PROVINCIAAL NIEUWS Het geheim van de blauwe trein Akkertjes Marktberichten Pagina 2 Terneuzen Axel Koewacht Sluiskil Sluis Zaamslag Verkeers ongelukken tijdens het Kerstweekeinde Kerkdiensten Gedeelte van Sao Paulo ondergelopen Jaloezie maakt uw keel weer als fluweel Valsemunters- bende actief in Australië DE VR1TE ZEEUW Dinsdag 27/woensdag 28 december 1968 Op Oudejaarsdag heeft Terneuzen twee parochies Vanaf zaterdag 31 december a.s. om 12 uur heeft Terneuzen naast de reeds bestaande Sint- Willibrordusparochie er een nieu we bij, de parochie in de Kats- polder en omgeving toegewijd aan „De Verrezen Christus". De nieuwe pastoor, pater drs. L. Heynen, sedert september 1965 kapelaan in Terneuzen, is door de bisschop van Breda, mgr. G. de Vet, tot eerste pastoor benoemd. Hij wordt als zodanig geïnstal leerd op zaterdagavond geduren de de H. Eucharistieviering om zeven uur. Daarna zullen de parochianen in de gelegenheid worden gesteld de nieuwe pa rochieherder geluk te wensen met zijn benoeming. De juiste grenzen van de nieu we parochie moeten nog worden vastgesteld en het zal nog wel enige tijd duren vóór men over een eigen kerk beschikt. De tijd daaraan vooraf gaande zullen de diensten gehouden worden in de Triniteitskerk. Pater drs. Leonardus Heynen OSFS, is geboren in 1918 te Voor burg. Hij kwam in 1930 naar Til burg voor de gymnasiale studies op het missiehuis van de Oblaten van de H. Franciscus van Sales. Daarna volgden het noviciaat en de filosofische en theologische studies te Nijmegen en Beek en Donk met in 1942 de priesterwij ding. Van 1943 tot 1948 was pater Heynen docent op de hogere stu dies, met daarbij assistentie in de verschillende omliggende paro chies. Van 1948 tot 1953 was hij leraar op de colleges der congre gatie in Tilburg en in Troyes (Frankrijk). ln 1953 werd hij professor in Beek en Donk op de hogere studies. Tévens doceerde pater Heynen moraal-theologie aan de katholieke universiteit te Nijmegen en hij bekroonde dit met het doctoraal examen in 1961. Vier jaargetijden in de Braakman De jachtopziener in het Braak- mangebied, de heer C. Riemslag, „kent de Braakman als zijn broek zak". Dat betekent niet alleen dat hij er de weg kent, maar ook dat hij alle planten, bloemen, bomen en vogels kent die men daar aan treft. En dat zijn er nogal wat. Met zeer veel belangstelling hebben een 50-tal leerlingen van de openbare uloschool en hun Ieraren geluisterd naar zijn lezing, die hij er hield. Hij deed dit aan de hand van een groot aantal zeer ■fraaie kleurendia's. Daarnaast toonde hij ook een aantal kleuren dia's over paddestoelen, die men vooral in Brabant aantreft, en over verschillende vogelsoorten. Met behulp van deze dia's maakte hij mét zijn toehoorders een wandeling door de Braakman in de vier sei zoenen. Ongetwijfeld zullen deze leerlingen van „De Branding" in het vervolg het Braakmangebied met andere ogen bekijken. Amsterdams Volkstoneel brengt „Rooie Sien" Aan het begin van het seizoen 1965/'66 maakte het Amsterdams Volkstoneel een afscheidstournee met het toneelstuk „Rooie Sien" en besloot deze reeks vanaf 28 januari 1.1. in theater Carré te Am sterdam. Er is aan deze voorstel ling door t.v. en pers veel rucht baarheid gegeven met het gevolg dat er nu nog, avond aan avond voor volle zalen wordt gespeeld. Tijdens de afgelopen maanden ontving het gezelschap zoveel aanvragen uit alle delen van het land, dat er aan deze jubileum serie nog een tournee werd ver bonden en o.m. in enige theaters in Zeeland zal worden gespeeld. Vrijdag 6 januari 1967 zal dat he geval zijn in het Concertgebouw te Terneuzen. Vernieuwde hervormde kerk in bijzondere gemeente avond aan het kerkbestuur overgedragen De laatste maanden heerste er elke avond grote activiteit in de Ned. Herv. kerk. Leden van deze kerk werkten hard om het in terieur van de kerk te verfraai en; er werd getimmerd, geschil derd en vele andere werkzaam heden werden uitgevoerd. Al dit werk gebeurde pro Deo en veel van het benodigde ma teriaal werd gratis of tegen sterk verminderde prijzen geleverd. Het lag in de bedoeling het werk door derden te laten uit voeren, maar ouderling C. Kos ter was van mening dat er vol doende vrijwilligers onder de kerkleden te vinden zouden zijn om dit werk in hun vrije tijd voor de kerk te verrichten. Het plan van de heer Koster is volkomen geslaagd. Ruim 1800 m2 muuroppervlak werd geschilderd, de banken van het kerkbestuur en de kerkvoog dij werden uitgebroken, de vloer bedekking in de wandelpaden werd vernieuwd en de vergrote ruimte voor de preekstoel werd voorzien van fraaie vloerbedek king. De oude preekstoel paste nu eigenlijk niet meer bij deze verfraaiing en een bezoeker die tijdens de werkzaamheden een kijkje kwam nemen was dit ook opgevallen en stelde het beno digde bedrag voor een nieuwe preekstoel beschikbaar. Op de achtergalerij naast het orgel is de plaats waar het Kerk koor regelmatig medewerking verleent aan de kerkdiensten. Hier werd een aantal stoeden voor de koorleden geplaatst. Deze stoelen, die eveneens tegen een sterk gereduceerde priis werden geleverd, werden te koop aange boden aan de gemeenteleden voor de prijs van 10, zonder dat men eigenaar werd. Dat de vrijwilligers heel wat werk hebben verzet moge blij ken uit de volgende cijfers: 825 uren werd er geschilderd, 90 uur door de timmerlieden gewerkt; de dames van de schoonmaak ploeg maakten 288 uren en voor de andere werkzaamheden 55 uur. Een totaal van 1288 uur. Ruim 200 m2 plaat werd er ver spijkerd en 254 kg verf werd verstreken. Vrijdagavond was het dan zo ver dat de verfraaide kerk aan de gemeente kon worden aange boden. Na het zingen van Ps. 72 6 en 7 betrad de president-kerk voogd de heer J. den Doelder de nieuwe preekstoel en heette allen hartelijk welkom. Een bij zonder woord van welkom richt te hij tot burgemeester M. K. van Dijke, wethouder C. van Bendegem, gemeentesecretaris P. G. van den Bosse en verdere ge nodigden. Hierna ging spreker uitvoerig in op wat er de laatste maanden was gepresteerd en hoe deze vernieuwing mogelijk was ge weest. Hij bracht dank aan de werkers, wat zij ook hadden ge daan, zowel de vaklieden als de dames die gezorgd hadden voor schoonmaak en door wie elke avond voor koffie was gezorgd. Verder dankte de heer Den Doelder hen die de materialen voor dit groot werk beschikbaar hadden gesteld en hen die finan. cieel hadden bijgedragen. Hierna verzocht spreker Ds. Pennings de preekstoel te be klimmen. Met een handdruk droeg de heer Den Doelder de verfraaide kerk over aan Ds. Pennings. Ds. Pennings liet de aanwezi gen eerst de „Lofzang van Za- charias" zingen, waarna hij zich tot de aanwezigen richtte en dankwoorden sprak tot allen die op enigerlei wijze hebben gehol pen om deze interne vernieu wing tot stand te brengen. Het liturgisch centrum is door de betimmering van de wand en de stijlvolle preekstoel een prach tig geheel geworden. Door het verplaatsen van de banken der ambtsdragers is nu meer ruimte verkregen voor de doop en avondmaalviering. In de hoogte boven het kruis staan de Hebreeuwse letters waarmee Israël vanouds de Gods naam schreef. Hiermee is de eenheid van Oud- en Nieuwe Testament en de verwantschap van Israël en de kerk uitgebeeld. Deze 4 letters worden in onze bijbel weerge geven met „Here". Met het zingen van Psalm 9 1 werd deze bijeenkomst geslo ten, waarna de gelegenheid werd geboden om de kerk te bezichti gen. In het torenlokaal werd de aanwezigen koffie aangeboden. Buitengewone ledenvergadering van de V.V. Axel Donderdagavond heeft de voet balvereniging „Axel" in haar clublokaal ..'s Lands Welvaren" een buitengewone vergadering gehouden, waarin het voorstel tot overdracht van haar sportacco- modatie aan de gemeente Axel het belangrijkste punt van de agenda was. De voorzitter, de heer J. Diele- man, gaf, al vorens hij tot toe lichting van het voorstel over ging, een uitvoerig overzicht van hetgeen zich in de loop der ja ren had afgespeeld voordat deze overeenstemming met de ge meente Axel tot stand was geko men. Reeds in 1948 werd door de ge meente contact opgenomen met de V.V. Axel, omdat op en rondom de sportterreinen een wandelbos was gecreëerd. Bij de besprekingen bleek dat het toenmalige gemeentebestuur in geen enkel opzicht voor de ver eniging reële voorstellen op tafel kwamen. Het standpunt van de vereni ging was dat zij over drie speel velden moest kunnen beschikken, maar dit bleek niet mogelijk te zijn. Vele malen vonden onderhan delingen plaats, maar steeds bleek dat het voormalige college bijzonder weinig voor zondag voetbal wenste te doen. Toen in 1962 een wijziging in het gemeentebestuur plaats had bleek dat deze een reëler inzicht had voor de voetbalsport. Zo kon in 1963 een voorstel worden besproken dat, op enkele punten na, voor de voetbalver eniging aanvaardbaar was en waarop verder gewerkt kon wor den. De veer, die geladen moest worden, was het realiseren van het derde speelveld. Thans zijn wij dan zó ver dat wij met een afgerond voorstel, waarmede het voltallig bestuur zich kan verenigen. Hierna gaf de voorzitter een toelichting over de inhoud van het voorstel waarna hij de leden gelegenheid gaf hierover vragen te stellen en opmerkingen te plaatsen. Van deze gelegenheid werd door diverse leden gebruik ge maakt. Unaniem werd hierna akkoord gegaan met het bestuursvoorstel, In zijn sluitingswoord zei de voorzitter het besluit een histo risch moment is voor de voetbal vereniging „Axel". Voor de oudere leden zal het prijsgeven van een eigen sport- accomodatie geen prettig besluit zijn, maar ik ben blij dat men meer met de feiten heeft reke ning gehouden. Verder bracht spreker dank aan de burgemeester en het col lege van B. en W., die, ondanks de moeilijkheden die ook de ge meente heeft, deze overeenkomst om over te gaan tot overname van onze terreinen op de agenda van de gemeenteraad wil brengen. Universitair examen Aan de katholieke universiteit te Nijmegen slaagde voor het artsexamen de heer M. C. I. N. Dierick, alhier. Prijskaarting In café „Sluiskil" had eerste Kerstdag een prijskaarting plaats, waaraan door 50 personen werd deelgenomen. De uitslag luidt: 1. J. ten Hoeven en W. de Hamer; 2. A. Breepoel en Ferd. Smole- naers; 3. Alb. van Esbroek en e. v. d. Murer; 4. Flor. Zegers en C. v. d. Broecke. Extra prijzen: 1. Ben Talboom en mevr. Ruiter; 2. Jac. Dhont en Ferdi Sijs. Verder had er nog een serie- kaarting plaats, waaraan 60 per sonen deelnamen. Kerstavond De afdeling Sluis van de Ne derlandse bond van plattelands vrouwen had een geslaagde en druk bezochte kerstbijeenkomst in hotel „Wilhelmina". Mevr. A. Lakode Hullu uit Cadzand sprak een toepasselijk openingswoord en na samenzang volgde er voordracht van mevr. J. BaasGillissen. Zij bracht het bekende verhaal van C. Schijve over Louise Kaastecker en het vliegende paard te Sint Anna ter Muiden. Tijdens een intiem kerstdiner reikte de kerstman in eigen per soon de geschenken uit als her innering aan deze geslaagde avond. Kerstzangdiens t Aan de vooravond van het Kerst feest werd in de hervormde kerk de traditionele kerstzangdienst ge houden. Het kerkgebouw was tot de laatste plaats bezet, toen enke le leerlingen van de openbare school met hun blokfluisspel de liturgie inleidden. Ds, L. Berger, geref. predikant uit Terneuzen, verzorgde de schriftlezingen. Deze werden afgewisseld door samen zang, door zang van een koor, dat op dergelijke avonden een zeer gewaardeerd aandeel levert, en door de harmonie „De Volharding" (ADVERTENTIE) Let op, dat U de originele Akker cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijn en griepl die Dochter Sions en Stille Nacht ten gehore bracht. Ds. E. Gramsbergen, herv. pre dikant te Hontenisse, hield een meditatie, aansluitend bij een kerstgedicht van Muus Jacobse Aan het einde van deze dierst werd met begeleiding van de har monie het „Ere zij God" gezongen, waarna onder klokgelui de kerk leegstroomde. Kerstviering zondagschool Tweede Kerstdag vond het kerst feest voor de kinderen van de zon dagsschool plaats. De leiding be rustte bij de heer B. M. Kole. De liturgie „Komt allen tezamen" werd uitgevoerd door kinderen en onderwijzend personeel. Mej. E. Lensen vertelde het kerstverhaal ,De hoge muur", waarnaar roet grote aandacht door kinderen en ouders werd geluisterd. Aan het slot werd afscheid genomen van die kinderen die de zondagsschool gingen verlaten. Leider Kole gaf hun bij het uitreiken van het diplo ma en een Bijbel een toepasselijk woord mee. VERENIGDE STATEN In de Verenigde Staten zijn in het kerstweekeinde 560 mensen bij verkeersongelukken om het leven gekomen. Vorig jaar bedroeg het aantal doden 720. De vermindering van het aantal slachtoffers wordt toegeschreven aan het feit, dat het verkeer dit jaar zeer beperkt was als gevolg van zware sneeuwval in een groot deel van het land. FRANKRIJK In Frankrijk hebben verkeers ongelukken gedurende het kerst weekeinde aan 75 mensen het leven gekost. Vorig jaar bedroeg het aantal doden 85. ITALIË In Italië verloren 26 mensen het leven, terwijl er 18 werden ge wond. Opslagplaats uitgebrand Een opslagplaats aan de Korte Houtstraat in het te saneren ge deelte van dé Haagse binnenstad is maandagmorgen uitgebrand. De brand in de opslagplaats werd ontdekt door omwonenden, die waren gewekt door 't lawaai. Vermoedelijk is de brand ont staan op de tweede van de drie verdiepingen. De brandweer zet te toen de v.aromen reeds door het dak sloegen veel en groot materieel in. Zij slaagde er in te voorkomen, dat de brand over sloeg naar omliggende pan'de.i. Met de brand gingen goederen, waaronder een archief van een bedrijf, verloren. De brandweer is nag geruime tijd bezig geweest met het nablus sen van de brand. De brandweer is nog geruime van de lakfabriek Verbo N.V.. De schade aan het pand wordt op 20.000 gulden geschat. DONDERDAG 29 DECEMBER GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 19 uur Ds. J. C. Weststrate, van Meliskerke. Oudejaarsdienst. Opstelwedstrijd ter gelegenheid 100-jarig bestaan Canada In verband met de viering van het honderdjarig bestaan van Canada in 1967 organiseert de Canadese ambassade een opstel wedstrijd voor alle leerlingen van de middelbare scholen in Ne derland die op 1 januari de leef tijd van 15 jaar bereikt hebben. De eerste prijs zal bestaan uit een gratis reis naar Canada waarbij ook een bezoek gebracht zal wor den aan Expo '67 Montreal. De winnaar zal in de zomervakantie naar Canada reizen per DC-8 van de Canadian Pacific Airlines en zal dan ongeveer tien dagen in Canada kunnen blijven. Behalve een bezoek aan Expo '67 kan hij of zjj dan tevens een bezoek bren gen aan Toronto, Ottawa, Que bec City en andere bezienswaar digheden. De titel van het opstel is: Why I should like to visit Canada du ring the centennial year of Pour- quoi j'aimerais me rendre au Ca nada pendant le centenaire. Het opstel moet geschreven worden in een van Canada's twee officiële talen: het Engels of het Frans. De sluitingsdatum voor de inzending van het opstel is 15 maart 1967. De beste inzendingen uit elke provincie en Amsterdam, Den Haag en Rotterdam zullen be loond worden met een groot ge ïllustreerd boekwerk over Cana da. De prijsuitreiking aan alle winnaars zal begin juli plaats vinden en zal worden verricht door de Canadese Ambassadeur in Nederland in zijn ambtswo ning „Groot Haesebroek" te Was senaar. Bijzonderheden betreffende de wedstrijd zjjn aan alle recto ren en directeuren van de mid delbare scholen toegezonden. NEDERLANDERS IN AUSTRALIË VERONGELUKT De 40-jarige uit Nederland af komstige autobuschauffeur Carl de Kruyf uit Richlands nabij Brisbane is te Norh Burleigh Beach aan de Goudkust verdronken toen hij een reddingsbrigade te hulp snelde die doende was twee meisjes uit een verraderlijke zeestroming te red den. Twee van De Kruyf's vier kin deren zagen hoe hun vader in de golven omkwam. De 21-jarige Jan Lambertus M. Doevedans uit Renmark in zuid- Australië is om het leven gekomen toen de door hem bestuurde vracht auto op een onbewaakte overweg nabij Loxton door een trein werd gegrepen en volkomen verpletterd. De 36-jarige uit Nederland af komstige Francisca Schipper uit 't nabij Melbourne gelegen Doveton is op slag gedood toen de door haar 38-jarige echtgenoot Jan Schipper bestuurde auto te Dove ton in botsing kwam met een an dere auto. Jan Schipper zelf is in zorgwekkende toestand in het zie kenhuis opgenomen. Nederlander in Duitse blokhut doodgevroren De 34-jarige fabrieksarbeider W. Kraag uit Maastricht is op tweede kerstdag dood aangetrof fen in een blokhut in de nabij heid van het autobaankruispunt bij Misburg (distr. Hannover). Hij lag op een bank en is. voor zover de politie heeft kunnen na gaan, kennelijk zaterdagavond in zijn slaap doodgevroren. Zijn lichaam zal nog aan sectie wor den onderworpen. De politie neemt aan dat de heer Kraag had gelift en bij dit kruispunt riet meer verder kon. Hij zou toen onderdak hebben gezocht in de blokhut. Op 16 december was dg heer Kraag uit Maastr icht vertrokken. Tot die datum had hij bij familie leden in die stad gewoond. Hij was werkloos. Elf mensen, merendeels kinde ren, zijn in een voorstad van Sao Paulo om het leven gekomen door instorting van huizen, veroorzaakt door zware regenval eri overstro mingen. Het gehele laaggelegen deel van Sao Paulo is onder water verdwenen. Daggeld wederom verhoogd Het tarief voor daggeld (call money) is ingaande heden, met een half procent verhoogd tot vier procent. Dit als gevolg van de krapper worden de geldmarkt door de ultimo-opvragingen. Op 23 de zer werd genoemd tarief eveneens met een half procent verhoogd tct 3procent. De politie van de Franse haven stad Le Havre heeft een 26-jarige landarbeider aangehouden, omdat hij 't ouderlijk huis van zijn vrien din in brand zou hebben gestoken, nadat de ouders van het meisje hun toestemming tot een huwelijk hadden geweigerd. Een grootvader, de ouders van het meisje, haar zes broers en zus ters en haar nieuwe vriend kon den maar ternauwernood het bran dende huis verlaten. Wateroverlast Tijdens de kerstdagen zijn in Limburg, weer vele tientallen hectaren weiland en akkers onder water komen te staan ten gevolge van het opnieuw stijgende water in de Maas en van de Ruhr. De stand op de Maas beneden de stuw van Borgharen bij Maastricht bedroeg maandagavond om 22.00 uur 43.68 meter boven N.A.P. De hoogste stand werd in de eerste kerstnacht bereikt, n.l. 44.15 me ter boven N.A.P. Toen werden ook beide stuwen te Borgharen en te Linne, die twee dagen tevoren wa ren ingezet, opnieuw gestreken, zodat sinds maandagavond we derom alle zeven Maasstuwen ge streken. De stuw te Borgharen is in de cember reeds drie maal gestreken wegens het telkens stijgende water van de Maas. (ADVERTENTIE) RED BAND ROOSENDAAL DOOR AGATHA CHRISTIE 3). HOOFDSTUK II De Markies De man met het witte haar liep voort, zonder zich te haas ten en schijnbaar zonder op zijn omgeving te letten. Hij sloeg rechts en toen links een zijstraat in. Nu en dan wuifde hij zich een weinig frisse lucht toe. Plotseling bleef hij onbe-weeg- lijk staan en luisterde ingespan nen. Hij had een geluid gehoord. Het kon 'n band zijn die sprong, misschien was het ook een schot Een nieuwsgierig lachje speelde een ogenblik om zijn mond. Toen zette hij zijn rusti ge wandeling voort. Toen hij een hoek omsloeg, stond hij voor een toneeltje vol leven. Een vertegenwoordiger van de wet stond iets op te schrij ven in een notitieboekje en een paar late voorbijgangers waren erbij blijven staan. Aan een van dezen vroeg de man met het witte haar wat er te doen was. „Is er iets gebeurd?" „Mais oui, monsieur. Twee apachen hebben een bejaard Amerikaans heer overvallen." „Hebben ze hem letsel toege bracht?" „Neen, gelukkig niet." De man lachte. „De Amerikaan had een revolver bij zich, en voordat ze hem konden aangrijpen schoot hij zo vlak langs hen heen dat ze er vandoor zijn gegaan. De politie kwam natuurlijk weer te laat." „Zo," zei de ondervrager. Hij toonde niet de minste emo tie. Alsof het hem niets aanging, zette hij rustig zijn nachtelijke wandeling voort. Nu ging hij de Seine over en kwam in de bete re wijken der stad. Ongeveer twintig minuten later bleef hij staan voor een huis in een rus tige, aristocratische hoofdstraat. De winkel want het was een winkel was weinig opval lend of aanzienlijk. D. Papopou- los, handelaar in antiquiteiten, was zo algemeen bekend, dat hij geen reclame nodig had en hij deed dan ook de meeste zaken niet over een toonbank. De heer Papopoulos had zeer geriefelijke kamers met uitzicht over de Champs Elysées, en men zou met recht kunnen veronderstel len dat hij zich op een zo onge woon uur daar en niet in zijn winkel zou bevinden; maar de man met het witte haar scheen zeker van zijn zaak, toen hij op de enigszins verborgen aange brachte schel drukte, na eerst vlug de straat in beide richtin gen te hebben afgezien. Zijn vertrouwen werd niet be schaamd. De deur ging open en een man vertoonde zich. Hij droeg gouden ringen ln de oren en had een gebruind uiterlijk. „Goedenavond," zei de vreem deling, „is je meester binnen?" „Mijn meester is hier, maar hij verwacht op deze tijd van de avond geen bezoekers," zei de ander onvriendelijk. „Ik denk dat hij mij wel zal ontvangen. Zeg hem dat zijn vriend de Markies er is." De man opende de deur een weinig verder en liet de bezoe ker binnenkomen. De man die zich de Markies had genoemd, had zijn gelaat met de hand bedekt toen hij sprak. Toen de knecht terug kwam met de mededeling dat monsieur Papopoulos de bezoe ker met genoegen zou ontvan gen, had er opnieuw een ver andering plaatsgehad in 't voor komen van de vreemdeling. De huisknecht moest wel zeer on oplettend of zeer goed afgericht zijn, want hij toonde geen spoor van verwondering over het klei ne zwarte masker dat de ge laatstrekken van de' ander ver borg. Hij wees de weg naar een deur aan het andere eind van de hal, die hij opende, waarop hij eerbiedig aankondigde: „Mon sieur le Marquis." De gestalte die oprees om de vreemde gast te verwelkomen was imposant. Er was iets eer biedwaardigs en patriachaals aan monsieur Papopoulos. Hij had een hoog gewelfd voorhoofd en een prachtige witte baard. Zijn ma nieren hadden iets priesterlijks en gewijds. „Beste vriend," zei Papopou los. Hij sprak Frans en zijn stem klonk vol en zalvend. „Ik moet mij verontschuldi gen," zei de bezoeker, „dat ik zo laat kom." „Volstrekt niet, volstrekt niet," zei Papopoulos „het nachte lijk uur is interessant. Heeft u soms een goede avond gehad?" „Ik persoonlijk niet," zei de Markies. „Persoonlijk niet," herhaalde Papopoulos, „neen, neen, natuur lijk niet. En is er nieuws?" Hij wierp een scherpe zijde lingse blik op de ander, een blik die heel weinig priesterlijks of heiligs bezat. „Er is geen nieuws. De poging is mislukt. Ik had eigenlijk niet anders verwacht." „Precies", zei Papopoulos: „Al die ruwe methodes Hij wuifde met zijn hand om zijn hartgrondige afkeer te ken nen te geven van alles wat eni germate ruw was. Er was wer kelijk niets ruws aan monsieur Papopoulos, noch aan de zaken waarmee hij zich ophield. Aan de meeste Europese hoven was hij goed bekend, en koningen noemden hem vriendschappelijk Demetrius. Hij stond bekend om zijn buitengewone discretie. Dit feit, gevoegd bij zijn edel voor komen, had hem uit menig moei lijk parket gered. (Wordt vervolgd.) De Australische politie is een bende op het spoor gekomen die naar men vermoedt al twee maan den lang valse tien-dollarbiljetten in omloop brengt. In het hele land is alarm geslagen. De circulatiebank heeft het pu bliek via een advertentie in de kranten gewaarschuwd hoe het valse geld van het echte te onder scheiden is. In Melbourne zijn en kele arrestaties verricht, maar de politie gelooft dat zij hier slechts te maken heeft met een vertakking van een „reusachtige, goed in el kaar zitten de organisatie". Kerkdienst bij kaarswalm De bezoekers van de mis in de katholieke Petrus en Paulus-kerk in Soest sloeg op tweede kerst dag bij het betreden van de kerk een dichte walm tegemoet met 'n overigens wel bekende geur. De dampen stegen op uit de gewel ven onder de kerk en kwamen via een rooster bij het altaar het gebouw binnen. Al sinds jaar en dag was men gewoon bijna op gebrande kaarsen via een rooster in een ruimte onder de kerk te gooien. In de loop der tijden was er een grote voorraad kaarsen- stompjes ontstaan die maandag in brand raakte, toen per abuis een brandende kaars door het rooster werd gegooid. Behalve veel ongemak voor de kerkgan gers heeft de rokende en smeu lende kaarsenmassa ook vrij veel scihade veroorzaakt aan de verwarmingsinstallatie van de kerk. Ongeval met dodelijke afloop De 48-jarige mevr. J. Th. S.— van W. uit Groningen is 't slacht offer geworden van 'n gecompli ceerd auto-ongeluk, dat zaterdag avond tegen middernacht op het viadukt in rijksweg 4 over de Kruisweg in Hoofddorp plaats vond. Op het hoogste punt van 't viadukt was een personenauto niet vlug genoeg meer konden geslipt en vijf andere auto's, die stoppen, botsten daarop tegen el kaar. Mevr. S., die in één van deze wagens zat, werd daarbij ernstig gewond. Zij werd naar het Sint-Elisabethgasthuis in Haar lem gebracht, war zij enkele uren later overleed. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam van heden werden in totaal aan gevoerd 2834 dieren, zijnde: 868 slachtrunderen, 300 -gébruiksvee, 70 vette kalveren, 151 graskalve ren, 1031 nuchtere kalveren, 313 varkens, 7 biggen, 6 paarden, 79 schapen of lammeren en 9 bok ken of geiten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. ƒ4,25—ƒ4,60; le kwal. ƒ3,85— le kwal. ƒ3,85—ƒ4,10; 2e kwal. ƒ3,65ƒ3,55; Varkens; extra 3e kwal. ƒ3,15ƒ3,30; Vette kal veren: extra kwal. ƒ4,10ƒ4,30; ƒ4,20; 2e kwal. ƒ3,50—ƒ3,65; kwal. ƒ2,53—ƒ2,58; le kwal. ƒ2,48—ƒ2,53; 2e kwal. ƒ2,43— ƒ2,48; 3e kwal. ƒ2,38—ƒ2,43; Stieren ƒ3,90—ƒ4,50; Worst koeien: ƒ2,95ƒ3,10. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien; 1000 1525; Vare koeien: 700 1100; Vaarzen; 650-f 850; Pin ken: ƒ450ƒ575; Graskalveren: ƒ275ƒ450; Nuchtere kalveren: 150160; Mestkalveren: 140 240; Zware varkens; 220 ƒ230; Schapen: ƒ90ƒ125; Lam meren: 105140. Alles per stuk. Overzicht; Slachtrunderen: aan voer klein, handel tamelijk, prij zen even hoger; Kalf- en melk koeien: korter aanvoer met kal me handel en goed prijshoudend; Vare koeien: aanvoer even min der rustige handel en onveran derde prijzen; Vaarzen en pin ken: aanvoer matig met stroeve handel en prijzen als vorige week; Graskalveren: minder aan voer, stille handel, prijshoudend; Vette kalveren: aanvoer klein, handel vlot en onveranderde prijzen; Nuchtere kalveren: aan voer kleiner; williger handel en prijzen even hoger; Lopers en varkens: aanvoer matig, tame lijke handel, prijs van vorige week kon gehandhaafd blijven; Schapen en lammeren; korter aanvoer met kalme handel, prijs houdend. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Dinsdag 27 december 1966. Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opw. 20,50—22,50; Bintjes 35 50 mm 1313,50; Bintjes 40 mm opw. 1415; Furore 40 mm opw. 1718; Meerlan- der 40 mm opw. 18,5019. Klei-aardappelen voor de ex port: Bintjes 33 mm opw. in twee maten gesorteerd 13,50 14,50; Bintjes 45 mm opw. 15 -ƒ 15,50. Zandaardappelen voor het bin nenland: Bintjes - blank - 35 mm opw. 10. Zandaardappels voor de ex port: Climax 35 mm opw., geen notering; Bintjes - blank - 35 mm opw. 10. Voeraardappelen: 25. Stemming: Binnenland rustig, export flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2