Visie op onze welvaart HET WEER IN EUROPA Loop der bevolking VERZOENING TUSSEN ROTTERDAM EN ANTWERPEN BEKLONKEN Marktberichten BURGERLIJKE STAND Maandag/dinsdag 9/10 januari 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Anti-Soekamo pamfletten Geheim Amerikaans vliegtuig verongelukt Zeven Svrische legerofficieren terdood- veroordeeld Amerikaans verkenmngs- vlSegtuisc verongelukt DODEN EN GEWONDEN BM BOTSING DOOR SLIPPEN Mr. Van VollenRioven lid van het koninklijk huis De moord op Khider SCHEEPSONGEVAL IN ANTWERPEN Brits vredesvoorstel opnieuw verworpen SPIONAGEZAAK Watersnood in Maleisië Grote auto? Kleinere auto? ft SIMCA AMERIKAANSE ONDERGRONDSE KERNPROEVEN Vliegtuig verongelukt CUBAANSE COMMUNISTEN IN KONGO- BRAZZAVILLE Zware sneeuwval in België Twintig dorfen bij busongeluk Van do Noordkaap tot de Ve suvius heeft de winter in het eer st? weekeinde van het nieuwe jaar zijn intrede in Europa ge daan. Bijna overal ging grote sneeuwval gepaard met lage tot zeer lage temperaturen. Waar liet verkeer moest lijden onder sneeuw en ijzel, konden echter wmtersportliefhebbers voluit pro fiteren van het weer. Noord-Europa bleef in tegenstel ling tol het westen en oosten ge vrijwaard van overvloedige sneeuwval. In de lage landen, En geland en Scandinavië, met uit zondering van de gebieden be noorden de poolcirkel, viel slechts sporadisch sneeuw. In West-Duitsland varieerde de temperatuur van min 25 gra den op de Zugspitze en min 20 in enkele Alpendalen tot enkele gra den onder het vriespunt in Ber lijn en het noorden. In Oostenrijk is het kwik op sommige plaatsen in Tirol tot 25 graden onder nul gedaald. Het sneeuwt er reeds enkele dagen, wat vooral in het oosten des land. met name in Wenen, tot ernstige verkeersproblemen heeft geleid. In Italië heeft de sneeuw zelfs Capri, Sardinië en Sicilië bereikt. In Rome viel de eerste sneeuw van deze winter. Napolitaners trokken naar de Vesuvius om te skiën en in afgelegen gebieden zijn troepen hongerige wolven ge signaleerd. Op Sicilië ligt de sneeuw tot op 600 m. hoogte. In Frankrijk sneeuwde het on onderbroken van het noorden en noordoosten tot aan Toulouse. Ook Saint Raphael aan de Mid dellandse zeekust werd met een sneeuwpakket van 20 em verrast. Bijna het hele noorden van het Iberisch schiereiland ligt onder de sneeuw. In de rest van Spanje is 't koud. Zo werd in Sevilla een Dit weekeinde zijn in Djakarta en elders in West-Java pamflet ten met felle kritiek op president Soekarno verschenen, zo schrijft het blad „Revolusioner". De pam fletten waren aangebracht langs de spoorweg naar Bogor. Voorts waren in Djakarta hon derden aanplakbiljetten aange bracht op muren, bomen en hek ken. Daarin werd een spoedzit ting van het volkscongres ge vraagd om president Soekarno zijn funktie te ontnemen. De kranten in Djakarta hebben een nieuwe taktiek aangenomen in hun campagne tegen president Soekarno. Na in de afgelopen weken de nadruk te hebben ge legd op het aandeel, dat de presi dent zou hebben gehad in de mis- i lukte .staatsgreep en op zijn op treden op het gebied van vrou wen, zijn zij nu begonnen met het publiceren van bijzonderheden over de rol, die hij zou hebben gespeeld bij het te gronde richten van de ekonomie. Enkele voor beelden van de krantekoppen zijn: „Boeng Karno vernietigde de ekonomie van Indonesië", „Is dit geleide demokratie?" en „Dit kan alleen in Indonesië gebeuren, de president, een zwarthande laar". Sommige kranten deden hun verhalen vergezeld gaan met foto's van dokumenten met de handtekening van de president. Een Amerikaans militair vlieg tuig met geheime experimentele instrumenten aan boord dat sedert donderdag was vermist, blijkt in Nevada te zijn neerge stort. Van de vlieger ontbreekt echter elk spoor. Het toestel, een SR-71 aanvals- verkenningsvliegtuig, was op een testvlucht vermist. De SR-71 heeft een snelheid van 3.200 km per uur, een grote aktie-radius en kan op zeer grote hoogte opereren. Een bijzondere militaire recht bank in Damascus heeft zeven Syrische legerofficieren terdood- veroordeeld voor hun aandeel in een opstand van vorig jaar. Zes van deze officieren werden bij ver stek veroordeeld. Twee officieren kregen levenslange dwangarbeid en verscheidene beklaagden hoorden lagere straffen over zich uitspre ken. De oud-minister van verbin dingen Ahmed Abou Saleh werd veroordeeld tot drie jaar gevange nisstraf en de oud-minister van defensie generaal Hamed Obeid kreeg een jaar gevangenisstraf. De beklaagden werden schuldig bevonden aan opstand en samen zwering tegen de revolutie van 23 februari 1966 waarbij het regiem van luitenant-generaal Amin al Hafez omvergeworpen werd. Een tweemotorig „Neptune"- vérkennings vlieg tuig van de Amerikaanse marine is zondag op 25 km ten coaten van Washing ton verongelukt. Zeven van de negen inzittenden zijn dood, de tww andere worden vermist. temperatuur van 4 graden onder nul geregistreerd. In Mallorca is het koel en regenachtig, maar naar warmte snakkende toeristen kunnen nog terecht op de Cana- rische eilanden, waar het meer dan 20 graden hoven nul is. Zuid-Slavië is getroffen door zware sneeuwstormen en in grote delen van het land ligt meer dan 4 m. sneeuw. In Macedonië kwa men echter temperaturen van 13 graden boven n il voor. Op de Dal- Vanmorgen zijn op de provin ciale weg tussen Hilvarenbeek en Tilburg twee mensen om het leven gekomen en talrijke anderen ge wond bij een botsing, als gevolg van slippen, tussen een autobus en een vrachtauto. De gewonden werden opgenomen in het Mariaziekenhuis en het St. matisehe kustweg nabij Senj Elizabethziekenhuis in Tilburg. werd een autobus door een ruk wind in de diepte geslingerd, waarbij vier passagiers om het leven kwamen en enige anderen ernstig letsel opliepen. Ook in Oost-Europa, met name in gedeelten van Polen. Tsjecho- Slowakije en Hoijpirije is de weerstoestand ongunstig. Voorafgaande aan het huwe lijk tussen H. K. H. prinses Mar griet en mr. P. van Vollenhoven is vandaag een koninklijk be sluit in de staatscourant gepu bliceerd, houdende voorzienin gen in verband met de voltrek king van dit huwelijk. Hierin wordt bepaald dat, te rekenen van de voltrekking van het huwelijk met H. K. H. prin ses Margriet Pieter van Vollen hoven lid is van het Koninklijk Huis. Voorts dat aan de kinde ren, die uit dit huwelijk moch ten worden geboren, de per- De twee personen die bij het on geluk het leven hebben vertoren zijn een inwoner uit Hilvarenbeek en de r. k. zuster Annalina u>t Diessen. Van de inzittenden van de autobus liepen 25 mensen ver wondingen op. Tien van hen werden in ziekenhuizen in Tilburg opge nomen. De toestand van één van hen, een Turkse arbeider, is zeer ernstig. De overige gewonden kon den na behandeling in eén zieken huis huiswaarts keren. Zeventien anderen konden na eerste-hulpver- lening huiswaarts keren. De inwo ner uit Hilvarenbeek, die het leven heeft verloren, was de 26-jarige heer Kronenburg. Zuster Annaline, wier burgerlijke naam bij de po litie nog niet bekend was, was 50 jaar oud. De inzittenden van de bus waren afkomstig uit Hilvarenbeek, Til burg, Diessen en Middelbeers. ie-Nassau wordt verleend met het predikaat „hoogheid". Deze titel zal worden gevoerd voor de geslachtsnaam van de vader, zodat deze kinderen zul len zijn: Zijne (hare) hoogheid prins(es)van Oranje-Nas- sau, van Vollenhoven. TERNEUZEN Geboren. 28 dec.: Rudy, z. van Jan P. Dieleman en Magdalena A. Meijer, won. te Axel. 29 dec.: Colinda Geertrui, d. van Jan M. Riemens en Godelive M. Bonne, Handellaan 72; Miranda Anoeska, d. van Gijsbertus Tanis en Eliza beth Udo, Tramstraat 13. 30 dec.: Petra, d. van Willy K. Broekho ven en Jannie C. E. de Doelder, won. te Axel. 31 dec.: Ronny, z. van Pieter H. Moes en Geertruida J. van Drongelen, Iepenlaan 7; Natasja Patricia Monique Miriam, d. van Krijn J. Zandburg en Dien- tje M. B. van der Linden, Irene- straat 31; Werner Cornelis Fran- ciscus Frangois, z. van Frangois van Cleemputte en Maria E. Kint, Dennenstraat 10; Romeo Wilhel- mina Augustinus, z. van Eugene M. Burm en Maria J. Andriessen, won. te Axel; Richard, z. van Ja cobus van de Plasse en Petronella M. van Zweden, Bachlaan 112. 1 jan.: Patrick Frans Elodie, z. van Robert P. Meloen en Simona L. de Bruycker, Bosjes weg 59. 2 jan.: Patrick Marcel Achilles, z. van Willy E. T. J. de Smet en Sonja L. M. Baecke, won. te Hoofdplaat. 3 jan.: Monique, d. van Willem E. Elve en Janna Dubbeldam, Jan Steenstraat 7; Maria Bianca Suzanna, d. van Jan W. Jansen van Rosendaal en Dina Oppe, won. te Axel. Huwelijksaangiften. 2 jan. An- thonie A. van de Velde, 22 jr jm. (won. te Hoek) en Grietje A. Meijdam, 18 jr jd. Huwelijksvoltrekkingen. 29 dec.: Marinus de Braai, 20 jr jm. en Sonja A. M. van Boekelen, 21 jr jd. 30 dec.: Hubertus E. F. A. Nijsten, 25 jr jm. (won. te Nij megen) en Lucie C. B. Thomaes, 25 jr jd.; Cornelis J. van de Vel de, 20 jr jm. (won. te Breskens) en Catharina Faas, 19 jr jd. 5 jan.: Janis Roelse, 21 jr jm. (won. te Vlissingen) en Wilhelmina Ste- ketee, 20 jr jd. Overleden. 30 dec.: Marianne Leonie Albert Edmond van den Bos, 1 jaar, won. te Koewacht. 3 jan.: Arie Cornelis Veerman, 70 jr geh. gew., Oostkolkstraat 6. HOEK Geboorten: 11 dec. Maria Pe tra, d. van Cornelis P. de Put ter en Johanna S. Scheele. 12 dec. Johannes Jacobus, z. van Jan I. Tollenaar en Adriana C. Dieleman. 27 dec. Jacobus Cor nelis, z. van Jozias Haak en Cor nelia E. Verschelling. Huwelijks-aangiften: 2 dec. Marinus van Harn (van Axel), 24 j., jm. en Levina Tollenaar, 22 j., jd. 9 dec. Thomas van Vugt, TERNEUZEN In de periode van 28 dec. 1966 tot en met 5 jan. 1967 zijn de vol gende personen onze deze ge meente ingekomen: L. J. F. DubbeldamKrie- ckaart, Breitnerstraat 127 van Sas van Gent; P. J. Flipse, Breit nerstraat 129 van Zaamslag; M. J. F. FlipseZodenkamp, Breitner straat 129 van Breda; L. Blom- maertOnderdijk, Erasmusstraat 81 van Middelburg; B. J. J. Meijer, Mart. Eijkestraat 5 van Rotter dam; C. L. Hofman, Koninginne- laan 19 van Franeker; F. W. Roorda, Bellamystraat 123 van Smallingerland. In dezelfde periode zijn de vol gende personen vertrokken: J. L. de BetuéAudenaerd, Rozenstraat 63 naar IJzendijke; C. van de VeldeFaas, Hogendijk 25 naar Breskens. 24 j., jm. en Gemma Maria Clara Mullaert, 22 j., jl. 12 dec. Mari nus Levinus van de Wege (van Sluis), 24 j., jm. en Janna Pie- ternella Vinke, 21 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen: 23 dec. Marinus van Harn (van Axel), 24 jaar, jm. en Levina Tol lenaar, 22 j., jd. 23 dec. Thomas van Vugt, 24 j., jm. en Gemma Maria Clara Mullaert, 22 j., jd. 29 dec. Marinus Levinus van de Wege (van Sluis), 24 j., jm. en Janna Pieternella Vinke, 21 j., jd. Overlijden: 2 dec. Gilles Pij- pelink, 54 j., echtg. van Maria Bakker. 3 dec. Willem de Feij- ter, 74 j., echtg. van Adriana S. van Hoeve. 20 dec. Maria van Langevelde, oud 90 j., wed. van Pieter de Pooter. 31 dec. Jan Dieleman, oud 71 j., echtg. van Suzanna A. Riemens. Volgens het Madrileense blad „Ya" heeft de Spaanse politie de moordenaar van de Algerijnse lei der Mohammed Khider geïdentifi ceerd en kent zi) ook de plaats waar hij zich in Madrid verborgen houdt. Khider zou het slachtoffer geworden zijn van een zorgvuldig georganiseerd complot. De per soon, die Khider uit zijn woning in Madrid lokte waarna deze zoals gemeld op straat werd neer geschoten zou een goede vrien din van Khider geweest zijn en ook aan de politie bekend. De moordenaar was volgens het blad een Algerijn die handelde op in stigatie van een aantal anderen onder wie een famililid van Khider De Zweedse ertstanker „Tar- fala" (19.329 ton) is zaterdag bij het meren in de Antwerpse haven lek gestoten. Het schip botste tegen de kademuur en liep een scheur op van onge veer 20 meter lengte, gedeelte lijk onder de waterlijn. Met be hulp van een drijvende kraan en lichters is het schip zover ge lost, dat het verder tegen de kade kon worden gesleept. DE SCHAATSLIEFHEBBERS ZIJN IN HUN NOPJES Amsterdam: Na een paar dagen vorst wordt er in Nederland reeds druk op natuurijs geschaatst. Hier een beeld van de Haarlemmer trekvaart waar het reeds een drukte van belang was. Het Noordvietnamese dagblad Nhan Dan" heeft zondag een Brits verzoek aan Hanoi om het Britse voorstel voor vredesonder handelingen nog eens in over weging te nemen afgewezen. Het blad schrijft dat Engeland en zijn minister van buitenlandse zaken, George Brown, proberen de ver antwoordelijkheid voor het voort duren van de oorlog op het Viet namese volk willen afwentelen. Brown zegt geen woord over de huidige Amerikaanse agressie in Vietnam, „erger nog, hij herhaalt de bedriegelijke woorden die de Britse premier Wilson in 1965 uit sprak, dat de Noordvietnamese regering de sleutel tot vrede in handen heeft", aldus het blad. De Amerikaanse regering heeft besloten de gerechtelijke ver volging te staken van Judith Cop- lon, een voormalige employee van het ministerie van justitie, die in 1949 beschuldigd werd van een poging de Russen geheime documenten in handen te spe len. Judith Coplon en een Rus, verbonden aan de volkerenor ganisatie, werden tot 25 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De Rus hoefde zijn straf niet uit te zitten op voorwaarde dat hij het land zou verlaten. Dit heeft hij gedaan. Judith Coplon ging in beroep tegen het vonnis. Na een nieuw proces werd haar zaak terugverwezen voor nadere ge gevens. Zij heeft haar straf niet uitgezeten. (ADVERTENTIE) Een noodweer in het noorden van Maleisië heeft tot dusver aan minstens 7 mensen het leven ge kost. In officieuze berichten wordt (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 1000? Rijprestatie, zitcom fort en vering van de ,dure' wagen, maar de wend baarheid en prijs en ruimtewinst bij het parkeren van het kleine type auto! Let op de felle acceleratie, op 't makkelijke sturen, op 't schakelgemak, op de verbluffende lage nieuwprijs, op de hoge inruil- waarde. Waarom niet een échte auto, een ruime 4-deurs(!) Simca 1000 voor een kleine prijst Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1000 VANAF f 5395.— NE0ERLAN0 N.V. De Verenigde Staten hebbest een manier gevonden om onder- grondse kernproeven zodanig t« „smoren" dat zij op een afstand j van 240 km nauwelijks ontdekt i kunnen worden, aldus is vTijdag door het Amerikaanse ministe-j rie van defensie bekendgemaakt. Het ministerie voegt eraan toe,{ dat een kernbom van 350 toaj die vorige maand in een onder-' grondse grot in Mississippi tot1 ontploffing was gebracht op ruim 200 km afstand niet ge-, registreerd werd door seismolo gische stations. Deze bekendmaking geeft steun aan de mening van de Ameri kaanse regering, dat inspectie ter plaatse de enige manier is om ondergrondse proeven vast te stellen. De Sowjet-Unie is even wel tegen inspectie ter plaatse en zegt, dat seismologische regi stratie voldoende is. Van Amerikaanse zijde meent men zelfs dat een bom, die vijf maal zo krachtig is als die wel ke op Hirosjima werd afgewor pen, onder de grond op 110O meter diepte tot ontploffing kan worden gebracht zonder dat dit elders bemerkt wordt. Op 30 km ten westen van Cor- regidor op de Philippijnen is een tweemotorig patrouillevliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht dat 'n oefenvlucht maakte in zee gestort. Alle tien inzittenden kwa men om het leven. In Kongo-Brazzaville het voormalige Franse Kongo be vindt zich een groep gewapende Cubaanse communisten, die on- al van 13 doden gesproken en men f veer 700 man sterk is.zoheb- ,ii, ,„i ben functionarissen m Washmg- verwacht dat dit aantal nog zal stijgen. Als gevolg van de moessonster men en zware regenval zijn aan de oostkust grote stukken land over stroomd, waardoor naar schatting 100.000 mensen op de vlucht zijn gejaagd. Ook aan de westkust staan gebieden onder water Tal rijke mensen dreigen te verhonge ren. Zondag nam de regen wat af, maar de toestand blijft kritiek. Ook Thailand heeft met over- stromingen te kampen. Daar zijn ongeveer 7500 mensen dakloos ge worden. ton vrijdag meegedeeld. De groep zou zo sterk kunnen worden dat ze een bedreiging zou kunnen vormen voor de om liggende landen. De Cubanen, die Angolese rebellen opgeleid hebben, zouden tot nu toe ech ter niet buiten Kongo-Brazza ville geopereerd hebben. Tot dusver zouden zij in hoofdzaak gediend hebben als tegenwicht voor het nationale Kongolese volksleger. Zij beschermen pre sident Alphonso MassambaDe bat die in Washington als com munistisch georiënteerd be schouwd wordt. Volgens 47 procent van de Nederlandse bevolking zal er in de nabije toekomst een ekonomi- sche krisis met werkloosheid ontstaan. Dit is één van de resul taten van de „Revue"-enquête die thans in dit weekblad zijn ge publiceerd. 32 procent verwacht een voortduren van de welvaart Optimisme en pessimisme zijn in evenwicht bij de 17-20- en 25-34- jarigen, pessimisme overweegt bij de overige leeftijdsgroepen. Mannen zijn echter aanzienlijk optimistischer dan vrouwen: 44 procent der mannen en 53 pro cent der vrouwen voorziet een krisis. De enquête vond plaats in augustus en september 1966. De vraag „Kan men volgens u in het algemeen in ons land van welvaart spreken?", is door 68 met „ja" beantwoord, 24 procent zegt zonder meer „neen". De jeugd overtreft alle ouderen in tevredenheid: 79 procent vindt dat er in het huidige Nederland van welvaart sprake is. De men sen boven de weistandsgrens heb ben volgens 58 procent het meest geprofiteerd. 22 procent vindt dat de mensen beneden deze grens er het beste zijn uitgekomen en 10 procent meent dat beide groepen gelijkelijk van de welvaart heb ben geprofiteerd. De ongeschoolde arbeider en de huisarts zijn er het minst op vooruitgegaan, vinden de deel nemers aan deze enquête, die daarbij een keuze konden maken uit tien beroepen. De aannemer kwam bovenaan de lijst op de vraag wie er in de laatste vijf jaren het meest op is vooruitge gaan. Zes op de tien geënqueteerden vindt de Algemene Ouderdoms wet onvoldoende. Het meest on- procent). Over de hulp aan ontwikke lingslanden wordt zeer verschil lend gedacht 55 procent vindt één procent voor hulp aan deze lan den net goed, 31 procent zegt: te veel, 9 procent meent: te weinig. De meningen van de politieke groeperingen en van de wel standsklassen lopen ver uit el kaar. De links-socialistische eis van minstens twee procent blijkt niet samen te gaan met de be reidheid om één procent uit eigen beurs te offeren: 30 procent van de p.v.d.a.-stemmers en 49 pro cent van de p.s.p.-stemmers vindt 1 procent van ieders inkomen voor de ontwikkelingslanden reeds te veel. C.H.U.-kiezers ko men het hoogst uit de bus: 19 pro cent vindt één procent te veel, 66 procent: net goed en 12 procent zegt: te weinig. Een eigen risico voor zieken fondsverzekerden van bijv. tien procent van de kosten van huis mensen van de p.s.p.-groep (71 procent) en de boerenpartijstem mers (71 procent). Het meest te vreden: de v.v.d.'ers (51 procent) procent van de geënqueteerdenen de anti-revolutionairen (45 tevreden over de A.O.W. zijn de arts en medicijnen krijgt geen meerderheid van de deelnemers aan de revue-enquête: 43 procent is vóór, 52 procent is tegen. De minste voorstanders telt de p.v.d. a.-groep: 35 procent De havensteden Rotterdam en Antwerpen hebben zaterdag tijdens een informele bijeenkomst in Eer gen op Zoom hun geschillen van de laatste maanden definjtief be slecht en openlijk gekozen voer samenwerking in wat genoemd werd „de gouden delta". De bijeenkomst was belegd door de Bredase journalisten C. Bastia- nen en W. Koek in het kader van het Brabants perscontact dat zich ten doel stelt regelmatig Noord brabantse en Belgische journalis ten bijeen te brengen. Aan de openhartige en diepgaande discus sies nam voor Rotterdam deel bur gemeester W. Thomassen, voor Antwerpen schepen voor de haven L. Delwaide, voor Zeeland drs. M. Verburg, directeur van het econo misch technologisch instituut, voor west-Brabant ir. J. Goode, lid van de provinciale staten van Noord- Brabant en van de eerste kamer en voor de stad Bergen op Zoom tenslotte de heer E. van Vianen, directeur van openbare werken. De hoofdredacteur van het Breda se blad De Stem trad op als discus sieleider. Voorts namen aan de ge sprekken deel ongeveer 50 journa listen uit België, Noord-Brabant en Zeeland. Zoals men zich herinneren zal waren in de afgelopen maanden, als gevolg van de verschijning van de Nederlandse havennota en de daarop volgende havendag in Mid delburg, waarbij Antwerpen niet was uitgenodigd, geschillen tussen Rotterdam en Antwernen gerezen. Fen geschil dat zaterdag door een der betrokkenen vergeleken werd met de openbare ruzies die Rotter dam en Amsterdam in het ver leden van tijd tot tijd hadden en dat enkele weken geleden door een zeer geëmotioneerde schepen Del- België gaat vandaag gebukt onder zware sneeuwval. Vooral in West- en Oost-Vlaanderen wordt het verkeer ernstig belem merd. Rondom Gent lag vanmor gen vroeg reeds een laag van 15 cm dik, waarin het vrachtverkeer tijdens het spitsuur vastliep. In het oosten van België was eind vorige week reeds een flink pak sneeuw gevallen. Daar heb ben de skiliefhebbers in 't week einde hun hart kunnen ophalen. Een autobus met veertig passa giers is in het Kivu-meer in Kongo gestort. Twintig mensen verloren het leven. De geredde passagiers zijn allen zwaar gewond. waide in de Antwerpse gemeente raad „een koude oorlog" werd ge noemd. Over en weer werden harde uitspraken gedaan totdat na een verklaring van burgemeester Tho massen, vorige maand in de ge meenteraad van Rotterdam, de weg naar verzoening weer vrij was. Die verzoening werd zaterdag in Ber gen op Zoom beklonken. Vast is komen te staan dat Rot terdam niet alleen uit is op samen werking met Zeeland en Noord- Brabant, maar evenzeer met Ant werpen en Gent. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam van heden werden in totaal aan gevoerd 1378 slachtrunderen. De notering was als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. f4.30—ƒ4,60, le kwal. ƒ3,90— f4,20, 2e kwal. ƒ3.50—ƒ3,65, 3e kwal. 3,10-f 3,25; Stieren: ƒ3,95 ƒ4,50; Worstkoeien: ƒ2,95 3,20. Alles per kg. Overzicht: Slachtrunderen: aan voer groter met stroeve handel, prijzen iets gedrukt. AARD A PPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opw. 20,5022,50; Bintjes 35 50 mm 1314; Bintjes 40 mm opw. 14,5015,50; Furore 40 mm opw. 17,5019: Meer- lander 40 mm opw. 18,5019. Klei-aardappelen voor de ex port: Bintjes 35 mm opw. in twee maten gesorteerd 14,25 15,25; Bintjes 45 mm opw. 15,5016. Zandaardappelen voor het bin nenland: Bintjes, blank 35 mm opw. 10,50. Zandaardappelen voor de ex port: Climax 35 mm opw., geen notering; Bintjes, blank 35 mm opw. 10,50. Voeraardappelen ƒ2'ƒ5,25. Stemming: binnenland en ex port rustig. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op de Rotter damse graanbeurs de volgende prijzen genoteerd franco Rotter dam: Groene erwten tot ƒ44 (ƒ44); Schokkers tot 42,50 (ƒ42,50); Capucijners tot ƒ60,50 (ƒ59,50); Bruine bonen - boerenschoon - tot 87 (ƒ85).

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3