PROVINCIAAL NIEUWS Gestolen schilderijen terug Inhaalprogramma betaald voetbal Renniesjfl Ga nooit de mist in HET RAADSEL VAN ROVAMA NIEUWJAARSREDE VOORZITTER O.K. MIDDEN- EN NOORD-ZEELAND Nog geen tekort aan werkgelegenheid in Zeeland 41 'PP'l nasi i j iT 'i I Wegennet De Oosterschelde- brug Teleurstelling over zeehavennota Axe! Breskens Hoek Sas van Gent Sluiskil Toch een aluminiumfabriek van Pechiney in Zeeland Loop der bevolking over 1966 Rijdt veilig met melk Donderdag 5 januari 196/ DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 „Van een tekort aan werkge legenheid is in Zeeland gelukkig nauwelijks sprake. Naar mijn me ning is hier potentieel een zeer goede en blijvende werkgelegen heid. Het wordt dan ook minder nodig om de fabrieken naar de arbeiders te brengen dan wel om de beschikbare werknemers naar Zeeland te brengen". Een en ander werd gisteren meegedeeld door de heer C. A. Kammeraad, voorzitter van de kamer van koophandel en fabrieken voor midden- en noord- Zeeland in zijn nieuwjaarsrede. Een op Zeeland gericht woning- bouwprogramma, aldus vervolgde de voorzitter, en een daarbij be keningen. Buitenlandse invloeden op de mogelijke havenontwikkelin gen worden zo goed als niet in be schouwing genomen, aldus conclu deerde spreker. Een ander onder werp van sprekers aandacht vorm de de nog niet voldoende op gang gekomen recreatie in Zeeland. Voor vele Nederlanders is de delta nog een onbekend gebied dat echter binnen 1 dagreis te bereiken is. Ten slotte gaf de voorzitter nog een algemeen overzicht over 1966. Daaruit bleek dat in het algemeen de resultaten ten opzichte van 1965 teruggelopen zijn. De kostenstij gingen konden slechts in enkele gevallen worden bijgehouden. Een vrij beduidend aantal ondernemin gen is opgeheven. Gelukkig staan hier een vrijwel gelijk aantal nieu we vestigingen tegenover. Het ge heel levert een bee'd op van eer. zich aan de gewijzigde situatie aanpassend bedrijfsleven. Kleinere horende verhuizingsregeling zijn eeijheden kunnen de economische i ctrii'rl «iof man» onder de huidige omstandigheden dubbel op hun plaats. Hier ligt een dankbare opgave voor de nieuwe regering. De heer Kammeraad ging vervolgens in op een mededeling van gedeputeerde staten dat be slissingen over nieuwe vestigingen vaak in Den Haag worden geno men. Spreker kon dit wel billijken maar anderzijds leek het hem niet juist wanneer bij de beslissing over een vestiging in Zeeland de provincie en de gemeenten geen zwaar wegende stem in het kapit tel zouden hebben. Deze nieuwe vestigingen zijn welkom wanneer zij geënt zijn op de speciale mo gelijkheden die in Zeeland worden geboden. Als voorbeeld gaf de heer Kammeraad de terreinen in Vlissingen-Oost die bij voorkeur uitgegeven dienen te worden aan bedrijven die de ligging aan diep vaarwater intensief zullen benut ten. De heer Kammeraad sprak ver volgens zijn bezorgdheid uit over het Zeeuwse wegennet. Er zal een extra druk op de capaciteit van het Zeeuwse wegennet door de in dustriële aktiviteiten worden ver oorzaakt, zo verwachtte hij. De aanvoer van de bouwmaterialen Vormt hiervan reeds het begin. De noodzaak tot vernieuwing en ver betering van vele wegen wordt steeds dringender. Te vrezen valt, dat de capaciteit van de wegen aanzienlijk achter zal blijven bij het in aantal en gewicht toenemen- '3ë "vervoer. Een voorbeeld daar van deed zich voor bij de laatste bietencampagne, toen op Walche ren de bieten slechts bij de bedrij ven konden worden weggehaald door biizondere ontheffingen voor de vrachtauto's, waarvan het laad vermogen de b-wegennorm te bo ven ging. Een verbetering van een aantal van de b-wegen tot a-kwali teit lijkt het enige middel om de landbouwbedrijven niet onbereik baar voor het beroepsvervoer te maken. Sprekend over de nieuwe Oos- terscheldebrug meende de voor zitter te kunnen verwachten dat het tegenvallen van de verkeers drukte hier van tijdeliike aard zou zijn. De tot nu toe gebleken voor keur van het vrachtvervoer vonr de rijksweg 58 zou voorts de oor zaak ervan kunnen zijn dat de be stuurders van personenauto's wel de route via de brug kiezen, zo meende spreker. Met betrekking tot het tolgeld dat voor deze brug en voor de verschillende veren be taald dient te worden toonde de voorzitter van de kamer van koop handel zich in principe voorstan der van gratis gebruik. Gaat men ervan uit dat het Nederlandse motorriituigenbestand veel meer aan algemene middelen opbrengt dan ervoor wordt uitge geven en ziet men een veer als een verlengstuk van de weg, dan dient het gebruik hiervan kosteloos te zijn. Ten aanzien van de Ooster- scheldebrug lag de zaak echter iets anders. Hier heeft men een brug die uit leningen is gefinan cierd en waar de rente en aflossing uit de tolheffing wordt betaald. Ook op de veren was een kleine toegangsprijs als compensate voor het comfort en om misbruik tegen te gaan wel te billijken, naar het oordeel van de heer Kammeraad. Spreker pleitte in het verloop van zijn rede voorts voor het on belemmerd voortgang vinden van de voorbereidingen voor het ma ken van het Sloekanaal. Dit ka naal heeft grote betekenis voor de verdere ontwikkeling van het ge bied rond Vlissingen-Oost, zo zei hij. Teleurstelling sprak de voor zitter van de K.v.K. uit over de zeehavennota, waar zo lang naar is uitgezien. Het beleid van de rijksoverheid voor zeehavens zal voigens de no ta gericht zijn op het vermijden van onevenwichtige investeringen. Wat als onevenwichtig moet wor den beschouwd lijkt meer te wor den bepaald door binnenlandse overwegingen van ruimtelijke orde- strijd niet meer volhouden, grotere eenheden ontstaan door samen werking of nieuwe vestiging. Het is, aldus spreker, een proces waar van het einde nog niet is te voor zien en dat zich in alle sectoren van het bedrijfsleven voltrekt. (ADVERTENTIE) Brandend maagzuur? helpen direkt! Benzineperikelen in Zeeuws-Vlaanderen In West Zeeuws-Vlaanderen heeft een handelaar in merkben- zine zijn prijs met 2 cent per liter verlaagd. Deze verlaging, welke buiten advies van de maatschap pij om is geschied, doch waarvan deze wel in kennis werd gesteld, is een gevolg van ontevredenheid in de handel in merkbenzine, die is ontstaan na de recente prijs verlagingen, waarbij een deel van Zeeuws-Vlaanderen bij de noordelijke provincies werd ge voegd en het overige deel van Zeeland in een andere zone werd geklasseerd, met een extra ver laging van twee cent. De recente verhoging van vier cent door het rijk heeft er mede toe geleid, dat het prijsverschil met het achter land België zeer klein is gewor den en het zijn voornamelijk de grensstations welke hiervan in vloed zullen gaan ondervinden. Ook in de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone hebben inmiddels en kele pomphouders het voorbeeld van Sluis gevolgd in de hoop dat het eigenhandig genomen besluit navolging zal vinden om zo de maatschappijen te bewegen de prijzen aan het niveau van overig Zeeland op te trekken. nlng dan door economische bere- kochte bot Auto's op slot De Rijkspolitie deelt mede, dat de laatste tijd meerdere ma len uit geparkeerd staande auto's goederen zijn ontvreemd. Teneinde ontvreemding tegen te gaan worden de automobilis ten dringend aangeraden bij het parkeren van hun auto, deze af te sluiten. Bovendien worden de auto mobilisten er attent op gemaakt dat sedert de inwerking treding (op 1 januari j.l.) van het nieu we verkeersreglement men ver plicht is de auto bij het par keren af te sluiten. Kerstboomverbranding Woensdagavond om 6 uur werd begonnen om de vele kerstbo men, die op de Markt door de Axelse jeugd waren verzameld, op vrachtauto's te laden, waar na de jeugd in optocht, voorzien van toeters, ratels en alles wat maar leven kon maken, naar het Van Deventerplein trok. Binnen de afzetting werden de bomen op een grote stapel ge gooid en ging, na overgoten te zijn met benzine, de fik er in, hetgeen gepaard ging met een oorverdovend leven van de in grote getale aanwezige Axelse jeugd. Ook voor de volwassenen wa ren de metershoge vlammen een interessant schouwspel. Op een prettige wijze werden zo de overbodig geworden kerst bomen opgeruimd. Gevonden voorwerpen De in de maand december op het bureau van de rijkspolitie aangegeven gevonden voorwer pen zijn terug te bekomen aan de daarachter vermelde adres sen: Paar wollen handschoentjes, Mart. Jansen, Irenestraat 15; bankbiljet R. de Vliegere, West straat 4; paar zwarte handschoe nen, Douanekantoor, Noordstraat 6; etui met demesregenjas, Wie- land WiLhelminastraat 85; geva ren-driehoek, L. Bakker, Eglan- tiersweg 20 (Magrette); kinder portemonnee met inhoud, A. Her man, Weststraat 6; rozenkrans, mevr. Schatborn, Bylocquestraat 5; wit hondje, D. Antheunis, De Savornin Lohmanlaan 19; dames- vest in plastic zak, H. Everse, Gen. Meijerstraat 17 D. Verder zijn terug te bekomen aan het bureau van de rijkspoli tie biezen draagmandje, dames- bril in etui, lange dameshand schoen en een herenrijwiel. Nieuwjaarsreceptie B. en W. van Breskens heb ben in de hal van het gemeente huis een nieuwjaarsreceptie ge houden. Zowel kerkelijke, bur gerlijke autoriteiten, verenigings besturen als particulieren wa ren op deze zeer geanimeerde bijeenkomst aanwezig. Personeelsavond Het waterschap „Het Vrije van Sluis" hield in het Casino een personeelsavond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het waterschap. Dijkgraaf J. Becu uit Groede reikte aan een tiental personeels leden een oorkonde en plaquette uit voor 25 jaar trouwe dienst. Door de conferencier W. Lus- tenhower en de Deltaband uit Schoondijke werd een ontspan ningsprogramma aangeboden. Aanvoer vismijn Aan de vismijn te Breskens werd in de week van 25 t/m 31 december aangevoerd: 682 kg exportgarnalen, 1249 kg bot, 6746 kg schar, 3609 kg schol, 510 kg tong, 51 kg tarbot 48 kg griet, 31 kg poon, 2 kg kommeraal, 27.708 kg kabeljauw, 3140 kg wijting, 18.274 kg haring. 90.693 kg schardijn en 242 kg onver- Voorlichting nieuwe verkeersregels De rijkspolitie te Hoek zal heden en donderdag 12 januari in het gebouw van de „Grinz- pan" in de Langestraat een toe lichting geven op het per 1 januari van kracht geworden reglement verkeersregels en ver keerstekens. Beide avonden be ginnen om 7.30 uur. Opbreng busjesaktie De opbrengst van de busjesac tie t.b.v. de Hemava-stichting heeft te Hoek in het afgelopen jaar 231,opgebracht. Nieuwe parkeerruimte Zonder enige vorm van for maliteit heeft men in onze ge meente het Keizer Karelplein in gebruik genomen. Het plein, dat een flink stuk heeft moeten prijs geven in verband met de verbe tering van Rijksweg 61, biedt plaats aan 140 personenwagens. De parkeervoorschriften zijn aangepast aan de nieuwe regels van het verkeer. Ook 's avonds kan men op een gemakkelijke manier gebruik maken van deze parkeerruimte, daar de verlich ting zeer goed is. Tot heden heeft men nog niet zo veel gebruik ge maakt van de pas gereedgeko men parkeerruimte, maar wan neer men eenmaal de mogelijk heid gezien heeft, dan zal hier van beslist meer gebruik wor den gemaakt. Door vallend heiblok gedood Woensdagmiddag te ongeveer één uur is de 46-jarige J. de Feijter, afkomstig uit Sluiskil, op slag gedood, toen hij een 1000 kg wegend heiblok op het lichaam kreeg. Tijdens heistellingswerkzaam heden aan het kanaal Terneuzen Gent was bij het slaan van stam-wand in de kom van Sluis kil, tegenover de scheepssmederij van de firma J. E. du Puy, het Het Franse concern Pechiney stelt opnieuw pogingen in het werk om te komen tot oprichting van een aluminiumfabriek in Ne derland, met het Sioegebied ais de daarvoor het meest in aanmerking komende vestigingsplaats. De minister van economische zaken, drs. J. A. Bakker, heeft dit medegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het twee dekamerlid de heer Assmann (k.v.p.). Op 14 september 1965 heeft de vorige minister van economische zaken aan Pechinev reeds medege deeld, dat voor de vestiging van een aluminiumproduktiebedrijf geen goedkoop aardas ter be schikking kan worden gesteld. Aangezien voldoende energie tegen een bepaalde, lage, prijs een ver eiste is voor een rendabele alumi- niumproduktie aan welk ver eiste hier te lande slechts kan worden voldaan op basis van goed koop aardgas kon als gevolg van deze beslissing het vestigings plan van Pechiney niet doorgaan. De reden voor deze afwijzing hield verband met de voorgeno men en inmiddels tot stand ge komen vestiging van een alu- miniumbedrijf in Delfzijl. Als ge volg hiervan werd door een alu- miniumbedrijf niet langer voldaan aan de voorwaarden voor de ver strekking van goedkoop aardgas neergelegd in de nota inzake het aardgas van 11 juü 1962 met name niet aan de voorwaarde dat sprake dient te zijn van een voor ons land nieuw industrieel project. In het licht van deze voorwaar den en omstandigheden is het niet mogelijk aan Pechiney goedkoop aardgas ter beschikking te stellen. De vraag kan hierbij onder ogen worden gezien, of. aldus minister Bakker, er aanleiding zou kunnen ziin in de huidige omstandigheden een wijziging van deze voorwaar den in overweging te nemen. Een antwoord op deze vraag vereist, in verband met haar consequenties, nauwgezette bestudering, weshal ve een beantwoording hiervan op korte termiin niet kan worden te gemoet gezien, aldus de minister. De acht schilderijen, die in het afgelopen weekeinde uit een mu seum in de Londense voorstad Dulwich werden gestolen, zijn teruggevonden, Dit heeft de Brit se politie woensdag bekendge maakt. De schilderijen vertegen woordigden een geschatte waar de van ongeveer 25 miljoen gul den. Enkele doeken waren licht be schadigd. De schilderijen, drie Rembrandts, drie van Rubens, een van Gerard Dou en een van Elsheimer, verdwenen in de nacht van vrijdag op zaterdag uit het museum. De dieven verschaf ten zich toegang door een paneel uit een toegangsdeur te verwij deren. Om de doeken door deze opening te krijgen sneden zij de drie Rembrandts uit hun lijsten. De kunstdiefstal werd de waar devolste genoemd welke ooit in Engeland en mogelijk zelfs in de gehele wereld werd gepleegd. Scotland Yard zette een groot scheepse jacht op de dieven in maar vreesde, dat deze hun buit al naar het buitenland hadden gebracht. Het museum ontving verscheidene anonieme telefoon tjes en brieven, waarin losgelden werden geëist. De schilderijen waren niet verzekerd, omdat hun waarde niet in exacte bedragen was uit te drukken. De politie ontdekte drie van de acht schilderijen dinsdagavond achter struikgewas in een open baar park in het westen van Lon den. Zij maakte dit toen niet be kend uit vrees, dat de dieven de Bezoek van minister Luns aan Roemenië De Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, zal van 11 tot 16 janua ri op uitnodiging van de rege ring van de Roemeense volks republiek, een bezoek aan Roe- menië brengen. De bewindsman zal vergezeld zijn van enkele hoofdambtenaren van zij ri depar tement, onder wie jhr. mr. J. A. de Ranitz, directeur-generaal politieke zaken, en drs. J. Meijer, directeur-generaal internationale samenwerking. Minister Luns zal, behalve met zijn Roemeense ambtgenoot, de heer Manescu, ook gesprekken hebben met andere leden van de Roemeense regering. Op het programma staan verder onder meer een bezoek aan de stad Brasov en een bezoek aan het dal van Prahova. Berging van „Moselstein" in Antwerpse haven Vrouw krijgt bak van hijsinstallatie op het hoofd Bij werkzaamheden met een hijsinstallatie op een bouwwerk aan de Spiegelgracht in Amster dam is woensdagochtend de aan de kabel hangende bak naar be neden gevallen. De 29-jarige mej. G. C. E. Meijerink uit de hoofd stad. die juist passeerde, kreeg de 50 kg zware bak op het hoofd en moest met ernstige verwondin gen naar een ziekenhuis worden overgebracht. Politie en arbeidsinspectie stel len een onderzoek naar de oor zaak van het ongeVal in. Aardbeving in Griekenland In de omgeving van de Griek se plaats Achaia, in het noorden van de Peloponnesus, zijn gister morgen door een aardbeving van middelmatige kracht acht per sonen gewond en ongeveer 500 huizen ernstig beschadigd, aldus de politie. Van de gewonden is er één ernstig aan toe. Uit angst voor verdere schokken verlieten de inwoners van vele dorpen in de omgeving hun woningen. overige doeken zouden vernieti gen. De politie was telefonisch benaderd door een onbekende, die de plaats noemde waar de schilderijen te vinden waren. Hoe en waar de andere vijf meester werken werden teruggevonden is nog niet bekend. Volgens de politie hebben „ver scheidene personen haar bij het onderzoek geholpen". Men maakt uit deze term op dat er arresta ties zijn verricht. Op een adres waar enige der schilderijen werden gevonden ontdekte de politie een grote hoeveelheid andere waardevolle voorwerpen, die bij onlangs uit gevoerde overvallen werden ge stolen, en wapens. Zuidslavische vice-premier omgekomen De Zuidslavische vice-premier Boris Krajger is woensdag bij Sremska Mitrovica, ten westen van Belgrado, met zijn auto ge slipt, Krajger kwam hierbij om het leven. Krajger zat met zijn twee zoons in de auto. Eén van 'hen kwam ook om, de ander werd zwaar ge wond. De vice-premier was 52 jaar en lid van het politieke bu reau. Tijdens de tweede wereld oorlog streed hij met de partiza nen tegen de Duitsers. Van 1953 tot 1933 was hij premier van Slo- wenie. (ADVERTENTIE) zonder een glas melk: het gezondste „pep-middel" voor scherpe ogen en een snel reaktievermogen. Verstandig, veilig, vurrukkulluk. Mee eens ?Vraaggratis embleem aan het N.Z.B., Postbus 4530, Rijswijk (Z~H)„ ZIEKENHUISBRAND Vier bejaarde patiënten zijn woensdag levend verbrand en 11 ernstior gewond tijdens een brand in een houten ziekenhuis te Joko- hama in Japan. De uitslagen van de woensdag avond voor de betaalde compe titie van de K.N.V.B. gespeelde wedstrijden luiden: Eredivisie Go AheadXerxes DWS—PSV Eerste divisie NEC—RBC 2—0 2—4 7—3 TERNEUZEN Een Antwerpse firma heeft op dracht gekregen voor de eersteGeboren werkzaamheden ter berging van Gevestigd het Duitse m.s. „Moselstein", dat vorige week in de haven van .Vermeerderd Antwerpen is uitgebrand en ge- deeltelijk gc-zonken na een reeks Overleden ontploffingen in de lading. Vertrokken Het bergingswerk zal een tien tal dagen vergen De in gang ge- Verminderd zette berging betekent overigens nog niet. dat men reeds weet of het schip weer in de vaart ge- VUII Ut? XlXillU O, JEj, UU ITU.y. J1CL - T heiblok van de op de werkboot braoht /al kunnen worden .Zwerver 3" gebouwde heistelling van de firma Noordenne uit Har- dinxveld naar beneden gestort. De bedieningsman poogde, he laas tevergeefs, met remmen een ongeluk te voorkomen. Een col lega van het slachtoffer die naast hem stond kon door wegspringen aan het gevaar ontsnappen. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. 'Door de arbeidsinspectie uit Bre da werd in samenwerking met de de recherche van de gemeente politie een onderzoek ingesteld. Zelfmoord van Turkse diplomaat in Moskou Een Turkse ambassaderaad in Moskou, Sadi Coruk, heeft zelf moord gepleegd, zo is vernomen. Volgens een woordvoerder van de Turkse ambassade is het mo tief van de wanhoopsdaad onbe kend. maar was het kennelijk om persoonlijke redenen. Coruk was 45 jaar oud, ge trouwd en vader van twee kinde ren. Bevolking op 1 jan. 1966 1 jan. 1967 M. V. Tot. 203 217 420 804 838 1642 1007 1055 2062 79 84 163 477 519 996 556 603 1159 9540 9686 19126 9991 10038 20029 451 452 903 Vermeerderd Alhier geboren, elders woon plaats 154 m.; 114 v.; totaal 268 Alhier overleden, elders woon plaats 85 m.; 68 v.; totaal 153 Aantal voltrokken huwelijken (waarvan 2 in het buitenland) 161 Echtscheidingen 5 Levenloos aangegeven kinderen (waarvan 8 uit Temeuzen) 21 Erkenningen 4 Ontkenningen wettigheid 3 Wijzigingen geslachtsnaam 1 DWS—PSV 2—4 9. Van der Kuylen 01; 34. Van den Dungen 02; 45. Vonhof 12; 51. Kruiver 2—2; 61. Cebi- nac 23; 71. Soerensen 24. Toeschouwers: 5.500. DWS heeft een verdiende nederlaag geleden tegen een koel en zakelijk spelend PSV. De Eindhovenaren, hoewel minder in de aanval dan DWS, wisten met snelle passes en door vooral gebruik te maken van de diepte pass de toch al niet zo sterke DWS-defensie herhaaldelijk uit positie te spelen. In de negende minuut gaf Cebinac een goede pass aan Van der Kuylen, die Flinkevleugel omspeelde en doel man Schrijvers kansloos liet. DWS nam hierna het heft in han den, maar de Amsterdamse aan vallen werden te kort opgezet om gevaarlijk te worden. Een snelle uitval via Soerensen en Cebinac werd door v. d. Dungen afgerond met een fraaie treffer: 02. Kort vóór de rust kwam DWS einde lijk aan het verdiende tegendoel punt. Ook na de rust hadden de Amsterdammers een veldover- wicht, hetgeen resulteerde in de gelijkmaker, gescoord door Krui ver. Maar twee snelle uitvallen van PSV, waarbij Cebinac en Soerensen scoorden, beslisten de strijd. GO AHEAD—XERXES 2—0 9. Veenstra 10; 68. Schneider 2—0. Toeschouwers: 12.000. Xerxes heeft in Deventer geen kans gezien een grote indruk te maken. Daarvoor was het spel van de Rotterdammers te steriel en fantasieloos. Go Ahead maak te daar niet voldoende gebruik van. Het liet zich door zijn tegen stander meeslepen naar een tem poloos duel, dat vooral in het begin van de tweede helft be neden de middelmaat zakte. Het tweede doelpunt van de thuis club bracht een lichte opleving in de strijd. Voor het doel bleken beide voorhoedes machteloos. De fraaiste kansen werden gemist door de nonchalance, waarmee j 'J* -Wi; J 4: J' 11 53 -Juist toen een grote verwar ring dreigde te ontstaan cn allen door elkaar heen schreeuwden, werden de deuren van de grote zaal opengeworpen en een hijgen de Presto verscheen. „Heer Aram!" riep hij boven alles uit. „Ik heb hem hier'" En heftig wees hij op de zwijgende figuur naast hem, die verwezen voor zich uit staarde. Terwijl iedereen verwonderd en in span ning deze twee vreemde bezoe kers gadesloeg, klonk plotseling een doordringende kreet hoven alles uit. „Marcoü" Het was Jolande. Zonder zich aan iemand te sto ren, duwde zij iedereen opzij, die haar in de weg stond en stormde op de zwijgende vreemdeling af. „Mareo!" riep ze opnieuw. „Ge leeft!" En snikkend stortte zij zich in de armen van haar dood gewaande broeder. Als bij tover slag veranderde de uitdrukking op het gelaat van de man. Er lichtte een verheugde glans in z'n ogen, die plotseling helder en vol vertedering keken naar 't meisje in zijn armen. „Jolande!" stamelde hij. „Jo lande, zusjelief... gij zijt het... nu weet ik... weer alles!" de spelers van beide zijden deze inhaalwedstrijd meenden te moe ten „opsieren". De stand aan de kop van de eredivisie ziet er nu als volgt uit: Ajax Feijenoord Sparta ADO Go Ahead PSV DWS Xerxes 17 14 2 1 69—17 30 17 11 5 1 44—15 27 IS 11 4 3 28—15 26 17 9 5 3 38—20 23 17 10 2 5 32—16 22 17 7 4 6 34-31 IS 18 6 6 6 33—36 IS 18 6 5 7 28—25 17 „Sluik-reclame" kan TV-uitzending van Dukla Praag—Ajax onmogelijk maken De programmacommdssaris van de N.T.S., de heer J. VA Renge- link, heeft woensdag in Hilver sum gewaarschuwd voor de on aangename gevolgen welke kun nen ontstaan voor de tv-kijkers wanneer hij de directe televisie reportage van de voetbalwedstrijd Dukla PraagAjax op 8 maart a.s. in het Tsjechische stadion extra aangebrachte reclame uit Nederland wordt aangetroffen. De N.T.S. heeft ook via de Europes radiounie de Tsjechische televisie gewaarschuwd voor deze „sluik-reclame". Wanneer de N.T.S., aldus de heer Rengelink, uit redelijkheidsoverwegingen moet besluiten de reportage niet te laten doorgaan, dan ligt de verantwoordelijkheid daarvoor bij de betrokken firma's. ADO speelt op 28 februari tegen Bratislava De eerste wedstrijd voor de halve finale van de inter-toto- competitie tussen ADO en Bra tislava zal op 28 februari a.s. in Den Haag worden gespeeld. Voor de returnontmoeting is nog geen datum vastgesteld. Ton in Rotterdam De 27-jarige Rotterdamse me vrouw A. DekkerPrins, die staat ingeschreven 'bij de vierde klasser D.R.L., is tot nu toe de enige met 13 goede uitslagen in de voetbaltoto van zondag 1 januari. Zij krijgt daarmee de eerste prijs: 100.000 gulden schoon. Voor de tweede prijs hebben zich zeventien deelne mers met elk 12 goede uitslagen gemeld, terwijl er 48 waren met de eerste negen goed en de der de prijs zullen delen. VOLKSVERHUIZING IN ASSAM Het Indische leger is woensdag begonnen met het overbrengen van duizenden leden van de Mizostam uit hun dorpen in de héuvels van Assam naar twintig nieuwe nederzettingen in toe gankelijker gebied. De autoritei ten hopen op deze manier de op standige beweging in deze stam de kop in te drukken, door het de opstandelingen onmogelijk te maken om de bewoners van de oude in het oerwoud gelegen dorpen te dwingen voedsel, geld en andere hulp te geven. De nieuwe nederzettingen zullen een militaire bescherming krij gen. Op het ogenblik wonen de on geveer 300.000 leden van de Mizostam in 730 dorpen. De op standelingen streven naar een onafhankelijke staat.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3