PROVINCIAAL NIEUWS Griep? Chefarine „4" doet wonderen! GEMEENTERAAD VAN HOEK Nieuwe gemeentesecretaris benoemd HET S0BIB0R-PR0CES IN HAGEN Zware straffen voor Jodenmoordenaars Pagina 2 Terneuzen Axel Aardenburg Breskens Cadzand Oostburg Zaamslag Zuidzande VOOR BABrs HUIDJE BABYDERk ABDIJSIROOP Drie Nederlanders In Belgie verdronken Weer gevangene ontsnapt in Engeland De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en heipen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. cllerboren L)E VRIJE ZEEUW Woensdag 21 december '60 Ir. Dees nam afscheid van Terneuzen Dinsdagavond werd in de raads zaal docr het voltallige college van B. en W. in tegenwoordigheid van vele genodigden uit bouw en aannemersberijven en een eroot aantal personeelsleden van de gemeentelijke diensten af scheid genomen van de heer ir. 'V. C. Dees, die na een vrij kort dienstverband (sinds april 1965) als directeur van openbare wer ken de gemeente Terneuzen ver laat. Burgemeester Aschoff vond het jammer dat de heer Dees ver trekt. Hij hoopt dat hij in zijn verdere leven zou slagen. De heer Padmos, sprekend na mens het personeel van openbare werken, had met de heer Dees altijd prettig samengewerkt „U bent er in geslaagd in een korte tijd de dienst op te bouwen", al dus spreker. De resultaten zijn in alle onderdelen te constateren. „Hoewel men wist dat uw be- i langstelling voor het vrije bedrijf groot was, kwam uw benoeming in Vlissingen als een verrassing". Na de dank namens allen te hebben uitgesproken, bood de ■heer Padmos de scheidende direc teur een geschenk aan. Mevr. Dees kreeg een ruiker bloemen aangeboden. Nadat nog enkele heren de heer Dees het beste hadden gewenst voor de toekomst, werd door de aanwezigen een heildronk op het echtpaar Dees uitgebracht Pachtkamer kantongerecht Met ingang van 26 februari '67 is herbenoemd tot eerste lid in de Pachtkamer van het kantonge recht te Terneuzen de heer J. W. Scheele en tot plaatsvervanger de heer H. de Jonge. Verkeersongeval Op het kruispunt Willem de ZwijgerlaanOranjestraat vond dinsdagmiddag om half drie een aanrijding plaats, gelukkig zon der personlijk letsel, maar met zware materiële schade. Mej. J. M. W. van R. te Ter neuzen, bestuurster van 'n Volks wagen, komende uit de richting Axelsestraat, verleende geen voorrang aan een Volkswagen, bestuurd door de heer J. T. te Zaamslag, die van rechts de cou pure naderde. Een botsing was het gevolg met bovenvermeld re sultaat. Kerststukjes voor bejaarden Dinsdagmiddag na schooltijd was voor 230 leerlingen van de lagere scholen, allen jeugdna tuurwachters, het moment aan gebroken dat ze in deze hoedanig heid hun beste beentje konden voorzetten voor de Terneuzense bejaarden. Verdeeld over de drie beiaar dencentra, onder toezicht van de plantsoendienst en voorzien van het nodige materiaal, vervaar digden zij een 150-tal kerststuk jes, die tijdens de kerstdagen de tafels in de bejaardencentra zul len sieren en daar hopelijk de kerstvreugde zullen verhogen. Kerstavond vrouwenbond De afdeling Terneuzen van de vrouwenbond van het N.V.V. hield maandagavond haar jaar lijkse bezinningsbijeenkomst in de feestelijk versierde en met kaarsen verlichte zaal in „De Vriendschap". In haar openingswoord zei mevr. M. Solv. d. Broek dat er in het afgelopen jaar niet veel is veran derd in de wereld. Nog steeds staan volken tegen elkaar op zonder uitzicht op vre de en nog steeds begrijpen jeugd en ouderen elkaar niet. Met Kerstmis 1966 nabij sprak zij de hoop uit dat er voor alle verdrukten spoedig een „vrede op aarde" zou aanbreken. Na het zingen van kerstliede ren met pianobegeleiding van me vrouw A. Huijbrecht-Siervogel las mej. A. C. Wiegand Bruss het kerstverhaal „De schrijver en het kind", hetwelk door de aanwezi gen met aandacht werd gevolgd. Na een gezellig samenzijn sloot de voorzitster de avond met de beste wensen voor 1967. Het maken van kerststukjes De maandagavond in de boven zaal van „Centraal" op de Markt gehouden bijeenkomst van de af deling Terneuzen van de Neder landse maatschappij voor tuin bouw en plantkunde trok veel belangstelling van de leden, waarbij de dames het in aantal wonnen van de heren-leden. Het was dan ook een speciale avond voor de dames. Onder leiding van de heren J. Hamelink en W. Poley werden de aanwezigen ingewijd in het schikken van planten, combine ren van kleuren, het gebruik van bakjes, potjes, schaaltjes en kaarsen om met het vooruitzicht op de komende feestdagen aardi ge „kerststukjes" te maken. Het bestuur had voor het te verwerken materiaal gezorgd. Een en ander was in een klein uurtje verwerkt en het resultaat was verrassend. Menig zelfgemaakt stukje zal tijdens de a.s. feestdagen de ta fels sieren en de makers kunnen er trots op zijn. Het was de eerste maal dat een dergelijke lesavond werd gege ven. De wegblijvers hebben wat gemist en zullen een volgende maal stellig niet op het appèl ontbreken. Oecumenische benadering van gemengd gehuwden De afgelopen maanden hebben in Axel de predikanten van de hervormde gemeente en de gere formeerde kerk tezamen met de pastoor van de parochie een 25- tal gemengd gehuwde echtparen van hun kerk uitgenodigd voor een bijeenkomst. Ieder van hen heeft zijn deel van de adressen bezocht om het plan persoonlijk toe te lichten. De gezamenlijke aanpak in goede verstandhouding werd wel ge waardeerd. Men ervoer het open staan voor eikaars overtuiging als een bemoediging in eigen pro blemen. In de praktijk echter hebben de gehuwden 'n zekere schroom voor gezamenlijke bespreking niet goed kunnen overwinnen. De op komst was matig. Het ligt dan ook niet in de bedoeling op deze wijze nog meerdere gemengd ge huwden te benaderen. De onderlinge samenwerking van de plaatselijke geestelijken werd door deze actie echter zo danig aangemoedigd, dat beslo ten werd tot voortgezet regelma tig contact. R. K.-Jeugdhaven De r.k. „Jeugdhaven Axel" biedt zijn leden weer een aan trekkelijk kerstprogramma. Al lereerst wordt in de nacht van 24 op 25 december de traditionele herderstocht gehouden. Kampvu ren zullen de deelnemers naar de plaats voeren, waar de geboorte van Christus wordt gevierd. De deelname staat open voor jongens en meisjes vanaf 14 jaar. Men vertrekt om 22 uur van het „Ge- zellenhuis". Verder zijn ouders, jeugd en al le belangstellenden uitgenodigd op tweede Kerstdag voor de vie ring van het kerstfeest. De jeugd zal zelf deze middag verzorgen. In de kerstvacantie zijn een tweetal films gepland. Op 6 janti- ari wordt voor alle jongens en meisjes van de lagere en kleuter school „De avonturen van Yogi Bear" vertoond, 's Avonds wordt voor de ouderen en ouders en verdere belangstellenden „De brug over de rivier Kwai" ge bracht. Kerstviering vrouwengilde Het is een gelukkige gedachte geweest van het r.k. vrouwengil de het kerstfeest samen met de bejaarden te vieren. Meer dan 120 personen kon de presidente, mevrouw Boeding, verwelkomen. De avond kenmerkte zich door een hartelijke sfeer. Vóór de pauze hield mevrouw Geradts een mooie voordracht. Koffie en gebak waren niet ver geten en gezamenlijk zong men verschillende kerstliederen. Na de pauze bracht mevrouw Van Waterschoot een kerstver haal. Ook de bejaarden lieten zich niet onbetuigd. De heer De Kort droeg „De kerstnacht" uit de Gijsbrecht voor en een mevrouw zong een mooi kerstlied. Tot slot werden enkele kerst stukjes verloot en bracht de heer De Kort dank voor deze geslaag de avond. Opbrengst bazar De bazar voor de doopsgezinde kerk heeft 730,40 opgebracht. Er kwamen giften binnen uit Vlissingen, Breskens, Cadzand, Sluis en Sint Kruis. Geslaagd aan hotelschool Aan de hotelschool te Oosten de slaagde de heer H. Marclé al hier voor het diploma kok en kel ner. Hij ontving een extra prijs omdat hij de beste was in talen. Kerstzang Op vrijdag 23 december wordt een interkerkelijke volkskerst- zangbijeenkomst gehouden. In het comité zijn alle protestantse kerken vertegenwoordigd en op uitnodiging heeft ook de r.k. kerk een afgevaardigde benoemd. Het is de eerste maal dat een dergelijke bijeenkomst in Bres kens wordt gehouden. Een aantal kindertekeningen over het kerstgebeuren zal in de hervormde kerk worden geëxpo seerd. Solozang zal worden uitge voerd door mevr. Ans ter Veer- Stam uit Breda. Drie kinderen van de lagere scholen zullen de Schriftlezing verzorgen. Verder zal een kinderkoor on der leiding van mevr. Bakker- Schouten kerstliederen zingen. De bijeenkomst vangt aan om 8 uur. Aanvoer vismijn In de week van 11 tot en met 17 december 1966 werd aan de vismijn te Breskens aangevoerd: 1438 kg exportgarnalen, 1975 kg bot, 6360 kg schar, 3380 kg schol, 935 kg tong, 73 kg tarbot, 45 kg griet, 1 kg zalm, 2 kg rog, 49.920 kg kabeljauw, 9222 kg wijting, 3924 kg schardijn, 33.526 kg ha ring, 32 kg makreel, 116 kg on verkochte bot en 38 kg onver kochte wijting. Ouderavond In de openbare school werd de jaarlijkse ouderavond gehouden. Medegedeeld werd dat de inza meling voor het Sint Nicolaas- feest 630,50 had opgebracht. De oudercommissie werd uitgebreid van 5 tot 6 leden. De heer Jac. de Hjser trad als voorzitter af en nieuw werden gekozen de heren J. Luteijn en J. Pleijte. Na de pauze kregen de ouders gelegenheid tot het bezichtigen van het schoolwerk. Pachtkamer Te rekenen met ingang van 15 februari 1967 is herbenoemd tot plaatsvervanger van het eerste lid van de Pachtkamer bij het kantongerecht te Oostburg de heer L. C. Cammaert. Tot plaatsvervanger van het tweede lid werd herbenoemd de heer A. I. de Hullu. Kerstwijdingsdienst Zaterdagavond wordt in de hervormde kerk weer een inter kerkelijke kerstwijdingsdienst gehouden, waaraan o.a. meewer ken een koor onder leiding van mej. C. de Blaeij en het muziek gezelschap o.l.v. de heer J. Meijers. Wegens vakatures bij de plaatselijke kerken berust de lei ding bij ds. L. Berger, geref. pre dikant te Terneuzen, en ds. E. Gramsbergen, herv. predikant te Kloosterzande. De dienst vangt aan om half acht. CJ V-kerstavond Bijna 50 C.J.V.-jongeren hiel den maandagavond in het ver enigingsgebouw hun kerstavond onder leiding van de dames Len- sen en De Pooter en de heren Leosen en De Leeuw. De jongens en meisjes werkten mee aan de liturgie „Het Licht schijnt over al", terwijl de heer Lensen het verhaal vertelde. Ook kregen de jongelui een traktatie. Wildrit van autoclub De jaarlijkse wildrit van de W.Z.A., de regionale autoclub in West Zeeuws-Vlaanderen, is dit jaar vastgesteld op 26 december. De rit heeft een lengte van 50 km. De gemiddelde snelheid is vast gesteld op 30 km per uur. De eerste deelnemer start om twee uur op het dorpsplein te Zuid zande. De prijsuitreiking vindt plaats na afloop in hotel „De Zwaan". Verstekelingen over boord gezet Een Duitse kapitein, die in de nacht van 10 op 11 september twee verstekelingen voor de kust van Kreta over boord liet zetten, is maandag in Athene tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld met aftrek van drie maanden voorarrest. Een van de verstekelingen, die zwemmend de kust van Kreta wist te bereiken, heeft verklaard, dat de gezagvoerder hem en zijn kameraad had gedwongen over boord te springen. De kapitein stelde echter dat de twee verstekelingen, die zich op 7 september in de haven van Beiroet op zijn schip, de „Rud- gert Vinnen" uit Bremen, had den verborgen, op hun eigen verzoek met proviand en een vlot over boord waren gezet. Van de andere verstekeling, een jongen van 18 jaar, heeft men niets meer gehoord. De rechtbank veroordeelde de kapitein, omdat hij mensen zon der hulp op zee had achterge laten en het binnenkomen in Griekenland van verstekelingen had vergemakkelijkt. De kapitein is inmiddels op vrije voeten gesteld tegen beta ling van ongeveer 5500 gulden. (ADVERTENTIE) Na een langdurige schorsing van de openbare raadsvergadering te Hoek werd gisteravond met alge mene stemmen tot gemeentesecre taris benoemd de heer C. Bernard, thans hoofdcommies ter secretarie te Dwingeloo. De huidige secretaris, de heer J. Dregmans, gaat officieel per 1 januari met pensioen, maar zal nog enige maanden zijn werkzaam heden blijven verrichten. Burgemeester Hanssens zei het genoegen te hebben gehad een kleine twintig jaar met deze funk- tionaris te hebben mogen samen werken. Hoewel de heer Dregmans waar het zijn eigen persoon betreft wars is van alle uiterlijk vertoon, zal er een officieel afscheid plaats vinden. BEJAARDENCENTRUM Desgevraagd deelde de voorzitter mee, dat er thans schot zit in de voorbereidingen voor de bouw van een bejaardencentrum. Maanden lang hoorde het college van B. en W. hier niets over, maar nu zijn G.S. en de hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting in Zeeland, ir. J. Huisman, enthousiast. De burgemeester hoopte zijn ideaal van een bejaardencentrum nog tij dens zijn ambtsperiode te kunnen meemaken. De gemeenteraad zal (ADVERTENTIE) Als andere middelen gefaald hebben, neem dan het middel waarop nog zelden vergeefs een beroep is gedaan 's werelds besta hoestsiroop Duitse torpedo op strand van Domburg De mijnopriiimingsdienst bezig met.de voorbereidingen om 'n Duitse torpedo te laten ontplof fen op het strand van Domburg. Het projectiel was waarschijn lijk door de storni bloot ge woeld. Maandag is een schipper in het Schelde-Maaskanaal te Lommei in België met zijn vaartuig vast geraakt aan een onder water lig gende auto. Bij een onderzoek bieken zich daarin te bevinden de stoffelijke resten van Conradus Loijen (26) en Arnoldus van de Ven (23), beiden wonende te Veldhoven. Na lang dreggen werd naast de auto een derde stoffelijk overschot gevonden van de 25- jarige Martinus van der Linden, eveneens afkomstig uit Veld hoven. De horloges der slachtoffers stonden stil om 1.50 uur. Aange nomen wordt dat zij op zondag nacht op dit tijdstip met hun auto te water zijn geraakt. In Engeland is maandag weer een gevangene ontsnapt. Het was dke 21-jarige Michael Morris, die kans zag uit een gevangenauto te springen, waarin nog zeven ge vangenen en vijf politiemannen zaten. Morris Wist de handboeien waarmee hij aan een andere ge vangene was geketend, los te ma ken. Toen de auto bij een kruis punt in een voorstad van Londen stilstond, sprong hij uit de auto en verdween. Morris was op weg naar de Old Bailey, de Londense rechtbank voor strafzaken, waar hij zich moest verantwoorden in verband met een gewapende overval. Een Westduitse rechtbank heeft dinsdag in Hagen gevangenisstraf fen van levenslang tot drie jaar op gelegd aan zes van de elf beklaag den, voormalige bewankers van het vernietigingskamp van de nazi's in Sobibor (Polen) wegens schuld aan de dood van duizenden bewoners van het kamp. Vijf beklaagden kre gen vrijspraak. Eén van hen hing zich tijdens het proces in zijn cel op. Het Sobibor-kamp was naast Auschwitz en Treblinka een van de grootste vernietigingsplaatsen. Het functioneerde tot eind 1943. De rechtbank legde levenslange gevangenisstraf op aan de voor malige SS-Oberscharführer Karl Frenzel (55) wegens moord op negen mensen en deelneming aan moord op minstens 150.000 mensen. Acht jaar kreeg de voormalige SS- Unterscharführer Franz Wolf (59) wegens medeplichtigheid aan moord op 39.000 mensen. De vroe gere Oberscharführer Alfed Ittner (59) en zijn collega Erich Fucks (64) werden veroordeeld tot vier jaar wegens deelneming aan het vermoordenVan 68.000 en 79.000 gevangenen. Uit naam van het Nederlandse Auschwitz-comité protesteerde mevrouw Celine van der Hoekde Vries uit Amsterdam tegenover de pers tegen de veel te milde vonnis sen. Zij was als toehoorster tegen woordig bij het voorlezen van de uitspraak. Mevrouw Van der Hoek was van oordeel, dat alle verdach ten massa-moordenaars waren en dienovereenkomstig moesten wor den bestraft. (ADVERTENTIE) V/er middelen fn één tablet helpen elkaar en.» doen wonderen! DOOR JEAN NEAL 60) Met de port kwam het gesprek op de onvermijdelijke jacht en als gewoonlijk vergastte Lord Mansfield zijn gasten op avontu ren in de jungle vol olifanten en leeuwen en meer van dat soort gedierte. Deze keer had hij niet veel gehoor en Dorothy was de enige die naar hem scheen te luisteren. Dat was niet zo erg, want zelfs als er niemand naar hem geluisterd had, zou Mans- field doorgepraat hebben al was het slechts voor het plezier dat hij zelf uit zijn verhalen putte. Hij zat juist midden in een groep vervaarlijke leeuwen en moest zijn aandacht bepalen bij een oli fant die ergens op het toneel ver scheen, de vierde die hij tijdens het diner geschoten had, toen een van de bedienden geruisloos binnenkwam en hem in het oor fluisterde dat hij aan de telefoon werd geroepen. Hiï wachtte lans cenoen om de vierde olifant neer te vellen met een goed gericht schot achter het linker oor, voor het geval het dier niet wachten kon tot het eind van het telefoongesprek en verontschuldigde zich. Na enkele ogenblikken keerde hij terug en zei dat de boodschap eigenlijk voor Dorothy was. Deze stond op en Mansfield verliet samen met haar de eetkamer om haar de telefoon te wijzen. Mal colm dacht met schrik dat, als George ook weggeroepen werd, hij met Myra alleen achter zou blijven. En de gedachte had nauwelijks geformuleerd of daar had je het al. Dorothy verscheen in de open deur en zei: „George, George, kom hier een ogenblikje, wil je." George verdween en Malcólm zat verlegen naar Myra te sta ren. Het ergste was geschied. Waarover kon hij nu praten? Als hij stil bleef zitten werd het al te duidelijk dat hij geen raad wist... Myra, goede gastvrouw die ze was. wist als steeds wat te doen. Ze bood hem een sigaret aan en zei dat ze eigenlijk best van tafel konden opstaan en het zich gemakkelijk maken. Malcolm was daar aanstonds voor te vin den en meende gedurende een enkel gezegend ogenblik dat ze bedoelde dat ze zich bij de ande ren zouden voegen. Helaas, dat was geenszins haar bedoeling. Ze ging hem Voor naar het uiterste einde van de veranda en liet zich daar in een gemakkelijke stoel vicer. Malcolm kon niet anders doen dan haar voorbeeld volgen. Toen besloot Myra eveneens een siga ret op te steken en Malcolm stond op om haar vuur te geven. Ze keek hem onderzoekend aan met haar lieve ogen boven het vlammetje van zijn aansteker. Ze zei: „Je zit natuurlijk op hete kolen en wilt zeker maar weer 't liefst naar je wouden terug, hè? Ik heb nooit een man gezien die zich zo graag begraaft in de wil dernis ver van de hedendaagse beschaving, om te werken en te zwoegen... en te werken... wer ken..." „Men moet toch iets doen, niet waar?" zei Malcolm, „Zeker, Malcolm. En werk is net enige dat van belang is in dit wereldje van ons, nietwaar? Er bestaan geen andere dingen?" „Zo is het. Werk is wat een man nodig heeft. Het andere is maar biizaak." anwoordde Mal colm en deed alsof hij het zelf geloofde. „Neem dan 'n goede raad van mij aan, Malcolm," zei ze lang zaam. „Houd je aan dat principe vast als je dat beslist moet, maar praat er niet over tegen het vol gende meisje op wie je verliefd wordt. Het resultaat zou slechts een tweede zenuwinstorting zijn en een voegende maal zou je wel licht niet zo gelukkig zijn om zo'n goede verpleegster te treffen." Malcolm antwoordde niet aan stonds. Hij zat te denken dat ze dat eigenlijk niet had moeten zeggen, maar kon geen reden vin den, waarom ze hierover zou hebben moeten zwijgen. Het ging hem ten slotte niet aan wat een vrouw dacht. Hij wist wat hij wilde en zijn leven was van hem alleen en als hij het met werken verslijten wilde, was dat zijn zaak. Hij slikte even en zei toen met waardige beslistheid: „Ik ben niet van plan verliefd te worden. Voor dergelijke dingen bestaat er voor mij geen tweede keer." Myra glimlachte en keek hem aan alsof ze niet geheel en al overtuigd was van de ernst van zijn woorden. „Zeg eens, Malcolm, zelfs niet op mij?" vroeg ze liefjes. Malcolm raakte de kluts kwijt. Hij stond op, (Wordt vervolgd.) zo spoedig mogelijk van de plannen op de hoogte worden gesteld. De raad besloot het gemeentelijk sportterrein aan de Hoekse sport vereniging „Hoek" te verhurer voor 300 gulden per jaar. MUZIEKSCHOOL Bij een voorstel tot wijziging der begroting 1966 kwamen de tongen los over de verhoogde post voor de Terneuzense muziekschool. Deze was geraamd op 400 gulden. De voorgestelde verhoging bedraagt 970 gulden, zodat de gemeente Hoek aan dit muzikale onderwijs bijna 1400 gulden zal moeten bij dragen. De heer J. Leunis wilde de reden hiervan weten en hij kreeg van wethouder J. A. v. d. Peijl ten ant woord dat de bijdrage wordt be taald per punten, naar gelang welk instrument wordt bespeeld. De wethouder was zelf ook van dit bedrag geschrokken en vond deze regeling onbevredigend, evenals de heren J. D. Haak en D. Tollenaar. De voorzitter zegde een nadere bespreking toe om tot een vast be drag te komen. WOONWAGENKAMP Besloten werd deel te nemen aan een gemeenschappelijke regeling voor een regionaal woonwagen kamp in Zeeuws-Vlaanderen. Dit zal de gemeente Hoek op 38,4 cent per inwoner komen te staan. „Ik ben niet erg woonwagenachtig", zei wethouder Van der Peijl, „hoe wel we er gelukkig nog nooit last van hebben gehad, maar als we hier niet aan meedoen, zullen we zoveel woonwagens krijgen als we nog nooit hadden, want de woon wagenbewoners wonen niet graag in een regionaal kamp." Tot bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand werd benoemd burgemeester Hanssens. RIOLERING Bij de rondvraag bracht de heer Leunis voor de zoveelste maal de riolering op het Boerengat ter sprake. De voorzitter zelde dat het col lege op spoedige aanbesteding had aangedrongen, maar, aldus wet houder Van der Peijl, dit is een werk dat in de zomermaanden moet worden gemaakt. De heer Tollenaar wees op de hoge kosten die het leggen van' de riolering langs de voorzijde voor de bewoners zou meebrengen. Ach ter de woningen zou eveneens hoge kosten opleveren, maar „een nieu we weg die na de uitvoering van het werk zal moeten worden ge legd ook", was de mening van de heer Tollenaar. De heer Haak was het hiermee eens en de burgemeester zegde de raad toe deze kwestie opnieuw raet het college te zullen bekijken w De heer M. de Putter vroeg'wan neer de gemeente Hoek zal worden aangesloten op de A. W. L. Dit zal volgend jaar gebeuren. De houw van het pompgemaal is gegund. „Wanneer krijgen we aardgas", wilde dezelfde vragensteller weten. „Gegarandeerd in 1967; het ge meentebestuur zal binnenkort een bespreking hebben met de Zegam voor nadere informatie", aldus burgemeester Hanssens. Hierna werd de vergadering door de voorzitter geslotëft. Oud-S.S.'er na huilbuien op vrije voeten In het proces tegen acht voor malige leden van de nazi-„Sicher- heitsdienst", die worden beschul digd van moord op 40.000 Joden tussen 1941 en 1943 dn het Poolse 'district Kolomea, heeft de recht bank in Darmstadt maant ag be sloten, de behandeling n de zaak tegen de 74-jarige loofd- verdachte. Herbert Hartel s op te zetten. De gewezen „S.S.-Haupt- slurmführer", aan wie alleen al 17.000 moorden ten laste werden gelegd, mocht naar huis gaan omdat hij niet in staat werd ge acht nog langer verhoord te wor den. Hij heeft drieëneenhalf jaar in voorarrest doorgebracht. Tijdens het proces had Hartel steeds huilbuien gekregen, zodra hij iets moest zeggen over zijn optreden in Kolomea. Hij be tuigde telkens weer z'n onschuld. Twee artsen hebben voor de rechtbank verklaard, dat er wei nig kans bestaat dat Hartel bin nen afzienbare tijd zover is dat hij weer voor kan komen. Nobby Stiles 21 dagen geschorst Nobby Stiles, de bikkelharde rechtshalf van het Engelse we reldkampioenschapselftal, is dins dag wegens wangedrag gesehorst voor 21 dagen. Zijn club Manches ter United, die momenteel de ranglijst aanvoert, is door deze beslising ernstig getroffen, want juist rond Kerstmis én Nieuwjaar staan een groot aantal competi tiewedstrijden op het programma. Tijdens de ontmoeting Man chester United-Aston Villa van 3 december kreeg Stiles kegens praten een officiële waarschu wing, Het was de derde maal dit seizoen, dat de 24-jarige Stiles in het boekje van de scheidsrechter kwam. Twee weken tevoren was hij veroordeeld tot en geldboete van 500. Plet vorig seizoen wa ren 3 waarschuwingen hem op f1000 komen te staan. Naar aan leiding van deze feiten werd de praatlustige recidivist harder aangepakt en voor drie weken ge schorst. Stiles zal vijf wedstrijden mis sen. Het zal voor Manchester United een moeilijke taak zijn 'n vervanger te vinden voor deze sleutelfiguur in de verdediging.

de Vrije Zeeuw | 1966 | | pagina 2