PROVINCIAAL NIEUWS kaas vit bet Yaistle MEIBRO-CARAVANS MEIJER - AXEL HET RAADSEL VAN ROVAIVNA Terneuzen Axe! Biervliet Hoek Krabbendijke Oostburg Caravan presentatie show 1967 f3296 f3650 f4290 Meibro-caravans een kiasse apart f4790 f5370 f5750 Bekijk in onze showroom of bij de deaiers de uitgekiende Meibro-caravans Jaarvergadering waterschap „Het Vrije van Sluis Franse generaal krijgt gratie Agenda 'n blijvende uitkomst! Nieuwe Luxemburgse regering Meelfabriek N.V. „Walzenmolen Sas van Gent" over het jaar 1966 Hengsten- keuringen Rusland protesteert 7aterclag 24 december 1966 DE VRIJE ZEEUW Pagina 9 OPBRENGSTEN LAGERE FRUIT- 1N ZEELAND Bij de fruitveilingen van Goes en Kapelle-Biezelinge, waar van al het fruit uit Zeeland en West-Brabant wordt aangevoerd en 85 procent van al het klein- fruit in dit gebied, is dit jaar sprake van een aanbod van pit- en steenvruchten dat 15 procent lager is dan het vorig jaar, name lijk 35 miljoen kg tegen het vo rig jaar 41 miljoen kg. Deze lagere produktie c.q. la ger aanbod, werd niet gecompen seerd door een hogere prijs of hogere geldelijke opbrengst. In tegendeel de geldelijke opbrengst bedroeg in 1966 nauwelijks 65 procent van die in 1965 namelijk 12,5 miljoen gulden tegen het vo rig jaar 19,5 miljoen gulden. Dit aanzienlijk ongunstiger beeld is voornamelijk veroor zaakt door de matige tot zeer ma tige resultaten van de appelteelt. De appelproduktie in het gebied van deze twee grootste Zeeuwse fruitveilingen daalde namelijk van 29,8 miljoen kg tot 22,3 mil joen kg en de middenprijs van 43 tot 31 cent per kg, de gelde lijke opbrengst van de appels liep hierdoor terug van 12,9 mil joen gulden tot 6,9 miljoen gul den. Dit blijkt een overzicht van aanvoer en opbrengsten van fruit in 1965 en 1966 bij de fruitvei lingen van Goes en Kapelle-Bie zelinge dat is samengesteld door het rijkstuinbouwconsulentschap te Goes en opgenomen in het Kerstnummer van het Zeeuws fruittelersblad. De gem. prijs van de peren daal de van 56 cent tot 40 cent per kg maar van dit produkt steeg de aanvoer van 9,8 tot 11,6 miljoen kg en hierdoor bleef de opbrengst daling beperkt, namelijk van 5,5 miljoen gulden tot 4,6 miljoen gulden. Voor de kleinfruitsektor in Zeeland geldt een produktie van slechts 78 procent van die van 't vorig jaar, maar de geldelijke op brengst bleef door hogere mid- denprijzen vrijwel gelijk. Vooral de aardbeienaanvoer liep aan merkelijk terug, voor een deel door inkrimping van het areaal. Van de veiling in Krabbendijke zijn dit jaar geen aanvoer- en opbrengstcijfers vermeld kunnen worden, omdat in dit fruitgebied de oogst voor het grootste deel werd vernietigd tijdens een nood- wer op 22 mei. Veel fruitbedrij- ven in deze streek hadden in 1966 geen oogst. Bevorderd De heer J. C. Mens te Hulst, assistent A van 's rijks belastin gen; werkzaam ter inspectie der directe belastingen te Terneuzen, is, gerekend met terugwerkende kracht van 1 november 1965 af, bevorderd tot hoofdassistent van 's rijks belastingen. Kerstavond H.V.V. „Lydia" „Lydia" hield in de sfeervol versierde zaal van „Bethel" haar kerstfeest onder leiding van me vrouw Nieuwelink. De kerstliturgie werd verzorgd door het bestuur, afgewisseld met samenzang. Mej. Van Dix- hoorn las een verhaal „In Naza reth" terwijl mevr. De Kraker declameerde „Lofzang in den Advent" en „Kerstlied" van An ton van Duinkerken. Mevr. v. d. Vlugt, die de sa menzang begeleidde op het or gel, besloot deze zeer geslaagde avond met dankgebed. V erkeersongeval Gisteravond om 11 uur reed J. B.j wonende te Terneuzen, op zijn scooter over de School- weg, rijdende in de richting van de Grenulaan. Ter hoogte van de voormalige garage van de Z. V. T. M. stond uiterst rechts op de rijbaan binnen de afstand van 8 meter van een lichtpunt van de straatverlichting een vrachtwagen geparkeerd. Door onbekende oorzaak is de berijder van de scooter tegen het rechterachterwiel van de ge geparkeerde vrachtwagen gereden en bekwam hierbij lichamelijk letsel. Dokter Van der Griek, die de eerste hulp verleende, liet B. voor een nader onderzoek naar het Julianaziekenhuis vervoe ren. Geslaagde volkskerstavond Onder zeer grote belangstel ling is in de grote garagehal van de Gebr. Esselbrugge, die met een groot aantal kerstboompjes was versierd, een volkskerst avond gehouden. De voorzitter van het organi satiecomité, de heer J. Th. Klein, heette allen hartelijk welkom. De chr. fanfare „Hosanna" speelde hierna het koraal „Hoe zal ik U ontvangen", waarna, be geleid door „Hosanna", door de aanwezigen werd gezongen „Komt allen tezamen" en „Stille nacht, Heilige nacht". Burgemeester M. K. van Dijke las Lucas 2 1—8, gevolgd door het gezamenlijk zingen van „Nu zijt wellekome" en het ten ge hore brengen door „Hosanna" van „Daar is uit 's werelds duis tere wolken". Vervolgens werd door burge meester Van Dijke Lucas 2 21 gelezen, waarna werd ge- n „De herdertjes lagen bij nachte" en „O kindeke klein." De heer J. Th. Klein sprak hierna d« meditatie uil; .waarna gezongen werd „Engeltjes door 't luchtruim zwevend" en „Er is een roos ontsprongen". De heer Klein dankte allen voor hun komst naar deze volks kerstavond en sprak d'e hoop uit dat allen het geloof in God in hun 'naaste omgeving zouden uitdragen. De avond werd besloten met het zingen van „Ere zij God". Kerstmiddag in bejaardencentrum 't Trefpunt De recreatiezaal van 't Tref punt was donderdag geheel ge vuld door de Axelse bejaarden voor het vieren van het Kerst feest. De leidster van 't Trefpunt, mej. Joziasse, opende deze kerstmiddag met een welkomst woord. Dr. Heemskerk sprak de medi tatie en ging voor in gebed. In de korte pauze die hierop volgde werd de koffie geser veerd, waarna het kinderkoor van de Ned. Hervormde Kerk onder leiding van de dirigent, de heer J. Smies, een aantal kerst liederen zong. De kerstbij eenkomst die door de bejaarden zeer op prijs werd gesteld, werd besloten met het gezamenlijk zingen van enkele kerstliederen. Geslipt Donderdagmorgen omstreeks half elf geraakte de bestuurder van een V.W.-busje, de heer A. de B. uit Axel, op de nieuwe Zaamslagse weg in een slip waardoor hij de macht over het stuur verloor en tegen een boom botste. De B. liep hierbij een schouderfractuur en een gebro ken rechteronderbeen op. Dokter K. Boor uit Axel, die eerste hulp bood, liet De B. per ambulance overbrengen naar het Julianaziekenhuis in Terneuzen. Z'n voertuig werd zwaar be schadigd. Spoedeisende raadsvergadering De raad van Biervliet kwam gisteravond in spoedeisende ver gadering bijeen, waarin werd be sloten tot het aangaan van een geldlening, groot 121.000, bij de N.V. Bank van Ned. Gemeenten te Den Haag, tegen een koers van 99 en tegen 7 1/16 rente, met een looptijd van 25 jaar. De lening zal worden aange wend voor het verder bouwrijp maken van gronden in het ge meentelijk bestemmingsplan. Kerstboom Ter verhoging van de kerst stemming heeft de gemeente Hoek in 't Burg. Van Tienhoven- plantsoen een verlichte kerst boom neergezet. Kerstfeest bejaarden De bejaarden van Hoek vier den donderdagmiddag in het pand van de Grinzpan in de Lan- gestraat het kerstfeest. De lei ding van deze middag berustte bij mebrouw Hanssens--Klaver. Het damescomité heeft de bejaar den van Hoek (ongeveer 100 mensen waren aanwezig) in de sfeervol versierde zaal een onver getelijke middag bezorgd. Kerstfeest Vrouwenbond N.V.V. De vrouwenbond van 't N.V.V. te Hoek kwam woensdagavond in het handenarbeidlokaal van de openbare lagere school bijeen om het kerstfeest te vieren. Na een openingswoord door de voor zitster mevr. DielemanDonze zongen de dames enkele kerstlie deren, Mevr. Stoffelsde Braai las een kerstverhaal voor. Kerstfeest kleuterschool De kleuters van de neutraal bijzondere Fröbelschool vierden met hun hoofdleidster mej. S. J. Brakman in hun schitterend ver sierde lokaal het kerstfeest. De kwekelingen en de hoofdleidster lazen een kerstverhaal voor. Tra ditiegetrouw werden de kinderen op chocolademelk getrakteerd. Fruitmand voor langdurig zieken De leden van het clubhuis „de Hoekse Rakkers" brachten lang durig zieken in de gemeente Hoek een feestelijk versierde fruitmand. De leidster van het clubhuis mevr. N. Bravenboer be geleidde de kinderen op deze hartverwarmende tocht. Kaartavond v.v. Hoek De leden van de voetbalvereni ging te .Hoek hielden in plaats van de wekelijkse trainingsavond een kaartavond in cafetaria „De Instuif", waarvoor een goede be langstelling bestond. Iedere deel nemer speelde 5 partijen tegen wisselende tegenstanders. De wedstrijdleiding was in handen van de heer A. L, de Groote. De uitslag luidde: (na loting) 1. P. de Blaeij, 2. L. de Rijke, 3. P. Koster, 4. J. Harms en 5. P. Deij, allen met 4 gewonnen par tijen; 6. P. Meeusen, 7. C. Deij, 8. A. Rouw, 9. J. Meertens, 10. W. Knol, 11. A. de Groote, 12. J. de Ritter en 13. P. de Koeijer, allen met 3 gewonnen partijen. De troostprijs (geen enkele Party gewonnen) was voor W. Jansen. Het hoogste bod kwam op naam van D. Koster, n.l. 350. Stelling ingestort Bij het inzetten van een ruit in een in aanbouw zijnd pand aan de Beatrixstraat in Krabbendijke vielen donderdagmiddag vijf hierbij werkzame personen met de stelling waarop zij zich be vonden naar beneden. Doordat de ruit op de mannen terecht kwam werden alle vijf gewond. Een van hen, de heer L. van de Griek, die vrij ernstige verwondngen aan hoofd en hals op liep en veel bloed verloor, werd in Goes in een ziekenhuis opgenomen. Universitair examen Aan de kath. hogeschool te Tilburg slaagde voor het kandi daatsexamen fiscaal jurist de heer C. de Vries te Oostburg. 1. 280 2. 300 st 2. 300 L 3-4 pers. gew. 390 kg 3-4 pers. gew. 425 kg 4-5 pers. gew. 425 kg SHOWROOM RIJKSWEG AXEL—HULST KERSTSHOW 2e KERSTDAG GEOPEND 3. 360 4. 360 5. 420 5 pers. gew. 595 kg 5 pers. gew. 575 kg 4-5 pers. gew. 720 kg Telefoon 01155 381 - 916 - 793 T E R N E U Z E N. EERSTE KERSTDAG: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: A. J. Klaas- sen, Noordstraat 54, tel. 2090. Wijkdienst Groene en Wit-Gele Kruis: zr. E. C. Vogelaar, v. Steen bergenlaan 67, tel. 3360 (b.g.g. 008). TWEEDE KERSTDAG: Van zondagnacht 12 uur tot maandagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten Willem de Zwijigerlaan 17, tel. 2324. Apotheek geopend: M. B. M. Ha- mann, Noordstraat 69, tel. 2060. Wijkdienst Groene en Wit-Gele Kruis: zr. E. C. Vogelaar, v. Steen bergenlaan 67, tel. 3360 (b.g.g. 008). SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE Wijkdienst Groene en Wit-Gele Kruis tijdens de beide Kerstda gen: zr Bouwens te Hoek. tel. 01154—274 (b.g.g. 008). AXEL EERSTE KERSTDAG: Van zondagnacht 12 uur tot maandagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter W. G. C. Kok, Oran jestraat 19, tel. 555. TWEEDE KERSTDAG: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstr. 8, tel. 666. DIERENARTS Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag, waar genomen door dierenarts J. Jans sen, Stationsstraat 10 te Axel, tel. 01155—488. In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg werd de jaarvergade ring gehouden van het water schap „Het Vrije van Sluis". In zijn openingswoord merkte dijkgraaf J. Becu uit Groede op dat het delfplan tot op heden vlot is verlopen, maar dat er nu. door de abnormale hoge water stand enige vertraging is ont staan. Hierdoor is de verbinding tussen het Grote Gat naar de Linie niet gereed gekomen. He' wegenplan is praetisch voltooid. Bij de recente herfststorm is slechts een keer een beperkte dijkwacht ingesteld en er is geen abnormale schade ontstaan. De deltawerken bij de wijk Num mer Een verlopen volgens plan. Spr. kon mededelen dat 2 janua ri 4 nieuwe paalhoofden te Cad- zand zullen worden aanbesteed. In samenwerking met rijkswa terstaat zal de Zwingeul weer naar zijn oude bedding worden verlegd. Van Rijkswaterstaat is nog geen bericht ontvangen over de bijdrage in het waterbeheersings- plan. De nieuwe regeling moet nog worden toegepast en daar door moeten er nog enige prac- tische maatregelen worden ge troffen. De heer Becu sprak de hoop uit dat een nieuwe regering na de verkiezingen een lange zit tingsperiode zou mogen hebben omdat tal van maatregelen op waterstaatsgebied gedegen moe ten worden overwogen. Een juist verschenen waterschaps rapport spreekt van een nood zakelijke bijdrage in de geest zoals de gemeenten die krijgen uit bet gemeentefonds. De weg van Sluis naar Heille zal worden verbeterd in samen werking met de provinciale wa terstaat en het gemeentebestuur van Sluis. De kosten worden ge raamd op 350.000, waarvan dan 87.500 komen voor rekening van het waterschap. Voor 1965 sluit de gewone dienst met een batig slot van 3.167,04 en de kapitaaldienst met een batig slot van 367.038,08 De begroting voor 1967 heeft een sluitende gewone dienst met een post van 62.582 voor on voorzien en de kapitaaldienst een nadelig slot van ƒ2.213.266,13. Het dijkgeschot voor onbe bouwde eigendommen werd vastgesteld op 82 per ha en voor gebouwde eigendommen werd de belastbare opbrengst verhoogd met 27,3 Een van de aanwezigen wilde daarbij nog verder gaan, maar daar voelde de vergadering wei nig voor. Het crediet in rekening-cou rant met de N.V. Bank van Waterschappen werd verhoogd tot f 1.000.000. De administratie van de cala- miteuze polders zal met ingang van 1 januari te Oostburg plaats (ADVERTENTIE) vinden en in verband hiermee werd eervol ontslag verleend aan de heren D. Dekker, als secretaris van de Adornispolder. M. G. J. Wijffels van de polders Hoofdplaat en Thomaes, E. Seuss van de polder Oud- er Jong Breskens en J. Robijn van de polders Tienhonderd en Zwarte. Na afloop bracht de Commis saris der Koningin alsmede de G.S.-leden J. M. A. C. van Don gen en J. van den Bos, de provinciaal ingenieur Zuurdeeg en burgemeester J. L. van Leeu wen een bezoek aan de verga dering, dit in verband met het feit dat het waterschap 25 jaar geleden gevormd werd. Het gebruikelijke palingmaal werd dan ook deze keer vervan gen door een gemeenschappelijke warme maaltijd in hotel „Du Commerce". (ADVERTENTIE) Ex-generaal Challe, die wordt beschauwd als de leider van de militaire opstand van april 1961 'egen de Franse regering in Al giers, heeft vrijdag gratie ge kregen. Hij is een van de 34 wegens ondermijnende activi teiten veroordeelde gevangenen, die ter gelegenheid van Kerst mis gratie is verleend. Challe werd in 1961 tot vijf tien jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens het leiden en organiseren van een opstandige beweging die zich verzette tegen de Algerijnse politiek van Frank rijk. Van de vier generaals, die de opstand van 1961 leidden, zit ten Salan en Jouhaud nog ge vangen. Beiden kregen levens lang. Generaal Zeiler kreeg in juli gratie. de echte Amerikaanse en beste ter wereld! Prijsindexcijfers levens onderhoud voor gezinnen van hand- en hoofd arbeiders over november Het landelijk prijsindexcijfer van het levensonderhoud voor hand- en hoofdarbeidersgezinnen, zoals het centraal bureau voor de statistiek dat maandelijks sa menstelt op basis 1959/'60 100, gaf van medio oktober op medio november geen wijziging te zien. Het bleef staan op 128. Binnen de sektor voeding werd een prijsstijging geregistreerd voor eieren en een prijsdaling voor koffie. Voorts gaf het index cijfer voor groenten een stijging te zien, dat voor fruit een daling. Het prijsindexcijfer, inclusief verplichte sociale verzekeringen en loonbelasting, bleef staan op 124. Verlorengouden armband met geboortepenning (aan denken). Tegen beloning terug te bezorgen: Mad. Curiestraat 12, Terneuzen, tel. 3052. Jongetje uit trein gevallen en gedood Het 14-jarig jongetje C. S. uit Pieterburen (gemeente Eenrum in Groningen) is vrijdagavond door nog onverklaarbare oorzaak bij Winsum uit de rijdende trein GroningenRoodeschool geval len en overleden. Het slachtoffertje was met en kele schoolkameraadjes op weg naar huis. Bij Winsum liep hij de treincoupé uit. Pas in Baflo, een stationnetje verderop, werd het jongetje uit Pieterburen vermist. Later is zijn stoffelijk overschot langs de spoorlijn bij Winsum gevonden. De spoorwegrecherche heeft het onderzoek reeds beëindigd. Alle deuren bleken goed te zijn afge sloten. ZATERDAG 24 DECEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De Circusheid". Zuidersportpark, 2.30 uur: Tern. Boys I—AZVV I. Café Maandag, 7.30 uur: Prijskaarting. ZAAMSLAG: 3 u.: Prijskaar ting bij P. Missu. ZONDAG 25 DECEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 uur: „De Circusheid"; 5 uur: „Schoten verscheuren de stilte". Café „De Ster", 3 uur: Prijspieken. MAANDAG 26 DECEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 uur: „Schoten verscheu ren de stilte". Café „Zeeland", 3 uur: Prijskaarting. Othene: 2 uur: Prijskaarting. Zaamslag: Café P. Missu, 3 u.: Prijspieken. Een maand na het aftreden van de Luxemburgse regering is don derdag een nieuw kabinet samen gesteld, dat nagenoeg gelijk is aan het vorige. De regeringscrisis begon 24 no vember en was veroorzaakt door onenigheid van de beide partijen aan het bewind naar aanleiding van de militaire dienstplicht. Mar cel Fischbach, die het militaire be leid van de regering had verdedigd, dat door de socialisten werd aan gevallen, komt in de nieuwe ploeg niet meer voor. De twee coalitie-partijen zijn overeengekomen, dat Luxemburg deel zal blijven uitmaken van de Navo en dat de militaire dienst plicht uiterliik 1 iuli 1967 zal wor den afgeschaft. Verder is het ze ker, dat de buitenlandse politiek van de regering geen wijziging zal ondergaan. (ADVERTENTIE) 47. Nadat Aram had bevolen de zwaar gewonde schildwacht te verzorgen keerde hij met Presto naar beneden terug. Nog steeds zat heer Marco wezenloos en ver suft in de grote leunstoel voor zich uit te staren. Eenmaal trachtte een der oudere dienaren 't woord tot hem te richten, doch de uitgeputte man uitte slechts onverstaanbare klanken, „Thans kunt ge laten zien, wat ge waard zijt. knaap!" sprak Aram tot Presto. „U draag ik de zorg voor deze ongelukkige man op! Ge moet hem zo snel moge lijk naar de stad brengen, naar het gerechtshof, waar de rech ters zullen moeten uitmaken, wat er is geschied. Zorg, dat hem niets overkomt! Ik ga vooruit! Er is geen ogenblik te verliezen!" Presto begon te glimmen van trots. „Ge kunt op mij rekenen, heer!" riep hij geestdriftig uit. „Al moet ik hem er op mijn rug naar toe dragen!" Die laatste woorden hoorde Aram al niet meer. Hij was naar de stallen ge rend, had het eerste het beste paard gegrepen en even later stormde hij als een dolle de val brug over. En terwijl hij zich naar de stad spoedde, was Bliondello op weg naar het kasteel. Alleen kwam hij niet zo hai'd vooruit. De dik zak was helemaal uit zijn doen, door al die ongewone gebeurte nissen en bovendien had hij het zo warm, dat hij om de paar pas sen stilstond, om zich het voor hoofd al te wissen. De afzet van bloem en meel door de Nederlandse bloempro- ducenten is in 1966 iets lager geweest dan in het voorafgaan de jaar. Het broodverbruik per hoofd vertoonde in 1966 weder om een daling. Anderzijds werd een hogere omzet behaald dan ooit tevoren tengevolge van de sluiting van de meelfabriek van Noury Van der Lande te Deventer. Deze stijging van de graad van be zetting was zeer welkom, gezien de algemene stijging van on kosten in Nederland, w.o. een sterke stijging van de loonkos ten, welke niet of slechts ge deeltelijk in de prijzen tot uit drukking mogen worden ge bracht. Het afzetpatroon van de pro ducten onderging enige wijzi ging in die zin dat een verschui ving plaats vond van de afzet van broodbloem naar industrie- bloem bloem voor de berei ding van soepen, tarwegluten, tarwezetmeel, bindmiddelen etc. Ook was er een neiging binnen de broodsector naar veredelde broodsoorten. In sommige perioden van 1966 was het voor de maalindustrie moeilijk zich voldoende van in landse tarwe te voorzien. Aan het einde van het oogstjaar 1965/66 is bij het Voedselvoor- zienings-in- en verkoopbureau tarwe aangeboden welke nader hand is geveild. De uitvoer van inlandse tarwe onderging de in vloed van regeringsmaatregelen ten aanzien van het bedrag van de restitutie, welke in sommige perioden zelfs in het geheel niet werd verleend. Evenals voorheen De koninklijke vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" houdt in januari weer de jaarlijkse ver plichte keuringen van trekpaard en haflingerhengsten. In Oostburg zal deze keuring plaats vinden op 13 januari. werd tarwe tit niet-E.E.G.-lan- den en Frankrijk ingevoerd. Voor het oogstjaar 1966/67 zijn de richt- en interventieprijzen voor Nederlandse tarwe gelijk geblieven ten opzichte van het vorige seizoen. De in de E.E.G.- regeling voorgeschreven verla ging van de consumentensubsidie op brood is naast andere facto ren oorzaak geweest van gelei delijk stijgende bloem- en brood prijzen. In de loop van 1967 zullen in de E.E.G. gemeenschavoelijke graanprijzen gelden. Dit brengt het openstellen van de bloem- markt in de E.E.G. met zich mede, hetgeen tot felle concur- De Sowje.t-Ilriie heeft vrijdag bij China geprotesteerd tegen het verzoek van Peking drie Russi sche correspondenten terug te roepen. In het protest noemt het Russische ministerie van buiten landse zaken de Chinese eis een daad zonder weerga tussen com munistische staten. Het protest stelt China aan sprakelijk voor de nasleep van zijn „eenzijdige daad". Vorige week gelastte China 3 Russische correspondenten het land omstreeks Kerstmis te veria- ten. Aan de Sowjet-Unie werd de keus gelaten welke van de zes in Peking werkende Russische jour nalisten zouden terugkeren. Vol gens Peking bedrijven de corres pondenten anti-Chinese bericht geving eri zouden zij geruchten cn be'ed;gingen over de cultu rele revolutie verspreiden. Het Russische ministerie van buitenlandse zaken merkt op, dat de berichten van Chinese corres pondenten in de Sowjet-Unie vol staan met lasterlijke verzinsels over het Russische volk en de binnen- en buitenlandse politiek van Moskou. De Sowjet-Unie be houdt zich het recht voor zonodig maatregelen te nemen, aldus da Russische verklaring.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 3