QJ QJ LD O O CD O M k, VIERKANTNUMMER DE VRIJE ZEEUW Natuurlijk willen wij onze huiskamer in overeenstemming brengen met de sfeer, die de decemberdagen van ons verlangen. Het is een soort traditie geworden, die wij kennen van kind af. Voor de sfeer in huis zorgt de huisvrouw en zeker in dit geval zal zij haar taak met genoegen vervullen en trachten er het bes te van te maken. Vooral zij, die er iets voor voelen zo veel mogelijk zelf te doen, kunnen met zeer geringe kosten iets aar digs bereiken. Bijna vanzelfsprekend zult u tegen Kerstmis in de kamer(s) wat groen aanbrengen in de vorm van hulst en den nentakken. Hieraan komen dan wat ver siersels, zoals sterretjes en ballen. Denkt u er vooral om het niet te druk te maken. Eenvoud geeft juist de goede sfeer. Stijlvoller en moderner is het evenwel als u volstaat met enkele van de grootste kerstballen die u maar krijgen kunt, en dan liefst de ongekleurde spiegelende bollen, op te hangen op een daartoe geschikte in het oog lopende plaats. Kies de kleur van de draadjes zodanig, dat ze niet op vallen tegen de achtergrond en bevestig ze juist boven hoofdhoogte. WENST U SNEEUW Leuk is het om wat namaaksneeuw op den- negroen en/of versierselen aan te bren gen. Dit kunnen wij heel eenvoudig berei ken, door bij de drogist wat gebrande gips te kopen en dit te vermengen met ruw keu kenzout. De verhouding moet zijn 250 gram keukenzout met één eetlepel gebrande gips. U voegt hier een klein beetje water aan toe, zodat het een stijf papje wordt en brengt dit op het groen aan, dat wil zeggen, hier en daar wat, zodat u het ef fect van sneeuw krijgt. Het papje wordt snel hard en blijft dan goed zitten. Indien gewenst, kunt u er wat zilverpoe der overheen strooien, dat staat ook wel aardig. Zorg er echter voor, dat het niet kermisachtig wordt, want dan gaat het ef fect verloren en wordt alles afschuwelijk) „kitscherig". Leuke kerstklokken kunt u zelf maken uil een stuk stevik karton. U kunt de klokken zo groot of zo klein knippen, als u zell| goeddunkt. Wanneer u de uitgeknipte klok ken met zilverpapier beplakt, krijgt u eer aardige kerstversiering. Bovendien is ei tegenwoordig veel gekleurd bordpapier en glanzend plastic (ook op rollen) in de han del. Voor een feestmaal kunt u ook een eenj malige papieren of een feestelijk versier de plastic tafelloper of dekservet kopen. Wij twijfelen er niet aan, of iedere huis vrouw zal op die manier kans zien, de kamer waardig te versieren en hierdoo de nodige sfeer te brengen, die de feest dagen tot de gezelligste dagen van he jaar maken. ELLY MARTINS. j

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 30