niet in een bres in de vijandelijke defensie te slaan. TELSTAR—PSV 1—1 0—1; 59. 42. Cebinac 01; 59. Matyasic 1—1. Toeschouwers: 6.000. Een door talrijke blessures ge handicapt Telstar heeft een ge lijkspel afgedwongen en gezien de Eindhovense reacties was men daar bij de Brabanders tegen het einde nog blij mee ook. PSV was technisch beter dan Telstar en het was dan ook helemaal niet vreemd, dat de Eindhovense ploeg voor de rust de leiding nam. Dat gebeurde tijdens een heftig offensief. Toen de Brabanders na de pauze Telstar weer terugdron gen, leek er weinig kans op een succesje voor de Noordhollan ders in te zitten. Maar PSV speel de te overmoedig. Het resultaat was, dat Telstar bij een uitval kon scoren na een blunder van Boersma, waarmee PSV op slag zijn zelfvertrouwen kwijtraakte. De Velsenaren drongen gevaar lijk op, maar konden geen aan spraak meer maken op een zege. Dat zou te veel van het goede zijn geweest. FORTUNA '54—ELINKWI1K 2—0 18. Fiseher 1—0; 49. Fischer 2—0. Toeschouwers: 6.000. Gedurende de hele wedstrijd was de thuisclub gevaarlijker, vooral door het duo Fischer— Coenen, dat voor tal van moei lijke momenten voor het Elink- wijk-doel zorgde. Ondanks tal rijke Fortuna-kansen kwam er voor de rust slechts 1 doelpunt, in de 18e minuut gescoord door de Duitser Fischer. Daarvóór had de Belg Vliers voor Fortuna een strafschop gemist. Twee minuten na de rust maakte Fortuna een hachelijk moment door toen Westra buiten bereik van Pak- beers tegen de paal kopte. Maar kort daarop had Fortuna opnieuw succes toen Fischer doelman Cursic passeerde en in een leeg doel schoot. Elinkwijk kreeg wel een veldoverwicht, maar de Utrechtse voorhoede kon niet im poneren. GO AHEAD—MVV 3—0 4. Veenstra 10; 20. Niehaus 2 0; 84. Boekestein 30. Toeschouwers: 13.500. De MVV'er Brokamp maakte met een hard schot tegen de lat Go Ahead in de eerste minuut klaar wakker. De Deventenaren kwamen weer tot snel voetbal en korte combinaties werden afge wisseld met goede dieptepasses. MVV kon tegen een Go Ahead in deze vorm niet op. De doelpun ten van Veenstra (na een combi natie met Strik) en Niehaus (uit een vrije schop van Strik) waren vóór rust de welverdiende belo ning voor de thuisclub. Na rust dreigde een debacle voor MVV, dat manmoedig over eind bleef in de Go Ahead-storm. Wel werd het accent meer dan voor rust op de verdediging ge legd. Go Ahead, dat zich legio kansen schiep, zag geen kans de voorsprong te vergroten. In de slotfase bracht Boekestein de MVV-aanhang tot wanhoop, toen hij tussen drie verdedigers staan de de bal in het doel lepelde. GVAVNAC 1—0 57. Van Korp (eigen doel) 10; Toeschouwers: 11.000. 57. Van Gorp (eigen doel) 10; verdediger van NAC, was het triest dat juist hij er de oorzaak van was dat de Bredanaars hun opzet tegen GVAV zagen misluk ken. Twaalf minuten na de rust speelde Van Gorp de bal terug toen hij fel door Beuvink op de huid werd gezeten. De reeds uit gelopen Korebrits zag de bal langs zich in de uiterste hoek van het doel rollen. Daarmee was de taktiek van NAC mislukt om met een sterke verdediging GVAV, dat wederom de met een knieblessure sukkelende Fritsen miste, het scoren te beletten en met scherpe uitvallen terug te slaan. Invaller-doelman Kore brits speelde in die afweer een grote rol bij schoten van Fransen en Van Tilburg. Tweemaal kreeg hij bovendien steun van het hout werk toen Beuvink op weg scheen naar een doelpunt. Na de opgelopen achterstand werd NAC agressiever hetgeen ook risico's meebracht. Van Tilburg miste echter twee kansen, terwijl aan de andere kant Van Leeuwen in de laatste seconden met een snelle reactie Snoeck van een doelpunt afhield. WILLEM II—SITTARDIA 0—1 48. Popovic 01. Toeschouwers: 6.000. Wanneer Willem II ooit onver diend heeft verloren, is het dit keer tegen Sittardia het geval geweest. De drastisch gewijzigde Tilburgse ploeg speelde een goede wedstrijd en toonde zich strijdlustig. Willem II miste ech ter een afwerker en vond een granieten verdediging tegenover zich. In momenten van hoge nood en die waren nogal wat Na de lange rustperiode schoot het roodzwarte elftal over alle li nies tekort tegen een sneller Inter nos dat tenslotte volkomen ver diend met de puntjes naar Brabant terug reisde. Nadat Internos had afgetrapt, ging Terneuzen in de aanval via 't Gilde en v. d. Peijl, waama Doorns zwaar gehinderd op doel- van Van Staag schoot. Gevaarlijk terug spelen van Van Hulle vroeg van doelman Roose alles om zijn doel schoon te houden. In de 13e minuut kreeg Terneuzen een cor ner te nemen over links. De bal kwam scherp voor doel waar enke le spelers tegelijk naar de bal kop ten die langs doelman Van Staag vloog, maar Mijnheere trapte de bal nog net uit het doel. Terneuzen kwam terug via Ver- hage die een listig pasje gaf naar Van der Peijl, maar deze vond Van Staag op de juiste plaats, die met een prachtige sprong de bal corner werkte. De ver opgerukte spil Geelhoedt kwam In botsing en liep een hoofdwonde op. Hij liet zich aan de zijlijn verzorgen en juist in deze periode viel het eerste doel punt, toen de roodzwarte verdedi ging de bal niet wegwerkte. Er werd gefloten vooreen overtreding. De Terneuzenaars vormden een muurtje dat niet helemaal sloot. Midvoor Van Deuren plaatste zich achter de bal en via een roodzwart been vloog de bal in het net (01). Enkele minuten later, op het mo ment dat Geelhoedt terug in het veld kwam, liep Van Deuren langs de roodzwarte verdediging alsof er niemand stond. Ook doelman Roose kon hem niet houden en het was 02. De tweede helft was vijf minuien oud, toen Internos een snelle aan val opbouwde via De Bont die de bal doorgaf naar de op de rechter vleugel opererende Van Deuren. Deze was Van Hulle en Frederik- door naar zijn linksbinnen C. van Beers die doelman Roose voor de derde maal liet vissen (03). De strijd was beslist en de kansen die Terneuzen nog kreeg, werden grandioos gemist. Een schot van Deij ging via de lat over. Ook de Brabantse linksbinnen Van Beers zag een schot van de onderkant van de lat terugspringen. Al met al was het een slechte start van dé roodzwarten in 1967. Een slechte wedstrijd, waarin Zeeland Sport iméér in de aanval was dan RAC. Toch waren de uit vallen van RAC veel gevaarlijker. Uit een daarvan schoot Minner de bal uit een voorzet van Kup- pens langs doelman De Ridder (0—1). In de tweede helft was Zeeland Sport heel wat actiever, maar RAC had het accent op de ver dediging gelegd en paste met succes de buitenspelval toe, zo dat er voor de thuisclub geen doorkomen aan was. In een matige wedstrijd op «en zwaar maar goed bespeelbaar ter rein heeft Axel een teleurstellende nederlaag geleden. Vóór de rust had Axel het beste van het spel. In de 2e helft bleken de Unitas-voorwaartsen met M. Hendriks als uitblinker sterker in de aanval. De eerste aanvallen waren voor Axel, maar het eerste gevaarlijke moment kwam van Brabantse zijde. In de 17e minuut was het bij een ongevaarlijke aanval dat doelman Verpoorte even aarzelde, waarvan v. d. Logt handig gebruik maakte, maar via de paal ging de bal naast. In de 22e minuut kreeg M. Hen driks een strafschop te nemen, welke hij in de rechterbenedenhoek plaatste. Via de vingertoppen van doelman Verpoorte verdween de bal in het net (10). Drie minuten later kon Axel eveneens uit een strafschop gelijk maken. Hans Herman wist door te breken, maar op ongeoorloofde wijze onderuitgehaald. Verbunt wist de strafschop te benutten (11). Twee minuten later deed Hans Hreman het groot aantal meege komen Axelse supporters weer sen te vlug af. Hij gaf afgemeten juichen. Herman ging achter, een dieptepass aan; in eerste instantie belandde zijn schot op de uitlopen de keeper en de terugspringende bal schoot hij hierna in het ver laten doel (1—2). Kort hierna kreeg Verstraeten een opgelegde kans om de voor sprong te vergroten, maar hij schoot hoog over. Reeds in de eerste minuut na de hervatting bracht M. Hendriks met een kopbal uit een voorzet van links de stand op gelijke voet (2-2). In de dertiende minuut kreeg Unltas even buiten het strafschop gebied een vrije trap te nemen, waarmede M. Hendriks zich belast te. Doelman Verpoorte, in zijn uit zicht belemmerd, dook naar de goede hoek, maar kon de bal niet onder controle krijgen en dit be tekende (32). Hierna ging Axel sterk in het of fensief, maar schoten van Lensen en Sheilds werden door de Bra bantse keeper voortreffelijk ge stopt. In de 34e minuut scheerde een prachtige omhaal van Lensen de lat. Vijf minuten vóór tijd schoot Nouws buiten bereik van Verpoor te in, waarmede de eindstand op 42 werJ bepaald. Ko Prins, de 28-jarige Neder- landse beroepsvoetballer die on langs een contract heeft gete kend bij de „wilde" nationale Amerikaanse voetbalbond, is za terdag in Saarbrücken gearres teerd, nadat hij uit de woning van zijn schoonouders in Kai- serslautern zijn zoontje had ont voerd. Prins drong in gezelschap van twee mannen met een pistool in zijn hand de woning in Kaisers- lautern waar ook zijn vrouw verbleef, binnen en vluchtte met zijn één jaar oude zoontje in een wagen met een Nederlands ken teken. Een uur later werd de ex- Ajaxied, die enkele jaren voor FC Kaiserslautern is uitgeko men, door de Westduitse politie in Saarbrücken gearresteerd. Op het moment van zijn arres tatie had Prins, die volgens de politie zijn schoonvader niet al leen bedreigd maar ook mishan deld zou hebben, bijna 5000 dol lar op zak. Prins had dit bedrag als handgeld ontvangen van Pittsburg, de nieuwe Ameri kaanse voetbalvereniging waar voor hij na 15 februari gaat spe len. Drie jaar geleden had Ko Prins, die meerdere malen in het Ne derlands elftal heeft gespeeld, ook echtelijke moeilijkheden, toen hij zijn vrouw tegen de wil van haar ouders verborgen hield. Nadat zijn contract met Kai serslautern was verbroken en hij weer bij Ajax speelde, ver huisde Prins naar Amsterdam. Enkele dagen geleden toen hij in Pittsburg (Pennsylvania) ver bleef, vertrok zijn vrouw met zijn zoontje naar Kaiserlautern. Zondagavond werden Prins en zijn broer op borgtocht vrijgela ten. De totale borgsom bedroeg 1700 dollar. De vrouw van Prins was naar haar ouders in Kaisers lautern vertrokken omdat zij er niets voor voelde naar Amerika te verhuizen. Ko Prins wilde zijn zoontje ontvoeren om zijn vrouw alsnog te bewegen mee naar Pittsburg te gaan. Tijdens de tweede divisie-voet balwedstrijd Wilhelmina-SC Gooi land, zaterdag in Den Bosch ge speeld, zijn twee spelers wegens ruw spel een kwartier vóór het eindsignaal het veld uitgestuurd. De ontmoeting, dis door de thuis club met 20 werd gewonnen, had na de rust een rommelig verloop Oit culmineerde tenslotte in het naar de kleedkamer sturen van de spelers Jansen van Gooiland en Faes van Wilhelmina. Zaterdagmiddag speelden V.S.V. en Terneuzen te Sluiskil voor de competitie eerste klasse van de Zeeuwse schaokbond. De Terneuzenaars wonnen met 6%3Vs van de verenigde schaak vrienden en bleven door dit resul taat ongeslagen. De gedetailleerde uitslag: V.S.V.Terneuzen J. GommersK. H Cohen 0 H". de RidderJ. Nfjssen 0 A. den Hamer A. Beishuizen 1 M. RinnC. Provoost 0 J. Dubbeldam sr. W. de Ridder 1 J. Dubbeldam jr. G. Dijselijnck 1 J. de KamJ. de Jonge H. Destombes A. van Cadsand C. TacqL. Scheele J. v. d. Vreede G. de Ridder 0 1 —1 —1 —0 —1 —0 0 Totaal uitslag 3^i—6 Yi

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 4