Het geheim van de blauwe trein KERKDIENSTEN Texaco naar Zeebrugge in plaats van naar Terneuzen Drijvend „Zeeuwen moeten ruimer denken" Inhalen Voor de zondag Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 24 december I960 Penningmeester van Amsterdams biljartclub aangehouden De politie hielp student aan leesbril Radio- en T.V.-handelaar verdacht van smokkel V erkeersongeval Kerstboodschap van paus Paulus Amerikaans journalist naar Hanoi Het Rode Kruis en Zuid-Vietnam Soekarno uitgedaagd tot t.v.-debat De kansen van Terneuzen op de vestiging van een terminal (over- en opslagplaats) voor vijf miljoen ton ruwe olie voor de raf finaderij, die Texaco in Gent wil bouwen, zijn plotseling aanzien lijk gedaald. Texaco is nu acht maanden in onderhandeling met de Nederlandse autoriteiten. Deze hebben de wensen van Texaco afgewezen en zelf een voorstel gedaan dat voor Texa co niet interessant is. Texaco is intussen met de Belgische auto riteiten in onderhandeling getre den over vestiging van de termi nal in Zeebrugge. De Belgische autoriteiten schij nen meer medewerking te wil len verlenen. Aangezien de tijd dringt (de terminal moet over 27 maanden klaar zijn) en van Ne derlandse zijde op korte termijn geen verandering in de voor waarden verwacht kan worden, is het waarschijnlijk dat Texaco uiteindelijk Zeebrugge zal kie zen. Texaco wil zijn terminal echter het liefst ten oosten van Terneu zen, bij het Gat van Ossenisse. Eerst is toestemming gevraagd voor het leggen van een steiger in de Westerschelde. Dit verzoek is om nautische redenen en uit veiligheidsoverwegingen afgewe zen. Daarna heeft Texaco, in af wachting van de totstandkoming van een oliehaven bij Ossenisse toestemming gevraagd om in het Gat van Ossenisse tijdelijk een drijvende terminal te mogen in richten. Deze terminal zou op heel zware boeien verankerd lig gen, en weer worden opgeruimd wanneer over vijf tot zes jaar de oliehaven tot stand zou zijn ge komen. Volgens het plan van Texaco zou er onder water een buis gelegd worden van de drij vende terminal naar een zestig tot zeventig ha groot tankpark by Ossenisse. Dit tankpark zou een capaciteit van 300.000 tot 350.000 ton moeten hebben. Vanaf deze opslagplaats zou een pijpleiding naar Gent wor den gelegd. Totale investering op Nederlands grondgebied: circa 75 miljoen gulden. Rijkswaterstaat acht het plan voor een drijvende terminal aan één of meer boeien echter vol strekt onaanvaardbaar. Veilig heid en nautische bezwaren zijn andermaal de belangrijkste rede nen. Daarnaast wordt het twij felachtig gevonden dat een drij vende terminal in de krachtige stromingen van de Westerschelde op zijn plaats zou kunnen blijven. Rijkswaterstaat heeft zich in een tegenvoorstel wel bereid verklaard een oliehaven t.b.v. Texaco in het Gat van Ossenis se aan te leggen. Rijkswater staat heeft daaraan echter wel bepaalde financiële voorwaar den gesteld. (ADVERTENTIE) *n Grote Kerstmisvreugdebron is 'n muzikale platenbon! De Amsterdamse politie heeft de 58-jaraige bewaker J. H. A. B. aangehouden wegens verduiste ring van 600 uit de kas van een hoofdstedelijk biljartclubje waarvan hij secretaris-penning meester was. De diefstal kwam aan het licht toen betaald moest worden voor de prijzen die het clubbestuur had besteld in ver band met tijdens de kerstdagen te houden wedstrijden. Dank zij de snelle hulp van de Utrechtse politie heeft de 26-ja- rige derde jaars student in de scheikunde J. H. A. Schmitz uit Maastricht donderdag zijn tenta men kunnen doen in het analy- tisch-chemisch laboratorium aan de Croeselaan in Utrecht. Even voor drie uur kwam de hevig verontruste student het bu reau aan de Tolsteegbrug binnen met de mededeling, dat hij zijn leesbril had verloren. Over en kele minuten moest hij een ten tamen afleggen, maar zonder bril was dit voor hem onmoge lijk. De politie handelde snel en bracht de student naar het hoofd bureau. Daar zocht hij op de af deling gevonden voorwerpen in de „brillenkist" een bril uit, die overeen kwam met de sterkte van zijn verloren bril. Ongeveer twintig minuten over tijd arri veerde de heer Schmitz met een politieman op het laboratorium. Nadat de politie had uitgelegd wat de reden van het late ver schijnen van de student was, kon hij alsnog zijn tentamen doen. Na afloop heeft hij de bril weer op het politiebureau afgeleverd. De kosten van een dergelijke insteekhaven zouden ongeveer 20 miljoen gulden bedragen. Texaco zou een deel daarvan voor haar rekening moeten nemen. Dit voorstel is voor Texaco om ver schillende redenen niet interes sant. De belangrijkste reden is echter dat een dergelijk olieha ven nooit op tijd klaar zou kun nen komen. In bepaalde Zeeuwse kringen wordt deze hele gang van zaken, die Texaco naar de haven van Zeebrugge drijft, ernstig be treurd. Men wijst erop dat de ves tiging van Texaco nabij Terneu zen een begin zou kunnen zijn van het ontstaan van een grote oliehaven in Oost Zeeuws-Vlaan- deren. Deze haven zou bovendien als voorhaven van Antwerpen be schouwd kunnen worden. Om deze reden wordt het standpunt van de Nederlandse autoriteiten, dat de vestiging van de terminal voor Nederland economisch ge zien van geen belang is, kortzich tig genoemd. Men vreest dat, ter wijl Terneuzen alle kans heeft om dé voorhaven van Gent en Antwerpen te worden, het accent toch meer in de richting van Zeebrugge zal vallen; een haven, die enkele jaren geleden nota bene als voorhaven van Gent en Antwerpen is afgeschreven. In dit gehele kader wordt het in Zeeland ook betreurd dat de uitbreiding van de havens van Terneuzen geen gelijke tred met het gereedkomen van de verbre ding van het kanaal tussen Ter neuzen en Gent. Men wijst erop dat Terneuzen in deze situatie bepaalde goede kansen moet la ten liggen. Zijn wij goed ingelicht dan wil Texaco binnen nu en een maand een beslissing nemen over de vestiging van de terminal voor zijn raffinaderij in Gent. (ADVERTENTIE) 'n Grote Kerstmisvreugdebron is 'n muzikale platenbon! Dr. F. G. de Meyer, staats secretaris van sociale zaken en volksgezondheid, heeft de Zeeu wen donderdag op het hart ge drukt de geografische positie van Zeeland, wat zijn industrialisatie mogelijkheden betreft, goed uit te buiten. „Zorg ervoor dat men Zeeland niet als overloopgebied gebruikt", zo voegde hij er aan toe. Volgens de staatssecretaris hoeven de Zeeuwen zich niet te laten kis ten. „Wij (dr. De Meyer Is Ter- neuzenaar van origine) zijn van nature zelfstandige lieden In dit verband achtte de staats secretaris het noodzakelijk dat de Zeeuwen in grotere verhoudin gen leren denken. Hij vertrouwde er op dat de eiland-mentaliteitjes van vroeger niet zullen opgaan in een nieuw soort provincialis me. Zeeuwen mogen z.i. best als zodanig te herkennen zijn maar het komt er toch ook op aan dat zij zich meer en meer Nederlan der en zelfs Europeaan gaan voe len. Dr. De Meyer toonde zich een groot voorstander van sa menwerking „met onze oude bu ren België en Frankrijk, wier cultuur de onze werd en wier be langen ook die van de Zeeuwen zijn". De staatssecretaris sprak in hotel De Burg te Middelburg op uitnodiging van de afdeling Zee land van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Han del. Zijn onderwerp was: werkge legenheid en arbeidsvoorziening in industrialiserend Zeeland. Hij wees er op dat naast een zorgvul dige bewaking van de arbeids markt veel aandacht geschonken zal moeten worden aan de voor lichting aan de jeugd. Dr. De Meyer deelde mede dat in Zee land hard gewerkt wordt aan de opbouw van een corps jeugdcon- sulenten. Zij zullen standplaat sen krijgen in Goes, Middelburg, Terneuzen (twee man) en Zierik- zee. Ook de beroepskeuze-advi seurs en de centra voor vakop leiding aan volwassenen worden in dit verband belangrijk geacht. De staatssecretaris wees er op dat het geïndustrialiseerde Zee land een ander Zeeland zal zijn dan wfj nu kennen. Zeeland is bezig een achterstand in te halen. In een dergelijke situatie geldt volgens de bewindsman vaak de wet van de verspringende voor uitgang, hetgeen betekent, dat de achterstand soms in een voor sprong wordt omgezet. In Zee land is dit volgens dr. De Meyer al het geval m.b.t. de gemeente lijke herindeling, de structure le opzet van de Stichting Zee land, het provinciaal opbouwor- gaan. De douane in Coevorden heeft een radio- en tv-handelaar uit Rijssen, een zekere G., aangehou den, die wordt verdacht van het smokkelen van 20 televisietoes tellen en tien bandrecorders en grammofoons. De man poogde deze toestellen in een auto clan destien de grens bij Coevorden over te krijgen. Hij werd aange houden en viel toen door de mand. In het zuid-oost Drentse Weite- veen (gem. Schoonebeek) is gis termorgen de 19-jarige veenar beider L. Oldenhuis uit die woonplaats bij een verkeersonge luk omgekomen. De bestelauto, waarin hij reed, geraakte op on verklaarbare wijze van de Dord- seweg af en kwam met de wielen omhoog in een sloot terecht. De jongeman kwam terecht onder het voertuig. Pas toen een kraan- wagen de bestelauto had opgeta keld, kon men het slachtoffer be vrijden. Hij bleek toen reeds te zijn overleden. (ADVERTENTIE) 'n Grote Kerstmisvreugdebron is 'n muzikale platenbon! Paus Paulus heeft in zijn Kerstboodschap opnieuw een be roep op de elkaar bestrijdende partijen in Vietnam gedaan om het komende kerstbestand te ver lengen en vredesonderhandelin gen te beginnen. De oorlog in Vietnam was geen onafwendbaar automatisme, maar veeleer een zaak van de wil der mensen, die er rechtstreeks bij betrokken zijn. Het zou vol doende zijn wanneer gelijktijdig en wederzijds de goede wil er was. Dan was de oorlog afgelo pen en was de vrees voor een we- reldbrand bedwongen. Dan zou de mensheid werkelijk voortgang hebben gemaakt in de richting van een internationale solidari teit. De paus sprak er zijn vreugde over uit, dat de strijd tijdens de Kerstdagen stil komt te liggen. Maar de gehele mensheid hoopt dat deze wapenstilstand zal wor den verlengd en dat in die perio de eerlijke onderhandelingen aangeknoopt worden. De goede wil is de sleutel tot de vrede, al dus paus Paulus, De moeilijkheid was echter dat de autoriteiten aan beide kanten gelijktijdig deze sleutel moesten hanteren. De Amerikaanse t.v.-commen- tator Louis Lomax heeft van de regering van Amerika en die van Noord-Vietnam toestemming gekregen naar Hanoi te gaan voor een gesprek met president Ho Tsji Minh. Lomax heeft mee gedeeld dat de Noordvietnamese journalistenvereniging zijn reis heeft georganiseerd. Hij zal ook een gesprek hebben met premier Pham van Dong. Zijn bezoek zal twee weken duren. Lomax is actief strijder voor gelijke burgen-rechten in de Ver. Staten. De internationale liga van Rode Kruisverenigingen is een campagne begonnen voor hulp aan ongeveer anderhalf miljoen vluchtelingen in Zuid-Vietnam. Naar de Zweedse secretaris generaal van de liga, Henrik Beer, vrijdag op een persconfe rentie in Genève meedeelde, is een beroep op de 106 bij de liga aangesloten nationale Rode Kruisverenigingen gedaan on middellijk 1.375.000 Zwitserse francs bij te dragen om in de eerste behoeften snel te kunnen voorzien. Met dit bedrag zullen 50.000 gezinnen (ongeveer 250.000 mensen) die onlangs in vluchte lingenkampen zijn opgenomen voedsel, kleding en andere drin gende behoeften kunnen krij gen. De actie is genomen na een verzoek van het Zuidvietnamese Rode Kruis. De heer Beer zei dat de liga een dergelijk verzoek van Noord-Vietnam zou toejui chen en dat zo'n verzoek op ge lijke wijze zou worden behan deld als het Zuidvietnamese. Via het internationale comité van het Rode Kruis zendt de liga reeds medicijnen e.d. naar Noord-Vietnam. De directeur-generaal voor het hoger onderwijs in Indonesië, Masjoeri, heeft president Soekarno uitgedaagd tot een debat voor de televisie. Hij is bereid daarbij geen oersoonlijke punten aan te roeren. Masjoeri, een fel tegenstander van Soekarno, wil over de Indonesische revolutie en Soekarno's geleide democratie debatteren. Hij is de mening toegedaan dat de revolutie 21 jaar geleden ten einde was toen het land onafhankelijk werd. Soe karno heeft dit krachtig bestreden en gezegd, dat de revolutie nog steeds in ontwikkeling is. KERSTMAN KWAM KIJKJE NEMEN De herstelwerkzaamheden aan de oever van de rivier de Arno in Florence zijn in volle gang. De kerstman kwam bij een en an der een kijkje nemen. Zoals be kend werd de Italiaanse stad in november jl. door overstromin gen geteisterd. (ADVERTENTIE) 'n Grote Kerstmisvreugdebron is 'n'muzikale platenbon! EERSTE KERSTDAG „Gij kent immers de ge nade van onze Here Jezus Christus, (lat Hij om Uwentwil arm geworden is." 2 Corinthiërs 2 9 Arm zijn is erg, arm worden is nog erger. Hij „die heerlijkheid had bij de Vader, eer de wereld was," legt zijn heerlijkheid af. Kerstfeest betekent volkomen ontluistering. Zijn wij niet bezig, met onze kerstversieringen, van die armoede poëzie te maken? Had men in de middeleeuwen misschien beter begrip voor die armoede? Men had geen Bijbel, men kende het Kerstverhaal al leen van-horen-zeggen. Blijkbaar was men door die armoede het diepst getroffen. Een oude dich ter vertelt er van: „Ende doe heer Jesus gheboren wert, Doe wazzet cout. In tweeën oude hosen (kousen) Hl ghewonden wert." Arme Jozef moest de kousen 'die hij niet bezat) uittrekken. De armoede van het Kerstkind was een zeer geliefd motief voor dichters en schilders. En terecht! Zij betekent, dat de Heer zich vol komen solidair maakt met ons. Zijn armoede is geen lot maar daad, en zij deinst niet terug voor de uiterste konsekwentie van hel en godverlatenheid. Jezus heeft onze schuld, onze armoede zo vol komen gepeild, dat er niets meer van overbleef dan... Pasen! Mis schien voelen wij ons vandaag ver-weg, eenzaam, schuldig, on bereikbaar. Maar nooit onbereik baar voor de solidariteit van zijn liefde. Wij vieren het feest van de armoede, die rijk maakt. Heer, wij danken U. (Uit „Hij sprak en ik Hoorde.") (ADVERTENTIE) 'n Grote Kerstmisvreugdebron is 'n muzikale platenbon! DOOR AGATHA CHRISTIE 2) hij „Schitterend bedacht," zei met een goedkeurend knikje. „De kamer is tweemaal door zocht. Zelfs de matras van mijn bed hebben ze opengesneden." „Het is zoals ik zei," mompel de hij. „Er is te veel gekletst. Dat gesjacher over de prijs was hele maal verkeerd." Hij had het papder losgemaakt. Binnenin bevond zich een klein pakje in bruin papier. Ook dit opende hij, keek de inhoud na en pakte het vlug weer in. Op het zelfde ogenblik klonk scherp een electrische schel. „De Amerikaan is punctueel," zei Olga. met een blik op de klok. Ze verliet de kamer. Een ogen blik later kwam ze weer binnen met een vreemdeling, een grote, breedgeschouderde man, wiens overzeese afkomst duidelijk merkbaar was. Zijn scherpe blik ging van de een naar de ander. „Mr. Krassnine?" vroeg hij be- leefd. „Die ben ik," zei Boris. „Ik moet excuus vragen voor voor het weinige comfort hier. Maar de zaak moet absoluut geheim blijven. Het mag niet bekend worden dat ik met deze zaak iets te maken heb." „O, zo," zei de Amerikaan be leefd. „U heeft mij op uw erewoord beloofd, niet waar, dat over deze transactie niets gepubliceerd zal worden? Dat is een van de voor waarden van de verkoop." De Amerikaan knikte. „Daarover zijn we het al eens," zei hij onverschillig. „Wilt u mij nu misschien de voorwerpen eens laten zien?" „U heeft het geld bij u, in bankpapier?" „Ja," antwoordde de ander. Hij maakte evenwel geen aan stalten het te bewijzen. Na enige aarzeling wees Krassnine naar 't pakje op de tafel. De Amerikaan nam het op en maakte het papier los. De inhoud hield hij onder een kleine elec trische lamp en onderwierp alles aan een nauwkeurig onderzoek. Voldaan haalde hij een dikke lederen portefeuille uit zijn zak en nam er een pak bankbiljet ten uit. Deze overhandigde hij de Rus. die ze zorgvuldig natelde. „In orde?" „Dank u, mijnheer. Het is vol komen in orde." „Zo!" zei de ander. Hij stak het bruin papieren zakje onverschil lig in zijn zak. Hij maakte een buiging voor Olga. „Goeden avond. mr. Krassnine." Hij vertrok en sloot de deur achter zich. De ogen van de beide mensen in de kamer ontmoetten elkaar. De man streek met de tong langs zijn droge lippen. „Het zal me verwonderen of hij ooit in zijn hotel aankomt," mom pelde hij. Door hetzelfde gevoel gedre ven wendden zij zich beiden naar het raam. Zij waren nog juist bij tijds om te zien, dat de Ameri kaan de straat op stapte. Hij sloeg linksaf en liep met grote passen weg, zonder om te zien. Twee schaduwen kwamen uit een portiek te voorschijn en volgden hem onhoorbaar. Vervolgers en vervolgde verdwenen in het duis-, ter. Olga Demiroff begen te spre ken. „Hij komt veilig thuis," zei ze. „Je hoeft niets te vrezen of hopen, naar je verkiest." „Waarom denk je dat hem niets zal overkomen?" vroeg Krass nine nieuwsgierig. „Ieimand die zoveel geld ver diend heeft als hij is niet gek," zei Olga. „En nu over het geld gesproken..." Ze keek veelbetekenend naar Krassnine. „Wat?" „Mijn deel, Boris Ivanovitch." Met tegenzin gaf Krassnine haar twee bankbiljetten. Ze knikte als dank, zonder enige emotie, en verborg ze in haar kous. „Dat is in orde," merkte ze met voldoening op. Hij keek haar nieuwsgierig aan. „Heb je geen spijt, Olga Vas- silovna?" „Spijt? Waarover?" „Over wat je dn bewaring hebt gehad. Er zijn vrouwen ik ge loof zelfs de meeste vrouwen, die dol op zulke dingen zijn." Ze knikte nadenkend. „Ja, daar zeg je de waarheid. De meeste vrouwen zijn zo gek. Maar ik... niet. Ik ben nu toch nieuwsgierigZe zweeg. „Nu?" vroeg de ander. „De Amerikaan zal van hen geen last hebben... o, daar ben ik zeker van. Maar later..." „Waar denk je toch over?" „Hij geelt ze natuurlijk aan de een of andere vrouw," zei Olga in gedachten. „Ik ben benieuwd wat er dan zal gebeuren..." Ze maakte een ongeduldige beweging en ging naar het ven ster. Plotseling uitte ze een kreet en riep haar metgezel. „Kijk, daar gaat hij nu de straat over... de man die ik be doelde." Samen keken ze raar beneden. Een slanke, elegante gestalte liep langzaam voort. Hij droeg een hoge hoed en was in een mantel gehuld. Toen hij langs 'n straatlanaarn kwam, viel het licht op een bos dik wit haar. (Wordt vervolgd.) OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZATERDAG 24 DECEMBER 1966 NED. HERV. KERK Axel: 23 uur Kerstnachtdienst. Hoek: 23 uur Kerstnachtdienst. Hontenisse: 15.30 uur Kerstfeest viering van de zondagsschool in Het Poorthuis. Sluiskil: 22.30 uur Ds. L. Berger en Ds. H. J. Ruis m.m.v. Kerkkoor. Terneuzen: Goede Herderkerk: 23 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Kerst nachtdienst. Zaamslag: 19.30 uur Kerstwijdings- dienst. Voorgangers Ds. E. Gramsbergen, van Hontenisse en Ds. L. Berger (Geref.), van Ter neuzen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 22.30 uur Ds. C. Balk, van Sluis. Kerstnachtdienst. Cadzand: 19.30 uur Kerstzang- dienst Ds. W. C. Luuring en Ds. Van der Bij m.m.v. Herv. kerk koor. Groede: 19.30 uur Kerstavonduur. Hoofdplaat: 21 uur Ds. H. J. Be geer. Kerstnachtdienst m.m.v. Chr. Gem. koor „Looft den Here" te Nieuwvliet. Oostburg: 22 uur Kerstnachtdienst. ZONDAG 25 DECEMBER 1966 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 10.30 uur Kerstdienst. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen. Hontenisse: 10 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. J. A. H. Brok. Philippine: 11 uur Ds. E. E. Stern Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. E. Stern m.m.v. Kerkkoor en Jeugd koor. Sluiskil: 10 uur Ds. H. J. Ruis m.m. van Kerkkoor en koperblazers; 16 uur Kapel St. Elisabethzie- kenhuis Ds. H. J. Ruis, zieken- dienst. Terneuzen: Geref. kerk: 9 uur Ds. J. Scholten. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman; 19 uur Ds P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 uur Ds. P. A. v. d Vlugt, van Terneuzen: 14.30 uur Ds. J. A. H. Brok, van Hulst. GEREF. KERK Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent: 19 uur Ds. W. H. Gispen, van Terneuzen. Terneuzen: 10.30 uur Ds. W. H. Gispen; 16.30 uur Ds. L. Berger. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zaamslag: 9 en 14 30 uur Ds. A. Kuiper.'van Axel. Zoute-Spui: 10.30 en 16 uur Ds. A. Kuiper, van Axel. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzert: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bidstond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 6 uur Kerstbidstond; 10 uur Heiligingssamenkomst; 17 uur Kerstverlossingssamen- komst. NED. PROTESTANTENBOND Terneuzen (K.M.C.-gebouw): 10.30 uur Eerw. Heer C. Lecompte, van Gent. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mis sen, 14 uur Lof. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Missen, sen. Hulst: 7, 8.30, 10 en 11.30 uur H. Missen; 17 uur Avondmis. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur; in de week: 7.30 uur; op zaterdag: 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H. Missen op zon dag: 8, 11 en 17 uur; in de week: 7.30 en 19.15 uur, op zaterdag 7.30 en 9 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 uur Ds. G. F. H. Kelling, van Biervliet. Biervliet: 9.30 uur Kerstgezins- dienst. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. 18.30 uur Gemeenschappelijke dienst met de Vrije Ev. Gemeente en Geref. Kerk. Cadzand: 9 30 uur Ds W. C. Luu ring; 15.30 uur Kerstfeestvie- ring van de zondagsschool. Groede: 11 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur Ds, H, J. Be geer. Gezinsdienst. Nieuwvliet: 9.30 uur.,Ds.,.H, W- Doornink; 16.30 uur Kerstfeest zondagsschool. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retrarichement: 10.45 uur Mej. Da. H. B. de Neeling, van Zu'dzandc. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman, m.m.v. het West Zeeuws-Vlaamse Kamerkoor o.l v. Cor Schiive; 16 uur Zondags schoolkerstfeest. St. Kruis: 11 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds C. Balk. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkie: 10 uur Ds. W. B Bergsma, met zang en zondags school. IJzendijke: 10 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten, met koor. Zuidzande: 9.30 uur Mei. Da. H. B de Neeling, m.m.v. trompet J le Grand; 16.30 uur Kerstfeest- viering van de zondagsschool. MAANDAG 26 DECEMBER 1966 NED. HER. KERK Hoek: 16 uur Kerstfeestviering van de zondagsschool. Hulst: 16 uur Kerstfeestviering van de zondagsschool. Sluiskil: 16.30 uur Kinderkerst feest. Terneuzen: Goede Herderkerk: 16 uur Kerstfeestviering met de kleine kinderen van de zondags school: 19 uur Kerstfeestviering met de grote kinderen van de zondagsschool. Zaamslag: 17 uur Kerstfeestviering zondagsschool. GEREF. KERK Terneuzen: 15 uur Kerstfeestvie ring voor de jeugd. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 9.30 uur Ds. P. Sneep OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur Ds. A. de Reu ver. LEGER DF.S HEILS Terneuzen: 19 uur Familie Kerst feest. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Biervliet: 16.45 uur Kinderkerst. feest. Breskens: 16 uur Kerstfeest zon dagsschool „De Kindervriend". Groede: 17 uur Kerstfeest zon dagsschool. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Oostburg: 16.30 uur Kerstfeest. Retranchement: 16 uur Kerstfeest van de zondagsschool. Schoondijke: 10 uur Ds. P A.I.. Brinkman. Kerstzangdienst. Waterlandkerkje: 16.30 uur Zon dagsschoolkerstfeest. IJzendijke: 10 uur Ds. J. G. U, van Hoogstraten met kinderkoor Zuidzande: 9,30 uur Kerstzang- dienst. Mej. Da. H. B. de Nee ling. Medewerking declamatie/ zang door jong en oud. K

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2