PROVINCIAAL NIEUWS Pagina -1 Terneuzen Brandmelding Door het zonlicht verblind Geslipt Sas van Gent Agenda GOUDEN ERWT UITGEREKT 0? PEULVRUCHTENDJIGEN TE smoeiiscE Strauss stelt belasting verhoging voor Verklaring van kardinaal Spellman Of schakelen? Of automatisch?, ék SIMCA SIMCA André Dees Loop der bevolking over 1966 St. Jans+een De verkiezingen in West-Irian Sargeriij&e sSissd r Vrijdag 6 januari 1967 DE VRIJE ZEEUW Voorwerpen op de weg De inspekteur-korpschef maakt belanghebbenden erop attent, dat het ingevolge de algemene poli tieverordening verboden is voor werpen op de weg te plaatsen, waardoor aan de weggebruiker schade, hinder of letsel kan wor den toegebracht. In het bijzonder wordt erop gewezen dat hieronder ook valt het in de goten van de weg leg gen en/of laten liggen van bal ken of planken, met het oogmerk het oprijden op de voetstraat te vergemakkelijken, teneinde de auto in garage of tuin te plaat sen. Zij die hun auto via de voet straat in garage, tuin of op het erf wensen te plaatsen, dienen voor het rijden over de voetstraat een vergunning bij b. en w. aan te vragen. Brand op binnenvaarttanker In de haven van Terneuzen Is gistermiddag de 1700 ton me tende binnenvaarttanker „Mer cator" binnengebracht, nadat aan boord van dit schip brand had gewoed. Het vuur, vermoedelijk veroorzaakt door de verwar mingsinstallatie aan boord, brak uit tegen half vier gisternacht. De „Mercator", die geladen was met gasolie, was onderweg van Antwerpen naar Oostende. Het had vier man aan boord, waar van er twee direct na het uit breken van de brand overstap ten op een vissersboot. Het vuur werd geblust door de blusboot „Inktvis" uit Hansweert, die daarna de „Mercator" Terneu zen heeft binnengebracht. Kapitein van de „Mercator" is de heer De Kunder uit Terneu zen. In de nacht van woensdag op donderdag werd te ongeveer kwart vóór één een brand ge meld op het terrein van de Icust aan de Westsluis waar in een houten keet brand was ontstaan en de vlammen reeds uitsloe gen. De gealarmeerde brandweer, onder leiding van de heer Van Strien, heeft met twee bluswa- gens getracht het vuur te doven, doch de keet is geheel uitge brand. Een op zeer korte afstand staande verplaatsbare houten keet, waarvan een zijwand reeds zwaar door de felle gloed was geblakerd, kon nog tijdig wor den weggerold.. Vermoed wordt dat de brand is ontstaan door een in de keet brandende olie kachel. Gisterochtend om half tien had op de Axelsestraat een aanrij ding plaats doordat de bestuur der van een auto, de heer P. P. M. uit Terneuzen, komende uit de richting van de brug, door de nog laagstaande zon werd verblind en te laat een in die straat geparkeerd staande auto van de heer J. F. M. B. uit Axel bemerkte. Door de botsing liepen beide auto's materiële schade op. Gisteravond te ongeveer half acht kwam de heer J. K. L. uit Terneuzen met een bestelwagen, rijdende over de Mr. Haarman- weg in de richting van de stad, door de gladheid van het weg dek ter hoogte van Driewegen te slippen en belandde in een naast de rijweg liggende sloot. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de bestelwagen moest door een takelwagen van de garage Kerckhaert worden weggesleept. Mutaties rijksbelastingdienst De heer mr. G. J. Kruishoop, hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks belastingen en hoofd van de inspectie der directe belastin gen te Terneuzen, is benoemd tot hoofd van de inspectie der directe belastingen, le afdeling, te Enschedé. Voorts is de heer B. van der Molen, hoofd van het kantoor der rijksbelastingen te Terneuzen, be noemd tot hoofdontvanger-titulair van 's Rijks belastingen, hoofd van het kantoor der rijksbelastin gen te Vlaardingen. Zilveren jubileum Het Algemeen Ziekenfonds voor Zeeuwsch-Vlaanderen bood gistermiddag in de benedenzaal van hotel „Rotterdam" een recen- tie aan ter gelegenheid van het feit dat de bureauchef de heer H. Bos 25 jaar bij dit fonds werkzaam was. Vooraf had een huldiging plaats in bijzijn van het bestuur en per soneel, waar door dr. D. Dorre- paal voorzitter van het zie kenfonds de loopbaan van de jubilaris werd gereleveerd. Deze kwam in 1942 op het kantoor Terneuzen in dienst en nadat hij als vrijwilliger eind 1944 in dienst van het Nederlandse leger naar Indonesië vertrok kwam hij in 1948 terug en werd geplaatst op het bijkantoor te Oostburg. In 1961 kwam de heer Bos weer op het kantoor te Ter neuzen terug. Dr. Dorrepaal schetste de vele goede kwaliteiten die de jubila ris in dienst van het ziekenfonds had ontplooid. Accuratesse en verantwoordelijkheidsgevoel ken merkten zijn werk. Sa directeur van het zieken fonds, de heer J. Kruysse, was ook best te spreken over de samenwerking met zijn bureau chef. Deze verstaat de kunst op het kantoor een prettige sfeer te scheppen. Na hem kwam nog de chef van de buitendienst de heer M. F. Moens, die sprak namens het personeel en dank bracht voor de goede leiding die dit van de heer Bos ondervond. De heer F. Gijs sprak woorden van geliike strekking namens de personeels commissie. De heer Bos was van dit alles de goede woorden, vele ge schenken en bloemen onder de indruk en zeide in zijn dank woord te hopen dat hij zijn werk, dat hij steeds met het grootste plezier heeft gedaan, nog lang zal mogen bestendigen. De receptie werd bezocht door vele personen die direkt of zijdelings bij het ziekenfonds wezen zijn betrokken. Ook veel particulieren kwa men de heer Bos de hand druk ken en hem het beste toewen sen. „The sound of music" De directie van 't „Luxor-Thea- ter" te Terneuzen zet het nieuwe jaar goed in door dc meest ge vraagde film van dit moment „The sound of music" te bren gen. Behalve in Nederland is deze film in tal van andere landen de na-oorlog.se recordbreker gewor den. De originele filmmuziek met het overbekende dore—mi ligt reeds maanden aan de top van de internationale hitparade. Julie Andrews, de gouden Os car-winnares en thans een be roemdheid, is de ideale vertolk ster van de gouvernante die over de zeven kinderen van kapitein Von Trapp een zegenrijk regiem uitoefent en als barones en moe der van deze muzikale familie een bekroning vindt. „The sound of music" is een bezoek dubbel en dwars waard. Agenda gemeenteraad Woensdag 11 januari a.s. komt de gemeenteraad van Sas van Gent om 19.30 uur in vergadering bijeen. De hoofdschotel van de agenda zal de behandeling van de begroting 1967 van de ge meente zijn, waarop wij reeds eerder een toelichting gaven. Naar aanleiding van opmerkin gen van de commissie, die met het onderzoek van de begroting belast was, stelt het college voor om in 1967, wanneer het voor de gemeente financiëel mogelijk is, de aankoop van monumenten en gedenkstenen op de begroting te plaatsen. Er komen onder meer nog aan de orde voorstellen tot het hef fen van marktgelden. Het staan geld t.g.v. de kermis zal de ge meente ruim duizend gulden op brengen. In verband met de ontslagaan vraag van mevr. C. Liplijnde Roov als badmecsteres zal de ge meente in deze vacature moeten voorzien. De raad zal ook een beslissing moeten nemen inzake de verho ging der opcenten van de perso nele belasting. De verhoging van 100 tot 150 opcenten zal de ge meente in 1967 bijna 10.000 op brengen. Behalve de diverse benoemin gen van - de leden van diverse commissies vragen ook enkele in gekomen stukken de aandacht. Een schrijven o.m. van de N.V. Zeeuwse gasmaatschappij te Goes inzake de ombouw van gas- toesteilen in de gemeente zal wel licht de niet prettige afwerking van aansluiten in Sas van Gent aan de kaak stellen. Fusie waterleidingen Midden-Zeeland De fusie tussen de streekwa- terleidingbedrijven van Walche ren en de Bevelanden is thans 'n feit. De aandeelhouders van de N.V. Waterleiding Mij. „Midden- Zeeland" hebben besloten om 'n eind te maken aan de zelfstan digheid van hun maatschappij door deze te ontbinden en de taken van de watervoorziening voor het gebied van Walcheren over ve dragen aan de gelijktijdig te vergroten waterleiding maat schappij „Zuid-Beveland". Deze laatste maatschappij bestaat reeds sedert 1910 en treedt reeds geruime tijd op als leverancier van het drinkwater voor Walche ren. Thans zal een waterleidingmij. de watervoorziening voor het ge bied van Midden-Zeeland verzor gen (echter nog met uitzonde ring van de gemeente Middel burg), een gebied waarin grote ontwikkelingen gaande zijn. Ge noemd worden recente vestigin gen van Hoechst, Billiton. Hino, Hercules in of rond het Sloege- bied. Voor het gehele personeel van beide bedrijven zijn gelijke arbeidsvoorwaarden van kracht geworden en er is eon organisa tie tot stand gekomen. De gemeenten op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland alsmede 4 Brabantse gemeenten en de provincie Zeeland bezitten thans gezamenlijk een vennootschap ter behartiging van de belangen van drink- en industrievoorzie- ning van het gebied van weste lijk Brabant en Midden-Zeeland. Het proces naar grotere en daar door krachtiger eenheden in Zee land is daarmee nog niet voltooid. Met de waterleiding van Tholen waarmee reeds op technisch en administratief gebied binnen 'n organisatie wordt samengewerkt, wordt nog overlegd over de be stuurlijke samenvoeging. Spionnenopera Ter gelegenheid van de 50ste verjaardag der bolsjewistische revolutie werkt de componist Oskar Gelfuss uit Kazakstan aan een opera over het leven van de Duitser Richard Sorge, die in de tweede wereldoorlog wegens spionage voor Rusland door de Japanners werd terechtgesteld. Gelfuss, die van Duitse af komst is, heeft de eerste twee van de vier bedrijven van de „hel- denopera" gereed, zo is in de! Russische pers gemeld. Sorge had vanuit zijn post in Tokio Stalin gewaarschuwd voor de naderende inval van nazi- Duitsland in Rusland, en hier voor dc juiste datum genoemd, maar Stalin had de waarschu wing naast zich neergelegd. HEDEN Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „The Sound of Music". Concertgebouw, 8 uur: Am sterdams Volkstoneel met op voering van „Rooie Sien". Café „Du Commerce", 2 u.: Openbare verkoping woonhuis. ZATERDAG 7 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 u.: „The Sound of Music" ZONDAG 8 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 u.: „The Sound of Music" MAANDAG 9 DINSDAG 10 en WOENSDAG 11 JANUARI TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur „The Sound of Music". De Westduitse minister van financiën Franz Josef Strauss za1 het bondskabinet tot opvulling van het nog bestaande dekkings tekort van 3,6 miljard mark op de begroting 1967 ook de verho ging van enkele verbruiksbelas tingen voorstellen. Welke dit zijn wordt angstvallig geheimgehou den. Van welingelichte zijde wordt echter vernomen, dat er ook een algemene verhoging van de omzetbelasting met 0,15 pro cent bij is. Die belasting komt dan op 4,15 procent. Een woordvoerder van het mi nisterie van financiën heeft ver klaard dat men zich bij het be ramen van maatregelen tot dek king van het tekort aan deze volgorde heeft gehouden: ver mindering van de uitgaven, op heffing van belastingfaciliteiten en, in laatste instantie, zo klein mogelijke belastingverhogingen. De Amerikaanse kardinaal Spellman heeft woensdagavond in Tokio, voor zijn terugkeer naar de V. S., verklaard dat de offers die de Amerikanen in Vietnam brengen, gebracht moeten wor den omdat er geen alternatief is. De 78-jarige kardinaal, die aartsbisschop van New York is, zei dat de Amerikanen rechtvaar dig en eerlijk willen zijn en voor een rechtvaardige vrede strijden. Kardinaal Snellman heeft met Kerstmis in Vietnam, waar hij een bezoek bracht aan de Ameri kaanse troepen, verklaard, dat de Amerikanen in Vietnam strijden voor het behoud van de bescha ving en de oorlog moeten winnen. Deze opmerking heeft veel kri tiek uitgelokt. Van de zijde van het Vaticaan werd meegedeeld dat de woorden van de kardinaal niet in overeenstemming waren met de politiek van het Vaticaan. Met de afzet van peulvruchten gaat het niet zo best, maar er wordt al goud tegenaan ge gooid om daar verbetering in te brengen. Dat is tenminste don derdag in Schoondijke gebeurd. Ook weer niet te veel goud: niet meer dan één gouden erwt. Woendag en donderdag beleef de Schoondijke peulvruchtenda- gen. Boeren en andere geïnteres seerden konden er een elektroni sche sovteermachine voor- bruine bonen zien. Huishoudschoolleer- lingen en plattelandsvrouwen vernamen er de uitslag van de peulvruchtenkookwedstrijd, waar zij zich de afgelopen dagen zo voor hebben ingespannen. Hoofd prijs de gouden erwt. De klein ste prijs die ooit in Nederland werd uitgereikt, zegt men, De eigen stichting, die de Ne derlandse land- en tuinbouw er sinds enkele jaren voor zijn pu blic relations op na houdt, schijnt aan dit zoeken van het spectacu- (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 1000 sémi-automatisch? Dan kiest u even, onderweg! In de drukke binnen stad rijdt u rustig automatisch. Maar als u wilt scha kelen schakelt u: hanteert u een selectiehandle als een gewone vloerversnelling: beschikt u over het maximale acceleratievermogen, en spaart u de rem-: men in de bergen! En de 4-deurs Simca 1000 sémi- automatisch is bijzonder voordelig, in nieuw- en kilometerprijs! Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1000 AUTOMATISCH VANAF f 6095.— W&W NEDERLAND N.V. ver-5 Voor Terneuzen en omgeving Mr. F. J. HAARMANWEG 21 TERNEUZEN - TELEFOON 01150-2035 GRAAUW neulvruchtenverbruik aangemoe digd door de afdaling voorlichting van de peulvruc-htenstudiecombi- natie. die mede de hand heeft ge had in de recente gebeurtenissen te Schoonde ke. Die afdeling werkt met demonstraties, recep ten e.d. De heer Wine van 't pro- duktschapssecretariaat, die een goed woordje deed voor de peul- vruchtenprcpagandisten, vroeg zich echter wel af of die recep ten niet wat te luxueus zijn: „Het worden toch nog duro maal tijden." Maar wankelmoedig moet men niet worden als het om propa ganda gaat, vond de heer Wine. De verschuivingen in consump tiegewoonten. die de peulvruch- tenafzet hebben an "getast, heb ben ergens een grens. Communistische activiteit in Thailand VOORBEELD Als de wereld in haar geheel een voorbeeld zou nemen aan de elfjarige Ronnie van Geuns in het Nieuwzeelandse Oamaru zou het met heel wat mensen in de ontwikkelingsgebieden veel beter gesteld zijn, aldus W. A. Lawry, de leider van de anti hongeractie in Nieuw-Zeeland. Ronnie staat 's ochtends om half zes op om zijn krantenwijk te 1 verzorgen en van de ongeveer zeven gulden welke hij daarmee per week verdient legt hij de helft voor zijn hongerende mede wereldburgers opzij. De extra' tjes die hij met Kerstmis van zijn klanten ontving droeg h'i geheel aan de anti-hongeractie af. M. V. Tot. 8 12 20 20 22 42 28 34 62 14 5 19 31 35 66 45 40 85 711 640 1351 694 634 1328 11 6 23 Vo'gens in Bangkok ontvan gen berichten ziin communisten in de provincie Pratsjoeab, on geveer 300 km ten zuiden van de hoofdstad, en in naburige gebieden or> grote schaal begon- ren met gewaoend verzet tegen de regering. Er zijn met spoed versterkingen gestuurd. De minister van binnenlandse laire in het kleine niet geheelzaken, generaal Praphas, ver- Dienstjubileum Op 5 januari was het 25 jaar geleden dat de heer J. P. de Dreu te St. Jansteen in dienst trad bij de N.V. Waterleiding Maatschap pij „Zeeuwsch-Vlaanderen". De heer De Dreu is thans als machinist werkzaam op 't pomp station te St. Jansteen. De jubilaris, zijn echtgenote en kinderen werden in de voormid dag thuis gefeliciteerd door de direkteur van de maatschappij, ir. G. P. M. Dikötter, die verge zeld was van zijn echtgenote, de heer J. Mijs, president-commis saris; mr. J. I. M. Reuser, burge meester van de gemeente St. Jansteen en commissaris van de Waterleiding Mij; drs. C. E. Brom, bedrijfsekonoom; mr. M. N. G. Pek, direktie-sekretaris en tevens hoofd personeelszaken, en een deputatie van het personeel. In zijn toespraak tot de jubila ris gewaagde de direkteur van het grote vakmanschap, dat de heer De Dreu in de loop der jaren heeft ontwikkeld. Oorspronkelijk van midden-Zeeland afkomstig, heeft hij zich in het uiterste zui den van Zeeuws-Vlaanderen een vaste en waardevolle plaats ver worven, aldus de direkteur, tot, zoals hij zei, de 137e jubilaris sinds de oprichting van het be drijf. Vervolgens speldde de direk teur de jubilaris het gouden in signe wegens 25 jaar trouwe dienst op en overhandigde hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Namens het personeel werd door de heer P. J. A. de Hoon, chef van het pompstation St. Jansteen, een cadeau aangeboden. vreemd te zijn. Mevrouw De Nijs uit Klooster- zandt; heeft sinds half vijf donder dagmiddag het gouden kleinood in haar bezit. De jury savoureer de en loofde als met één mond haar Mexicaanse bonenschotel. De gouden erwt heeft weer een straaltje hoop gebracht in de har ten van de bestuursleden van bet produktschap voor granen, zaden en peulvruchten, die in hun ver gadering van donderdag met nogal sombere feiten geconfron- teerrl werden. In Okober en no vember van het afgelopen jaar lagen de prijzen, die de telers voor hun peulvruchten konden maken, een stuk lager dan een ja-ar tevoren. Voor capticijners b v. 66,45 per honderd kg in november 1966 tegen 77.30 in november 1965; voor bruine bo- klaarde woensdag dat de com munisten ook in het noordoos ten van het land actief zijn. Bii schermutselingen waren twee opstandelingen gedood. De gene raal zei verder dat de commu nisten in het noordoosten jon gemannen uit afgelegen dorper ontvoeren en hen dwingen mee te doen aan een militaire on'ei- ding in het oerwoud. Hefsehroef- vliegtuigen van de opstandelin gen brengen voorraden naar ge heime kampen, aldus de minis ter. Russische „militair-politieke organisaties" tijdens een atoomoorlog Rusland richt speciale „mili tair-politieke organisaties" op om .en 98,05 in november 1966 in geval van een atoomoorlog het tegen 109,15 in november 1965. land te besturen, aldus he Rus- De export in de periode juli tot sische legerblad „Rode Ster" van en met september 1966 was maar 7370 ton, ter waarde van 4,9 miljoen, tegen 11.275 ton ter waarde van ƒ6,4 miljoen in de zelfde periode een ja-ar eerder. In het binnenland wordt het donderdag Het blad vermeldde geen details over deze organisaties, die het hoofd moeten bieden aan de problemen van een atoomoorlog, maar het liet wel doorschemeren, dat de hoogste chef van deze or ganisaties een politieke topfiguur zal zijn. De onthulling stond in een ar tikel, dat pleitte voor „een prak tische combinatie van éénhoof dige macht met de gemeenschap gedachte" in de militaire leiding. De schrijver van het artikel, HET BIER WAS TE BEST Het bier dat aan de bar van een hotel in de Australische plaats Newcastle werd getapt, wat te bestdat bleek toen er dezer dagen op de tweede ver dieping van dit hotel een brand je uitbrak. De weldra gearri veerde brandweer wilde de on der de brandhaard gelegen bar- ruimte uit voorzorg doen ontrui men, maar de daar aanwezige bierdrinkers maakten geen haast. Eén der klanten, zijn bierglas heffend, voegde de verblufte vuurbekampers toe: „Zolang het bluswater maar niet door het plafond heen in mijn bier be gint te lekken, krijgen ze mij hier niet weg". Beroep tegen doodvonnis Dalam verworpen Het hof van appèl in Djakarta heeft het tegen het doodvonnis van de voormalige minister van bankzaken, Dalam, aangetekende beroep verworpen. Dalam is eind vorig jaar door een speciale rechtbank op grond van onder mijning en grootscheepse mal versaties ter dood veroordeeld. Hij kan nu bij president Soekar- no om gratie vragen. Bankrover bij vuurgevecht gedood Tijdens een wild vuurgevecht met de politie is in de nacht van woensdag op donderdag Rainer Liehr (26) uit Kassei gedood. Vol gens de politie bestaat er een sterke verdenking, dat Liehr één van de twee rovers is, die woens dag bij een overval een bijkan toor van de stadsspaarbank in Gensungen (Hessen) hebben be roofd van 6300 D.M. In de zakken van de dode vond de politie 2500 gulden. Geboren Gevestigd Vermeerderd Overleden Vertrokken Verminderd Bevolking op 31 dec. 1965 31 dec. 1966 Vermindering Aantal huwelijken: 15 Aantal echtscheidingen: 1 Geboren Gevestigd Vermeerderd Overleden Vertrokken Vermindering Bevolking op 31 dec. 1965 31 dec. 1966 Vermeerderd Huwelijken: 34 Huweli'ksaangiften: 34 Huwelijkstoestemmingen: 4 Echtscheidingen: 1 Geboren, alh'er woonachtig: 29 Overleden, alhier woonachtig: 13 Overleden, elders woonachtig: 3 Levenloze aangifte: 1. ZAAMSIAG M. V. Geboren 17 10 Elders geboren 9 10 58 44 Tot. 27 19 102 HOEK M. V. Tot. 28 22 50 83 83 166 111 105 216 16 11 27 51 46 97 67 57 124 1284 1193 2477 1328 1241 2569 44 48 92 Vermeerderd 84 64 148 Overleden 10 7 17 Elders overleden 12 4 16 Vertrokken 57 65 122 Geb. van elders 1 1 Vermindering 79 77 156 Bevolking op 31 dec. 1965 1639 1516 3155 31 dec. 1966 1644 1503 3147 5 13 8 Aantal voltrokken huwelijken 29 Aantal echtscheidingen 1 ZUIDZANDE M. V. Tot. I Geboren 8 3 11 Gevestigd 14 14 2S Vermeerderd 22 17 39 Overleden 3 5 8 Vertrokken 18 19 37 Verminderd 21 24 45 Bevolking op 31 dec. 1965 422 397 819 31 dec 1966 423 390 813 1 7 6 SAS VAN GENT Geboren Gevestigd Vermeerderd Overleden Vertrokken Verminderd Bevolking op 31 dec. 1965 31 dec. 1966 Huwelijksvoltrekkingen: 3 Geen echtscheidingen. 155 2327 2380 53 142 297 2403 2462 Vermeerdering 53 59 Aantal huwelijken: 31 Aantal echtscheidingen: 4. PHILIPPINE 4730 4842 112 Indonesië zal de Verenigde Na ties verzoeken de algemene ver kiezingen in West-Irian, in 1968, generaal-majoor V. Zemskov, zei, door een waarnemer te laten bij- dat bij het uitbreken van een wonen. Dit heeft de vertege-;^ -orlog met atoomraketten, de po- woordiger van Indonesië bij a_ Jtieke leiding een zeer belang- rijke taak op zich zou nemen. Arrestaties in Lesotho In Lesotho, het voormalige Ba- volkerenorganisatie, Roeslan Ab- doelgani, donderdag in Djakarta verklaard. Indonesië zal dan vragen of de Verenigde Naties het er mee eens zijn dat het over- eenkomstig zijn belofte, in 1962 soetoland, zijn donderdagochtend gedaan, heeft gehandeld. I de leider van de „Basutoland Nederland en Indonesië onder-1 Congress Party", Mokhehle, en 32 tekenden bij de overdracht van andere vooraanstaande figuren Nieuw-Guinea in 1962 het ver- gearresteerd. Mokhehle steunt drag waarin Indonesië toezegde koning Mosjoesjoe de tweede, die Mevr. De Dreu mocht enigede wensen van de bewoners van grotere bevoegdheden wenst dan fraaie bloemstukken in ontvangst dit gebied vóór 1969 vast te leg- hem krachtens de grondwet toe nemen. gen. Roeslan legde er de nadruk komen. Hierdoor is een ernstig Van de in de namiddag geboden op, dat de overeenkomst niet konflikt met premier Jonathan gelegenheid tot feliciteren werd spreekt van een plebisciet, zoals ontstaan. De koning verblijft, door een groot aantal kollega's en volgens hem dikwijls ten onrech- door militairen bewaakt, in zijn vrienden gebruik gemaakt. 1 te wordt gezegd. paleis. Geboren Gevestigd Vermeerderd Overleden Vertrokken Verminderd Bevolking op 31 dec. 1965 31 dec. 1966 M. 10 47 57 5 22 27 640 670 V. 12 47 59 3 33 36 604 627 23 Tot 22 94 116 8 55 63 1244 1297 Vermeerdering 30 Aantal huwelijken: 10 Aantal echtscheidingen: 1. IJZENDIJKE Voetbal Pele en Eusebio samen in Benefietwedstrijd Pele en Eusebio, twee van 's werelds beste voetballers, zul len hoogstwaarschijnlijk in het zelfde elftal worden opgesteld, dat op 22 januari in Lissabon een benefietwedstrijd speelt voor de Portugese halfspeler Vicente Lucas. Vicente Lucas verloor het licht uit een oog toen hij ver leden jaar op weg naar zijn club Belenenses betrokken raakte bij een auto-ongeluk. De 31-jarige Vicente werd in 1935 op Lourem co Marques op Mozambique ge boren. Hij speelde twintig maal in het Portugese elftal. Geboren Gevestigd Vermeerderd Overleden Vertrokken Verminderd Bevolking op 31 dec. 1965 31 dec. 1966 M. 21 26 47 16 50 66 1351 1332 V. 14 40 54 17 59 76 1271 1249 22 AXF.L Geboren: 3 dec. Adriaan Jan FrecWik, z. van Frederlk Ver- schelling en Jozina C. Wieland, Mariikestr. 46; 11 dec. Mvriam Maria Marcella, d. van Jan M. van Tatenhove en Marieke M. de Reg- ge. Industrieweg 2; 18 dec. Eliza- h»th Neeltje. d. van Kriiu Witte en Fiizaheth Goossen, Nieuwendijk ."r 19 dec. F.duard Arie, z. van Marinus A. Verhoeven en Neeltje van Lanaevelde, Gen. Sikorskistr. 11: Jacomina Elizabeth, d. van Hendrik Koekkoek en Tohanna H. Hamelink, Oudeweg 78. Huwelijksaangiften: 6 dec. Adriaan F. de Pooter ('won. te Zaamsjae). 22 i., en Suzanna Buij- ze, 20 j.: 28 dec. Francois C. van Overbeeke (won. te Terneuzen), 25 j., en Jacomina Cappon, 20 j. HmvelUksvoUrekkineeu: 9 dec. Jan Krui'pse (won. te Terneuzen), 23 j., en Madeleln E. C. Fierir.ck, 21 j.; 15 dee. Pieter M. de Rijke (won. te Terneuzen). 25 j„ en A"drea F M. He'iens, 21 j.; 16 dec. Reinier W. Leunis (won. te Ter neuzen). 26 i„ en Maria A. C. W. 53 I T anoenak, 19 j.; 22 dec. Adriaan F. de Pooter (won. te Zaamslag), 22 i., en Suzanna Buiize, 20 j. o»v«—'-den: 1 dec. Santina Lou- ren, 67 j„ geh. gew. met D C. Schieman: 11 dec. Bereardus Seghers, 84 igew. gew. met M. M. Simnen: 22 dec. Pieter Jan van Doorn. 82 j., gew. gew. met E. Wij- na: 28 dec. Pieter Jansen, 77 j., eeh. eew. met. M. M Verberlcmoes; 29 dec. I.eendert Bakker, 74 j., echtg. van E. Schuitvlot. Tot. 35 66 101 33 109 142 2622 2581 41 Vermindering 19 Aantal huwelijksvoltrekkingen: 18 Aantal echtscheidingen: 1. Italiaanse spoorwegen gaan staken Het personeel van de Italiaanse spoorwegen gaat van maandag 9 januari 21.00 uur tot dinsdag 10 januari 21.00 uur in staking. De Italiaanse spoorwegen heb ben medegedeeld, dat reizigers in Italië op die dag rekening zul len moeten houden met treinver- tragingen. De reden van deze Italiaanse spoorwegstaking is nog Jniet bekend. „Grootste schip" in Rotterdamse haven Met 130 miljoen liter ruwe olie in de tanks is woensdagavond de Zweedse tanker „Sea Spray" de Rotterdamse haven binnengelo pen. De „Sea Spray", die aan de vijfde petroleumhaven in Euro poort afmeerde, is het grootste schip, dat de Maasstad ooit heeft ontvangen. De Zweed meet 116.250 ton, heeft een lengte van 290 m en een grootste breedte van 45 m. De lading van de mammoettan ker kwam uit Koeweit en kan door de Europoortinstallaties in ongeveer 20 uur worden gelost. Het schip, dat eigendom is van de Zweedse reder Salen, kwam op 8 november van het vorig jaar in de vaart.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3