PROVINCIAAL NIEUWS Grandiose koopjes „Blijde incomste" van bruidspaar in gemeente Den Haag Het geheim van de blauwe trein Grandiose opruiming GRAMMOFOONPLATEN BEURSOVERZICHT Pagina 2 DE VP,! FE 3EEUW Maandag/dinsdag 9/10 Januari 1967 Terneuzen Binnenschip overvaren door coaster Axel Hulst Qosttiurg Sluiskil Sluis KERKDIENST Zaamslag Radioreportage huwelijk begint om 10.15 uur wegens aanschaf van geheel nieuw repertoire in radio t.v. verlichting elektrische apparaten TWEE KINDEREN BIJ BRAND OMGEKOMEN Postzegels ier weerde van van tien mille gestolen NIEUWE 63/4 PCT. LENING BANK VOOR NED. GEMEENTEN Tijdens dichte mist is zaterdag ochtend omstreeks tien uur op de Westerschelde ter hoogte van de Eendrachtpolder de Zweedse coaster „Aida" (2000 ton) in aanvaring gekomen met het Bel gische binnenvaartschip „Ida II". Ten gevolge hiervan zonk het binnenvaartschip. De vijf op varenden, die te water waren ge raakt, werden gered door een speedboot en de sleepboot „Hol land" van de firma Muller uit Terneuzen. De geredden zijn ge wond, de schipper zeer ernstig, naar het ziekenhuis te Terneu zen overgebracht. De „R-P. 10" is belast met het onderzoek. De plaats, waar de „Ida II", af komstig uit Luik, zonk, is door de rijkspolitie te water nog niet exact vastgesteld. De opvaren den van de „Ida II" 't echtpaar Tonnissen, hun twee dochters van 15 en 2 jaar en de loods, de heer M. P. van Putten uit Ter neuzen, verblijven in het zieken huis in Terneuzen. De heer Ton nissen en de loods zijn vrij ern stig gewond. Mevrouw Tonnis sen en haar 2-jarig dochtertje liepen geen verwondingen op, maar blijven toch voorlopig in het ziekenhuis. De „Aida" is doorgevaren, na dat de rijkspolitie te water de bemanning van het schip over de aanvaring had gehoord. De „Ida II" was met een la ding kolen op weg van Terneu zen naar Charleroi (B.). Eerste paal voor schippersinternaat Mr. J. H. Grosheide, staats secretaris van onderwijs en weten schappen, zal maandag 16 januari a.s. om 14 uur de officiële „eerste" paal slaan voor het internaat voor schippersjeugd „Koningin Juliana" aan de Rozenstraat te Terneuzen. Verkiezingsrede van kamerlid P. Jongeling De heer P. Jongeling, G.P.V.- tweede kamerlid, zal in verband met de a.s. verkiezingen a.s. vrij dagavond in Terneuzen spreken. Zilveren jubileum Vrijdag j.l. was het 25 jaar ge leden dat de heer J. C. Provoost in dienst van deze gemeente was en het was natuurlijk dat deze dag voor hem en zijn familie niet onopgemerkt zou voorbijgaan. In de „Stadsherberg" was daartoe door het gemeentebe stuur een intieme bijeenkomst belegd om deze jubilaris te hul digen. De wethouder van sociale za ken en personeelszaken, de heer M. L. M. IJsebaert, schetste de heer Provoost als een voorbeel dig ambtenaar, die zijn werk on gestoord op een rustige wijze verrichtte. Het is geen sinecure om als ambtenaar voor sociale zaken voortdurend in contact te komen met hen die met moeilijkheden te kampen hebben of om raad ko men vragen, terwijl er in deze tijd van gebrek aan woonruimté praktisch geen oplossing voor te vinden is, en om kwesties van aan gevraagde ondersteuning in goede banen te leiden. Maar de jubilaris bezit de takt "om zich in de moeilijkheden en rechtvaardigheid van de behoef ten aan de hulpzoekenden in te denken en het is algemeen be kend dat Provoost steeds bereid is om te trachten een oplossing te zoeken en daarmede de hel pende hand te bieden waar dit maar enigszins mogelijk is. Het gemeentebestuur weet het te waarderen en zo is het voor het voltallig college van B. W. een genoegen hier aanwezig te zijn en als dank voor deze trouwe dienstverrichting de gebruike lijke enveloppe te kunnen over handigen. Door mej. R. Verdur- men werden namens het gemeen tebestuur aan mevr. Provoost bloemen aangeboden. De gemeentesecretaris, de heer P. G. van den Bosse, hierna het woord voerende, prees de heer Provoost als correct ambtenaar die op voorbeeldige wijze zijn taak verricht. Er wordt van een ambtenaar veel verlangd en van een ambte naar van sociale zaken vooral (terecht) heel veel verlangd. Op deze afdeling krijgt men met mensen te maken, die maatschap- p°lijk in de verdrukking zijn ge raakt. Als het kan moet er ge holpen worden; in elk geval moet geprobeerd worden te helpen. Een ambtenaar als de jubilaris verdient nog een extra woord van erkenning, omdat deze zonder op leiding bij de gemeente in dienst is gekomen. U hebt u heel wat kennis moe ten vergaren om op de hoogte te komen van alle mogelijke groepsregelingen en later voor de voltooiing van de bijstandswet. De meeste mensen die bij ons komen hebben allemaal een de gelijke vooropleiding en voor hen is het zoveel gemakkelijker. Daarvan zeg ik wel eens, aldus de secretaris, dat is geen kunst. Spreker besloot met zijn vreug de uit te drukken, dat ook het college van B. W. blijk heb ben gegeven van hun waardering over de dienstvervulling van de heer Provoost. De heer Provoost sprak zijn dank uit voor de hartelijke woor den van erkentelijkheid. Hij dankte ook voor de geschenken di« ham waren overhandigd. Hij zeide blij te zijn, dat hij dit gemeenschapswerk had mogen doen. Verkeersongeval Zaterdagmiddag reed J. A. Q. uit Axel met zijn personenauto door de Vaartstraat. Hier haalde hij links uit om rechts een inrit in te rijden. J. P. uit Axel kwam met een personenauto achter op rijden. P. dacht dat Q. de auto aan de lin kerzijde van de straat ging par keren en passeerde rechts waar door een botsing ontstond. Beide auto's werden bescha digd. Raadsvergadering Onder voorzitterschap van bur gemeester P. Molthoff kwam de raad van Hulst in spoedvergade ring bijeen. De heer P. Leeraert was wegens ziekte afwezig. Aan de orde was de onderhandse aan besteding in le fase omvattende aanleg van een parkeerterrein in het sanerihgsplan 's-Gravenhof. Door G. S. was machtiging ver leend dit werk te laten uitvoeren. De Centrale dienst van Bouw- en Woningtoezicht heeft een begro ting gemaakt voor dit plan. Hier voor was prijs opgevraagd aan de firma Koster en Visser te Hulst. Deze prijsopgaaf lag beneden de raming, zodat B. en W. dit werk wilden gunnen aan Koster en Vis ser daar deze ook spoedig aan het werk zou kunnen beginnen. B. en W. achtten deze onderhandse aan besteding de voordeligste weg. De heer Willemstein vroeg of gezien de krapte aan werk op de arbeidsmarkt openbare aanbeste ding niet de voorkeur had ver diend. Ook de heer Everaard was deze mening toegedaan. De voorzitter bracht naar voren dat het bedrag, dat rond de 225.000 is geraamd, van Koster en Visser aanmerkelijk lager is. Ook is het onderhands aanbeste den een manier om vlugger met het werk te kunnen beginnen daar er anders veel tijd over heen gaat en ook de meerkosten voor de ge meente zijn. Nadat de heer Martens nog het woord had gevraagd en men in financiële finesses wilde treden besloot de voorzitter de openbare vergadering te schorsen. Na de opening kwam het plan ter tafel en werd aangenomen Ook werd besloten de riolering en bestrating van de verbindings weg ZoutestraatZandstraat on derhands te gunnen aan de firma Koster en Visser te Hulst als de aannemingssom lager is dan het begrote bedrag. Hierna sloot de voorzitter deze vergadering. Opstel- en tekenwedstrijd Door het gemeentebestuur van Oostburg is een opstel- en teken wedstrijd uitgeschreven voor de leerlingen van alle lagere ulo scholen in de gemeente i.v.m. het huwelijk van prinses Margriet. De laagste klassen en de leerlin gen van de b.l.o. kunnen in een tekening hun impressies weerge ven over dit huwelijk en alle an dere leerlingen kunnen dit doen door middel van het geschreven woord. Na beoordeling door een be voegde jury worden de prijzen 15 februari uitgereikt in de burger zaal en krijgen alle deelnemers 'n herinneringsgeschenk. Herv. Jeugdraad vergaderde De Hervormde Jeugdraad te Sluiskil kwam j.l. donderdag voor het eerst in het nieuwe jaar in vergadering bijeen. Begonnen werd met een gezamenlijke maaltijd. Een woord van welkom sprak voorzitter ds. H. J. Ruis tot jeugd werkadviseur Oosterveld, die de Sluiskilse (en andere jeugdzaken) voortaan zal begeleiden. Een terugblik op de aktiviteiten van de laatste maanden leidde tot een discussie of het zin heef: St. Nicolaas en Kerstmis voortaan nog gezamenlijk te vieren. Organisato risch rijzen t.a.v. dit punt vaak moeilijkheden. De heer Oosterveld adviseerde deze feesten in wat kleinere groep te vieren en vooral uit te zien naar mogelijkheden om de clubleden bij viering van de feesten te aktiveren. Terugkijkend naar de ziekendienst kon men zich zeer positief uit laten. Een goede voordracht van een geschikte liturgie had succes tot gevolg. De door de heer Oos terveld geleide cursus handenar beid mocht zich verheugen in een goede belangstelling; deze keer ook van de heren. Drie mogelijk heden voor nieuwe cursussen wer dén door de voorzitter naar voren gebracht. Na uitgebreide discussie kwam men tot de conclussie dit voorjaar te beginnen met een cursus sport en spel, gevolgd door een cursus leiding geven, direct na de zomer vakantie. In de volgende winter zou men zich dan eventueel bezig kunnen houden met het onderwerp creatief spel. Het programma van de jeugd raad vermeldt voor de komends maanden: 1. een ouder-gemeente- avond, verzorgd door clubleden, op 3 februari a.s.; 2. een oliebollen- aktie in januari; 3. een jeugddienst op 5 februari. Met het oog op de zomerkampen werd een kampeercommissie ge vormd, die zich in eerste instantie moet gaan beraden op een gè- schikte plaats. Men wil n.l. wel eens ergens anders heen dan naar Veere. Zoals gebruikelijk gaven d.e clubleiders verslag over de gang van zaken bij hun clubs: bij de jon gensclubs zijn leiding en program mering de hoofdproblemen; bij de meisjesclubs bestaan deze proble men niet. Wèl werd door de meis jesleiding de wens naar voren ge bracht wat boeken over handen arbeid te mogen aanschaffen om wat meer afwisseling in het club programma te kunnen 'mengen. De C. J. V.-jongerengroep kampt met ledengebrek. Vooral meisjes vanaflö jaar zijn op deze club van harte welkom. Het Instuif-jeugdbestuur kwam met het plan de instuif om te vor men tot een jeugdsociëteit. T.a.v. de begeleiding van deze sociëteit door volwassenen bestaan nog wel enkele problemen. Aan het eind van de vergadering toonde de voorzitter zich verheugd te mogen constateren, dat, ondanks alle problemen en probleempjes, in ieder geval van het Sluiskilse jeugdwerk kan worden gezegd, dat het leeft. Bijbelreceptie Op donderdag 12 januari a.s. zal in „De Ark" de eerste bijbel receptie van het nieuwe jaar worden gehouden. Behandeld zal worden uit het boek Genesis, hoofdstuk 18 vers 1633. (Abra ham pleit bij God). De inleiding wordt verzorgd door de heer R. de Waal. De voor gestelde discussievragen zullen waarschijnlijk stof tot spreken te over bieden. Berust de saamho righeid van de christenen op het feit dat zij elkaar gevonden heb ben in het geloof aan dezelfde Heer, of op het feit dat de Heer de Zijnen heeft gekozen, waar door ze elkaar vonden en bij el kaar horen. Loopt onze saamho righeid met de wereld ook gevaar in wereldgelijkvormigheid te ont aarden? Iedereen is welkom, om over deze en andere vragen vrij en openlijk te discussiëren. Vergadering V.V.V. In hotel „De Roode Leeuw" werd een buitengewone vergade ring gehouden van de plaatselijke V.V.V. o.l.v. burgemeester P. F. van Hootegem. De vergadering, die matig werd bezocht, werd om. bijgewoond door de provinciaal directeur de heer J. de Regt uit Middelburg. Medegedeeld werd dat de gemeen teraad onlangs heeft besloten om de stadhuisverlichting in de zomer maanden voor eigen rekening te doen plaatsvinden. De vrijkomende gelden kunnen nu besteed worden aan het maken van een nieuwe kleurenfolder, een beschrijvende folder en reclameborden. Deze laatste zullen in Je vorm van een vierluik geplaatst worden in ver schillende steden in binnen- en buitenland. Alles bij elkaar gaat dit f 8000 kosten en dit bedrag hoopt men bijeen te krijgen door een extra bijdrage boven de normale contributie van 20 per jaar. Besloten werd ook nog om in de toekomst wat meer aandacht te verlenen aan een passende kerst en nieuwjaarsverlichting. WOENSDAG II JANUARI 1967 GEREF. GEMEENTE Axel: 19 uur Ds. J. C. Weststrate, van Meliskerke. Installatie burgemeester Op de samenspreking, die het College van Burgemeester en Wethouders hield met de bestu ren van de Oranjevereniging, van de muziekvereniging en de lande lijke rij vereniging, en de hoofden van scholen, werd onderstaand programma opgesteld voor de dag van de burgemeesterinstalla tie. Gezien de mogelijke weersom standigheden zullen de school kinderen niet in dit programma betrokken worden, maar zal de burgemeester in de eerstvol gende dagen na zijn installatie 'n bezoek aan de scholen brengen. 1.45 uur: Aankomst van de bur gemeester en familie aan de grens van de gemeente bij de Kraagbrug. Ontvangst door een raadscom missie. Per auto, met escorte van Julianaruiters, naar de kom van het dorp. 2.00 uur: Aankomst in de Ter- neuzensestraat bij de Geref. Kerk (vrijgemaakt). Begroeting door het bestuur van de Oranjevereniging. Aanbie ding van bloemen. Begeleid door de harmonie „De Volharding" gaat de stoet de vol gende route: Terneuzensestraat, Drieschou- wenstraat. Riemensstraat, Diaco niestraat. Molenstraat, Axelce- straat, Plein (zuid- en oostzijde), Noordstraat, Koepoortstraat, G. van der Nisséstraat, Polderstraat, Gemeentehuis. Tijdense het gedeelte van de route Plein (zuid- en oostzijde) gemeentehuis wordt de torenklok geluid. 2.30 uur: Installatie in een spe ciale raadsvergadering. Het ge sprokene zal per geluidsinstalla tie worden uitgezonden. 4.005.30 uur: Gelegenheid voor corporaties, verenigingen en personen kennis te maken met de heer en mevrouw de Pree. Deze receptie zal plaats hebben in jeugdgebouw „De Poort", Ter neuzensestraat 4a. Ongunstige weersomstandighe den kunnen het noodzakelijk ma ken dat van de eerste 2 program mapunten enigszins wordt afge weken. Aan de bevolking wordt ver zocht de vlaggen uit te steken! Aandenken huwelijk Het gemeentebestuur heeft ter „elegenheid van het huwelijk van H.K.H. prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenlioven een her inneringstegel doen uitreiken aan de leerlingen van de lagere scholen en een beker aan de kin deren van de kleuterschool. De Oranjevereniging voegde daar voor alle kinderen een zakje snoepjes bij. (ADVERTENTIE) In tegenstelling tot de vermelding in de omroepbladen zal de radio reportage van het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven om kwart over tien beginnen. De reportage wordt tegelijkertijd via Hilver sum I en II uitgezonden. De samenvatting van de historische reportage over het huwelijk van prinses Juliana en prins Bern- hard dat dertig jaar geleden eveneens in de Grote of St. Ja- cobskerk werd ingezegend, duurt van 10.00 tot 10.15 uur, even eens via Hilversum I en II. Mtriiii Ueetrt MmaaanaiM—aisaitaiBm»— TERNEUZEN - Noordstraat 84—86 - Telefoon 2573 SAS VAN GENT - Zuidstraat 2 - Telefoon 800 HULST Broodmarkt 6 Telefoon 2955 SLUIS - Kapellcstraat De verkoop start op 12 januari, 's morgens om half negen. In de nacht van zaterdag op zon dag om twee uur zijn een drie jarige jongen en een vijfjarig meis je om het leven gekomen tijdens een uitslaande brand in een café met bovenwoning te Hoensbrcek. Hun elfjarig broertje, Gerard Jonk- hout, wist zich in veiligheid te stel len door vanaf de eerste etage in een door toegesnelde voorbijgan gers opengehouden overjas te springen. Volgens ooggetuigen had de jon gen nog geprobeerd zijn zusje El len en zijn broertje Erwin naar be neden te laten springen. Zij waren in hun radeloosheid echter daartoe niet in staat. De Heelense en Hoenshroekse brandweren die gezamenlijk met zes wagens aanwezig waren, kon den enkel de belendende winkels behoeden voor de vuurzee. Het ge hele pand brandde uit. De schade wordt geraamd op 100 000 gulden. De Heerlense en Hoensbroek.se het café, was op dat moment in een naburig dorp om zijn echtge note op te halen die daar een bar drijft. Omstreeks acht uur in de ochtend was men de brand mees ter. Van een deelnemer aan de post- zegelbeurs in het Amsterdamse beursgebouw is zondagmiddag omstreeks drie uur een stockboek met circa 5000 postzegels van Ne derland en overzeese gebiedsdelen gestolen. De zegels vertegenwoor digden 'n waarde van ca. 10.000. -1- Den Haag heeft het bruidspaar prinses Margriet en de heer P. van Vollenhoven vanmorgen een „blijde incomste" in de residen tie bereid. Daarvoor waren ette lijke honderden scholieren en leden van Haagse verenigingen naar de gemeentegrens bij de Schenkkade, hoek Laan van Nieuw Oost-Indië, gekomen. Het bruidspaar, dat in gezelschap was van koningin Juliana, kreeg enige liederen te horen en een herinneringsgeschenk: een kris tallen vaas met inscriptie. Lan- ge-afstandlopers brachten ge lukwensen uit oost- en midden- Nederland. De „blijde incomste" was ge organiseerd door het algemeen Haags comité. De eigenlijke plechtigheid voltrok zich op het podium, dat indertijd door offi cieren van de strijdkrachten aan de Koningin werd aangeboden. Tevoren had het muziekkorps „Door Muziek Verbonden" tij dens het aanrijden, uitstappen en plaatsnemen van het bruids paar gespeeld. Leden van koren zetten het „Lang zullen ze leven" in. Burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten van Den Haag begroette prinses Margriet, de heer Van Vollenhoven en de Ko ningin, nadat Margriet Huf, ver gezeld van Pieter Raboen, bei den van de Sint-Nicolaasschool in Den Haag, de prinses bloe men had aangeboden. Onder leiding van de heer H. Hogefvorst, dirigent bij de Ne derlandse Vereniging voor de Volkszang, werden de vrolijke liedjes „Hoor de muzikanten" en „Pieter" gezongen. Cadetten van de opleiding koopvaardijofficier aan de hogere zeevaartschool Scheveningen en aspirant- scheepswerktuigkundigen vorm den een erehaag voor 't bruids paar. De voorzitter van het alge meen Haags comité, de heer W. van Geleuken van de Brugge te Hunsel, vond het fijn dat de Ko ningin met het bruidspaar was meegekomen. Hij bood prinses Margriet en de heer Van Vollen hoven een kristallen vaas aan met inscriptie: „Blijde incomste in Den Haag op 9 januari 1967. Bruidspaar H.K.H. prinses Mar griet en mr. P. van Vollenho ven. Aangeboden door het alge meen Haags comité". Na het bruidspaar de geluk wensen te hebben aangeboden, vroeg de heer Van Geleuken van de Brugge te Hunsel aan dacht voor twee atleten uit Zwolle. De Zwollenaren, lange- afstandlopers H. Beekman en T. ter Steege, waren zaterdag in hun woonplaats gestart met een gelukwens van het Zwolse ge meentebestuur voor het bruids paar. De atleten, van wie Beek man reeds 16.500 km op zijn naam heeft en de jeugdige Ter Steege reeds 8000 km liep, had den op hun wandeling naar Dèn Haag in tal van gemeenten, die zij passeerden stempels gehaald om de gelukwens te onderstre pen. Door de koeriersdienst kon den zij 171% km aan hun respec tabele totalen toevoegen. Na de overhandiging van de gelukwens werd het „Oranje Boven" gezongen. Uit vier ko lommen stegen tot verrassing van het bruidspaar en van vele belangstellenden ballonnetjes op in de kleuren rood, wit, blauw en oranje. Na nog het eerste couplet van het Wilhelmus te hébben'-^ge speeld en gezorigén, gingen het bruidspaar en de Koningin-.weer in de auto's. Zij reden recht streeks naar het paleis Huis ten Bosch, waar de lunch zou. wor den gebruikt. Vanavond biedt Den Haag het bruidspaar een feestavond aan in het circustheater in Scheve ningen. De Bank voor Ned. Gemeenten heeft vandaag door de aankondi ging van een lening als eerste grote instelling een beroep op de open kapitaalmarkt gedaan in 1967. Het is een 6% procent lening groot 100 min. tegen 98% DOOR AGATHA CHRISTIE 12) „Met andere woorden: hij wil dat Ruth van me zal scheiden". „Wat een dwaasheid!" zei Mi relle. „Waarom zou zij van je scheiden?" Derek Kettering meesmuilde. „Voornamelijk om jou, chérie!" zei hij. Mirelle haalde de schouders op. „Dat is nonsens", verklaarde ze op zakelijke toon. „Grote nonsens", stemde Derek toe. „En wat denk jij nu te doen?" vroeg Mirelle. „Beste kind, wat kan ik doen? Aan de ene kant een man met ongelimiteerd kapitaal; aan de andere kant een man met onge limiteerde schulden. Ik heb een voudig niets te willen". „Het zijn vreemde mensen, die Amerikanen", zei Mirelle. Derek ging voor haar staan en nam haar beide handen in de zijne. „Zul jij me in de steek laten?" „Wat bedoel je? Als „Ja", zei Kettering. „Als de schuldeisers als gieren op het aas afkomen. Ik houd heel, heel veel van-je, Mirelle. Laat je me in de steek?" Ze trok haar handen weg. „Je weet dat ik je aanbid". Hij hoorde de aarzeling in haar stem. „Precies zoals ik dacht. De rat ten verlaten het zinkende schip". „Maar Derek!" „Zeg het maar eerlijk", zei hij heftig. „Je laat me lopen, niet waar?" Ze trok de schouders op. „Ik houd dolveel van je, Derek. Werkelijk, mon ami, ik houd van je. Je bent heel lief een beau gargon, maar ce n'est pas pra tique". „Je bent een luxe-paardje, niet waarIs het dat wat je wilde zeg gen?" „Ais je het zo wilt uitleggen". Hij ging naar het raam en bleef een poos naar buiten kijken, met zijn rug naar haar toe. „Waar denk je aan, mon ami?" Hij keek haar over zijn schou der aan. „Zo maar ik dacht aan een vrouw". „Aan een vrouw?" Dit was een onderwerp dat Mi relle begreep en daarom was ze er dadelijk bij: „O, je hoeft niet bezorgd te zijn; het is~eert dame met grijze ogen, die ik irf.de gang van het Savoy-hotel tegen' het lijf liep". „En wat zei ze wel?" „Zover ik me herinner, zei ik: „Pardon" en zei zij: „Het hindert niets" of iets van die aard". „En toen?" „Niets meer. Daarmee was het afgelopen". „Ik begrijp geen woord van al wat je zegt", zei de danseres. „Een vrouw met grijze ogen' mompelde Derek in gedachten. „En toch zou ik haar niet graag nog eens ontmoeten". „Waarom niet?" „Ze zou me ongeluk kunnen aanbrengen, zoals vrouwen ge- woonlijk doen". Mirelle stond vlug op en leg de een arm als een slang om zijn hals. „Je bent een dwaze jongen, Derek", fluisterde ze. „Je bent een grote dwaas. Je bent een beau gargon, maar ik nee, ik ben niet geboren voor armoede. Luis ter nu eens naar mij. De zaak is zo eenvoudig". Kettering antwoordde niet. De danseres ging voort: „Je schoonvader is heel rijk, nietwaar? Bijna de rijkste man van Amerika. Een paar dagen ge leden moet hij de prachtigste ro bijn van de wereld gekocht heb ben het Vurige Hart. Zo'n steen hoort bij een vrouw als ik. Ik houd van juwelen, Derek. O, als ik eens een steen zoals het Vurige Hart kon dragen!" Ze zuchtte en werd opeens praktisch. „Jij begrijpt dergelijke dingen niet, Derek; je bent maar een man. Van Aldin geeft die robijn aan zijn dochter, veronderstel ik. Zij is- enig kind, nietwaar?" „Ja". „Dus als hij sterft, erft zij al zijn geld. En ate zij eens plotse ling stierf? Dan zouden al die miljoenen aan jou'komen?" „Zoals de zaken nu staan, ja. Voor zover ik weet heeft ze geen testament gemaakt". „Mijn hemel!" zei de danseres. „Als zij eens stierf, wat zou dat een oplossing zijn". Een ogenblik zwegen beiden. Toen barstte Derek in lachen uit. „Je bent buitengewoon prak tisch, Mirelle; en ik mag dat wel in je, maar ik ben bang dat wat je verlangt niet zal gebeuren. Mijn vrouw is buitengewoon ge zond". „Wel", zei Mirelle, „er gebeu ren weieens ongelukken". Hjj keek haar scherp aan, maar gaf geen antwoord. Zij ging voort: „Maar je hebt gelijk, mon ami, we moeten niet vertrouwen op mogelijkheden. Kijk eens, lieve Derek, er moet niet meer over die echtscheiding gesproken wor den. Je vrouw moet het idee op geven". „En als ze niet wil?" „Ik denk dat ze wel zal willen. Ze is iemand die niet van publi- citeit houdt. Er zijn een paar aar-1 dag dan ook bannen zeer"nauwe pet. De inschrijving staat open óp 18 januari met als stortings datum 15 februari. Zoals de beurs reeds verwachtte heeft de B.N.G. het 7 procent rentetype verlaten. Veel durf was hiervoor niet nodig gezien het dalende rentepeil van de laatste weken. Toch heeft men blijkbaar geen enkel risico willen nemen gezien het bedrag van ƒ100 min. Vol gens de beurs gaat deze lening er dan ook in als snijkoek. De staatsobligaties waren vanmid dag iets gemakkelijker met wei nig zaken. Ook de B.N.G.-lenin- gen waren prijshoudend tot iets lager. De stemming voor de interna tionale waarden was gedrukt tot flauw. Dit laatste voor AKU en Philips. Uniever en Kon. Olie lagen gedrukt in de markt. Dit alles met weinig zaken om dat het publiek grotendeels met kooporders verstek liet gaan. In de AKU-hoek moest enig aanbod worden verwerkt op het bericht, dat de dochtermaatschappij in Keulen van de Vereinigte Glanz- stoff haar bedrijf gaat sluiten. Er werken 1800 werknemers. Zoals bekend heeft AKU een 76 procent belang in de Vereinigte Gianz- stoff. AKU daalde vanmiddag van 52,30 tot 51,70, tegen vrijdag 54. Philips zakte in van 73,20 tot 72,80 (75,20). Unilever en Kon. Olie daalden ieder ca. 60 cent tot resp. 86,90 en 125,50. Ér was geen Amerikaans aanbod in de inter nationale waarden doch er waren ook geen kooporders in deze hoe ken uit het buitenland. Hierdoor bleven de koersfluctuaties op de dige verhaaltjes die ze liever niet in de krant zal lezen". „Wat bedoel je?" vroeg Kette ring scherp. „Parbleu! Ik bedoel de meneer die zich graaf de la Roche noemt. Ik weet alles van hem af. Ik ben een Parisienne, zoals je weet. Hij was haar minnaar vóór ze trouw de, niet waar?" Kettering pakte haar bij de schouders. Dat is een vervloekte leugen", zei hij, „en bedenk alsjeblieft dat je tenslotte over mijn vrouw spreekt", Mirelle'matigde zich een beetje. (Wordt vervolgd.) grenzen. De koersen van vanmid dag bleven beneden het hoogte niveau van die in de morgenuren. Wallstreet heeft vrijdag de beursweek afgesloten met hoge re koersen onder leiding van de staalwaarden. Philips daalde er een halve dollar, KLM dol lar. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend ir Amsterdam zijn heden onver anderd gebleven.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2