KINDERKERSTPUZZEL I i Rikkie, het zoontje van winkelier Jansen, mocht voor zijn vader een pak kerstboomballen gaan ophalen bij de fabriek. Om maar vooral gauw weer thuis te zijn wilde hij een kortere weg nemen en kwam zo door de ijspegelgrot. Waarom die grot zo heette? Nou, kijk maar eens goed. Van de wand hingen hele reeksen van die lange ijspegels naar beneden, terwijl de bodem bedekt was met allemaal.-. tja, dat leken wel kerstboompieken van druipsteen. In z'n haast keek Rikkie niet goed uit en boem daar struikelde hij Daar tuimelden alle ballen over de grond. Gelukkig kwam ik er net langs en heb ik hem nog kunnen helpenalleentoen ik het hele tafereel eens goed bekeek, viel me iets op. Ik ontdekte namelijk dat als je het aantal pieken aftrekt van het aantal pegels je een bepaald getal kreeg. Als je dit getal vermenig vuldigde met het getal dat je vindt door het aantal witte ballen door de zwarte te delen, kreeg je precies de leeftijd van Rikkie. Weten jullie nu ook hoe oud Rikkie is? Ja? Schrijf dat dan op een briefkaart en adresseer die als volgt: PUZZELREDACTIE DE VRIJE ZEEUW, TERNEUZEN. Zet in de linkerbovenhoek „Kinderkerst puzzel" en stuur de kaart in vóór 29 december a.s.. Onder de in zenders van de juiste oplossing worden vijf kinderboeken verloot. Week kaarsvet van metaal af in kokend water. Ga vooral niet krabben met een scherp voorwerp. U zult dan zeker krassen maken. Kaarsvet op stof kunt U het beste ver wijderen door de stof tussen twee lagen grauw papier te leggen en dan met een warme bout strijken. Telkens 'n schone plek van het papier nemen. Kaarsvet op hout moet worden afge krabd, maar wel heel voorzichtig. Om al dit ongemak van vlekken door afdruipend kaarsvet te voorkomen, ge bruikt u het beste een bobèche. Dit is een bijna plat metalen of glazen scho teltje met een gat in het midden dat op de kandelaar rust en waar de kaars precies in past. Wilt U de feesttafel dekken met een speciale kerstloper? Bekijkt U dan eerst even uw servies om te zien welke kleur u het beste kan kiezen. Zal rood wat te fel staan, dan kunt U nog wit of lichtgroen nemen. Het zelfde geld, als U met place-mats dekt. Een glazen fles, vaas of Dokaal vol glin sterende kerstballen en kerstballetjes is een bijzonder aardige kerstversiering. Versier niet alleen uw woonkamer met dennegroen. Hang ook eens een tak in de gang, of een tak met een paar glin- sterballen er aan, aan de trapleuning. Een eenvoudige versiering aan de voor deur is ook weer eens iets anders, 't Staat vriendelijk en uitnodigend. Wilt U dit jaar niet wéér alle kerstkaar ten die U ontvangt, op een boekenkast ten toon stellen? Maakt U dan van een vrolijk, rood lapje een brievenhanger, die U in de kamer aan de muur hangt. Het mooiste is natuurlijk als U dit han gertje met een kerstmotiefje versiert. Hebt U nu geen tijd meer voor bor duren, houdt dit dan wel in gedachten voor de nog komende lange winter avonden, maar prik nu een takje denne groen op de brievenhanger vast. Of be vestig er een paar glinsterende kerst versierinkjes aan.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 13